آزمون MCAT چیست؟

این آزمون برای کسانی می باشد که متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در کشور امریکا و کانادا می باشد.

این آزمون برای کسانی می باشد که متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در کشور امریکا و کانادا می باشد.

login
En login

این آزمون برای کسانی می باشد که متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در کشور آمریکا و کانادا و استرالیا می باشد بطوریکه این افراد بایستی ابتدا آزمون MCAT را با موفقیت پشت سر گذارند.

تست MCAT یک آزمون استاندارد مبتنی بر کامپیوتر است. این آزمون برای ارزیابی مهارت حل مسئله، تفکر انتقادی، دانش مفاهیم طبیعی، رفتاری و علوم اجتماعی و اصول پیش نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی طراحی شده است. البته این تست در همه ی دانشکده های پزشکی الزامی نیست و در دانشکده هایی که الزامی است نیز میزان اهمیت به این آزمون متغیر است. معمولا دانشجویان در سال سوم تحصیلات پیش پزشکی خود در کانادا در آزمون سراسری پزشکی (ام کت) شرکت کرده و موفقیت در این آزمون در مدارسی که MCAT‌ جزو پیش نیاز های پذیرش است، الزامی می باشد. آزمون MCAT توسط سازمان AAMC (انجمن کالج های پزشکی آمریکا) برگزار می شود. تقریبا تمام مدارس پزشکی کانادا و آمریکا برای پذیرش نیاز به ارائه نمرات آزمون MCAT دارند. بسیاری از دانشکده های پزشکی آزمون هایی که برای قبل از 3 سال گذشته است را قبول نمی کنند.

 

آزمون MCAT

​تست جدید MCAT از چهار بخش تشکیل می شود:

  • اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده

  • اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژی

  • اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار

  • تحلیل انتقادی و مهارت های نگارشی

این آزمون بصورت اینترنتی، 15 مرتبه در سال و به مدت 7 ساعت برگزار می گردد.

نمرات MCAT

نمره ی هر یک از 4 بخش آزمون امکت بین 118 و 132 ، بارم گذاری شده است که متوسط و میانه ی این نمره 125 می باشد. یعنی نمره کل بین 472 تا 528 می باشد و متوسط و میانه ی آن 500 است. چرا همچنین اعداد عجیبی انتخاب شده اند؟ AAMC (انجمن کالج های پزشکی آمریکا) پافشاری دارد که این مقیاس بر اهمیت بخش مرکزی توزیع نمره تاکید دارد که باعث می شود اکثر دانشجویان به جای تمرکز غیرضروری بر نمرات بالا (انتهای بالای این مقیاس)، بین 125 برای هر بخش یا 500 امتیاز کل نمره دریافت نمایند.
AAMC در آزمون جدید از کل مقیاس بارم بندی استفاده می کند. برخلاف آزمون های قبلی ام کت (MCAT)، آزمون جدید یک تناسب قابل اندازه گیری از بالاترین امتیاز دانشجویان- 528 امتیاز- ارائه می دهد. AAMC بین امتیاز مدرج و امتیاز درصدی یک رابطه ی اولیه را برقرار کرده است.

آزمون MCAT

 

نکات کلیدی مهاجرت

نکات کلیدی مهاجرت

تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا

آزمون MCAT چیست؟

آزمون MCAT چیست؟


دیدگاه خود را بیان کنید