تحصیل در اسپانیا

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش در دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش در دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

login
En login

یک‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | 15:23  0 نظر   486 بازدیداسپانیا

 • اسپانیا یک کشور پادشاهی است. پادشاه کنونی پادشاه فیلیپ VI است.
 • در حال حاضر ماریو روخای نخست وزیر این کشور است.
 • هم مرز با دریای مدیترانه، جبل الطارق، فرانسه، آندورا، پرتغال و اقیانوس اطلس
 • در کنار فرانسه و مراکش، اسپانیا یکی از تنها سه کشوری است که هم دارای سواحل اقیانوس اطلس و هم مدیترانه است.
 • زبان رسمی Castilian است که معمولا اسپانیایی نامیده می شود، که دومین زبان رایج در جهان است. زبان های محلی رایج عبارتند از: باسک، کاتالان و گالیسی.
 • از 17 منطقه تشکیل شده است: اندلس، آندورا، آرگان، آستوریاس، کشور باسک، کانتبریا، کاتالونیا، اکسترادورا، گالیسیا، جبل الطارق، لا ریاكا، مادرید، مورسیا، ناوار، كاستیل، كاستیل و لئون و والنسیا.
 • جمعیت: تقریبا 46.4 میلیون نفر
 • شهر پایتخت: مادرید
 • مساحت: 195،364 مایل مربع
 • مذهب: عمدتا کاتولیک
 • واحد پولی: یورو (€)
 • پیش شماره: 34

مهمترین شهرهای دانشجویی در اسپانیا

 • مادرید
 • بارسلون
 • والنسیا
 • گرانادا
 • سویل

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا در چند سال اخیر جزو پر جاذبه ترین مناطق توریستی کشورهای جهان محسوب میشود. جاذبه های طبیعی، آب و هوای مناسب، تحصیل در معتبرترین دانشگاهها با کمترین هزینه، شرایط اقتصادی مناسب و دیگر جاذبه های توریستی در مورد این کشور را می توان نام برد.

70 دانشگاه در اسپانیا هستند که بیش از 50 دانشگاه دولتی و مابقی خصوصی است. این دانشگاه ها فضای گسترده زمینه مساعدی را برای دانشجویان خارجی در کلیه مقاطع فراهم آورده است.

تحصیل اسپانیا

دوره کارشناسی در اسپانیا

240 ECTS برای دوره چهار ساله نیاز به گذراندن است. ارائه پایان نامه در سال اخر اجباری است که تا حدود 30 واحد به آن اختصاص یافته است. دانشجو می تواند در دوره های فشرده تر ثبت نام کند. که 6 واحد بیشتر در هر سال را سپری کند. ماکزیمم گذراندن واحد در هر سال 90 واحد و مینیمم 60 واحد است. با گذراندن این 60 واحد دانشجو این اجازه را می یابد تا در گرایش های متنوع رشته خود تغییر رشته دهد.

چه رشته هایی در دوره کارشناسی ارائه می شوند:

 • هنر و علوم انسانی
 • علوم پایه
 • حقوق
 • مهندسی

تحصیل در دانشگاههای معتبر اسپانیا با کمترین هزینه

در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند پایتخت آن مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری با رنکینگهای جهانی زیر 500 وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجویان را به سمت خود جذب میکنند. تحصیل در این دانشگاه ها با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاههای اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیلات در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد. شاید یک مقایسه ساده هزینه های تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این مهم برساند که عملاً تحصیل بدون داشتن بورس تحصیلی در این کشورها غیر ممکن می‌باشد.

دوره فوق لیسانس و دکترا در اسپانیا

دوره فوق لیسانس به مدت بین یک تا دوسال (60ECTS تا 120ECTS) طول می کشد و می تواند

 • Professional باشد و شما را برای ورود به بازار کار اماده کند

یا

 • Research-based باشد و شما را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کمک کند.

مدرک فوق لیسانس پس از ارائه پایان نامه اعطا می شود که از 6 تا 30 ECTS می تواند باشد.

دوره دکترا در اسپانیا دو بخش است:

بخش اول Training شامل 60ECTS حضور در کلاس که ماکزیمم سه سال طول می کشد.

و بخش دوم تز دکتراست که به دریافت مدرک دکترا می انجامد.

پذیرش تحصیلی در اسپانیا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش در دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

در مقطع کارشناسی ارشد دوره های متفاوتی وجود دارد : دوره یکساله ۶۰ واحد درسی و دوره یکسال و نیم ۹۰ واحد درسی و دوره ۲ ساله ۱۲۰ واحد درسی می باشد

طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا

دانشجویان با سپری کردن مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا دو ساله است. با توجه به این نکته که دانشگاه های کشوراسپانیا از جمله دانشگاه های برتر دنیا به حساب می آیند فلذا مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل می باشد.

 • زبان تدریس در اسپانیا

دروس دانشگاهی کشور اسپانیا به دو صورت اسپانیایی و انگلیسی تدریس میشوند.

متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اسپانیایی، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را قبل از ورود به دانشگاه کسب نمایند. گفتنی است کشور اسپانیا مجوز یادگیری زبان اسپانیایی را در کشور اسپانیا به دانشجویان اعطا نمی نماید.

 • حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای سپری کردن دوره ی دکتری در اروپا می باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه های بسیار کم در رشته های مختلف و همچنین امکان اخذ اقامت دائم سبب شده تا در سال های اخیر، اسپانیا به یکی از برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

 • طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد که به صورت پژوهش محور توسط دانشگاه های ممتاز ارائه می شود.

 • هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.
 • توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود اما نیازی به ارائه ی مدرک زبان برای این مراحل نیست.
 • درخواست های اخذ پذیرش برای دوره ی دکتری در تمام طول سال بدون محدودیت زمانی می تواند به اساتید راهنما، مدیر گروه و دانشگاه های اسپانیا ارائه شود.

این دوره ی تحصیلی شامل ۵ سال می باشد که آن به دو دوره ی ۲ ساله که سپری کردن دروس تخصصی و یک دوره ۳ ساله که پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضع خاص و دفاع از آن می باشد تشکیل شده است.

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور اسپانیا می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور اسپانیا می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور اسپانیا برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند،حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اسپانیا در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور اسپانیا فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:

 1. در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …
 5. داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.​​

سال تحصیلی و مهلت ها و امتحانات

اکثر دانشگاه ها در اسپانیا دو ترم تحصیلی دارند. بیشتر دانشگاه ها از اواسط سپتامبر و یا اوایل اکتبر آغاز می شود. کلاس ها اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه به پایان می رسد. ترم دوم از فوریه آغاز و تا پایان ماه می به پایان می رسد.

 • July مهلت ثبت نام
 • Middle of September or early October: شروع ترم پاییز Sep/Oct
 • December or early January پایان ترم
 • January امتحانات پایان ترم
 • End of January of the first of February: شروع ترم بهار Jan/Feb
 • May پایان ترم دوم
 • June امتحانات پایان ترم

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع ارشد برای هر واحد هر واحد درسی از ۳۰ تا ۷۰ یورومتفاوت می باشد که در رشته های تحصیلی فنی و مهندسی – علوم پایه و علوم انسانی متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع ارشد در اسپانیا برای هر ترم به طور میانگین 1200 تا 1500 یورو می باشد.

هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.

هزینه زندگی دانشجویی از 650 یورو به بالا شروع می شود.

هزینه زندگی در اسپانیا

دولت اسپانیا با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت را داده است. آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۸ تا ۱۰ یورو را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند. هزینه زندگی در اسپانیا حداقل ۵۰۰ یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را داشته باشد قبل از رفتن به اسپانیا و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در اسپانیا است.کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور اسپانیا مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان اسپانیای مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور اسپانیا بسیار دشوار است و طولانی و افراد می بایستی مدت زمان زیادی را در کشور اسپانیا کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاس اسپانیای را بگذرانند.

کار دانشچویی در اسپانیا

دانشجو می تواند۲۰ ساعت در هفته با حقوق ساعتی بین 8 تا 10 یورو کار دانشجویی انجام دهد و برای دانشجویان مقطع دکترا امکان کار در محیط دانشگاه وجود دارد. انجام کار در اسپانیا نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد. اگر کسی در اسپانیا 4 یا 5 سال کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم اسپانیا دهد.

تحصیل_در_اسپانیا

حق کار در اسپانیا

دانشجویان مقطع دکترا کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

چرا تحصیل در اسپانیا

سالانه هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل راهی یکی از 74 دانشگاه اسپانیا می شوند. اسپانیا با تاریخ و فرهنگ غنی خود برای تمام کسانی که در جستجوی تحصیل در خارج هستند نمونه ایده الی ساخته است. دانشجویان از سراسر جهان با دلایل متعددی پا به اسپانیا می گذارند، مهمترین دلایل برای دانشجویان ایرانی در ادامه آمده است:

 • سیستم آموزشی عالی

 • هزینه پایین تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • آب و هوای مطلوب
 • اجازه کار دانشجویی
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • فراگیری زبانی نو
 • تنوع فرهنگی جامعه اسپانیا

صرف نظر از رشته تحصیلی، اسپانیا فرصتی عالی برای یادگیری را برای دانشجویان فراهم کرده است. این سیستم آموزشی طوری طراحی شده است تا برای دانشجویان تمام سطوح تحصیلی، حداکثر فرصت های یادگیری فراهم شود. اسپانیا سومین کشور پرطرفدار در زمینه مطالعات بین المللی است که حدود 36٪ از این محققان از ایالات متحده آمریکا هستند. تحصیل در اسپانیا در کنار تجربه زندگی و کار در یک کشور جدید، یادگیری زبانی نو و تجربه های لذت بخش، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین ها در طول این دوره برای شما فراهم کرده است.

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه های تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های دولتی

کارشناسی 2100 – 750 یورو سالیانه

کارشناسی ارشد 3300 – 900 یورو سالیانه

دکترا حدود 700 یورو سالیانه

ارزان ترین دانشگاه های اسپانیا

 • University of Jaen 1000 یورو سالیانه
 • pen University of Catalonias 1500 یورو سالانه
 • University of Lleida 1800 یورو سالیانه
 • University of Valencia 2760 یورو سالیانه

هزینه های دانشگاههای رنکینگ بالا

 • 2000-3000 یورو Autonomous University of Madrid
 • 2900 یورو University of Barcelona
 • 3000-4000 یورو Pompeu Fabra University
 • 3500 یورو Autonomous University of Barcelona

هزینه زندگی در اسپانیا

شهرهای بارسلون و مادرید گرانترین شهرهای اسپانیا هستند و هزینه زندگی ممکن است تا 1300 یورو نیز باشد. اما شهرهایی مانند والنسیا، سویل، زاراگزا زندگی متوسط 800 تا 850 یورو می توان زندگی متوسطی داشت.

هزینه محل اقامت دانشجویی

گزینه های اصلی مسکن دانشجویان در اسپانیا عبارتند از

محل اقامت دانشجویی - قیمت ها از 360 تا 650 یورو در ماه است.

اجاره آپارتمان - قیمت اجاره بین 650 تا 880 یورو در ماه است. اجاره آپارتمان در مادرید و بارسلونا در حدود 860 تا 1350 یورو در ماه است.

قیمت های معمولی برای برخی از اقلام مواد در زیر آمده است.

شیر 1 لیتر -1 یورو

مرغ تازه - 4 یورو هر کیلوگرم

1 کیلو سیب زمینی -70 سنت

پیتزا -3.50 یورو

زبان تحصیل در اسپانیا

دانشجو می تواند به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در اسپانیا تحصیل کند. 404 رشته به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا ارائه می شوند که 115 تا در مقطع لیسانس و 289 تا در مقطع فوق لیسانس ارائه می شوند.

برای مقطع کارشناسی IELTS: 6 و TOEFL: 90 to 95

برای مقطع کارشناسی ارشد IELTS: 6.5 و TOEFL:95 to 100

دانش زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش کافی است.

در ضمن بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی دانشجویان می توانند با گذراندن دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا با این زبان تحصیلات خود را ادامه دهند.

در زیر چند نمونه از دانشگاه هایی که مدارک به زبان انگلیسی ارائه می دهند آمده است:

 • Universitat Autònoma de Barcelona 92 رشته به زبان انگلیسی
 • Universitat de València 66 رشته به زبان انگلیسی
 • Universitat Pompeu Fabra 46 رشته به زبان انگلیسی

اجازه کار در اسپانیا

دانشجویان اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته در طول تحصیل در اسپانیا کار کنند. و بین 8 تا 10 یورو به ازا هر ساعت دریافت کنند.

دانشجویان کارشناسی 10 ساعت در هفته

دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته

ویزای دانشجویی زیر 180 روز اجازه کار ندارد.

مدارک لازم پذیرش اسپانیا

برای آغاز فرایند پذیرش در سطوح مدارک زیر نیاز است:

 • (Identification Card (Passport, Translated National ID card etc
 • CV
 • SOP
 • Work experience in special cases
 • Recommendation Letters for postgraduate Studies
 • Hold a Bachelor’s or Master degree which would be equivalent to that of a Bachelor & Master degree in Spain
 • If entering a Doctoral program the student must have already obtained 60 credits in a classroom

توجه: طبق درخواست اکثر دانشگاه ها ترجمه مدارک باید به زبان اسپانیایی باشد و ترجمه به زبان های دیگر فرایند پذیرش را زمانبر خواهد کرد.

مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای اسپانیا

 • داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به زبان اسپانیایی (تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی)‏
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی صحت پزشکی
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک های معتبر
 • فیش حقوقی حامی مالی شخص
 • کپی اجاره نامه منزل در کشور اسپانیا
 • رزرو بیمه نامه
 • رزرو بلیت

ویزای همراه

سه ماه بعد از ورود دانشجو و گرفتن کارت اقامت دانشجویی، دانشجو می تواند برای ویزای همراهان (همسر و فرزند) اقدام کند.

فرایند ویزای دانشجویی طبق اعلانات کلی سفارت اسپانیا تا سه ماه به طول می انجامد و دانشجو دوماه فرصت دارد ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرد.

نسبت فراوانی دانشجویان خارجی در اسپانیا

دانشجویان خارجی در اسپانیا

صرف نظر از رشته تحصیلی، اسپانیا فرصتی عالی برای یادگیری را برای دانشجویان فراهم کرده است. این سیستم آموزشی طوری طراحی شده است تا برای دانشجویان تمام سطوح حداکثر فرصت های یادگیری فراهم شود. اسپانیا سومین کشور پرطرفدار در زمینه مطالعات بین المللی است که حدود 36٪ از این محققان از ایالات متحده آمریکا هستند. تحصیل در اسپانیا در کنار تجربه زندگی و کار در یک کشور جدید، یادگیری زبانی نو و تجربه های لذت بخش، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین ها در طول این دوره برای شما فراهم شده است.

ECTS یا European Credit Transfer System چیست؟

سیستم انتقال واحد اروپا که اغلب ECTS نامیده می شود استانداردی جامعی است که کلیه دانشگاه های اروپا از آن استفاده می کنند. دلیل اصلی استفاده از آن حفظ سیستم درجه بندی استاندارد است. واحدهای گذرانده شده در این سیستم به ساعتهای حضور در کلاس، خودآموزی، مقالات دانشجویی و امتحانات عملی بستگی دارد. هر واحد ECTS برابر با 25 ساعت مطالعه است. از دانشجوی تمام وقت انتظار می رود سالانه 60 واحد بگذرانند.

تاپ ترین دانشگاه ها در اسپانیا

University of Barcelona (Universitat de Barcelona) 156

Universidad Autónoma de Madrid 187

Universitat Autònoma de Barcelona 195

University Complutense Madrid 233

University of Navarra 270

لیست دانشگاههای مورد تایید اسپانیا

لیست دانشگاههای اسپانیا که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند:

الف) دانشگاه‌های‌ گروه‌ یک (ممتاز)

Universidad Complutense de Madrid

Universitat de Barcelona

Universidad Del Pais Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea

Universidad Autonoma de Barcelona

Universitat de Valencia

Universidad Politecnica de Madrid

Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech

Universidad de Granada

Universidad de Sevilla

Universidad Politecnica de Valencia

Universidad de Salamanca

Universidad de Zaragoza

Universidad de Navarra

Universitat Pompeu Fabra

Universitat d'Alacant/Universidad de Alicante

Universitat Jaume I

Universidad Autonoma de Madrid

Universidad de Cantabria

Universidad de Santiago de Compostela

Universidad de Murcia

Universidad Carlos III de Madrid

Universidad de Vigo

ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی، گروه دو (خوب)

Universidad de Castilla la Mancha

Universidad de Malaga

Universidad de Oviedo

Universidad de Extremadura

Universidad de Valladolid

Universidad de Alcala

Universidad de Cadiz

Universitat Oberta de Catalunya

Universidad de la Laguna

Universidad de Huelva

Universidad Rey Juan Carlos

Universitat Rovira I Virigili

Universidad de Leon

Universidad de la Rioja

Universidad de Almeria

Universidad de Jaen

Universidad Politecnica de Cartagena

ج) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، گروه سه (متوسط)

Universidad de Deusto Deustuko Unibersitatea

Universidad Pontificia Comillas

Universitat de Lieida

Instituto de Empresa Business School

IESE Business School Universidad de Navarra

Universitat Ramon Llull

Universidad de Burgos

ESADE Business School Barcelona

Universitat de Vic/ Universitat Central de Catalunya

Universidad de Mondragon unibersitattea

Universidad Catolica San Antonio de Murcia

Universidad Internacional de la Rioja

Universidad Catolica de Valencia San Vicente Martir

Universidad Nebrija

Universidad Miguel Hernandez

Universidad Pablo de Olavide

Universidad de Coruna

Universidad de Cordoba

Universidad publica de Navarra

Universidad Fundacion San Pablo CEU

Universitat de Girona

Universidad de las Palmas de Gran Canaria

Universitat de les IIIes Balears

 • تحصیل رشته های پزشکی و پرستاری در اسپانیا

Medical Science 6 Years

جدول واحدها

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

62

(Compulsory (OB

226

(Optional (OP

12

(External practical (PE

54

(End-of-degree Project (TFG

6

Total

360

Nursing Science 4Years

جدول واحدها

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

60

(Compulsory (OB

78

(Optional (OP

12

(External practical (PE

81

(End-of-degree Project (TFG

9

Total

240

 • برآورد شهریه رشته های پزشکی به تفکیک

Medicine 6 years ~ 20,600 €/year
Dentistry 5 years ~20,600 €/year
Pharmacy 5 years ~12,600 €/year
Nursing 4 years ~9,500 €/year
Veterinary Medicine 5 years ~14,600 €/ye

تحصیل در رشته مهندسی

رشته های مهندسی در اسپانیا امروز بیشتر براساس پروژه های ارائه شده و کاربردی در زندگی روزمره است. سال اخر رشته های مهندسی به ارائه کار تحقیقاتی، توسعه کاربردی آن و ارائه پایان نامه گذرانده می شود. این دوره براساس رشته موردموردنظر بین چهار تا پنج سال طول می کشد و دانشجو معمولا این اجازه را دارد که این مدت را تمدید کند.

جدول واحدها
4 Years

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

72

(Compulsory (OB

114

(Optional (OP

42

(External practical (PE

-

(End-of-degree Project (TFG

12

Total

240

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona) بزرگترین مرکز دولتی آموزش عالی در ایالت کاتالونیا است که نیازهای طیف عظیمی از دانشجویان را با رنج گسترده رشته ها، مرتفع میسازد. همچنین (UB) بزرگترین مرکز تحقیقاتی در اسپانیا و کل اروپا از لحاظ تعداد پروژه ها و کیفیت آنها، به شمار میرود.

دانشگاه بارسلونا با آمیختگی سنت ها و ارزشهای خود از فرهنگ و تاریخ بارسلونا و کاتالونیا از سویی، و پیشگامی در آموزش خلاقانه از سویی دیگر، همانند شهری که نام خود را از آن گرفته، جهانی و باشکوه است.

دانشگاه بارسلونا بر اساس رتبه بندی QS در سال 2015 در رتبه 166 قرار دارد.

دانشگاه بارسلونا

زبان تحصیل در دانشگاه بارسلونا

زبان تحصیل برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد انگلیسی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه بارسلونا اسپانیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (سالیانه) 2500 تا 3000 یورو

هزینه تحصیل در مقطع دکترا (سالیانه) 500 یورو

هزینه زندگی (ماهیانه) 600 تا 700 یورو

برخی از دستاوردهای (UB)

• 19 دانشکده و 5 مرکز زیر مجموعه
• 64 رشته در مقطع کارشناسی
• 138 رشته در مقطع کارشناسی ارشد
• 367 رشته انحصاری دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد
• 677 پروژه تحقیقاتی فعال
• 4606 اثر علمی چاپ شده
• 63020 دانشجو
• 1.719.634 جلد کتاب در کتابخانه

و...

دانشکده‌ها

 • زیست
 • شیمی
 • دندانپزشکی
 • پزشکی
 • بازرگانی و اقتصاد
 • آموزش
 • هنرهای زیبا
 • تاریخ و جغرافی
 • زمین شناسی
 • حقوق
 • کتابداری و ناوبری اطلاعات
 • ریاضیات
 • داروسازی
 • پرستاری
 • زبان شناسی
 • فلسفه
 • فیزیک
 • روانشناسی
 • تربیت معلم

رشته‌ها

رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد

هنر و علوم انسانی:

Advanced Studies In Art History

Analytical Philosophy
Ancient Cultures And Languages
Anthropology And Ethnography
Applied Linguistics And Language Acquisition In Multilingual Contexts
Artistic Creation: Realisms And Environments
Cognitive Science And Language
Construction And Representation Of Cultural Identity
Contemporary History And Today's World
Contemporary Thought And Classical Tradition

Cultural Heritage Management And Museology
Design For Innovation In Tourism Sector New
Direction Of Conservation-Restoration Projects (Master's Degrees With Biennial Enrolment)
Erasmus Mundus In Learning And Teaching Of Spanish In Multilingual And International Contexts
Estudis Avançats De Llengua I Literatura Catalanes
Expert In Spanish As A Foreign Language In Professional Environments
Film New
Interdisciplinary Education Of The Arts
Lexis And Communication
Libraries And Heritage Collections (Master's Degrees With Biennial Enrolment)
Medieval Cultures
Music As An Interdisciplinary Art
Production & Artistic Research
Pure And Applied Logic
Spanish Language And Hispanic Literature
Spatial Planning And Enrironmental Management
Theory Of Literature And Comparative Literature
Tourism Management Innovation
Urban Design: Art, City, Society
Visual Arts And Education: A Constructionist Approach
Women, Works And Public Policies

آموزش:

Adult Education
Citizenship And Human Rights: Ethics And Politics
Digitally Mediated Learning Environments
Educational Psychology - Mipe
Erasmus Mundus In Learning And Teaching Of Spanish In Multilingual And International Contexts
Expert In Spanish As A Foreign Language In Professional Environments
Interdisciplinary Education Of The Arts
Management Of Teaching Centers
Motor Activity And Education
Psychogerontology
Psychology And Education
Research And Educational Change
Research In Behavior And Cognition
Research In Language And Literature Teaching
School Libraries And The Promotion Of Reading
Social And Educational Action
Spanish Language And Hispanic Literature
Teacher Training In Obligatory Secondary And Upper Secondary School Education, Vocational Training And Languages
Teacher Training In Obligatory Secondary And Upper Secondary School Education, Vocational Training And Languages New
Training Of Teachers Of Spanish As A Foreign Language
Visual Arts And Education: A Constructionist Approach
Youth And Society

علوم تجربی و مهندسی:

Advanced Immunology
Advanced Mathematics
Advanced Microbiology
Advanced Physics New
Analytical Chemistry
Applied Materials Chemistry
Aquaculture
Artificial Intelligence
Astrophysics, Particle Physics And Cosmology
Biodiversity

Bioinformatics For Health Sciences
Biological Anthropology
Biomedical Engineering
Biomedicine
Chemical Engineering New
Ecology, Environmental Management And Restoration
Electroquímica. Ciència I Tecnologia
Environmental Agrobiology
Environmental Engineering
Erasmus Mundus Chemical Innovation And Regulation New

Erasmus Mundus Quality In Analytical Laboratories
Erasmus Mundus On Biohealth Computing
Experimental Organic And Industrial Chemistry
Genetics And Genomics
Integrative Physiology
Meteorology
Mineral Resources And Geological Hazards
Molecular Biotechnology
Nanoscience And Nanotechnology
Neurosciences

Nuclear Physics
Oceanography And Marine Environmental Management
Organic Chemistry
Paleontology
Photonics / Fotònica
Photonics Engineering, Nanophotonics And Biophotonics
Pure And Applied Logic
Renewable Energy And Energetic Sustainability New
Soil And Water Management
Spatial Planning And Enrironmental Management

Statistics And Operations Research
Theoretical Chemistry And Computational Modelling New
Tourism Management Innovation
Water. Interdisciplinary Analysis And Sustainable Management

بهداشت:

Advanced Immunology

Advanced Medical Skills
Bioinformatics For Health Sciences
Biomedical Engineering
Biomedicine
Clinical Investigation
Cognitive Science And Language
Drug Research, Development And Control
Educational Psychology - Mipe
Erasmus Mundus On Biohealth Computing
Erasmus Mundus On Work, Organizational, And Personnel Psychology
Food Research, Development And Innovation
Food Safety (Master's Degrees With Biennial Enrolment)
General Health Psychology
Integrative Physiology
Introduction To Mental Health Research New
Leadership And Management In Nursing
Molecular Biotechnology
Motor Activity And Education
Neurosciences
Nursing Care: Method And Application
Nutrition And Metabolism
Occupational Safety And Health - Prevention Of Occupational Hazards
People And Teams Management And Development In Organizations
Pharmaceutical Care
Physical Activity And Health New
Podiatric Surgery (Master's Degrees With Biennial Enrolment)
Psychogerontology
Psychology And Education
Psychosocial Intervention
Research In Behavior And Cognition
Sporting Performance: From Specialization To Elite Competition
Translational Medicine

علوم اجتماعی:

Actuarial And Financial Sciences

Advanced Public Management
Advocacy
Business Law
Business Research
Citizenship And Human Rights: Ethics And Politics
Citizenship And Values Education
Conflict Mediation New
Creation And Management Of Innovative Technology-Based Companies
Criminology, Criminal Justice Policy And Sociology Of Criminal Law

Cultural Management
Digital Content Management
Economic History
Economics
Economics, Regulation And Competition In Public Services New
Educational Psychology - Mipe
Erasmus Mundus In Public Policy (Mundus Mapp)
Erasmus Mundus On Work, Organizational, And Personnel Psychology
General Health Psychology
Hotel And Restaurant Management
International Relations
International Security
Internationalization
Law
Libraries And Heritage Collections (Master's Degrees With Biennial Enrolment)
Management Of Teaching Centers
Marketing And Market Research
Occupational Safety And Health - Prevention Of Occupational Hazards
People And Teams Management And Development In Organizations
Political Analysis And Institutional Assessment
Professional Administrative Services New
Psychogerontology
Psychology And Education
Psychosocial Intervention
Public Management
Research In Behavior And Cognition
School Libraries And The Promotion Of Reading
Sociology: Social Transformations And Innovation
Spatial Planning And Enrironmental Management
Sport Business Management
Statistics And Operations Research
Strategic Security And Police
Tourism Business Management
Tourism Management Innovation
Urban Design: Art, City, Society
Youth And Society

رشته ها در مقطع دکتری

Advanced Studies in Artistic Production

Advanced Studies in Catalan Language and Literature
Advanced Studies in Social Anthropology
Analytic Philosophy
Applied Linguistics
Aquaculture
Art History
Arts and Education
Besieged Reality: Creative Positionings
Biodiversity
Biomedicine
Biotechnology
Business
Citizenship and Human Rights
Clinical and Health Psychology
Cognitive Science and Language
Comparative Language and Literature in Romance Languages
Construction and Representation of Cultural Identities
Contemporary Philosophy and Classical Studies
Cultural and Heritage Management
Culture and Society
Cultures and Languages of the Ancient World and their Lasting Presence
Dental Sciences
Earth Sciences
Economic History
Economics
Education and Society
Educational Psychology
Electrochemistry. Science and Technology
Engineering and Advanced Technologies
Environmental Analytical Chemistry
Environmental Microbiology and Biotechnology
Environmental Sciences and Technologies
Erasmus Mundus International Doctorate in Transdisciplinary Global Health Solutions
Erasmus Mundus Joint Doctorate in Fetal and Perinatal Medicine "Fetalmed-PHD"
Essential and Applied Ecology
Experimental and Industrial Organic Chemistry
Food Science and Nutrition
Genetics
Geography, Land Planning and Environmental Management
Hispanic Philology
History of Science
Human Resources Psychology
Information and Documentation in the Knowledge Society
Law and Political Science
Lexis and Communication
Marine Sciences
Materials Science and Technology
Mathematics
Medicine
Molecular Inorganic Chemistry
Nanosciences
Nursing Sciences
Nutrition and Metabolism
Organic Chemistry
Personality and Behavior
Physical Activity, Physical Education and Sport
Physics
Physiology
Plant Biology
Primatology
Psychosocial Intervention
Public Space and Urban Regeneration: Art, Theory and Heritage Conservation
Pure and Applied Logic
Research on Drugs and Drug Development and Control
Sociology
Statistics
Teacher Training: Educational Practice and Communication
Teaching and Learning of Social Sciences and Heritage
Teaching of Language and Literature
Theoretical and Computational Chemistry
Theoretical, Computational and Applied Linguistics
Varieties of Spanish in Professional Registers and in Spanish as a Foreign Language

این دانشگاه بهترین دانشگاه فنی در اسپانیاست و در میان بهترین دانشگاههای فنی در اروپا رتبه دوم را دارد.

دانشگااه پلی تکنیک مادرید

رشته های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک مادرید

 • مهندسی کشتیرانی
 • مهندسی معادن
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی کشاورزی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی فیزیک

رشته های دانشگاه پلی تکنیک مادرید، مقطع PHD

The UAB is adapting its PhD programmes to the new regulations under Royal Decree 99/2011 on PhD studies. The fact that a PhD has already been adapted means that students enrolling for the first year will do their PhD under the new regulations. You will. find the specification "New RD 99/2011" after the name of the adapted programmes

Arts and Humanities

(Art History and Musicology (New RD 99/2011

(Catalan Language and Literature and Theatre Studies (New RD 99/2011

Cognitive Science and Language

(Comparative, Political and Social History (New RD 99/2011

(Cultures in Contact in the Mediterranean (New RD 99/2011

(English Studies (New RD 99/2011

(History of Science (New RD 99/2011) (New RD 99/2011

(Literary Theory and Comparative Literature (New RD 99/2011

(Philosophy (New RD 99/2011

(Prehistoric Archaeology (New RD 99/2011

(Romance Languages and Cultures (New RD 99/2011

(Spanish Studies (New RD 99/2011

(Translation and Intercultural Studies (New RD 99/2011

Health Sciences

(Animal Medicine and Health (New RD 99/2011

(Animal Production (New RD 99/2011

(Aquaculture (New RD 99/2011

(Clinical and Health Psychology (New RD 99/2011

(Food Science (New RD 99/2011

(Health and Sports Psychology (New RD 99/2011

Immunology

(Medicine (New RD 99/2011

(Methodology of Biomedical Research and Public Health (New RD 99/2011

(Neurosciences (New RD 99/2011

(Paediatrics, Obstetrics and Gynaecology (New RD 99/2011

(Pharmacology (New RD 99/2011

(Psychiatry (New RD 99/2011

Psychology

(Surgery and Morphological Sciences (New RD 99/2011

Sciences

(Biochemistry, Molecular Biology and Biomedicine (New RD 99/2011

Biodiversity

(Biotechnology (New RD 99/2011

(Cellular Biology (New RD 99/2011

(Chemistry (New RD 99/2011

(Electrochemistry. Science and Technology (New RD 99/2011

(Environmental Science and Technology (New RD 99/2011

(Genetics (New RD 99/2011

(Geology (New RD 99/2011)

(History of Science (New RD 99/2011) (New RD 99/2011

(Law, Science and Technologies (LAST-JD

(Materials Science (New RD 99/2011

(Mathematics (New RD 99/2011

(Microbiology (New RD 99/2011

(Physics (New RD 99/2011

(Plant Biology and Biotechnology (New RD 99/2011

(Terrestrial Ecology (New RD 99/2011

Social Sciences and Law

Advertising and Public Relations

(Applied Economics (New RD 99/2011

(Audiovisual Communication and Advertising (New RD 99/2011

(Communication and Journalism (New RD 99/2011

(Demography (New RD 99/2011

(Economic Analysis (New RD 99/2011

(Economics, Management and Organization (Business Economics) (New RD 99/2011

(Education (New RD 99/2011

Educational Psychology

(Entrepreneurship and Management (New RD 99/2011

(Geography (New RD 99/2011

(Individual and Society in the Contemporary World (New RD 99/2011

International Public Law

(Law (New RD 99/2011

(Law, Science and Technologies (LAST-JD

Media, Communication and Culture

(Media, Communication and Culture (New RD 99/2011

(Politics, Policies and International Relations (New RD 99/2011

(Psychology of Communications and Change (New RD 99/2011

(Social and Cultural Anthropology (New RD 99/2011

(Sociology (New RD 99/2011

Technological Sciences

(Computer Science (New RD 99/2011

(Electrical and Telecommunication Engineering (New RD 99/2011

(Law, Science and Technologies (LAST-JD

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (UPC) در شهر بارسلونا قرار دارد. این دانشگاه شامل رشته های معماری، مهندسی، ریاضیات، علوم دریایی، فیزیک و علوم انسانی و علوم اجتماعیاست.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی (سالیانه) 3000 تا 4000 یورو

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (سالیانه) 4000 تا 6000 یورو

هزینه تحصیل در مقطع دکترا (سالیانه) 500 تا 1000 یورو

هزینه زندگی (ماهیانه) 500 تا 600 یورو

لیست رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

(Data Mining and Knowledge Management (DMKM

(Distributed Computing (EMDC

(Oneirological Pathways for Sustainable Energy Systems (SELECT

(Hydro informatics and Water Management (EuroAquae

(Information Technologies for Business Intelligence (IT4BI

Photonics Engineering, Nanophotonics and Biophotonics

Structural Analysis of Monuments and Historical Constructions (SAHC)

Science in Computational Mechanics

Science in Flood Risk Management

(Science in Research on Information and Communication Technologies (MERIT

(Advanced Mathematics and Mathematical Engineering (MAMME) (Pre-enrolment period open

(Aerospace Science and Technology (Pre-enrolment period open

Artificial Intelligence

Automatic Control and Robotics Computer Vision

(Electronic Engineering (Pre-enrolment period open

(Innovation and Research in Informatics (MIRI) (Pre-enrolment period open

(Management Engineering Terrassa · ETSEIAT (Pre-enrolment period open

Nuclear Engineering Numerical Methods in Engineering

(Photonics Pure and Applied Logic Telecommunication Engineering and Management (MASTEAM

(Telecommunications Engineering (Pre-enrolment period open

* تمامی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.

لیست رشته ها در مقطع دکترا دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

Architectural design

Architecture technology, construction and urbanism

Architecture, energy and environment

Theory and history of architecture

Urban and architectonic management and valuations

Urbanism

Visual communication in architecture and design

Civil engineering

Construction engineering

Earthquake engineering and structural dynamics

Environmental engineering

(Erasmus mundus joint doctorate in simulation in engineering and entrepreneurship development (seed

Geotechnical engineering

Marine sciences

Nautical science and engineering

Structural analysis

Transport infrastructures and engineering

Automatics robotics and vision

Biomedical engineering

Business administration and management

Chemical process engineering

Electric energy systems

Electrical engineering

(Erasmus mundus joint doctorate in environomical pathways for sustainable energy services (select

Erasmus mundus joint european doctoral programme in advanced materials science and engineering

Materials science and engineering

Mechanical engineering, fluids and aeronautics

Natural resources and environment

Nuclear and ionizing radiations engineering

Polymers and biopolymers

Sustainability

System and project engineering

Textile and paper engineering

Thermal engineering


دیدگاه خود را بیان کنید