تحصیل در نروژ, اقامت در نروژ , زندگی در نروژ,مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ, اقامت در نروژ , زندگی در نروژ,مهاجرت به نروژ

بازدید روز ۲۱۴
بازدید دیروز ۶۲۱
بازديد ماه ۱۴۸۶۷
كل بازديدها ۱۰۸۱۴۴۸
افراد آنلاين ۷۷

نروژ

نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که بدلیل جمعیت کم آن و رفاه اجتماعی بالا و با شعار امکان تحصیل برای همه، امکان کار پاره وقت برای دانشجویان و اشتغال تمام وقت فارغ التحصیلان را فراهم می کند.

سیستم تحصیلی در نروژ به صورت لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اداره می شود که بیش از 200 دوره در دوره ی فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می شود وهمچنین تعداد زیادی از دانشگاه های نروژ مقطع لیسانس رابه زبان انگلیسی ارائه می دهند. تمامی موسسات و کالج ها و دانشگاهها در سرتاسر نروژ تقاضای مهاجرت تحصیلی را می پذیرند.

تمامی دوره های تحصیلی در کشور نروژ برای مهاجران بین المللی رایگان است. شروع دوره ها از اواسط آگوست و پایان آن در اواسط ژوئن است. در نروژ طول دوره های تحصیلات تکمیلی به این صورت می باشد که در آن دوره ی لیسانس 3 سال و دوره ی فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 سال است که شهریه هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد. ( واحد پول نروژ یورو نیست).

در نروژ دوره های تحصیلات تکمیلی به استثناء دوره های خاص و حرفه ای ، به صورت رایگان انجام می پذیرد. تحصیلات در مقطع فوق لیسانس می بایست حداقل 1.5 سال در ارتباط با رشته ی مرتبط باشد.( یعنی در ارتباط با رشته ی لیسانس) و برای تحصیل در این مقطع معمولا دوره ی لیسانس باید به اتمام رسیده باشد.

در مقطع لیسانس رشته های هنر، زیست شناسی، مدیریت، بازیگری ، MBA، مدیرت کشتی و.......ارائه می شود. در تعدادی از دانشگاهها، امکان پذیرش دررشته های دیگر مثل مهندسی پزشکی، داروسازی وروان شناسی ودهها رشته ی دیگر.... برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نروژ برای ایرانیان وجود دارد.به طور کلی با شانس بسیار زیادی قادر خواهید بود در هر مقطعی و در رشته دلخواه خودتان تحصیل کنید.

برای ارزیابی مدارک تحصیلی و معادل سازی و انتقال مدارک برای تحصیل در نروژ، مدارک می بایست به (Norwegian Agency for quality assurance in education) NOKUT ارسال یا با دانشگاههای مربوطه مکاتبه شود. زمان ارسال مدارک برای ترم های پائیزه از 15 ژانویه تا 15 مارچ است ولی مدارک باید زودتر از این تاریخ ارسال شود.

به طور کلی کشور نروژ برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بدون صرف هزینه زیاد را دارند،سکوی خوبی جهت اقامت در کشور های اروپایی است.

 

 


لینک های مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای دانش پژوهان اورانوس محفوظ می باشد
بهینه سازی سایت توسط سنادیتا
طراحی سایت