زندگی در اتریش

زندگی در اتریش, آب و هوای اتریش, آداب و رسوم در اتریش, مردم اتریش

زندگی در اتریش

login
En login

اتریش کشوری سر سبز و زیبا در دامنه کوههای آلپ در اروپا می باشد که مهد تمدن موسیقی دنیا محسوب می گردد. كشور اتریش با دارا بودن عناصری همچون كیفیت بالای محیط زیست و فرهنگ غنی، جاذبه های زیادی برای عرضه دارد. این كشور با درهم آمیختن امنیت، امكانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی از لحاظ كیفیت زندگی در مقام دوم جهان قرار دارد.

اتريش يكي از امن ترين كشورهاي جهان است. ثبات اقتصادي، سياسي و اجتماعي اين كشور را به مدينه فاضله مبدل ساخته است. بويژه آمار كم ميزان جرم و جنايت و امنيت حقوقي براي شركت ها بسيار جذاب است. بر طبق آمار سال 2008 از لحاظ رعايت امنيت حقوق فردي و مالكيت، كشور اتريش در مقام سوم جهان قرار دارد.

همچنین کشور اتریش بدلیل آثار باستانی و هنری خود از شهرت جهانی برخوردار است.

اقتصاد اتریش

ساختار اقتصادی اتریش عمدتا توسط شرکت های کوچک و متوسط می باشد. مهمترین شاخه های صنعتی شامل:

· صنایع غذایی

· ماشین آلات و صنعت فولاد

· صنعت خودرو

· برق و صنعت الکترونیک

· صنعت چوب و کاغذ

قوانین، آداب و رسوم

1)برای رانندگی در اتریش می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید.. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

2)چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

آب و هوا

اتریش در منطقه آب و هوایی معتدل با آب و هوای مرکزی اروپا تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس اطلس قرار گرفته است. چهار فصل (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) هر کدام دارای خصوصیات درجه حرارت و آب و هوا هستند.

اتریش دارای یک اقلیم اروپایی مدرن اروپایی است (تابستان گرم، زمستان های سرد و بارش مناسب). علاوه بر این، دو منطقه مجزا آب و هوایی در مناطق داخلی اتریش وجود دارد: شرق دارای آب و هوای پانونی (تابستان گرم گرم، بارش بسیار کم و زمستان های سرد)، در حالی که منطقه آلپ مرکزی ویژگی های مشخصی از آب و هوای آلپ است (در مقایسه با شرق، در تابستان و زمستان های طولانی با بارش برف زیاد، بارندگی بیشتر است).

زبان

زبان رسمی آلمانی است، گرچه انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود، مخصوصا در میان افراد جوان تر. کرواتی، اسلوونیایی و مجارستانی به عنوان زبان رسمی در مناطق مختلف منطقه ای از گروه های مستقل جمعیت شناخته می شود.

مذهب

شرق اتریش (وین، پایین ترین بخش اتریش، بورگنلند) به طور سنتی ارتباط قوی با کشورهای همسایه (جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی) دارد. امروز، این نزدیکی به واسطه فعالیت اقتصادی اتریش در این کشورها بیان شده است.

طبق سرشماری سال 2001، کاتولیکهای روم به ترتیب 73.6 درصد جمعیت را تشکیل می دهند، در حالی که 4.7 درصد پروتستان هستند (عمدتا آگسبورگ اعتراف). تعداد مسلمانان به 4/2 درصد افزایش یافته است، عمدتا به دلیل مهاجرت در دهه گذشته. حدود 3.5 درصد از جمعیت اتریش به ایمان دیگری متعلق هستند، 12 درصد به هیچ مذهبی تعلق ندارند و 2 درصد اطلاعاتی را ارائه نمی دهند.