تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا, تحصیل دکترا در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

login
En login

تحصیل در اسپانیا

 تحصیل در اسپانیا

  کشور اسپانیا در چند سال اخیر جزو پر جاذبه ترین مناطق توریستی کشورهای جهان محسوب میشود. جاذبه های طبیعی، آب و هوای مناسب، تحصیل در معتبرترین دانشگاهها با کمترین هزینه، شرایط اقتصادی مناسب و دیگر جاذبه های توریستی در مورد این کشور را می توان نام برد.

 

 

تحصیل در دانشگاههای معتبر با کمترین هزینه

  در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند پایتخت آن مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری با رنکینگهای جهانی زیر 500 وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجویان را به سمت خود جذب میکنند. تحصیل در این دانشگاه ها با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاههای اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیلات در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد. شاید یک مقایسه ساده هزینه های تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این مهم برساند که عملاً تحصیل بدون داشتن بورس تحصیلی در این کشورها غیر ممکن می‌باشد.

 

پذیرش تحصیلی در اسپانیا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود.

زبان تحصیل در اسپانیا  انگلیسی است. اخذ پذیرش در دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

در مقطع کارشناسی ارشد دوره های متفاوتی وجود دارد : دوره  یکساله ۶۰ واحد درسی و دوره  یکسال و نیم ۹۰ واحد درسی و دوره ۲ ساله ۱۲۰ واحد درسی می باشد 

طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد.

 تحصیل دکترا در اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای سپری کردن دوره ی دکتری در اروپا می باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه های بسیار کم در رشته های مختلف و همچنین امکان اخذ اقامت دائم سبب شده تا در سال های اخیر، اسپانیا به یکی از برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

*        طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد که به صورت پژوهش محور توسط دانشگاه های ممتاز ارائه می شود.

*        هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.

*         توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود اما نیازی به ارائه ی مدرک زبان برای این مراحل نیست.

*        درخواست های اخذ پذیرش برای دوره ی دکتری در تمام طول سال بدون محدودیت زمانی می تواند به اساتید راهنما، مدیر گروه و دانشگاه های اسپانیا ارائه شود.

 

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع ارشد برای هر واحد  هر واحد درسی از ۳۰ تا ۷۰ یورو متفاوت می باشد که در رشته های تحصیلی فنی و مهندسی – علوم پایه و علوم انسانی متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع ارشد در اسپانیا برای هر ترم به طور میانگین 1200 تا 1500 یورو می باشد.

هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.

هزینه زندگی دانشجویی از 650 یورو به بالا شروع می شود.

کار دانشچویی در اسپانیا

دانشجو می تواند۲۰ ساعت در هفته با حقوق ساعتی بین 8 تا 10 یورو کار دانشجویی انجام دهد و برای دانشجویان مقطع دکترا امکان کار در محیط دانشگاه وجود دارد. انجام کار در اسپانیا نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد. اگر کسی در اسپانیا 4 یا 5 سال کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم اسپانیا دهد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.

تحصیل_در_اسپانیا