تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

login
En login

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

مقاطع تحصیلی:

1-       کاردانی: طول این دوره ها معمولا 2سال است. دوره های کاردانی بیشتر به زبان انگلیسی و در مدارس آموزش عالی برگزار میشوند. هدف از این دوره ها تربیت نیروی کاری متخصص در زمینه های مختلف جهت ورود به بازار کار میباشد.

2-       کارشناسی: طول دوره کارشناسی در قبرس به طور معمول 4-3 سال است. دوره های کارشناسی در قبرس شمالی به زبان انگلیسی و در قبرس جنوبی بسته به دانشگاه میتواند انگلیسی یا یونانی باشد. برای ورود به این دوره ها داشتن نمره زبان الزامی است. لکن متقاضی میتواند قبل از شروع به تحصیل بر حسب سطح زبان انگلیسی خود در دوره های آمادگی زبان شرکت نماید.

3-       کارشناسی ارشد: داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره انگلیسی میباشد. توصیه میشود.  نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه بوده و بطور معمول دو ساله است. نمر زبان لازم آیلتس 6.5-6 آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل است. برای داوطلبان فاقد نمره زبان امکان گذراندن کورس، پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه مربوطه وجود دارد.

4-       دکترای تخصصی: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 4-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است

پزشکی و زیر شاخه های پزشکی: رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و پرستاری در دانشگاههای قبرس ترک ارائه میشوند. این رشته ها مورد تایید سایر کشورها میباشند ولیکن تاحال حاضر از طرف وزارت بهداشت مورد تایید واقع نشده است.

هزینه تحصیل در قبرس

به صورت میانگین ترمی 1900 تا 2600 دلار میباشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.