هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش, هزینه های تحصیل در دانشگاه های اتریش, هزینه تحصیل در دانشگاه های وین, هزینه های تحصیل در دانشگاه های وین, هزینه تحصیل در اتریش, هزینه های تحصیل در وین

تحصیل در اتریش

login
En login

  جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ | 15:48   1 نظر   1490 بازدید


هزینه تحصیل در اتریش بسته به نوع دانشگاه متفاوت میباشد ما در اتریش سه گروه دانشگاه داریم دانشگاههای دولتی اتریش، دانشگاههای خصوصی اتریش و دانشگاههای علمی کاربردی بیشتر متقاضیانی که از ایران و سایر کشورها اقدام میکنند قصد تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش را دارند چرا که این دانشگاهها از نظر سطح علمی بالاتر از سایر دانشگاههای اتریش میباشند و در ضمن تحصیل در این دانشگاهها رایگان و یا تقریبا رایگان میباشد.

هزینه تحصیل در اتریش

سیاست دانشگاههای دولتی اتریش مبنی بر فراهم آوردن شرایطی جهت تحصیلات رایگان میباشد و شهریه دانشگاهها بین 380 تا 720 یورو ترمی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

دانشجویان بین المللی در اتریش اجازه کار نیمه وقت خواهند داشت و می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه مربوطه درخواست کار خود را ثبت نمایند. درآمد حاصله از شغل های نیمه وقت می تواند تا قسمتی از هزینه تحصیل در اتریش را پوشش دهد. البته شرایط کار (ساعت کاری و حقوق) برای دانشجویان بین المللی بنا بر مقطع تحصیلی آنها تعیین می شود به این ترتیب که برای دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته با 280 یورو در ماه و دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته با 5600 یورو در ماه می باشد. بطور متوسط ماهیانه بین 250 تا 500 یورو هزینه خوابگاه میباشد. ماهیانه بین 30 تا 50 یورو هزینه رفت و آمد میباشد. 90 یورو در ماه هزینه بیمه دانشجویی و بین 300 تا 400 یورو هزینه خورد و خوراک میباشد. در ماه باید بطور متوسط 100 تا 150 یورو برای هزینه های متفرقه مانند کتاب،تفریحات و... در نظر گرفته شود.
میانگین شهریه برای دانشجویان خانگی رایگان است.

برای دانشجویان بین المللی همه مقاطع هر ترم 726.72 یورو (تقریباً 780 دلار)

میانگین مخارج زندگی در اتریش

سالانه 12.000 یورو برای هر نفر (تقریبا 13 هزار دلار)

با سلام تشکر بابت مطلبی که ارائه نمودید. اما تو هیچ سایتی نتونستم شهریه دانشگاه خصوصی اتریش پیدا کنم. لطفا درصورتی که اطلاعاتی در این رابطه دارید ارائه بنمایید.
با سلام شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش بین 2500 تا 3000 یورو میباشد
دیدگاه خود را بیان کنید