ایالت های آمریکا

ایالت های آمریکا,کشور آمریکا

ایالت های آمریکا

login
En login

ایالت های آمریکا

کشور آمریکا 50 ایالت دارد که هرکدام از آن ها بر سامانه فدرالی حاکم دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند.

نیویورک

پرجمعیت ترین شهر آمریکا با جمعیت سرشماری شده ۸٫۲۴۴٫۹۱۰ نفری در سال ۲۰۱۱٫. نیویورک تاثیر قابل توجهی بر تجارت، امور مالی، رسانه، هنر، مد، پژوهش، تکنولوژی، آموزش و سرگرمی دارد.

واشنگتون دی سی، ناحیه کلمبیا

واشنگتون دی سی پایتخت ایالات متحده آمریکاست. واشنگتون دی سی در ۲۰۱۲ با جمعیت حدود ۶۳۲٫۳۲۳ نفری بیست و پنجمین مکان پرجمعیت ایالات متحده بوده است. شهر میزبان ۱۷۶ سفارتخانه خارجی و همچنین مقر سازمان های بین المللی، اتحادیه های کارگری، سازمان های غیر انتفاعی، و انجمن های حرفه ای می باشد. واشنگتون دی سی مقصد رویایی برای گردشگری است - بازدید از موزه Smithsonian و باغ وحش ملی و جاهای دیگر ….

شیکاگو- ایلیونیز

جمعیت تقریباً ۲٫۷۰۰٫۰۰۰ نفری شیکاگو ان را سومین شهر پر جمعیت آمریکا ساخته است. شهر، مرکز بین المللی امور مالی، تجارت، صنعت، ارتباطات، و حمل نقل توسط فرودگاه بین المللی اُهار( دومین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد دنیا) می باشد.

شهرت شیکاگو بخاطر فرهنگ مردمی، ورزش، سرگرمی، بازرگانی، تجارت و دانشگاه های مشهور آن است.

 

سان فرانسیسکو، کالیفورنیا

سان فرانسیسکو بطور رسمی شهر و ناحیه اصلی شبه جزیره سان فرانسیسکو و یکی از مراکز مهم امور مالی و فرهنگی کالیفورنیای شمالی و منطقه خلیج سان فرانسیسکو است. سان فرانسیسکو مقصد عمومی هم برای گردشگران خارجی و هم داخلی و هم اجلاسیه هایی با توجه به آمیزه ای از فرهنگ، آب و هوا، جاذبه ها و بازرگانی اش است. سان فرانسیسکو بعد از لس آنجلس، سان دیه گو و سان خوزه چهارمین شهر پر جمعیت ایالت کالیفرنیا و چهارده همین شهر پر جمعیت ایالات متحده آمریکاست.

پورتلند، مِین

پورتلند بزرگترین شهر ایالت مِین (Maine) و بزرگترین منطقه اعیانی ناحیه کامبرلند است. جمعیت کلان شهر پورتلند در سال ۲۰۱۰ بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نفر بوده است. منطقه پورتلند بزرگ محل سکونت بیش از یک سوم جمعیت کلی ایالت مِین است. گردشگران از محدوده بندر قدیمی تاریخی پورتلند در امتداد منطقه بندری پورتلند، در دهانه رودخانه Fore بازدید می کنند. بخش اصلی پورتلند در نزدیکی شهر Cape Elizabeth و ورودی بندر پورتلند واقع شده است. جذابیت منحصر بفرد پورتلند جایگاه خاصی در قلب ما دارد.

هونولولو، هاوایی

هونولولو مرکز هاوایی و پر جمعیت ترین شهر ایالت هاوایی آمریکاست. هونولولو جنوبی ترین شهر بزرگ در ایالات متحده است. مرکز بزرگ امور مالی جزایر اقیانوس آرام است. پرجمعیت ترین مرکز ایالتی متناسب با جمعیت ایالت است. سفر به هاوایی پرهزینه و پرواز طولانی مدتی را در بر می گیرد- اما وقتی به این بهشت جزیره ای با شکوه می رسید- متوجه می شوید که ارزش آن را داشته است.

سَلت لیک ستی (شهر دریاچه نمک)، یوتا

سَلت لیک سیتی مرکز و پر جمعیت ترین شهر ایالت یوتا آمریکاست. با توجه به سرشماری سال ۲۰۱۱، ناحیه کلان شهر سَلت لیک جمعیتی  بالغ بر ۱٫۱۴۵٫۹۰۵ نفر دارد.  در دامنه کوه زیبا و شگفت انگیز Wasatch واقع شده است. این شهر در طول سال ارائه دهنده کسب و کار و گردشگری است. منطقه کوهستانی، دانشگاه و شهر همیشه باز و فعال هستند.

فورت وُرث، تگزاس

فورت وُرث شانزدهمین شهر پرجمعیت ایالات متحده است. این شهر که در شمال تگزاس مرکزی  واقع شده دروازه ای فرهنگی به سوی غرب آمریکاست و حدوداً ۳۰۰ مایل مربع را پوشش می دهد و بعنوان مرکز ناحیه Tarrant بحساب می آید. طبق سرشماری سال ۲۰۱۰، فورت وُرث جمعیتی ۷۴۱٫۶٫۶ نفری دارد. فورت وُرث در سال های اخیر راههای طولانی برای کسب شهرت امن ترین شهر آمریکا را طی کرده است.

بوستون، ماساچوست

بوستون بزرگترین شهر و مرکز ایالت ماساچوست یکی از قدیمی ترین شهرهای ایالات متحده آمریکاست. بوستون بزگترین شهر نیوانگلند بخاطر تاثیر فرهنگی و اقتصادی اش بعنوان پایتخت غیر رسمی کل منطق نیوانگلند در نظر گرفته می شود.

اورلاندو، فلوریدا

اورلاندو شهری است در منطقه ی مرکزی ایالت فلوریدا که تقریباً بین دامیوتا و تامپا واقع شده است. کلان شهر اورلاندو بزرگ با جمعیت ۲٫۱۳۴٫۴۱۱ نفری بیست و ششمین کلان شهر ایالات متحده آمریکا ششمین کلان شهر جنوب شرق آمریکا و سومین کلان شهر  فلوریدا است.

  ایالت-های-آمریکا