ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش,ویزای اتریش,ویزای D اتریش,هزینه ویزای تحصیلی اتریش,مدارک ویزای اتریش

تحصیل در اتریش

login
En login

  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 15:08   9 نظر   2954 بازدید


ویزای تحصیلی اتریش (VISA D)

دارنده ویزای اقامتی D می تواند بیش تر از 90 روز در اتریش اقامت داشته باشد. ویزای آنها یک بار ورود است و مجوز اقامت پس از ورود صادر می شود.

 • روش پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش چیست؟
 • اگر من یک شهروند اتحادیه اروپا هستم وضعیت چیه؟
 • کجا می توانم برای اجازه اقامت ویزای دانشجویی درخواست کنم؟
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش چیست؟
 • چه زمانی باید مراحل درخواست برای ویزای دانشجویی را آغاز کنم؟ روند دریافت ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟
 • الزامات مالی برای ویزا چیست؟

ویزای تحصیلی اتریش

روش پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش چیست؟

همه کسانی که علاقه مند به تحصیل در اتریش هستند قبل از آمدن به اتریش باید یک ویزا را در یک کنسولگری یا سفارت اتریش درخواست کنند. پس از ورود به اتریش، شما باید در اداره ی ثبت (Meldeamt) در محل اقامت خود ثبت نام کنید.

دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان دریافت کنند.

اگر من یک شهروند اتحادیه اروپا هستم وضعیت چیه؟

اگر شما ملیت یک کشور اتحادیه اروپا / EEA را دارید، نیازی به ویزا برای آمدن به اتریش ندارید. اگر شما دارایی های کافی برای تامین مالی اقامت خود در اتریش و بیمه درمانی معتبر که تمام هزینه های لازم را پوشش می دهد دارید، فقط به یک سند مسافرتی معتبر (گذرنامه یا کارت شناسایی) برای ورود و اقامت در اتریش نیاز دارید. اگر قصد دارید در اتریش بیش از 3 ماه اقامت داشته باشید باید ظرف 4 ماه از اقامت خود در اداره شهرداری (Magistrat، Bezirkshauptmannschaft) ثبت نام کنید.

کجا می توانم برای اجازه اقامت ویزای دانشجویی درخواست دهم؟

قبل از سفر به اتریش باید برای این ویزا شخصا به سفارت درخواست دهید. سفارت نیزدرخواست شما را جهت صدور ویزای اقامت دانشجویی به شهرداری ایالت ها ارسال خواهد کرد.

این مطلب می تواند در مصاحبه ویزا به شما کمک کند: سوالات مصاحبه ویزا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش چیست؟

 1. فرم درخواست به زبان آلمانی
 2. 2 قطعه عکس 5/3 * 5/4
 3. تاییدیه و یا پذیرش دانشگاه
 4. مدارکی دال بر تامین مخارج زندگی
 5. مدارکی دال بر داشتن محل سکونت در اتریش
 6. مدرکی مبنی بر داشتن بیمه کامل یک ساله در اتریش
 7. شناسنامه (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
 8. گواهی عدم سو پیشینه (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
 9. در صورت نیاز سند ازدواج، سند طلاق، گواهی حضانت، گواهی مبنی بر داشتن نسبت خانوادگی (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
 10. گذرنامه معتبر ( به همراه کپی از تمامی صفحات)
 11. پرداخت هزینه کنسولی 120 یورو، قابل پرداخت به صورت نقد، هزینه کودکان 75یورو

مدارک ویزای تحصیلی اتریش

چه زمانی باید مراحل درخواست برای ویزای دانشجویی اتریش را آغاز کنم؟ روند دریافت ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟

بلافاصله پس از دریافت پذیرش، بررسی کلی یک مجوز اقامت بین سه تا شش ماه طول می کشد.

الزامات مالی برای اخذ ویزای اتریش چیست؟

شما باید درآمد مالی کافی برای تأمین مالی اقامت خود را ثابت کنید:

 • دانشجویان زیر 24 سال باید ثابت کنند که حداقل 491،43 یورو در هر ماه داشته باشند.
 • دانشجویان 24 ساله یا بالاتر باید ثابت کنند که حداقل 889.84 یورو در هر ماه [از سال 2017] - این مقدار باید حداکثر 12 ماه ثابت باشد - برای مثال با استفاده از یک حساب پس انداز یا یک حساب بانکی (حساب باید از اتریش قابل دسترسی باشد) داشته باشند.

این مطلب می تواند به شما کمک کند: نکات مهم در مصاحبه ویزا

هزینه اخذ ویزای تحصیلی اتریش

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش بیش از 90 روز 150 یورو است.

فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش

فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش

با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه دولتی هستم آیا میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی اتریش تقاضا ویزا تحصیلی کنم و چه شرایطی باید داشته باشم
سلام و روز بخیر با توجه به اینکه شما از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده اید قابلیت اپلای در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ملی وین را دارید. در خصوص روانشناسی هم میتوانید اقدام کنید اما الویت پذیرش با فارغ التحصیلان رشته ی روانشناسی در ایران می باشد.
سلام من ۳۴ سال دارم و دانشجوی دکترای تاریخ هنر دانشگاه آزاد هستم.فقط دفاع پایان نامه مونده که سال۹۸ شهریور دفاع میکنم.آیا میتونم برای تحصیل اقدام کنم؟
سلام و روز بخیر شما با داشتن مدرک دکترا می توانید برای دکترای مجدد اسپانیا اقدام نمایید.
سلام،من فوق لیسانس مکانیک گرایش طراحی کاربردی دارم ی مقاله علمی پژوهشی به زبان انگلیسی هم دارم شرایط برا گرفتن phd چجوره؟؟یا بهتره برا master 2 اقدام کنم؟؟
با سلام متاسفانه اطلاعات ارائه شده محدود است. پیشنهاد می شود رزومه خود را به شماره تلگرام به شماره 09198606027 یا در سایت موسسه قراردهید تا بتوانیم کامل راهنمایی کنیم. حتما اطلاعات مربوط به تمام مقاطع تحصیلی شامل عنوان رشته ، دانشگاه ، معدل و سال فراغت از تحصیل به همراه اطلاعات مربوط به دانش زبانی خود و کشور یا کشورهای هدف را ارسال نمایید.
سلام ، من دانشجوی ترم ۳ بیوتک دانشگاه الزهرا هستم ۲۱ سالمه ! می خواستم برای پذیرش مستقیم برای دانشگاه های اتریش اقدام کنم اما بیش‌تر کسایی که باهاشون صحبت کردم میگن که احتمال ریجکت شدن ویزا در سفارت اتریش زیاده به علاوه در سایت سفارت هیچ اطلاعاتی مبنی بر این که چه مدت باید برای وقت مصاحبه و ویزا منظر بمونم وجود نداره ! میشه راهنماییم کنید
با سلام شما می توانید در رشته خودتان از دانشگاه های اتریش پذیرش دریافت کنید و در صورتیکه منابع مالی قابل توجیه و مشخص به سفارت ارائه نمایید قطعا ویزا خواهید شد. اطلاعاتی که از منابع مختلف کسب کردید صحیح نیست و شما میتوانید از تجربه کارشناسان این موسسه برای کاهش ریسک ویزا و حصول نتیجه استفاده نمایید.
سلام وقت بخیر چقدر دقیقا باید توی حساب باشه برای گرفتن گرفتن ویزا?به یورو دولتی یا ازاد? سفارت با یورو ازاد حساب میکنه ? ممنونم
با سلام شما می بایست یک گردش حساب سه ماهه که مانده ماه آخر بین 12 تا 13 هزار یورو می باشد ارائه نمایید. یورو بازار آزاد محاسبه می گردد و سفارت نیز این مبلغ را می پذیرد.
سلام من 2 فرزند دارم 16 و9ساله آیا میتونم برای ادامه تحصیلشون دراتریش اقدام کنم ویزای تحصیلی بگیرم براشون وبفرستم؟؟
سلام ممکن است که امکان پذیر باشد. تخصص ما در زمینه ی دانشجویی است.
سلام وقت بخیر من ۲۸ سالمه لیسانس شیمی کاربردی دارم از دانشگاه ازاد سنندج الان تصمیم گرفتم برای ااامه تحصیل در اتریش اقدام کنم. آیا میتونم با همین مدرک کارشناسی ادامه بدم یا باید از دیپلم دوباره شروع کنم؟ ممنون میشم جواب بدین
با سلام مدارک صادره از دانشگاه آزاد از سال 2018 مورد تایید دانشگاه ملی وین نمی باشد . برای تحصیل در هر مقطع مورد نظر بایستی قبولی و یا اشتغال به تحصیل هر دانشگاهی غیر از آزاد اعم از سراسری، پیام نور، غیر انتفایی و در نهایت علمی و کاربردی را داشته باشید
باسلام، من 29 سالمه، کنکورتجربی سراسری شرکت کردم، بعد از اعلام نتایج اگر دولتی نتونم رشته ی مناسبی شرکت کنم با قبولی در دانشگاه پیام نور و آزاد میتونم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم، مدرکشون برای دانشگاهای آنجا معتبر هست یا خیر ؟ ممنونم
با سلام و روز بخیر. اعتبار دانشگاه پیام نور از دانشگاه آزاد در حال حاضر بیشتر است. پیشنهاد میکنیم جهت تحصیل در اتریش بعد از دانشگاه دولتی ، دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید.
درود بر شما.من 31ساله متاهل دارای لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه شریعتی تهران(شبانه) هستم.میتونم واسه ارشد ویزای تحصیلی بگیرم و بچمم با خودم ببرم؟بعد میخواستم بدونم تو یک سالگی که زبان آلمانی میخونیم اجازه کار هم داریم؟آخه من مربی و ناجی شنا هستم.
با سلام متاسفانه در حال حاضر امکان درخواست ویزای همراه به صورت همزمان وجود ندارد برای تحصیل در مقطع ارشد شما باید فارغ التحصیل یا در حین تحصیل کارشناسی ارشد باشید .
دیدگاه خود را بیان کنید