تحصیل در اسپانیا

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش از دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی را در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش از دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی را در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

login
En login

سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ | 15:23  0 نظر   6798 بازدید


تحصیل در اسپانیا، دوره کارشناسی در اسپانیا، چه رشته هایی در دوره کارشناسی ارائه می شوند، تحصیل در دانشگاههای معتبر اسپانیا با کمترین هزینه، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا، تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا، دانشگاههای اسپانیا، زبان تحصیل در اسپانیا، سال تحصیلی و مهلت ها و امتحانات، هزینه تحصیل در اسپانیا، هزینه زندگی در اسپانیا، کار دانشجویی در اسپانیا، چرا تحصیل در اسپانیا، ارزان ترین دانشگاه های اسپانیا، مدارک لازم پذیرش اسپانیا، مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای اسپانیا، ویزای همراه اسپانیا

در این مقاله راجع به تمامی سوالات شما در زمینه تحصیل در اسپانیا صحبت میکنیم. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل در اسپانیا در همین صفحه مطرح نمایید.

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا در چند سال اخیر جزو پر جاذبه ترین مناطق توریستی کشورهای جهان محسوب می شود. جاذبه های طبیعی، آب و هوای مناسب، تحصیل در معتبرترین دانشگاهها با کمترین هزینه، شرایط اقتصادی مناسب و دیگر جاذبه های توریستی در مورد این کشور را می توان نام برد.

70 دانشگاه در اسپانیا هستند که بیش از 50 دانشگاه دولتی، و مابقی خصوصی است. این دانشگاه ها زمینه مساعدی را برای دانشجویان خارجی در کلیه مقاطع فراهم آورده اند.

یکی از راههای مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل می باشد. جهت تحصیل در اسپانیا شما باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشید. جهت اقدام برای دانشگاههای اسپانیا نیاز به مدرک زبان نیست ولی باید دانش زبان انگلیسی داشته باشید. تحصیل در دانشگاههای اسپانیا در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اغلب به زبان انگلیسی است. تحصیل در مقطع دکترا تقریبا رایگان است و حدودا سالی 700 یورو می باشد. تحصیل رایگان در اسپانیا یکی از دلایل ارجحیت اسپانیا به دیگر کشورهای اروپایی جهت تحصیل در مقطع دکتراست.

تحصیل اسپانیا

دوره کارشناسی در اسپانیا

جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا نیاز به گذراندن 240 واحد برای دوره چهار ساله است. ارائه پایان نامه در سال اخر اجباری است که تا حدود 30 واحد به آن اختصاص یافته است. دانشجو می تواند در دوره های فشرده تر ثبت نام کند. که 6 واحد بیشتر در هر سال را سپری کند. ماکزیمم گذراندن واحد در هر سال 90 واحد و مینیمم 60 واحد است. با گذراندن این 60 واحد دانشجو این اجازه را می یابد تا در گرایش های متنوع رشته خود تغییر رشته دهد.

چه رشته هایی در دوره کارشناسی ارائه می شوند:

 • هنر و علوم انسانی
 • علوم پایه
 • حقوق
 • مهندسی

تحصیل در دانشگاههای معتبر اسپانیا با کمترین هزینه

در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند پایتخت آن مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری با رنکینگهای جهانی زیر 500 وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجویان را به سمت خود جذب میکنند. تحصیل در این دانشگاه ها با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاههای اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیل در اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد. شاید یک مقایسه ساده هزینه های تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این مهم برساند که عملاً تحصیل بدون داشتن بورس تحصیلی در این کشورها غیر ممکن می‌باشد.

کارشناسی ارشد و دکترا در اسپانیا

کارشناسی ارشد به مدت بین یک تا دوسال (6 واحد تا 120 واحد) طول می کشد و می تواند

 • Professional باشد و شما را برای ورود به بازار کار اماده کند

یا

 • Research-based باشد و شما را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا کمک کند.

مدرک فوق لیسانس پس از ارائه پایان نامه اعطا می شود که از 6 تا 30 واحد می تواند باشد.

دوره دکترا در اسپانیا دو بخش است:

بخش اول Training شامل 60 واحد حضور در کلاس که ماکزیمم سه سال طول می کشد. و بخش دوم تز دکتراست که به دریافت مدرک دکترا می انجامد.

پذیرش تحصیلی در اسپانیا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود.

زبان تحصیل در اسپانیا انگلیسی است. اخذ پذیرش در دانشگاههای اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارد و شما می توانید دوره های زبان اسپانیایی در اسپانیا همراه با تحصیل بگذرانید. البته توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود.

در مقطع کارشناسی ارشد دوره های متفاوتی وجود دارد : دوره یکساله ۶۰ واحد درسی و دوره یکسال و نیم ۹۰ واحد درسی و دوره ۲ ساله ۱۲۰ واحد درسی می باشد.

طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد.

تحصیل_در_اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا

دانشجویان با سپری کردن مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا دو ساله است. با توجه به این نکته که دانشگاه های کشوراسپانیا از جمله دانشگاه های برتر دنیا به حساب می آیند فلذا مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای سپری کردن دوره ی دکتری در اروپا می باشد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه های بسیار کم در رشته های مختلف و همچنین امکان اخذ اقامت دائم سبب شده تا در سال های اخیر، اسپانیا به یکی از برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

 • طول دوره تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد که به صورت پژوهش محور توسط دانشگاه های ممتاز ارائه می شود.
 • هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.
 • توجه داشته باشید که دانش زبان انگلیسی برای پیشبرد موفقیت آمیز درخواست شما چه در مرحله ی پذیرش و چه در مرحله ی ویزا توصیه می شود اما نیازی به ارائه ی مدرک زبان برای این مراحل نیست.
 • درخواست های اخذ پذیرش برای دوره ی دکتری در تمام طول سال بدون محدودیت زمانی می تواند به اساتید راهنما، مدیر گروه و دانشگاه های اسپانیا ارائه شود.

این دوره ی تحصیلی شامل ۵ سال می باشد که آن به دو دوره ی ۲ ساله که سپری کردن دروس تخصصی و یک دوره ۳ ساله که پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضع خاص و دفاع از آن می باشد تشکیل شده است.

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اسپانیا به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور اسپانیا می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور اسپانیا می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور اسپانیا برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند،حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اسپانیا در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور اسپانیا فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:

 1. در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …
 5. داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.​​

دانشگاههای اسپانیا

زبان تحصیل در اسپانیا

دانشجو می تواند به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در اسپانیا تحصیل کند. 404 رشته به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا ارائه می شوند که 115 تا در مقطع لیسانس و 289 تا در مقطع فوق لیسانس ارائه می شوند.

برای مقطع کارشناسی IELTS: 6 و TOEFL: 90 to 95

برای مقطع کارشناسی ارشد IELTS: 6.5 و TOEFL:95 to 100

دانش زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش کافی است.

در ضمن بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی دانشجویان می توانند با گذراندن دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا با این زبان تحصیلات خود را ادامه دهند.

در زیر چند نمونه از دانشگاه هایی که مدارک به زبان انگلیسی ارائه می دهند آمده است:

Universitat Autònoma de Barcelona 92 رشته به زبان انگلیسی
Universitat de València 66 رشته به زبان انگلیسی
Universitat Pompeu Fabra 46 رشته به زبان انگلیسی

سال تحصیلی و مهلت ها و امتحانات

اکثر دانشگاه ها در اسپانیا دو ترم تحصیلی دارند. بیشتر دانشگاه ها از اواسط سپتامبر و یا اوایل اکتبر آغاز می شود. کلاس ها اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه به پایان می رسد. ترم دوم از فوریه آغاز و تا پایان ماه می به پایان می رسد.

 • July مهلت ثبت نام
 • Middle of September or early October: شروع ترم پاییز Sep/Oct
 • December or early January پایان ترم
 • January امتحانات پایان ترم
 • End of January of the first of February: شروع ترم بهار Jan/Feb
 • May پایان ترم دوم
 • June امتحانات پایان ترم

هزینه تحصیل در اسپانیا

 • هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع ارشد برای هر واحد هر واحد درسی از ۳۰ تا ۷۰ یورومتفاوت می باشد که در رشته های تحصیلی فنی و مهندسی – علوم پایه و علوم انسانی متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در مقطع ارشد در اسپانیا برای هر ترم به طور میانگین 1200 تا 1500 یورو می باشد.
 • هزینه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد بنابراین یکی از بهترین کشورها برای گذراندن دوره ی دکتری از نظر هزینه است.
 • هزینه زندگی دانشجویی از 650 یورو به بالا شروع می شود.
 • کارشناسی 2100 – 750 یورو سالیانه
 • کارشناسی ارشد 3300 – 900 یورو سالیانه
 • دکترا حدود 700 یورو سالیانه

هزینه زندگی در اسپانیا

دولت اسپانیا با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت را داده است. آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۸ تا ۱۰ یورو را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند. هزینه زندگی در اسپانیا حداقل ۵۰۰ یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را داشته باشد قبل از رفتن به اسپانیا و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در اسپانیا است.کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور اسپانیا مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان اسپانیای مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور اسپانیا بسیار دشوار است و طولانی و افراد می بایستی مدت زمان زیادی را در کشور اسپانیا کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاس اسپانیای را بگذرانند.

شهرهای بارسلون و مادرید گرانترین شهرهای اسپانیا هستند و هزینه زندگی ممکن است تا 1300 یورو نیز باشد. اما شهرهایی مانند والنسیا، سویل، زاراگزا زندگی متوسط 800 تا 850 یورو می توان زندگی متوسطی داشت.

هزینه محل اقامت دانشجویی در اسپانیا

گزینه های اصلی مسکن دانشجویان در اسپانیا عبارتند از

محل اقامت دانشجویی - قیمت ها از 360 تا 650 یورو در ماه است.

اجاره آپارتمان - قیمت اجاره بین 650 تا 880 یورو در ماه است. اجاره آپارتمان در مادرید و بارسلونا در حدود 860 تا 1350 یورو در ماه است.

قیمت های معمولی برای برخی از اقلام مواد در زیر آمده است.

شیر 1 لیتر -1 یورو

مرغ تازه - 4 یورو هر کیلوگرم

1 کیلو سیب زمینی -70 سنت

پیتزا -3.50 یورو

کار دانشجویی در اسپانیا

دانشجو می تواند ۲۰ ساعت در هفته با حقوق ساعتی بین 8 تا 10 یورو کار دانشجویی انجام دهد و برای دانشجویان مقطع دکترا امکان کار در محیط دانشگاه وجود دارد. انجام کار در اسپانیا نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد. اگر کسی در اسپانیا 4 یا 5 سال کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم اسپانیا دهد.

اجازه کار در اسپانیا

دانشجویان اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته در طول تحصیل در اسپانیا کار کنند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 • دانشجویان کارشناسی 10 ساعت در هفته
 • دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته
 • دانشجویان مقطع دکترا کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند.

ویزای دانشجویی زیر 180 روز اجازه کار ندارد.

چرا تحصیل در اسپانیا (مزایای تحصیل در اسپانیا)

سالانه هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل راهی یکی از 74 دانشگاه اسپانیا می شوند. اسپانیا با تاریخ و فرهنگ غنی خود برای تمام کسانی که در جستجوی تحصیل در خارج هستند نمونه ایده الی ساخته است. دانشجویان از سراسر جهان با دلایل متعددی پا به اسپانیا می گذارند، مهمترین دلایل برای دانشجویان ایرانی در ادامه آمده است:

 • سیستم آموزشی عالی
 • هزینه پایین تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • آب و هوای مطلوب
 • اجازه کار دانشجویی
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • فراگیری زبانی نو
 • تنوع فرهنگی جامعه اسپانیا
 • تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

صرف نظر از رشته تحصیلی، اسپانیا فرصتی عالی برای یادگیری را برای دانشجویان فراهم کرده است. این سیستم آموزشی طوری طراحی شده است تا برای دانشجویان تمام سطوح تحصیلی، حداکثر فرصت های یادگیری فراهم شود. اسپانیا سومین کشور پرطرفدار در زمینه مطالعات بین المللی است که حدود 36٪ از این محققان از ایالات متحده آمریکا هستند. تحصیل در اسپانیا در کنار تجربه زندگی و کار در یک کشور جدید، یادگیری زبانی نو و تجربه های لذت بخش، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین ها در طول این دوره برای شما فراهم کرده است.

هزینه تحصیل در اسپانیا

ارزان ترین دانشگاه های اسپانیا

 • University of Jaen 1000 یورو سالیانه
 • pen University of Catalonias 1500 یورو سالانه
 • University of Lleida 1800 یورو سالیانه
 • University of Valencia 2760 یورو سالیانه

هزینه های دانشگاههای رنکینگ بالا

 • 2000-3000 یورو Autonomous University of Madrid
 • 2900 یورو University of Barcelona
 • 3000-4000 یورو Pompeu Fabra University
 • 3500 یورو Autonomous University of Barcelona

مدارک لازم پذیرش اسپانیا

برای آغاز فرایند پذیرش در سطوح مدارک زیر نیاز است:

 • (Identification Card (Passport, Translated National ID card etc
 • CV
 • SOP
 • Work experience in special cases
 • Recommendation Letters for postgraduate Studies
 • Hold a Bachelor’s or Master degree which would be equivalent to that of a Bachelor & Master degree in Spain
 • If entering a Doctoral program the student must have already obtained 60 credits in a classroom

توجه: طبق درخواست اکثر دانشگاه ها ترجمه مدارک باید به زبان اسپانیایی باشد و ترجمه به زبان های دیگر فرایند پذیرش را زمانبر خواهد کرد.

مدارک لازم جهت اقدام برای ویزای تحصیلی اسپانیا

 • داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به زبان اسپانیایی (تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی)‏
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی صحت پزشکی
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک های معتبر
 • فیش حقوقی حامی مالی شخص
 • کپی اجاره نامه منزل در کشور اسپانیا
 • رزرو بیمه نامه
 • رزرو بلیت

ویزای همراه اسپانیا

سه ماه بعد از ورود دانشجو و گرفتن کارت اقامت دانشجویی، دانشجو می تواند برای ویزای همراهان (همسر و فرزند) اقدام کند.

فرایند ویزای دانشجویی طبق اعلانات کلی سفارت اسپانیا تا سه ماه به طول می انجامد و دانشجو دوماه فرصت دارد ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرد.

نسبت فراوانی دانشجویان خارجی در اسپانیا

دانشجویان خارجی در اسپانیا

صرف نظر از رشته تحصیلی، اسپانیا فرصتی عالی برای یادگیری را برای دانشجویان فراهم کرده است. این سیستم آموزشی طوری طراحی شده است تا برای دانشجویان تمام سطوح حداکثر فرصت های یادگیری فراهم شود. اسپانیا سومین کشور پرطرفدار در زمینه مطالعات بین المللی است که حدود 36٪ از این محققان از ایالات متحده آمریکا هستند. تحصیل در اسپانیا در کنار تجربه زندگی و کار در یک کشور جدید، یادگیری زبانی نو و تجربه های لذت بخش، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین ها در طول این دوره برای شما فراهم شده است.

ECTS یا European Credit Transfer System چیست؟

سیستم انتقال واحد اروپا که اغلب ECTS نامیده می شود استانداردی جامعی است که کلیه دانشگاه های اروپا از آن استفاده می کنند. دلیل اصلی استفاده از آن حفظ سیستم درجه بندی استاندارد است. واحدهای گذرانده شده در این سیستم به ساعتهای حضور در کلاس، خودآموزی، مقالات دانشجویی و امتحانات عملی بستگی دارد. هر واحد ECTS برابر با 25 ساعت مطالعه است. از دانشجوی تمام وقت انتظار می رود سالانه 60 واحد بگذرانند.

تاپ ترین دانشگاه ها در اسپانیا

University of Barcelona (Universitat de Barcelona) 156

Universidad Autónoma de Madrid 187

Universitat Autònoma de Barcelona 195

University Complutense Madrid 233

University of Navarra 270

لیست دانشگاههای مورد تایید اسپانیا

لیست دانشگاههای اسپانیا که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند:

الف) دانشگاه‌های‌ گروه‌ یک (ممتاز)

Universidad Complutense de Madrid

Universitat de Barcelona

Universidad Del Pais Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea

Universidad Autonoma de Barcelona

Universitat de Valencia

Universidad Politecnica de Madrid

Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech

Universidad de Granada

Universidad de Sevilla

Universidad Politecnica de Valencia

Universidad de Salamanca

Universidad de Zaragoza

Universidad de Navarra

Universitat Pompeu Fabra

Universitat d'Alacant/Universidad de Alicante

Universitat Jaume I

Universidad Autonoma de Madrid

Universidad de Cantabria

Universidad de Santiago de Compostela

Universidad de Murcia

Universidad Carlos III de Madrid

Universidad de Vigo

ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی، گروه دو (خوب)

Universidad de Castilla la Mancha

Universidad de Malaga

Universidad de Oviedo

Universidad de Extremadura

Universidad de Valladolid

Universidad de Alcala

Universidad de Cadiz

Universitat Oberta de Catalunya

Universidad de la Laguna

Universidad de Huelva

Universidad Rey Juan Carlos

Universitat Rovira I Virigili

Universidad de Leon

Universidad de la Rioja

Universidad de Almeria

Universidad de Jaen

Universidad Politecnica de Cartagena

ج) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، گروه سه (متوسط)

Universidad de Deusto Deustuko Unibersitatea

Universidad Pontificia Comillas

Universitat de Lieida

Instituto de Empresa Business School

IESE Business School Universidad de Navarra

Universitat Ramon Llull

Universidad de Burgos

ESADE Business School Barcelona

Universitat de Vic/ Universitat Central de Catalunya

Universidad de Mondragon unibersitattea

Universidad Catolica San Antonio de Murcia

Universidad Internacional de la Rioja

Universidad Catolica de Valencia San Vicente Martir

Universidad Nebrija

Universidad Miguel Hernandez

Universidad Pablo de Olavide

Universidad de Coruna

Universidad de Cordoba

Universidad publica de Navarra

Universidad Fundacion San Pablo CEU

Universitat de Girona

Universidad de las Palmas de Gran Canaria

Universitat de les IIIes Balears

 • تحصیل رشته های پزشکی و پرستاری در اسپانیا

Medical Science 6 Years

جدول واحدها

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

62

(Compulsory (OB

226

(Optional (OP

12

(External practical (PE

54

(End-of-degree Project (TFG

6

Total

360

Nursing Science 4Years

جدول واحدها

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

60

(Compulsory (OB

78

(Optional (OP

12

(External practical (PE

81

(End-of-degree Project (TFG

9

Total

240

 • برآورد شهریه رشته های پزشکی به تفکیک

Medicine 6 years ~ 20,600 €/year
Dentistry 5 years ~20,600 €/year
Pharmacy 5 years ~12,600 €/year
Nursing 4 years ~9,500 €/year
Veterinary Medicine 5 years ~14,600 €/ye

تحصیل در رشته مهندسی

رشته های مهندسی در اسپانیا امروز بیشتر براساس پروژه های ارائه شده و کاربردی در زندگی روزمره است. سال اخر رشته های مهندسی به ارائه کار تحقیقاتی، توسعه کاربردی آن و ارائه پایان نامه گذرانده می شود. این دوره براساس رشته موردموردنظر بین چهار تا پنج سال طول می کشد و دانشجو معمولا این اجازه را دارد که این مدت را تمدید کند.

جدول واحدها
4 Years

ECTS CREDITS

(Basic training (FB

72

(Compulsory (OB

114

(Optional (OP

42

(External practical (PE

-

(End-of-degree Project (TFG

12

Total

240

اسپانیا

 • اسپانیا یک کشور پادشاهی است. پادشاه کنونی پادشاه فیلیپ VI است.
 • در حال حاضر ماریو روخای نخست وزیر این کشور است.
 • هم مرز با دریای مدیترانه، جبل الطارق، فرانسه، آندورا، پرتغال و اقیانوس اطلس
 • در کنار فرانسه و مراکش، اسپانیا یکی از تنها سه کشوری است که هم دارای سواحل اقیانوس اطلس و هم مدیترانه است.
 • زبان رسمی Castilian است که معمولا اسپانیایی نامیده می شود، که دومین زبان رایج در جهان است. زبان های محلی رایج عبارتند از: باسک، کاتالان و گالیسی.
 • از 17 منطقه تشکیل شده است: اندلس، آندورا، آرگان، آستوریاس، کشور باسک، کانتبریا، کاتالونیا، اکسترادورا، گالیسیا، جبل الطارق، لا ریاكا، مادرید، مورسیا، ناوار، كاستیل، كاستیل و لئون و والنسیا.
 • جمعیت: تقریبا 46.4 میلیون نفر
 • شهر پایتخت: مادرید
 • مساحت: 195،364 مایل مربع
 • مذهب: عمدتا کاتولیک
 • واحد پولی: یورو (€)
 • پیش شماره: 34

مهمترین شهرهای دانشجویی در اسپانیا

 • مادرید
 • بارسلون
 • والنسیا
 • گرانادا
 • سویل

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/