تحصیل در قبرس

فارغ التحصیلان مدارس قبرس می توانند در دانشگاههای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ادامه تحصیل دهند.

فارغ التحصیلان مدارس قبرس می توانند در دانشگاههای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ادامه تحصیل دهند.

login
En login

سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ | 12:58  0 نظر   455 بازدید


تحصیل دبستان و دبیرستان در قبرس

مدارسی که در قبرس جنوبی (بخش اروپایی) واقع شده اند شامل مدارس روزانه و شبانه روزی می باشد که کودکان سنین 6 تا 18 سال قادر به تحصیل در آنها خواهند بود. از آنجایی که این مدارس از درجه اعتبار بالایی برخوردارند فارغ التحصیلان آنها می توانند در دانشگاههای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ادامه تحصیل دهند.

امکانات و خدماتی که این مدارس ارائه میدهند شامل خوابگاه با امکانات، آشپزخانه، سرویس بهداشتی مستقل، آب و برق و اینترنت رایگان با حضور 24 ساعته نگهبان، سه وعده غذای کامل، سرویس رفت و برگشت مدرسه، کتابخانه، اردوهای تفریحی، بیمه درمانی و پوشاک مدرسه می باشد.

یکی از مزایای تحصیل در مدارس قبرس حضور خانواده و اقامت والدین به صورت همزمان با دانش آموز در این کشور می باشد.

تحصیل در قبرس

دانشگاه های بین المللی واقع در قبرس شمالی

قبرس شمالی تعداد قابل توجهی دانشگاه های بین المللی دارد که طی چند سال گذشته در جذب دانشجویان خارجی موفقیت چشمگیری داشته است. دلیل انتخاب این دانشگاه ها توسط دانشجویان بالا بودن سطح کیفیت آموزشی و مقرون به صرفه بودن از جهت هزینه ها نسبت به کشورهای دیگر می باشد.

چارچوب درسی و برنامه ریزی آموزشی در دانشگاه های این کشور بسیار نزدیک به دانشگاه های برتر اروپا و آمریکا می باشد و دانشجویان با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل در این دانشگاه ها اجازه ادامه تحصیل و اخذ پذیرش دانشجویی از کشورهایی مانند انگلیس، آلمان، ایالات متحده آمریکا، لیتوانی و ... را خواهند داشت.

دانشگاه CIU

دانشگاه بین المللی CIU در سال 1996 در قبرس شمالی تاسیس شد. CIU یکی از دانشگاه های بسیار مدرن است و در کلیه ی زمینه های علمی و اجتماعی فعالیت دارد.

از نظر موقعیت جغرافیایی این دانشگاه در پایتخت قبرس شمالی در پنج کیلومتری شهر نیکوزیا، به فاصله 14 کیلومتر از قرودگان ایالت ارکان و در 30 کیلومتری شهر کیریانیا یا Gime ساحلی قرار دارد.

دانشگاه CIU با توجه به برنامه های معتبر بین المللی خود، دانشجویان سراسر جهان را جذب می کند و طی چند سال گذشته از این نظر رشد چشمگیری داشته است. این دانشگاه بخش جدایی ناپذیری از قبرس شمالی است.

یکی از برجسته ترین ویژگی های این دانشگاه مدرن وجود مجتمع های بسیار پیشرفته برای گذراندن اوقات فراغت، تفریح و برگزاری دوره های ورزشی و آمادگی جسمانی برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس

قبرس شمالی به عنوان سومین جزیره دریای مدیترانه حدود 7 درصد تولید ناخالص خود را در امر آموزش و پرورش صرف می کند و از نظر شرایط آموزشی شباهت بسیار زیادی به کشورهای سوئد و دانمارک دارد.

از مزایای تحصیل در دانشگاه های این کشور انتخاب زبان ترکی یا یونانی به عنوان زبان دوم تحصیل می باشد. هرچند زبان انگلیسی به صورت گسترده و به عنوان زبان اول مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این کشور قبرس به واسطه وضعیت آب و هوایی و داشتن سواحل شنی، آفتاب کامل، جنگل های سرسبز آثار باستانی توانایی جذب بالای دانشجویان خارجی جهت گسترش افق های فرهنگی کشور را دارد.

کارشناس مسئول: خانم ندایی


دیدگاه خود را بیان کنید