دانشگاههای انگستان

دانشگاه کمبریج انگلستان در رتبه اول دانشگاههای انگلستان قرار دارد. دانشگاه کمبریج در رتبه بندی دانشگاه جهانی رتبه 5 QS قرار دارد.

دانشگاه کمبریج انگلستان در رتبه اول دانشگاههای انگلستان قرار دارد. دانشگاه کمبریج در رتبه بندی دانشگاه جهانی رتبه 5 QS قرار دارد.

login
En login

سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ | 09:37  0 نظر   503 بازدید


University of Cambridge (دانشگاه کمبریج انگستان)

دانشگاه کمبریج انگلستان در رتبه اول دانشگاههای انگلستان قرار دارد. دانشگاه کمبریج در رتبه بندی دانشگاه جهانی رتبه 5 QS قرار دارد. کمبریج در سال 1209 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان بود و در حال حاضر حدود 19،000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کند. دانشگاه کمبریج در تاریخ غنی است. کالج های مشهور و دانشگاه های آن باعث جذب گردشگران در سراسر جهان می شود. اما موزه ها و مجموعه های دانشگاه همچنین گنجینه های زیادی را در اختیار دارند که بینش هیجان انگیز برخی از فعالیت های علمی، گذشته و حال، از دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه را به نمایش می گذارد. دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان و مراکز علمی برجسته بشمار می رود. شهرت آن برای پیشرفت علمی برجسته در سراسر جهان شناخته شده است و نشان دهنده دستاوردهای فکری دانش آموزان و همچنین تحقیقات اصلی در سطح جهانی توسط کارکنان دانشگاه و کالج ها است.

A
Anglo-Saxon, Norse, and Celtic
Archaeology
Architecture
Asian and Middle Eastern Studies
C
Chemical Engineering
Classics
Computer Science
E
Economics
Education
Engineering
English
G
Geography
H
History
History and Modern Languages
History and Politics
History of Art
Human, Social, and Political Sciences
L
Land Economy
Law
Linguistics
M
Management Studies (Part II course)
Manufacturing Engineering (Part II course)
Mathematics
Medicine
Medicine (Graduate Course)
Modern and Medieval Languages
Music
N
Natural Sciences
P
Philosophy
Psychological and Behavioural Sciences
T
Theology, Religion, and Philosophy of Religion
V
Veterinary Medicine

UNIVERSITY OF OXFORD (دانشگاه آکسفورد)

کالج ها و دانشکده ها
38 کالج آکسفورد وجود دارند که از لحاظ مالی مستقل و خود مختار هستند، اما به نوعی از سیستم فدرال به دانشگاه مرکزی وابسته هستند. همچنین شش سالن خصوصی دائمی وجود دارد که شبیه به دانشکده ها است، به جز اینکه آنها تمایل به کوچکتر شدن دارند و توسط مسیحیان خاص تاسیس شده اند. کالج ها و سالن ها جوامع دانشگاهی نزدیک هستند که دانشجویان و محققان را از رشته ها، فرهنگ ها و کشورها می گیرد. این کمک می کند تا پیشرفت های برجسته تحقیقاتی را که آکسفورد را رهبر در بسیاری زمینه ها ساخته است، تقویت کند. کالج ها و دانشگاه با هم کار می کنند تا آموزش و تحقیقات را سازماندهی کنند و بسیاری از کارکنان در آکسفورد هر دو کالج و پست دانشگاه را خواهند داشت.
دانشگاه مرکزی
دانشگاه مرکزی از بسیاری از بخش های مختلف از جمله دانشکده ها، ادارات، کتابخانه ها و موزه ها تشکیل شده است،. تقریبا 100 بخش عمده دانشگاهی وجود دارد که تحت چهار بخش آموزشی علوم پزشکی، علوم ریاضی، فیزیک و علوم انسانی قرار دارند. هر بخش آموزش و پژوهش موضوع های مختلف را سازماندهی می کند. اداره آموزش دوره های آموزشی و برنامه های انعطاف پذیری برای دانش آموزان بزرگسال ارائه می دهد. بیش از 1000 دوره در هر سال؛ از جمله کلاس های هفتگی، دوره های آنلاین، مدارس تابستانی، دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، و دوره های توسعه حرفه ای را ارائه می دهد.

امکانات و منابع

کالج ها مسکن، غذا، فضاهای اجتماعی و سایر امکانات را برای دانشجویان خود فرهم می کنند.

دانشگاه آکسفورد خدمات دانشجویی متمرکز شامل مشاغل و مشاوره و همچنین منابع مانند کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و موزه ها را برای دانشجویان فراهم می نماید.

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

کالج ها کلاس های فوق العاده ای برای دانشجویان لیسانس ترتیب می دهند. کلاس ها جهت تحصیل در آکسفورد اهمیت ویژه ایی دارد، به دانشجویان فرصت می دهد که در گروه های کوچک با متخصصین در این زمینه بحث و بررسی کنند.

کارشناس جمع آوری مطالب: خانم پازوکی

دیدگاه خود را بیان کنید