روند پذیرش ویزا: تحصیل در کانادا

دانشگاههای کانادا فقط ترم زمستان را دارد و شروع آن دومین یا سومین هفته سپتامبر است. رویه های درخواست کانادا در حدود 15-18 ماه قبل از آغاز کلاس شروع می شود.

دانشگاههای کانادا فقط ترم زمستان را دارد و شروع آن دومین یا سومین هفته سپتامبر است. رویه های درخواست کانادا در حدود 15-18 ماه قبل از آغاز کلاس شروع می شود.

login
En login

سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ | 14:20  0 نظر   591 بازدید


کانادا به سرعت در حال تبدیل به یک مکان برجسته برای دانشجویان برای ادامه تحصیلات است که برند و کیفیت آموزشی موسسات کانادایی را گسترش میدهد. کانادا علاوه بر استرالیا، دارای بالاترین تعداد دانشگاه های با کیفیت است که نیازی به امتحان واجد شرایط مانند GMAT یا GRE برای ورود ندارند. این یکی از گزینه های قابل توجه برای دانشجویانی است که مایلند تحصیلات عالی خود در کانادا بگذرانند. می توانید به این مقاله مراجعه کنید تا بفهمید که چه زمانی می توانید در کانادا تحصیل کنید.

دانشگاه ها و برنامه های کاربردی

بر خلاف دانشگاههای اروپایی، دانشگاههای کانادا فقط ترم زمستان را دارد و شروع آن دومین یا سومین هفته سپتامبر است. رویه های درخواست کانادا در حدود 15-18 ماه قبل از آغاز کلاس شروع می شود. با در نظر گرفتن کیفیت آموزش و پرورش که در کانادا وجود دارد، می توانید مطمئن باشید که تقاضا جهت تحصیل در دانشگاه های بزرگ در نیمه اول این دوره به پایان می رسد. بنابراین توصیه می شود که شما از حدود 12-14 ماه قبل از شروع بسته دانشگاهی که انتخاب کرده اید اقدام نمایید. طبق یک جدول زمانی شما باید در هفته دوم ژوئیه درخواست خود را به دانشگاهها اعلام نمایید. بهتر است امتحان های مقدماتی مانند GMAT، GRE، TOEFL، IELTS را در هفته دوم ژوئن بنویسید تا زمان کافی جهت آزمون دوباره در صورتی که از نمره خود راضی نیستید را داشته باشید. از ماه نوامبر تا آوریل سال آینده ایمیل های زیادی دریافت می کنید.

ویزای کانادا

مالی و ویزا

ویزای کانادا حدود یک ماه طول می کشد. جهت اطمینان بیشتر بهتر است درخواست برای ویزا حدود 2 ماه قبل از شروع کلاس ها انجام شود به طوری که هیچ عجله ای در دقیقه های آخر وجود نداشته باشد. در حالی که نیازی به نشان دادن تأییدیه مالی نیست، توصیه می شود که امور مالی خود را حفظ کنید، زیرا گاهی اوقات ممکن است در روند ویزا به آن نیاز داشته باشید. کانادا یکی از آسان ترین مجوزهای کار خارج از دانشگاه را به دانشجویان ارائه میدهد. این موضوع باعث پوشش بسیاری از هزینه ها از طریق کار و درآمد از این طریق میگردد.. با این حال، باید به یاد داشته باشید که زندگی در کانادا ارزان نیست. بنابراین، اگر شما نیاز دارید که برای هر گونه بورس تحصیلی درخواست دهید، قبل از نوامبر یا دسامبر باید این کار را انجام دهید تا پیش نیازهای آن انجام شود.

محل اقامت

تحصیل در کانادا باعث میشود تا شما بتوانید در محوطه ی دانشگاه اقامت داشته باشید، این بیشتر به خاطر سهولت دسترسی به کلاسهاست. شما همچنین می توانید مسکن خارج از کالج را انتخاب کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید