ارزانترین کشورها برای تحصیل

اگر به دنبال مقصدی برای تحصیل می‌گردید که کیفیت بالایی داشته باشد و همزمان فشار مالی زیادی به شما وارد نکند این پیشنهادها به شما کمک میکند

اگر به دنبال مقصدی برای تحصیل می‌گردید که کیفیت بالایی داشته باشد و همزمان فشار مالی زیادی به شما وارد نکند این پیشنهادها به شما کمک میکند

login
En login

سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ | 10:08  0 نظر   6376 بازدید


بالا بردن سطح علمی در هر کجای این کره خاکی به تلاش خود انسان بستگی دارد اما باز هم نمی شود از نقش دانشگاه در توسعه علمی غافل شد.

ارزان‌ ترین شهرها برای تحصیل به انتخاب TOP UNIVERSITIES

اگر به دنبال مقصدی برای تحصیل می‌گردید که کیفیت بالایی داشته باشد و همزمان فشار مالی زیادی به شما وارد نکند این پیشنهادها که شهریه‌ها و هزینه‌های زندگی در آنها در نظر گرفته شده کمک‌تان می‌کند. هر کدام از این 10 شهر حداقل دو دانشگاه رده بالا را در خود جای داده‌اند.

1- تایپه: پایتخت تایوان رتبه 25 بهترین شهرها برای دانشجو بودن را به دست آورده و برای زندگی دانشجویی کم‌هزینه می‌توان رتبه اول را به آن داد. شهریه دانشگاه‌های این شهر برای خارجی‌ها سالانه معادل 38000 دلار آمریکاست که میزان بالایی به حساب نمی‌آید. هزینه زندگی در این شهر هم معقول است؛ اگر همزمان دانشگاه خوب و زندگی کم‌هزینه می‌خواهید این شهر یکی از گزینه‌های شماست.

تحصیل رایگان

2- مکزیکوسیتی: مکزیکوسیتی از نظر هزینه تحصیل هم رتبه تایپه است. این شهر 8 دانشگاه از برترین‌های رده‌بندی‌های جهانی را در خود جای داده است. شهریه‌ها سالانه به 4000 دلار آمریکا می‌رسد. البته هزینه‌های زندگی از تایپه کمی ارزان‌تر است.

3- برلین: آلمان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای دنیا برای درس خواندن است که بعد از آمریکا و انگلیس بیش از هر کشور دیگری دانشجوی خارجی دارد. پایتخت این کشور میان ارزان‌ترین شهرهای دانشجویی قرار دارد. دانشگاه‌های دولتی در این کشور امکان تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند و هزینه‌های زندگی در این شهر هم بسیار پایین‌ است.

4- وین: همسایه جنوب شرقی آلمان که از نظر فرهنگی بسیار غنی به حساب می‌آید یکی دیگر از پایتخت‌های ارزان برای تحصیل را در خود جای داده. تحصیلات عالی در اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است و برای خارجی‌ها هم هزینه بسیار پایینی دارد. دو دانشگاه رده‌بالای جهانی در وین وجود دارد که سالانه حدود 500 دلار آمریکا هزینه برمی‌دارند.

آیا اقامت در اتریش پس از تحصیل وجود دارد؟

دریافت اقامت در صورت اشتغال به کار پس از تحصیل در آن کشور امکان پذیر است. عموما در کشور اروپایی در صورتی که پس از تحصیل اشتغال به کاری داشته باشید که حداقل دستمزد یعنی 1500 یورو را دریافت کنید و به وسیله آن جزو مشمولین قانون مالیات بر دستمزد شوید بعد از سه سال می توانید درخواست اقامت دائمی از کشور پذیرنده کنید.

5- مونیخ: یک انتخاب دیگر در آلمان می‌تواند شهر مونیخ باشد. در مونیخ هزینه‌های زندگی نسبت به برلین کمی بالاتر است اما از آنجایی که شهریه‌ای در کار نیست مونیخ باز هم از شهرهای ارزان دانشجویی به حساب می‌آید. این شهر میزبان بیشترین اتفاقات و رویدادهای فرهنگی و ورزشی در آلمان هم هست.

6- اوزاکا: یک زندگی آرام ژاپنی در این شهر انتظارتان را می‌کشد. انتخاب اوزاکا نسبت به توکیو پایتخت ژاپن و کیوتو شهر مهم دیگر آن برای دانشجویان به صرفه‌تر است. دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های این شهر حدود 50000 دلار در سال شهریه می‌پردازند.

7- مادرید: در بین شهرهای اروپایی مادرید چهارمین انتخاب است. مادرید یکی از گزینه های تحصیل در اسپانیاست. شهری پر از جاذبه‌های خوراکی و هنری و جشن و فستیوال. در این شهر دانشجویان خارجی می‌توانند با 20000 دلار در سال درس بخوانند که از کمترین شهریه‌ها محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در این شهر چیزی بین تایپه و برلین است و به‌راحتی می‌تواند تامین شود.

8- بارسلونا: بعد از مادرید، این شهر اسپانیایی که برای معماری و زندگی‌ شبانه‌اش معروف است قرار می‌گیرد. دو دانشگاه برتر جهان در این شهر هستند. گرچه این شهر در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی از مادرید سبقت می‌گیرد اما در موضوع تامین هزینه‌ها یک رتبه پایین‌تر است چون هزینه این شهر کمی بالاتر است. در دانشگاه‌های برتر این شهر با 2500 دلار در سال می‌شود تحصیل کرد.

9- سانتیاگو: شیلی در آمریکای لاتین هم یکی از انتخاب‌هاست. پایتخت این کشور دومین شهر ارزان دانشجویی در آمریکای جنوبی است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار پایین است اما شهریه‌ها در آن کمی بالاتر از شهرهای دیگر این محدوده است. پنج دانشگاه برتر این شهر از هر دانشجو حدود 7500 دلار در سال شهریه دریافت می‌کنند.

10- پراگ: سه دانشگاه معتبر جهانی در این شهر حدود 77 هزار دلار در سال شهریه از دانشجویان دریافت می‌کنند، اما چندان هزینه سنگینی برای زندگی در پراگ لازم نیست و می‌تواند یکی از گزینه‌های تحصیل ارزان باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/