آشنایی با آزمون آیلتس

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد: آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)

login
En login

یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | 10:28  0 نظر   2960 بازدید


آزمون آیلتس چند نوع است؟

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد:
آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)
افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای و اخذ دیپلم دارند،می‌توانند از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند.

امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ را شامل مى شود.
امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده مى باشد.

نتایج آزمون آیلتس تا دو سال اعتبار دارد.

اشنایی با ازمون ایلتس

مدرک آیلتس از ابتدا با دانش زبانی در حد صفر، چند ماه طول می کشد؟

شخصی که قصد گذراندن دوره های زبان جهت گرفتن یک آیلتس جنرال یا آکادمیک با نمره ای نسبتا قابل قبول دارد باید حدودا 1.5 الی 2 سال زمان بگذارد. دوره های آموزشگاهی کمتر از 1.5 سال نخواهند بود و از آن گذشته این احتمال که پس از گذراندن این دوره ها نمره ی مورد نظر خود را به دست نیاورید همیشه وجود دارد. هزینه ی تحصیل در اموزشگاههای مختلف متفاوت است.

اگر فرصت شما برای اخذ مدرک آیلتس از این مقدار کمتر است، می توانید در دوره های خصوصی آیلتس شرکت کنید و در عرض چند ماه در امتحان شرکت نمایید. برای مثال، امکان اینکه یک زبان آموز در سطح کاملا مقدماتی، در صورت مطالعه حداقل بین 6 تا 9 ساعت در روز و پشتکار فراوان، در کمتر از 6 ماه به نمره 5 تا 6 آیلتس برسد بسیار زیاد است. (البته این مورد برای همه افراد صادق نیست و در هر شخص با توجه به قدرت یادگیری و پیش نیازها متفاوت است)

معمولا برای افزایش هر یک نمره آیلتس، باید به مدت حداقل 3 ماه، حداقل 5 ساعت در روز مطالعه داشته باشید.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/