14 کشور با تحصیل رایگان

تحصیل در خارج از کشور می تواند گران باشد اما مکان های زیادی وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان یا با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل کنید

تحصیل در خارج از کشور می تواند گران باشد اما مکان های زیادی وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان یا با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل کنید

login
En login

پنج‌شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | 10:15  0 نظر   2476 بازدید


14 کشور با تحصیل رایگان

تحصیل در خارج از کشور می تواند گران باشد اما مکان های زیادی وجود دارد که شما می توانید به صورت رایگان یا با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل کنید!

 • تحصیل در برزیل

برزیل در فوتبال شناخته شده است و همچنین جایگاه بالایی برای دانشجویانی دارد که مایل به پرداخت هزینه کم برای تحصیل خود هستند. دانشگاه های دولتی که معتبرتر هستند و کیفیت آموزش عالیتری نسبت به همتایان خصوصی خود ارائه می دهند، تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی را فراهم می کنند و در ابتدای دوره فقط هزینه ثبت نام را پرداخت می کنند.

 • تحصیل در نروژ

اگر میخواهید به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنید، ابتدا مطمئن شوید که شما بر روی زبان نروژی خود کار کرده اید. دوره های کارشناسی معمولا به زبان نروژی تدریس می شود و دانشجو جهت پذیرش باید مهارت زبان نروژی داشته باشد.

هزینه تحصیل در نروژ در حدود 500 کرون نروژ می باشد.

در حالی که هزینه تحصیل در نروژ بسیار ارزان است نباید هزینه های بالای زندگی را نادیده بگیرید. زندگی در نروژ زندگی در یکی از گرانترین شهرهای دنیاست. هزینه زندگی در نروژ در هرماه حدود 10.000 کرون نروژ می باشد.

دانشجویان در نروژ اجازه 20 ساعت کار در هفته دارند.

تحصیل رایگان در نروژ

سیستم آموزش عالی در آلمان بسیار معتبر است و مهمتر از همه، هزینه تحصیل رایگان است.

شما باید هزینه ای در حدود 250 یورو که شامل هزینه های اداری و همچنین کار اتحادیه دانشجویی است پرداخت کنید.

زندگی در آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر نیز نسبتا ارزان است. بودجه ماهیانه ای را حدود 800 یورو برای پوشش هزینه ها کافی است.

 • تحصیل در فنلاند

فنلاند یکی از ارزان ترین گزینه ها برای افرادی است که مایل به تحصیل در کشورهای شمال اروپا هستند. دانشگاه های فنلاند هزینه های تحصیل بسیار پایین در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بدون توجه به جایی که از آن می آیند، دارند.

برای دریافت مجوز اقامت، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید ثابت کنند که حداقل 560 یورو در ماه دارند، گرچه میانگین هزینه های زندگی در فنلاند بین 700 تا 900 یورو می باشد.

دانشجویان اجازه دارند تا تا حداکثر 25 ساعت در هفته کار کنند.

 • تحصیل در فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین نقاط تحصیل در جهان است و هر سال 300،000 دانشجو می پذیرد. هزینه تحصیل در فرانسه 600 یورو در سال می باشد.

اما اگر بخواهید به یکی از کالج های بزرگ (مدارس نخبه) که برنامه های مشهور علمی، مهندسی و کسب و کار را ارائه می دهند، مراجعه کنید، هزینه ها افزایش می یابد. این دانشگاه ها بسیار مشهور هستند و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان معروف را در میان خود می بینند، بنابراین شما باید مبلغ 5000 یورو تا 15،000 یورو در سال هزینه تحصیل کنید..

 • تحصیل در اسکاتلند

تحصیل در اسکاتلند، شما توسط قلعه های تاریخی و مناظر باور نکردنی احاطه خواهید شد. اتباع اسکاتلند و دانشجویان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا می توانند یه صورت کاملا رایگان در اسکاتلند تحصیل کنند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا شهریه ای در حدود 9000 تا 30.000 پوند می پردازند.

تحصیل در اسپانیا نسبتا ارزان است. و هزینه آن برای هر ترم به طور میانگین 1200 تا 1500 یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا سالیانه ۵۰۰ یورو می باشد.

 • تحصیل در سوئد

سوئد محل تولد جایزه نوبل است و دانشگاه های آن بسیار مورد توجه هستند. دانشجویان از اتحادیه اروپا به صورت رایگان در سوئد تحصیل می کنند.

هزینه تحصیل در سوئد از ۵۰،۰۰۰ کرون سوئد تا ۶۲،۵۰۰ کرون برای هر ترم متفاوت است.

همانند دیگر کشورهای شمال اروپا، هزینه زندگی در سوئد نیز بالا است هزینه زندگی در سوئد در حدود ۸۰۴۰ کرون سوئد در ماه است.

تحصیل رایگان در سوئد

هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه دولتی در هر ترم حدودا 720 یورو می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش توسط دانشگاهها تعیین می شود.

هزینه زندگی در اتریش سالیانه حدودا 12.000 یورو می باشد.

 • تحصیل در یونان

هزینه تحصیل در یونان سالیانه حدودا 1.500 یورو است.

یونان یکی از کمترین هزینه های زندگی در اتحادیه اروپا را دارد و دارای تاریخ فرهنگی غنی و بسیاری از جزایر و سواحل زیباست.

تحصیل در یونان به دو زبان انگلیسی و یونانی می باشد.

 • تحصیل در لوکزامبورگ

اگر میخواهید جایی کوچک و بین المللی زندگی کنید، لوکزامبورگ را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنید، جایی که تقریبا نیمی از جمعیت آن از خارج از کشور می آیند.

در لوکزامبورگ تنها دانشجویان خارجی هزینه ی ثبت نام برای هر ترم را پرداخت می کند. هزینه تحصیل در لوکزامبورگ حدودا 2000 یورو در سال است.

واحد پول در لوکزامبورگ یورو می باشد. هزینه زندگی در لوکزامبورگ بسیار بالا و سالانه در حدود 10 تا 15 هزار یورو می باشد

 • تحصیل در سوئیس

سوئیس به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شده است.

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در سوئیس نسبتا کم است و در مجموع برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 1600 یورو در سال و برای مقطع دکتری 100 تا 200 دلار در سال است.

هزینه زندگی بدون شک در سوئیس بالا است و ماهانه بین 1000 تا 1400 یورو می باشد.

به دانشجویان بین المللی اجازه می دهند در طول تحصیلات خود کار کنند. دانشجویان اتحادیه اروپا / آمریكا می توانند بدون محدودیت كار كنند، در حالی كه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / آمریكا تعداد ساعات کار محدودی دارند.

 • تحصیل در جمهوری چک

جمهوری چک در میان 12 کشور محبوب در بین جامعه بین المللی است.

هزینه تحصیل در جمهوری چک سالانه ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو میباشد. دانشجویان در جمهوری چک اجازه 20 ساعت کار در هفته دارند.

هزینه زندگی در جمهوری چک به طور متوسط بین ۳۵۰ تا ۷۰۰ دلار است.

 • تحصیل در دانمارک

هزینه ی تحصیل در کشور دانمارک حدود 12.000 یورو در سال می باشد.

هزینه زندگی در دانمارک حدود 600 تا 800 یورو در ماه است.

دانمارک یک کشور تحصیلی محبوب است، که فرصت های عالی برای دانشجویان از اتحادیه اروپا فراهم می کند که از آموزش رایگان بهره مند شوند. با این حال، به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA، تحصیل در دانمارک شما حدود 12.000 یورو در سال هزینه دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/