آشنایی با سطوح زبان آلمانی

شش سطح اصلی تعریف شده/ ویدئو

شش سطح اصلی تعریف شده/ ویدئو

En

سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | 14:13  1 نظر   11371 بازدید


آشنایی با سطوح زبان آلمانی

براساس استاندارد رسمی اتحادیه اروپا برای سطوح مختلف زبان، Gemeinsamer Europäischer Referenzrahmen für Sprachen (GER) برای زبان المانی شش سطح اصلی تعریف شده که به شرح زیر می باشد:

.

A1, A2, B1, B2, C1, C2

.

شش سطح یادگیری زبان آلمانی

.

A : دوره ی مقدماتی

.

  • A1

این سطح اولین و ساده ترین سطح دانش زبان آلمانی است. معمولا در این سطح شما می توانید خود را با جملات ساده معرفی کنید و درخصوص اطلاعات ساده ای مانند آدرس، تلفن و یا هنگام خرید پرسش هایی را مطرح نمایید.

* در انتهای این سطح شما می توانید با شرکت در آزمون برای ویزای پیوست به همسر برای کشور اتریش اقدام نمایید.

.

  • A2

این سطح کامل کننده ی سطح قبلی است و شما با لغات بیشتری در این سطح آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود جملات کاملتری رابیان کرده و معمولا مکالمات طولانی تری را درخصوص امور روزانه انجام دهید .

* در انتهای این سطح شما می توانید با شرکت در آزمون برای اخذ پذیرش مشروط از دانشگاه های اتریش اقدام فرمایید.

.

B : دوره ی میانی

.

  • ​B1

دانش زبان آلمانی شما در این سطح بیشتر از طریق تکمیل گرامر و فراگیری جملات پیچیده تر تکمیل می گردد. تقریبا در این سطح قادر خواهید بود جملات کامل و صحیحی را در خصوص خود و محیط پیرامون بیان کنید.

Zertikat B1 از گواهی های زبان قابل اتکا در این سطح می باشد.

  • B2

در این سطح تقریبا بین 80 تا 90 درصد از دستور زبان آلمانی را فراخواهید گرفت و می توانید در خصوص تمامی موضوعات مقالاتی را مطالعه کرده و به فهم نسبی از آنها نائل آیید. همچنین می توانید بدون آمادگی قبلی به صورت روان جملات درست و دقیقی را بیان نمایید .

.

C : دوره ی پیشرفته

.

  • C1

دانش زبان آلمانی شما در این سطح در حدی است که کاملا برای شروع تحصیلات آکادمیک خود در دانشگاه واجد شرایط هستید. شما قادر خواهید بود به زبان آلمانی درس خوانده و گفته های استاد را متوجه شوید و همچنین می توانید پروژه های خود را به زبان آلمانی به انجام رسانید.

  • C2

در این سطح هر آنچه که در زبان آلمانی گفته، شنیده و یا خوانده می شود، قابل فهم بوده و می توان گفت که تسلط فرد به آلمانی در حد زبان مادری خواهد بود. 
مشاهده پست
1.jpg
 ...

.

.عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از اطلاعات خوبتون. برای اینکه بتونم تو اتریش درس بخونم باید در چه سطحی باشم؟ و اینکه با مدرک زبان انگلیسی هم میشه ادامه تحصیل داد؟
سلام سپیده عزیز، برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش سطح C1 و برای اخذ پذیرش A2 نیاز هست. برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی ارائه میشوند اما بیشتر در مقاطع ارشد و دکترا
دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/