توصیه های یک سایت معتبر خارجی برای دانشجویان ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند

یک سایت معتبر خارجی فعال در زمینه تحصیل و بورس در مقاله ای اختصاصی نکاتی را برای تمامی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور در سایت خود منتشر نموده که تیم اورانوس ترجمه ای از این مقاله را برای مخاطبین در ادامه مطلب قرار داده است.

یک سایت معتبر خارجی فعال در زمینه تحصیل و بورس در مقاله ای اختصاصی نکاتی را برای تمامی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور در سایت خود منتشر نموده که تیم اورانوس ترجمه ای از این مقاله را برای مخاطبین در ادامه مطلب قرار داده است.

login
En login

سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ | 16:28  0 نظر   2277 بازدید


یک سایت معتبر خارجی فعال در زمینه تحصیل و بورس در مقاله ای اختصاصی نکاتی را برای تمامی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور در سایت خود منتشر نموده که تیم اورانوس ترجمه ای از این مقاله را برای مخاطبین در ادامه مطلب قرار داده است.

بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند، اما برخی از آن‌ها مطمئن نیستند که چطور این کار را انجام دهند یا در کجا شروع کنند. اگر از ایران هستید و علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور هستید، ما برای کمک به شما توصیه‌هایی را در فرآیند یافتن یک برنامه تحصیلی بین‌المللی ایده‌آل داریم.

آرام باشید و از ویزا دانش‌آموز خود لذت ببرید.

ویزای دانشجویی یک مساله بزرگ و یک فرآیند پر استرس برای ایرانیان در سال‌های اخیر بوده‌است. در اینجا چند نکته برای کاهش استرس خود در طول فرآیند صدور ویزا وجود دارد.
به فهرست مدارک مورد نیاز و تمام مشخصات دقیق مربوط به عکس و فرم توجه کنید.
دقت کنید که تمام مدارک لازم را در شب قبل از مصاحبه آماده کرده باشید و در زمان مصاحبه باشید.
گرفتن ویزا معمولا زمان می‌برد، به خصوص در فصل‌های شلوغ، پس مطمئن شوید که زمان زیادی دارید تا در مورد مهلت‌های زمانی تان استرس نداشته باشید.

فرآیند پذیرش زمان می‌برد.

دانشجویان ایرانی باید از همان روزی که برای تحصیل در خارج از کشور درخواست می‌دهند، مدارکشان را آماده داشته باشند.
تا آخرین لحظه چیزی رو باقی نگذارید، و تکمیل مدارکتان را به عقب نیندازید.
به بازه‌های زمانی (dead line) توجه کنید و به یاد داشته باشید که هرچه زودتر مدارک خود را به دانشگاه بفرستید، بهتر است.
به خاطر داشته باشید که اتفاقات زیادی به طور غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهند و شما نمی‌خواهید شانس خود برای تحصیل در خارج از کشور را از دست بدهید.
فرآیند پذیرش زمان می‌برد و شما باید در طی این فرآیند صبور باشید. تا وقتی خبری از دانشگاه می شنوید به زندگی خود به طور معمول بپردازید.


آیا نگران آزمون Ielts تان هستید؟

برخی افراد مشتاق یادگیری زبان جدید نیستند و به محض این که درک می‌کنند که باید آزمون انگلیسی را برای دوره مورد علاقه خود انجام دهند، ممکن است از تحصیل در خارج از کشور منصرف شوند!
اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد در خارج تحصیل کنید، باید آزمون زبان بین‌المللی زبان (نظیر تافل یا آیلتس) را انجام دهید. تعدادی از دوره‌های زبان انگلیسی عالی در خارج از کشور وجود دارد که به شما در رسیدن به نمره مورد نیاز کمک می‌کند.
اگر می‌خواهید برای آزمون آیلتس در ایران آماده شوید، مواظب دوره‌های آماده‌سازی آیلتس فریبنده و دروغین باشید. به دنبال یافتن دوره های آمادگی زبانی باشد که از شهرت بالایی برخوردار باشند و یا معلم خصوصی خوب زبان برای خود بگیرید زیرا شما باید وقت و پول خود را برای دوره هایی که به آن نیاز دارید بگذارید.
چنین چیزهایی باعث می شود تا شما به سک نتیجه خوب و دلخواه دست پیدا کنید. در نهایت وقتی یک معلم واجد شرایط پیدا کردید، فراموش نکنید که زیاد تمرین کنید. شما می‌توانید با تماشای فیلم، خواندن کتاب و انجام همه تحقیقات خود به زبان انگلیسی به جای فارسی، مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید.

آیا نگران بودجه تان برای رفتن به خارج از کشور هستید؟

آیا نگران هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه هستید؟ اگر کمی وقت صرف تحقیق کنید، می‌توانید بورس تحصیلی و سایر منابع مالی را پیدا کنید. برخی دانشگاه‌ها به طور خاص برای دانشجویان ایرانی بورسیه می‌دهند. همچنین می‌توانید به طور رایگان در برخی از کشورها از جمله نروژ تحصیل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید کمی تحقیق و صبر است. (موسسه اورانوس با افتخار چنین خدماتی را برای تحصیل در اتریش و آمریکا برای دانشجویان عزیز کشورمان ارائه می کند)

خانم‌ها، نترسید!

بسیاری از زنان ایرانی از تحصیل در خارج از کشور می‌ترسند چون مدت های مدیدی خود را تحت نظارت دیگران می ‌دیدند. از آنجا که آن‌ها یک زندگی آزاد و مستقل را تجربه نکرده اند، از زندگی تنها و دور از خانواده گریزانند. توصیه ما برای تمام زنان ایرانی که می‌خواهند در خارج تحصیل کنند این است: جرات بیرون رفتن از آن محدوده راحت و امن خود را داشته باشید و قوی باشید! تحصیل و زندگی در خارج به رشد شما کمک می‌کند و تجربه‌های هیجان‌انگیز زیادی به شما می‌دهد. شانس آزاد بودن و مستقل بودن را در نظر بگیرید. شما هنوز هم وقتی خارج از کشور هستید پشتیبانی خواهید شد، زیرا با خانواده خود در تماس خواهید بود و با دانش جویانی آشنا می‌شوید که درست مثل شما هستند.

برای تفاوت‌های فرهنگی آماده باشید.

از آنجا که ایران یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های جهان است، می‌تواند مردم را کمی بی‌میل به پذیرش فرهنگ دیگری کند. هر کشوری آداب و رسوم خود را دارد و فرهنگ و زبان خود را می‌پذیرد و می‌تواند به دانش آموزان یک تجربه بین‌المللی لذت بخش بدهد. برای تغییر باز باشید و خود را با فرهنگ جدید تطبیق دهید. در مورد فرهنگ خود یاد بگیرید و بگذارید دیگران در مورد جنبه‌های مثبت فرهنگ شما بدانند. باز بودن برای تغییر به این معنا نیست که شما فرهنگ و کشور خود را فراموش کرده‌اید، بلکه به این معنی است که به تنوع احترام می‌گذارید.

از نظر احساسی مستقل باشید.

خانواده یک مفهوم قوی در میان ایرانیان است و اکثر ایرانیان از نظر عاطفی وابسته به خانواده خود هستند. در حقیقت، آن‌ها حتی نمی‌توانند تصور کنند که برای مدت طولانی از خانواده خود دور باشند. برای تحصیل در خارج باید برای چالش‌های احتمالی، به ویژه از دست دادن دوستان و خانواده خود، آماده باشید. به یاد داشته باشید که جدا شدن از خانواده بخشی از سفر است. ما همگی خانواده مان را دوست داریم ولی این چیز بدی نیست که ما ان‌ها را ترک کنیم تا در خارج تحصیل کنیم. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که این تغییر را بپذیرید و نهایت تلاش خود را بکنید که از سفر خود لذت ببرید. در نهایت، زمانی که دوباره آن‌ها را می‌بینید، از خانواده تان قدردانی می‌کنید.

همیشه یک نقشه جایگزین داشته باشید.

تمام تخم‌های خود را در یک سبد قرار ندهید. هرگز نمی‌دانید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. به عبارت دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک مساله سیاسی یا بحران مالی بر برنامه شما تاثیر نگذارد. به خاطر داشته باشید که ممکن است ویزای شما رد شود یا دانشگاه که انتخاب کرده‌اید به شما اجازه ورود نمی‌دهد. پس آماده باشید و یک برنامه پشتیبان داشته باشید. به بیش از یک دانشگاه و در حداقل دو کشور متوسل شوید و گزینه‌های خود را باز نگه دارید. بدین ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، شما به هدف تحصیل در خارج از کشور خواهید رسید.

صبور باشید!

شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید آگاه باشید که مهاجرت نیاز به صبر دارد. زمانی که تصمیم می‌گیرید در خارج تحصیل کنید، باید خود را برای مواجهه با چالش‌های احتمالی آماده کنید. ما همه روزهایی را داریم که خسته شده‌ایم و می‌خواهیم تسلیم شویم. به خودتان انگیزه دهید و خودتان را به سمت هدفتان هدایت کنید. هرگز فراموش نکنید که اهداف تان چه هستند و هرگز آن‌ها را رها نکنید.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/