چگونه در خارج از کشور دوست پیدا کنیم

در اینجا ما پنج نکته اساسی برای هماهنگ شدن با جامعه و یافتن دوستانی بلند مدت در طول تحصیل در خارج از کشور را به شما ارائه خواهیم داد.

در اینجا ما پنج نکته اساسی برای هماهنگ شدن با جامعه و یافتن دوستانی بلند مدت در طول تحصیل در خارج از کشور را به شما ارائه خواهیم داد.

login
En login

سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ | 11:37  0 نظر   6946 بازدید


اگر در حال تحقیق در مورد تحصیل در خارج از کشور هستید و نگرانید که شاید پیدا کردن دوستانی که بتوانند جای خالی اقوام و آشنایان و دوستانتان در کشور خودتان را پیدا کنند کار بسیار دشواری است، نه! در واقع، دوستیابی برای یک دانشجوی بین‌المللی بسیار آسان‌ است! در اینجا ما پنج نکته اساسی برای هماهنگ شدن با جامعه و یافتن دوستانی بلند مدت در طول تحصیل در خارج از کشور را به شما ارائه خواهیم داد.

دوست یابی در خارج از کشور

1. با افراد مختلف آشنا شوید


آشنایی با افراد مختلف ممکن است در نگاه اول یک کار خسته کنند باشد اما راهی خوب برای آشنایی با دیگر دانشجویان بین المللی است. پیش از این که بخواهید در گروه های دوستانه آنها شرکت کنید با آنها را کافه دانشگاه یا محوطه های چمن زار دیدار کنید و با افراد مختلف سعی کنید ارتباط برقرار کنید و آشنا شوید. بعید نیست که از این طریق بتوانید به درون گروه های دوستانه ای که آنها از پیش درست کرده اند راه پیدا کنید.


۲. مطمئن شوید که تلفن همراهتان همیشه فعال و در سریع‌ترین زمان در دسترستان باشد


در برخی کشورها گرفتن سیم کارت ممکن است کار بسیار مشقت بار و عذاب آوری باشد و شما را درگیر کلی مراحل اداری و کاغذ بازی کند. اما در برخی کشورهای دیگر به راحتی میتوان از یک فروشگاه یک سیم کارت خرید. به هر حال این مساله خیلی مهم است و شما باید این مورد را باید به لیست کارهایی که باید انجام بدهید اضافه نمایید.


3. در کلوپهای دانشجویی عضو شوید


اکثر دانشگاه ها کلوپ های دانشجوی متفاوت و مختلف و فعال دارند. شما می توانید در سایت آن دانشگاه یا با پرسیدن از مسئولین مربوط به آن در دانشگاه از وجود کلوپ های دانشجویی دانشگاه و نوع آن مطلع شوید و در کلوپ دلخواه خودتان عضو شوید. برخی کلوپ ها برای ایجاد فضایی علمی مرتبط به رشته تان و برخی دیگر با اهداف خاصی مثل همبستگی بین هموطنان یک کشور خاص در آنجا یا ایجاد فضایی دوستانه بین دانشجویانی با گرایش فکری خاص است.


4. هم اتاقی roommates یا هم اتاقی های بیشتری برای خودتان پیدا کنید


اگر چه تعداد زیادی از مردم به تنهایی زندگی می‌کنند و از نظر اجتماعی فعال باقی می‌مانند، اگر در یک کشور و دانشگاه جدید هستید و در خوابگاه یا خوابگاه مشترک هستید، زندگی با یک هم اتاقی یا چند هم اتاقی راه خوبی برای فعال شدن در اجتماع و ملاقات با افراد جدید است. حتی اگر با هم اتاقی تان اشتراکات زیادی ندارید، احتمالا این فرصت را خواهید داشت که با دوستان او آشنا شوید و دیر یا زود برخی از افرادی را که واقعا دوست دارید ملاقات کنید.


5. برای آشنایی با مردم کشور جدیدتان طرح و برنامه بریزید


غذاهای محلی را امتحان کنید، یا به سراغ باشگاه‌ها و بار‌ها بروید. از دعوت دوستان محلی خود نیز خجالت نکشید. آن‌ها ممکن است بخواهند شما را به رستوران‌های محلی دعوت کنند که در مورد آن‌ها شنیده اند و می‌خواهند امتحان کنند، یا شاید بخواهند به نمایشگاه های هنری و یا نمایشگاه‌های کتاب بروند و به دنبال کسی هستند که با او بروند. از این فرصت ها برای آشنایی با کشور مقصدتان بیشتر استفاده کنید و فراموش نکنید که از این ارتباطات برای تقویت زبانتان هم بهره بگیرید و تلاش کنید با اصطلاحات و ضرب المثل های زبان مقصد آشنا شوید.
دوست دارید در مورد تحصیل در اتریش بیشتر بدانید باما تماس بگیرید.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/