نکاتی پیرامون آزمون Ielts

گامی نزدیک تر به قبولی در ازمون

گامی نزدیک تر به قبولی در ازمون

login
En login

یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | 12:11  0 نظر   2253 بازدید


زبان انگلیسی زبان مادری ما ایرانی ها نیست و صد البته اگر کسی بخواهد در کشوری انگلیسی زبان تحصیل و یا کار کند در برخی کشورها به یک مدرک معتبر بان که ثابت کننده تسلط شما بر آن زبان می باشد نیاز است. آزمون International English Language Test که به اختصار آزمون ielts خوانده می شود یک آزمون کاملا معتبر بین المللی برای سنجش سطح زبان انگلیسی افراد می باشد. این آزمون زبان با آزمون هایی که به عنوان مثال شما در مدرسه می دادید متفاوت است. بنابر این ما در این مقاله برای آن دسته از عزیزانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند نکاتی را در نظر گرفته ایم که خواندن این نکات می تواند کمک فراوانی را به شما عزیزان بکند.


نکاتی پیش از روز آزمون:


نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید به عنوان مثال اگر شما در مهارت خواندن متون انگلیسی ضعیف تر از سه مهارت دیگر یعنی گوش دادن صحبت کردن و نوشتن هستید تلاش کنید وقت بیشتری را برای قوی تر کردن مهارت خواندن تان بگذارید.


برنامه مطالعه داشته باشید


برای آزمون آیلتس یک برنامه قوی و موثر داشته باشید و بر اساس یک برنامه ریزی منسجم و دقیق و بر اساس نقاط قوت و ضعفتان پیش بروید.


مطالعه منابع درسی


اگر توانایی مالی دارید در صورت امکان به یک دوره آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید. البته در ایران آموزشگاه های متفاوتی هستند که دوره های آمادگی آزمون آیلتس را ارائه می دهند اما تلاش کنید به سراغ آموزشگاه هایی با قدمت بالا و با تجربه رفته و با تکنیک های آزمون آیلتس کاملا آشنا شوید و با منابع درسی معتبری آشنا شوید و یا در صورت امکان یک معلم خصوصی استخدام کنید.


تا زمانی که می توانید تمرین کنید


تمرین اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. برای آزمون مکالمه، سعی کنید یک دوستی پیدا کنید که بتوانید با او به زبان انگلیسی صحبت کند. در هنگام خواندن مجلات انگلیسی، بر روی متون انگلیسی تمرکز کنید و مهارت خواندن خودتان را تقویت کنید. هر شب فیلم‌های انگلیسی زبان تماشا کنید و خودتان را با اخبار و آهنگ‌های زبان انگلیسی عادت دهید. تا مهارت‌های شنیداری شما تقویت شود.


تمرین تحت فشار زمان


خودتان را در دو ساعت و ۴۵ دقیقه امتحان کنید (درست مانند روز امتحان). این کار به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید چه احساس دارید وقتی امتحان خواندن، نوشتن و گوش کردن را به طور متوالی و در یک زمان خاص انجام می دهید. هر چه بیشتر تحت فشار زمان تمرین کنید، بهتر می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید.


وب سایت رسمی آیلتس را چک کنید


وب سایت رسمی آیلتس، بهترین منبع اطلاعات برای شماست. شما می‌توانید در مورد قوانین و مقررات آزمون، فرمت آزمون، و پیدا کردن نکات و مطالبی مفید مانند کتاب، تست‌ها و ویدیو در وب سایت رسمی آیلتس اطلاعات زیادی را بیابید.


اطلاع از محل دقیق آزمون


برای اینکه در روز امتحان زمان داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که دقیقا بدانید که دقیقا در کجای شهر، مرکز آزمون قرار دارد و چگونه می توان به سریع ترین شکل ممکن به محل آزمون دسترسی پیدا ‌کنید.


نکاتی برای روز آزمون:


شب قبل از امتحان سعی کنید به خوبی بخوابید و خواب خوبی داشته باشید.


دقت کنید که شب قبل از امتحان باید به خوبی استراجت کرده باشید چون خستگی می تواند بر مهارت و تمرکز شما تاثیر منفی بگذارد.
صبجانه بخورید
قبل از امتحان غذای خوبی بخورید. وقتی که گرسنه نیستید، مغز شما قطعا بهتر عمل می‌کند.


لباس مناسب بپوشید


لباس‌های مناسب بپوشید که مانع تمرکز شما بر روی امتحان نشود. لباس‌هایی نپوشید که خیلی صفت و تنگ باشد و این واقعیت را در نظر بگیرید که اتاق آزمون ممکن است سرد باشد یا گرم باشد.


یک ماءالشعیر به محل آزمون ببرید


شما مجاز به بردن یک بطری آب، مداد، پاک‌کن و گذرنامه (یا کارت شناسایی) در سالن آزمون هستید. اما به جای آب، شما می‌توانید یک بطری ماءالشعیر خنک ببرید تا قند خونتان را بالا نگه دارید چون حاوی شکر و قند است.


توجه به نقطه‌گذاری و املایی


هجی کردن لغات و توجه به مسائل املایی در آزمون آیلتس بسیار مهم است و اگر پاسخ ها به اشتباهات ساختاری و هجایی همراه باشند شما نمره خودتان را از دست می دهید همینطور نقطه گذاری به جا و به موقع اهمیت زیادی در املای شما دارد.


توجه به محدودیت‌های کلمه


باید توجه کنید که به حد مجاز پاسخ ها توجه کرده و بیش از حد مجاز از کلمات استفاده نکنید و پاسخ ها را به همان اندازه ای که تعیین شده در پاسخ نامه قید کنید. به عنوان مثال به جاهایی که پاسخ نباید بیش از سه جمله باشد توجه کنید و در بخش نوشتن هم معمولا تکالیف نوشتاری بین 150 تا 250 می باشد.


نکاتی کلی برای بخش نوشتاری آیلتس


تکلیف ۲ آزمون را ابتدا بنویسید، چون به امتیاز کلی شما این تکلیف کمک زیادی می‌کند.
دقت کنید که دستخط تان خوانا، مرتب و مرتب باشد.


نکاتی کلی برای بخش صحبت آیلتس


قبل از جواب دادن به سوالات با دقت گوش دهید.
اگر در مورد سوالی نمی دانید که چه جوابی باید بدهید، به سوال پاسخ ندهید.
شما می‌توانید از کارشناسی که از شما سوال می پرسد بخواهید که این سوال را برای شما تکرار یا واضح تر کند.
با اعتماد به نفس و راحت باشید و به بهترین شکل کار خود را بکنید.


نکاتی کلی برای بخش خواندن آیلتس


زمان زیادی را صرف سوال نکنید که نمی‌توانید پاسخی برای آن پیدا کنید. به سوال بعدی بروید و اگر وقت دارید، به این سوال پاسخ دهید.
تمام سوالات را بخوانید و قبل از خواندن هر متن کلمات کلیدی را ذکر کنید.


نکاتی کلی برای بخش شنیداری آیلتس


سعی کنید پیش از گوش دادن به صدای ضبط شده سوالات آن ها را به اختصار در ذهنتان در آورده و آن ها را درک کنید.
مطمئن شوید که می‌توانید تاریخ‌ها را در فرمت صحیح بنویسید.
اگر شما مشکلی دارید، دست تان را بلند کنید و درخواست کمک کنید.
در هر دو لهجه زبان انگلیسی یعنی لهجه بریتانیایی و آمریکایی تمرین کنید، همانطور که می دانید برخی از اعداد و کلمات به طور متفاوتی در لهجه علی مختلف تلفظ می‌شوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/