اهمیت یادگیری زبان آلمانی

موفقیت در دنیای تحصیلی

موفقیت در دنیای تحصیلی

En

سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | 12:43  0 نظر   2835 بازدید


اهمیت

زبان بیش از 120 میلیون از جمعیت مردم دنیاست که در کشورهای آلمان، اتریش، سوییس، لیختنشتاین به عنوان زبان اصلی کشور محسوب می گردد.

جدای از اهمیت و لزوم یادگیری زبان دوم به عنوان رکنی اساسی در کسب موفقیت در دنیای تحصیلی و کاری امروز، میتوان از زبان آلمانی به عنوان یکی از مهم ترین زبان های اتحادیه اروپا یاد کرد که نقش تعیین کننده ای را در قلب اروپا ایفا می کند.

.

یادگیری

همه ی ما کمابیش از دوران تحصیل با زبان انگلیسی سرو کار داشته و در تلاش برای بهبود سطح دانش زبان خود بوده و هستیم. اما شروع به فراگیری زبان جدید مانند آلمانی معمولا زبان آموزان را با چالش بزرگی روبرو خواهد کرد که اگر بر مبنای برنامه ریزی صحیح آموزشی نباشد، در نهایت منجر به عدم یادگیری صحیح این زبان و در نهایت عدم علاقمندی خواهد شد. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد شما را در فراگیری این زبان جدید بیشتریاری خواهد کرد:

.

  • اهمیت شروع و ترم اول

.

پایه ی زبان آلمانی بسیار اهمیت دارد چرا که باید ذهن شما برای دریافت دقیق ساختار زبان آلمانی که تا حدودی متفاوت از زبان انگلیسی است، آماده سازی شود.

به هیچ وجه این زبان را به صورت خودآموز شروع نکنید زیرا ممکن است اشتباهاتی در ذهن شما نهادینه شود که در سطوح بالا تر ترمیم آن بسیار سخت باشد.

در نتیجه با یک شروع قوی می توانید آلمانی را صحیح یاد بگیرید و در نهایت در سطح های متوسط و پیشرفته دانش زبانی خود را با اتکا به تلاش خود بهتر و بهتر کنید.

.

  • زمان بدهید

.

یادگرفتن زبان آلمانی به علت ساختار آن گاها زمان بر خواهد بود علی الخصوص اگر هدف شما روان صحبت کردن باشد. معمولا شما تا انتهای سطح A2 نمی توانید توقع مکالمه از خود داشته باشید ولی ناامید و خسته نشوید. این زمانی است که شما برای اصطلاحا کاشت بذر این زبان گذاشته اید بنابراین تا جوانه زدن آن باید صبر کرده و همچنان ادامه دهید.

.

  • اشتباه در مقایسه با زبان انگلیسی

.

به هیچ وجه سعی در مقایسه ی آلمانی با انگلیسی نداشته باشید. زبان آلمانی به مراتب گسترده تر و وسیع تر از زبان آلمانی است بنابراین لزوما قوانین زبان انگلیسی در این زبان صادق نخواهد بود. هرچند که با توجه به اشتراکات لغوی بالا می توانید در گنجینه ی لغات خود، از دانش زبان انگلیسی نیز بهره ببرید.

.

  • اهمیت دستور زبان

.

بسیاری از زبان آموزان معتقدند که خواندن دستور زبان هیچ کمکی به آنها در زبان گفتاری نکرده و صرفا وقت آنها را می گیرد و ممکن است در زبان انگلیسی چیزی به عنوان کلاس های مکالمه محور در هر سطح زبانی وجود داشته باشد ولی عملا در زبان آلمانی بدون دانش گرامر، شما نمی توانید صحیح صحبت کنید، بفهمید و بنویسید. بنابراین از همین ابتدا توجه و وقت ویژه ای را به این بخش اختصاص دهید.

.

  • محیط آلمانی

.

همه ی ما کم و بیش در محیط پیرامون خود با لغات انگلیسی مواجه می شویم ولی این امکان برای زبان آلمانی وجود ندارد و ارتباط ما با این زبان حداقل در کشور خودمان صفر است. برای جبران این کمبود پیشنهاد می شود که تا جایی که ممکن است خودتان را با این زبان درگیر کنید. فایل های صوتی بشنوید و فارغ از توانایی فهم آنها، تنها بگذارید تا گوش شما با این زبان آشنا شود. در خانه نیز می توانید از فایل های اینترنتی و یا حتی کارتون های بچه ها استفاده کرده تا کم کم وارد دنیای زبان آلمانی شوید.

.

در نهایت توجه داشته باشید که یادگیری زبان جدید، شما را به دنیای جدیدی وارد می کند که هر چقدر برای فراگیری آن بیشتر زمان بگذارید به درک عمیق تری از آن خواهید رسید.

و توصیه آخر

.

تمرین از شما استاد می‌سازد

.

Übung macht den Meister.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/