خاطرات زیبای من از سفر به اتریش

تجربه ای برای شما

تجربه ای برای شما

login
En login

یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | 10:05  1 نظر   4656 بازدید


من می خواهم تجربیات خود را از سفر به اتریش و دیدن جاذبه های این کشور برای شما بازگو کنم و امیدوارم بتوانم شما را به سفر به اتریش و یا تحصیل در اتریش راهنمایی کنم. در سال 2015 برای تحصیل و تحقق آرزوها و اهدافم تصمیم به سفر به سالزبورگ و انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی گرفتم. با شناخت جاذبه های توریستی و تفریحی اتریش، شرایط آب و هوایی، فرهنگ، زندگی در اتریش، شرایط اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه به تدریج بر اشتیاق من به اقامت در این کشور و پیگیری پروسه تحقیقاتی و پژوهشی ام افزوده شد. بهتر است اندکی از شرایط این کشور بگویم تا با آشنایی بیشتر با فضای فرهنگی و اجتماعی آن در اجرایی کردن تصمیم خود مبنی بر سفر به اتریش شتاب کنید!!

نمای زیبایی از دریاچه و جنگل در اتریش
با قدم زدن در خیابان های خلوت اتریش می توان به جمعیت اندک آن 8،7 میلیون نفر در مقایسه با جمعیت بریتانیا 54.316000 پی برد.

به همین دلیل آلودگی کمتر شهرها و هزینه های اندک حمل و نقل ویژگی قابل توجهی است که منجر به جذب مخاطب برای تصمیم به اقامت در این کشور می شود.سیستم های آموزشی و دانشگاهی اتریش بسیار سیستماتیک و با ثبات است. شما در مدارس و دانشگاه ها بدون اضطراب و با آرامش خیال به تحصیل می پردازید مردم اتریش بسیار صمیمی و آرام هستند و فقدان تنش در محیط های آکادمیک و رسمی موجب ازدیاد احساس امنیت و آسودگی خاطر در شما می شود. یکی از مسائل مهمی که از بدو ورودم به اتریش با آن درگیر شدم مسئله تسلط بر زبان آلمانی برای موفقیت در تحصیل و زندگی و ارتباط مستمر و مناسب با مردم اتریش بود. این زبان به خصوص در صنایع مکانیکی ،مهندسی ؛خودرو و در زمینه مالی ونساجی کاربرد داشته و فرصت خوبی را برای یافتن کار و جلب نظر کارفرمایان ایجاد می کند. می توانم به صراحت بگویم تسلط بر زبان آلمانی موجب اشتیاق به یادگیری زبان دیگری می شود چرا که شما در اتریش با فرهنگ های مختلفی برخورد می کنید و بنابراین اشراف بر زبان های رسمی و بین المللی به خصوص آلمانی و انگلیسی برای برقراری ارتباط مناسب با مردم این کشور مسئله ای اجتناب ناپذیر است.مسئله مهم تر از تحصیل در این کشور عدم همسان انگاری فرهنگ مردم اتریش و آلمان با یکدیگر است.مردم اتریش به خصوص مردم محلی سنت ها و فولکلور خاص خود را دارند و از مقایسه فرهنگ اتریش با آلمان به شدت متاثر می شوند .آنها بسیار آرام و خانواده گرا بوده و به سنت ها و اعتقادات خود به شدت پایبند اند.

خیابان کافه با نوشیدنی های جذاب در اتریش
از زیباترین روزهای من که در آن با آسودگی خاطر به استراحت می پرداختم و بدون دغدغه و استرس کارهای شخصی خودم را انجام می دادم یکشنبه ها بود چرا که همه جا در این روز تعطیل بوده و تنها مکان های فعال جهت ارائه خدمات به مردم این کشور پمپ های بنزین هستند.

علت علاقه من به رسیدن به یکشنبه ها این بود که مردم اتریش به شدت فعال و پویا هستند و تمام وقت به ممارست و کار بی وقفه می پردازند.آنچه باعث تامل شما برای اقامت در این کشور می شود هزینه های اندک و ارائه خدمات بهینه به شهروندان می باشد که در مقایسه با انگلستان بسیار قابل توجه است.به طور مثال من در همان سال برای مکان اقامتم تنها 28یورو هزینه پرداخت کردم. البته هزینه های حمل و نقل اندکی از هزینه های مسکن و...بیشتر است ولی در مقایسه با انگلستان بسیار قلیل به حساب می آید.آنچه شرایط آب و هوایی مردم اتریش را از برخی کشورها متمایز می کند استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی است که منجر به کاهش آلودگی هوا، عدم ایجاد آلودگی صوتی و سلامت روحی و روانی مردم اتریش است.نکته جالب توجه برای من در این سفر این بود که آمار استفاده از سیگار دربین مردم اتریش در مقایسه با سایر کشورها به شدت بالاست با این حال مردم اتریش از نظر جسمی بسیار سالم هستند.


یکی از ویژگی های بارز مردم اتریش این است که در بیان نظرات شخصی و عقاید سیاسی خود بسیار محافظه کار بوده و من در این کشور با پدیده چند فرهنگی مواجه شدم. تنوعی از فرهنگ های محلی، بومی و مهاجر وجود دارد به حدی که برای من یافتن دوستان محلی خیلی سخت بود.

به دلیل اینکه نسبت به غذاهای محلی و نوع خوراک خود بسیار حساس هستم قبل از ورودم به این کشور بر روی الگوی تغذیه این کشور تحقیق کردم و متوجه شدم که غذاهای مردم اتریش مناسب گیاه خواران بوده و بیشتر شامل گوشت و خامه و پنیر است و این برای من سعادت بزرگی بود!!


اما دربین شهرهای اتریش؛ وین به دلیل سطح بالای سیستم های آموزشی و فرهنگی، جاذبه های توریستی؛ و...برای استفاده بهینه دانشجویان از خدمات آموزشی و تفریحی به گزینه ای ایده آل بدل شده است.
از انجا که علاقه شدیدی به موسیقی و هنر دارم و با توجه به اینکه اتریش مهد موسیقی و هنر است قبل از سالزبورگ من هیچ وقت به اپرا نرفته بودم اما در آنجا از بلیط های ارزان دانشجویی استفاده می کردم و موسیقی موتزارت و کلاسیک به جزئی از تجربه های لذت بخش من بدل شد.

نمیدانم آیا موفق شده ام تا شما را به سفر به اتریش برای دستیابی به پیشرفت شغلی و تحصیلی علاقمند کنم یا خیر؟ اما اطمینان دارم که اتریش گزینه مناسبی برای تحقق رویاهای شماست.کافیست تجربه کنید و با چشم اندازی ژرف به سوی آینده روشن خود گام بردارید.بعید نیست بعد از سفر به این کشور به دلیل فرهنگ موسیقیایی و هنری حاکم بر فضای اتریش با یک ساز و دنیایی از تجربه در نوازندگی و مهارت در خوانندگی به کشور خود بازگردید!!

درختان و گل های رنگارنگ در شهر سالزبورگ

منظره ای از شهر زیبای سالزبورگ


جالب بود
ممنون از توجه شما
دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/