قدیمی ترین و بروزترین دانشگاه های آمریکا

بررسی کامل

بررسی کامل

login
En login

یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | 16:25  0 نظر   3793 بازدید


اگر کسی از شما بخواهد نام ده دانشگاه آمریکایی را برای تحصیل در آمریکا بیاورید شاید بتوانید اما اگر از شما بخواهند نام قدیمیترین و جدیدترین دانشگاه های آمریکا را بگویید ممکن است نتوانید پاسخ درستی به این سوال بدهید.

ما قصد داریم نخستین ها و آخرین های دانشگاه های آمریکایی را برایتان معرفی کنیم.

قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا

دانشگاه هاروارد Harvard 1636

معماری جالب دانشگاه هاروارد با درختان زیبا

این دانشگاه در سال ۱۶۳۶ تاسیس شد، این دانشگاه فوق العاده ویژگی های آمریکایی را با خود داراست. این دانشگاه در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار دارد و به خاطر اولین بانی آن به نام جان هاروارد نامگذاری شده‌است. دانشگاه هاروارد به ۱۱ دانشکده مختلف تقسیم می‌شود و به عنوان دانشگاه "آی وی" در نظر گرفته می‌شود، اصطلاحی که برای توصیف کالج‌هایی به کار می‌رود که دارای سختگیری های فراوانی در فرآیند پذیرش هستند. در این دانشگاه افرادی مانند (بیل گیتس)، (موسس مایکروسافت)، باراک اوباما و جرج دبلیو بوش بوده اند. (روسای جمهور آمریکا)و مارک زاکربرگ (موسس فیس بوک). با اینکه شهریه این دانشگاه بسیار گران قیمت می‌باشد اما بسته‌های کمک‌های مالی مختلفی در قالب بورسیه ها و فاندها برای کمک به دانشجویانش فراهم می‌کند.

کالج ویلیام و ماری The College of William and Mary 1693

معماری رومی کالج ویلیام

این دانشگاه در سال ۱۶۹۳ در ویرجینیا تاسیس شد و توسط ویلیام سوم و ملکه مری دوم تاسیس شد تا به عنوان یک دانشگاه سلطنتی فعالیت کند. این دانشگاه در سال ۱۷۷۶ به یک دانشگاه خصوصی تبدیل شد و بعدها در سال ۱۹۰۶ جزو دانشگاه های عمومی آمریکا شد. عموما این دانشگاه به خاطر برنامه اهی درسی اش در حقوق و دوره ‌های پزشکی اش مشهور هستند همچنین در دوره های آموزشی تخصصی مانند کسب‌وکار، آموزش علوم و فنون دریایی و ... مشهور است.

دانشگاه ییل Yale University 1701

 ورودی دانشگاه ویل در فصل زمستان

این دانشگاه در سال 1701 تاسیس گردید. این دانشگاه خصوصی در ایالت Connecticut تاسیس شده‌است و به ۱۴ مدرسه اصلی تقسیم شده‌است. با وجود اینکه دانشگاه، به عنوان یک کل، توسط شرکت ییل اداره می‌شود و این شرکت بر برنامه‌های درسی و برنامه‌های تحصیلی خود نظارت دارد. دانشجویان ییل، به نمایندگی از دانشگاه ییل، با سایر دانشکده ها در بخش NCAA در لیگ آی وی رقابت می‌کنند. از جمله افراد فارغ التحصیل مشهور این دانشگاه بیل کلینتون، هیلاری کلینتون، مریل استریپ و جودی فاستر هستند.

جدیدترین دانشگاه های آمریکا

دانشگاه California Merced 2005

خوشحالی فارغ التحصیلان دانشگاه مرسد

یک دانشگاه دولتی که در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد در دره سن Joaquin در کالیفرنیا واقع شده‌است و پردیس آن ۸۱۰ هکتار زمین است. تمام ساختمان‌های آن در محوطه دانشگاه دارای مجوز LEED (رهبری در طراحی انرژی و محیط‌زیست) هستند. این دانشگاه که به ۳ دانشکده تقسیم‌شده دارای ۲۱ دوره لیسانس و ۲۲ دانشجوی دوره فوق لیسانس است. ساختمان این دانشکده برای علوم فنی و مهندسی است و مسئولین دانشگاه در حال برنامه‌ریزی برای افزودن دو دانشکده جدید، پزشکی و مدیریت هستند.

دانشگاه Ave Maria 2003

ارم کیسا بر بام داننشگاه ماریا

این دانشگاه خصوصی در سال ۲۰۰۳ به طور رسمی تاسیس شد، اما شروع آن به قبل تر و به سال ۱۹۹۸ بر می گردد. این دانشگاه در شهر "Ave"، فلوریدا – شرقی در ناپل قرار دارد و ارائه دهنده و ۳ دوره در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا و ۳۰ دوره کارشناسی را دارد. در سال ۲۰۱۲ بخشی از گزارش جهانی گزارش جهان در سال ۲۰۱۲ به نام "بهترین دانشکده‌ها" در سال ۲۰۱۲ در فهرست "رده‌بندی ملی هنرهای لیبرال" قرار گرفت.

دانشگاه سوکو Soka 2001

اب نما و نمای سنگی دانشگاه سوکو

این دانشگاه هنر لیبرال در Aliso Viejo در کالیفرنیا واقع شده‌است، صلح‌طلبی و حقوق بشر و هم‌زیستی طبیعت و انسان اجزای اصلی اصول این دانشگاه است. این دانشگاه مدرک کارشناسی در زمینه‌هایی مانند مطالعات محیطی، علوم انسانی، علوم رفتاری و مطالعات بین‌الملل و در مقطع کارشناسی‌ارشد رشته هایی همچون علوم فناوری های آموزشی و تغییر اجتماعی را ارایه می‌دهند. کلاس‌ها از ۱۲ دانش‌آموز که ملزم به یادگیری حداقل یک زبان غیر بومی هستند، فراتر نمی‌رود. زبان اسپانیایی، فرانسوی، ماندارین و ژاپنی توسط این دانشگاه عرضه می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/