چگونه یک نمونه کار هنری بسازیم: راهنمایی همراه با نکات

En

سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | 09:58  1 نظر   7080 بازدید


چگونه یک نمونه کار هنری بسازیم

.

.

نمونه کارهای هنری مجموعه ای از آثار است که مهارت ها، شخصیت و پتانسیل خلاقانه شما را به نمایش می گذارد. در فرآیند انتخاب برای ورود به دانشکده های هنر و طراحی، پورتفولیو (نمونه کارهای شما) مهم‌تر از نمرات کسب شده است.

اگر بتوانید موارد زیر را نشان دهید، نمونه کار شما، در را به روی دانشگاه‌های هنر باز خواهد کرد:

  • کار اصلی با کیفیت بالا

  • فرآیند فکری که شما را به کار نهایی رساند

  • تطبیق پذیری در استفاده شما از رسانه ها و تکنیک‌های هنری مختلف

در زیر، نگاه دقیق‌تری به این می‌کنیم که یک مجموعه هنری از چه چیزی تشکیل شده است، چه چیزی یک نمونه خوب را می‌سازد، و چرا داشتن آن بسیار مهم است.

.

نمونه کار هنری چیست؟

پورتفولیو هنری مجموعه‌ای از پروژه‌هایی است که به بهترین وجه نشان دهنده کار یک هنرمند است. بسته به رسانه مورد استفاده، یک نمونه کار می‌‌تواند شامل آثار هنری واقعی، پیوندهای وب به آثار هنری یا مستندات عکاسی از اثر هنری باشد. مانند یک رزومه که می‌تواند بسته به شغلی که برای آن درخواست می‌دهید تغییر کند، یک نمونه کار هنری می‌تواند آثار هنری اصلی مرتبط با ویژگی‌های برنامه دانشگاه هنر، کمیسیون هنری یا مشتریان بالقوه را به نمایش بگذارد.

.

چرا داشتن یک نمونه کار هنری مهم است؟

نمونه کارهای هنری ویترینی از مجموعه کارهای شماست و مهارت های هنری، توانایی فنی و به طور کلی اینکه شما چه نوع هنرمندی هستید را نشان می دهد. در زیر برخی از دلایلی که چرا داشتن آن بسیار مهم است آورده شده است:

دلیل شماره 1: نمونه کارهای هنری یک چک لیست تاریخی از کار شما به عنوان یک هنرمند است.

یک پورتفولیو هنری خوب، کار را در یک دوره زمانی نشان می دهد، نه فقط کارهای اخیر. این تکامل شما را به عنوان یک هنرمند برجسته می کند.

دلیل شماره 2: به شما کمک می کند هویت خود را به عنوان یک هنرمند نشان دهید.

هویت هنری شما مجموع همه تأثیرات، فرآیندهای فکری، علاقه‌مندی‌ها و دوست نداشتن‌ها و روش اصلی شما برای بیان همه این‌ها است. برای اینکه مطمئن شوید نمونه کارها هویت شما را به عنوان یک هنرمند نشان می‌دهد، باید نه تنها کار نهایی، بلکه فرآیندی را که شما را به آن رسانده به نمایش بگذارید: مطالعات و توضیحات متنی بایدآثار هنری نهایی را همراهی کنند.

دلیل شماره 3: به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید.

بیش از مدارک تحصیلی دبیرستان، زمانی که شما نیاز دارید که از بین مردم متمایز شوید و بهترین کار خود را به نمایش بگذارید، تهیه یک مجموعه هنری مستند و متنوع کلید خواهد بود. مدارس هنر به پیشینه تحصیلی نگاه می‌کنند، اما نمونه کارها مهم‌ترین بخش درخواست شما است. این فقط در مورد یک برنامه آموزشی صادق نیست. هنگام درخواست برای کمیسیون هنری یا در درخواست شغل، نمونه کارها شما را به عنوان یک نامزد برنده تعیین می‌کند و خلاقیت و نوآوری شما را به عنوان یک هنرمند به نمایش می گذارد.

دلیل شماره 4: اگر می خواهید برای یک برنامه هنری درخواست دهید ضروری است.

اگر نتوانید نمونه کارها را نشان دهید، هیچ کارشناس پذیرشی حتی درخواست شما را بررسی نخواهد کرد. بسته به برنامه هنری که می خواهید برای آن درخواست دهید، ممکن است بخواهید بیشتر از یک نوع رسانه/ هنر را به نمایش بگذارید، اما به طور کلی، یک نمونه کار که تطبیق پذیری، آگاهی از تأثیرات و فرآیند فکری شما را نشان می‌دهد قوی‌ترین است.

دلیل شماره 5: اگر می خواهید در نمایشگاه ها شرکت کنید ضروری است.

اگر می خواهید در یک نمایشگاه شرکت کنید، باید یک نمونه کار جامع از کارهای خود را برای برگزارکنندگان ارسال کنید. اگر از رسانه‌های مختلف استفاده می‌کنید و نمایشگاه بر یک موضوع و رسانه خاص متمرکز است، ممکن است خوب باشد که یک نمونه کار خاص برای برنامه جدید ایجاد کنید که نقاط قوت شما را در زمینه‌های مورد بررسی در نمایشگاه برجسته کند.

.

4 نکته برای یک نمونه کار هنری عالی

در اینجا ما برخی از نکات عملی را بررسی می کنیم تا نمونه کارها را به شکل کاملی درآورید.

نکته شماره 1: معیارهای نمونه کار هنری را مرور کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات خاص برای نمونه کارها برای درخواست برای دانشگاه هنر را مطالعه کرده‌اید. نیازها و الزامات پورتفولیو از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. از وب‌سایت آن‌ها دیدن کنید تا الزامات نمونه کارها را بیابید و مطمئن شوید که تمام نکات را رعایت کرده‌اید: چه اندازه، چه قالبی را می‌پذیرند، به چه نوع اسناد پشتیبانی نیاز دارند!

نکته 2: داستان های بصری جذاب بگویید.

در هنر راه‌های بی‌نهایتی برای توسعه و بازنمایی ایده‌ها و مشکلات وجود دارد و راه درست یا غلطی وجود ندارد، اما مطمئناً راه‌های موفق‌تری برای نمایش مفاهیم شما وجود دارد. همچنین به خاطر داشته باشید که نشان دادن ایده‌های ناموفق نیز می‌تواند خوب باشد. ایده هایی که تصمیم گرفتید به نفع ایده نهایی کنار بگذارید. نمایش آزمایش در نمونه کارها و همچنین کار نهایی شما را متمایز می کند.

نکته شماره 3: نمونه های کار خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

بهترین نمونه‌های کار خود را انتخاب کنید. دانش رسانه‌‌های مختلف، مهارت فنی را به نمایش بگذارید و تأثیرات و منابع مفید را نشان دهید. شایان ذکر است که اکثر دوره‌های هنر و طراحی متقاضیان را ملزم به داشتن سطح مشخصی از مهارت طراحی می‌کنند. این نه تنها برای تخصص‌های هنرهای زیبا، بلکه برای بسیاری دیگر مانند معماری و طراحی مد ضروری است.

نکته 4: بازخورد دریافت کنید.

هنگامی که از نمونه کارها راضی هستید، با معلم هنر، هنرمندان یا حتی دوستانی که به نظر آنها اعتماد دارید، چک کنید. آنها اولین مخاطب شما هستند و ممکن است چیزی را که فراموش کرده‌اید و یا چیزی را که بهتر است نادیده بگیرید، تشخیص دهند. آنها به شما این اطمینان را می‌دهند که شما بهترین نمونه کارها را برای درخواست مدرک هنر و طراحی انتخاب کرده‌اید. یک نمونه کار حرفه‌ای می‌تواند به یک هنرمند مشتاق یا حرفه‌ای کمک کند که توسط افراد بیشتری شناخته شود. از لیست نمونه کارهای هنری که در این مقاله گردآوری کرده‌ایم الهام بگیرید تا بتوانید در زمان کمتر نمونه کارهای هنری خود را آماده کنید.

.

.................... .................... ....................
.................... .......... ................


سلام شما خودتون کار پورتفولیو رو انجام میدید؟!
سلام اوینای عزیز، خیر متاسفانه. اما هستند افرادی که این کار را انجام میدهند، اما مطمئنا با توضیحاتی که تو این مقاله نوشتیم خودتون میتونید یک پورتفولیو در حد قابل قبول ارائه کنید.
دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/