درس سوم - معرفی خود به زبان آلمانی

پادکست به همراه تمرین

پادکست به همراه تمرین

login
En login

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 14:21  0 نظر   2430 بازدید


در این درس شما یاد میگیرید که چطور خود را معرفی کنید. به تصاویری که در پایین آمده نگاه کنید و همزمان به فایل صوتی که در زیر این تصاویر آمده با کمک پلیر موجود گوش فرا دهید. توجه کنید که برای هر عکس (از شماره ۱ تا ۹) یک فایل صوتی موجود می باشد که از هم متمایز می باشند. به این فایل ها چندین بار گوش دهید! مطمئنا چیزی از آن نمی فهمید اما گوش دهید!

.

پرسیدن آدرس مرد جوان آلمانی از مردم به همراه دست نوشته

.

1.Sehen Sie die Fotos an und hören Sie

.تصاویر را تماشا کنید و گوش دهید

..

.

فایل صوتی را چندین بار گوش دهید . حال باید بتوانید نام شخصیت های این درس را بشناسید. پس تمرین دوم را انجام می دهیم. توجه کنید که در درس های اولیه معنی فارسی تمامی جملات را برای شما می نویسیم تا بتوانید تمرین ها را انجام دهید. تیتر تمرین ها بسیار پر کاربرد هستند پس سعی کنید آن ها را با معنی به خاطر بسپارید. همچنین اگر دروس قبلی را که مربوط به تلفظ حروف بود را خوب مطالعه کرده باشید ، باید بتوانید کلمات موجود در هر جمله را درست تلفظ کنید.

.

2.Wer ist das?

.
این چه کسی است؟

.

تمرین یادگیری جمله این چه کسی است؟

.

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید نفر اول Nikolaj می باشد. دختر بچه ای که تصویر آن را می بینید Sara و نفر سوم Bruno (پدر sara) می باشد. توجه کنید که سارا تلفظ ایرانی می باشد و در آلمان این نام را زارا می خوانند که می توانید در فایل صوتی این تلفظ را گوش دهید.

.

3. Hören Sie noch einmal. Wer sagt das? Ordnen Sie zu

.

.یکبار دیگر گوش دهید(به فایل صوتی داستان). چه کسی این رو میگه؟ ربط دهید

.

تمرین پادکست معرفی کردن خود به زبان آلمانی

.

.

ابتدا سعی کنید خودتان تمرین را حل نمایید. سپس مقایسه نمایید.

Sara:

Papa! Papa!

Wie heißen Sie?

Das ist Nikolaj

.

Nikolaj:

Mein Name ist Nikolaj Miron

Ich komme aus der Ukraine

Hans Müller?

Danke! Vielen Dank!

Bruno:

Nein, ich bin nicht Herr Müller. Ich heiße Schneider. Bruno Schneider

.

تا اینجا داستان مربوط به تصاویر را شنیدید ، به این نوع داستان به همراه عکس Foto-hörgeschichte می گویند. یعنی داستان شنیدنی با عکس. تا زمانی که در آموزش ها یک Foto-hörgeschichte جدید قرار ندادیم همچنان با موضوع همین داستان سر و کار داریم. در هر درس علاوه بر آموزش یکسری تمرین ها نیز برای شما آماده نمودیم تا بتوانید درک بهتری از درس و مطلب داشته باشید. الان می خواهیم شما را با تیترهایی که در تمرین های کتاب های زبان آلمانی با آن برخورد می کنید آشنا نماییم.

.

!Lesen Sie بخوانید !
!Hören Sie گوش دهید!
!Schreiben Sie بنویسید
!Sprechen Sie صحبت کنید
!Notieren Sie یادداشت کنید
!Ergänzen Sie تکمیل کنید
!Ordnen Sie مرتب کنید
!Ordnen Sie zu ربط دهید
!Sprechen Sie nach بعد از من تکرار کنید
!Lernen Sie auswendig حفظ کنید
Übung تمرین
Aufgabe تکلیف
Hausaufgabe تکلیف منزل
danke متشکرم ، ممنون
bitte خواهش می کنم ، لطف
Tut mir leid متاسفم
Entschuldigung معذرت ، عذر خواهی
!Entschuldigung معذرت می خواهم

.

در این قسمت به تلفظ این عبارات توجه نمایید. بدون شک بهترین راه آموزش زبان آلمانی خواندن و گوش کردن زیاد است. گوش کردن باعث می شود تا هم تلفظ کلمات و جملات را فرا بگیرید و هم در جملات مختلف (پرسشی ، خبری ….) بتوانید ملودی و آهنگ جمله را به درستی بیان کنید.

.

.

حال می توانیم ادامه آموزش های پست قبلی را ادامه می دهیم. و به شما سلام کردن و خداحافظی در آلمانی را بیاموزیم.

A1: Hören Sie noch einmal. Wer sagt das?

یکبار دیگر گوش کنید. چه کسی این رو میگه؟

.

احوالپرسی و خداحافظی مرد جوان آلمانی با یک دختر خردسال و مرد مسن دیگر

.

.

خوب این تمرین بسیار ساده است و هدف از آن فقط این است که شما را با سلام کردن و خداحافظی کردن در زبان آلمانی آشنا سازد. توجه کنید که فایل های صوتی که در آموزش ها برای شما قرار داده ایم بسیار بسیار می توانند به شما در یادگیری این زبان کمک نمایند ، زیرا شما می توانید تلفظ صحیح و درست لغات و عبارات را یاد بگیرید . پس حتما سعی کنید فایل های صوتی را چندین بار گوش داده و خودتان تکرار نمایید تا بتوانید لغات را درست تلفظ نمایید. در زیر می توانید معنی لغات بالا را ببنید.

.

Guten Tag روز به خیر
Hallo سلام
Auf Wiedersehen به امید دیدار (خداحافظ رسمی)
Tschüs بای (خداحافظ دوستانه)

.

با کمک آموزش زبان آلمانی تصویری شما می توانید مطالب را بهتر به ذهن بسپارید. به همین منظور در بیشتر تمرین هایی که برای شما آماده (مخصوصا در بخش های اولیه) آماده کرده ایم ، همراه تصاویر می باشند تا جملات بهتر در ذهن شما باقی بمانند.

A2: Hören Sie und ordnen Sie zu.

.گوش دهید و ربط دهید

.

تمرین لیسینیگ معرفی کردن خود به زبان آلمانی

.

.

بزرگترین مشکلی که در هنگام آموزش زبان آلمانی غیر حضوری پیش می آید ، مسئله طرز صحیح تلفظ لغات و جملات می باشد. اگر در سایت های آموزشی فارسی زبان گشت و گذاری کرده باشید ، حتما متوجه این مسئله شده اید که در بسیاری از این سایت ها و وبلاگ ها آموزش ها به گونه ای است که قابل استفاده برای دانشجو نمی باشند ، زیرا لغات فقط معنی دارند ! و دانشجو نه ملودی و نه تلفظ کلمه یا جمله را نمی داند و عملا آموزش غیر قابل استفاده می شود! پس از ویژگی که ما با استفاده از پلیر سایت در اخیتار شما قرار داده ایم به خوبی استفاده کنید. توجه کنید که تلفظ لغات و ملودی جملات نقش بسیار کلیدی در هر زبان ایفا می کند و به همین سبب ما در روند درس های خود آموزش زبان آلمانی تلفظ را نیز به شما خواهیم آموخت.

در تمرین بالا ۴ مکالمه را می شونید و ۴ عکس نیز برای شما قرار داده شده است که با اعداد ۱ تا ۴ شماره گذاری شده اند. تیتر تمرین بدین شرح است که گوش کنید و ربط دهید! پس باید تشخیص دهید که هر مکالمه مربوط به کدام عکس می شود و در جلوی مکالمه شماره مربوط به عکس آن را بنویسید.

3. Auf Wiedersehen, Herr Schröder خداحافظ ، آقای شرودا

Tschüs, Felix بای ، فلیکس

.

2. Guten Abend, meine Damen und Herren. عصر به خیر ، خانم ها و آقایان

Willkommen bei "Musik ist international" به "موزیک بین المللی است" خوش آمدید

.

1. Guten Morgen, Frau Schröder. صبح به خیر ، خانم شرودا

Guten Morgen. Oh, danke. Widersehen. صبح به خیر. اه، ممنون. به امید دیدار (خداحافظ

.

4. Jetzt aber gute Nacht. حالا دیگه وقت خوابه

Nacht, Mama. شب به خیر ، مامان

..

به عبارات زیر توجه کنید.

.

Guten Morgen صبح به خیر
Guten Tag روز به خیر
Guten Abend عصر به خیر
Gute Nacht شب به خیر
Auf Wiedersehen خداحافظ
Hallo سلام
Tschüs بای

.

به عبارت Guten اگر توجه کنید می بینید که برای شب به خیر با کمی تفاوت Gute نوشته شده است. شما این عبارات را همین گونه یاد بگیرید . توجه کنید که شما فعلا در قدم های اولیه یادگیری این زبان قرار دارید و در آموزش زبان آلمانی سطح ابتدایی لازم نیست که علت تمامی موارد را بدانید زیرا این مطلب باعث می شود که از بحث های اصلی آموزش دور شوید و مطالب را با هم قاطی کنید! این موضوع یک نکته گرامری دارد که فعلا نیازی به دانستن آن ندارید! در ضمن از همین حالا به بزرگ و کوچک نوشته شدن حروف نیز توجه نمایید. به طور کلی در آلمانی هر کلمه ای که به عنوان اسم باشد ، به صورت بزرگ نوشته می شوند و بقیه اجزای جلمه (صفت ها ، قید ها ، …) به صورت کوچک نوشته می شوند. در آینده در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم تا به خوبی برای شما قابل درک شود.
اما اگر بخواهیم بگوییم در آلمان چه هنگام روز به خیر می گویند و یا چه هنگام عصر به خیر…. به طور تقریبی می توان این موضوع را به صورت زیر شرح داد :

.

بین ساعت ۶ تا ۱۱ : صبح به خیر 6 Uhr – 11 Uhr : Guten Morgen
بین ساعت ۱۱ تا ۱۸ : روز به خیر 11 Uhr – 18 Uhr : Guten Tag
بین ساعت ۱۸ تا ….. : عصر به خیر 18 Uhr – …… : Guten Abend


.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/