مقایسه اتریش و سوئیس

در ادامه سلسله مقالاتی که برایتان نوشتیم و تلاش کردیم با مقایسه کشورهای پیشرفته و با بالاترین سطح کیفیت زندگی دید شما را وسیع تر نماییم در این مقاله تصمیم داریم تا اطلاعات کاملی در مورد سوئیس و مقایسه این کشور با کشور اتریش را برایتان قرار دهیم.

در ادامه سلسله مقالاتی که برایتان نوشتیم و تلاش کردیم با مقایسه کشورهای پیشرفته و با بالاترین سطح کیفیت زندگی دید شما را وسیع تر نماییم در این مقاله تصمیم داریم تا اطلاعات کاملی در مورد سوئیس و مقایسه این کشور با کشور اتریش را برایتان قرار دهیم.

login
En login

سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ | 10:33  1 نظر   3908 بازدید


مقایسه اتریش و سوئیس

.

.

در ادامه سلسله مقالاتی که برایتان نوشتیم و تلاش کردیم با مقایسه کشورهای پیشرفته و با بالاترین سطح کیفیت زندگی دید شما را وسیع تر نماییم در این مقاله تصمیم داریم تا اطلاعات کاملی در مورد سوئیس و مقایسه این کشور با کشور اتریش را برایتان قرار دهیم.
هر دو کشور در مرکز اروپا قرار دارند، مناظر کوهستانی خیره ‌کننده دارند. هر دو کشور امکانات رفاهی فراوانی برای زندگی دارند و کاملا شبیه هم هستند اما آیا واقعا این طور است؟ خوب حالا با هم خواهیم دهید که در چه چیزهایی اتریش و سوییس مشترک بوده و در چه چیزهایی کاملا متفاوت از هم هستند.
تفاوتهای بین این دو کشور و همینطور پایتخت های آنها یعنی وین و زوریخ در چیست؟
هر دو شهر به عنوان مقصد مسافرتی محبوب با یک عامل بسیار خوب در نظر گرفته می‌شوند. پایتخت اتریش یک زندگی چند فرهنگی غنی را ارائه می‌دهد، هرچند که در مقایسه با اندازه شهر، نامتناسب به نظر می‌رسد. هنگامی که مرکز شهر را کاوش می‌کنید، بسیاری از فروشگاه‌های قدیمی را نظاره گر می‌شوید، می‌توانید میوه‌ها و سبزیجات تازه را در یکی از بازارها بخرید، نگاهی به حیاط دلربا بیاندازید و از هوای تازه و قدیمی شهر لذت ببرید. اما نه تنها ساختمان‌های قدیمی با شکوه به نظر می‌رسند، بلکه معماری مدرن نیز نامی برای خود در وین کسب کرده‌است. بخشی از برج های بانک های معروف در امتداد سواحل دانوب قرار دارد. در سال ۲۰۱۳ به کمک معمار معروف دومینیک پرو، بلندترین ساختمان در اتریش ساخته شد.
اگر دوست دارید زمان زیادی را در خارج از شهر سپری کنید، وین بهترین جا برای این کار است. دویست و هشتاد و هشت پارک و باغ‌های سلطنتی می تواند تمام اوقات فراغتتان را غنی می‌سازند مخصوصا با آن کیفیت هوای بسیار خوب اتریش. مناطق تفریحی بسیاری نظیر Prater، The Lobau or the Wienerwald و ... وجود دارد که شما می توانید از پیاده‌روی در این مکان ها نهایت لذت را ببرید.

.
پس تا اینجا هر دو کشور یک یک

چه کارهایی را اتریش ها انجام می دهند که سوئیسی ها انجام نمی دهند؟
شادی حق مسلم هر زندگیست. اتریشی‌ها بسیار آدمهای راحتی هستند و دوست ندارند استرس داشته باشند، و بسیار علاقه مندند که از زندگی شان لذت ببرند. آنها دایما بر روی جنبه‌های زیبای زندگی متمرکزند و عاشق خندیدن هستند. در واقع افزاد شادابی هستند و شاد زندگی می کنند و فقط به دنبال آسایش خودشان نیستند بلکه به آسایش و رفاه همه هموطنانشان توجه می کنند. رفتن به بارها یکی از آداب سنتی بزرگ در اتریش بوده و بخش مهمی از فرهنگ آنها محسوب می‌شود.
سوییسیها می گویند که زندگی شان بر اساس کیفیت و مد هست. برای آنها کیفیت بسیار مهم است و همین مساله باعث گردیده که کشور سوییس بسیار کشور با کیفیت و با ثباتی باشد. همه چیز باید دقیقا سر جای خودش باشد. کمی اغراق آمیز به نظر می رسد اما آنها خودخواه هستند. به هر حال هر کشوری فرهنگ خاص خودش را دارد اما در جهان اتریش بسیار بسیار بیشتر از سوییس به عنوان یک کشور مهمان نواز و مهمان پذیر مشهور است.
پس یک گل به نفع اتریش و و در دروازه سوییس

.
اتریش 2 سوییس 1


چه شباهتهایی بین این دو کشور همسایه با هم وجود دارد؟

شباهت های بسیار زیادی در بین هر دو کشور وجود دارد. هر دو کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی نسبتا کوچک هستند.
در اتریش، بیش از ۸.۷ میلیون نفر در ۸۳.۸۷۱ کیلومتر مربع زندگی می‌کنند و حدود ۸.۳ میلیون نفر از مردم در سوییس در ۴۱.۲۷۷ کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. علاوه بر این، هر دو کشور مناطق کوهستانی فوق‌العاده‌ای دارند که هر ساله گردشگران بی‌شماری را جذب می‌کنند. کوه‌های سوئیس ارتفاع بالاتری نسبت به کوه‌های اتریش دارند، اگرچه دیدار از کوه‌های آلپ برای هر کوهنوردی ضروری و واجب عینی است، هر دو کشور از کیفیت برتر هوا و آب آشامیدنی فوق العاده برخوردار هستند.
پس با این حساب هر دو با یک گل بیشتر جلو می افتند.

.
اتریش 3 سوئیس 2


در توریسم کدام کشور بهتر عمل می کنند

واضح است که هر دو کشور به مناطق اسکی باشکوه خود معروف هستند. گردشگری زمستانی در حال ترقی است و دارای اهمیت اقتصادی بالایی است. اتریشی‌ها نقش خود را به عنوان میزبان‌ بسیار جدی می‌گیرند و فرصت‌های آموزشی آنها برای گردشگران و علاقه مندان به ورزش های زمستانی به شدت مورد تقدیر قرار می‌گیرند. طبق نظرسنجی پرتال بسیار بزرگ گردشگری جهان Zoover اتریش از نظر 17000 شرکت کننده در این نظرسنجی اتریش یکی ازمهمانپذیر ترین کشور اروپایی انتخاب گردید. سوییس در حوزه میزبانی از مهمانان جزو آخرین کشورهای اروپایی هست. آنها در مواجه با مهمانان خود به شدت با مراقبت رفتار می کنند و رفتارشان در برابر توریست ها اصلا جذاب و خوب نیست البته انجمن گردشگری سوئیس به شدت در حال کار بر روی این موضوع است. پس با این حساب طبیعی است که اتریش از نظر توریسم و گردشگری به شدت از سوییس سرتر است و یک امتیاز دیگر به نفع اتریش و در دروازه سوییس

.
اتریش 4 سوییس 2


بیشترین تفاوت – زبان!
زبان از پیچیده ترین مسائل در سوئیس می باشد. کدام کشور اروپایی (و شاید جهان) را سراغ دارید که چهار زبان رسمی داشته باشد؟ بله سوئیس دارای چهار زبان رسمی است.

(انگلیسی: Switzerland، آلمانی: Schweiz، فرانسه: Suisse، ایتالیایی: Svizzera)
آنها حتی آلمانی را هم با قواعد و لهجه خاص خودشان به کار می برند نه به شکل مرسوم زبان اصلی خود کشور آلمان که در واقع به آلمانی سوئیسی شناخته می شود و لهجه و سبک گفتاریشان بسیار زمخت و خشن است اما سبک و لهجه گویش آلمانی اتریش از دل چشمه سارها و کوه ها و مناظر اتریش بیرون آمده و همچون آوازی زیبا از دهان ها خارج می شود و فراموش نکنید که اتریش مهد موسیقی در جهان است پس طبیعی است که بهترین نوع گویش آهنگین زبان آلمانی را فقط در اتریش می توانید بیابید. اگر چه اتریشی ها هم همچون سویسی ها می توانند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنند.
پس در مورد زبان و لهجه شک نکنید که دست برتری با اتریش است.

.

اتریش 5 سوئیس 2

غذا در اتریش و سوئیس
هر دو کشور در آشپزی حرف های زیادی برای گفتن دارند. در حالی که در سوئیس شما می توانید کیک آجیل بخورید در اتریش هم Biberli (نوعی نان زنجبیلی) معروف وجود دارد و همینطور می توانید کیک گیلاسی خوشمزه اتریش را بخورید. انواع دسرها با پنیر و غذاهای بی نظیر اتریشی که می تواند شما را تا مدتها سرگرم خوردن کند البته مواظب انگشتانتان باشید. وین تنها شهری است که سبک غذای همنام با خودش را دارد و غذای وینی در همه جای دنیا معروف است. اما خوب هر دو یکی جلو می افتند چون هر دو کشور دارای غذاهای فوق العاده ای هستند.

.
اتریش 6 سوئیس 3


موسیقی در اتریش و موسیقی در سوئیس

موسیقی محلی نقش زیادی را در فرهنگ مرم سوئیس بازی می کند. انوع سبک های مختلف موسیقی محلی همچون Landlermusik که در میان مردم سوییس به Hudigaggeler شناخته می شود خوانده می شود. brass band در سوئیس بسیار محبوب است و هر پنج سال یکبار یک فستویال بزرگ در همین مورد در سوئیس برگزار می شود. با این حال، اتریش به خاطر سابقه موسیقی کلاسیک شناخته شده‌است. در هیچ جای دیگر دنیا آهنگسازان معروف بیشتر از اینجا زندگی نکرده اند. موسیقی کلاسیک قلب تاریخ موسیقی اتریش است و اثر آهنگسازان بزرگ مانند ولفگانگ Amadeus موتسارت، بتهوون یا گوستاو Mahler هنوز قابل‌توجه است، شما می‌توانید تقریبا هر روز از یک کنسرت موسیقی کلاسیک بازدید کنید.
وقتی نوبت به موسیقی کلاسیک می‌رسد، اتریش به وضوح در مسابقه پیروز می‌شود، اما در حقیقت این مساله بیشتر یک سلیقه است و به این ترتیب هر دو کشور یک امتیاز کسب می‌کنند.
اتریش زننده یک گل دیگر به سوئیس است اما در واقع هر دو کشور لیاقت یک گل بیشتر را دارد. پس با این حساب در موسیقی اتریش یک گل دیگر جلو می افتند.

.

اتریش 7 سوئیس 3


کدام دو کشور تفریحی ترند؟

خوب مردم سوئیس که اصلا شوخ طبع نیستند و ما چیزی به نام شوخی سوئیسی نداریم. البته مردم سوئیس در مناطق مختلف هم تفاوتهایی دارند به عنوان مثال مردم قسمت شمالی سوئیس بسیار سردتر از بخش های جنوبی آن بوده و خیلی کمتر می خندند. البته این به معنای این نیست که سوئیسی ها اصلا اهل خندیدن نیستند بلکه آنها خیلی جدی تر از مردم کشورهای دیگر هستند.
اتریشی ها به Wiener Schmäh (نوعی سبک طنز) مشهور هستند. این نوع طنز جذابیت های بسیار زیادی دارد و به شکل کمدی و خنده آور انواع نارضایتی ها را بیان می کند. اتریشی ها به شدت به مسائل سرگرم کننده علاقه مندند و هیچ چیز سرگرم کننده تر از این نیست که آنها را بخنداند. مخصوصا از این بابت این مساله برای کشورمان ایران جذاب است که متاسفانه کشور ایران بعد از عراق جزو افسرده ترین کشورهای جهان است و متاسفانه در ایران شادی و طنز جای خودش را سالهاست که به عزاداری و اشک و ماتم داده و این سبک زندگی و علاقه مندی مردم اتریش به طنز و خنده می تواند از بهترین ویژگی ها برای ما ایرانیها باشد. پس با این حساب از نظر ما ایرانی ها صد در صد اتریش بهتر از سوئیس بوده و یک گل دیگر در طاق دروازه سوئیس فرو می رود.

.
اتریش 8 سوییس 3


کدام کشور برای لحظه لحظه زندگی مان زیباتر است؟

زندگی در هر دو کشور بیار با کیفیت است، زیرساخت‌ها و سیستم اقتصادی هر دو کشور بسیار خوب است. هر دو کشور با مناظر زیبای کوهستانی، دریاچه‌های زیبا و بسیاری از طبیعت دست‌نخورده خود شناخته می شوند. تفاوت‌ها می‌توانند در سطح دست‌مزد جاری مورد توجه قرار گیرند. اگرچه سوئیس دارای کارهایی با درآمد بالاتر است اما هزینه زندگی در آن بسیار بیشتر از اتریش است. شهرهایی مانند زوریخ یا ژنو در زمره گرانترین مکان‌های اقامت در جهان قرار دارند. هزینه‌های اجاره در سوئیس در طی ۱۰ سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته‌است. امروز یک آپارتمان در سوییس به طور متوسط به قیمت ۱.۳۰۰ یورو در ماه هزینه دارد. همچنین فعالیت‌های اوقات فراغت بسیار گران‌تر هستند. بازدید از تئاتر همراه با یک شام در یک رستوران خوب می‌تواند واقعا یک کیف پول فراوان را تمام کند.
از سال ۲۰۰۹، وین اتریش زوریخ سوییس را از جایگاه برتر خود در رده‌بندی سالانه کیفیت زندگی به زیر کشیده ‌است. اتریش، با ارائه خدمات گسترده آموزشی، سیستم حمل و نقل عمومی و همچنین وضعیت پایدار سیاسی و اجتماعی تضمین کننده با کیفیت ترین زندگی در جهان است.
چه اتریش و چه سوئیس – هر دو می تواند کیفیت برتر زندگی را برای شما ارائه کند اما دست برتر با اتریش است به خصوص این که وین حتی در سال 2019 هم به عنوان زیست پذیر ترین شهر جهان انتخاب شد. با این حال یک گل دیگر برای هر دو کشور.
و این همه نتیجه نهایی

.
اتریش 9 سوییس 4


سلام و عرض ارادت ممنون از اطلاع رسانی جذابی که در سایت خود انجام داده‌اید، من به همراه همسر و دو فرزند (یکی دانشجو کارشناسی و دیگری دانش آموز مقطع متوسطه) خیلی تمایل داریم در یکی از شهرهای کوچک اطریش که از نظر هزینه، کم‌هزینه‌تر از شهرهای بزرگتر مانند وین باشند اقامت کنیم به نحوی که فرزندان امکان ادامه تحصیل داشته باشند و ما هم یک منزل با متراژی حدود ۱۳۰ متر (ویلایی یا آپارتمانی) را خریداری کرده و به عنوان درآمد هم در یک موسسه سرمایه گذاری معتبر مقادیری پول را سرمایه گذاری کنم به نحوی که درآمد آن هزینه‌های زندگی ۴نفر و هزینه‌های تحصیل دونفر را تامین کند. می‌خواستم خواهش کنم بفرمایید که تقریباً با چه مبلغی میتوانم این رویای شیرین ! را به واقعیت تبدیل کنم؟! قبلاً از توجه شما سپاسگزارم 🌷
با سلام لطفا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید 021-88345027-9 با آقای دکتر جهرمی صحبت نمایید.
دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/