دانشگاه یوهانس کپلر لینس (JKU-Linz)

دانشگاه JKU یکی دیگر از دانشگاه‌های دولتی و مؤسسات آموزش عالی در اتریش می‌باشد که در شهر لینز و در ایالت اُبراسترایش واقع شده است.

دانشگاه JKU یکی دیگر از دانشگاه‌های دولتی و مؤسسات آموزش عالی در اتریش می‌باشد که در شهر لینز و در ایالت اُبراسترایش واقع شده است.

login
En login

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 14:44  0 نظر   814 بازدید


دانشگاه یوهانس کپلر لینس (Johannes Kepler University Linz)

Johannes Kepler University Linz

نام دانشگاه

در شهر Linz ایالت Upper Austria

موقعیت دانشگاه

دانشگاه دولتی

نوع دانشگاه

1966

سال تأسیس

20.000

تعداد کلی دانشجویان

14%

تعداد دانشجویان بین‌المللی

120

تعداد کارکنان آموزشی

497 میلیون یورو

بودجه دانشگاه 2019-2021

362 در جهان / 165 در اروپا

رتبه دانشگاه در رتبه‌بندی QS سال 2023

https://www.jku.at/

وبسایت رسمی دانشگاه

لوگو دانشگاه


دانشگاه یوهانس کپلر لینز که در آلمانی Johannes Kepler Universitat و یا به اختصار JKU نامیده می شود، یکی دیگر از دانشگاه های دولتی و مؤسسات آموزش عالی در اتریش می باشد که در شهر لینز (و یا لینس) و در ایالت اُبراسترایش (Oberosterreich) واقع شده است. این دانشگاه برنامه و رشته هایی در حوزه تجارت، مهندسی، حقوق، علوم، علوم اجتماعی و پزشکی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

دانشگاه یوهانس کپلرلینز در حال حاظر با 250 دانشگاه از 50 کشور دنیا همکاری میکند و 120 پروفسور و 1700 کارمند اداری و آموزشی در این دانشگاه مشغول به کار و آموزش می باشند. امروزه در حدود 20.000 دانشجو در دانشگاه یوهانس کپلرلینز مشغول به تحصیل هستند که 14% از آنها، دانشجویان بین المللی از 100 کشور مختلف می باشد. بدین معنا که تقریبا از هر ده نفر یک نفر از آنها از اتباع خارجه می باشد. دانشگاه یوهانس کپلرلینز، اولین دانشگاهی در اتریش بود که کارت شناسایی (ID) دانجشویی را در سال 1998 را معرفی کرد.

یوهانس کپلرلینز در سال 1966 به عنوان دانشکده ی علوم اجتماعی ، تجارت و اقتصاد تأسیس شد. سه سال پس از آن، در سال 1975 ، دانشکده علوم و مهندسی تأسیس شد و به این دانشکده عنوان دانشگاه اعطا گردید و دانشکده حقوق نیز به آن اضافه شد. این دانشگاه به افتخار ستاره شناس یوهانس کپلر (1630-1571) که کار فوق العاده ی harmonices mundi (The harmony of theWorld) را در اوایل قرن هفدهم در لینس نوشت و در مدرسه ای نزدیک لینز به اصیل زادگان (Adelichen Landt-Schuelen) ریاضی تدریس می کرد، نامیده شد. در زمان حال دانشگاه، پارک علم JKU را نیز به عنوان ساختمانی فرعی برای مؤسسه علوم و مهندسی اضافه کرده است و در سال 2019 ساختمان های جدید بسیاری در محوطه دانشگاه ساخته شد. در زیر می توانید تصاویری از پارک علم JKU (JKU Science Park) را مشاهده نمائید.

پارک علم و فناوری دانشگاه یوهانس کپلر لینز تصاویری از پارک علم JKU (JKU Science Park) را مشاهده نمائید.

پردیس دانشگاه JKU لینز

پردیس دانشگاه یوهانس کپلرلینز در شمال شرقی شهر لینز در منطقه Auhof از سنت ماگدالنا واقع شده است. پردیس این دانشگاه توسط خطوط تراموا 1 و 2 و خط اتوبوس سریع السیر در تمامی روزهای هفته در دسترس می باشد و سفر به مرکز شهر Hauptplatz با تراموا در حدود 16 دقیقه زمان میبرد. ساختمان های دانشگاه در 90 هکتار زمین پارک (به مساحت 364.000 متر مربع) در اطراف یک حوضچه قرار دارد.


رتبه بندی دانشگاه یوهانس کپلر لینز

دانشگاه یوهانس کپلر لینس رتبه پنجم را در میان دانشگاه های آلمانی زبان دارد. این دانشگاه به 400 دانشگاه برتر در جهان و 200 دانشگاه برتر در اروپا تعلق دارد. این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان QS در سال 2021 رتبه ی 362 در جهان و رتبه 165 در اروپا را به دست آورد. همچنین در رتبه بندی مؤسسه تایمز 2021 رتبه 601 در جهان و رتبه 283 در اروپا را کسب کرد.


دانشکده ها و مراکز دانشگاه JKU لینز

دانشکده های دانشگاه یوهانس کپلر لینز به جای پراکندگی و یا مجزا بودن، تمامی آنها در مکانی مدرن و مناسب طراحی شده اند. این دانشگاه به طور کلی دارای 4 دانشکده و 127 مؤسسه می باشد که 60 برنامه و رشته تحصیلی برای تحصیل و آموزش ارائه می دهد. دانشکده های دانشکاه JKU لینز عبارتند از:

 • دانشکده علوم اجتماعی، اقتصادی و تجارت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی

دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت که به اختصار SoWi نامیده می شود و از نام آلمانی دانشکده Sozial- und Wirtschaftswissenschaftliche Fakultat گرفته شده است. دانشکده اقتصاد و تجارت یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده این دانشگاه از لحاظ تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان آن می باشد. این دانشکده شامل 32 مؤسسه می باشد و رشته هایی برای تحصیل در حوزه هایی چون مدیریت اقتصاد و تجارت، انفورماتیک تجارت، تجارت و آموزش، اقتصاد اجتماعی ، جامعه شناسی و آمار ارائه میدهد.

دانشکده حقوق که به اختصار RE نامیده می شود از دو حرف اول نام آلمانی این دانشکده کهRechtswissenschaftliche Fakultat میباشد، گرفته شده است. این دانشکده در سال 1975 تأسیس شد. قبل از این دوره، رشته های حقوق در دانشکده SoWi که در آن زمان دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت و حقوق بوده است، ارائه میشده. این دانشکده که اکنون شامل 20 مؤسسه آموزشی می باشد،علاوه بر مدارکی در مقاطع دیپلم و دکترا در رشته حقوق، مدرکی در مقطع لیسانس با همکاری دانشکده SoWi ارائه می دهد. همچنین رشته های حقوق از طریق آموزش از راه دور چند رسانه ای نیز ارائه داده می شود.

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی که به اختصار TN و یا TNF نامیده می شود و از نام آلمانی Technisch-Naturwissenschaftliche Facultat گرفته شده است، به طور رسمی در سال 1969 تأسیس شد و مدارکی در رشته هایی چون ریاضیات فنی، علوم رایانه و فیزیک فنی ارائه می دهد. با گذر زمان رشته هایی چون شیمی فنی، مکاترونیک و اطلاعات الکترونیک نیز در این دانشکده اراده شد. این دانشکده خانه 58 مؤسسه، 30 برنامه تحصیلی می باشد. دپارتمان های این دانشکده شامل: تکنولوژی شیمی و مهندسی پلیمر، علوم رایانه، ریاضیات، مکاترونیک و فیزیک می باشد.

دانشکده پزشکی که به اختصار (MED) نامیده میشود در سال 2014 تأسیس شد، و جدیدترین دانشکده این دانشگاه می باشد که در حدود 300 دانشجو برای رشته پزشکی پذیرش می کند. دانشگاه JKU اولین دانشگاهی در اتریش می باشد که آموزش هایی در حوزه ی پزشکی انسانی در مقاطع کرشناسی/ کارشناسی ارشد ارائه می دهد. دانشکده پزشکی خانه 30 مؤسسه و 3 رشته و برنامه تحصیلی برای حدود 1800 دانشجوی ثبت نامی می باشد.


آمار ثبت نام دانشجویان در دانشکده های دانشگاه JKU لینز

23000 دانشجو در هر یک از دانشکده های دانشگاه یوهانس کپلر لینز ثبت نام شده اند:

حقوق: 20 مؤسسه، 7300 دانشجوی ثبت نامی

پزشکی: 16 مؤسسه، 750 دانشجوی ثبت نامی

مهندسی و علوم طبیعی: 58 مؤسسه، 5100 دانشجوی ثبت نامی

علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد: 34 مؤسسه، 6800 دانشجوی ثبت نامی

تمام دانشگاه: مدرسه آموزشی، 3700 دانشجوی ثبت نامی


برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه JKU لینز

علوم طبیعی و ریاضیات

 • بیوانفورماتیک DDP
 • شیمی بیولوژیک (DDP)

برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه JKU لینز

مدیریت و تجارت

 • مدیریت و اقتصاد کاربردی
 • مدیریت تکنولوژی پولیمر

علوم طبیعی و IT

علوم رایانه

علوم طبیعی و ریاضیات

 • بیوانفورماتیک
 • شیمی بیولوژیک JMP
 • شیمی پولیمر
 • شیمی فنی - مدیریت

علوم اجتماعی

 • اقتصاد

سایر موضوعات

 • سیاست اجتماعی و رفاهی قیاسی (JDP)
 • مدیریت عمومی
 • مدیریت عمومی DDP STUSTS تاینان – دانشگاه JKU لینز
 • مدیریت عمومی DDP، ESC Troyes – دانگشاه JKU لینز
 • تجارت جهانی کانادا / تایوان JMP
 • تجارت جهانی روسیه / ایتالیا JMP
 • تکنولوژی پلیمر و علوم
 • آمار

کتابخانه دانشگاه JKU لینز

کتابخانه دانشگاه یوهانس کپلر لینز در سال 1965 تأسیس شد و در مرکز و قلب پردیس دانشگاه یوهانس کپلر لینز واقع شده است. این کتابخانه به عنوان کتابخانه ای در سطح جهانی به سرعت در حال توسعه می باشد و درحال حاظر بیش از 1.250.000 نسخه کتاب در این کتابخانه نگهداری می شود. این کتابخانه فضای متنوع و راحت جهت یادگیری ارائه می دهد. استف های کتابخانه اصلی این دانشگاه، تمام وقت در دسترس هستند تا تجربه و تخصص خود را در اختیار شما گذاشته و به شما با پیدا کردن منابع و اطلاعات مورد نیاز جهت تحقیقات کمک و راهنمایی کنند.


الزامات جهت اخذ پذیرش از دانشگاه JKU لینز

تسلط کامل به زبان آلمانی از الزامات این دانشگاه جهت اخذ پذیرش دانشجویان می باشد. زیرا تمامی دروس این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه داده می شود. اما ارائه برخی از رشته ها مانند مدیریت در مقاطع کارشناسی در زبان انگلیسی ارائه میشود. که در این صورت دانجشویان تا قبل از ورود به دانشگاه در حدود 2 سال فرصت دارند تا زبان آلمانی را یاد بگیرند. دیگر مدارکی که جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه لازم می باشد:

 • تکمیل فرم آنلاین پذیرش
 • ارائه مدرک و ریز نمران دوره های تحصیلی قبل
 • ارائه روزمه کاری و تحصیلی

برنامه زمانی دانشگاه یوهانس کپلر لینز

 • زمان کلی از 8 ژانویه تا 5 فوریه
 • شروع ترم اول از اول ماه می تا 30 نوامبر
 • شروع ترم 2 از اول دسامبر تا 30 اپریل

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/