دانشگاه دامپزشکی وین| بهترین مؤسسه تحقیقاتی دامپزشکی

login
En login

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 16:36  0 نظر   298 بازدید


دانشگاه دامپزشکی وین (Vetmeduni)

ساختمان سفید چند طبقه دانشگاه دامپزشکی وین


دانشگاه دامپزشکی وین

نام دانشگاه

دانشگاه دامپزشکی وین (Vetmeduni)

موقعیت دانشگاه

در شهر وین ، ایالت وین

نوع دانشگاه

دانشگاه دولتی

سال تأسیس

1767

ضریب پذیرش دانشگاه

30%

تعداد کلی دانشجویان

2.502

تعداد دانشجویان بین‌المللی

تعداد کارکنان آموزشی

1498

رتبه جهانی دانشگاه در سال 2023

827

وبسایت رسمی دانشگاه

www.vetmeduni.ac.at/en

لوگو دانشگاه

--------------------لوگو دانشگاه دامپزشکی وین--------------------


دانشگاه دامپزشکی وین که در زبان آلمانی Veterinärmedizinische Universität Wien که به اختصار Vetmeduni ویا VUW نامیده می‌شود، قدیمی‌ترین دانشگاه دولتی در حوزه‌ی دامپزشکی در جهان آلمانی زبان، پس از دانشگاه چارلز در پراگ و سومین دانشگاه دامپزشکی جهان، پس ازدانشگاه‌های لیون و آلفورت می‌باشد که در سال 1767 در وین تأسیس شد. دانشگاه دامپزشکی وین تنها مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی در اتریش می‌باشد که به طور تخصصی در حوزه علوم دامپزشکی فعالیت می‌کند.

دانشگاه دامپزشکی وین، قدیمی‌ترین مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی در حوزه‌ی دامپزشکی کشورهای آلمانی زبان و همچنین یکی از بهترین مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی دامپزشکی در اروپا محسوب می‌شود. هدف اصلی این دانشگاه، حفظ سلامت انسان و حیوان و همچنین تأمین مواد غذایی سالم است. بیمارستان حیوانات با کلینیک‌های دانشگاهی آن جزئی یکپارچه از دانشگاه دامپزشکی وین می‌باشد. دانشگاه VUM در کنار فعالیتش به عنوان یک بیمارستان آموزشی برای دانشجویان، در سال 2012، حدود 41.500 حیوان را مداوا کرد.

پردیس این دانشگاه دارای زمینی به مساحت 15 هکتار و 47 ساختمان می‌باشد که به 5 دپارتمان و یک مؤسسه‌ی میان رشته‌ای تقسیم شده است. پردیس این دانشگاه شهری و در منطقه مسکونی فلوریدسدورف وین واقع شده است. موقعیت شهری این دانشگاه به دلیل بزرگی وین، برای دانشجویان فرصت‌های بسیاری را فراهم کرده است. از کافه‌ها و رستوران‌ها و سایر سرگرمی‌‌ها گرفته تا کارورزی در شرکت‌های بزرگ و شناخته شده.

دانشگاه Vetmeduni دارای کتابخانه‌ای بزرگ است که در آرشیو این کتابخانه شما نه تنها کتاب‌های درسی و علمی، بلکه آثاری کلاسیک، ادبیات مدرن و بسیاری موضوعات دیگر را پیدا خواهید کرد. از آنجایی که دانشجویان بین‌المللی نیز در کنار دانشجویان بومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، زندگی دانجشویان در پردیس این دانشگاه با فعالیت‌هایی فرهنگی و میان فرهنگی پر شده است. تبادل اطلاعات، دانش و تجربیات دانشجویان با یکدیگر و ایجاد ارتباط‌های جدید همگی بخشی از دوران دانشجویی می‌باشد.

درب هاب ورودی دانشگاه دامپزشکی وین


دانشکده‌های دانشگاه دامپزشکی وین

Faculties and programs

Departments and interdisciplinary facilities

 • Biomedical Sciences
 • Pathobiology
 • Farm Animals and Veterinary Public Health
 • Companion Animals and Horses
 • Integrative Biology and Evolution
 • Messerli Research Institute

برنامه‌های تحصیلی دانشگاه دامپزشکی وین

Study programs

 • Veterinary Medicine (Diploma program, German)
 • Veterinary Medicine (Doctoral program, German)
 • Equine Sciences (BA program, German)
 • Biomedicine & Biotechnology (BA program, German)
 • Comparative Biomedicine (MAprograme, English)
 • Comparative Morphology (MA program, English)
 • Human-Animal Interactions (MA program, English)
 • Ph.D. programs

یک روز تعطیل در دانشگاه دامپزشکی وین

شهریه دانشگاه دامپزشکی وین

همانطور که می‌دانید شهریه‌ی دانشگاه‌ها با توجه به ملیت، محل سکونت، مقطع، رشته‌ی تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متغیر خواهد بود. تقویم تحصیلی دانشگاه دامپزشکی وین مانند سایر دانشگاه‌های اتریش، به دو ترم تقسیم شده است. اما شهریه‌ها هر ساله محاسبه خواهند شد. شهریه‌های دانشگاه‌های دولتی اتریش برای دانشجویان بومی و اتحادیه آروپا رایگان می‌باشد، اما برای دانشجویان بین‌المللی، سالانه از 410 یورو شروع می‌شود. هنگامی که دانشگاهی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنید، لازم است تا هزینه‌هایی ماضاف بر شهریه چون محل اقامت دانشجو، حمل و نقل، ابزار مطالعه، خوردو خوراک و هزینه‌های شخصی را نیز در نظر گرفت. مؤسسات آموزشی در شهریه‌ی دانشجویان از طریق برنامه‌‌های حمایت مالی کمک می‌کنند. این کمک هزینه‌ها برای کلیه دانشجویان بومی و بن‌المللی در دسترس خواهد بود. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی 758 یورو و هزینه خوابگاه‌های دانشجویی در این دانشگاه از 300 یورو تا 400 یورو در ماه می‌باشد.


رتبه‌بندی دانشگاه دامپزشکی وین

سالانه سازمان‌‍‌های رتبه‌بندی معتبری چون QS، THE، US News و ARWU دانشگاه‌ها‌ را بر اساس شهرت و یا عملکرد بررسی می‌کنند و سپس لیستی از هزاران دانشگاه برتر در جهان منتشر می‌کنند. Academic Ranking of World Universities (ARWU) اولین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی است. این رتبه‌بندی سالانه هزار دانشگاه برتر را براساس محققانی که برنده‌ی مدال‌های فیلدز و جایزه‌ی نوبل و در این دانشگاه مستقر هستند و اینکه چقدر تحقیقات آنها درسرتاسر جهان تأثرگذار بوده و چقدر در حوزه‌های دانشگاهی مشارکت داشته است. پس از محاسبه کردن و مقایسه دانشگاه‌ها با توجه به این معیارها، به دانشگاه‌ها رتبه می‌دهد. دانشگاه دامپزشکی وین (Vetmeduni) در سال 2022 این رتبه‌بندی، رتبه‌ی 801 را کسب کرد. همچنین رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهانی که توسط U.S. News و گزارش جهانی که تمامی دانشگاه‌های برتر ایالت متحده آمریکا و 60 کشور دیگر را در سرتاسر جهان رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را بر اساس تعداد دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند و یا وارد دومین سال تحصیلی خود می‌شوند رتبه می‌دهد. همچنین مواردی چون نظرسنجی از نمایندگان‌ دانشگاه‌ها، دستمزد و حقوق اساتید، تعداد فارغ‌التحصیلین، رضایت و دستاوردهای دانشجویان را در رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد و سپس یه برترین دانشگاه‌های بین‌المللی رتبه می‌دهد. دانشگاه VUM در سال 2023 این رتبه‌بندی، رتبه‌ی 1072 را کسب کرد.

رتبه‌بندی دانشگاه دامپزشکی وین در جهاندیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/