دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی (FH upper Austria university)

دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی یکی از دانشگاه‌های برتر علمی کاربردی در اتریش می‌باشد که در سال 1994 در شهر ولز ایالت اتریش شمالی تأسیس شد.

دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی یکی از دانشگاه‌های برتر علمی کاربردی در اتریش می‌باشد که در سال 1994 در شهر ولز ایالت اتریش شمالی تأسیس شد.

login
En login

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 15:26  0 نظر   299 بازدید


دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی (FH upper Austria university)

FH upper Austria university

نام دانشگاه

در شهر Wels، اتریش شمالی

موقعیت دانشگاه

دانشگاه علمی کاربردی

نوع دانشگاه

1994

سال تأسیس

6000

تعداد دانشجویان

773

تعداد دانشجویان بین‌المللی

244

تعداد کارکنان آموزشی

16

رتبه کشوری دانشگاه در رتبه‌بندی سال 2023

https://www.fh-ooe.at/en/

وبسایت رسمی دانشگاه

لوگو دانشگاه


دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی (FH upper Austria university)

دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی یکی از دانشگاه‌های برتر علمی کاربردی در اتریش می‌باشد که در سال 1994 در شهر ولس ایالت اتریش شمالی تأسیس شد. این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی و مرکزی دانشگاه در ولس، دارای 4 پردیس دانشگاهی در شهرهای هاگنبرگ، لینس و اشتایر می‌باشد.

دانشکده‌های دانشگاه علمی‌کاربردی اتریش شمالی

 • انفورماتیک، ارتباط و رسانه – در پردیس هاگنبرگ
 • مهندسی پزشکی و علوم اجمتماعی کاربردی – پردیس لینس
 • اقتصاد و مدیریت – پردیس اشتایر
 • مهندسی – پردیس ولس


ساختمان پردیس هاگنبرگ دارای زمینی به مساحت 12.000 متر مربع می‌باشد و دارای فضاهای متعددی جهت مطالعه و تحقیق برای دانشجویان است. این پردیس بیش از 60 آزمایشگاه کامپیوتر، 19 اتاق سمینار و 9 سالن کنفرانس با تجهیزات و امکانات مدرن و پیشرفته می‌باشد و همچنین دارای یک کتابخانه‌ی جامع، یک سان غذاخوری بزرگ برای دانشجویان است.

دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی از شهرت بسیاری بخصوص در میان دانشجویان بین‌المللی برخوردار است. اکنون حدود 900 دانشجوی بین‌المللی از سرتاسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در هر یک از دانشکده‌های این دانشگاه کتابخانه وجود دارد که هر کدام از آنها کتاب‌های متعدد، ژورنالهای الکترونیکی با موضوعات متنوع، 125.000 رسانه‌ی چاپی، 30.000 کتاب الکترونیکی از ناشرهایی چون اسپرینگر، هانسر، utb و وایلی.

دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی به طور کلی دارای 69 رشته‌ی تحصیلی می‌باشد که 32 برنامه در مقطع کارشناسی (شش ترم) و 37 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد ( 4 ترم) ارائه می‌دهد. این دانشگاه برای 2 رشته بین‌المللی در مقطع کارشناسی و 9 رشته بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد که مخصوص دانشجویان بین‌المللی می‌باشد.

آمار و ارقام دانشجویان در سال تحصیلی 2020/2021

 • پردیس هاگنبرگ 1.542
 • پردیس لینس 743
 • پردیس اشتایر 1.385
 • پردیس ولس 2.134

تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال تحصیلی 2019/2020

تعداد کلی دانشجویان بین‌المللی : 793

 • پردیس هاگنبرگ 140
 • پردیس لینس 56
 • پردیس اشتایر 151
 • پردیس ولس 446

شهریه تحصیل در دانشگاه علمی‌کاربردی اتریش شمالی

شهریه‌های تحصیل در دانشگاه‌های اتریش نیز مانند سایر کشور‌ها، با توجه به ایالت، شهر، ملیت دانشجو، دانشگاه، مقطع و رشته‌ی موردنظ متفاوت خواهد بود. هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی نیز بسته به دانشکده، مقطع و رشته‌ی تحصیلی موردنظر متقاضی متغییر خواهد بود. شهریه‌ی تعیین شده‌ی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان اتحادیه اروپا 363.36 یورو و برای دانشجحویان خارج از اتحادیه اروپا 726.72 یورو می‌باشد.

هزینه‌های زندگی واقامت بر اساس منطقه و شهری که دانشگاه در آن واقع شده است متغییر است. البته که هزینه‌ی زندگی به نوع و سبک زندگی افراد نیز بستگی دارد. اما به طور میانگین ماهانه چیزی حدود 600 تا 850 یورو در سال خواهد بود.

به طور مثال:

هزینه‌های اقامت شامل برق و وسایل گرمایشی : 250 – 450 یورو

هزینه خواروبار و مواد غذایی : 220 یورو

هزینه حمل و نقل : 20 یورو

هزینه تحصیل و الزامات شخصی : 70 یورو

هزینه بیمه: 60 یورو


اپلای در دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی

می‌توانید با مراجعه به لینک پیوست شده در وبسایت رسمی دانشگاه، و با ایجاد یک حساب کاربردی جهت اپلای در این دانشگاه اقدام کنید.


دانشگاه علمی کاربردی اتریش شمالی با برندهای مشهوری همکاری ‌می‌کند که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/