موسسه علم و فناوری اتریش (ISTA)

موسسه ISTA، یک موسسه‌ی بین‌المللی و دولتی تحقیقاتی در علوم طبیعی و ریاضیات می‌باشد که در شهر کلاسترنوبرگ ایالت اتریش جنوبی واقع شده است.

موسسه ISTA، یک موسسه‌ی بین‌المللی و دولتی تحقیقاتی در علوم طبیعی و ریاضیات می‌باشد که در شهر کلاسترنوبرگ ایالت اتریش جنوبی واقع شده است.

login
En login

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 12:23  0 نظر   283 بازدید


دانشگاه علم و فناوری اتریش (ISTA)

Institute of Science and Technology Austria

نام دانشگاه

در شهر Klosterneuburg، در ایالت Lower Austria

موقعیت دانشگاه

دانشگاه دولتی

نوع دانشگاه

2009

سال تأسیس

469

تعداد کلی دانشجویان (2021)

تعداد دانشجویان بین‌المللی

72

تعداد کارکنان آموزشی

19

رتبه کشوری دانشگاه در رتبه‌بندی سال 2023

https://ist.ac.at

وبسایت رسمی دانشگاه

لوگو دانشگاه


موسسه علم و فناوری اتریش (Institute of Science and Technology Austria) که به اختصار ISTA نامیده می‌شود، موسسه‌ی بین‌المللی تحقیقاتی پایه در علوم طبیعی و ریاضیات می‌باشد که در منطقه ماریا گوگینگ، شهر کلاسترنبرگ واقع در 20 کیلومتری شمال غربی ایالت وین، پایتخت اتریش قرار گرفته دارد. این مؤسسه در سال 2009 توسط دولت استانی و فدرال اتریش جنوبی (اتریش پایین) تأسیس و افتتاح شده است.

دانشگاه ISTA بر اساس مدل موسسه‌ی علوم طبیعی اسرائیل ویزمن، توسط رئیس سابق مؤسسه و فیزیکدان اسرائیلی حائم هراری ساخته شد. مانند مؤسسه ویزمن، محققین تشویق می‌شوند تا اهداف و ایده‌های خود را به دور از محدودیت دولت و منافع اقتصادی دنبال کنند. این مؤسسه موفق‌ترین دانشگاه اروپایی در زمینه جذب گرنت‌های پژوهشی اتحادیه اروپا (ERC) می‌باشد در سال 1398 دانشگاه ISTA در رتبه‌بندی جهانی بهترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی که توسط نشریه Nature منتشر شد، رتبه‌ی سوم در جهان و رتبه‌ی اول در اروپا را به دست آورد.

بر اساس آخرین آمار از وبسایت رسمی، مؤسسه ISTA در سال 2021 از 78 گروه پژوهشی تشکیل شده بود. به دنبال تعهدات ایالت فدرال و اتریش جنوبی، انتظار می‌رود تا رشد این تعداد گروه پژوهشی تا سال 2026 به حدود 100 و تا سال 2036 به حدود 150 افزایش یابد. دانشکده تحصیلات تکمیلی این مؤسسه، برنامه‌های متعددی در رشته‌هالی زیست‌شناسی، فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم اعصاب و علوم اطلاعات و محسابات ارائه می‌دهد.

دانشکده بیولوژی

Biology

دانشکده علوم کامپیوتر

Computer Science

دانشکده علوم اطلاعات و محاسبات

Data Science & Scientific Computing

دانشکده فیزیک

Physics

دانشکده علوم اعصاب

Neuroscience

دانشکده ریاضیات

Mathematics


جهت بررسی دقیق‌تر رشته‌ها، از طریق لینک پیوست شده در متن به صفحه‌ی مربوطه در وبسایت رسمی مؤسسه ISTA مراجعه کرده و سپس با انتخاب رشته‌ و مقطع موردنظر خود، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه ISTA در سال 2021 حدود 2.569 درخواست پذیرش از متقاضیان تحصیل در این مؤسسه دریافت کرد که به 106 نفر از آنها پذیرش اعطا شد و 67 نفر از آنها پذیرش شدند. در 31 دسامبر سال 2021 ، 280 دانشجو در مقطع دکتری، 189 دانشجو در مقطع پست دکتری در مؤسسه ISTA مشغول به تحصیل و حدود 65 پروفسور در این مؤسسه تدریس می‌کردند.

مؤسسه‌ی ISTA در رتبه‌بندی سال 2021-2022 رتبه‌ی 14 ملی و 1112 جهانی را به دست آورد.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/