نحوه ثبت نام آزمون GRE

ثبت نام از دو روش ETS و سازمان سنجش

ثبت نام از دو روش ETS و سازمان سنجش

En

پنج‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ | 00:00  0 نظر   9390 بازدیدثبت نام آزمون GRE General به دو روش از طریق سایت ETS و دیگری سایت Sanjeshامکان پذیر می باشد:

ثبت نام از طریق سازمان سنجش :

مراحل ثبت نام از طریق سنجش به شرح زیر است :

 • تکميل فرم هاي اطلاعات فردي، اطلاعات جهت برقراري تماس
 • تکميل فرم اطلاعات تحصيلي
 • صدور شماره پرونده ثبت نام(عددي 10 رقمي) جهت پيگيري هاي بعدي
 • ارسال فايل تصويري از چهره داوطلب
 • انتخاب نوع و تاريخ آزمون و پرداخت هزينه
 • صدور شماره رهگيري ثبت نام


با ورود به سایت سازمان سنجش و بخش GRE سایت می توانید برای آزمون ثبت نام کنید . ابتدا لازم است متقاضی اطلاعات فردی را تکمیل کرده و سپس شماره پرونده دریافت می کند. (برای تکمیل مراحل بعد و یا برای ورود به پروفایل در سایت سنجش به شماره پرونده و کد ملی نیاز است) داوطلب در مرحله بعد باید عکس خود را در سایت آپلود کند. متقاضی پس از انتخاب تاریخ مورد نظر باید وجه آزمون را از طریق کارت بانکی پرداخت کند. پس از اتمام این مراحل و در صورتی که تمامی مراحل با موفقیت انجام شده باشد به داوطلب یک کد رهگیری 14 رقمی داده می شود و این به معنای ثبت نام موفقیت آمیز در آزمون می باشد.
معمولا سازمان سنجش یک هفته قبل از آزمون کارت امتحان ( Admission Ticket ) ، که از طرف ETS صادر شده است ، را توزیع می کند و داوطلب می تواند با داشتن کارت ملی، کارت آزمون خود را دریافت کند. بر روی کارت دو سری اطلاعات وجود دارد . اطلاعات مربوط به حوزه ی امتحان و آدرس آن و شماره صندلی داوطلب در روز آزمون.
همچنین شماره ای به نام Registration Number وجود دارد که به منظور دسترسی به اطلاعات آزمون از طریق پروفایل GRE در سایت ETS می باشد . پس از ساختن پروفایل در سایت و وارد کردن این شماره می توانید اطلاعات آزمون خود را در سایت ETSمشاهده کنید و از این طریق نمره ی خود را به صورت آنلاین مشاهده کرده و درخواست های خود مبنی بر ارسال و گزارش نمرات به دانشگاه های مورد نظر خود را پیگیری نمایید . همچنین هنگام مراجعه جهت دریافت کارت آزمون ، دفترچه ای به داوطلب داده می شود که شامل نمونه سوالاتی جهت آشنایی و تمرین برای امتحان می باشد .

ثبت نام از طریق سایت ETS

پس از ساختن پروفایل در سایت ETS در در قسمت My GRE متقاضی می تواند برای آزمون و حوزه امتحانی مورد نظر خود ثبت نام نماید. در آخر و پس از تکمیل اطلاعات مربوطه، داوطلب باید وجه امتحان را از طریق کارت های اعتباری بین المللی پرداخت نموده و در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام یک Confirmation Code دریافت می کند. بعد از این مرحله مدتی طول می کشد تا Admission Ticket صادر شود و در دسترس داوطلب قرار بگیرد. نکته قابل توجه این است که ثبت نام از طریق ETS و دریافت کد مربوطه به منزله اتمام ثبت نام نمی باشد. پس از اتمام ثبت نام در ETS متقاضی باید مراحل ثبت نام خود را ( در صورتی که سنجش را به عنوان محل امتحان خود مشخص کرده باشد ) با تشکیل پرونده در سایت سازمان سنجش تکمیل کند که شامل مراحل زیر می باشد :

 • تکميل فرم هاي اطلاعات فردي، اطلاعات جهت برقراري تماس
 • صدور شماره پرونده ثبت نام (عددي 10 رقمي) جهت پيگيري هاي بعدي
 • ارسال فايل تصويري از چهره داوطلب
 • اعلام آزموني که در سايت ETS در آن ثبت نام کرده ايد
 • صدور شماره رهگيري ثبت اطلاعات آزمون

در این صورت متقاضی می تواند کارت خود را از طریق سایت ETS پرینت بگیرد ولی لازم است این داوطلبان نیز یک هفته قبل از آزمون به سازمان سنجش مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه خود را که شامل اطلاعات مربوط به حوزه آزمون و شماره صندلی داوطلب می باشد را دریافت کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/