23 شهر با بالاترین کیفیت زندگی در سال 2016

وین/زوریخ/اوکلند

وین/زوریخ/اوکلند

login
En login

چهار‌شنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ | 00:00  0 نظر   6484 بازدید


23 شهر دنیا که بالاترین کیفیت زندگی را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داده اند

۱- وین، اتریش: این شهر برای هفتمین سال پیاپی در صدر این فهرست قرار گرفته است. شهر وین از فرهنگی بسیار غنی برخوردار است.
۲- زوریخ، سوییس: این شهر به عنوان مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور سوییس شناخته می شود و یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی به شمار می آید.
۳- اوکلند، نیوزیلند: این شهر در وسط دو بندر بزرگ واقع شده و ثبات اقتصادی عالی، محیط طبیعی محسور کننده و ضریب بالای امنیت آن را به یکی از شهرهای با کیفیت جهان تبدیل کرده است.
۴- مونیخ، آلمان: مونیخ مرکز قدرت آلمان محسوب میشود
۵- ونکوور، کانادا
۶- دوسلدورف، آلمان: این شهر که در غرب آلمان واقع شده به خاطر صنعت مد و لباس و مناظر هنری خود شهرت دارد و یکی از با کیفیت ترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می آید.
۷- فرانکفورت، آلمان: این شهر صنعتی و تجاری آلمان به مرکز نمایشگاه های بین المللی شهرت دارد.
۸- ژنو، سوییس: این شهر مرکز جهانی سیاست و دیپلماسی شناخته شده و بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان در آن سکونت دارند.
۹- کپنهاگن، دانمارک: این شهر اخیراً به عنوان یکی از شادترین نقاط جهان نام گرفته است و این موضوع را می توان به وضوح در اقصی نقاط شهر دید.
۱۰- بازل، سوییس: این شهر کوچک که تنها ۱۶۵٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد که با کشورهای آلمان و فرانسه هم مرز است. این شهر محیط طبیعی زیبا و اقتصاد قدرتمندی دارد.
۱۱- سیدنی،استرالیا: این شهر بیش از ۷ درصد اقتصاد کشور را در اختیار دارد و ۲۲ درصد از افراد شاغل کشور در این شهر حضور دارند. محیط طبیعی، آب و هوا و مراکز فرهنگی شهر نیز باعث شده که سیدنی در این فهرست رتبه ی نسبتاً بالایی داشته باشد.
۱۲- آمستردام، هلند: آمستردام یکی از مراکز اقتصادی اروپا به شمار می آید و به خاطر استانداردهای بالای زندگی خود مشهور شده است.
۱۳- برلین، آلمان: پایتخت کشور آلمان به عنوان یکی از باکیفیت ترین شهرهای جهان به شمار می آید که فرصت های شغلی بسیاری در آن وجود دارد
۱۴- بِرن، سوییس: این شهر در رتبه بندی موسسه ی مرسر به عنوان دومین شهر جهان از لحاظ امنیت انتخاب شده است.
۱۵- ولینگتون (Wellington)، نیوزیلند: این شهر که به شهر کیوی معروف است به خاطر آب و هوای مطبوعش یکی از با کیفیت ترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می آید.
۱۶- ملبورن، استرالیا: شهر ساحلی ملبورن یکی از بهترین مکان های جهان برای تحصیل، درمان، مطالعه و تحقیق و توسعه به شمار می آید.
۱۷- تورنتو، کانادا: این شهر که برج معروف سی ان (CN Tower) در آن قرار گرفته پایتخت اقتصادی کانادا به شمار می آید. تعدادی از بانک های بزرگ کانادا نیز در این شهر قرار دارند و شهر هر ساله میزبان جشنواره ی فیل تورنتو است.
۱۸- اُتاوا، کانادا: این شهر فرهیخته ترین و با سواد ترین ساکنان کانادا را در خود جای داده و شهر تحقیقات علمی و موسسات فرهنگی کانادا به شمار می آید.
۱۹- هامبورگ، آلمان: هامبورگ مرکز رسانه ای و صنعتی آلمان بوده و بانک برنبرگ (Berenberg Bank) که دومین بانک قدیمی جهان به شمار می آید در آن قرار دارد
۲۰- استکهلم، سوئد: پایتخت سوئد به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی شناخته می شود زیرا در این شهر ، شغل، زندگی، سلامت و شرایط محیطی از ثبات بالایی برخوردارند
۲۱- لوکزامبورگ، لوکزامبورگ: این کشور کوچک و ثروتمند با بلژیک، فرانسه و آلمان هم مرز بوده میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. برخی از ثروتمندترین مردان و زنان جهان ثروت خود را در بانک های پایتخت زیبای این کشور نگهداری می کنند
۲۲- پِرث (Perth)، استرالیا: استرالیا یکی از کشورهایی است که بالاترین کیفیت زندگی را می توان در شهرهای آن دید. شهر پرث که در غرب استرالیا واقع شده است تعدادی از بهترین و زیباترین سواحل دنیا را در خود دارد
۲۳- مونترال، کانادا: این شهر یکی از ۵ شهر کانادا است که در این رتبه بندی مورد بررسی قرار گرفته اند. مونترال که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند خود را به عنوان مرکز اقتصادی، تجاری و تکنولوژی کانادا معرفی کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/