لیست 20 کشور برتر جهان از حیث کیفیت زندگی

login
En login

سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ | 00:00  0 نظر   6359 بازدید1- تایوان

تایوان به سبب رشد فوق العاده ای که در بحث امکانات بهداشتی و درمانی و البته قدرت خرید و توان مالی بالای مردم داشته، جهشی خیره کننده در سال گذشته داشته و به رتبه ی اول این لیست رسیده است.

جالب است بدانید که خانم های شرکت کننده در این نظرسنجی باور دارند که تایوان بهترین کشور کره ی زمین برای یک زندگی باکیفیت برای آنها بوده است و این موضوع برای مردان، در رتبه ی دوم در میان تمام کشورهای دیگر قرار داشته است.


2- اتریش

برای افرادی که به سلامتی و بهداشت خود بسیار اهمیت می دهند، کشور اتریش مقصدی رویایی خواهد بود. کسب مقام دوم برای این کشور در حالی رقم خورده است که به سبب برخورداری از آب پاکیزه، هوای مناسب و محیط شهری زیبا و دلنواز، اتریش موفق به کسب برترین مقام از حیث بهداشت عمومی و امکانات پزشکی و سلامتی شده است.

هفتاد و دو درصد از شرکت کنندگان معتقدند که از حیث امکانات و ساختار حمل و نقل نیز اتریش یکی از برترین کشورهای جهان به شمار می رود.

3- ژاپن

کشور ربات ها و دنیای تکنولوژی های فضایی، در سال گذشته موفق به کسب رتبه ی هفتم شده بود که این رتبه به لطف بهبودهای عظیم در بحث حمل و نقل و نمره ی بالای چشم بادامی ها در این بخش، رتبه ی سوم را برایشان به ارمغان آورده است.

دو فاکتور مهم در کیفیت زندگی برای مهاجران یعنی امکانات بهداشتی و پزشکی و رفتار مناسب و آرام مردم، ژاپن را به یکی از سه کشور برتر جهان از نظر افراد شرکت کننده در این نظرسنجی تبدیل کرده است.

4- اسپانیا

اسپانیا که همواره هوای بسیار لطیف و مناسب آن برای خانواده ها و افراد مهاجر جذاب بوده است، سال 2016 نیز به سبب رشد در دسته ی امکانات سکونت و نمره ی بالایی که مهاجران به سبب آسانی حمل و نقل و سکونت در این کشور به آن اعطا کرده اند، موفق شده است که رتبه ی چهارم لیست را به خود اختصاص دهد.

افرادی که تجربه ی زندگی در این کشور اروپایی را داشته اند، از رفتار گرم، دوستانه و مودبانه ی افراد محلی با خودشان بسیار راضی بوده اند و از این حیث اسپانیا به عنوان یکی از برترین نقاط جهان برای شروع یک زندگی جدید شناخته می شود.

5- کاستاریکا

این کشور آمریکایی به سبب آب و هوای گرم، فرهنگ مهمان نوازی مردم و پیشرفت هایی که در بحث زبان و برقراری ارتباط داشته است، موفق شده که در سال 2016 به جمع 5 کشور برتر جهان از حیث کیفیت زندگی اضافه شود. هفتاد و نه درصد از تمام ساکنان این کشور که در این نظرسنجی شرکت داشته اند، اعلام کرده اند که غربت خاصی را در کاستاریکا حس نکرده اند و گویا تمام مدت در خانه ی خود بوده اند.

6- مالت

مالت با قرارگیری در منطقه ای که هم دسترسی به قاره ی اروپا و هم دسترسی به آفریقا و خاور میانه را فراهم می کند، نقش مهمی در تمام طول تاریخ ایفا کرده است. به دلیل فرهنگ غنی و آب و هوا و محیط زیست بسیار جذاب، این جزیره همواره یکی از ایده آل ترین مناطق برای مهاجرت و شروع یک زندگی جدید بوده است، اما به سبب تنزل رتبه ی مالت در دسته ی تعادل بین ساعات کاری و ساعات زندگی به رتبه ی بیستم در سال 2016، این جزیره نتوانسته است رتبه ی سوم خود که سال قبل به آن دست پیدا کرده بود را حفظ کند.


7- جمهوری چک

هزینه های پایین و در دسترس بودن امکانات مناسب برای تحصیل و پرورش کودکان، باعث افزایش محبوبیت این کشور طی سالیان گذشته شده است. 74 درصد از افرادی که تجربه ی زندگی در جمهوری چک را داشته اند، از این که فرصت های تحصیلی و امکانات آموزشی در این کشور به راحتی در دسترس آنها قرار داشته است، راضی بوده اند.

8- سنگاپور

این کشور همواره یکی از بهترین مکان های روی کره ی زمین برای شروع یک زندگی حرفه ای و خانوادگی شناخته می شود. اما به سبب بالا رفتن هزینه های زندگی و به خصوص افزایش هزینه های درمان، سنگاپور که سال گذشته در رتبه ی اول لیست بهترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی قرار گرفته بود، به رده ی هشتم تنزل پیدا کرده است.

9- آلمان

کشور آلمان به دلیل آسان بودن روند یافتن یک شغل مناسب، به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد افرادی که قصد مهاجرت دارند، شناخته می شود. از حیث کیفیت زندگی و شاخص های یک زندگی سالم و استاندارد نیز آلمان یکی از گزینه های اول لیست به شمار می رود.

10- سوئیس

امکانات بهداشتی و پزشکی، فرصت های تحصیلی مناسب و در دسترس همه و البته آسانی روند پیدا کردن شغل جدید، سوئیس را در جمع ده کشور برتر قرار داده است، اما متاسفانه بالا بودن هزینه های گذران زندگی در این کشور اروپایی باعث شده است که سوئیس از کسب مقام بهتر ناتوان بماند.

11- کره جنوبی

این کشور نیز با رشد خوبی مواجه شده و به سبب فراهم کردن فرصت های شغلی و حرفه ای کافی و البته محیط زیست و آب و هوای مطلوب خانواده ها، توانسته است تقریبا به جمع 100 کشور برتر جهان در این لیست بپیوندد.


12- کانادا
محیط زیست بسیار جذاب کانادا از مسافران زیادی استقبال می کند و به سبب ساعت های کاری مناسب و کوتاه، این کشور همسایه ی آمریکا توانسته است امتیازات بالایی کسب کند و یک جهش فوق العاده در لیست امسال داشته باشد.

13- نیوزلند

طبق گفته های InterNations، مردم اغلب تصور می کنند که کشورهای استرالیا و نیوزلند یک کشور واحد هستند و شرایط مشابهی دارند، اما باید بدانید که وضعیت زندگی در این دو کشور برای خانواده های مهاجر کاملا متفاوت از یکدیگر است. به طور مثال جالب است بدانید که از حیث امکانات بهداشتی و پزشکی، بیمه های درمانی و توان مالی مردم، نیوزلند امتیازات بالاتری از استرالیا کسب کرده و مقام بهتری نیز در لیست بهترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی دارد.

14- پرتغال

کشور پرتغال همواره در میان رویایی ترین و مطلوب ترین مقاصد جهان برای مهاجران قرار داشته است و 91 درصد از تمام افرادی که در این کشور زندگی و کار کرده اند، از شرایط زندگی خود در آنجا بسیار راضی بوده اند؛ این آمار رضایت برای کشور پرتغال بسیار خیره کننده است و باعث قرارگیری آنها در چنین رتبه ای شده است.

15- فرانسه

کارمندان و افراد شاغل در کشور فرانسه به طور متوسط تنها 41 ساعت از هفته را به کار مشغول هستند و این به معنای اوقات فراغت بیشتر و فرصت بیشتر برای معاشرت با اعضای خانواده و دوستان خواهد بود. امکانات آموزشی پیشرفته و دسترسی به فرصت های مناسب در این زمینه، از جمله برتری های فرانسه محسوب می شود.

16- استرالیا

استرالیا در جهان به عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین مناطق جغرافیایی برای تشکیل خانواده و یک زندگی پر از آسایش شناخته می شود. در دسته ی امکانات آموزشی و دسترسی به فرصت های تحصیلاتی نیز استرالیا مجموعا در مقام دوم بین تمام کشورهای داخل این نظرسنجی قرار می گیرد.


17- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشورهایی است که سطح کیفیت زندگی در آن بالاست.

تنزل رتبه ی این کشور به دلیل این بوده است که هزینه های زندگی در لوکزامبورگ طی ماهیان گذشته پیوسته افزایش یافته است و افراد دارای درآمد کمتر، هر ماه برای تامین هزینه های خود بیشتر دچار مشکل شده اند. هرچند که هنوز هم فاکتورهای بالا بودن کیفیت زندگی نظیر فرصت های کاری و شغلی مناسب، امکانات تحصیلی کافی، دسترسی آسان به منابع بهداشتی و پزشکی و زیبایی محیط شهری باعث شده اند لوکزامبورگ در این لیست و بالاتر از بسیاری از کشورهای جهان قرار داشته باشد.

18- اکوادور

قرارگیری کشور اکوادور در این لیست بیشتر به سبب امتیازدهی آن دسته از مهاجرانی است که خود را جهانگرد معرفی کرده اند و برای چند ماه در این کشور اقامت داشته اند. مشکل زبان و برقراری ارتباط، یکی از محدودیت هایی است که برای افرادی که قصد اقامت بیش از چند ماه در اکوادور را داشته باشند، محدودیت هایی ایجاد خواهد کرد.

19- فنلاند

طبق نتایج به دست آمده در نظرسنجی InterNations، حدود 74 درصد از والدینی که در خارج از کشور زادگاه خود و در فنلاند زندگی می کنند، معتقد هستند که گزینه های آموزشی در این کشور بسیار کافی و در دسترس همه است. در بحث سلامتی و گزینه های مربوط به امکانات بهداشتی و پزشکی نیز فنلاند امتیاز بالایی دریافت کرده است.

20- مجارستان

این کشور طی سالیان گذشته توانسته رتبه ی خود در بین کشورهای برتر جهان را به سرعت ارتقا دهد و این موضوع بیشتر به لطف هزینه های پایین تامین زندگی در مجارستان به دست آمده است. البته نبود فرصت های شغلی کافی، باعث شده است که رتبه ی این کشور در بین گزینه های برتر قرار نگیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/