وین بهترین شهر جهان در سال ۲۰۲۳

وین برای چندمین سال متوالی جایگاه نخست مناسب‌ترین شهر جهان برای زندگی را تصاحب کرده است.

وین برای چندمین سال متوالی جایگاه نخست مناسب‌ترین شهر جهان برای زندگی را تصاحب کرده است.

En

چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | 00:00  0 نظر   9244 بازدید


وین بهترین شهر جهان در سال ۲۰۲۳

.

.

وین پایتخت اتریش برای چندمین سال متوالی جایگاه اول شهرهای زیست پذیر جهان را از آن خود کرد. هفته‌نامه بریتانیایی اکونومیست روز پنجشنبه اول تیر (۲۲ ژوئن) فهرست شهرهای جهان را برای زندگی بهتر منتشر کرد. وین پایتخت اتریش، صدرنشین شد و توانست به خاطر سطح بالای امنیت، امکانات عمومی و خدمات فرهنگی و آموزشی جایگاه خود را در صدر رده‌بندی جهانی حفظ کند.

.

چرا وین بهترین شهر جهان برای زندگی است؟

.

آمار جرم پایین

اتریش یک از کشورهای برتر در شاخص جهانی صلح است و جای تعجب نیست که در میان امن‌ترین شهرهای اروپا باشد. رفتارهای ضد اجتماعی و جنایات خشونت آمیز در وین نادر است. به همین ترتیب خطر جنایاتی مانند سرقت و خشونت نژادی پایین است. این شهر از سیستم های نظارتی پیشرفته، گشت‌های منظم پلیس و دکمه‌های اضطراری خطر در ایستگاه‌های مترو بهره میبرد.

.

مسکن مقرون به صرفه

همه ساکنان وین میتوانند طیف متنوعی از خانه‌های مقرون به صرفه با امکانات رفاهی عالی را به لطف برنامه مسکن اجتماعی که توسط دولت تنظیم شده است، انتخاب کنند. از هر پنج ساکن وین تقریبا سه نفر در این نوع خانه‌ها زندگی میکنند. از آنجایی که این خانه‌ها در مناطق خوبی قرار دارند و با استانداردهای بالا ساخته شده است، برای طیف وسیعی از مردم جذاب است.

.

وفور فضای سبز

وین یکی از سرسبزترین و تمیزترین شهرهای جهان است. این شهر که در امتداد سواحل رودخانه دانوب قرار دارد، دارای پارک‌های عمومی وسیع بسیاری است. تنها یک سوم ساکنان این شهر رانندگی را بر ای تردد در شهر انتخاب می‌کنند و این یعنی حداقل آلودگی هوا و ترافیک در شهر. وجود ۸۰۰ مزرعه در داخل منطقه شهری، بخش قابل توجهی از غذای ساکنان را تامین میکند و در عین حال باعث بهبود کیفیت هوا میشود.

.

حمل و نقل با کیفیت

خواه ساکنان وین بخواهند با مترو در سراسر شهر حرکت کنند یا با دوچرخه به محل کار خود بروند، رفت و آمد در این شهر بسیار آسان است. پایتحت اتریش دارای سیستم حمل و نقل عمومی و با کیفیت، ارزان و کارآمد است. علاوه بر این مسیرهای عابر پیاده و دوچرخه‌سواری که در سراسر شهر ایجاد شده است، مردم را تشویق میکنند تا به طور کلی وسایل نقلیه را کنار بگذارند؛ در نتیجه تراکم ترافیک و وابستگی به خودرو در وین نسبت به اکثر شهرهای اروپایی کمتر است.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/