رایزنی وزارت علوم با مقامات آلمانی در مورد تسهیلات برای دانشجویان ایرانی

رایزنی وزارت علوم با مقامات آلمانی در مورد تسهیلات برای دانشجویان ایرانی

رایزنی وزارت علوم با مقامات آلمانی در مورد تسهیلات برای دانشجویان ایرانی

login
En login

یک‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ | 00:00  0 نظر   3701 بازدید


قائم مقام وزیر علوم از تسهیلات جدید برای دانشجویان و تمدید تفاهم‌نامه با موسسه تبادل آکادمیک آلمان خبر داد. او گفت، به منظور حل مشکل روادید دانشجویان ایرانی مذاکراتی با هیئت علمی آلمانی در ایران انجام گرفته است.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت که مذاکرات هیئت علمی آلمان و نمایندگان وزارت علوم ایران در حول چهار محور اصلی جریان داشته است.
حسین سالارآملی در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه (۲۳ مهر / ۱۵ اکتبر) با خبرگزاری ایلنا داشت، گفته است در این دیدار در باره اعطای بورسیه به دانشجویان ایرانی گفت‌وگوهایی صورت گرفته است.
سالارآملی از شرایط دانشجویان متقاضی برای دریافت این بورس سخنی به میان نیاورد. او گفت که "سالانه ۲۵ تا ۳۰ دانشجوی دکتری به صورت بورس" به آلمان اعزام خواهند شد. قرار است این دانشجویان به مدت ۶ تا ۹ ماه در این کشور تحصیل کنند و به ایران بازگردند.
قائم مقام وزیر علوم در رابطه با تمدید تفاهم‌نامه با موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) گفت: «این تفاهم‌نامه پنج سال پیش منعقد شده بود و با توجه به اینکه شرایط جدیدی مد نظر ماست، مفاد این تفاهم‌نامه برای بستن قرارداد جدید تا ۵-۶ ماه آینده نهایی خواهد شد و پس از آن اجرایی و عملیاتی می‌شود.»
سالارآملی افزود، چارچوب پروژه‌های مشترک میان دو کشور مشخص شده است و قرار است نحوه حمایت دولت ایران از دانشجویان و محققان آلمانی و همچنین حمایت دولت آلمان از پژوهشگران و دانشجویانی ایرانی مشخص شود.
قائم مقام وزیر علوم همچنین از گشایش "دفتر ارتباطات علمی جمهوری اسلامی ایران" در شهر بن آلمان خبر داد.
در رایزنی میان هیئت علمی آلمان و مسئولان وزارت علوم با توجه به "گله‌مندی هیئت ایرانی در خصوص زمان طولانی اخذ ویزای دانشجویی" مقرر شده است که دولت آلمان برای ۲۰۰ دانشجوی ایرانی که هر سال برای تحصیل و یا فرصت‌های مطالعاتی به آلمان اعزام می‌شوند، تسهیلاتی فراهم کند.
منبع : دویچه وله فارسی

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/