بیمه دانشجویی در اتریش

بیمه درمانی اتریش

بیمۀ دانشجویی اتریش برای کلیه دانشجویان رسمی و غیر رسمی اتریش اجباری بوده و گواهی بیمه جزو شرایط اصلی برای تمدید اقامت دانشجویی محسوب می‌شود.

login
En login

  چهار‌شنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ | 09:37   2 نظر   36580 بازدید

بیمه دانشجویی اتریش (Austrian Student Insurance)

دانشجویان می‌توانند پس از ثبت نام در کلاس زبان، با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان (ورقۀ تأیید ثبت نام در کلاس‌های پیش دانشگاهی برای دانشجویان غیررسمی) و یا گواهی ثبت‌ نام در دانشگاه، گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی به اداره بیمۀ مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمۀ دانشجویی دهند. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس ارائه شده در گواهی محل سکونت فرستاده می‌شود. نرخ بیمۀ دانشجویی در حال حاضر برای هر ماه ۴۹ یورو و۸۶ سنت می‌باشد.

بیمه دانشجویی اتریش

قابل ذکر است که دانشجویان غیر رسمی فقط چهار ترم فرصت دارند که دوره‌های کلاس زبان آلمانی خود را به پایان رسانده و دانشجوی رسمی‌شوند، در غیر این صورت از زیر پوشش اداره بیمه خارج شده و باید به صورت خصوصی خود را بیمه کنند که هزینه آن در هر ماه معادل ۳۵۷ یورو و ۴۸ سنت است. (داشتن بیمه برای هر شهروند در کشور اتریش ضروری است و بدون گواهی سالیانه بیمه تمدید ویزای دانشجوئی غیر ممکن است)

توجه: دانشجویان دارای بیمۀ دانشجویی اتریش موظف هستند در آغاز هر سال تحصیلی ورقه‌های تأییدیه ثبت نام در ترم جدید را برای تمدید بیمۀ دانشجویی خود به ادارۀ مرکزی بیمه تحویل دهند. در غیر این صورت بیمۀ دانشجویی آن‌ها به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد.

البته باید متذکر شویم بیمه ‌شوندگان از بسیاری مزایای بیمه درمانی دانشجویی برخوردار می‌شوند که شامل معافیت از پرداخت برخی هزینه‌های درمانی است. (این معافیت شامل مراکز درمانی است که با اداره بیمه شهر WGKK قرار داد دارند.) در کلیۀ مراکز درمانی و مطب پزشکان ارائه کارت بیمه ضروری است.

دانلود بیمه های معتبر برای سفارت اتریش

از جمله مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد به شرح ذیل می‌باشند:

  • معافیت از پرداخت حق ویزیت در مطب پزشک

  • معافیت از پرداخت هزینه در آزمایشگاه

  • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز فیزیوتراپی

  • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز رادیولوژی

  • معافیت از پرداخت هزینه در بیمارستان (در صورت بستری شدن، بیمار موظف به پرداخت فقط بخشی از هزینه خواهد بود)

  • برخورداری از معافیت پرداخت کامل هزینۀ دارو

در تمام مراکز و مراحل بالا، گذرنامه تنها کارت شناسایی معتبر دانشجو محسوب شده و در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام وقت بخیر .برای بیمه کردن همراه دانشجو چه اقدامی باید انجام داد مرسی
سلام مریم جان، بیمه دانشجویی بعد از ورود به خاک اتریش انجام میشه. جهت دریافت اطلاعات در این خصوص با مشاورین موسسه تماس بگیرید.
سلام و دورد بر شما بیمه های دانشجویی اروپا چه سطحی از بیمه رو پوشش می دهند؟
سلام شقایق جان، بیمه های دانشجویی در سطوح مختلف خدمات درمانی و بیمارستانی افراد را تحت پوشش قرار می دهند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، با موسسه در ارتباط باشید.
https://www.dpu.org.ir/