فلسفه گرین کارت

گرین کارت امریکا, گرین کارت ,اقامت در آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ | 15:49   0 نظر   4614 بازدید


فلسفه گرین کارت

بین سالهای 1950 تا 1980 ، %44 از آمریکای جنوبی و %42 از آسیا ، مهاجران به آمریکا را تشکیل میدادند. در این زمان بود که زنگ خطر برای دولتمردان آمریکا بصدا درآمد، که چنین موج مهاجرتی که هر ساله سیر تساعدی را طی میکند، میتواند توازن قومی،اجتماعی،اقتصادی را برهم زند. (تاریخچه مهاجرت به آمریکا)
لذا قوانین مختلفی که محدودیتهایی در راستای کنترل مهاجرت به آمریکا را شامل می شدند مطرح گردید، که از آن نمونه میتوان به قانون محدودیت مهاجرت اتباع بعضی کشورها از قبیل مکزیک و فیلیپن اشاره کرد که در سال 1924 تصویب گردید و شانس اتباع کشورهای دیگر برای مهاجرت به آمریکا را افزایش داد.

اما این قانون نتوانست تمام ایده آل های قانون گذاران را برآورده کند، از اینرو دومین قانون در سال 1965 برای جذب نیروهای متخصص ومحقق در راستای شکوفایی علمی، صنعتی،اقتصادی به تصویب رسید. در سال 1978 کنگره آمریکا لایحه ای تصویب نمود که در آن قید گردیده، به چه میزان آمریکا سالیانه مهاجرمیپذیرد. که بر اساس آمار گرفته شده، در سال 1990 رقمی در حدود 675000 نفر و در سال 2001 رقمی بیش از 1.000.000نفر را نشان می دهد. (لازم بذکر است رقمهای بیان شده شامل تمام کسانیست که بطرق مختلف از قبیل ویزای تجاری، کاری، شرکتی و غیره وارد آمریکا شده بودند).


در سال 1987 رئیس جمهور وقت آمریکا Ronald Reagan ایده ای را مطرح کرد که در آن سالیانه تعداد 55000 نفربصورت قرعه کشی مجوز مهاجرت به آمریکا را دریافت میکنند. و این ایده چیزی نبود جزGreen Card Lottery. اما هنوز این ایده و روش، مورد برسی و تحلیل قرار میگیرد، مخصوصأ بعد از اتفاقی که در 11 سپتامبر 2001 درآمریکا بوقوع پیوست. در آخر کلام باید این نکته را هم متذکر شویم که هر مهاجری که موفق به دریافت Green Card میشود، پس از ورود به آمریکا از تمام حق وحقوق یک آمریکایی متولد آمریکا برخوردار میباشد و قانون برای همه یکسان میباشد.

هم اکنون نیز همه ساله قرعه کشی گرین کارت برگزار میشود و هر ساله افراد زیادی، بدون اینکه دردسرهای گرین کارت سرمایه گزاری و ... را داشته باشند، صاحب گرین کارت میشوند.

ایران ، یکی از کشورهایی است که دارای سهمیه نسبتا بالایی میباشد. به طور مثال، در برنامه DV2010 تعداد 2773 نفر از ایران موفق به دریافت گرین کارت شدند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/