MBA در آمریکا

MBA در آمریکا,تحصیل MBA در آمریکا

موسسه اعزام دانشجو دانش پژوهان اورانوس با داشتن کادری مجرب از کارشناسان متخصص در امر پذیرش تحصیلی در زمینه اعزام دانشجو از سراسر ایران( تهران ،شیراز،اصفهان و...) به بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا از جمله اتریش و آمریکا فعالیت دارد.

login
En login

  شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 14:43   0 نظر   7661 بازدید

تحصیل MBA در آمریکا

مدرک لیسانس

تقریبا تمام دانشگاه های آمریکا شانزده سال تحصیلات پیش نیاز دارند . که شامل چهار سال تحصیل بعد از دبیرستان می باشد. اگر شما دارای مدرک سه ساله از استرالیا ،هند یا نیوزلند یا دانشگاه‌های مشابه که مدارک سه ساله دارند هستید از شانس ورود شما به دوره های MBA کاسته می شود و شما نیازمند دوره های حرفه ای چهار ساله مانند مهندسی یا سایر دوره ها هستید.

اگر شما یک دوره ی سه ساله مانند BSc. , BA. از دانشگاهی استرالیاییی هندی پاکستانی بنگلادشی نیوزلند یا سریلانکا دارید بهتر است قبل از اقدام به گذراندن دوره های تجارت یک مدرک فوق لیسانس دریافت کنید.

دوره های دانشگاهی یکساله که از دانشگاه های معتبر کسب شده باشد، می تواند کسری یک سال شما را جبران نماید.

مدارک مورد نیاز:

  • مدرک دانشگاهی
  • تست های GMAT و TOEFL
  • تجربه‌ی کاری
  • معرفی نامه از استاد
  • اظهارات شخصی Personal Statement
  • مصاحبه

نکته: دانشجو باید تقاضای خود را پانزده تا هجده ماه قبل از شروع ثبت نام ارسال کنید.

مدرک دانشگاهی

مدارک گذشته ی شما عامل تعیین کننده ی ورود شما به دانشگاهی تجارت در آمریکا می باشد. بیشتر دانشگاه های تجارت آمریکا نیاز به نمرات بالا دارند هر چند حداقل نمرات برای ورود به MBA به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد.دانشگاه های آمریکایی سیستم ارزیابی نمره ی خود را دارند که با کشورهای دیگر متفاوت می باشد و نیازی نیست هنگام ارسال ریز نمرات خود رابه سیستم آمریکایی تبدیل نمایید. ولی در صورت امکان رتبه و موقعیت تحصیلی خود را در دانشگاه و کلاس نسبت به دانشجویان دیگر ،توسط نامه ای جداگانه به مدارک تحصیلی خود پیوست نمایید. لازم به ذکر است هر گونه مدرک دیگری که ممکن است به ورود و پذیرفته شدن شما در دانشگاه کمک کند را ضمیمه نمایید. دانشجویانی که برای رشته های تجارت در دانشگاه های آمریکا تقاضا می کنند باید تمام ریزنمرات و کارنامه های خود را بعد از دوره ی راهنمایی ترجمه و ارسال کنند.

تست های GMAT و TOEFL

یکی از مهمترین شرایط ورود به دانشگاه های امریکا گذراندن تست GMAT با حداقل نمره ی 600 از 800 میباشد. البته تعداد اندکی از دانشگاه ها در آمریکا نیازی به مدرک GMAT ندارند و تنها مدرک تافل نیازمند هستند.

تجربه کاری

تجربه ی کاری برای اکثر دانشگاه های تجارت آمریکا مورد نیاز می باشد و یکی دیگر از مهمترین شرایط پذیرش است .بنابراین تهیه رزومه‌ی کاری همراه فرم‌های ثبت نام ضروری می باشد. رزومه ی کاری شما باید به شکل دقیق با ذکر تمامی سمت ها و مسئولیت های شغلی مدیریتی و حرفه ای نگارش شده باشد. و حتی تشویق نامه ها و اسناد مثبت کاری و تحصیلی شما می تواند در گرفتن پذیرش به شما یاری رساند.

مطالعه بیشتر: تحصیل در آمریکا

معرفی نامه از استاد

معرفی نامه می تواند از طرف کسی صادر شده باشد که کارفرما یا استاد دانشگاه شما بوده است و بتواند در مورد گذشته ی و توانایی های شما برای گذراندن دوره ی MBA اظهار نظر نماید. معمولا در این فرمها اساتید به رتبه ی شما در بین دانشجویان یا برتری های علمی و انگیزه ای شما اشاره می کنند که بر توانایی شما برای ادامه ی تحصیل در رشته ی مورد نظر تاکید خواهد کرد. فرم های معرفی به استاد معمولا از طریق دانشگاه مورد نظر دریافت می شود و بسیاری از دانشگاه ها فرمت مخصوص خود را دارند.

نکته: در صورت امکان دو معرفی نامه از استاد تهیه نمایید که شانس قبولی شما را افزایش دهد.

اظهارات شخصی Personal Statement

نوشتن نامه ی پرسونال استیتمنت نیز یکی از موارد مهم برای تقاضا در رشته های تجارت میباشد . که عموما به دانشگاه این امکان را می دهد تا قصد و هدف شما از ادامه ی تحصیل در رشته ی مربوطه را درک کنند. لازم به ذکر است که در پرسونال استیتمنت می توانید برتری های خود نسبت به دیگران را ذکر نمایید و از آن به منزله ی ورود مطمئن تر به دانشگاه مورد نظر استفاده نمایید.

برای مثال اگر دانشگاه 50 داوطلب با یک زمینه ی قبلی یکسان و مدرک GMAT برابر دریافت نماید پرونده آنها را بر اساس Personal Statement بررسی خواهد کرد. لازم به ذکر است که Personal Statement باید دلیل شما از انتخاب رشته ی مورد نظر و توانایی و تجربه شما را بیان نماید.

بعضی از دانشگاه ها فرمت خاصی برای رزومه و Personal Statement دارند. که درداخل خود سایت دانشگاه ذکر می شود.

مصاحبه

مصاحبه داوطلبان برای رشته های تجارت در بعضی موارد ضروری می باشد و اکثر مدارس درجه ی یک تجارت بعد از گذراندن مصاحبه شما را قبول می کنند. لازم به ذکراست که مصاحبه تلفنی در صورت عدم حضور دانشجو در کشور امکان پذیر است و قصد اصلی مصاحبه ارزیابی توانایی و علاقه ی شما به رشته ی تحصیلی و گرایشی که انتخاب کرده اید، است و شکل رسمی ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.

مطالعه بیشتر: تحصیل پزشکی در آمریکا

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/