روند دریافت ریزنمرات تحصیلی از دانشگاه آزاد

روند دریافت ریزنمرات تحصیلی از دانشگاه آزاد

برای دریافت ریزنمرات در دانشگاه آزاد باید ابتدا به اداره فارغ التحصیلان واحدی که در آن تحصیل کردیده‌اید

login
En login

  سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ | 09:29   5 نظر   22192 بازدید


برای دریافت ریزنمرات در دانشگاه آزاد باید ابتدا به اداره فارغ التحصیلان واحدی که در آن تحصیل کرده‌اید مراجعه کرده و مبلغ 30000تومان به حساب سازمان مرکزی واریز نمایید. پس از صدور ریزنمرات توسط دانشگاه، این ریزنمرات باید توسط سازمان مرکزی تایید شود. برخی از واحدهای دانشگاهی مستقیماً ریزنمرات را برای سازمان مرکزی ارسال می‌کنند و برخی دیگر از واحدها ریزنمرات را در اختیار شما قرار می‌دهند تا خود مستقیماً به سازمان مرکزی مراجعه نمایید. سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در انتهای بزرگراه ستاری شمال میدان دانشگاه بلوار شهدای حصارک سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد. در سازمان مرکزی به طور معمول ریزنمرات شما طی سه یا چهار ساعت تایید می‌شود . اما لازم به یادآوری است مدت زمان لازم برای صدور ریزنمرات شما در واحدهای دانشگاهی مختلف متفاوت است و از یک ساعت تا چند هفته متغیر می‌باشد. اگر دانشنامه و ریز نمرات را داشته باشید، حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه زمان می برد تا دانشنامه شما به مهر برجسته و امضای آقای صامت برسد و ریز نمرات هم امضا شود البته برای مدارک جدیدی که هولوگرام دارند گفته می شود این تایید مورد نیاز نیست.

چنانچه برای تایید ریزنمرات به سازمان مرکزی مراجعه می‌کنید بهتر است در همان زمان دانشنامه خود را نیز برای تایید به سازمان مرکزی ارائه نمایید ، یک روز پس از تحویل دانشنامه به سازمان مرکزی، دانشنامه شما برای ترجمه تایید خواهد شد و شما برای دریافت دانشنامه خود باید مجدداً به سازمان مرکزی مراجعه نمایید. پس از تایید مدراک شما توسط سازمان مرکزی، شما می‌توانید به دارالترجمه مراجعه کنید. برخی از دانشگاه هایی که شما مدارک خود را برای آنها ارسال می‌کنید تنها ریزنمراتی را که به صورت رسمی از طرف دانشگاه محل تحصیل شما ارسال شده‌ا‌ند قبول می‌کنند. بر خلاف دانشجویان دانشگاه های دولتی که می‌توانند از دانشگاه خود پاکت آرم‌دار دریافت کرده و ریزنمرات را شخصاً به همراه سایر مدارک لازم پست کنند ، فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد چنانچه بخواهند ریزنمرات خود را به صورت رسمی و Sealed شده برای دانشگاه مقصد ارسال کنند باید منحصراً به معاونت بین الملل دانشگاه آزاد مراجعه نمایند . ساعت کاری 8 تا 14 میباشد. مسوول مربوطه ( آقای طباطبایی ) ریزنمرات ، دانشنامه و توصیه نامه‌ها را از شما تحویل گرفته و در پاکت آرم دار دانشگاه قرار داده و مستقیماً برای دانشگاه مورد نظر شما ارسال می‌کند. شما می‌توانید همراه با این مدارک ، مدارکی نظیر رزومه و انگیزه نامه ( SoP ) را نیز ارسال نمایید. امکان ارسال مدارک از طریق کاراپست نیز وجود دارد. هزینه ارسال مدارک به تمامی نقاط با توجه به مسافت متغیرمیباشد .چنانچه مدارک خود را تا ساعت 14 تحویل دهید ، مدراک شما در همان روز ارسال خواهد شد. معاونت امور بین الملل دانشگاه درانتهای اتوبان شهید ستاری شمال میدان دانشگاه بلوار شهدای حصارک ساختمان اصلی دانشگاه بلوک شماره 2 طبقه 4 اداره کل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی میباشد(02147352431) اگر غير از مدرك تحصيلي، ريزنمرات و توصيه نامه قصد ارسال مدارك ديگري را داريد مي بايست همراه خودپاكت A3 براي قراردادن پاكتي كه توسط امور بين الملل مهروموم مي گردد و مدارك خود به همراه داشته باشيد.

ریز نمرات شامل نمرات دروس‌ گذرانده شده در دوران تحصیل و دانشنامه همان مدرک تحصیلی‌ پایان دوره هست که برای دوستان دانشگاه آزادی هر 2 مورد باید به تائید سازمان مرکزی واقع در آدرس قید شده در ساختمان مرکزی دانشگاه برسد.

توجه توجه :

مدرک موقت قابل ترجمه رسمی نمی باشد و برای گرفتن پذیرش داشتن دانشنامه و یا نامه ای مبنی بر فارغ التحصیلی الزامی است. اما حالات خاصی نیز وجود دارد که به شرح ذیل است.

برای دریافت ریز نمرات، دانشجویان دانشگاه آزاد در یکی‌ از 3 وضعیت زیر قرار دارند :

1 . در حال تحصیل هستند و همه دروس را پاس نکرده اند :

1. مبلغ قابل پرداخت به حساب زبرجد دانشگاه : 2000 تومان

2. محلی که باید درخواست ریز نمره بدهند : بخش آموزش واحد دانشگاهی‌

3. محتویات ریز نمره : کلیه دروسی که دانشجو گذرانده است ، بدون ذکر دروس افتاده و حذف شده و بدون معدل.

2 . همه دروس را پاس کرده اند ولی‌ هنوز درخواست فراغت از تحصیل نداده اند و از نظر دانشگاه هنوز دانشجو محسوب می شوند :

این مورد هم دقیقا مثل مورد اول است با این تفاوت که همه نمرات دوره تحصیلی‌ در آن ذکر شده است، اما معدل و دروس حذف شده و افتاده ذكر نشده است. البته برای کسانی‌ که برای دریافت ریز نمرات عجله دارند وضعیت دوم بهترین گزینه است، زيرا تمام نمرات داخل آن ذکر شده ولی‌ اگر از وضعیت سوم بخواهید اقدام کنید باید ۳ الی‌ ۶ ماه برای دریافت دانشنامه منتظر بمانید و بعد درخواست ریز نمره بدهید که ممکن است برای بعضی‌ جاها دیر باشد.

3 .فارغ التحصیل شده اند و تمام فرم های مربوط به فارغ التحصیلی‌ را تکمیل کرده اند :

1. مبلغ قابل پرداخت به حساب زبرجد دانشگاه : 5500 تومان

2. محلی که باید درخواست ریز نمره بدهند : بخش امور فارغ التحصیلان واحد دانشگاهی‌

3. محتویات ریز نمره : کلیه‌ دروسی که دانشجو گذرانده با ذکر دروس افتاده و حذف شده و با ذکر معدل.

هر کدام از وضعیت‌های فوق را که داشته باشید بعد از دریافت ریز نمره و گرفتن امضاهای لازم، بسته به واحد دانشگاهی‌ 2 روش برای رسمی‌ و قابل ترجمه کردن ریز نمرات وجود دارد :

1 . بعضی‌ از دانشگاه‌ها ریز نمره را داخل پاکت مهر و موم قرار مي دهند و برای مراجعه به سازمان مرکزی و گرفتن تأيیدات لازم تحویل دانشجو می دهند که چند ساعت تا 1 روزبیشتر طول نمی‌کشد.

2 . بعضی‌ از واحد‌های دانشگاهی‌ ریز نمرات را تحويل دانشجو نمی دهند و خودشان به سازمان مرکزی ارسال می‌کنند و بعد از تأئید شدن به واحد دانشگاهی‌ برگشت داده می‌شود و دانشجو از همان قسمتی‌ که درخواست ریز نمره داده است ( آموزش و یا فارغ التحصیلان ) آن را دریافت می‌کند. این پروسه بسته به پیگیری‌ها و شهر واحد دانشگاهی‌ و ... تقریبا 20 الی‌ 40 روز طول می کشد.

البته بعضی‌ دانشگاه‌ها هم هر 2 روش را دارند و دانشجو می تواند هر کدام از 2 روش را انتخاب کند. شما برای هر تعداد دانشگاهی‌ که بخواهید اپلای‌ کنید فقط یک ریز نمره به شما می دهند و بعد از تاییدات باید به دارالترجمه بگوييد که از روش هر تعداد نسخه که لازم است را برايتان ترجمه کنند. برای قابل ترجمه شدن ریز نمرات این امضأ و تاییدات لازم است، و برای دانشنامه اگر اخیرا گرفته باشید که هولوگرام دارد و قابل ترجمه است و اگر قبلا گرفته باشید باید مثل ریز نمرات به سازمان مرکزی ارسال شود و یک امضای دیگر بخورد تا قابل ترجمه شود.

نکته مهم ( ویژه آقایان ) :

برای آقایاني که مشکل خدمت دارند یکی‌ از 4 حالت زیر اتفاق می افتد :

1. دانشجوی درجه بالاتر باشید ( دانشجوی ارشد که دانشنامه لیسانس را می خواهد ) : یک برگه اشتغال به تحصیل که در آن شماره معافیت تحصیلی ذکر شده باشد را تحويل شما مي دهند.

2. فارغ التحصیل شده باشید و مشمول : برگ سبز باید داشته باشید.

3. در حین خدمت باشید: یک گواهی اشتغال به خدمت که در آن شرایط و وضعیت خدمت مشخص باشد ( ارگان و درجه و ... ).

4. سربازی رفته باشید : کارت پایان خدمت و کپی لازم دارید.

+ تبصره : اگه پذیرش گرفته باشید، معافیت تحصیلی می گیرید که از روش اول باید اقدام کنید.

» تلفن دبیر خانه سازمان مرکزی : 47353010-021

» دفتر مدیر کل: 47352402-021

روند دریافت ریزنمرات دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد

تحصیل در اتریش

تحصیل در آمریکا

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام خدمت شما من نیاز به ترجمه ی دانش نامم دارم وریز نمراتم رو نمیخوام ولی من شنیدم که برای ترجمه دانشنامه + مهر دادگستری + مهر امور خارجه نیاز هست که ریز نمرات رو هم در کنار دانشنامه به دار الترجمه بدیم درسته؟؟؟ من ریزنمراتی که دارم از واحد تحصیلی خودم گرفتم و مهر سازمان مرکزی رو نداره این کفایت میکنه ؟
با سلام و روز بخیر برای ترجمه و تایید دانشنامه نیازی به ریز نمرات نیست. و ریز نمراتی که تایید سازمان مرکزی را نداشته باشد قابل تایید دادگستری واور خارجه نیست.
سلام وقتتون بخیر در جواب یکی از دوستان فرمودید "سلام و روز بخیر ریز نمرات را از دانشگاه دریافت کنید و جهت تایید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایید." من دانشگاه آزاد سبزوار خوندم میخواستم بدونم آیا ریزنمراتی که به دانشجو میدن با اون ریز نمراتی که قابلیت تایید توسط سازمان مرکزی رو داره فرق میکنه یا نه همون رو هم میشه برد تهران سازمان مرکزی و تایید کرد؟ 09351706326 پیشاپیش ممنون
با سلام معمولا دانشگاه ها ریزنمرات غیر قابل ترجمه را به دانشجو ارائه میدهند و شما در نهایت جهت تایید بایستی به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید.
سلام. برای گرفتن ریز نمرات از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در اتوبان ستاری میشود اقدام کرد؟
سلام و روز بخیر ریز نمرات را از دانشگاه دریافت کنید و جهت تایید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایید.
سلام از واحد بندرلنگه ریز نمرات را برای تایید ارسال کردم مدت دو ماه هنوز جواب نیومده چطور پیگیری کنم ان شا الله که پاسخ مراجعه به دانشگاه نباشد
سلام و روز بخیر اگر ریز نمرات را بابت تایید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ارسال کرده باشید، به زودی جواب را دریافت خواهید کرد. به صورت کلی انجام این پروسه کمی زمان بر است.
سلام .من دانشگاه ازادی که درس خوندم شهرستانی هست که خیلی دوره،ریز نمرات رو ندارم،میتونم برم سازمان مرکزی اونجاهم ریزنمرات صادر کنن و هم تایید برای ترجمه بزنن؟
سلام و روز بخیر جهت دریافت ریز نمرات همراه با تایید رسمی دانشگاه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در میدان حصارک مراجعه نمایید.
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای