روند دریافت ریزنمرات دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد

روند دریافت ریزنمرات دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد

نحوه دریافت مدارک تحصیلی دانشجویان مشمول از دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر بدین گونه می باشد

login
En login

  چهار‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ | 09:29   1 نظر   4541 بازدید


نحوه دریافت مدارک تحصیلی دانشجویان مشمول از دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر بدین گونه می باشد :

1 . زمان دادن آخرین امتحان : دوم مرداد 91

2 . وضعیت تصویه حساب : انجام شده ( اگر تصویه حساب بکنید دیگه نمی شود ماده 47 را استفاده نمایید )

3 . وضعیت خدمت : مشمول ( الان توی 1 سال مشمولین می باشد )

+ توضیحات زیر در مورد نحوه گرفتن و تایید کردن مدارک بر حسب نوع مدرک می باشد :

    • ریز نمرات دانشجویی ( فرم شماره 3 ) :

دانشگاه آزاد ریز نمرات نهایی را به هیچ وجه به افراد مشمول نمی دهد. ریز نمرات را قبل از اینکه فارغ التحصیل شوید سعی کنین دریافت نمایید. این نوع ریزنمرات بسته به دانشگاه معروف است به ریز نمرات کار و در واحدهای دیگر معروف است به فرم شماره 3 . این ریز نمرات چندین صفحه هست که در پایین و بالای آن مکان 3 ت امضا وجود دارد . اگر عجله دارید: پس از دریافت امضا ها و مهر های مربوطه باید ببرید تهران ساختمان مرکزی ( پاسداران نیستان 9 ) و خواهید گفت میخواهم این ریز نمرات قبل ار فارغ التحصیلی را تایید کنم که پس از آن اقدامات لازم صورت خواهد گرفت . اگر عجله ندارید و شهرستان هستید: از دبیر خانه واحدتان بخواهید تا خودشان به تهران برای تایید ارسال کنند و یک نامه با شماره برای پیگیری به شما ارائه دهند . ( البته بسته به دانشگاه این روند توسط خود دانشگاه اکثرا صورت می گیرد).

+ اگر برای تایید شخصا به تهران رفتید نکات زیر را مد نظر داشته باشید :

» تذکر مهم 1 : به هیج عنوان از تعداد واحد های مانده صحبت ننمایید در صورت پرسش می توانید بگویید زیاد مانده است.

» تذکر مهم 2 : به هیچ عنوان از استفاده و یا عدم استفاده از ماده دستور 47 صحبت ننمایید.

» تذکر مهم 3 : اکیدا توصیه می شود از دربان ساختمان پرسیده شود که چند نفر باید مدارک رو امضا نمایند. اصلا مهم نیست که چه کسی مدارک را امضا کند. این مهم است که دبیرخانه همان جا حاضر بشود با آن امضا و مهر مدارک را مهر میزند ( این مهر دقیقا شکل همان مهری است که واحد دانشگاهی خودمان بر روی مدارک می زند فقط اسم واحد دانشگاهی خودمان بر روی آن نخواهد بود ).

    • ریز نمرات نهایی و دانشنامه :

این مدارک را در صورتی خواهند داد که شما پذیرش نهایی یا مشروط ( مشروط بر ارایه مدرک نهایی باشد ) داشته باشید . البته لازم به ذکر است که با بردن ایمیل یا نامه پذیرش به واحد دانشگاهی خودتان باز هم دانشگاه از ارائه مدارک ممانعت خواهد کرد و باید پروسه ی امور نظام وظیفه و وزارت علوم را انجام دهید تا امکان دریافت مدارک از دانشگاه وجود داشته باشد . عمده دلیل مهم مبنی بر عدم ارائه مدارک توسط دانشگاه به شما این است که باید شماره نامه ای را که از نظام وظیفه دریافت خواهید نمود را زمان تحویل مدارک وارد کامپیوتر و پرونده شما بکنند تا امکان خارج نمودن مدارک از بخش بایگانی دانشگاه باشد. دیگر هیچ راهه دیگری امکان پذیر نخواهد بود من جمله مراجعه به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد جهت بیان مشکل . چرا که تنها پاسخی که دریافت خواهیم کرد این خواهد بود : تنها کمکی که میتونیم بکنیم اینه که پذیرش مشروط را بیارید ( که البته این قانون قبلا هم بوده است متعلق به زمان حال نیست ).

نحوه کوتاه نمودن پروسه صدور دانشنامه دانشگاه آزاد :

زمانی که پذیرش را دریافت کردید و کارهای مرتبط با نظام وظیفه و وزارت علوم را انجام دادید نامه ای از نظام وظیفه دریافت خواهید کرد که باید ببرید به امور فارغ التحصیلان دانشگاه خودتان، دانشگاه ، شماره نامه را در کامپیوتر و پرونده وارد می کند و یک نامه با این مضمون که برای این آقا "در دست داشتن مدارک دانشنامه و ریز نمرات بلا مانع" است. وقتی این نامه را گرفتید شما می توانید برید تهران و اگه هنوز درزمان 6 ماهه صدور مدرک باشد خودتان نشریف ببرید و دستی دریافت نمایید و پروسه بسیار هیجان انگیز از این اتاق به اون اتاق را خودتان مشتافانه انجام دهید. لازم به ذکر است که گواهی موقت گرفتن و یا نگرفتنش فرق چندانی ندارد آز آنجایی که اولین بندش نوشته شده است: قابل ترجمه نمی باشد گرچه گواهی موقت هم عین دانشنامه باید پذیرش داشته باشید و کارهای نامه معافیت تحصیلی از نظام وظیفه را انجام داده باشید تا امکان دریافت وجود داشته باشد.

تحصیل در اتریش

تحصیل در آمریکا

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام وقت بخیر من بعد از کلی مرارت تونستم ریز نمراتم تایید شده ام رو بگیرم ولی وقتی برای ترجمه بردم گفتن چون از طرف امضا شده بعد از ترجمه تایید نمیشه. واقعا واسه این سازمان متاسفم که اینقدر با وقت و اعصاب مردم بازی میکنن. واقعا دانشگاه آزاد شهریار و شهر قدس خیلی بابت این مسئله بی مبالاتی کردن بعد از ده بار رفت و امد هر دفعه یک مسئول نبود آخرش اینطوری واقعا متاسفم
سلام و روز بخیر متاسفانه این مسئله همیشه برای دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد است. جهت تایید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید.