روند دریافت ریزنمرات دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد

روند دریافت ریزنمرات دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد

نحوه دریافت مدارک تحصیلی دانشجویان مشمول از دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر بدین گونه می باشد

login
En login

  سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ | 14:07   1 نظر   5519 بازدید


نحوه دریافت مدارک تحصیلی دانشجویان مشمول از دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر بدین گونه می باشد :

1 . زمان آخرین امتحان : دوم مرداد

2 . وضعیت بدهی : انجام شده ( عدم استفاده از ماده 47 در صورتی که تسویه حساب انجام نشود )

3 . وضعیت خدمت : مشمول (در حین معافیت تحصیلی 1 ساله )

+ توضیحات زیر در مورد نحوه گرفتن و تایید مدارک بر حسب نوع مدرک می باشد :

    • ریز نمرات دانشجویی ( فرم شماره 3 ) :

دانشگاه آزاد ریز نمرات نهایی را به هیچ وجه به افراد مشمول نمی دهد. ریز نمرات را قبل از اینکه فارغ التحصیل شوید سعی کنین دریافت نمایید. این نوع ریزنمرات بسته به دانشگاه معروف است به ریز نمرات کار و در واحدهای دیگر معروف است به فرم شماره 3 . این ریز نمرات چندین صفحه هست که در پایین و بالای آن مکان 3 ت امضا وجود دارد . اگر عجله دارید: پس از دریافت امضا ها و مهر های مربوطه باید ببرید تهران ساختمان مرکزی ( پاسداران نیستان 9 ) و خواهید گفت میخواهم این ریز نمرات قبل ار فارغ التحصیلی را تایید کنم که پس از آن اقدامات لازم صورت خواهد گرفت . اگر عجله ندارید و شهرستان هستید: از دبیر خانه واحدتان بخواهید تا خودشان به تهران برای تایید ارسال کنند و یک نامه با شماره برای پیگیری به شما ارائه دهند . ( البته بسته به دانشگاه این روند توسط خود دانشگاه اکثرا صورت می گیرد).

+ اگر برای تایید شخصا به تهران رفتید نکات زیر را مد نظر داشته باشید :

» تذکر مهم 1 : به هیج عنوان از تعداد واحد های مانده صحبت ننمایید در صورت پرسش می توانید بگویید زیاد مانده است.

» تذکر مهم 2 : به هیچ عنوان از استفاده و یا عدم استفاده از ماده دستور 47 صحبت ننمایید.

» تذکر مهم 3 : اکیدا توصیه می شود از دربان ساختمان پرسیده شود که چند نفر باید مدارک رو امضا نمایند. اصلا مهم نیست که چه کسی مدارک را امضا کند. این مهم است که دبیرخانه همان جا حاضر بشود با آن امضا و مهر مدارک را مهر میزند ( این مهر دقیقا شکل همان مهری است که واحد دانشگاهی خودمان بر روی مدارک می زند فقط اسم واحد دانشگاهی خودمان بر روی آن نخواهد بود ).

    • ریز نمرات نهایی و دانشنامه :

این مدارک را در صورتی خواهند داد که شما پذیرش نهایی یا مشروط ( مشروط بر ارایه مدرک نهایی باشد ) داشته باشید . البته لازم به ذکر است که با همراه داشتن ایمیل یا نامه پذیرش به واحد دانشگاهی خودتان باز هم دانشگاه از ارائه مدارک ممانعت خواهد کرد و باید پروسه ی امور نظام وظیفه و وزارت علوم را انجام دهید تا امکان دریافت مدارک از دانشگاه وجود داشته باشد . عمده دلیل مهم مبنی بر عدم ارائه مدارک توسط دانشگاه به شما این است که باید شماره نامه ای را که از نظام وظیفه دریافت خواهید نمود را زمان تحویل مدارک وارد کامپیوتر و پرونده شما بکنند تا امکان خارج نمودن مدارک از بخش بایگانی دانشگاه را داشته باشند. دیگر هیچ راه دیگری امکان پذیر نخواهد بود من جمله مراجعه به ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد جهت بیان مشکل . چرا که تنها پاسخی که دریافت خواهیم کرد این خواهد بود : تنها کمکی که میتوانیم انجام دهیم این است که پذیرش مشروط را ارائه دهید ( که البته این قانون قبلا هم بوده است متعلق به زمان حال نیست ).

نحوه کوتاه نمودن پروسه صدور دانشنامه دانشگاه آزاد :

زمانی که پذیرش را دریافت کردید و کارهای مرتبط با نظام وظیفه و وزارت علوم را انجام دادید نامه ای از نظام وظیفه دریافت خواهید کرد که باید به امور فارغ التحصیلان دانشگاه خودتان ارائه دهید ، دانشگاه ، شماره نامه را در کامپیوتر و پرونده وارد می کند و یک نامه با این مضمون که برای این آقا "در دست داشتن مدارک دانشنامه و ریز نمرات بلا مانع" است. وقتی این نامه را گرفتید شما می توانید به تهران بروید و اگر هنوز درزمان 6 ماهه صدور مدرک باشد حضوری مراجعه کرده مدارک لازم را دریافت کنید . لازم به ذکر است که گواهی موقت گرفتن و یا نگرفتن فرق چندانی ندارد آز آنجایی که اولین بندش نوشته شده است: قابل ترجمه نمی باشد گرچه گواهی موقت همچون دانشنامه باید پذیرش داشته باشید و کارهای نامه معافیت تحصیلی از نظام وظیفه را انجام داده باشید تا امکان دریافت وجود داشته باشد.

تحصیل در اتریش

تحصیل در آمریکا

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام وقت بخیر من بعد از کلی مرارت تونستم ریز نمراتم تایید شده ام رو بگیرم ولی وقتی برای ترجمه بردم گفتن چون از طرف امضا شده بعد از ترجمه تایید نمیشه. واقعا واسه این سازمان متاسفم که اینقدر با وقت و اعصاب مردم بازی میکنن. واقعا دانشگاه آزاد شهریار و شهر قدس خیلی بابت این مسئله بی مبالاتی کردن بعد از ده بار رفت و امد هر دفعه یک مسئول نبود آخرش اینطوری واقعا متاسفم
سلام و روز بخیر متاسفانه این مسئله همیشه برای دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد است. جهت تایید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کنید.
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای