ویزای تحصیلی آمریکا

اخذ ویزای امریکا,وقت سفارت امریکا

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید یک پروفایل کاربری در یکی از سفارت خانه های دبی-ترکیه-ارمنستان به صورت آنلاین ایجاد کنید

En

  چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | 14:36   0 نظر   40320 بازدید

بیشتر شهروندانی که مایل به تحصیل در آمریکا هستند، دنبال ویزای تحصیلی F-1 (غیر مهاجر) می باشند، اما انواع دیگر ویزا برای محصلین نیز وجود دارد. در زیر توضیح مختصری از انواع ویزا های آمده است:

F-1 یا ویزا دانشجویی آمریکا: این ویزا در بین کسانی که مایل به مطالعات آکادمیک در ایالات متحده هستند شایع است. برای تحصیل در کالج یا دانشگاه های معتبر آمریکا و یا کلاسهای زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه زبان انگلیسی، ویزای تحصیلی آمریکا لازم است.
J-1 و (برنامه های آموزشی تبادلی): این ویزا برای افرادی که مایل به شرکت در برنامه های آموزشی هستند که در مراکز آموزشی این کشور برگزار می شود و نوعی مبادله آموزشی و علمی بین دانشکده فرد و دانشگاه مقصد در امریکا است. ویزا "J" برای برنامه های آموزشی ومبادلات فرهنگی می باشد.
M-1 یا ویزای دانشجویی آمریکا: این ویزا برای مطالعات غیر دانشگاهی یا حرفه فنی یا آموزش در مؤسسه در ایالات متحده می باشد. دارندگان ویزای M-1 آمریکا برای برنامه های فنی و حرفه ای خود، مجاز به کار هنگام تحصیل نمی باشند.

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

برای تحصیل در دانشگاه یا دانشکده در ایالت متحده، ابتدا دانشجویان اینترنشنال باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند . برای انجام این کار، باید تعدادی از دستورالعمل ها دنبال شود، و مدارک مورد نیاز در چارچوب زمانی مشخص تکمیل شود.
F1 - ویزای "F" برای مطالعات علمی می باشد. ویزای F1 برای دانش آموزانی که مایل به شرکت در برنامه های دانشگاهی یا زبان انگلیسی هستند است. ویزای F1 رایج ترین نوع ویزا برای دانشجویان خارجی می باشد. F-1 اجازه کار به صورت نیمه وقت در محیط دانشگاه (کمتر از 200 ساعت در هفته) را می دهد.
علاوه بر این، دانش آموزان می توانند در آموزش عملی اختیاری (OPT) به مدت یک سال پس از اتمام برنامه تحصیلی کار کنند.

فرایند ویزای تحصیلی آمریکا

اولین کار برای شروع پروسه ویزای دانشجویی آمریکاF1 visa )) گرفتن پذیرش تحصیلی آمریکا یا I20 از دانشگاه های معتبر می باشد. به محض دریافت این نامه باید برای رزرو و گرفتن وقت سفارت اقدام کرد.

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا باید یک پروفایل کاربری در یکی از سفارت خانه های دبی-ترکیه-ارمنستان به صورت آنلاین ایجاد کنید اولویت اول دانشجویان برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا معمولا کشور ارمنستان می باشد و بسته به باز بودن زمان مصاحبه می توانند برای رزرو وقت اقدام نمایند. لطفا در نظر داشته باشید برای رزرو وقت سفارت باید مبلغ 160 دلار بپردازید و برای این کار باید master card یا visa card داشته باشید در غیر اینصورت شرکت هایی هستند که با گرفتن درصد کمی میتوانند پرداخت شما را انجام دهند. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که قبل از رزرو وقت حتما فرم DS160 را تکمیل نموده و شماره ی مندرج بر روی فرم را که برای مثال با AA00 شروع میشود را داشته باشند تا بتوانند با آن تایم مصاحبه ی دانشجویی و وقت سفارت را مشخص نمایند.

اقدام بعدی پرداخت هزینه ی sevis fee می باشد که از سپتامبر سال 2004 به بعد باید متقاضیان ویزای F1 و J1 این هزینه را پرداخت کنند هزینه ی sevis fee مبلغ 200 دلار میباشد.

لازم به ذکر است شما می توانید وقتتان را بدون پرداختsevis fee رزرو نمایید ولی در تاریخ مصاحبه رسید پرداخت را با خودتان ببرید و تحویل آفیسر دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آمریکا

برای ویزای دانشجویی آمریکا نوشتن انگیزه نامه در تصمیم گیری برای صدور ویزا تاثیر به سزایی دارد اینکه اطلاعات جامع و کاملی از دانشگاه مقصد موقعیت جغرافیایی آب و هوا و ... داشته باشید. در ضمن نام دقیق رشته و مقطع تحصیلی خود را بدانید معمولا سایت دانشگاه ها ریز دروسی که باید بگذرانید را دارند لطفا آنها را به دقت مطالعه کرده و آگاهی کامل داشته باشید. دانستن این اطلاعات می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مدرک مورد نیاز دیگر رزومه ی کاری و تحصیلی شماست که در آن میتوانید ریز اطلاعات تحصیلی و کاری خود را بیان کنید اگر در سابقه ی تحصیلی خود گپ یا وقفه ی تحصیلی دارید حتما آن را با کار یا فعالیت مرتبط برای مثال(خواندن زبان بپوشانید).

اکثر دانشگاه های آمریکا برای صدور i20 یا پذیرش تحصیلی مبلغی را به عنوانdeposit fee دریافت میکنند لطفا اگر این هزینه را پرداخت کردید رسید پرداختی این مبلغ همراهتان باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای ویزای 1 F آمریکا

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

 • اصلI20 دانشگاه

 • ترجمه ی مدارک تحصیلی که برای اپلای به دانشگاه ارایه داده شده است

 • ترجمه ی شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا سند طلاق به همراه اصل مدرک.

 • مدارک شغلی: ترجمه روزنامه رسمی، حکم کارگزینی، فیش حقوقی، جواز کسب

 • ترجمه سند ملکی

 • نامه ی تمکن مالی به زبان انگلیسی Bank statement (حداقل هزینه ی 1 سال تحصیل و زندگی دانشجو)

 • پرینت 6 ماهه ی حساب بانکی به لاتین

 • ترجمه اصل کارت پایان خدمت یا معافیت

 • دو عدد عکس رنگی 5*5 زمینه سفید

 • برگه ی تایید Application form با Ds160 confirmation page

 • برگه ی تایید پرداخت sevis fee

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان امکانپذیر نمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.

گردآوری مطلب: شقایق علیزاده (97/09/25)

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/