شرایط تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

پذیرش دکتری اتریش 2023

ما به شما هرچیزی که راجع به تحصیل دکترا در اتریش نیاز دارید را به شما می گوییم. هزینه تحصیل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دوره دکترا اتریش

login
En login

  یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ | 12:00   1 نظر   13291 بازدید


شرایط تحصیل در مقطع دکترا در اتریش (PhD in Austria) - راهنمای سال 2023

اتریش یک مرکز پر جنب و جوش برای پژوهش مدرن، نوآورانه و بین رشته ای است. در اینجا ما به شما هرچیزی که راجع به تحصیل دکترا در اتریش نیاز دارید را به شما می گوییم.

 • برنامه های دکترا در اتریش

 • هزینه تحصیل دکترا در اتریش

 • مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دوره دکترا


فرآیند تحصیل دکترای اتریشی

تحصیل در اروپا و در دانشگاه های معتبر و ارزان همیشه از اولویت های دانشجویان ایرانی می باشد. اتریش با داشتن دانشگاه های بسیار معتبر در جهان میتواند مقصد افرادی باشد که مایل هستند در کنار تحصیل در یک دانشگاه عالی، زندگی ارزان و با کیفیتی هم داشته باشند.
برای ورود به دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا، به طور معمول داوطلب باید دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه های ترجیحا سراسری داخل کشور و یا کشور های دیگر باشد (البته در برخی موارد هم بدون اینکه فرد، دانشجو باشد هم میتوان برای مقطع دکترا در اتریش پذیرش گرفت) و همچنین برای تحصیل در دوره دکترا، داشتن استاد راهنما از شرایط واجب و ضروری دریافت پذیرش می باشد به این صورت که پس از دریافت جواب مثبت از یک پروفسور به عنوان استاد راهنما اقدامات بعدی انجام شود که موسسه دانش پژوهان اورانوس می تواند در این خصوص به متقاضیان کمک نماید. طول دوره دکترا بسته به دانشگاه، رشته و خود دانشجو 4 تا 6 سال می باشد.
هر سال تحصیلی شامل دو ترم می باشد که ترم اول از ماه مارچ (اسفند ماه) شروع و ترم دوم هم از سپتامبر / اکتبر (مهر ماه) شروع می شود. دانشجویان خارجی بايد پس از ثبت نام در دانشگاه و در صورتی که زبان تحصیلشان آلمانی است، برای آموختن زبان آلمانی در کلاس های زبان داخل دانشگاه ثبت نام کنند.


هزینه تحصیل دکترا در اتریش

مبلغی که برای یک دکترای اتریشی پرداخت می کنید بستگی به ملیت شما، نوع دانشگاه ای که در آن تحصیل می کنید و مدت زمان تحصیل دارد.
دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت تحصیل دکترا در دانشگاه‌های دولتی اتریش هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنند اگر تحصیل بیشتر از هشت ترم طول بکشد هر ترم 363.36 یورو هزینه دارد.
دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش هزینه می پردازند، در حدود ترمی 720 یورو می باشد. برای دانشجویان خارجی مقطع دکترا هم امکان کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته وجود دارد اما حساب کردن بر روی درآمد این کار خصوصاً در سال اول تحصیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
تمام دانشجویان برای تحصیل دکترا در دانشگاه های خصوصی هزینه می پردازند. دانشگاههای خصوصی می توانند هزینه های خود را تعیین کنند، اما هزینه های آن تقریبا 5000 یورو در هر ترم است.


مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دوره دکترا در اتریش عبارتند از:

 • کپی تمام صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

 • دوازده قطعه عکس رنگیکارشناسی ارشد

 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی

 • ترجمه رسمی و تایید شده مدارک کارشناسی و

 • ترجمه رسمی و تایید شده ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد

 • دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی6-

 • رزومه

 • بیانیه هدف (SOP)

 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)

 • در برخی رشته ها مدرک آیلتس حداقل 6.5 آکادمیک


رشته های دانشگاهی در مقطع دکترا شامل کلیه رشته های علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم و هنر و گرایش های متفاوتی می باشد اما شرایط ورود برای هر رشته یا دانشگاه ممکن است با دانشگاه یا رشته دیگری متفاوت باشد. در اکثر رشته ها پذیرش مستقیم و به صورت قطعی صادر می شود اما در رشته های علوم پزشکی و پیرا پزشکی، داروسازی، روانشناسی، و تعدادی دیگر از رشته ها دارای آزمون ورودی است که لازم است فرد بعد از دریافت روادید خود به اتریش رفته و در آزمون و مصاحبه ورودی شرکت نمایند. داوطلبانی که این مرحله را با موفقیت به پایان ببرند میتوانند با اخذ ویزای دانشجویی وارد اتریش شده و تحصیل خود را آغاز نمایند. جهت کسب اطلاعات کاملتر با کارشناسان موسسه دانش پژوهان اورانوس تماس حاصل فرمائید.


دانشگاه‌های اتریش

در اتریش چهار نوع دانشگاه وجود دارد که عملکرد متفاوتی در نحوه‌ی آموزش، تحقیق و بودجه دارند. اما تمامی آنها برای تحصیل به طور کامل معتبر هستند.
سیستم آموزش عالی اتریش شامل موارد زیر است:
دانشگاه های دولتی - 22 دانشگاه‌های دولتی اتریش (Öffentliche Universitäten) قدیمی ترین و بزرگترین موسسات کشور هستند. آنها منابع مالی دولت را دریافت می‌کنند و هزینه‌های تحصیل از دانشجویان اتحادیه اروپا EEA دریافت نمی‌کنند. اغلب تحقیقات را در طیف گسترده‌ای از زمینه ها انجام می دهند و مجموعه ای متنوع از برنامه های دکترا را ارائه می دهند. تعداد کمی در هنر و یا موضوعات پزشکی تمرکز می کنند.
دانشگاه خصوصی - در اتریش 13 دانشگاه خصوصی (Privatuniversitäten) وجود دارد. آنها منابع مالی دولت را دریافت نمی کنند بنابراین هزینه های مربوط از دانشجو دریافت می شود. مدارک دریافت شده توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتباربخشی اتریش (AQ) تأیید شده است، اما موسسات می توانند به دنبال تحقیقات تخصصی تر و توسعه برنامه های PhD منحصر به فرد خود باشند.
دانشگاه‌های علوم کاربردی - 21 دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschulen) در اتریش وجود دارد. این موسسات در سال 2001 تاسیس شده و تمرکز خود را بر آموزش حرفه ای می گذارند، اغلب شامل آموزش و کارآموزی به عنوان اجزای اصلی برنامه های خود می باشند. Fachhochschulen خود دکترای خود را اختصاص نمی دهند، اما برخی ممکن است برنامه های دکترای حرفه ای را در همکاری با دانشگاه ها ارائه دهند.
دانشکده های تحصیلات تکمیلی - 14 دانشگاه کالج های آموزش معلمان اتریش (Pädagogische Hochschulen) بر آموزش حرفه ای و مدارک تحصیلی برای معلمان ابتدایی و متوسط ​​تمرکز می کنند. آنها برخی تحقیقات را در زمینه فعالیت های آموزشی و نظریه آموزش انجام می دهند، اما معمولا برنامه ها را در سطح فوق العاده ای ارائه نمی دهند.


5 دانشگاه برتر اتریش در سال 2023

.

دانشگاه THE 2023 QS 2023 ARWU 2023
دانشگاه وین 124 151 151-200
دانشگاه علوم پزشکی گراتس 168 - 151-200
دانشگاه پزشکی وین 194 - 201-300
دانشگاه پزشکی اینسبروک 201 - -
دانشگاه اینسبروک 401 308 401-500

.
اطلاعات در این جدول بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های عالی، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهان است.


فرآیند تحصیل دکترای اتریشی

دکترا در اتریش معمولا از یک برنامه آموزشی شامل مطالعه، آموزش و تحقیقات مستقل پیروی می کند.
در سال اول شما دوره هایی جهت پیشرفت دانش و مهارت های خود میگذرانید.
در پایان سال اول شما موضوع تحقیق اصلی خود که متناسب با برنامه شما باشد را انتخاب میکنید و به اساتید و محققان ارشد پیشنهاد می دهید آمادگی شما در تحقیق مستقل سنجیده می شود.
در صورتی که پروژه تحقیقاتی شما پذیرفته شود برای انجام پایان نامه ی کترای خود آماده میشوید.


استاد راهنما
شما حداقل به یک استاد راهنما در طول دوره دکترای خود نیاز دارید . دانشگاههای اتریش در بعضی موارد علاوه بر استاد راهنمای اصلی یک استاد راهنمای دوم هم برای کمک به دانشجویان در نظر می گیرد.
.
ارزیابی
جهت کسب مدرک دکترای اتریش باید 180 واحد بگذرانید حدود 20 تا 30 واحد درسی و بقیه واحدها مربوط به پایان نامه می باشد.
.


مدارک تحصیلی اتریشی
اکثر دانشگاه‌های اتریش به عنوان یک دکترای استاندارد (یا «Dr. phil») مدرک دکترا را اعطا میکنند. دیگران از عناوین خاص تر برای دکترا در زمینه های تخصصی استفاده می کنند.

 • دکتر هنر (Dr. artium)

 • دکترای علوم اقتصادی (Dr. rer. oec.)

 • دکترای علوم پزشکی (Dr. scient. med.)

 • دکترای علوم طبیعی (Dr. rer. nat.)

 • دکتر علم روانشناسی (Dr. scient. pth.)

 • دکترای فنی (Dr. techn.)

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام امکان تغییر رشته از رشته های مهندسی به پزشکی وجود داره؟
سلام زهرا جان ، در صورت قبولی در آزمون وردی گروه پزشکی امکان تغییر رشته وجود دارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/