تحصیل در اتریش 2024

تحصیل در اتریش 2024 ,تحصیل در اتریش 2023,هزینه تحصیل در اتریش,تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان,شرایط سنی تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش 2024، با دستیابی به کیفیت آموزشی برتر، هزینه تحصیل به مقرون، به دنیایی جدید از رشد شخصی و حرفه‌ای راه یابید.

En

  سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | 16:21   135 نظر   336870 بازدید

تحصیل در اتریش 2024

کشور اتریش با داشتن دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر که در رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های جهانی از رنک‌های بالایی برخودار هستند و همچنین امکان تحصیل رایگان به دلیل شهریه‌های مقرون بصرفه دانشگاه‌ها یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در میان دانشجویان فرامرزی می‌باشد. اگر شما هم از متقاضیان تحصیل دراتریش هستید در این مقاله هر آنچه که لازم است در رابطه با شرایط تحصیل در کشور اتریش بدانید جمع آوری شده است.

تحصیل در اتریش - دانش پژوهان اورانوس

نوسته های منتشر شده تحصیل در اتریش 2023

 • درباره اتریش
 • نظام آموزشی اتریش
 • دانشگاه‌های اتریش
 • ده دانشگاه برتر اتریش (رتبه‌بندی 2024)
 • مقاطع تحصیلی دانشگاه‌های اتریش
 • تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان
 • شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش
 • پروسه اخذ پذیرش تحصیلی اتریش
 • هزینه‌های تحصیل در اتریش
 • بورسیه‌های تحصیلی در اتریش


نام کشور

اتریش

پایتخت

وین

شهرهای بزرگ

گراتس، لینز، سالزبورگ

زبان رسمی

آلمانی

جمعیت

9.125.649

واحد پول

یورو

مساحت کشور

83.871

رتبه جهانی 2024

151

نقشه کشور اتریش - دانش پژوهان اورانوسدرباره اتریش

.

.

اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی می‌باشد که در مرکز اروپا واقع شده و دسترسی آسان و راحتی با کشورهای همسایه دارد. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. اتریش دارای مساحتی معادل 83.879 کیلومتر مربع و 9 ایالت می‌باشد. جمعیت اتریش در سال 2023، 8.958.960 نفر بوده است که از سال 2022 تا 2023 حدود 22 درصد افزایش داشته است. در حال حاضر جمعیت این کشور حدود 8.977.139 نفر می‌باشد که از سال 2023 تا این لحظه 0.2% افزایش داشته است. زبان رسمی این کشور آلمانی می‌باشد و ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار زبان آلمانی، اقلیتی به زبان‌های کرواسی، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کیفیت زندگی در کشور اتریش بسیار بالا می‌باشد و در سال لیست خوش نشین‌ترین کشورها جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.


نظام آموزشی اتریش

نظام آموزشی در کشور اتریش بر پایه‌ی آموزش رایگان و دولتی می‌باشد و به نظام آموزشی آلمان شباهت بسیاری دارد. بر اساس گزارش IMD (Institute for management Development) در سال 2024، نظام آموزشی اتریش در میان 63 کشور در سرتاسر جهان، جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است. همچنین در این گزارش، اتریش به خاطر کیفیت آموزش در مدارس ابتدایی، رتبه‌ی یازدهم و مدارس راهنمایی این کشور نیز در رتبه‌ی هفتم قرار گرفته است. این رتبه‌های بالا به دلیل سرمایه‌‌گذاری عظیمی می‌باشد که دولت اتریش در نظام آموزشی خود کرده است، که یکی از برترین‌ها در کشورهای OECD (سازمان‌های توسعه و همکاری اقتصادی) می‌باشد. دوره تحصیل و آموزش عمومی در اتریش برای تمامی کودکان 6 تا 15 سال به مدت 9 سال اجباری است که در ادامه به طور کامل شرح داده شده است.

عنوان آلمانی

مقطع

کلاس

گروه سنی

Kindergartens

مهدکودک

-

3 تا 6 سال

Volksschule / Grundschule

ابتدایی

اول تا چهارم

7 تا 10

Hauptschule / Kooperative Mittelschule

متوسطه

پنجم تا هشتم

14 - 10

Polytechnische Schule

-

نهم

15 - 14

Berufsschule

مدارس تخصصی
کالج‌های فنی حرفه‌ای

بسته به دوره کارآموزی 2 تا 4 سال
)اغلب 3 سال(

15 سال

Berufsbildende Mittlere und höhere Schulen

-

کودکان سنین 0 تا 6 سال

تحصیل در اتریش (نظام آموزشی اتریش) - دانش پژوهان اورانوس

کودکان زیر دو سال می‌بایست در کنار والدین خود بزرگ شوند، اما در برخی موارد که والدین کودک هر دو شاغل باشند، از آنها در مهدکودک‌هایی که مخصوص کودکان زیر سه سال می‌باشد با عنوان (Kinderkrippen) نگهداری می‌شود. در بسیاری از شهرهای کوچک و مناطق روستایی اتریش، از کودکان خردسال (با میانگین سنی 2 سال) نیز در گروه‌های بسیار کوچک توسط والدین روزانه (Tagesmütter) هم نگهداری می‌شود. کودکان سنین 3 تا 5 سال مانند سایر کشورها در مهدکودک‌ها (kindergartens) و به کودکان 5 تا 6سال در کلاس‌های آمادگی پیش دبستانی، آموزش‌های لازم پیش از ورود به دبستان ارائه می‌شود.

آموزش مدارس در اتریش

کودکان پس از 6 سال وارد مدارس ابتدایی می‌شوند تا به مدت 9 سال تحصیل اجباری، آموزش‌های لازم در مقاطع مختلف را دریافت کنند.آموزش در مدارس بدین صورت است که دانش‌آموزان چهار سال اول را در مدارس ابتدایی (Volksschule و یاGrundschule ) می‌گذرانند و از سنین 10 تا 14 سال یا 15 سال می‌توانند در مدارس متوسطه (Hauptschule or Kooperative Mittelschule) و در برخی از ایالت‌ها چون وین، در یک مدرسه متوسطه جدید (Neue Mittelschule) یا سطوح پایین‌تر مدارس متوسطه عمومی (allgemeinbildende höhere Schule که به اختصار AHS یا Gymnasium نامیده می‌شوند) شرکت کنند. تمامی مدارس شامل 4 سال تحصیلی می‌شود. نهمین سال تحصیلی که برای سنین 14 یا 15 سال می‌باشد نیز می‌توان در مدارس پلی تکنیک (Polytechnische Schule) گذراند. مدارس پلی تکنیک مدارسی هستند که بیشتر بر آموزش نکات فنی حرفه‌ای و آمادگی جهت کارآموزی تأکید دارد تا دانش‌آموزان راحت‌تر بتوانند مسیر و هدف خود برای تحصیلات دانشگاهی را پیدا کنند.

مدارس استثنایی در اتریش

در اتریش مدارسی با تجهیزات و امکانات ویژه برای دانش‌آموزانی که از بیماری و شرایط خاص برخوردار هستند وجود دارد که در آلمانی Sonderschule و مراکز آموزش خاص (Sonderpädagogisches Zentrum) نامیده می‌شوند. این دانش‌آموزان استثنایی هشت تا نه سال از دوران آموزشی خود را در این مدارس و با توجه به شرایط ویژه خود آموزش می‌بینند. البته در برخی موارد، این کودکان نیز در کنار سایر کودکان در کلاس‌های ادغام شده مدارس عادی آموزش می‌بینند.

مدارس فنی و حرفه‌ای اتریش (فاخ هوخ شوله اتریش)

در سال 1993میلادی دولت اتریش، تاسیس مدارس فنی و حرفه‌ای با عنوان (Fachhochschulen) مشابه نظام آموزشی و آوسبیلدونگ آلمان تصویب کرد. از سال 1994تا کنون بیش از 40 مؤسسه فنی و حرفه‌ای مجوز تاسیس گرفته‌اند که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های مختلف، دوره‌های 2 تا 4 ساله برگزار می‌کنند. مدارس فنی و حرفه‌ای شامل یک سال تحصیلی و آخرین سال تحصیل اجباری یعنی پایه نهم می‌باشد که برای دانش‌آموزان سنین 14 تا 15 سال است. در این مدارس، بیش از 250 رشته تخصصی، تحت عنوان کارآموزی برای انتخاب دانش‌آموزان وجود دارد که این دوره‌ها بیشتر بر مهارت‌های کاربردی و عملی یک رشته تمرکز دارد تا بخش‌های تئوری. هدف از تحصیل در مدارس فنی و حرفه‌ای، کوتاه کردن دوره تحصیل و راهیابی سریع‌ دانشجویان به بازار کار می‌باشد. زیرا دانش‌آموزان همزمان در حین کارورزی، نکات فنی رشته‌ی موردنظر خود را در مدارس آموزش می‌بینند. پس از تکمیل این دوره‌، دانش‌آموز با گذراندن یک آزمون نهایی می‌تواند به عنوان فردی ماهر و متخصص (Geselle/Gesellin) وارد بازار کار اتریش شود. مدارس فنی و حرفه‌ای برای ترم زمستان، ابتدای ماه سپتامبر و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشوند و آخر ژوئن به پایان میرسند.

تحصیلات دانشگاهی در اتریش

همانطور که گفتیم در کشور اتریش 9 سال تحصیل اجباری وجود دارد. دانش‌آموزان پس از تکمیل 9 سال تحصیلی در مدارس ابتدایی، متوسطه راهنمایی و دبیرستان می‌توانند با گذراندن یک آزمون نهایی تحصیلات خود را ادامه و وارد مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی شوند. مؤسسات آموزش عالی در اتریش از اعتبار اینترنشنال بسیار بالایی برخوردار هستند. سالانه صدها دانشجو از سرتاسر دنیا، به دلیل کیفیت بالای سطح آموزش عالی و شهریه‌های مقرون بصرفه، درخواست‌های پذیرش خود را به دانشگاه‌های اتریش ارسال می‌کنند. بیش از 60.000 دانشجوی اینترنشنال که شامل 26% از جمعیت دانشجویی کشور می‌باشد، اتریش را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب کردند. به طور کلی اتریش دارای 6 نوع مؤسسه آموزش عالی می‌باشد : 22 دانشگاه دولتی، شامل 6 دانشگاه هنر، 3دانشگاه پزشکی و 3 دانشگاه فنی مهندسی، 16 دانشگاه خصوصی، 21 دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschulen) و 14 دانشکده تربیت مدرس (Pädagogische Hochschulen) می‌باشد. همانطور که می‌بینید، انتخاب‌های نامحدودی برای تحصیل در اتریش وجود دارد.

تعداد دانشگاه‌ها

70

تعداد دانشگاه‌های دولتی

22

تعداد دانشگاه‌های خصوصی

16

تعداد دانشگاه‌های علمی-کاربردی

21

برنامه‌های تحصیلی

205

دانشگاه‌های برتر

14

قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش

دانشگاه وین (سال تأسیس 1365)

سال تحصیلی

اکتبر تا سپتامبر

_

دانشگاه‌های اتریش سالانه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص می‌دهند که در جدول زیر می‌توانید ده دانشگاه برتر اتریش را در جدیدترین رتبه‌بندی‌های جهانی مشاهده نمائید.

ده دانشگاه برتر کشور اتریش

ده دانشگاه برتر اتریش (رتبه‌بندی 2024) - دانش پژوهان اورانوس

نام دانشگاه‌های اتریش

رتبه‌بندی

QS 2024

رتبه‌بندی THE 2024

‌رتبه‌بندی ARWU

2023

دانشگاه ملی وین
(University of Vienna)

130

119

101

دانشگاه تکنولوژی TU وین
(Vienna University of Technology)

184

251

301

دانشگاه اینسبروک
(University of Innsbruk)

362

301

301

دانشگاه تکنولوژی گراتس
(Graz University of Technology)

421

501

801

دانشگاه یوهانس کپلر لینز
(Johannes Kepler University Linz)

446

401

801

دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت

(Alpen-Adria University of Klagenfurt)

580

501

-

دانشگاه گراتس
(University of Graz)

661

501

501

دانشگاه سالزبورگ

(University of Salzburg)

681

601

801

دانشگاه پزشکی گراتس
(Medical University of Graz)

-

201

601

دانشگاه پزشکی اینسبروک

(Medical University of Innsbruck)

-

251

501


لیست دانشگاه‌های تایید شده اتریش توسط وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه های تایید شده اتریش توسط وزارت علوم دانشگاه های پزشکی تایید شده توسط وازت بهداشت

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش

همانطور که گفته شد پس از تکمیل مقاطع ابتدایی، متوسطه راهنمایی و دبیرستان می‌توانید جهت ادامه تحصیل در دانشگاه، در مقاطع تحصیلی متفاوتی چون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام نمائید که هر یک از این مقاطع در دانشگاه‌های شرایط متفاوتی برای پذیرش دانشجویان فرا بومی دارند. در ادامه هر یک از این مقاطع تحصیلی به همراه شرایط پذیرش آنها را توضیح داده‌ایم.

مقطع تحصیلی

طول دوره

زبان تدریس

پیش‌نیاز

کارشناسی

3

(6 – 8 ترم)

آلمانی

پیش‌دانشگاهی+قبولی در دانشگاه سراسری یا مدرک کاردانی A2 + آلمانی

کارشناسی ارشد

2
(2 – 4 ترم)

انگلیسی – آلمانی

کارشناسی+ B2 آلمانی + IELTS 6.5 / 7

دکتری

3 تا 5

انگلیسی - آلمانی

کارشناسی ارشد + B2 آلمانی + IELTS 6.5 / 7

-

مقطع کارشناسی در اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش بسته به رشته موردنظر متقاضی 3 تا 6 ترم می‌باشد که حدود 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. به عنوان یک دانشجوی اینترنشنال جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش در مقطع کارشناسی می‌بایست مدرک فارغ‌التحصیلی از دبیرستان ارائه دهید. بیش از 62 رشته در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های اتریش ارائه می‌شود که از محبو‌ترین رشته‌های این مقطع می‌توان علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی و پزشکی را نام برد. از آنجایی که اکثر دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، داشتن تسلط کامل به زبان آلمانی و مدرکی جهت اثبات آن به دانشگاه در هنگام اپلای، الزامی است. البته برخی از دانشگاه‌های اتریش، دوره‌هایی برای یادگیری زبان آلمانی برگزار می‌کنند که در صورت قبولی در این دوره‌ها می‌توانید جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام نمائید. همچنین پذیرش در برخی از رشته‌ها لازمه‌ی آزمون ورودی می‌باشد که می‌بایست آن را با موفقیت پشت سر بگذارید. دانشجویان مقطع کارشناسی برای تأمین هزینه‌های تحصیل خود در اتریش، به مدت 10 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت.

مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اتریش نیز بسته به رشته موردنظر متقاضی 2 تا 4 ترم می‌باشد که به مدت یک یا دو سال به طول می‌انجامد. متقاضیان پس از تکمیل مقطع کارشناسی می‌توانند جهت اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های اتریش اقدام نمایند.در مقاطع ارشد بسیاری از دانشگاه‌های اتریش، دوره‌هایی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود که از شرایط پذیرش در این دوره‌ها، داشتن مدرک زبان انگلیسی سطح B2 می‌باشد که معادل 6 آزمون آیلتس و یا حداقل نمره 87 از آزمون تافل می‌باشد. شما در طول مقطع ارشد، ترکیبی از واحدهای اصلی و اختیاری را می‌گذرانید و با تکالیف کتبی، پروژه‌های عملی، امتحانات و اتمام پایان‌نامه ارزیابی می‌شوید. برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد می‌بایست حداقل ۶ ترم کارشناسی مرتبط با رشته تحصیلی با حداقل ECTS ۱۸۰ گذرانده باشید. از محبو‌ترین رشته‌های کارشناسی ارشد می‌توان رشته‌هایی چون مهندسی (Meng)، حقوق (ML) و علوم (MSc) را نام برد. دانشجویان برای تأمین هزینه‌های تحصیل خود در این مقطع اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارند.

مقطع دکترا در اتریش

دانشجویانی که قصد دارند پس از تکمیل مقطع کارشناسی ارشد، برای اپلای در مقطع دکترا دانشگاه‌های اتریش اقدام نمایند می‌بایست 6 تا 8 ترم که نزدیک به 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد را پشت سر بگذرانند. برخی از رشته‌های تحصیلی در مقطع دکتری، بخصوص رشته‌های فنی نیازمند این است که شما یک سوپروایزر یا استاد راهنما از کشور مبدأ خود پیدا کرده باشید. البته برای رشته‌هایی چون انسانی، پس از ورود به اتریش به مدت یک سال برای این کار فرصت خواهید داشت. در پایان سال اول مقطع دکتری می‌بایست موضوع پروژه‌ی تحقیقاتی خود را انتخاب کنید و پس از انتخاب موضوع، باقی زمان خود را به پایان‌نامه اختصاص دهید. همچنین در طول این دوره در سمینارها و وبینارهایی شرکت می‌کنید که به شما در توسعه‌ی مهارت‌های پژوهشی و تحقیقاتی کمک خواهد کرد. تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه‌های اتریش، به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر خواهد بود. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا علاوه بر مدرک آیلتس 7 به بالا، لازمه‌ی داشتن رزومه تحصیلی قوی، مقالات، رساله‌های پژوهشی و تحقیقاتی می‌باشد. رایج‌ترین دوره‌هایی که در مقطع دکتری ارائه می‌شود عبارتند از هنر، اقتصاد، علوم طبیعی، علوم روانشناسی (روان درمانی) و علوم فنی. با وجود آنکه مقطع دکتری گران‌ترین مقطع تحصیلی در اتریش می‌باشد با این حال از سایر دانشگاه‌های اروپایی مقرون بصرفه‌تر است.


تحصیل در اتریش بدون نیاز به مدرک زبان

داشتن مدرک زبان آزمون‌هایی چون آیلتس، تافل و غیره و همچنین کسب نمره ایده‌عال یکی از مشکلات بزرگ دانشجویانی بوده که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند. در کنار مزیت‌هایی چون تحصیل رایگان و کیفیت بالای آموزش در اتریش، موردی که موجب تردید متقاضیان تحصیلی این کشور می‌شود، یادگیری زبان آلمانی می‌باشد که البته اتریش برای این موضوع هم راه حلی هوشمندانه ارائه کرده است. وزارت علوم اتریش برای جذب دانشجویانی از سرتاسر نقاط دنیا، به آنها این امکان را می‌دهد تا در خاک این کشور و در محیط آن زبان آلمانی را فراگیرند. بدین صورت متقاضیانی که قصد دارند بدون مدرک زبان در اتریش به ادامه تحصیل بپردازند، با پذیرش رسمی یکی از دانشگاه‌های اتریش می‌توانند در دوره‌های زبان اتریش شرکت کنند. دانشگاه‌های اتریش به متقاضیان به مدت 2 سال فرصت می‌دهد تا پس از اخذ پذیرش جهت یادگیری زبان آلمانی اقدام کنند.

لازم به ذکر است که متقاضیان می‌بایست با توجه به شرایط دانشگاه‌ و رشته مورد نظر خود، یکی از زبان‌های آلمانی و انگلیسی را تا سطح مشخصی گذرانده باشند. در صورتی که شخص بخواهد در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی به زبان آلمانی به تحصیل بپردازد، می‌بایست حداقل زبان آلمانی را تا سطح A2 گذرانده و مدرک آن را داشته باشد تا بتواند برای ارتقاء سطح زبان خود در دوره‌های زبان اتریش شرکت کرده و دانش زبان آلمانی خود را به سطح قابل قبول و مورد تأیید دانشگاه موردنظر برسانند. همچنین متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش بدون مدرک زبان نیز می‌بایست آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 5 داشته باشند و سطوح بالاتر را در این دوره‌ها بگذراند. شهریه تحصیل در دوره‌های زبان اتریش به طور میانگین حدود 1,500 تا 3,000 یورو می‌باشد .

به طور کلی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش برای دانشجویان فرا بومی از دو طریق امکان‌پذیر است:

 • یادگیری زبان آلمانی تا سطح B2 و اخذ پذیرش با ارائه مدرک آن
 • یا بدون مدرک زبان آلمانی با پذیرش مشروط اقدام کنید و در کالج‌های زبان اتریش، دوره‌های زبان را بگذرانید تا به سطح ایده‌عال دانشگاه موردنظر برسید.

..............

 
مشاهده پست
 

...


شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش - دانش پژوهان اورانوس

به عنوان یک دانشجوی اینترنشتال می‌بایست واجدشرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش باشید. این شرایط به طور کلی شامل مهارت زبانی و صلاحیت لازم پیش از ورود به دانشگاه‌های اتریش برای شروع تحصیل می‌باشد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرط پذیرش دانشجویان فرامرزی در دانشگاه‌های دولتی اتریش، ارائه‌ی گواهی مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران، در يکي از دانشگاه‌های دولتي، پيام نور، غيرانتفاعي يا علمي کاربردي می‌باشد. البته برخی از دانشگاه‌های اتریش برای پذیرش در بعضی از رشته‌ها مانند هنر، معماری و زیرگروه‌های پزشکی آزمون ورودی برگزار می‌کند. از دیگر شرایط اصلی پذیرش در دانشگاه‌های اتریش داشتن نامه عدم منع تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل می‌باشد که ارائه آنها به همراه سایر مدارک موردنیاز دانشگاه الزامی است و عدم ارائه آنها موجب رد صلاحیت و مانع پذیرش شما خواهد بود.

پس از این مرحله، مدارک متقاضی جهت ارزیابی و اعتبارسنجی مورد بررسی قرار می‌گیرند. معمولاً بررسی مدارک پس از دریافت آنها حدود 10 تا 12هفته به طول می‌انجامد تا نتیجه‌ی آن را از دانشگاه موردنظر خود از طریق ایمیل دریافت کنید.


مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش چندان پیچیده نیست. اما از آنجایی که ورود به دانشگاه گام مهمی در زندگی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌باشد بهتر است تا برای این کار از کارشناسان مؤسسات اعزام دانشجو به اتریش که تجربه و آشنایی بیشتری با پروسه‌ی پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش دارند، کمک بگیرید. کارشناسان ما در مؤسسه دانش پژوهان اورانوس می‌توانند شما را در انتخاب رشته‌ی تحصیلی و دانشگاه مناسب راهنمایی کنند و در تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش همراه شما باشند. در ادامه با مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش را بیشتر آشنا خواهید شد.

مرحله اول : دانشگاه‌یابی و انتخاب دوره مناسب

انتخاب دانشگاه و دوره‌ی مناسب، اولین و مهمترین مرحله در پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های خارج از کشور می‌باشد. شما می‌بایست قبل از هرگونه اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی، تأیید پذیرش خود را از دانشگاه موردنظر دریافت کنید. متقاضیان تحصیل در اتریش، گزینه‌های متعدد و متنوعی برای انتخاب در دانشگاه‌های این کشور دارند. دانشجویان خارج اتحادیه اروپا که مدرک تحصیلی خود را از کشوری غیر اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اند، می‌توانند همان رشته یا رشته‌ای مرتبط به آن را بگذرانند. به عنوان مثال، اگر مقطع کارشناسی خود را در علوم انسانی گذرانده باشید، نمی­توانید برای ارشد در رشته­ی بازرگانی تحصیل کنید.

مرحله دوم : بررسی شرایط پذیرش دانشگاه موردنظر

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش، بسته به ملیت، دانشگاه، مقطع و رشته‌ی موردنظر متقاضی متغیر خواهند بود. بنابراین برای اجتناب از اشتباه، توصیه می‌شود تا قبل از هرگونه اقدامی به وبسایت رسمی دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنید و شرایط پذیرش آن را با دقت بررسی فرمائید. به عنوان مثال :

 • از آنجایی که بسیاری از دوره‌های مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل سطح A2 زبان آلمانی را الزامی می‌دانند.
 • برای تحصیل در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند، داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است.
 • برخی از دانشگاه‌های اتریش برای پذیرش در مقطع کارشناسی، آزمون ورودی برگزار می‌کنند که که می‌بایست آن را با موفقیت پشت‌سر بگذارید. (این آزمون معمولاً 6 ماه قبل از شروع دوره­ی تحصیلی برگزار می­شود.)
 • برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی ممکن است یک مصاحبه شفاهی و یا کتبی از شما گرفته شود.
  -

مرحله سوم : فراهم سازی مدارک موردنیاز پذیرش

مرحله‌ی بعدی پس از بررسی شرایط دانشگاه موردنظر، گردآوری مدارک موردنیاز جهت ارسال درخواست پذیرش و اپلای در دانشگاه می‌باشد. مدارک موردنیاز برای تحصیل در اتریش، بسته به ملیت، مقطع تحصیلی و دانشگاه موردنظر متغیر خواهد بود. به یاد داشته باشید که مدارک شما می‌بایست هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ترجمه رسمی و تأیید شده باشد. جهت بررسی دقیق مدارک موردنیاز پذیرش در دانشگاه موردنظر خود، به وبسایت رسمی آن مراجعه کنید.

مرحله چهارم : بررسی ددلاین دانشگاه

یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل پذیرش، بررسی ددلاین دانشگاه می‌باشد. در دانشگاه‌های اتریش، دو تاریخ ددلاین برای ارسال درخواست پذیرش و اپلای تعیین شده است. شما می‌بایست تمامی اسناد و مدارک خود را تا قبل از تاریخ‌های تعیین شده به همراه درخواست پذیرش خود ارسال کنید. در غیر اینصورت هیچ تمدید مهلتی امکان پذیر نیست. به وبسایت رسمی دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و ددلاین‌های اپلای آن را با دقت مشاهده کنید. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، برای تحصیل در ترم زمستان تا اول ماه سپتامبر و برای ترم تابستان تا اول فوریه فرصت دارند تا هرچه سریعتر برای ارسال درخواست پذیرش و اپلای اقدام کنند.

مرحله پنجم : ارسال درخواست پذیرش (اپلای)

اکنون شما تمام مدارک خود را آماده کرده‌اید و می‌خواهید به همراه فرم درخواست پذیرش خود ارسال کنید. تمامی درخواست‌ها به صورت آنلاین ارسال می‌شوند. اما ممکن است موسساتی وجود داشته باشند که از شما بخواهند تمام اسناد و مدارک خود را از طریق پست ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که برای این کار به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت، بنابراین برای ارسال به موقع مدارک خود معطل نکنید.

مرحله ششم : اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، مرحله بعدی اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی/ ویزای دانشجویی اتریش می‌باشد. به عنوان یک دانشجوی فرا بومی جهت ورود به اتریش برای ادامه تحصیل به یک ویزای دانشجویی نیاز دارید. جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش لازم است با ارائه پذیرش از دانشگاه اتریشی، از طریق سفارت یا اداره کنسولگری اتریش در کشور خود اقدام کنید. پروسه‌ی ویزای تحصیلی اتریش اغلب بین 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد، بنابراین بهتر است که حداقل سه هفته قبل از برنامه‌ی سفر خود جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید.

برخی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش عبارتند از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر در اتریش
 • مدارک ثبت نام دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی لازم جهت اثبات تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در اتریش
 • مدارک اثبات اقامت خود در اتریش (خوابگاه یا غیره)
 • گواهی بیمه سلامت
 • رسید پرداخت هزینه مجوز اقامت (120 یورو)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای تحصیلی اتریش ، شرایط و نحوه اخذ آن، مقاله پیوست شده در لینک را مطالعه نمائید.

مدارک موردنیاز پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش

با مراجعه به وبسایت رسمی دانشگاه موردنظر خود، شرایط و مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش در دوره و مقطع تحصیلی خود بررسی نمائید و سپس جهت اپلای و ارسال درخواست پذیرش شروع به آماده سازی مدارک خود کنید. مدارک موردنیاز پذیرش در هر رشته از دانشگاه، بسته به ملیت و مقطع تحصیلی متقاضی متغیر خواهد بود. مدارک عمومی که جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش لازم است آماده کنید، عبراتند از:

 • مدارک شناسایی (شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و کپی آنها)
 • رزومه ی تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز (آلمانی یا انگلیسی) در مقطع تحصیلی درخواستی
  - مدرک زبان آلمانی برای دانشگاه های دولتی اتریش که نمره آن با توجه به رشته­ی تحصیلی که از طریق Goethe، TestDaF،Institut ÖSD، Telc Deutsch درخواست می دهید تعیین شود.
  - مدرک زبان انگلیسی (آیلتس، تافل، PTE و غیره)، برای دانشگاه های اینترنشنال، در صورتیکه دوره تحصیلی شما به زبان انگلیسی ارائه شود.
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات تحصیلی
  -
  برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دیپلم یا فارغ التحصیلی از دبیرستان
  - برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک لیسانس و ترجمه آن به زبان آلمانی
  - برای درخواست پذیرش مقطع دکترا در اتریش، می بایست فرم درخواست تکمیل شده به همراه ترجمه رسمی، مدارک تحصیلی مقاطع پیشین، مدارک تحصیلی، توصیه ‌نامه و انگیزه ‌نامه شخصی به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.
 • گواهی تمکن مالی (حدود 13000 یورو)
 • نامه عدم منع صلاحیت ادامه‌ی تحصیلات دانشگاه *(Nachweis der besonderen Universitätsreife)
  -

* با این گواهی شما ثابت می­کنید که واجد شرایط تحصیل در رشته انتخابی خود هستید. به این صورت که شما از دانشگاه محل تحصیل خود و یا از وزارت علوم نامه ای به نام “نامه عدم منع تحصیل” را دریافت میکنید).

موارد مذکور تنها برخی از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش می‌باشد و ممکن است مدارک موردنیاز هر دانشگاهی با سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی متفاوت باشد. بنابراین برای بررسی دقیق شرایط و مدارک مورد نیاز می‌بایست به وبسایت دانشگاه موردنظر مراجعه کرده و مدارک آن را بررسی کنید.


هزینه‌های تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، یکی از مقرون بصرفه‌ترین گزینه‌های انتخابی برای دانشجویان فرا مرزی می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در اتریش بسته به عوامل مختلفی چون وضعیت اقامتی متقاضی، لوکیشن و نوع دانشگاه (دولتی باشد یا خصوصی)، مقطع تحصیلی (کارشناسی/ارشد یا دکتری) و رشته‌ی موردنظر آنها متغیر خواهد بود. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، سیستم نظام آموزشی در کشور اتریش دولتی می‌باشد. بنابراین دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا EU/EEA و از شهروندان سوئیسی هستند، برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. البته این مورد تنها برای دانشجویانی است که برای برنامه‌های تمام وقت در دانشگاه‌های دولتی ثبت‌نام کرده باشند. حتی اگر شما از کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید، می‌توانید بدون پرداخت شهریه‌ای سنگین، تجربه تحصیل در محیطی آکادمیک با کیفیت بالای آموزش عالی به دست آورید. میانگین شهریه هر ترم تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی اتریش برای دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا 363.36 یورو و برای دانشجویان اینترنشنال و خارج از اتحادیه اروپا 726.72 یورو می‌باشد. درواقع شهریه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش چیزی معادل 1500 یورو در سال است که بسیار مقرون به صرفه و پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. علاوه بر شهریه، دانشجویان بومی و فرا بومی ملزم به پرداخت 20 تا 30 یورو در هر ترم به عنوان حق عضویت در اتحادیه دانشجویان خواهند بود.

در مقابل شهریه تعیین شده‌ی دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های خصوصی اتریش میزان شهریه‌های تحصیل خود را تعیین می‌کنند که به طور قابل توجهی بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. همچنبن برخلاف دانشگاه‌های دولتی، مؤسسات خصوصی اتریش، از تمام دانشجویان علارغم تابعیت آنها شهریه یکسان دریافت می‌کنند. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش بر اساس دوره انتخابی متقاضی متغیر خواهد بود. میانگین شهریه تحصیلی که توسط دانشگاه‌های خصوصی اتریش از دانشجویان دریافت می‌شود سالانه از 6000 تا 23000 یورو متغیر خواهد بود. البته متقاضیانی که برخی دوره‌های تخصصی‌ را می‌گذرانند ممکن است مجبور باشند 30000 یورو در سال بپردازند.

ناگفته نماند که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا (non-EU) علاوه بر شهریه‌ تحصیل در دانشگاه اتریش می‌بایست هزینه‌هایی برای اقامت، رفت و آمد، خوردوخوراک و خرید کتاب و لوازم آموزشی پرداخت کنند. میانگین هزینه‌های زندگی در اتریش برای یک دانشجوی اینترنشنال به طور تقریبی 1.200 یورو در ماه است که این میزان بر اساس لوکیشن دانشگاه، اینکه در کدام ایالت، شهر یا منطقه قرار داشته باشد متغیر خواهد بود. به عنوان مثال اقامت و سایر هزینه‌های زندگی در شهر وین که پایتخت و مرکز شهر می‌باشد و یا سایر شهرهای بزرگ اتریش چون گراتس، لینس، سالزبورگ و اینسبروک بالاتر از شهرهایی چون هال‌اشتات و دورن‌اشتاین می‌باشد. البته که حدس میزان دقیق هزینه‌های زندگی یک شخص در اتریش کاملأ بسته به سبک زندگی او خواهد داشت.


بورسیه تحصیلی در کشور اتریش

تحصیل رایگان در اتریش از طریق اخذ بورسیه و کمک هزینه‌‌های تحصیلی را امکان‌پذیر است. یکی از راه‌­های تأمین هزینه‌­های تحصیل در اتریش، استفاده از بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی می‌باشد. اتریش بورسیه‌های تحصیلی متعددی بر اساس ملیت و مقاطع تحصیلی دانشجویان خارجی، در نظر گرفته است که تعداد آنها در مقاطع کارشناسی کمتر از مقاطع ارشد و دکتری می‌باشد. به طور کلی دریافت بورسیه‌های تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش اغلب در مقطع دکتری قابل دسترس خواهند بود و متقاضی می‌بایست واجد شرایط دریافت بورسیه یعنی دارای سوابق تحصیلی برجسته با نمرات بالا باشد تا در میان سایر رزومه‌های ارسالی شانس بیشتری داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این بورسیه‌ها توسط مؤسسات مختلف ارائه می‌شوند و شما می‌توانید در هنگام اپلای از کشور مبدأ خود، به دنبال بورسیه بگردید و برای درخواست آن اقدام کنید.

برخی از بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های اتریش عبارتند از:

 • با مراجعه به وبسایت www.grants.at می‌توانید به بورسیه‌های موجود برای دانشجویان اینترنشنال که توسط مؤسسات مختلف اعطاء می‌‌شوند، نگاهی بی‌اندازید.
 • برنامه‌های بورسیه‌ای OeAD برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد، دکترا و محقیقن
 • بورسیه‌های سازمانی که توسط خود دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، به افرادی اعطا می‌شود که از توانایی مالی خوبی برخوردار نیستند اما دار.

در حال حاظر دانشگاه‌های وین، تکنیک گراتس، لئوبن و سایر دانشگاه‌های معتبر کشور اتریش، بورسیه‌های متعددی در رشته‌هایی چون ریاضیات، فیزیک و انرژی، اکولوژی میکروبی، تکنولوژی مولکول شناسی و پروتئین، علوم کامپیوتر، GIS، تحقیقات CeMM و برخی دیگر از رشته‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای متقاضیان مقطع دکترا در نظر گرفته اند.


در آخر از آنجایی که ورود به دانشگاه گام مهمی در زندگی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می‌باشد بهتر است تا برای این کار از کارشناسان مؤسسات اعزام دانشجو به اتریش که تجربه و آشنایی بیشتری با پروسه‌ی پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش دارند، کمک بگیرید. اگر شما هم از متقاضیان تحصیل در یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیل چون اتریش هستید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مؤسسه دانش پژوهان اورانوس تماس گرفته و برای تحصیل در اتریش مشاوره‌ای رایگان دریافت نمائید. کارشناسان ما می‌توانند شما را در انتخاب رشته‌ی تحصیلی و دانشگاه مناسب راهنمایی کنند و در تمامی مراحل این پروسه‌ی دشوار، جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش همراه شما خواهند بود.


.مطالب مرتبط

هزینه تحصیل در اتریش اطلاعات جامع کشور اتریش هزینه زندگی در اتریش کافی شاپ با میزو صندلی های چوبی در دانشگاه اتریش

دیدگاه خود را بیان کنید
واقعا مطالبتون عالی هست. من همیشه پیگیر هستم. امیدوارن بتنونم منم توی اتریش تحصیل کنم. البته الان 17 سالمه
سلام نیلوفر جان. انشالله. صفر تا صد تمام مراحل تحصیلی شما کنار شما هستیم
بسیار عالی. واقعا از خواندن این مقاله لذت بردم
سلام امیر جان . خوشحالیم که برای شما مفید بود
سلام وقت بخیر من جاهایی خوندم که با ویزای دانشجویی اجازه کار پاره وقت به دانشجو داده میشه آیا این موضوع درسته و اینکه با حقوق کار دانشجویی میتونیم هزینه های زندگی تو کشور اتریش رو برآورده کنیم. ممنون میشم پاسخ بدید
سلام محمدعلی عزیز بله درست هست اما در رابطه با سوال دوم باید بگم که این موضوع به سبک زندگی شما برمیگرده اما تقریبا با کار دانشحجویی امکان تامین مالی و پوشش هزینه‌ها هست.
سلام خسته نباشید. من آیلتس دارم. میخواستم بدونم امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های اتریش وجود دارد؟
سلام علیرضای عزیز، اکثر رشته‌ها در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه میشود. اما در مقطع های بالاتر برخی رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه میشوند.
سلام ممنون از اطلاعت جامع و کاملتون
سلام خواهش می کنم در صورت تمایل با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.
سلام چه قدر زمان میبره ویزا بگیری در حال حاضر اولین قدم برای این کار چیه ؟ ممنون
سلام کامران، بعد از دریافت پذیرش می بایست برای ویزا اقدام کنید. بعد از مراجعه به سفارت جهت مصاحبه میانگین سه ماه بعد منتظر پاسخ باشید.
سلام مدارک دانشگاه آزاد، برای پذیرش دانشجویی معتبر هست؟
سلام فاطمه جان، برخی از دانشگاه ها مدارک دانشگاه آزاد را قبول دارند. جهت دریافت اطلاعات در این باره با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.
سلام وقت بخیر . من و همسرم هردو کارشناسی روانشاسی از پیام نور داریم . میخواستم بپرسم چقدر زمان میبره و هزینه چقدر میشه ؟ ممنون
سلام امین جان، هر دو می تونید اقدام کنید. فرآیند پذیرش و ویزا در حدود یک سال زمان خواهد برد. هزینه ها طبق تعرفه وزارت علوم محاسبه خواهد شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید.
سلام وقت بخیر . خواهرم یک سال پیش از موسسه شما اقدام کردند. کارتون عالی هست خسته نباشید. الان هم خودم تصمیم دارم اقدام کنم .
سلام مبینا جان . ممنون از نظر شما. انشالله بتونیم با مشاوره های عالی که میشین بهترین اقدام جهت ادامه تحصیل شما انجام بدیم. منتظر حضور گرم شما هستیم.
سلام ممنون از مطالب مفیدتون. بنده لیسانس برق از دانشگاه دولتی دارم . چطور میتونم برای بورسیه اقدام کنم؟
سلام احمد جان، سپاس از حسن نظرتون. با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان هست برای اخذ بورسیه تحت شرایط خاص می تونید اقدام کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می تونید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.
سلام وقت بخیر . من 38 سالمه یک فرزند دارم . میخواستم بپرسم میتونم با خانواده برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟
سلام پریسا جان، بله همسر و فرزندان کمتر از 18 سال به عنوان همراه همزمان با شما قادر به اقدام جهت اخذ ویزا هستند.
وقت بخیر . میخواستم بپرسم چطور میتونم وقت مشاوره بگیرم؟
سلام رضای عزیز، برای رزرو وقت مشاوره، در ساعات کاری با ما تماس بگیرید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
سلام وقت بخیر من دیپلم فنی و حرفه ای دارم چطور میتونم اقدام کنم؟
سلام صدف جان ، تحت شرایط خاص می تونید اقدام کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید.
سلام واقعا مطالبتون عالی و مفید بود حتما برای ادامه تحصیل موسسه شمارو انتخاب میکنم بدون شک
سلام مونا جان. این نظر لطف شما هست . همیشه مراجعه کنین این لطف داشتن. بدون شک موسسه دانش پژوهان اورانوس تمام تلاشش میکنه که بهترین و با کیفیت ترین خدمات ارائه بده. ممنون از نظر شما
ممنون از اطلاعات کاملتون. من یک قبولی در دانشگاه سراسری در ایران دارم اما برای سال ۹۱ هست. میخواستم بدونم با همون قبولی میتونم اقدام کنم؟ و اینکه من ۳۱ سالم هست و میخوام برای کارشناسی اقدام کنم.
سلام شیمای عزیز، بله امکانش هست، در ضمن تحصیل در دانشگاه‌های اتریش محدودیت سنی ندارد. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
سلام من میخوام کارشناسی اتریش اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
سلام شقایق عزیز، برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی لطفا با شماره‌های موسسه تماس بگیرید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
با سلام وخسته نباشید من ۲۰ سالمه و دیپلم تجربی دارم پرستاری میخونم تا سطح A2 خوندم ولی هنوز مدرک نگرفتم میخوام از دانشگاه پذیرش بگیرم چطوری و از کجا باید شروع کنم؟
سلام صدف جان ، بله شما قادر به اقدام جهت اخذ پذیرش هستید اما با رعایت شرایط خاص قادر به ادامه تحصیل در کشور اتریش هستید. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید.
سلام گفتید جهت اخذ مراجعه کنم کجا و چجوری باید مراجعه کنم
سلام به موسسه دانش پژوهان اورانوس مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگبرید. 021-88345027-9
سلام من در حال تحصیل در دانشگاه سراسری در ترم های آخر رشته علوم مهندسی گرایش مکانیک هستم و تقاضای مهاجرت به اتریش از راه تحصیل را دارم به جز یادگیری زبان آلمانی چه اقداماتی باید انجام بدم؟
با سلام تصمیم قاطع بگیرید و به موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی مراجعه نمایید.
با سلام من کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد دارم.توی یک ویدیو گفته شده که مدرک دانشگاه ازاد برای اتریش قابل قبول نیست.راه حل برای مشکل من چیه؟؟
سلام بله میتوانید از ثبت‌نام‌های پیام نور یا علمی کاربردی استفاده کنید.
ممنون از مطالب خوبتون پرتوکلینیک
ممنون از توجه شما :)
سلام من کارشناسی ناپیوسته عمران ساختمان از دانشگاه غیر انتفاعی دارم،33سالمه,10ساله فارغ التحصیل شدم ،کاردانی عمران هم دارم ،خواستم بدونم با کدوم مدرکم اقدام کنم بهتره؟ایا معماری میتونم ادامه تحصیل بدم؟متاهل همراه با ۱ فرزند هستم،بیشتر واسه بچم قصد مهاجرت دارم تا خودم،ممنون میشم راهنماییم کنین که از کجا استارت کنم
با سلام و روز بخیر شما مدرک کارشناسی اقدام کنید و الویت پذیرش با همان رشته ی مهندسی عمران است. پس از اخذ ویزا و دریافت کارت اقامت می تانید جهت ویزای پیوست سایر اعضای خانواده اقدام کنید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
با سلام من ۳۳ ساله هستم و لیسانس مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد . آیا امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش برای مقطع لیسانس یا ارشد وجود داره ؟ و اینکه امکان تحصیل در رشته ای دیگر مثلا طراحی داخلی ، یا اینکه حتما باید در همون رشته تحصیلی خودم ادامه بدم ؟ با تشکر
با سلام با توجه به اینکه کارشناسی و ارشد شما غیر مرتبط هستند میتوانید جهت پذیرش در مقطع لیسانس مجددا اقدام کنید، و الویت پذیرش با رشته ای است که درآن تحصیل کرده اید و یا نامه ی قبولی در کنکور آن رشته را دارید.
با سلام لطفا شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رو بفرمایین(محدودیت سنی و چه رشته هایی)
با سلام و روز بخیر جهت پذیرش در این مقطع بایستی دانشجو در همین مقطع بوده و یا نامه ی قبولی در کنکور را داشته باشید. محدودیت سنی ندارد و دارا بود گواهی زبان آلمان سطح A2 الزامیست.
سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و در کنکور هنر شرکت کردم ولی از هیچکدوم اون نتیجه ی قابل قبولی که میشه برای قبولی دانشگاه خوب انتظارش رو داشت رو نگرفتم ولی مدرک های فنی حرفه ای از جمله icdl1 icdl2 طراحی وبسایت به صورت حرفه ای فوتوشاپ و روتوش به صورت حرفه ای و جوشکاری رو دارم دوره های تآتر رو کامل به پایان رسوندم و پروژه هایی هم انجام دادم که بسیار نتایج قابل قبولی داشتن و ماه هاست که در کافی شاپ کار میکنم و دوره های کافه منی رو دو بار به طور کامل گذروندم و توی این کار هم خیلی حرفه ای هستم دوره های زبان آلمانی هم به تازگی شروع کرده و دارم آ یک رو میخونم من میخام در دانشگاه های اتریش به تحصیل در رابطه ی فیلمسازی و کارگردانی رو بگذرونم و خیلی هم در این رابطه جدی هستم یک دانشگاه هم هست به اسم دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین که مثل این که بهترین دانشگاه هنر های نمایشی وین اتریش هست اگه میشه بهم کمک کنین چون هیچ طرز فکری ندارم که چطور میتونم برای تحصیل برم اتریش
با سلام و روز بخیر به طورکلی تحصیل در اتریش متوط بر دارا بودن گواهی قبولی در کنکور می باشد و شما در همان رشته ی قبولی امکان پذیرش دارید. علاه بر آن دارا بودم گواهی زبان آلمانی سطح A2 الزامیست
سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته زیست شناسی(ژنتیک) از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هستم.برای پوزیشن دکترا در اتریش میتونم اقدام کنم؟ بهم فاند تعلق میگیره؟
سلام و روز بخیر در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد الویت پذیرش از دانشگاه های اتریش نیست. با توجه به هزینه های پایین تحصیل در اتریش فاند تحت شرایط خیلی خاص به دانشگاه تعلق خواهد گرفت.
سلام و خسته نباشید. بنده دندانپزشک هستم و تسلط به زبان آلمانی دارم برای پذیرش تخصص در دانشگاه های دولتی اتریش باید در ایران قبولی کنکور داشته باشم؟ با سپاس فراوان
سلام و روز بخیر با توجه به اینکه دندانپزشک هستید، ذاشتن مدرک زبان آلمانی سطح C1 الزامیست . تخصص معمولا به صورت پذیرش از بیمارستان و همراه با کار است. لطفا جهت مشاوره با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد سال ۹۲ هستم. ۳۱ سالمه مدرک ب یک دارم و احتمالا تا ماه آینده ب دو هم میگیرم میخواستم بدونم اگر برای ارشد مجدد یا دکتری درخواست بدم شانسی دارم؟
با سلام با این شرایط برای کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش و حتی در صورت داشتن گواهی B2 می توانید برای آلمان اپلای کنید.
سلام کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه علامه طباطبابی هستم میخواستم ببینم برا پذیرش ارشد در اتریش ‌و عجله ای چیکار باید انجام بدم
با سلام جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن گواهی قبولی در کنکور و همچنین دانش زبان آلمانی سطح A2 الزامیست. لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من پیراپزشکی دانشگاه دولتی جندی شاپور هستم و میخوام در اتریش پزشکی بخوانم در دانشگاهی که مدرکش مورد قبول ایران هم باشد میخوانم ببینم میشه و آزمونش چطوریه سخته یا آسونه و به چه زبانی هست و کل هزینه ها رو برای رفتن به اونجا چقدر میشه
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی دانشگاه های اتریش دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در رشته ی درخواستیست. مدرک زبان C1 و آزمون ورودی به زبان آلمانی الزامیست. هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد.
سلام آیا کامپیوتر هم جزو رشته های آزمون ورودی دار اتریش است؟ سطح آزمون ورودی دانشگاه های اتریش در مقایسه با کنکور ایران چگونه است؟
سلام و روز بخیر، بله جزء رشته های آزمون ورودی دار است و منابع آزمون هم از قبل معرفی می کنند. آزمون به زبان آلمانی است.
سلام. من مدرک ارشد آمار از دانشگاه امیرکبیر دارم. برای دکترا میخوام اقدام کنم اما زبان ندارم البته در سطح خوبی زبان بلدم. آیا اول برم ایلتس بگیرم و بعد بیام موسسه تون برای مشاوره یا بدون زبان هم میتونید برام کاری بکنید. سوال بعدی اینکه وقتی برام ویزای تحصیلی صادر شد و من به کشور اتریش رفتم و مشغول به تحصیل شدم از ماه چندم تحصیلم به بعد میتونم اونجا سر کار برم؟ و اینکه ایا کاری که پیدا میکنم تکافوی هزینه تحصیل و زندگیم رو میکنه یا خیر؟ به این سوالم لطفا حتما پاسخ بدید. سپاس
با سلام و روز بخیر. شما بدون زبان هم جهت پذیرش دکتری می توانید مشاوره شوید و حتی ممکن است بنا بر شرایطی بشود با همین مدارک برای شما اقدام کرد. به محض دریافت کارت اقامت یک ساله می توانید وارد بازار کار شوید و در شرایط معمولی تقریبا جوابگوی بیش از نیمی از هزینه های شما است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم در رشته تجربی هستم و میخوام دیپلمم بگیرم و در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنم ایا باید ازمون ورودی بدهم ؟ و کلاسهای زبان المانی هم شروع کردم
سلام و روز بخیر، شما باید نامه ی قبولی در این رشته در آزمون سراسری را داشته باشید، گروه علوم پزشکی جزء رشته های آزمون ورودی دار است و سطح زبان B2 آلمانی مورد نیاز است. البته شما از طریق رشته های علوم پایه و مقطع کارشناسی میتوانید ورود داشته باشید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من کارشناسی رشته مامایی هستم از دانشگاه آزاد میخواستم بدونم آیا میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه های خصوصی اتریش برای کارشناسی ارشد؟چون دانشگاه های دولتی اتریش رشته مامایی ندارن و اینکه هزینه ها چند برابر بیشتر از وقتی میشه که بخوام از صفر یک رشته ی دیگرو اقدام کنم (دیپلم تجربی هستم و 24 سالمه)
سلام وقت به خیر، دانشگاه های خصوصی شهریه های بالایی دارند و در صورتیکه هزینه ها برای شما ملاک باشد گرفتن پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خصوصی به صرفه و اقتصادی نخواهد بود. شما برای ادامه تحصیل در گروه های پزشکی نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی و شرکت در آزمون خواهید داشت.
درود من 29 سالمه و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشاه پیام نور دارم خواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاه میتونم به زبان انگلیسی تحصیل کنم یا باید زبان آلمانی بلد باشم ؟ با چه نمره ای؟ باسپاس
سلام و روز بخیر. دانشگاه پیام نور شما جهت اپلای مورد تایید است اما اگر کشور مقصد را اتریش انتخاب کرده اید قطعا آموزش زبان آلمانی گزینه ی مناسب تری است. سطح A2 زبان آلمانی مورد نیاز است.
سلام شرایط کار دانشجویی در مشور اتریش به چه صورته ؟ بنده در رشته تجارت انفورماتیک و در دانشگاه ملی وین پذیرش شدم ، اما دقیق نمیدونم که سقف درامد و سقف اجازه ی کار در مقطع لیسانس چقدره البته ناگفته نمونه که من مدرک های بین المللی زیادی از جمله ICDL , ++C , سی شارپ ، طراحی وب تا سطح پیشرفته و ... رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🏻
با سلام و روز بخیر. سقف ساعت اجازه کار دانشجویی در دوره ی کارشناسی هفته ای 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری هفته ای 20 ساعت می باشد. مدارک بین المللی شما در پیدا کرد کردن بسیار به شما کمک خواهد کرد و با توجه به رشته ای که پذیرش شده اید می توانید در شرکت های انفورماتیکی استخدام شوید.
سلام من می خواستم بپرسم که اگه مدرک دانشگاه پیام نور داشته باشم برای کار در اتریش بهتره یا مدرک دانشگاه ازاد ،ضمنا من چند سال پیش دانشگاه دولتی کنکور قبول شدم ولی نرفتم. و اینکه با چه رشته هایی راحت تر کار پیدا میشه ،مثلا با مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر چه شغلی میشه داشت. ممنون اگه زود پاسخ بدین
سلام و روز بخیر. جهت اخذ پذیرش مدرک دانشگاه پیام نور و یا نامه ی قبولی در کنکور سراسری نسبت به دانشگاه آزاد دارای الویت بالاتری هستند. با توجه به اینکه اتریش کشور صنعتی است، رشته های فنی و مهندسی راحت تر جذب بازار کار خواهند شد.
با سلام من دیپلم ماشین های کشاورزی و فوق دیپلم مکانیزاسیون کشاورزی از دانشگاه فنی و حرفه ای تهران و مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی تهران و کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه دولتی دارم آیا منم میتونم اقدام کنم؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و روز بخیر. امکان اپلای در رشته ی مکانیک برای شما است.تحصیل به زبان آلمانی است و هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد. مهات ثبت نام ترم جدید تا 5 فوریه 2019 می باشد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من در حال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم میخواستم‌ بدونم تقریبا باید از ترم چندم درخواست بدم؟ و اینکه در دانشگاه مونتان اتریش به زبان آلمانی تدریس میشه یا انگلیسی ؟ میخوام‌ راهنماییم کنید که آیلتس بگیرم یا زبان آلمانی رو شروع کنم؟
سلام و روز بخیر شما تمایل به ادامه ی تحصیل در چه مقطعی را دارید؟ کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟ در دانشگاه مونتان رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شود . برای دوره های انگلیسی زبان آیلتس 6.5 و برای دوره های آلمانی زبان سطح A2 مورد نیاز است.
با سلام من۲۰ سالمه و رشته مشاوره ترم ۱ میخونم اگه که من امسال کنکور بدم و رتبه من سه هزار به پایین بشه آیا ممکنه من در رشته های پزشکی یا دندون یا دارو دانشگاهای وین بورس تحصیلی بگیرم ومعدل دیپلم هم تاثیر گذار نباشه البته من مدرک زبان ندارم ولی میتونم هم اینجا اقدام کنم
سلام و روز بخیر شرط اولیه ی پذیرش در رشته هاتی پزشکی و پیراپزشکی دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در همان رشته می باشد. علاوه بر آن درار بودن مدرک زبان آلمانی الزامیست. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام خسته نباشید ممنون میشم به سوالات منم جواب بدهید. من مدرک کارشناسی مکانیک رشته ساخت تولیو قالبسازی از دانشکده فنی تبریز (سراسری دولتی ) با معدل 14.9 دارم. مدرک کاردانیم هم از همین دانشگاه است. الانم دارم زبان انگلیسی میخونم تا خرداد 98 آیلتس 6 رو میگیرم ولی الان دانشجو نیستم ولی پایان خدمت دارم. سوال اول: الان اتریش به من ویزای تحصیل میده؟ سوال دوم: من تو ارشد فقط همین رشته رو میتونم بخونم یا نه همه رشته هایی ک تو گروه مکانیک هست؟ و اگر آیلتس داشته باشم نمیتوانم ارشد رو رشته زبان انگلیسی بخونم؟ سوال سوم: برای کار نیمه وقت دانشجو از چه زمانی میتونه شروع به کار کنه؟ با تشکر
با سلام و روز بخیر الویت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مرتبط با دوره کارشناسی است.همچنین در کشور اتریش تحصیل به زبان آلمانیست و سطح زبان آلمانی A2 مورد نیاز است. از زمانی که شما کارت اقامت بگیرید در دوره کارشناسی هفته ی 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید. با مرجعه به کانال موسسه نمونه ویزاهای دانشجویی اخذ شده را مشاهده نمایید.
سلام من ٢٠ سالمه ، كارشناسي مهندسي تعميرو نگهداري هواپيما دارم و براي ارشد ميخوام تو زمينه رشته خودم فعاليت كنم ، منتها مدرك دانشگاهم علمي كاربردي هست اما دارم مدرك b1 ميگيرم و ميخوام دوره هاي آديتور و بگذرونم ، در نهايت هم همراه با درسم ميخوام اونجا كار كنم در همين زمينه رشته خودم ، و مهم تر از همه ميخوام دانشگاه وين و انتخاب كنم اما نميدونم پذيرش ميكنه اين رشته را؟ لازم باشه مدرك يازا هم ميگيرم كه خيلي متعبر هست ، و لازم به ذكر هست كه مقاله هم در اي اس اي دارم كمكي ميكنه؟
سلام و روز بخیر با توجه به سن تان شرایط برای اقدام ایده آل است. مدرک زبان B1 و دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول است. فقط بابت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش بایستی شما در ایران دانشجو باشید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام ، من در مقطع دبیرستان هستم و رشته ریاضی میخونم ، قصد دارم در کنار کنکور ریاضی ،کنکور هنر هم بدم(برای قبولی در رشته ی موسیقی) ، میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش از دانشکده های هنر اتریش قبولی از یک دانشگاه دولتی ایران کافیه (یا در کنارش آزمون ورودی هم باید بدم؟) ، و اینکه رشته ی موسیقی به انگلیسی هم تدریس میشود؟
با سلام و روز بخیر. همانطور که اشاره کردید شرط اولیه ی پذیرش در دانشگاه اتریش داشتن نامه ی اشتغالی به تحصیلی در همان رشته است. رشته ی موسیقی آزمون ورودی داشته و در صورت تدریس به زبان انگلیسی درا بودن مدرک آیلتس الزامیست. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، گرایش سیستم های قدرت در دوره روزانه دانشگاه شهید بهشتی هستم، کارشناسی هم دانشگاه سراسری گیلان خوندم با معدل 17 . مدرک زبان انگلیسی هم ندارم الان اگر بخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو اتریش، دانشگاه های انگلیسی زبان هم داره؟ داشتن مدرک زبان انگلیسی واسه اون دانشگاهها نیازه؟
سلام و روز بخیر جهت پذیرش در مقطع دکتری داشتن مدرک زبان الزامیست و حداقل نمره ی مورد نیاز 6.5 آیلتس می باشد. در صورت تمایل می توانید برای کشور اسپانیا بدون مدرک زبان اقدام کنید.
با سلام.من 19سالمه با دیپلم تجربی از مدرسه تیز هوشان. امسال قصد دارم کنکور بدم و در رشته دندان پزشکی ادامه تحصیل بدم.1بعد از قبولی در کنکور چقدر طول میکشه تا ویزای تحصیلی آماده بشه؟2از کجا اقدام کنم بهتره؟؟؟از سفارت اتریش یا از طریق دانشگاه؟3چه مدرک زبانی لازمه؟4کدوم دانشگاه شانس پذیرفته شدن بیشتری داره؟؟5در آخر شما نیحتی برام ندارین؟؟؟ممنون
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش رشته های علوم پزشکی در کشور اتریش داشتن گواهی اشتغال به تحصیل در همان رشته و دارا بودن سطح C1 زبان آلمانی می باشد.پیشنهاد میکنم در ابتدا برای گروه علوم پایه اقدام کنید که شانس پذیرش بالانری هم داشته باشد همچنین آموزش زبان آلمانی هم حتما آغاز کنید. برای اپلای تحصیلی از خود دانشگاه اقدام کنید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
‎سلام من دانشجو مکانیک دانشگاه آزاد تبریز که جمعا دو ترم پاس کردم هر دو ترم هم بالای ۱۸ دیپلم ریاضی با معدل بالای۱۷ مدرک زبان ندارم سن۲۰. آيا امكان پذيرش من براي دانشگاه هاي اتريش و دوره زبان وجود دارد؟؟.
سلام روز بخیر. دانشگاه آزاد مورد تایید دانشگاه های اتریش نیست اما با کمک موسسه می توانید گزینه های بهتری را جایگزین کنید تا بتوانید اقدام کنید.
با سلام من دانشجوی کارشناسی معماری داخلی هستم در کدام دانشگاه میتوانم پذیرش بگیرم و چه رشته ی مرتبطی و آیا نیاز با ازمون ورودی دارم ؟ و ایا دانشگاه با زبان انگلیسی برای رشتهی من در مقطع کارشناسی هست؟
سلام روز بخیر.رشته معماری در دو گروه رشته های فنی و هنر ارائه می شود. به طور کلی رشته های معماری با پورتفولیو قوی امکان اقدام دارند و به رشته های انگلیسی زبان نیاز به مدرک زبان آیلتس است
با سلام من رشته تحصیلیم در هنرستان برق بوده و کاردانیمم تو رشته ی برق بوده.الان مشغول تحصیل تو مقطع کارشناسی همین رشته هستم.میخواستم بدونم برای پذیرش در رشته ی موسیقی در اتریش میتوانم پس از انصراف از دانشگاه و ثبت نام در دانشکده ی علمی کاربردی بدون کنکور رشته ی آهنگسازی ایرانی،گواهی اشتغال تحصیلی ارسال کنم برای دانشگاه اتریش آیا گواهی اینطور دانشکده ها اعتبار لازم را دارد؟ سوال دیگر اینکه آزمون ورودی رشته موسیقی در دانشگاه اتریش در چه سطحی است و من برای کسب آمادگی های لازم باید چه اقداماتی انجام بدم؟
سلام و روز بخیر با ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و در رشته ی موسیقی شما شانس پذیرش در اتریش را دارید و این دانشگاه مورد قبول است اما قطعا الویت با افرادی است که دانشجو مقطع کارشناسی هستند. باتوجه به رنک بالای موسیقی اتریش در دنیا، سطح آزمون ها پایین نیست.
سلام خسته نباشید من محصل یازدهم تجربی ام اما قصدم کنکور هنر و رشته ی موسیقیه بنظر شما با دادن کنکور تجربی میتونم راحت تر خارج شم یا کنکور هنر ؟
با سلام به صورت کلی اگر میخواهید در رشته ی هنر در دانشگاه های وین تحصیل کنید باید قبولی همین رشته را در یکی از دانشگاه های سراسری ایران را داشته باشید. یا اینکه باید در آزمون ورودی شرکت کنید.
سلام. من فارغ التحصيل كارشناسي مكانيك در حرارت و سيالات از دانشگاه آزاد با معدل 15.31 هستم. و 35 ساله هستم. امسال نيز در كنكور ارشد دانشگاه روزانه سراسري شهرستان قبول شدم كه نرفتم آيا امكان پذيرش براي من در دانشگاه Leoben وجود دارد؟ حدود 7 سال سابقه كار در شركت هاي خصوصي نفت و گاز و نيروگاهي دارم.
باسلام در صورتی که مدرک زبان A2 داشته باشید می توانید جهت پذیرش دانشگاه Leoben اقدام نمایید.
سلام . من کارشناسی عمران غیرانتفاعی دارم. و پذیرش دوره آلمانی در مجارستان گرفتم. و قصد دارم بعداز آن پذیرش برای کارشناسی ارشد در اتریش بگیرم. لطفا بگید که ‌میتونم اواسط کلاسام اقدام‌کنم ب اپلای کردن و چه مدارکی لازم دارم؟ آیا من عضو اتحادیه شینگن هستم و شرایطم فرق میکند؟؟
با سلام شما برای تحصیل در مقطع بالاتر حتما باید قبولی اون مقطع و داشته باشید. شما چون اقامت یک ساله ی اون کشور رو دارید میتونید از سفارت اتریش در مجارستان اقدام کنید.
سلام.با پذیرش دکترا در کشور هلند بعد از چه مدت خانواده به ما ملحق میشوند؟ ایا به فرزندان بالای 18 سال هم اجازه ی اقامت میدهند یا اینکه باید جدا برای انها پذیرش گرفت؟
سلام و روز بخیر قاعدتا در اکثر کشورهای اروپایی شما بعد از دریافت کارت اقامت یک ساله میتوانید جهت الحاق خانواده اقدام کنید. برای بچه های بالای 18 سال بایستی به صورت مستقل اقدام کرد.
سلام. آیا کشور اتریش بورسیه دکتری رشته آموزش زبان انگلیسی را دارد؟
با سلام. دریافت هر بورسیه ای منوط به نظر سوپروایزر دارد ولی به صورت کلی بایستی در ابتدا برای دریافت پوزیشن دکتری اقدام کرده و بعد برای بورس درخواست دهید.
سلام وقتتون بخیر من لیسانس زیست سلولی و مولکولی از دانشگاه آزاد تهران دارم میخوام برای داروسازی اقدام کنم خیلی جاها خوندم داروسازی ازمون ورودی نداره و شرط معدلو دانشگاه ازاد بودنم مهم نیست فقط باید تو یه سری رشته هایی که خودشون تعیین کردن و مرتبطه باید لیسانس باشه میخواستم بدونم این اطلاعات درسته؟هنوز این قوانین پابرجاست؟اطلاعاتی در مورد ازمون دارین و اینکه داروسازی در اتریش چند ساله؟ ممنون
با سلام داروسازی جز رشته های گروه پزشکی محسوب می شود و آزمون ورودی دارد. برای اینکه بتوانید در این رشته مشغول به تحصیل شوید لازم است مدرک زبان آلمانی C1 داشته و در آزمون نیز شرکت نمایید. مدت دوره دکتری داروسازی بین 5 تا 7 سال بسته به تعداد یونیت های اخذشده و گذراندن واحدهای درسی متغیر است. البته مادامی که واحدها توسط دانشجو پاس می گردد و در حال تحصیل هستید اقامت شما تمدید می گردد.
سلام.ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. من کارشناسی صنایع غذایی دارم از دانشگاه ازادبا معدل16.برای ارشد دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم.امکانش هست بتونم برای ارشد از دانشگاه های اتریش بذیرش بگیرم؟فاند چطور؟به من تعلق میگیره؟و اینکه میشه بگید کدوم دانشگاه ها رشته منو دارن؟
با سلام با توجه به اینکه تحصیلات شما در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد می باشد می توانید برای کاهش ریسک پرونده هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم کارشناسی مجدد اقدام نمایید و پس از اینکه پذیرش و ویزایتان انجام شد در کشور مقصد قادر به تغییر مقطع و رشته تحصیلی خواهید بود. فاند در مقطع دکتری به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل هر ترم حدود 780 یورو میباشد و تقریبا تحصیلات ارزان محسوب می شود و دانشجو با کار پاره وقت توان تامین هزینه ها را خواهد داشت بنابراین اخذ فاند درمقاطع پایین تر از دکتری به ندرت اتفاق می افتد.
سلام وقت بخیر... برای اقامت اتریش چی لازمه!؟ و من در زمینه میکاپ مدرک دارم فنی ودرزمینه ورزشی در رشته تکواندو دان دوم هستم مدرک تحصیلیم در هنرستان تحصیل میکنم در رشته گرافیک(عکاسی*) و دوست دارم در دانشکدهه هنر عکاسیو ادامه بدم اگ میشه....راحل بدین ک به هدفم برسم
با سلام با توجه به اینکه هنوز در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستید پیشنهاد می شود شروع به یادگیری زبان آلمانی نموده و در کنکور سراسری شرکت کرده و دقیقا در رشته ای که علاقه دارید یعنی همین عکاسی قبولی داشته باشید. قبولی شما ترجیحا در یکی از دوره های روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی یا پیام نور باشد ریسک پرونده کمتر خواهد بود.
با سلام من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد تهران با معدل ۱۲.۸۲ سال ۹۰ گرفتم در حال حاضر کارمند رسمی نفت با ۶ سال سابقه هستم ارشد پیام نور تهران واحد ری مدیریت بازرگانی قبول شدم و آزاد تهران مدیریت کارآفرینی باتوجه به اینکه برا اتریش مدرک پیام نور مهمه، خواستم ببینم من پیلم نپر ثبت نام کنم میتونم برا ارشد اتریش بخونم؟ باتوجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانسم مرتبط نیست ریسکم چقدره؟ و اینکه ممنون میشم پیشنهادتون رو بگین لازم به ذکره متاهل هستم و دو فرزند ۶ و ۲ ساله دارم ممنون
با سلام همانطور که خودتان نیز اشاره کردید شما فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی با رشته ای غیر مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد و در دانشگاه آزاد هستید و این خود باعث افزایش ریسک پرونده تان می شود. در صورتیکه تمایل دارید در رشته مدیریت تحصیل نمایید در همین رشته در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید تا شانس بیشتری داشته باشید. البته برای اینکه بتوانید شانس بالاتری کسب نمایید می توانید در مقطع کارشناسی رشته مدیریت در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام نمایید. در این صورت شانس شما برای پذیرش بیشتر خواهد بود. بعد از اینکه ویزا شدید برای همسر و فرزندتان جهت ویزای همراه می توانید اقدام نمایید.
سلام ایا این مطلب درسته که دانشگاه وین مدرک دانشگاه آزاد قبول نداره و دیگه نمیشه اقدام کرد؟
سلام بله درست است
سلام ایا بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه اتریش محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود دارد ؟ یا با گرفتن پذیرش میتوانیم چند سال بعد ثبت نام کنیم؟
با سلام با اخذ پذیرش از دانشگاه های فنی در اتریش عملا دو ترم فرصت ثبت نام خواهید داشت و در صورت تاخیر می بایست پذیرش خود را تمدید نمایید. در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه ملی وین در صورت عدم تغییر چارت درسی دانشگاه در رشته شما می توانید با تاخیر ثبت نام انجام دهید.
سلام خانمی هستم ۳۴ ساله. امسال دانشگاه شهید چمران اهواز رشته علوم سیاسی قبول شدم. چطور و با چه شرایطی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش،اقدام کنم؟ از کجا و چه زمانی شروع کنم؟ چقدر باید هزینه کنم؟ آیا یک دختر تازه دانشجو شده،چطور باید از پسِ خرج دانشگاهش بر بیاد؟! سپاس
با سلام بله شما از همین امروز می توانید جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید و شانس بالایی دارید. بنابراین برای اینکه با توجه به شرایط سنی ریسک ویزای کمتری داشته باشید بهتر است هرچه سریعتر اقدام نمایید. با توجه به اینکه اجازه کار خواهید داشت توان تامین هزینه ها را در اتریش خواهید داشت. قرارداد شما بر اساس نرخنامه مصوب وزارت علوم محاسبه خواهد شد . غیر از مبلغ قرارداد هزینه ترجمه و تایید مدارک و دپازیت خوابگاه هم خواهید داشت.
سلام .من دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه سراسری هستم .1-بعد از فارغ التحصیلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش باید ارشد یکی از دانشگاه های سراسری پذیرفته بشم؟ و 2-هر کدوم از گرایش های ارشد پرستاری رو که قبول شم میتونم اونجا ادمه بدم یا میتونه تغییر کنه؟ 3-برای ارشد پرستاری آزمون ورودی داره ( اگر داره چجوری میتونم از شرایط این آزمون اطلاع پیدا کنم)؟
با سلام بله برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد نیاز به قبولی در آزمون سراسری در همین رشته را دارید. شما می بایست در رشته پرستاری یا رشته ای که حداقل 33 واحد مشترک با رشته پرستاری دارد قبولی داشته باشید. لازم به ذکر است برای تحصیل در این رشته حتما نیاز به قبولی در آزمون ورودی که در وین برگزار خواهد شد دارید. در ارتباط با آزمون ورودی دانشگاه دوره های آمادگی برگزار کرده و منابع معرفی خواهد کرد.
با سلام واحترام ؛ آیا سفارت اتریش اجازه میدهند فرزند زیر دوساله ام را با خودم ببرم با توجه به اینکه خیلی کوچک است واحتیاج به مادر دارد ؟ آیا باید برای فرزندم جداگانه وقت سفارت بگیرم ویا با یک ایمیل برای هر دو نفر امکان دارد؟ منتظر پاسخ وراهنمایی شما هستم. با تشکر
با سلام خیر از سال 2017 به هیچ وجه امکان ورود همزمان همراه وجود ندارد و پس از دریافت کارت اقامت شما، می توان برای همراه اقدام کرد. این پروسه حداقل بین سه تا شش ماه طول خواهد کشید.
با عرض سلام و خسته نباشید آیا با مدرک پردیس پزشکی میتوان برای ادامه تحصیل حین دانشجویی یا تخصص در اتریش اقدام کرد؟
با سللام علاوه بر شرایط فوق نیازمند دانش زبان آلمانی حداقل B2 می باشید. برای ورود به مقطع عمومی باید تطابق واحدها صورت گیرد.
سلام. طبق شرایط فعلی که مدرک یا اشتغال به تحصیل از دانشگاه ازاد توی اتریش قبول نیست ، ینی باید در رشته های بدون کنکور در دانشگاهی دیگه مثل پیام نور ثبت نام کرد ؟ و اگر میشه آیا اشتغال به تحصیل رو در همون ترم اول میشه گرفت و برای پذیرش از دانشگاه های دولتی اتریش اقدام کرد؟
با سلام بله دقیقا از طریق ذکر شده می توان اقدام به اخذ پذیرش کرد.
سلام من فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه دولتی هستم و در حال حاضر با بیمه اجباری مشغول به کارم . میخاستم بدونم معادل سازی واحدهای گذرانیده و گذراندن دوره ی تخصص مجموعا چند سال زمان نیاز است و آیا از همان ابتدا مدرک زبان آلمانی نیاز هست یا خیر؟
با سلام. هدف شما اگر تخصص پزشکی در آلمان است بایستی سطح زبان ب 2 را حداقل داشته باشید. تطابق واحد ها پروسه ای تخصصی است که بسته به ایالت هدف شما متفاوت خواهد بود.
سلام با سن سی سال سفارت برای دوره کارشناسی ویزا صادر می کند؟با تشکر
سلام. تحصیل در اتریش محدودیت سنی ندارد
سلام و وقت بخیر.لیسانس مدیریت پیام نور با معدل 13 در سال 95 و ترم اخر مدیریت اجرایی از دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم برای پذیرش در اتریش شانسی دارم. باتشکر از مطالب مفیدتان
با سلام دانشگاه آزاد شما مورد تایید اتریش نمی باشد. برای ارشد مجدد بایستی اشتغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را ارائه دهید.
با سلام بنده (بدون آزمون) در مقطع کارشناسی رشته حقوق دانشگاه پیام نور در حال تحصیل میباشم. آیا امکان پذیرش در دانشگاههای اتریشُ دارم؟؟
با سلام. بله شما می توانید در مقطع دیپلما حقوق از دانشگاه وین اتریش پذیرش دریافت کنید
سلام-وقت بخیر-من دانشجو ترم 6کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهرانم-میخوام برای ارشد پذیرش دانشگاه ملی وین بگیرم-سوالام به ترتیب اینهاست- 1-من بعد فارغ التحصیلی اگر ازمون ارشد تو ایران ندم و دانشجو ارشد نباشم میتونم با مدرک کارشناسیم پذیرش بگیرم؟ 2-امکان ورود همزمان همسرم عست؟ 3-بعداز رفتن اونجا امکان بورس تحصیلی از موسسه یا دانشگاه مرتبط وجود دارد؟ 4- چه دانشگاه های دیگری رشته علوم سیاسی یا اقتصاد سیاسی دارند؟ 5- تا چند درصد مخارجو میشه با کار کردن خودم و همسرم جور کنیم ؟
1-خیر حتما باید قبولی در دانشگاه و یا استغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را داشته باشید . 2- ورود همراه بعد از شما با سه تا شش ماه فاصله است. 3- بورس معمولا برای مقاطع بالاتر از ارشد می باشد . 4-می توانید رشته شهرهای دانشگاهی را در سایت جستجو کنید . 5-بسته به نوع کار شما متفاوت است اما پوشش هزینه هارا تا 50 درصد می توانید در سال اول داشته باشید
با عرض سلام و خسته نباشید... من دانشجوی رشته مهندسی صنایع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد شیراز هستم. معافیت از خدمت ندارم برای ادامه تحصیل تو همین رشته یا هر رشته ی دیگه میتونم برم؟ و اگه میتونم برم کدوم کشور؟ ممنون
با سلام و روز بخیر برای تحصیل در رشته ی مورد نظر باید مدرک زبان انگلیسی برای کشورهای انگلیسی زبان داشته باشید در رابطه با وضعیت خروجتون باید با سازمان نظام وظیفه در ارتباط باشید
سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی در دانشگاه پیام نور گذروندم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 16 هستم میتونم برای دکتری در کشور اتریش اقدام کنم؟
با سلام. شما برای ارشد مجدد واجد شرایط هستید. برای پذیرش دکتری علاوه بر رزومه ی پژوهشی قوی و مدرک زبان بایستی قبولی این مقطع را داشته باشید.
سلام فوق لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه ازاد می خواستم اتریش درس بخونم.الان برای گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل می خواستم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم شما پیشنهاد می کنید همون رشته ثبت نام کنم یا رشتمو تغییر بدم؟
با سلام برای همین رشته یا بر اساس رشته ی مرتبط با دوره ی کارشناسی خود اقدام فرمایید .
سلام. من فارغ التحصیل مهندسی ساخت و تولید دانشگاه سراسری هستم با معدل 16. امسال ارشد شرکت کردم برای اقتصاد و مجاز به انتخاب رشته روزانه شدم. قصد ادامه تحصیل در رشته اقتصاد دارم.حالا هر کشوری که مدرکش معتبرتر از ایران باشه و مقرون به صرفه باشه یعنی خیلی هزینه ش زیاد نباشه. آیا امکانش هست با توجه به تفاوت مدرک کارشناسیم و انتخاب رشته اقتصاد؟ کجاها رو پیشنهاد میدید و به طور تقریبی ماهی چقد باید از جیب خودم هزینه کنم با توجه به کار پاره وقت اونجا. ببخشید طولانی شد ممنون
با سلام شما می توانید برای کارشناسی ساخت و تولید و یا ارشد اقتصاد هر دو درخواست دهید تصمیم با دانشگاه است که شما در کدام مقطع پذیرفته شوید. پیشنهاد کشور اتریش می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در متن ذکر شده است. دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. میانگین حقوق بین 7 تا 12 یورو در ساعت می باشد.
سلام و خسته نباشید من مدرک کارشناسی ریاضی از دانشگاه پیام نور رو دارم و 34 سالمه مجرد هم هستم چطوری میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم (البته تا حدی هم زبان انگلیسیم خوبه )
با سلام و سپاس. شما واجد شرایط تحصیل کارشناسی مجدد در اتریش می باشید. تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. پس از پذیرش به شما زمان جهت یادگیری زبان آلمانی داده می شود.
سلام وقتتون بخیر;من دانشجوی داروسازی ترم آخر دانشگاه علوم دارویی تهران هستم میخواستم ببینم میتونم واسه تخصص تو رشته داروسازی برای اتریش اقدام کنم؟ منظورم بیشتر بورسیه دانشگاه های اتریش هست ممنون میشم پاسخ بدید😊🌹
با سلام. برای تخصص رشته های علوم پزشکی باید دانش زبان آلمانی ب2 رو داشته باشید و واحدهای گذرانده ی شما نیاز به معادل سازی دارد .
با سلام من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک جامدات از یکی دانشگاه دولتی ایران هستم و خواستم بدونم بدون شرکت در آزمون دکترا و قبولی در ایران میتونم در دانشگاه های اتریش دکترا بخونم و مدرک زبان آلمانی هم دارم ممنون از سایت خوبتون
با سلام معمولا برای اخذ پذیرش هر مقطع تحصیلی بایستی قبولی در آزمون سراسری و یا اشتغال به تحصیل آن رشته را داشته تا بتوانید در آن مقطع مشغول به تحصیل شوید. با شرایط فعلی می توانید برای ارشد مجددا پذیرش دریافت کنید
سلام خسته نباشید.من دارای مدرک زبان انگلیسی و دیپلم تجربی هستم با 21سال سن.و 1ترم پرستاری خوندم.برای اوامه تحصیل دررشته پزشکی و دندان و دارو بهترین راه کدام است؟ وحداقل هزینه چقدر است؟
برای ورود به رشته های پزشکی گزینه ی مناسب با شرایط شما مجارستان می باشد با حدود 15000 یورو هزینه تحصیل سالیانه
سلام وقت بخیر.من۳۰سالمه و لیسانس حقوق ازدانشگاه پیام نور تهران واحدشهریار دارم.امسال کنکورارشدغیرروزانه وپیام نور وآزادمجازبه انتخاب رشته شدم واعلام نتایج ابتدای شهریورماهه.باتوجه به اینکه رشته حقوق ایران درکشوراتریش هیچ اهمیتی نداره..من چطورمیتونم برای کارشناسی ارشدوارددانشگاه های کشوراتریش بشم؟چه رشته ای قابل تحصیل برای من وجودداره ومناسبه‌؟ممنون
با سلام رشته ی حقوق در دانشگاه وین در مقطع دیپلما یعنی فوق لیسانس پیوسته ارائه می شود و طول دوره ی آن پنج ساله هست. در برخی از دانشگاه های شهرهای دیگر اتریش چنانچه قبولی و یا اشتغال به تحصیل مقطع ارشد حقوق را داشته باشید می توانید برای همین مقطع درخواست ارائه دهید . بدیهی است تطابق واحدها منوط به نظر کمیسیون دانشگاه می باشد.
با سلام دانشجوی کاردانی رشته الکترونیک در دانشگاه فنی هستم امسال تموم شدم مسلط ب زبان المانی هم نیستم خواستم ببینم شرایط من هم برای تحصیل در اتریش و هم مهاجرت چگونه است
سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش داشتن مدرک کاردانی و یا کارشناسی است و در صورت دانشجو بودن در این مقطع اپلای امکان پذیر نیست.
سلام روزتون بخير من فارغ التحصيل پرستاري در دانشگاه آزاد واحد علوم پزشكي تهرانم كه جز دانشگاه هاي برتر ايرانه ، ميخواستم ببينم امكان تحصيل در رشته پزشكي در اتريش براي من هست و چقدر هزينه بايد بكنم
سلام و روز بخیر اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در کشور اتریش، مستلزم دارا بودن زبان آلمان c1 و همچنین نامه ی قبولی در همین رشته از دانشگاه سراسری می باشد. شما با این شرایط قابلیت اپلای از یکی از رشته های علوم پایه را دارید.
سلام من ۳۲ سالمه لیسانس مرمت ابنیه تاریخی از دانشگاه دولتی در سال ۹۰ و ارشد معماری دانشگاه ازاد سال ۹۲ هستم چجوری میتونم پذیرش دانشگاه اتریش بگیرم؟
سلام مرتبط بودن رشته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار مهم است که در خصوص شما نیاز به بررسی ریز نمرات می باشد. در نهایت شما امکان اپلای از دانشگاه تکنیک وین در رشته ی معماری و از دانشگاه ملی در رشته های باستان شناسی را دارید.
سلام وقت بخیر.من در حال تحصیل هستم رشته شیمی کاربردی سال اخر.وسال بعد در ازمون سراری شرکت میکنم برای ارشد بیوشیمی بالینی.میخواستم بپرسم با قبولی ارشد بیوشیمی بالینی درصورتی که کارشناسی دانشگاه ازاد فارغ التحصیل میشم میتونم برایپذیرش اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام بله در صورت قبولی در کنکور سراسری فرصت خواهید داشت جهت ادامه تحصیل اقدام نمایید. البته شما باید کشور مقصد را مشخص کنید. دانشگاه های بعضی از کشورها مدرک دانشگاه آزاد را تایید می نمایند و شما میتوانید مستقیما در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهید.
سلام. من دانشجوی مقطع ارشد مهندسی منابع آب دانشگاه آزاد هستم و تمام واحدها رو پاس کردم و فقط دفاع از پایان نامه باقی مونده. میخواستم ببینم برای دکترا با چه شرایطی و چه زمانی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟
با سلام جهت اقدام در مقطع دکتری برای کشور اتریش داشتن مدرک زبان الزامی است. همچنین یا باید کنکور دکتری داده و در این مقطع قبولی داشته باشید یا باید از یک دانشگاه دولتی گواهی عدم ممانعت از تحصیل داشته باشید. البته شما می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کشور اسپانیا را انتخاب کنید چون نیاز به مدرک زبان و قبولی در مقطع دکتری ندارد.
سلام من فوق دیپلم مددکاری علمی کاربردیم میخوام ویزا بگیرم 23 سالمه و مجردم الان دوباره کنکور دادم که مدرک کارشناسی داشته باشم میشه در حین تحصیل به کارای دانشگاه اتریشم انجام داد؟ یا حتما باید درسم تموم شه بعد؟
با سلام و روز بخیر، شما در حین تحصیل میتوانید اقدام کنید. دانشجوی هر رشته ای باشید برای همان رشته میتوانید اقدام کنید. درضمن اشتغال به تحصیلی دانشگاه آزاد مورد قبول نیست.
باعرض سلام و خسته نباشید. بنده فارق التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری هستم. برای پذیرش در مقطع ارشد میتونم اقدام کنم یا حتما باید اینجا کنکور ارشد بدم قبول بشم بعد اقدام کنم به پذیرش برای ارشد؟ سوال بعدیمم اینه که کشور اتریش یا دانشگاه های اتریش، کمک هزینه ای به دانشجو ها (مثل دانشگاه های ایتالیا) اعطا می کنن!؟ (فاوند جهان سومی و از این قبیل...) اگر میدن، شرایطش چیه؟ بسیار ممنونم...
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به قبولی در کنکور سراسری در این مقطع هست اما شما می توانید در دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید و با داشتن نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید.
سلام فوق دیپلم جوشکاری از دانشگاه علمی کاربردی دارم برای ادامه تحصیل در آلمان و اتریش باید چکار کنم و ادامه تحصیل در اونجا باید از لیسانس به بعد باشد یا با دیپلم هم میتوان ویزای تحصیل دریافت کرد درضمن زن و بچه هم دارم اونارو چطور ببرم کلا چهار نفرمون چقدر باید پول خرج کنیم بریم باسپاس
با سلام. در ابتدا شما بایستی ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه را ارائه دهید تا برای مقطع کارشناسی در اتریش پذیرفته شوید. پیوست همسر و فرزندان بعد از دریافت کارت اقامت شما و معمولا با فاصله ای بین سه تا شش ماه انجام خواهد شد. جهت اطلاع از هزینه ها می توانید صفحات هزینه زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در اتریش را مطالعه بفرمایید.
با سلام من ترم 6 کارشناسی معماری هستم و برای بعد از اتمام کارشناسی میخواهم در اتریش ادامه تحصیل بدم، در حال گذراندن دوره های زبان آلمانی هستم و میخواستم بینم چه اقداماتی لازم هست که از الان انجام بدم؟
با سلام و روز بخیر، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما میبایست ابتدا فارغ التحصیل شوید و در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته ی خود در ایران و در یکی از دانشگاه های دولتی شرکت نمایید و با نامه ی قبولی به موسسه مراجعه فرمایید.
من دانشجوي دانشگاه ازاد بودم الان مدركم و ٣ ساله گرفتم واسه پذيرش توي دانشگاه اتريش بايد چيكار كنم من رشته حقوق خوندم
با سلام متاسفانه در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید نیست و برای ادامه ی تحصیل باید قبولی در دانشگاه سراسری رو داشته باشید
سلام من مدرک لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی رو دارم .خواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع ارشد چیکار باید بکنم.ایا به رشته ی معماری تو مقطع ارشد زود ویزا میدن یا نه؟
با سلام. برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد معماری علاوه بر داشتن نمونه کار قوی بایستی قبولی این رشته و یا اشتغال به تحصیل آن را د رمقطع ارشد داشته باشید .
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد هستم و تو ازمون ارشد امسال هم قبول شدم.میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مقطع ارشد باید چیکارکنم؟
با سلام. بایستی قبولی آزمون سراسری و یا پیام نور را داشته باشید. قبولی دانشگاه آزاد مورد قبول اتریش نمی باشد.
سلام و خسته نباشيد، من فارغ تحصيل رشته باستان شناسي با رتبه ٣١٤ كنكور سراسري هستم وحدودا ٥ سالي هست كه فارغ تحسيل شدم با معدل ١٢:٦٧ كه ميدونمم معدل پاييني هست منتهاي مراتب من يه مقاله همايشي در زمينه همين باستان شناسي دادم كه برگزيده شد الان سوالم اينجاست كه شما نوشتيد در حين تحصيل ميشه پذيرش گرفت وليكن تكليف ماهايي كه تحصيل كرديم و تمام شده چي هست؟ دوم اينكه اگر پذيرش گرفتيم چه مبلغ پولي بايد همراه داشته باشيم ؟ اگر كه بخوايم اقدام كنيم براي كارشناسي ارشد اونوقت شرايط به چه صورته؟ واينكه با شرايط مذكور به بنده پذيرش ميدن يا خير ؟ با توجه به اينكه من زبان هم بلد نيستم، ممنون از صبوريتون🙏
با سلام شما نفرمودید قصد مهاجرت تحصیلی به کدام کشور را دارید. اما با توجه به شرایط اعلام شده شما قادر به تحصیل در کشور اتریش خواهد بود. برای تحصیل در کشور اتریش دانش زبان آلمانی مورد نیاز است اما از شما گواهی مبنی بر گذراندن دوره زبان نمی خواهند. فقط حتما شروع به خواندن زبان آلمانی نمایید. هزینه های زندگی در کشور اتریش ماهانه میانگین 600 یورو و هزینه تحصیل هر ترم 780 یورو می باشد. با توجه به اینکه شما با اجازه کار وارد کشور اتریش می شوید قادر به تامین هزینه های تحصیل و زندگی خواهید بود. شما در دانشگاه ملی وین که دانشگاه اول کشور اتریش و جز ده دانشگاه برتر اروپا است مشغول به تحصیل خواهید شد و پذیرش شما در مقطع لیسانس مجدد خواهد بود و پس از گذراندن دروس پیش نیاز ( درس هایی که سرفصل مشترک نبوده اند و یا نمرات کمتر از چهارده داشته اید دوباره گذرانده می شوند) وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوید.
با سلام من کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16 میباشم و دارای ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه آزاد میباشم برای خواندن کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت اجرایی یا ادامه دادن (دکترا)همین رشته میتوانم در دانشگاه های اتریش اقدام کنم و به چه رزومه ها و مدارکی نیاز است لطفا راهنمایی نمایید .با تشکر
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش نیاز به قبولی در کنکور دکتری در یکی از دانشگاه های سراسری و مدرک زبان بین المللی دارید. به طور کلی می بایست رشته تحصیلی شما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مرتبط باشد تا بتوانید در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید.
ديپلم انساني گرفتم بعد ليسانس ادبيات انگليسي دارم از دانشگاه آزاد كرج سال ٩٢ فارغ التحصيل شدم بعد دوره يك ساله بازيگري گذروندم تو آكادمي بازيگري سمندريان تا ٩٤ از ٩٤ تا الان هم تئاتر بازي كردم در تهران ميخواستم ببينم واسه فوق ليسانس ميتونم برم اتريش به صورت رايگان درس بخونم؟
با سلام یکی از شرایط دانشگاه برای صدور پذیرش در مقطع فوق لیسانس قبولی در کنکور سراسری در این مقطع می باشد. در صورتیکه علاقه مند به تحصیل در رشته بازیگری هستید می توانید در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی در رشته تئاتر ثبت نام کنید و از ابتدا یعنی مقطع کارشناسی در این رشته ادامه تحصیل دهید.
ایا در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق نیز دانشجو میپذیرند؟
رشته ی حقوق به صورت عمومی در مقطع دیپلما (فوق لیسانس پیوسته) در دانشگاه وین ارائه میشود که دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته می توانند برای اخذ پذیرش آن اقدام نمایند . تحصیل در این رشته به زبان آلمانی خواهد بود .
• سلام، دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم،رشته علوم اجتماعی،در دانشگاه دولتی شهر تهران، با معدل الف، میتونم برای بورسیه تحصیلی در کشور اتریش اقدام کنم؟ برای کارشناسی ارشد؟ خواهشا جواب بدین، خیلی حیاتیه
سلام. شما تازمانی که فارغ التحصیل نشده اید برای دوره ی کارشناسی ارشد در هیچ کشوری نمیتوانید درخواست دهید. امکان بورسه تحصیلی برای هیچ دوره ای در کشور اتریش وجود ندارد.
یا سلام من نوزده سال سن دارم و امسال کنکور خواهم دادو قصد جدی برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی در اتریش رو دارم میخواستم بدونم بعد از قبولی دانشگاه سراسری چه مدت بعدش میتونم برای اپلای کردن مدارکم اقدام کنم و اینکه من از رشته انسانی تغیر رشته دادم ب تجربی و امسال کنکور میدم و دیپلم انسانی دارم و مدت پیش تجربی ایا این تغیر رشته ی من ممکنه مشکل ساز بشه با توجه به اینکه گفتین برای اخذ پذیرش نمرات رو نگاه میکنن .
سلام، وقت به خیر، با توجه به شروع زمان ثبت نام دانشگاه های اتریش شما از هم اکنون می توانید با ارائه مدارک ثبت نام خود را انجام دهید، بررسی مدارک حدود شانزده هفته زمان نیاز دارد و در این فاصله نتیجه کنکور نیز مشخص خواهد شد و با دریافت گواهی قبولی از سازمان سنجش مدارک تکمیل و به دانشگاه ارسال می گردد. در مورد تغییر رشته هم مشکلی وجود ندارد.
سلام کنسرواتوار موسیقی شرایط سنی داره؟ و آیا در حین تحصیل میتوان به هایم پناهندگی تقاضای پناهندگی داد؟
سلام خیر شرط سنی ندارد ولی آزمون ورودی دارد. موسسه ما در زمینه پناهندگی فعالیت ندارد.
من 31 یال سن دارم آیا با قبولی مقطع ارشد ناپبوسته 97 که برای روزانه مجاز شدم ، امکان دریافت بورس تحصیلی در کشور اتریش برای بنده وجود دارد ؟ رتبه ام در کنکور سراسری سال 97 در گروه فنی و مهندسی رشته مکانیک 320 شده . تشکر میکنم راهنمایی کنید .
سلام. بورسیه ی تحصیلی معمولا در مقاطع دکتری به دانشجو اختصاص می یابد .
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز من در سال ۹۳ با معدل ۱۷/۹۸ از بهترین دانشگاه غیرانتفاعی قزوین فارغ التحصیل شدم و در سال ۹۳ بخاطر داشتن میانگین نمرات بالا (گرفتن ۱۷ نمره کامل از ۳۲ درس) شاگرد نمونه کشوری شدم و علاقه زیادی به رشته خودم نرم افزار کامپیوتر دارم و مدرک زبان ندارم ولی میتوانم به راحتی و روان انگلیسی صحبت کنم سوال : با چه هزینه ای میتونم برای اتریش اقدام کنم ؟ آیا اتریش میتونه بازار کار مناسبی هم برای من محیا کند ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
روز بخیر، دانش زبان انگلیسی برای دانشگاه های اتریش خیلی مهم نیست چرا که اتریش یک کشور آلمانی زبان است.در رابطه با بازار کار هم دانش زبان آلمانی و سطح علمی و تخصصی شما خیلی مهم است. هزینه ی قرارداد موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی 1270 یورو می باشد.
با سلام و احترام فراوان من کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه ازاد خوندم در حال حاضر هم میخوام ارشد روانشناسی بالینی در ایران بخونم ایا میتونم دکترامو در رشته روانشناسی در کشور اتریش بخونم یا خیر.باتشکر از پاسخگوییتون.
با سلام. متاسفانه غیر مرتبط بودن رشته در دوره کارشناسی و ارشد و همچنین مدرک دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مورد تایید نیست
سلام امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در اتریش وجود دارد؟ اگه رشته لیسانس با رشته پزشکی مربوط نباشه
سلام. دارا بودن مدرک زبان آلمانی و قبولی در رشته ی پزشکی در کشور مقصد از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی می باشد.
سلام‌.من کارشناس اورژانس پیش بیمارستانی از دانشگاه سراسری ایران هستم.امکان ادامه تحصیل برای من هست در اتریش؟ارشد پرستاری یا رشته های مرتبط.و اینکه با این مدرکی که دارم میتونم همزمان کار پیدا کنم یا کار کنم؟
سلام. شما تنها برای رشته های مرتبط مثل بیولوژی در مقطع کارشناسی می توانید پذیرش بگیرید.
با سلام.من دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد هستم .قبولی در کنکور سراسری هم داشتم با رتبه ی ده هزار.مجاز به انتخاب دانشگاه روزانه هم بودم .میخوام ادامه بدم تحصیلاتمو در اتریش.باید اول چیکار کنم ؟بهترین راه چیه.من 42واحد دیگ از کارشناسیم مونده..
سلام. اولویت برای رشته ای است که شما قبولی در دانشگاه دولتی را دارید زیرا شانس پذیرش بالاتر است.
سلام‌... من کارشناسی معماری رو از دانشگاه پیام‌نور با معدل ۱۶.۲۰ گرفتم ایا امکان اخذ ویزای تحصیلی اتریش رو‌دارم ؟ و ویرای همسر به طور همزمان صادر میشه ؟
روز بخیر. شما برای مقطع لیسانس رشته ی معماری امکان اپلای دارید. متاسفانه از مارچ 2015 قانون ویزای همراه به صورت همزمان برداشته شد.
سلام برای تحصیل رشته پزشکی در اتریش خود این کشور هم آزمون ورودی میگیره یا فقط از کسانی که بخوان هنر بخونن آزمون گرفته میشه
سلام.جهت اپلای در رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز به مدرک زبان و آزمون ورودی می باشد.
با سلام و خسته نباشید . با دیپلم فنی و حرفه ای هم میشه اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی کرد یا حتما پیش دانشگاهی الذامی هست .
سلام. در صورت دارا بودن مدرک کاردانی و یا کارشناسی نیاز نیست. در غیر اینصورت الزامی می باشد.
سلام من دیپلم حسابداری دارم میتونم پذیرش بگیرم؟
سلام. تنها با دیپلم حسابداری امکان پذیر نمی باشد. شما باید قبولی دانشگاه های ایران را داشته باشید.
سلام من۲۱سالمه و درحال حاظردانشجوی ترم۴کارشناسی حسابداری ام معدلم کمتراز۱۵نبوده و زبان انگلیسی تاحدودی بلدم و میتونمم فشرده المانی یادبگیرم میخوام بدونم ایا امکان ویزای تحصیلی دارم که ترم های باقی مونده و تو اتریش بخونم
سلام. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد باشید امکان پذیر نیست و بایستی حتما فارغ التحصیل شوید در غیر این صورت میتواید اقدام کنید.
دیپلم ریاضی هستم در کنکور قبولی مهندسی صنایع شبانه دانشگاه دولتی فناوری نوین سبزوار هستم دانشجوی ترم ۳ می‌توانم اتریش موسیقی پذیرش بگیرم با تشکر
سلام وقت به خیر، برای اخذ پذیرش از رشته موسیقی لازم هست در این رشته قبولی داشته باشید. شما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ( جهت دریافت زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه شود) با استفاده از نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش اقدام نمایید. لازم به ذکر است به غیر از رشته تاریخ هنر و رشته فیلم، تاتر و مدیا، الباقی رشته ها آزمون ورودی دارند، یعنی شما پس از ورود و گذراندن دوره زبان با شرکت در آزمون ورودی و کسب حدنصاب نمره می توانید در رشته موسیقی تحصیل کنید.
سلام من ترم ۵ مکانیک هستم دانشگاه ازاد برای تحصیل مقطع ارشد مکانیک جامدات در اتریش باید چیکار کنم لطفا دقیق و با جزعیات بگید
سلام روز به خیر، برای تحصیل در کشور اتریش شما می بایست دانشجوی یکی از دانشگاه های دولتی و پیام نور شناخته شده در ایران باشید. با این شرایط اگر مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی B1 داشته باشید می توانید برای کشور آلمان و در غیر این صورت می توانید برای کشور اسپانیا اقدام نمایید.
سلام. منظور از داشتن گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟ یعنی من اگه لیسانس روانشناسی از دانشگاه دولتی ایران رو داشته باشم و بخام ارشد روانشناسی رو در اتریش بخونم باید اول تو کنکور فوق لیسانس روانشناسی دردانشگاه دولتی ایران قبول بشم و بعد اقدام کنم؟
سلام وقت به خیر، برای داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از یکی از دانشگاه های ایران نیاز به شرکت در آزمون سراسری دارید. البته با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه پیام نور که بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام انجام می دهد نیز قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام. من ترم۶مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزادهستم. میتونم ارشد روانشناسی در اتریش بخونم؟ چطور میشه بورس تحصیلی بگیریم؟
سلام وقت به خیر، با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد تحصیل می کنید، ریسک پذیرش بالاست اما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور در رشته روانشناسی (براساس سوابق تحصیلی) در مقطع کارشناسی مجددا برای رشته روانشناسی اقدام نمایید. لازم به ذکر است این رشته در دانشگاه ملی وین آزمون ورودی دارد و شما پس از تکمیل دانش زبانی و درصورت قبولی در آزمون ورودی قادر به تحصیل در این رشته خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام وقت بخیر.بطورکلی امکان تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد علوم پزشکی در اتریش هست؟
سلام وقت به خیر، بله اما به شرط داشتن قبولی در رشته پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی ایران و داشتن مدارک زبان C1 آلمانی، علاوه براین هنگام ورود به دانشگاه می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید. در صورت دریافت حدنصاب نمره می توانید در این رشته تحصیل نمایید.
سلام درحال تحصیل ارشد برق در دانشگاه سراسری هستم.به چه نحوی میتونم برای پذیرش ادامه ی تحصیلم اقدام کتم????همچنین دوره های زبان رو بخام داخل کشور اتریش بگذرونم.
سلام وقت به خیر، شما قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه تکینیک وین و سایر دانشگاه های فنی در اتریش هستید. مدارک شما می بایست ترجمه و به همراه فرم ثبت نام به دانشگاه ارسال گردد. با انجام مکاتبات لازم پس از حدودا 8 هفته نتیجه مشخص خواهد شد و شما می توانید با نامه پذیرش جهت اخذ وقت سفارت و طی فرآیند ویزا اقدام نمایید.
با سلام من افغانی هستم و در ایران زندگی میکنم و اقامت ایران رو دارم و تا کلاس نهم درس خوندم .می خواستم ببینم هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش چه قدر هست ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام وقت به خیر، هزینه تحصیل هر ترم 720 یورو در دانشگاه های دولتی و هزینه زندگی میانگین 600 یورو می باشد. البته لازم است دیپلم و پیش دانشگاهی را گذرانده و در کنکور سراسری از هر دانشگاهی غیر از دانشگاه آزاد قبولی داشته باشید. البته با این شرایط می توانید برای کالج موسیقی اقدام نمایید.
با سلام. من ۳۰ سالمه. مدرک فوق دیپلم کامپیوتر دارم و دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی. آیا امکان گذراندن کورس زبان و پذیرش از دانشگاههای اتریش برای من هست؟ باتشکر
سلام وقت به خیر، بله برای شما امکانپذیر هست ، البته می بایست از دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام در مقطع کارشناسی داشته باشید. پس ورود به کشور اتریش ابتدا به تحصیل زبان پرداخته سپس وارد دانشگاه شده و به عنوان دانشجو به تحصیل ادامه خواهید داد.
با سلام با پذیرش مشروط میشه دوره چند ماهه زبان در اتریش گذروند و بعد برای ادامه به المان رفت یا اینکه پذیرش مشروط همراه با ارشد مجدد میدن و اینکه من ۳۵ سالم هست میتونم ارشد مجدد اقدام کنم ممنون
با سلام، وقت به خیر، برای این کار شما می بایست یک پذیرش از دانشگاه های اتریش داشته باشید تا بتوانید نهایتا برای آلمان اقدام کنید. برای ارشد مجدد اتریش اگر فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی یعنی دانشگاه هایی که وزارت علوم مدارک آن را صادر کرده است باشید با کمترین ریسک موفق به اخذ پذیرش خواهید شد.
سلام من ۳۲سال دارم لیسانس روانشناسی بالینی دارم برای مستر میتونم برای اتریش اپلای کنم؟
سلام وقت به خیر ، بله در صورتیکه فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه هایی که وزارت علوم صادر می کند باشید می توانید اقدام کنید. لازم به ذکر است رشته روانشناسی آزمون ورودی دارد.
سلام ممنون از سایت خوبتون . من کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور دارم . ایا میتونم در کشور اتریش ویزای تحصیلی برای ارشد بگیرم؟ و ایا همسر من به عنوان همراه میتونن با من بیان؟
سلام وقت به خیر، در مقطع ارشد به شرط داشتن گواهی قبولی یا اشتغال به تحصیل می توانید اقدام کنید. البته با ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هم قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. بعد از اخذ ویزا می توانید برای همسرتان اقدام نمایید.
سلام من فارغ التحصیل مارشناسی عمران از دانشگاه آزاد سنندج در سال ۸۴ با معذل ۱۲/۹۹ و وردی سال ۹۳ کارشناسی ارشد در رشته مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه آزاد زنجان که هنوز پایان نامه ام مونده و دفاع نکردم...در سال ۹۴ در دانشگاه سراسری سیستان و بلوچستان در رشته مهندسی هیدرولیک در نوبت شبانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم...ایا امکان گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع ارشد یا دکترا برای بنده وجود دارد؟ اگر بله به چه صورت باید اقدام کنم و چقدر زمان میبره و چقدر هزینه داره؟من ی پسر ۷ ساله دارم که باید از مهر بره مدرسه...ایا اجازه تحصیل رایگان در صورت اخذ پذیرش برای خودم برای ایشان وجود دارد؟
با سلام طی چند ترم اخیر دانشگاه های کشور اتریش نسبت به مدارک دانشگاه آزاد سخت گیر شده و به ندرت مورد بررسی قرار می دهند. شما می توانید با ثبت نام در یک دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور مجدد در مقطع لیسانس اقدام به دریافت پذیرش نمایید و پس از ورود به کشور اتریش درخواست خود را برای مقطع بالاتر با ارائه ترجمه مدارک دانشگاهی اعلام نمایید. فرآیند دریافت پذیرش به همراه ویزا حدود 12 تا 15 ماه نیاز به زمان دارد. ابتدا باید خودتان ویزا شوید و سپس برای فرزندتان اقدام نمایید. بله تحصیل در مدارس دولتی کشور اتریش رایگان و به زبان آلمانی خواهد بود.
سلام من میخوام بعد کنکور در خارج تحصیل کنم هزینه و شرایطش چه جوریا؟؟؟
جهت تحصیل در اتریش شما باید قبولی دانشگاههای ایران را داشته باشید. شهریه دانشگاه در اتریش ترمی 720 یورو میباشد.
سلام دانشجو کارشناسی رشته مدیریت دانشگاه سراسری هستم ترم چهارم میتونم جهت پذیرش اقدام کنم اگه میشه شرایط رو توضیح میدین؟!
سلام شما میتوانید کارشناسی خود را در اتریش ادامه دهید تعدادی از واحدهای تخصصی گذرانده شده شما تطبیق داده میشود.
با سلام،دوره کاردانی و کارشناسی رشته نرم افزار سیستم دانشگاه پیام نور به پایان رساندم و برای فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل در یکی ازدانشگاههای اتریش را دارم،آیا باید آیلتس داشته باشم!!!و چگونه برای فوق لیسانس ثر اتریش پذیرش بگیرم؟!!
سلام خیر تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. شما باید قبولی نرم افزار را در دانشگاههای ایران داشته باشید.
سلام من معدل الف کارشناسی ارشد برق الکترونیک از دانشگاه دولتی هستم ' ایا میتوانم برای مقطع دکترا درخواست پذیرش کنم ؟
سلام خیر برای تحصیل دکترا در اتریش باید قبولی دکترای دانشگاههای ایران را داشته باشید.
با سلام فارغ التحصیل کارشناسی تاپیوسته از دانشگاه ازاد هستم و کاردانی رو هم تو سراسری خونده ام و تو کنکور کارشناسی ارشد هم از پردیس دانشگاه شریف قبول شده بودم امسال و دارای چندین اختراع و مقام کشوری در مسابقات علمی دارم ایا می تونم بورسیه تحصیلی اخذ کنم لطفا راهنمایم کنید
با سلام امکان اخذ بورس تحصیلی در مقطع ارشد وجود ندارد
سلام کارشناسی الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد میتوانم در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهم ؟
سلام. شما باید قبولی کارشناسی ارشد از دانشگاهی جز دانشگاه آزاد را در ایران داشته باشید.
سلام منظور از پذیرش مشروط چیست؟
سلام مشروط به گذراندن زبان قبل از شروع تحصیل در کشور مقصد
سلام جهت دريافت پذيرش اتريش ترجمه مدارك بايد به زبان انگليسي باشد يا آلماني؟
سلام تمامی مدارک باید به زبان آلمانی و به صورت رسمی ترجمه گردد
آیا مدارک دانشگاهی اتریش مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در ایران هست؟ آیا ممکنه کارشناسی رو در اتریش و کارشناسی ارشد رو تو ایران خوند؟
سلام بله اگر در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت تحصیل کنید امکان تطبیق واحد ها و معادل سازی مدارک در ایران وجود دارد.
با سلام آیا با دیپلم مکانیک (هنرستان فنی و حرفه ای ) امکان اپلای برای اتریش است؟
با سلام خیر باید قبولی این رشته را از دانشگاههای ایران داشته باشید.
برای تحصیل در اتریش باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
سلام خیر . طبق قوانین دانشگاه های اتریش شما می توانید پذیرش مشروط دریافت کرده و دوره های زبان آلمانی را در آن کشور سپری کنید .
سلام در صورتی که از دانشگاههای اتریش پذیرش تحصیلی بگیریم امکان بردن همسر و فرزند وجود دارد؟
با سلام پس از ورود شما سه تا شش ماه زمان میبرد
سلام زمان مورد نیاز دریافت پذیرش تحصیلی جهت شرکت در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد چه مدت میباشد؟
سلام مدت زمان بررسی مدارک در دانشگاه های وین معمولا از زمان ثبت درخواست پذیرش به طور میانگین 10 تا 12 هفته می باشد که ممکن است بنابه دلایل مختلف طولانی تر گردد
بسیار سایت خوبی دارید.
سپاس از شما
با سلام من کارشناسی مکانیک دارم با معدل 17. مدرک زبان ندارم. آیا میتوانم جهت تحصیل در اتریش مقطع کارشناسی اشد اقدام کنم؟ و چه رشته هایی میتوانم انتخاب کنم؟
با سلام. خیر ، شما در ابتدا بایستی تعداد واحد هایی را از لیسانس مجددا بگذرانید و سپس وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید .
https://www.dpu.org.ir/