تحصیل در اتریش 2023/ دانش پژوهان اورانوس

تحصیل در اتریش,مزایای تحصیل در اتریش,دانش پژوهان اورانوس,اعزام دانشجو,تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان,تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم, تحصیل در اتریش فوق لیسانس,تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی,تحصیل در اتریش پزشکی,تحصیل در اتریش رایگان,شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش,هزینه مهاجرت تحصیلی به اتریش,مشاوره مهاجرت تحصیلی به اتریش,شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به اتریش,هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به اتریش,صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به اتریش,بهترین رشته‌های تحصیلی در اتریش,تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش,مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی ,مهاجرت تحصیلی به اتریش,مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل,مهاجرت تحصیلی رایگان به اتریش,پذیرش تحصیلی اتریش,زبان تحصیل در اتریش,تحصیل در اتریش در مقطع دبیرستان,تحصیل کارشناسی در اتریش,تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش,تحصیل دکترا در اتریش,اتریش برای مهاجرت,اتریش برای زندگی, اتریش پایتخت موسیقی جهان,چگونه به اتریش مهاجرت کنیم,چگونه بورسیه تحصیلی اتریش بگیریم,تحصیل در اتریش 2023,تحصیل در اتریش2023/دانش پژوهان اورانوس

تجربه زندگی در اتریش، معایب و مزایای زندگی در اتریش، هزینه زندگی در اتریش،هزینه تحصیل در اتریش،زندگی در اتریش،تجربه زندگی در اتریش،

login
En login

  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | 16:03   120 نظر   173234 بازدید


اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. اتریش در مرکز اروپا واقع شده و دسترسی آسان و راحتی با کشورهای همسایه دارد.مختصر اطلاعاتی از اتریش

نام کشور: اتریشاطلاعات جامع و کامل در مورد کشور اتریش

پایتخت: وین

شهرهای بزرگ: گراتس، لینز، سالزبورگ

زبان رسمی: آلمانی

جمعیت: 9.125.649

واحد پول: یورو

مساحت کشور: 83.871

رتبه کشوری: 11-20

رتبه جهانی QS در سال 2022: 151درباره اتریش

.

آشنایی با کشور اتریش
..................................
اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. اتریش در مرکز اروپا واقع شده و دسترسی آسان و راحتی با کشورهای همسایه دارد. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.
.................................

.

اتریش دارای مساحتی معادل 83878 کیلومتر مربع و 9 ایالت می‌باشد. جمعیت این کشور حدود 9.125.649 نفر و از اول ژانویه 2022 شامل 1587251 شهروند خارجی می‌شود که حدود 17.1 درصد از کل جمعیت را پوشش می دهد. در سال 2021، به طور متوسط 2240.3 میلیون نفر با سابقه مهاجرت در اتریش زندگی می کردند که حدود 25.4٪ از کل جمعیت است. زبان رسمی این کشور آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کد این کشور 0043 و واحد پول آن یورو می باشد.

.

.

فرهنگ مردم کشور اتریش

فرهنگ اتریشی ها به شدت تحت تأثیر آلمان، ایتالیا و چک قرار دارد. فرهنگ این کشور به طور پیچیده ای با عشق مردم به طبیعت و موسیقی عجین شده است. اتریش مهد بزرگترین موسیقی دانان و آهنگ سازان جهان است. دانشگاه های موسیقی خوب در اتریش وجود دارد و یکی از بهترین کشورها برای تحصیل موسیقی محسوب می‌شود. وین مدت های زیادی است که به عنوان پایتخت موسیقی اروپا شناخته می‌شود و منزلگاه بسیاری از مدارس موسیقی جهان است. آهنگ سازان مشهوری همچون یوهان استراووس، جوزف هایدن و ولفگانگ موتزارت همگی در وین تدریس کرده اند.

از دیگرآداب مردم این سرزمین سنت های نهادینه شده مرتبط با تعطیلات مذهبی است. عید پاک در میان اتریشی‌ها مرسوم است و مردم این کشور با برقراری مهمانی‌ها جشن‌های با شکوهی میان اعضای خانواده و بستگان خود برگزار می‍‌‌کنند. ساکنان محلی با شروع هفته مقدس حلقه‌های گل تزئین شده را به دیوارهای شهر می آویزند. در بسیاری از شهرهای این کشور نمایشگاه های عید پاک برگزار می شود، که در آن برنامه های متنوعی برای مردم اتریش اجرا شده و با نمایش نوازندگان و سرودهای محلی در کنار تثبیت و تحکیم فرهنگ و فولکلور جامعه اتریش این فرهنگ را از نسلی به نسل بعد اشاعه می‌دهند.
فرهنگ اتریش تا حد زیادی تحت تأثیر سنت دیرینه کاتولیک قرار دارد با این حال برخی عقاید در جامعه اتریش سکولار محور است و انسجام اجتماعی بالاترین اهمیت را دارد. مرزبندی های اجتماعی در روابط و تعاملات به نحو آشکاری معین شده است. به این معنی که در فرهنگ و جامعه مورد بحث احترام به حقوق شهروندی و فردی از جمله ملزومات و اساس شکل گیری رفتارهای قاعده مند و در چهارچوب ضوابط و قوانین از پیش تعیین شده است.

ساختار اجتماعی کشور اتریش خانواده محور است و به دلیل میزان اندک مهاجرت، حفظ آداب و سنن محلی و ارتباط عمیق و گسترده بین روستاها وشهرها به نحو بارزی به چشم می خورد. کمااینکه اتریش کشوری چند فرهنگی است و به جز وین سایر نقاط آن همچنان روستایی باقی مانده است. از مشخصه های فرهنگ مردم اتریش آرام صحبت کردن،خوش رفتاری،احترام به قانون و محافظه کاری و پایبندی به سنت ها می‌باشد. مردم اتریش با نمایش تعهد واحترام خود به فولکلور و فرهنگ خویش در ترویج سنن و آداب و رسوم و حفظ اشکال سنتی و بکر فرهنگ ذیربط نقش مؤثری دارند. .وجه تشابهی بین مردم اتریش و آلمان به جز زبان مشترک وجود ندارد.تنها در جنوب آلمان به ویژه شهر بایرن ارتباط فرهنگی نزدیکی با اتریش وجود دارد.

.

.

اقتصاد اتریش

اقتصاد اتریش، یک اقتصاد بازار سوسیالیستی توسعه یافته است که سطح زندگی بالایی برای شهروندانش ایجاد کرده است. تا دهه هشتاد میلادی بسیاری از صنایع اتریش ملی شدند و با خصوصی سازی‌های سالهای اخیر سطح مالکیت حکومت در اتریش به میانگین سطح مالکیت دولت‌های دیگر اتحادیه اروپا نزدیک شد.

اتریش دارای یکی از محکمترین اقتصاد‌های اروپا میباشد و رتبه 7 را در میان ثروتمندترین کشورهای جهان کسب کرده است. اقصاد و صنعت عالی این کشور را در صدر پیشرفته‌ترین کشور‌های صنعتی با هزینه زندگی معقول قرار داده است، بطوری که نرخ تورم تنها ۰٫۵% و درصد بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد به همین دلیل مردم به خوبی از پس هزینه زندگی در کشور اتریش بر می آیند. اتریش از نظر استانداردهای زندگی در بالاترین سطح قرار دارد و با داشتن فرهنگی بسیار غنی به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی تبدیل شده است. طبق ارزیابی سازمان بین‌المللی اتریش رتبه 14 دنیا را از جهت هزینه های مناسب زندگی دارا بوده و هزینه های کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.

.

.

شاخه های مهم اقتصادی اتریش

مهم ترين شاخه هاي صنعتي اقتصاد اتريش عبارتند از:

 • صنايع مواد غذائي و تنقلات
 • ماشين آلات و فولاد سازي
 • صنعت شيمي و اتومبيل سازي
 • صنعت الكتريك و الكترونيك و همچنين
 • صنعت چوب و كاغذ سازي

از ميان اين شاخه هاي صنعتي قسمت اعظم صادرات كالاهاي اتريشي انجام مي گيرد.

.

.

نحوه‌ی درخواست ویزای اتریش

همه متقاضیان ویزا برای ورود به اتریش باید داده های بیومتریک (ده اثر انگشت) را ارائه دهند. بنابراین، همه متقاضیان باید شخصا به سفارت اتریش مراجعه نمایند زیرا تمامی درخواست های ویزا باید در سفارت یا کنسولگری اتریش بررسی شوند. داده های بیومتریک همراه با داده های ارائه شده در فرم درخواست ویزا در سیستم اطلاعات ویزا (VIS) ذخیره می شود و به کشورهای عضو شنگن اجازه می دهد تا داده ها را مبادله کنند.

اقامت طولانی مدت اتریش : مخصوص افرادی است که حداقل به مدت 5 سال به طور قانونی در اتریش زندگی کرده باشند.

اقامت پیوست به خانواده اتریش : جهت اقامت بیش از 6 ماه برای اعضای خانواده ی افرادی است که اقامت دائم یا طولانی مدت اتریش را دارا هستند.

اشخاصی که مکرر به حوزه شینگن سفر میکنند نیازی به ارائه اثر انگشت دوباره ندارند زیرا اطلاعات شخص در سیستم VIS ذخیره می گرد و می توان آنها را برای درخواست های بیشتر ویزا در طی یک دوره 5 ساله مجددا استفاده کرد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید دارای گذرنامه معتبر برای مدت حداقل 3 ماه از تاریخ خروج از منطقه شینگن باشند. علاوه بر این، مدارک مورد نیاز باید حتما به روز باشد. شما باید جهت مراجعه به سفارت یا کنسولگری تمام اسناد مورد نیاز را تهیه کنید در غیر این صورت، ویزا صادر نخواهد شد.

با توجه به توافق نامه های دو جانبه و چند جانبه، افرادی که دارای یک گذرنامه معتبر از یکی از کشورهای زیر هستند، نیازی به درخواست ویزا برای ورود به اتریش برای اقامت تا 90 روز در مدت 180 روز ندارند. امکان ورود به اتریش بدون داشتن ویزا به شما حق کار در آنجا را نمی دهد. با توجه به نوع و طول مدت اقامت در کشور اتریش دسته‌بندی‌های مختلفی برای دریافت ویزا وجود دارد. در ادامه به بحث در مورد انواع ویزا خواهیم پرداخت.

.

.

آشنایی با انواع ویزای اتریش (A, B, C, D )

ویزای نوع :A این نوع ویزا که اصطلاحاً به ویزای ترانزیت فرودگاهی معروف است برای آن دسته از افرادی صادر می‌گردد که مجبور به توقف در فردوگاه هستند. معمولاً در این نوع ویزا افراد قصد تغییر مسیر یا تغییر پرواز به کشور دیگری را دارند و برای مدت زمان کوتاه ( چند ساعت تا یک روز) صادر می‌گردد.

ویزای نوع :B این نوع ویزا نیز به نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی محسوب می‌گردد و شباهت زیادی به ویزای نوع A دارد، با این تفاوت که مدت زمان این ویزا تا پنج روز می‌باشد و فرد دارنده این نوع ویزا در این مدت می تواند از هتل‌هایی که فرودگاه معرفی می‌نماید جهت اقامت استفاده نماید.

ویزای نوع :C این نوع ویزا جهت اقامت کوتاه مدت و کمتر از 90 روز صادر می‌گردد و پس از اتمام زمان ویزا فرد ملزم به ترک خاک کشور اتریش می‌باشد. ویزاهای توریستی از این دست ویزاها هستند. برخی از انواع ویزای نوع C تحت شرایط خاص قابل تبدیل و ویزای بلندمدت (نوع D) می‌باشند.

ویزای نوع :D این نوع ویزا منجر به اقامت طولانی مدت و حداقل شش ماه در کشور اتریش می‌گردد. ویزای کار نوعی از ویزای بلند مدت محسوب می‌گردد.

.

.

اتریش به عنوان یک مقصد مهاجرتی

از نظر آماری و رده‌بندی اتریش جزو یکی از بهترین کشورهای اروپا و حتی دنیا می باشد که میزان احساس خوشبختی و کیفیت زندگی در این کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد. از نظر آب و هوا و شرایط اقلیمی نیز یک کشور کوهستانی و بسیار باران خیز است و از لحاظ موقیت جغرافیایی نیز تقریبا در وسط اروپا قرار گرفته است که برای ایرانیانی که مایل به رفت و آمد زیاد هستند میانگین زمان پرواز از تهران به وین 4 الی 5 ساعت است.

با بررسی جغرافیای اتریش، این کشور کوهستانی ، محصور شده درخشکی با جنگل ها و مراتع گسترده که حدود دو سوم مساحت آن را دربرمی گیرد در ناحیه اروپای مرکزی واقع شده است. در سال 1995 به همراه کشور سوئیس به عضویت کامل اتحادیه اروپا در آمدند اما همچنان هسته بی طرف اروپا را تشکیل می دهند. به لحاظ زیبایی های طبیعی ، فرهنگ و هنر و تلفیق طراحی کلاسیک و مدرن در سیستم های شهری کشور اتریش از غنای فراوانی برخوردار است. از مهم ترین روش‌های مهاجرت به اتریش مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور را نام برد که در این مقاله بطور مفصل راجب به هریک از آنها توضیح داده‌ایم.

.

.

نظام آموزشی اتریش

در اتریش، سیستم آموزشی توسط دولت فدرال تنظیم می شود و برنامه های درسی در سراسر اتریش یکنواخت هستند. در اتریش، آموزش برای همه کودکان که به طور دائم در اتریش اقامت دارند اجباری می باشد. آموزش کلی برای نه سال اجباری است. سیستم آموزش و پرورش در اتریش شباهت بسیار زیادی به سیستم آموزشی در کشورهای آلمان و سوئیس دارد سیستم آموزشی در اتریش متشکل شده که از چهار سطح می باشد.

.

.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

...................

یکی از روش های مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل می باشد. این روش می تواند موجب اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور شود. اتریش يکي از کشورهاي حوزه ي شينگن است که آموزش هاي رايگان براي تمامی دانشجويان ارائه مي دهد. سيستم آموزش و پرورش در اتريش دولتي است و بنابراين حتی دانشجويان از کشورهاي غير اروپايي تحصيلاتی با کيفيت، بدون پرداخت شهریه هاي تحصيلي سنگين دريافت مي کنند.

کشورهای کمی وجود دارند که به اندازه اتریش برای تحصیل در خارج از کشور مناسب باشند. کشور اتریش با داشتن دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مطرح و معتبر در سطح جهانی و فرصت های شغلی متنوعی که پیش روی فارغ­التحصیلان دانشگاه ها قرار می دهد. اتریش یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در میان متقاضیان تحصیل در اروپا می باشد. دانشگاه های اتریش در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده و در نظرسنجی دانشگاه‌های بین‌المللی از رتبه ی بالایی برخوردارند. بنابراین اگر تصمیم به تحصیل در این کشور را داشته باشید، اطمینان این را داشته باشید که کیفیت تحصیل در اتریش تضمین شده می باشد.

مهم ترین و اصلی ترین شرط برای پذیرش در دانشگاه های اتریش قبولی در یکی از رشته های مورد نظر در ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. بعد از این مرحله نمرات و معدل متقاضی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند. نداشتن گواهی عدم اشتغال به تحصیل به منزله عدم پذیرش است و معمولاً بررسی مدارک پس از دریافت آنها حدود10 تا 12هفته به طول بیانجامد تا پذیرش از دانشگاه موردنظر با پست ارسال شود. بنابراین برای ورود به دانشگاه های اتریش از جمله دانشگاه وین، گراتس و... قبولی در آزمون کنکور سراسری در ایران ضروری است. پیش شرط اصلی برای ورود به دانشگاه های فوق الذکر داشتن گواهی عدم منع تحصیلی، ریز نمرات و اخذ گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد. از شروط دیگر پذیرش ؛ اخذ مدرک لیسانس از دانشگاهی دولتی در ایران است که در صورت دارا بودن متقاضی می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید. اما در اغلب موارد بعد از ارسال ریز نمرات متقاضی و رویت آنها توسط دانشگاه های اتریش معین می شود که متقاضی از چه ترمی و چگونه باید مراحل تحصیل خود را طی کند.

برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیل در اتریش، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های اتریش می باشد. برای این منظور داوطلب می بایست دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت تحصیل در اتریش قبولی در کنکور دانشگاه در رشته و مقطع مورد نظر است. با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود، لازم به توضیح است که در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.

بطور کلی می توان گفت که پذیرش تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در اتریش به شرط قبولی در کنکور سراسری در يکي از دانشگاههاي سراسري ( دولتي، پيام نور،غيرانتفاعي يا علمي کاربردي) می باشد. البته در رابطه با برخی از رشته ها مانند رشته های هنر، کشور اتریش برای متقاضیان رشته ی هنر، آزمون های ورودی برگزار می کند. ولی به طور کلی تحصیل در اتریش دارای دو شرط اصلی می باشد:

شرط اول این است که زبان آلمانی را تا سطح B2 یاد بگیرند و مدرک آن را دریافت کنند.

یا بدون مدرک زبان آلمانی با پذیرش مشروط اقدام کنند و در کالج های زبان اتریش، دوره های زبان را بگذرانند.

از شرایطی که شانس افراد را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش افزایش می‌دهد می توان به مواردی چون سوابق تحصیلی و ریز نمرات عالی، مدرک زبان آیلتس و تافل و بسیاری از موارد دیگر می‌توان اشاره کرد.
دانش آموزانی که مقاطع ابتدایی و متوسطه را پشت سر گذارند، می توانند به دانشگاه های این کشور وارد شوند. در ادامه هر یک از مقاطع تحصیلی در اتریش را برای شما توضیح دادیم.

.

شرایط تحصیل در اتریش۲۰۲۳
...................................

شرایط تحصیل در اتریش - روژین کوهپایه اصفهانی - کارشناس ارشد کشورهای آلمانی زبان موسسه دانش پژوهان اورانوس

...................................

.

.مراکز آموزش عالی در اتریش

مراكز آموزش‌ عالی‌ در كشور اتریش‌ شامل‌ دانشگاه‌ها، دانشكده‌های‌ هنرهای‌ عالی، مدارس‌ عالی‌ فنی‌ و كالج‌های‌ تخصصی‌ دو تا سه‌ ساله‌ است. مراكز آموزش‌ عالی‌ در اتریش‌ محدودیتی‌ برای‌ پذیرش‌ دانشجو ندارند.
تحصیلات‌ دانشگاهی‌ شامل‌ دو دوره‌ عمومی‌ (Der erste Studienabschnitt) و تخصصی‌ (Der Zweite Studienabschnitt) است. در پایان‌ دوره‌ عمومی‌ امتحانات‌ برگزار می‌شوند ولی‌ مدركی‌ صادر نمی‌شود. در سال‌ ۱۹۹۳ میلادی‌ مجلس‌ اتریش‌ تاسیس مدارس‌ عالی‌ فنی ( Fachhochschulen - FH) مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان - را تصویب‌ كرد. هدف‌ از تاسیس‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، كوتاه‌ كردن‌ دوره‌ تحصیل در اتریش و راهیابی‌ سریع‌تر دانش‌آموختگان‌ به‌ بازار كار است. از سال‌ ۱۹۹۴ میلادی‌ تا كنون‌ بیش‌ از ۴۰۰ مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ مختلف‌ دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یك‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ جهت پذیرش تحصیلی برگزار می‌شود.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش در پنج گروه اصلی قرار گرفته شده اند:

 • دانشگاه های دولتی
 • دانشگاه های خصوصی
 • کالج های تربیت معلم
 • دانشگاه های علوم کاربردی (UAS)
 • دانشگاه های هنر

..........................................تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اتریش حدود سه سال زمان می برد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش در مقطع کارشناسی می بایست مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان ارائه دهید. از آنجایی که اکثر رشته های مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اتریش به زبان آلمانی تدریس میشوند، بنابراین لازم است که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و مدرکی جهت اثبات آن به دانشگاه ارائه دهید، البته برخی از دانشگاه های دولتی در این کشور، دوره هایی برای یادگیری زبان آلمانی برگزار میکنند. در صورت قبولی در این دوره ها شما می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل بپردازید. تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور تنها با داشتن مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 به بالا امکان پذیر می باشد بنابراین متقاضیانی که از مدرک زبان آلمانی برخوردار نیستند، باید در دانشگاه های خصوصی این کشور با ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6 اقدام به تحصیل نمایند. همچنین برای پذیرش در برخی از رشته‌ها باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش شرکت کنید و نمره ی قبولی کسب کنید. دولت اتریش به دانشجویان کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را نیز اعطا کرده است تا بتوانند از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیند.

.

.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

تحصیل در این مقطع نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. متقاضیان می توانند با اخذ نامه پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. رشته‌های بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد اتریش به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. پذیرش در رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند به مدرک زبان انگلیسی سطح B2 نیاز دارد که معادل 5 یا 6 آزمون آیلتس و یا حداقل نمره 87 از آزمون تافل است. شما در طول دوره ی تحصیلی خود، ترکیبی از واحدهای اصلی و اختیاری را سپری خواهید کرد و با تکالیف کتبی، پروژه‌های عملی، امتحانات و اتمام پایان‌نامه ارزیابی می‌شوید. همچنین احتمالاً نیاز به ارائه دفاع شفاهی از پایان‌نامه خود خواهید داشت. برای پذیرش در دوره تحصیلات تکمیلی باید حداقل ۶ ترم کارشناسی مرتبط با رشته تحصیلی با امتیاز ECTS حداقل ۱۸۰ را گذرانده باشید. دانشجویان در این مقطع اجازه 10 ساعت کار پاره وقت در هفته را دارند.

.

.

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

تحصیل در مقطع دکترا نزدیک به 3 تا 4 سال زمان میبرد. متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور و ارائه ی مدرک ارشد خود در مقطع دکترا تحصیل نمایند. امکان تحصیل دکترا در اتریش، به زبان انگلیسی و آلمانی وجود دارد. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا علاوه بر مدرک آیلتس 7 به بالا، لازمه ی داشتن رزومه تحصیلی قوی می باشد. رزومه ی تحصیلی قوی شامل مقالات بین المللی، تحقیق و پژوهش و غیره می باشد. توجه داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی در اتریش نیازمند این است که استاد راهنما یا همان سوپروایزر رزومه تحصیلی شما را تایید کند تحقیق برای رساله معمولاً سه سال طول می‌کشد و می‌توانید در زمینه‌های روش تحقیق یا تجزیه و تحلیل آمار و استفاده از آن‌ها در پژوهش خود، دوره ببینید.

.

.

.

.

تحصیل در اتریش بدون نیاز به مدرک زبان

داشتن مدرک زبان آزمون‌هایی چون آیلتس، تافل و غیره و کسب نمره مورد نظر همیشه یکی از مشکلات بزرگ بزرگ دانشجویانی بوده که قصد مهاجرت دارند. در کنار مزیت تحصیل تقریبأ رایگان در دانشگاه‌های کشور اتریش، نکته‌ی دیگری که کمی موجب تردید متقاضیان تحصیل در اتریش می‌شود، یادگیری زبان آلمانی می‌باشد که اتریش راه حلی هوشمندانه ارائه کرده است. وزارت علوم اتریش برای جذب دانشجویانی از تمام نقاط دنیا، به آنها این امکان را می‌دهد تا در خاک این کشور و در محیط آن زبان آلمانی را فراگیرند.

متقاضیانی که قصد دارند بدون مدرک زبان در اتریش به ادامه تحصیل بپردازند، با پذیرش رسمی از یکی از دانشگاه‌های اتریش می توانند در دوره‌های زبان اتریش شرکت کنند. دانشگاه‌های اتریش به متقاضیان به مدت 2 سال فرصت می‌دهد تا پس از اخذ پذیرش جهت یادگیری زبان آلمانی اقدام کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می‌بایست با توجه به شرایط دانشگاه‌ و رشته مورد نظر، یکی از زبان‌های آلمانی و انگلیسی را تا سطح مشخصی گذرانده باشند. در صورتی که شخص بخواهد در مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی به تحصیل بپردازد، باید حداقل زبان آلمانی را تا سطح A2 گذرانده و مدرک آن را داشته باشد تا بتواند برای ارتقاء سطح زبان خود در دوره‌های زبان اتریش شرکت کرده و دانش زبان آلمانی خود را به سطح قابل قبول و مورد تأیید دانشگاه برسانند. شهریه تحصیل در دوره های زبان اتریش بطور میانگین حدود 1,500 تا 3,000 یورو می‌باشد .همچنین متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش بدون مدرک زبان نیز می‌بایست آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 5.5 داشته باشند و سطوح بالاتر را در این دوره‌ها بگذراند.

.

تحصیل در مدارس عالی فنی (FH) اتریش
در سال 1993میلادی مجلس اتریش، تاسیس مدارس عالی فنی FACHHOCHSCHULEN مشابه نظام آموزشی آلمان را تصویب کرد. هدف از تاسیس مدارس عالی فنی، کوتاه تر کردن دوره تحصیل در اتریش و راهیابی سریع تر دانش آموختگان به بازار کار است. از سال 1994تا کنون بیش از 40 مدرسه عالی فنی مجوز تاسیس گرفته اند که در رشته های مختلف دوره های 2 تا 4 ساله برگزار میکنند. تفاوت مدارس عالی فنی با دانشگاه ها در کاربردی و حرفه ای بودن تحصیلات است.
مدارس عالی فنی همزمان با مدارس، ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند....................

مطالعه این متن به شما پیشنهاد میشود: جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به چه مدارکی نیاز است؟

.
.

معرفی 10 دانشگاه برتر اتریش
.................................. تعدادی از دانشگاه‌های اتریش در رنکینگ‌های جهانی دارای رتبه هستند و از میان دانشگاه های برتر اتریش دانشگاه وین همواره در بالاترین رتبه‌ها قرار دارد. این رنکینگ‌ها معیارهای مختلفی را برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها درنظر می‌گیرند. ..................................

.

.

اتریش دارای 35 دانشگاه (3 دانشگاه هنر، 3دانشگاه پزشکی، 13 دانشگاه خصوصی) ، 21 دانشگاه علمی کاربردی و 14 دانشکده تربیت مدرس می‌باشد. زبان تدریس اغلب دانشگاه‌ها در این کشور آلمانی می باشد، که البته برخی از برنامه‌ها در مقاطع ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شود. در ادامه توضیحات مختصری از برخی دانشگاه‌های برتر اتریش ارائه کردیم. ده دانشگاه برتر کشور اتریش به همراه رتبه‌‌هایی که در رتبه بندی دانشگاه‌های اتریش و جهان کسب کردند در جدول زیر برای شما آورده‌ایم.

....................

.

.

دانشگاه وین اتریش

.

چرا تحصیل در دانشگاه وین؟!
................................... دانشگاه وین یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش می‌باشد که در سال 1365 توسط دوک رادولف تأسیس شد.این دانشگاه با بیش از 175 برنامه‌ی تحصیلی، متنوع‌ترین رنج تحصیلاتی در اتریش را ارائه می‌دهد.دانشگاه وین یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی در شهر وین اتریش می‌باشد که در رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط مؤسسه QS در سال 2021، رتبه ی 150 و در اروپا رتبه 61 را به دست آورد. ...................................

دانشگاه وین یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های دولتی کشور اتریش می‌باشد که در سال 1365 توسط دوک رادولف IV تأسیس شد. دانشگاه وین در حدود 9600 کارمند دارد که 6800 نفر از آنها کارمندان دانشگاهی هستند که در 19 دانشکده آن مشغول به کار هستند که این موضوع دانشگاه وین را به بزرگترین مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی اتریش تبدیل کرده است. 21 نفر از برندگان نوبل، از استادان و یا فارغ اتحصیلان این دانشگاه می باشند. در حال حاظر، حدود 94000 دانشجوی بین المللی و داخلی در دانشگاه وین ثبت نام کرده اند. این دانشگاه با بیش از 175 برنامه ی تحصیلی، متنوع ترین رنج تحصیلاتی در اتریش را ارائه می دهد. همچنین دانشگاه وین فراهم کننده ی عمده و اصلی آموزش مداوم می باشد. دانشگاه وین یکی از برترین دانشگاه های دولتی در شهر وین اتریش می باشد که در رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط مؤسسه QS در سال 2021، رتبه ی 150 و در اروپا رتبه 61 را به دست آورد.

تحصیل دردانشگاه وین عموما به زبان آلمانی می‌باشد و از ترم تابستان 2019، ارائه حداقل مدرک A2 زبان آلمانی جهت اخذ پذیرش الزامی است. اما خبر خوب برای علاقه مندان تحصیل به زبان انگلیسی​ این است که برخی از برنامه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه ی مدرک آیلتس و یا تافل وجود دارد.

.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ملی وین اتریش

 • حداقل سطح زبان مورد قبول B2 می باشد که معادل نمره ی 6.5 آیلتس و 87 Toefl IBT است.
 • برای برخی از رشته ها مانند مدیریت و یا زبان انگلیسی کسب نمره آیلتس 7 و یا تافل 95 می‌باشد که معادل سطح C1 زبان آلمانی می‌باشد .
 • علاوه بر این دو مدرک برای اخذ پذیرش در دو رشته ی اقتصاد و بانکداری می‌بایست در آزمون GRE شرکت کردهن و حداقل امتیاز 150 ارائه دهید.
 • به یاد داشته باشید که اعتبار مدارک فوق به مدت 2 سال می‌باشد. بدین معنا که تاریخ صدور مدرک زبان ارائه شده نباید قدیمی تر از دو سال اخیر باشد.

.

.

شهریه دانشگاه های اتریش

سیستم آموزش و پرورش در کشور اتریش دولتی می باشد. بنابراین دانشجویان حتی از کشورهای غیر اروپایی می توانند تجربه تحصیلی با کیفیت، بدون پرداخت شهریه هایی سنگین دریافت کنند. درواقع دانشگاه های دولتی اتریش برای دانشجویانی که از کشور های عضو اتحادیه اروپا هستند، رایگان است. حتی اگر شما از کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید، تنها هزینه خدمات دانشگاه که شامل ثبت نام است را پرداخت می کنید. این مبلغ 727 یورو برای دانشجویان غیراروپایی و 360 یورو برای دانشجویان اروپایی غیر اتحادیه ای می باشد که چیزی حدود 1500 یورو در سال است که بسیار مقرون به صرفه و نسبتأ پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.

در مقابل شهریه تعیین شده ی دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی نرخ های خود را مشخص کنند که می تواند به میزان قابل توجهی بالاتر از دانشگاه های دولتی باشد. به طور کلی انتخاب های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و دانشجویان قادر خواهند بود تا دانشگاهی که متناسب با بودجه و هدف تحصیلی آنها باشد را انتخاب کنند.

.

.

شهریه دانشگاه‌های دولتی اتریش

.

.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش

همانطور که در مطالب بالا گفتیم، دانشگاه های خصوصی شهریه‌های تعیین شده خود را دارند و بسته به نوع رشته‌ها می‌تواند بین 4000 تا 23.000 یورو متغیر باشد. به عنوان مثال برخی از رشته‌های مدیریتی با شهریه ای حدود 35.000 یورو ، شو یا حتی بیشتر هستند.

بورسیه تحصیلی در کشور اتریش

یکی از راه­های تامین بخشی از هزینه­های زندگی و تحصیل رایگان در اتریش، استفاده از بورسیه های تحصیلی دانشگاه­های این کشور می­باشد. به دلیل رایگان بودن نظام تحصیلی این کشور، اخذ بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی و ارشد معمولا امکان پذیر نمی باشد ولی با این حال حتی در مقطع کارشناسی نیز بورسیه های مختلفی برای دانشجویان با معدل و رزومه قوی در نظر گرفته شده است.

سازمان OEAD اتریش بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا در نظر گرفته است که این کمک هزینه­ها و بورسیه­ها اغلب شامل کل دوران تحصیل نیست. خود دانشگاه های کشور اتریش نیز بورسیه هایی در مقاطع بالاتر (عموماً دکترا) ارائه می دهند که برای دریافت این بورسیه ها بهتر است شخص از طریق استاد راهنمای خود اقدام کند.

در حال حاظر دانشگاه های وین، تکنیک گراتس، لئوبن و سایر دانشگاه های معتبر کشور اتریش در رشته هایی چون ریاضیات، فیزیک و انرژی، اکولوژی میکروبی، تکنولوژی مولکول شناسی و پروتئین، علوم کامپیوتر، GIS، تحقیقات CeMM و برخی دیگر از رشته‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای متقاضیان تحصیل دکترا با بورسیه در نظر گرفته شده است. البته لازم به ذکر است که این موقعیت‌ها تنها در مقاطع دکتری قابل دسترس خواهد بود و متقاضی می‌بایست واجد شرایط دریافت بورسیه یعنی دارای پیش زمینه ی آکادمیک بسیار برجسته با معدل و نمرات بالا باشد تا در میان رزومه های ارسالی به اساتید راهنما و Admission Group انتخاب شده و در هر رشته به کار گرفته شوند.

.

.

زندگی دانشجویی در اتریش

بطور کلی هزینه تحصیل در اتریش بسته به نوع دانشگاه که دولتی باشد و یا خصوصی متغیر است. بیشتر متقاضیانی که از ایران و سایر کشورها اقدام می‌کنند به دلیل کیفیت و سطح علمی بالای تحصیل و مقرون بصرفه بودن یا به نوعی رایگان دانشگاه‌های دولتی اتریش را انتخاب می‌کنند.

هزینه سکونت: (اگر در خوابگاه دانشجویی باشد، همراه با هزینه های برق و سیستم حرارتی):3۰۰-۳۵۰ یورو در ماه.

سکونت در آپارتمان (اجاره): به دلیل هزینه های برق، سیستم حرارتی، اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی در متراژ مشابه با خوابگاه به مراتب بالاتر است، هرچند هزینه اجاره خالص خانه در نگاه اول با هزینه خوابگاه یکسان به نظر میرسد. در هر دو مورد، خوابگاه و آپارتمان، مقدار سه برابر اجاره ماهانه به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت گردد. این مبلغ موقع فسخ قرارداد به شرط عدم آسیب جدی به آپارتمان/ اتاق برگردانده میشود.

هزینه رفت و آمد در اتریش: حدود 30 تا 50 یورو در ماه


هزینه غذا (خوردوخوراک معمول): 300 تا 400 یورو در ماه

لوازم شخصی، کتاب، و تفریحات: 200 تا 3۵۰ یورو در ماه

هزینه اقامت در پانسیون های این کشور در اتاق مستقل و با امکانات متفاوت چیزی معادل 600 تا 300 یورو می باشد و بیمه های دانشجویی در اتریش ماهیانه 60 یورو می باشد.

.

.

بیمه دانشجویی اتریش (Austrian Student Insurance)

بیمۀ درمانی برای کلیه دانشجویان رسمی و غیر رسمی اجباری بوده و گواهی بیمه جزو شرایط اصلی برای تمدید اقامت دانشجویی محسوب می‌شود. دانشجویان می‌توانند پس از ثبت نام در کلاس زبان، با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان (ورقۀ تأیید ثبت نام در کلاس‌های پیش‌دانشگاهی برای دانشجویان غیررسمی) و یا گواهی ثبت‌ نام در دانشگاه، گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی به اداره بیمۀ مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمۀ دانشجویی دهند. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس ارائه شده در گواهی محل سکونت فرستاده می‌شود. نرخ بیمۀ دانشجویی در حال حاضر برای هر ماه ۴۹ یورو و۸۶ سنت می‌باشد.

قابل ذکر است که دانشجویان غیر رسمی فقط چهار ترم فرصت دارند که دوره‌های کلاس زبان آلمانی خود را به پایان رسانده و دانشجوی رسمی‌ شوند، در غیر این صورت از زیر پوشش اداره بیمه خارج شده و باید به صورت خصوصی خود را بیمه کنند که هزینه آن در هر ماه معادل ۳۵۷ یورو و ۴۸ سنت است. (داشتن بیمه برای هر شهروند در کشور اتریش ضروری است و بدون گواهی سالیانه بیمه تمدید ویزای دانشجوئی غیر ممکن است)

توجه: دانشجویان دارای بیمۀ دانشجویی اتریش موظف هستند در آغاز هر سال تحصیلی ورقه‌های تأییدیه ثبت نام در ترم جدید را برای تمدید بیمۀ دانشجویی خود به ادارۀ مرکزی بیمه تحویل دهند. در غیر این صورت بیمۀ دانشجویی آن‌ها به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد.

البته باید متذکر شویم بیمه ‌شوندگان از بسیاری مزایای بیمه درمانی دانشجویی برخوردار می‌شوند که شامل معافیت از پرداخت برخی هزینه‌های درمانی است. (این معافیت شامل مراکز درمانی است که با اداره بیمه شهر WGKK قرار داد دارند.) در کلیۀ مراکز درمانی و مطب پزشکان ارائه کارت بیمه ضروری است.

از جمله مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد به شرح ذیل می‌باشند:

 • معافیت از پرداخت حق ویزیت در مطب پزشک
 • معافیت از پرداخت هزینه در آزمایشگاه
 • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز فیزیوتراپی
 • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز رادیولوژی
 • معافیت از پرداخت هزینه در بیمارستان (در صورت بستری شدن، بیمار موظف به پرداخت فقط بخشی از هزینه خواهد بود)
 • برخورداری از معافیت پرداخت کامل هزینۀ دارو

در تمام مراکز و مراحل بالا، گذرنامه تنها کارت شناسایی معتبر دانشجو محسوب شده و در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است.

.

.

رزرو خوابگاه در اتریش

.....................................

کارشناسان ما پس از گرفتن پذیرش تحصیلی، با توجه به درخواست و امکاناتی که متقاضی برای محل اقامت خود در اتریش در نظر دارند، خوابگاه رزرو می کند و تمامی مواردی را که مورد بررسی سفارت قرار میگیرد و یا ممکن است در جهت صدور ویزای دانشجو مشکلی ایجاد کند، در نظر می گیرد. همچنین این خوابگاه ها دارای امکاناتی کامل از جمله میز، تخت، صندلی، کمد و … میباشد. رزرو خوابگاه با ارسال یک درخواست کتبی از سوی دانشجو یا مؤسسه در سریعترین زمان ممکن و با توجه به سلیقه و شرایط مالی متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش انجام میگردد. نکته قابل توجه اینکه رزرو خوابگاه در اتریش از مدارک مهم اخذ ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای شینگن میباشد.
در کشور اتریش خوابگاه های زیادی برای دانشجویان وجود دارد که با شرایط و قیمت های مناسب در اختیار دانشجویان دانشگاه های اتریش قرار داده می‌شوند و بهترین مکان برای زندگی دانشجویی هستند.

خوابگاههای دانشجویی در اتریش معمولاً اجاره ثابت دارند که شامل:

 • اجاره
 • هزینه آب و برق
 • هزینه آب گرم
 • هزینه شارژ
 • هزینه تمیز کردن اتاق

علاوه بر آن در بعضی از خوابگاههای دانشجویی اینترنت هم شامل این هزینه‌ها میشود. توجه داشته باشید که اگر اینترنت شامل این هزینه‌ها نبود، شما می‌توانید از تعرفه های اینترنتی مخصوص متقاضیان تحصیل در اتریش و دانشجویان دانشگاه های اتریش که ارزان‌تر از معمول است، استفاده کنید. حتماً در این مورد از سوال کنید. کارشناسان ما برای شما مناسب ترین محل و با کمترین مبلغ اجاره ماهانه را در نظر میگیرند.

.

.

.مطالب مرتبط

.

.

اقدامات لازم پس از ورود به اتریش

اولین اقدام بعد از وارد شدن به کشور اتریش معرفی کردن خود به شهرداری منطقه است. برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است که طبق قانون فرد تا ۳ روز پس از ورود به کشور یا جابجایی منزل باید اطلاعات آدرس محل سکونتش را به شهرداری (Magistrat) اعلام کند. طبق قانون پلیس مجاز است کسانی که بدون این برگه زندگی میکنند را بازداشت کند. برای ثبت آدرس محل سکونت خود در شهرداری محل, نیاز به تاییدیه محل سکونت دارید. این برگه تاییدیه یا از طرف صاحبخانه، یا مدیریت خوابگاه دانشجویی در اختیار شما قرار میگیرد. کسانی که پس از ورود به طور موقت در منزل آشنایان/دوستان زندگی میکنند نیاز به امضاء صاحبخانه و در بعضی موارد کپی قرارداد خانه دارند.

باز کردن حساب بانکی در از شعب بانک‌های مختلف اتریش یکی از اولین و مهم ترین کارهایی می باشد که شما پس از ورود خود به کشور می‌بایست انجام دهید، زیرا تمامی قبض ها باید بوسیله حساب بانکی پرداخت شود.

سومین اقدام ثبت نام در دانشگاه است. که با در دست داشتن پذیرش، یک قطعه عکس و گذرنامه با مراجعه بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر به (Sekreteriat) دانشگاه صورت میگیرد. دانشجویانی که دانش زبان آلمانی کافی برای تحصیل ندارند به صورت غیر رسمی (Ausserordentlich) ثبت نام میکنند و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند. اما در همان روز رسید پرداخت شهریه کلاس زبان را از دانشگاه دریافت و به موسسه زبان موردنظر ارجاع داده میشوند. (شهریه کلاس زبان ۳۸۰ یورو در ماه است)

پس از ثبت نام در کلاس زبان, با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان, گواهی ثبت نام در دانشگاه, گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی، دانشجو باید به اداره بیمه مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمه دانشجویی دهد. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس مندرج در گواهی محل سکونت فرستاده میشود.

از آنجا که معمولا دانشجویان ایرانی ویزای ۴ ماهه «مخصوص اتریش» از ایران دریافت میکنند (ویزای نوع D که دانشجو مجاز به خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن نیست) اقدام بعدی گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبر در تمام اروپای مشترک) است. گرفتن این کارت منوط به در دست داشتن گواهی بیمه، ثبت نام دانشگاه، ثبت نام کلاس زبان برای دانشجویان غیر رسمی، برگه محل سکونت و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغ: برای افراد زیر ۲۴ سال ۳۸۰۰ یورو و برای بیش از ۲۴ سال ۶۸۰۰ یورو است.(این مبلغ ممکن است سالانه اندکی تغییر کند)

در تمام مراحل بالا، تنها کارت شناسایی معتبر، گذرنامه ایرانی دانشجو است و هیچ مدرک عکس دار دیگری اعتبار ندارد. لذا در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است.

کسی که با ویزای دانشجویی در کشور اقامت دارد, اجازه کار در کشور اتریش را ندارد. به شرط درخواست کارفرما یا برای کارآموزی میتوان اجازه کار موقت یا نیمه وقت تا سقف حدودا ۳۴۰ یورو در ماه دربافت کرد. که بر اساس قانون کار در اتریش این دریافت ماهیانه ۱۴ بار در سال است.

در شرایط معمولی و برای مقطعی غیر از مقطع دکترا، کمک هزینه یا بورسیه هنگام پذیرش وجود ندارند. پس از ورود به دانشگاه می توان برای موسسات مختلف در خواست بورسیه داد.

.

.

هزینه‌های زندگی در اتریش

بطور خلاصه :

 • هزینه‌های یک خانواده چهار نفره ماهانه بدون اجاره مسکن : 3.053.97 یورو (3.066.06 یورو)
 • میانگین خرج و مخارج یک فرد مستقل بدون اجاره : 878.83 یورو (882.31 یورو)
 • میانگین هزینه‌های زندگی در کشور اتریش 74.01 % بیشتر از ایران می‌باشد.
 • میانگین اجاره مسکن در اتریش 45.12% بیشتر از ایران است.

...................

...................

...................

...................

.

اتریش دارای یکی از پیشرفته‌ترین شبکه های حمل و نقل در اتحادیه اروپا با اتوبوس و شبکه ریلی متراکم است که از سرتاسر کشور عبور می کند. به خصوص پایتخت این کشور، وین که دارای زیرساخت های حمل و نقل عمومی عالی است. سه نوع از مهم ترین وسایل حمل و نقل عمومی این کشور عبارتند از:

 • اوبان (U-Bahn) یا مترو که با علامت U مشخص می شود.
 • اتوبوس برقی (Strassenbahn) ز خیابانها و از روی ریلهای مخصوص به خود و در مسیرهای تعیین شده حرکت می‌کنند. این اتوبوس دارای 29 خط مختلف می ‌باشد که هر خط با یک عدد یا حرف مشخص می‌گردد.
 • شنل بان (S-Bahn) یا قطارهای سریع السیر مانند مترو بوده که در مسیرهای اطراف مرکز شهر حرکت می‌کنند و ادامه مسیر آنها بین شهری می‌باشد و اگر در مسیرهای بین المللی حرکت کنند به طور مخفف OBB خوانده می‌شوند.

.

.

قیمت خرید آپارتمان در اتریش

 • قیمت خرید هر متر مربع یک آپارتمان در مرکز شهر حدود 5.393.51 یورو / رنج قیمت‌ها از 3.232.14 یورو تا 10.000.00 یورو
 • قیمت خرید هر متر مربع یک آپارتمان در خارج از مرکز حدود 3.950.77 یورو / رنج قیمت‌ها از 2.850.00 یورو تا 6.000.00 یورو

.

.

.

.

.

.

.

درآمدها و تآمین مالی

میانگین درآمد ماهانه خالص (بعد از مالیات) حدود 2.168.07 یورو

نرخ بهره وام مسکن به درصد (%)، سالیانه، نرخ ثابت برای20 سال حدود 1.96 یورو/ از 1.20 تا 2.70 یورو

این کشور در حدود 12 ماه اخیر حدود 5759 نفر ورودی جدید از 626 کشور مختلف داشته است.

آخرین آپدیت هزینه ها برای ماه ژانویه سال 2023

دیدگاه خود را بیان کنید
ممنون از اطلاعات کاملتون. من یک قبولی در دانشگاه سراسری در ایران دارم اما برای سال ۹۱ هست. میخواستم بدونم با همون قبولی میتونم اقدام کنم؟ و اینکه من ۳۱ سالم هست و میخوام برای کارشناسی اقدام کنم.
سلام شیمای عزیز، بله امکانش هست، در ضمن تحصیل در دانشگاه‌های اتریش محدودیت سنی ندارد. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
سلام من میخوام کارشناسی اتریش اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
سلام شقایق عزیز، برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی لطفا با شماره‌های موسسه تماس بگیرید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
سلام گفتید جهت اخذ مراجعه کنم کجا و چجوری باید مراجعه کنم
سلام به موسسه دانش پژوهان اورانوس مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگبرید. 021-88345027-9
سلام من در حال تحصیل در دانشگاه سراسری در ترم های آخر رشته علوم مهندسی گرایش مکانیک هستم و تقاضای مهاجرت به اتریش از راه تحصیل را دارم به جز یادگیری زبان آلمانی چه اقداماتی باید انجام بدم؟
با سلام تصمیم قاطع بگیرید و به موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی مراجعه نمایید.
با سلام من کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد دارم.توی یک ویدیو گفته شده که مدرک دانشگاه ازاد برای اتریش قابل قبول نیست.راه حل برای مشکل من چیه؟؟
سلام بله میتوانید از ثبت‌نام‌های پیام نور یا علمی کاربردی استفاده کنید.
ممنون از مطالب خوبتون پرتوکلینیک
ممنون از توجه شما :)
سلام من کارشناسی ناپیوسته عمران ساختمان از دانشگاه غیر انتفاعی دارم،33سالمه,10ساله فارغ التحصیل شدم ،کاردانی عمران هم دارم ،خواستم بدونم با کدوم مدرکم اقدام کنم بهتره؟ایا معماری میتونم ادامه تحصیل بدم؟متاهل همراه با ۱ فرزند هستم،بیشتر واسه بچم قصد مهاجرت دارم تا خودم،ممنون میشم راهنماییم کنین که از کجا استارت کنم
با سلام و روز بخیر شما مدرک کارشناسی اقدام کنید و الویت پذیرش با همان رشته ی مهندسی عمران است. پس از اخذ ویزا و دریافت کارت اقامت می تانید جهت ویزای پیوست سایر اعضای خانواده اقدام کنید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
با سلام من ۳۳ ساله هستم و لیسانس مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد . آیا امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش برای مقطع لیسانس یا ارشد وجود داره ؟ و اینکه امکان تحصیل در رشته ای دیگر مثلا طراحی داخلی ، یا اینکه حتما باید در همون رشته تحصیلی خودم ادامه بدم ؟ با تشکر
با سلام با توجه به اینکه کارشناسی و ارشد شما غیر مرتبط هستند میتوانید جهت پذیرش در مقطع لیسانس مجددا اقدام کنید، و الویت پذیرش با رشته ای است که درآن تحصیل کرده اید و یا نامه ی قبولی در کنکور آن رشته را دارید.
با سلام لطفا شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رو بفرمایین(محدودیت سنی و چه رشته هایی)
با سلام و روز بخیر جهت پذیرش در این مقطع بایستی دانشجو در همین مقطع بوده و یا نامه ی قبولی در کنکور را داشته باشید. محدودیت سنی ندارد و دارا بود گواهی زبان آلمان سطح A2 الزامیست.
سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و در کنکور هنر شرکت کردم ولی از هیچکدوم اون نتیجه ی قابل قبولی که میشه برای قبولی دانشگاه خوب انتظارش رو داشت رو نگرفتم ولی مدرک های فنی حرفه ای از جمله icdl1 icdl2 طراحی وبسایت به صورت حرفه ای فوتوشاپ و روتوش به صورت حرفه ای و جوشکاری رو دارم دوره های تآتر رو کامل به پایان رسوندم و پروژه هایی هم انجام دادم که بسیار نتایج قابل قبولی داشتن و ماه هاست که در کافی شاپ کار میکنم و دوره های کافه منی رو دو بار به طور کامل گذروندم و توی این کار هم خیلی حرفه ای هستم دوره های زبان آلمانی هم به تازگی شروع کرده و دارم آ یک رو میخونم من میخام در دانشگاه های اتریش به تحصیل در رابطه ی فیلمسازی و کارگردانی رو بگذرونم و خیلی هم در این رابطه جدی هستم یک دانشگاه هم هست به اسم دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین که مثل این که بهترین دانشگاه هنر های نمایشی وین اتریش هست اگه میشه بهم کمک کنین چون هیچ طرز فکری ندارم که چطور میتونم برای تحصیل برم اتریش
با سلام و روز بخیر به طورکلی تحصیل در اتریش متوط بر دارا بودن گواهی قبولی در کنکور می باشد و شما در همان رشته ی قبولی امکان پذیرش دارید. علاه بر آن دارا بودم گواهی زبان آلمانی سطح A2 الزامیست
سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته زیست شناسی(ژنتیک) از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هستم.برای پوزیشن دکترا در اتریش میتونم اقدام کنم؟ بهم فاند تعلق میگیره؟
سلام و روز بخیر در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد الویت پذیرش از دانشگاه های اتریش نیست. با توجه به هزینه های پایین تحصیل در اتریش فاند تحت شرایط خیلی خاص به دانشگاه تعلق خواهد گرفت.
سلام و خسته نباشید. بنده دندانپزشک هستم و تسلط به زبان آلمانی دارم برای پذیرش تخصص در دانشگاه های دولتی اتریش باید در ایران قبولی کنکور داشته باشم؟ با سپاس فراوان
سلام و روز بخیر با توجه به اینکه دندانپزشک هستید، ذاشتن مدرک زبان آلمانی سطح C1 الزامیست . تخصص معمولا به صورت پذیرش از بیمارستان و همراه با کار است. لطفا جهت مشاوره با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد سال ۹۲ هستم. ۳۱ سالمه مدرک ب یک دارم و احتمالا تا ماه آینده ب دو هم میگیرم میخواستم بدونم اگر برای ارشد مجدد یا دکتری درخواست بدم شانسی دارم؟
با سلام با این شرایط برای کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش و حتی در صورت داشتن گواهی B2 می توانید برای آلمان اپلای کنید.
سلام کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه علامه طباطبابی هستم میخواستم ببینم برا پذیرش ارشد در اتریش ‌و عجله ای چیکار باید انجام بدم
با سلام جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن گواهی قبولی در کنکور و همچنین دانش زبان آلمانی سطح A2 الزامیست. لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من پیراپزشکی دانشگاه دولتی جندی شاپور هستم و میخوام در اتریش پزشکی بخوانم در دانشگاهی که مدرکش مورد قبول ایران هم باشد میخوانم ببینم میشه و آزمونش چطوریه سخته یا آسونه و به چه زبانی هست و کل هزینه ها رو برای رفتن به اونجا چقدر میشه
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی دانشگاه های اتریش دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در رشته ی درخواستیست. مدرک زبان C1 و آزمون ورودی به زبان آلمانی الزامیست. هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد.
سلام آیا کامپیوتر هم جزو رشته های آزمون ورودی دار اتریش است؟ سطح آزمون ورودی دانشگاه های اتریش در مقایسه با کنکور ایران چگونه است؟
سلام و روز بخیر، بله جزء رشته های آزمون ورودی دار است و منابع آزمون هم از قبل معرفی می کنند. آزمون به زبان آلمانی است.
سلام. من مدرک ارشد آمار از دانشگاه امیرکبیر دارم. برای دکترا میخوام اقدام کنم اما زبان ندارم البته در سطح خوبی زبان بلدم. آیا اول برم ایلتس بگیرم و بعد بیام موسسه تون برای مشاوره یا بدون زبان هم میتونید برام کاری بکنید. سوال بعدی اینکه وقتی برام ویزای تحصیلی صادر شد و من به کشور اتریش رفتم و مشغول به تحصیل شدم از ماه چندم تحصیلم به بعد میتونم اونجا سر کار برم؟ و اینکه ایا کاری که پیدا میکنم تکافوی هزینه تحصیل و زندگیم رو میکنه یا خیر؟ به این سوالم لطفا حتما پاسخ بدید. سپاس
با سلام و روز بخیر. شما بدون زبان هم جهت پذیرش دکتری می توانید مشاوره شوید و حتی ممکن است بنا بر شرایطی بشود با همین مدارک برای شما اقدام کرد. به محض دریافت کارت اقامت یک ساله می توانید وارد بازار کار شوید و در شرایط معمولی تقریبا جوابگوی بیش از نیمی از هزینه های شما است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم در رشته تجربی هستم و میخوام دیپلمم بگیرم و در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنم ایا باید ازمون ورودی بدهم ؟ و کلاسهای زبان المانی هم شروع کردم
سلام و روز بخیر، شما باید نامه ی قبولی در این رشته در آزمون سراسری را داشته باشید، گروه علوم پزشکی جزء رشته های آزمون ورودی دار است و سطح زبان B2 آلمانی مورد نیاز است. البته شما از طریق رشته های علوم پایه و مقطع کارشناسی میتوانید ورود داشته باشید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من کارشناسی رشته مامایی هستم از دانشگاه آزاد میخواستم بدونم آیا میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه های خصوصی اتریش برای کارشناسی ارشد؟چون دانشگاه های دولتی اتریش رشته مامایی ندارن و اینکه هزینه ها چند برابر بیشتر از وقتی میشه که بخوام از صفر یک رشته ی دیگرو اقدام کنم (دیپلم تجربی هستم و 24 سالمه)
سلام وقت به خیر، دانشگاه های خصوصی شهریه های بالایی دارند و در صورتیکه هزینه ها برای شما ملاک باشد گرفتن پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خصوصی به صرفه و اقتصادی نخواهد بود. شما برای ادامه تحصیل در گروه های پزشکی نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی و شرکت در آزمون خواهید داشت.
درود من 29 سالمه و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشاه پیام نور دارم خواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاه میتونم به زبان انگلیسی تحصیل کنم یا باید زبان آلمانی بلد باشم ؟ با چه نمره ای؟ باسپاس
سلام و روز بخیر. دانشگاه پیام نور شما جهت اپلای مورد تایید است اما اگر کشور مقصد را اتریش انتخاب کرده اید قطعا آموزش زبان آلمانی گزینه ی مناسب تری است. سطح A2 زبان آلمانی مورد نیاز است.
سلام شرایط کار دانشجویی در مشور اتریش به چه صورته ؟ بنده در رشته تجارت انفورماتیک و در دانشگاه ملی وین پذیرش شدم ، اما دقیق نمیدونم که سقف درامد و سقف اجازه ی کار در مقطع لیسانس چقدره البته ناگفته نمونه که من مدرک های بین المللی زیادی از جمله ICDL , ++C , سی شارپ ، طراحی وب تا سطح پیشرفته و ... رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🏻
با سلام و روز بخیر. سقف ساعت اجازه کار دانشجویی در دوره ی کارشناسی هفته ای 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری هفته ای 20 ساعت می باشد. مدارک بین المللی شما در پیدا کرد کردن بسیار به شما کمک خواهد کرد و با توجه به رشته ای که پذیرش شده اید می توانید در شرکت های انفورماتیکی استخدام شوید.
سلام من می خواستم بپرسم که اگه مدرک دانشگاه پیام نور داشته باشم برای کار در اتریش بهتره یا مدرک دانشگاه ازاد ،ضمنا من چند سال پیش دانشگاه دولتی کنکور قبول شدم ولی نرفتم. و اینکه با چه رشته هایی راحت تر کار پیدا میشه ،مثلا با مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر چه شغلی میشه داشت. ممنون اگه زود پاسخ بدین
سلام و روز بخیر. جهت اخذ پذیرش مدرک دانشگاه پیام نور و یا نامه ی قبولی در کنکور سراسری نسبت به دانشگاه آزاد دارای الویت بالاتری هستند. با توجه به اینکه اتریش کشور صنعتی است، رشته های فنی و مهندسی راحت تر جذب بازار کار خواهند شد.
با سلام من دیپلم ماشین های کشاورزی و فوق دیپلم مکانیزاسیون کشاورزی از دانشگاه فنی و حرفه ای تهران و مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی تهران و کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه دولتی دارم آیا منم میتونم اقدام کنم؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و روز بخیر. امکان اپلای در رشته ی مکانیک برای شما است.تحصیل به زبان آلمانی است و هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد. مهات ثبت نام ترم جدید تا 5 فوریه 2019 می باشد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من در حال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم میخواستم‌ بدونم تقریبا باید از ترم چندم درخواست بدم؟ و اینکه در دانشگاه مونتان اتریش به زبان آلمانی تدریس میشه یا انگلیسی ؟ میخوام‌ راهنماییم کنید که آیلتس بگیرم یا زبان آلمانی رو شروع کنم؟
سلام و روز بخیر شما تمایل به ادامه ی تحصیل در چه مقطعی را دارید؟ کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟ در دانشگاه مونتان رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شود . برای دوره های انگلیسی زبان آیلتس 6.5 و برای دوره های آلمانی زبان سطح A2 مورد نیاز است.
با سلام من۲۰ سالمه و رشته مشاوره ترم ۱ میخونم اگه که من امسال کنکور بدم و رتبه من سه هزار به پایین بشه آیا ممکنه من در رشته های پزشکی یا دندون یا دارو دانشگاهای وین بورس تحصیلی بگیرم ومعدل دیپلم هم تاثیر گذار نباشه البته من مدرک زبان ندارم ولی میتونم هم اینجا اقدام کنم
سلام و روز بخیر شرط اولیه ی پذیرش در رشته هاتی پزشکی و پیراپزشکی دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در همان رشته می باشد. علاوه بر آن درار بودن مدرک زبان آلمانی الزامیست. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام خسته نباشید ممنون میشم به سوالات منم جواب بدهید. من مدرک کارشناسی مکانیک رشته ساخت تولیو قالبسازی از دانشکده فنی تبریز (سراسری دولتی ) با معدل 14.9 دارم. مدرک کاردانیم هم از همین دانشگاه است. الانم دارم زبان انگلیسی میخونم تا خرداد 98 آیلتس 6 رو میگیرم ولی الان دانشجو نیستم ولی پایان خدمت دارم. سوال اول: الان اتریش به من ویزای تحصیل میده؟ سوال دوم: من تو ارشد فقط همین رشته رو میتونم بخونم یا نه همه رشته هایی ک تو گروه مکانیک هست؟ و اگر آیلتس داشته باشم نمیتوانم ارشد رو رشته زبان انگلیسی بخونم؟ سوال سوم: برای کار نیمه وقت دانشجو از چه زمانی میتونه شروع به کار کنه؟ با تشکر
با سلام و روز بخیر الویت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مرتبط با دوره کارشناسی است.همچنین در کشور اتریش تحصیل به زبان آلمانیست و سطح زبان آلمانی A2 مورد نیاز است. از زمانی که شما کارت اقامت بگیرید در دوره کارشناسی هفته ی 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید. با مرجعه به کانال موسسه نمونه ویزاهای دانشجویی اخذ شده را مشاهده نمایید.
سلام من ٢٠ سالمه ، كارشناسي مهندسي تعميرو نگهداري هواپيما دارم و براي ارشد ميخوام تو زمينه رشته خودم فعاليت كنم ، منتها مدرك دانشگاهم علمي كاربردي هست اما دارم مدرك b1 ميگيرم و ميخوام دوره هاي آديتور و بگذرونم ، در نهايت هم همراه با درسم ميخوام اونجا كار كنم در همين زمينه رشته خودم ، و مهم تر از همه ميخوام دانشگاه وين و انتخاب كنم اما نميدونم پذيرش ميكنه اين رشته را؟ لازم باشه مدرك يازا هم ميگيرم كه خيلي متعبر هست ، و لازم به ذكر هست كه مقاله هم در اي اس اي دارم كمكي ميكنه؟
سلام و روز بخیر با توجه به سن تان شرایط برای اقدام ایده آل است. مدرک زبان B1 و دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول است. فقط بابت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش بایستی شما در ایران دانشجو باشید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام ، من در مقطع دبیرستان هستم و رشته ریاضی میخونم ، قصد دارم در کنار کنکور ریاضی ،کنکور هنر هم بدم(برای قبولی در رشته ی موسیقی) ، میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش از دانشکده های هنر اتریش قبولی از یک دانشگاه دولتی ایران کافیه (یا در کنارش آزمون ورودی هم باید بدم؟) ، و اینکه رشته ی موسیقی به انگلیسی هم تدریس میشود؟
با سلام و روز بخیر. همانطور که اشاره کردید شرط اولیه ی پذیرش در دانشگاه اتریش داشتن نامه ی اشتغالی به تحصیلی در همان رشته است. رشته ی موسیقی آزمون ورودی داشته و در صورت تدریس به زبان انگلیسی درا بودن مدرک آیلتس الزامیست. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، گرایش سیستم های قدرت در دوره روزانه دانشگاه شهید بهشتی هستم، کارشناسی هم دانشگاه سراسری گیلان خوندم با معدل 17 . مدرک زبان انگلیسی هم ندارم الان اگر بخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو اتریش، دانشگاه های انگلیسی زبان هم داره؟ داشتن مدرک زبان انگلیسی واسه اون دانشگاهها نیازه؟
سلام و روز بخیر جهت پذیرش در مقطع دکتری داشتن مدرک زبان الزامیست و حداقل نمره ی مورد نیاز 6.5 آیلتس می باشد. در صورت تمایل می توانید برای کشور اسپانیا بدون مدرک زبان اقدام کنید.
با سلام.من 19سالمه با دیپلم تجربی از مدرسه تیز هوشان. امسال قصد دارم کنکور بدم و در رشته دندان پزشکی ادامه تحصیل بدم.1بعد از قبولی در کنکور چقدر طول میکشه تا ویزای تحصیلی آماده بشه؟2از کجا اقدام کنم بهتره؟؟؟از سفارت اتریش یا از طریق دانشگاه؟3چه مدرک زبانی لازمه؟4کدوم دانشگاه شانس پذیرفته شدن بیشتری داره؟؟5در آخر شما نیحتی برام ندارین؟؟؟ممنون
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش رشته های علوم پزشکی در کشور اتریش داشتن گواهی اشتغال به تحصیل در همان رشته و دارا بودن سطح C1 زبان آلمانی می باشد.پیشنهاد میکنم در ابتدا برای گروه علوم پایه اقدام کنید که شانس پذیرش بالانری هم داشته باشد همچنین آموزش زبان آلمانی هم حتما آغاز کنید. برای اپلای تحصیلی از خود دانشگاه اقدام کنید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
‎سلام من دانشجو مکانیک دانشگاه آزاد تبریز که جمعا دو ترم پاس کردم هر دو ترم هم بالای ۱۸ دیپلم ریاضی با معدل بالای۱۷ مدرک زبان ندارم سن۲۰. آيا امكان پذيرش من براي دانشگاه هاي اتريش و دوره زبان وجود دارد؟؟.
سلام روز بخیر. دانشگاه آزاد مورد تایید دانشگاه های اتریش نیست اما با کمک موسسه می توانید گزینه های بهتری را جایگزین کنید تا بتوانید اقدام کنید.
با سلام من دانشجوی کارشناسی معماری داخلی هستم در کدام دانشگاه میتوانم پذیرش بگیرم و چه رشته ی مرتبطی و آیا نیاز با ازمون ورودی دارم ؟ و ایا دانشگاه با زبان انگلیسی برای رشتهی من در مقطع کارشناسی هست؟
سلام روز بخیر.رشته معماری در دو گروه رشته های فنی و هنر ارائه می شود. به طور کلی رشته های معماری با پورتفولیو قوی امکان اقدام دارند و به رشته های انگلیسی زبان نیاز به مدرک زبان آیلتس است
با سلام من رشته تحصیلیم در هنرستان برق بوده و کاردانیمم تو رشته ی برق بوده.الان مشغول تحصیل تو مقطع کارشناسی همین رشته هستم.میخواستم بدونم برای پذیرش در رشته ی موسیقی در اتریش میتوانم پس از انصراف از دانشگاه و ثبت نام در دانشکده ی علمی کاربردی بدون کنکور رشته ی آهنگسازی ایرانی،گواهی اشتغال تحصیلی ارسال کنم برای دانشگاه اتریش آیا گواهی اینطور دانشکده ها اعتبار لازم را دارد؟ سوال دیگر اینکه آزمون ورودی رشته موسیقی در دانشگاه اتریش در چه سطحی است و من برای کسب آمادگی های لازم باید چه اقداماتی انجام بدم؟
سلام و روز بخیر با ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و در رشته ی موسیقی شما شانس پذیرش در اتریش را دارید و این دانشگاه مورد قبول است اما قطعا الویت با افرادی است که دانشجو مقطع کارشناسی هستند. باتوجه به رنک بالای موسیقی اتریش در دنیا، سطح آزمون ها پایین نیست.
سلام خسته نباشید من محصل یازدهم تجربی ام اما قصدم کنکور هنر و رشته ی موسیقیه بنظر شما با دادن کنکور تجربی میتونم راحت تر خارج شم یا کنکور هنر ؟
با سلام به صورت کلی اگر میخواهید در رشته ی هنر در دانشگاه های وین تحصیل کنید باید قبولی همین رشته را در یکی از دانشگاه های سراسری ایران را داشته باشید. یا اینکه باید در آزمون ورودی شرکت کنید.
سلام. من فارغ التحصيل كارشناسي مكانيك در حرارت و سيالات از دانشگاه آزاد با معدل 15.31 هستم. و 35 ساله هستم. امسال نيز در كنكور ارشد دانشگاه روزانه سراسري شهرستان قبول شدم كه نرفتم آيا امكان پذيرش براي من در دانشگاه Leoben وجود دارد؟ حدود 7 سال سابقه كار در شركت هاي خصوصي نفت و گاز و نيروگاهي دارم.
باسلام در صورتی که مدرک زبان A2 داشته باشید می توانید جهت پذیرش دانشگاه Leoben اقدام نمایید.
سلام . من کارشناسی عمران غیرانتفاعی دارم. و پذیرش دوره آلمانی در مجارستان گرفتم. و قصد دارم بعداز آن پذیرش برای کارشناسی ارشد در اتریش بگیرم. لطفا بگید که ‌میتونم اواسط کلاسام اقدام‌کنم ب اپلای کردن و چه مدارکی لازم دارم؟ آیا من عضو اتحادیه شینگن هستم و شرایطم فرق میکند؟؟
با سلام شما برای تحصیل در مقطع بالاتر حتما باید قبولی اون مقطع و داشته باشید. شما چون اقامت یک ساله ی اون کشور رو دارید میتونید از سفارت اتریش در مجارستان اقدام کنید.
سلام.با پذیرش دکترا در کشور هلند بعد از چه مدت خانواده به ما ملحق میشوند؟ ایا به فرزندان بالای 18 سال هم اجازه ی اقامت میدهند یا اینکه باید جدا برای انها پذیرش گرفت؟
سلام و روز بخیر قاعدتا در اکثر کشورهای اروپایی شما بعد از دریافت کارت اقامت یک ساله میتوانید جهت الحاق خانواده اقدام کنید. برای بچه های بالای 18 سال بایستی به صورت مستقل اقدام کرد.
سلام. آیا کشور اتریش بورسیه دکتری رشته آموزش زبان انگلیسی را دارد؟
با سلام. دریافت هر بورسیه ای منوط به نظر سوپروایزر دارد ولی به صورت کلی بایستی در ابتدا برای دریافت پوزیشن دکتری اقدام کرده و بعد برای بورس درخواست دهید.
سلام وقتتون بخیر من لیسانس زیست سلولی و مولکولی از دانشگاه آزاد تهران دارم میخوام برای داروسازی اقدام کنم خیلی جاها خوندم داروسازی ازمون ورودی نداره و شرط معدلو دانشگاه ازاد بودنم مهم نیست فقط باید تو یه سری رشته هایی که خودشون تعیین کردن و مرتبطه باید لیسانس باشه میخواستم بدونم این اطلاعات درسته؟هنوز این قوانین پابرجاست؟اطلاعاتی در مورد ازمون دارین و اینکه داروسازی در اتریش چند ساله؟ ممنون
با سلام داروسازی جز رشته های گروه پزشکی محسوب می شود و آزمون ورودی دارد. برای اینکه بتوانید در این رشته مشغول به تحصیل شوید لازم است مدرک زبان آلمانی C1 داشته و در آزمون نیز شرکت نمایید. مدت دوره دکتری داروسازی بین 5 تا 7 سال بسته به تعداد یونیت های اخذشده و گذراندن واحدهای درسی متغیر است. البته مادامی که واحدها توسط دانشجو پاس می گردد و در حال تحصیل هستید اقامت شما تمدید می گردد.
سلام.ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. من کارشناسی صنایع غذایی دارم از دانشگاه ازادبا معدل16.برای ارشد دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم.امکانش هست بتونم برای ارشد از دانشگاه های اتریش بذیرش بگیرم؟فاند چطور؟به من تعلق میگیره؟و اینکه میشه بگید کدوم دانشگاه ها رشته منو دارن؟
با سلام با توجه به اینکه تحصیلات شما در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد می باشد می توانید برای کاهش ریسک پرونده هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم کارشناسی مجدد اقدام نمایید و پس از اینکه پذیرش و ویزایتان انجام شد در کشور مقصد قادر به تغییر مقطع و رشته تحصیلی خواهید بود. فاند در مقطع دکتری به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل هر ترم حدود 780 یورو میباشد و تقریبا تحصیلات ارزان محسوب می شود و دانشجو با کار پاره وقت توان تامین هزینه ها را خواهد داشت بنابراین اخذ فاند درمقاطع پایین تر از دکتری به ندرت اتفاق می افتد.
سلام وقت بخیر... برای اقامت اتریش چی لازمه!؟ و من در زمینه میکاپ مدرک دارم فنی ودرزمینه ورزشی در رشته تکواندو دان دوم هستم مدرک تحصیلیم در هنرستان تحصیل میکنم در رشته گرافیک(عکاسی*) و دوست دارم در دانشکدهه هنر عکاسیو ادامه بدم اگ میشه....راحل بدین ک به هدفم برسم
با سلام با توجه به اینکه هنوز در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستید پیشنهاد می شود شروع به یادگیری زبان آلمانی نموده و در کنکور سراسری شرکت کرده و دقیقا در رشته ای که علاقه دارید یعنی همین عکاسی قبولی داشته باشید. قبولی شما ترجیحا در یکی از دوره های روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی یا پیام نور باشد ریسک پرونده کمتر خواهد بود.
با سلام من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد تهران با معدل ۱۲.۸۲ سال ۹۰ گرفتم در حال حاضر کارمند رسمی نفت با ۶ سال سابقه هستم ارشد پیام نور تهران واحد ری مدیریت بازرگانی قبول شدم و آزاد تهران مدیریت کارآفرینی باتوجه به اینکه برا اتریش مدرک پیام نور مهمه، خواستم ببینم من پیلم نپر ثبت نام کنم میتونم برا ارشد اتریش بخونم؟ باتوجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانسم مرتبط نیست ریسکم چقدره؟ و اینکه ممنون میشم پیشنهادتون رو بگین لازم به ذکره متاهل هستم و دو فرزند ۶ و ۲ ساله دارم ممنون
با سلام همانطور که خودتان نیز اشاره کردید شما فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی با رشته ای غیر مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد و در دانشگاه آزاد هستید و این خود باعث افزایش ریسک پرونده تان می شود. در صورتیکه تمایل دارید در رشته مدیریت تحصیل نمایید در همین رشته در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید تا شانس بیشتری داشته باشید. البته برای اینکه بتوانید شانس بالاتری کسب نمایید می توانید در مقطع کارشناسی رشته مدیریت در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام نمایید. در این صورت شانس شما برای پذیرش بیشتر خواهد بود. بعد از اینکه ویزا شدید برای همسر و فرزندتان جهت ویزای همراه می توانید اقدام نمایید.
سلام ایا این مطلب درسته که دانشگاه وین مدرک دانشگاه آزاد قبول نداره و دیگه نمیشه اقدام کرد؟
سلام بله درست است
سلام ایا بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه اتریش محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود دارد ؟ یا با گرفتن پذیرش میتوانیم چند سال بعد ثبت نام کنیم؟
با سلام با اخذ پذیرش از دانشگاه های فنی در اتریش عملا دو ترم فرصت ثبت نام خواهید داشت و در صورت تاخیر می بایست پذیرش خود را تمدید نمایید. در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه ملی وین در صورت عدم تغییر چارت درسی دانشگاه در رشته شما می توانید با تاخیر ثبت نام انجام دهید.
سلام خانمی هستم ۳۴ ساله. امسال دانشگاه شهید چمران اهواز رشته علوم سیاسی قبول شدم. چطور و با چه شرایطی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش،اقدام کنم؟ از کجا و چه زمانی شروع کنم؟ چقدر باید هزینه کنم؟ آیا یک دختر تازه دانشجو شده،چطور باید از پسِ خرج دانشگاهش بر بیاد؟! سپاس
با سلام بله شما از همین امروز می توانید جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید و شانس بالایی دارید. بنابراین برای اینکه با توجه به شرایط سنی ریسک ویزای کمتری داشته باشید بهتر است هرچه سریعتر اقدام نمایید. با توجه به اینکه اجازه کار خواهید داشت توان تامین هزینه ها را در اتریش خواهید داشت. قرارداد شما بر اساس نرخنامه مصوب وزارت علوم محاسبه خواهد شد . غیر از مبلغ قرارداد هزینه ترجمه و تایید مدارک و دپازیت خوابگاه هم خواهید داشت.
سلام .من دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه سراسری هستم .1-بعد از فارغ التحصیلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش باید ارشد یکی از دانشگاه های سراسری پذیرفته بشم؟ و 2-هر کدوم از گرایش های ارشد پرستاری رو که قبول شم میتونم اونجا ادمه بدم یا میتونه تغییر کنه؟ 3-برای ارشد پرستاری آزمون ورودی داره ( اگر داره چجوری میتونم از شرایط این آزمون اطلاع پیدا کنم)؟
با سلام بله برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد نیاز به قبولی در آزمون سراسری در همین رشته را دارید. شما می بایست در رشته پرستاری یا رشته ای که حداقل 33 واحد مشترک با رشته پرستاری دارد قبولی داشته باشید. لازم به ذکر است برای تحصیل در این رشته حتما نیاز به قبولی در آزمون ورودی که در وین برگزار خواهد شد دارید. در ارتباط با آزمون ورودی دانشگاه دوره های آمادگی برگزار کرده و منابع معرفی خواهد کرد.
با سلام واحترام ؛ آیا سفارت اتریش اجازه میدهند فرزند زیر دوساله ام را با خودم ببرم با توجه به اینکه خیلی کوچک است واحتیاج به مادر دارد ؟ آیا باید برای فرزندم جداگانه وقت سفارت بگیرم ویا با یک ایمیل برای هر دو نفر امکان دارد؟ منتظر پاسخ وراهنمایی شما هستم. با تشکر
با سلام خیر از سال 2017 به هیچ وجه امکان ورود همزمان همراه وجود ندارد و پس از دریافت کارت اقامت شما، می توان برای همراه اقدام کرد. این پروسه حداقل بین سه تا شش ماه طول خواهد کشید.
با عرض سلام و خسته نباشید آیا با مدرک پردیس پزشکی میتوان برای ادامه تحصیل حین دانشجویی یا تخصص در اتریش اقدام کرد؟
با سللام علاوه بر شرایط فوق نیازمند دانش زبان آلمانی حداقل B2 می باشید. برای ورود به مقطع عمومی باید تطابق واحدها صورت گیرد.
سلام. طبق شرایط فعلی که مدرک یا اشتغال به تحصیل از دانشگاه ازاد توی اتریش قبول نیست ، ینی باید در رشته های بدون کنکور در دانشگاهی دیگه مثل پیام نور ثبت نام کرد ؟ و اگر میشه آیا اشتغال به تحصیل رو در همون ترم اول میشه گرفت و برای پذیرش از دانشگاه های دولتی اتریش اقدام کرد؟
با سلام بله دقیقا از طریق ذکر شده می توان اقدام به اخذ پذیرش کرد.
سلام من فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه دولتی هستم و در حال حاضر با بیمه اجباری مشغول به کارم . میخاستم بدونم معادل سازی واحدهای گذرانیده و گذراندن دوره ی تخصص مجموعا چند سال زمان نیاز است و آیا از همان ابتدا مدرک زبان آلمانی نیاز هست یا خیر؟
با سلام. هدف شما اگر تخصص پزشکی در آلمان است بایستی سطح زبان ب 2 را حداقل داشته باشید. تطابق واحد ها پروسه ای تخصصی است که بسته به ایالت هدف شما متفاوت خواهد بود.
سلام با سن سی سال سفارت برای دوره کارشناسی ویزا صادر می کند؟با تشکر
سلام. تحصیل در اتریش محدودیت سنی ندارد
سلام و وقت بخیر.لیسانس مدیریت پیام نور با معدل 13 در سال 95 و ترم اخر مدیریت اجرایی از دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم برای پذیرش در اتریش شانسی دارم. باتشکر از مطالب مفیدتان
با سلام دانشگاه آزاد شما مورد تایید اتریش نمی باشد. برای ارشد مجدد بایستی اشتغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را ارائه دهید.
با سلام بنده (بدون آزمون) در مقطع کارشناسی رشته حقوق دانشگاه پیام نور در حال تحصیل میباشم. آیا امکان پذیرش در دانشگاههای اتریشُ دارم؟؟
با سلام. بله شما می توانید در مقطع دیپلما حقوق از دانشگاه وین اتریش پذیرش دریافت کنید
سلام-وقت بخیر-من دانشجو ترم 6کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهرانم-میخوام برای ارشد پذیرش دانشگاه ملی وین بگیرم-سوالام به ترتیب اینهاست- 1-من بعد فارغ التحصیلی اگر ازمون ارشد تو ایران ندم و دانشجو ارشد نباشم میتونم با مدرک کارشناسیم پذیرش بگیرم؟ 2-امکان ورود همزمان همسرم عست؟ 3-بعداز رفتن اونجا امکان بورس تحصیلی از موسسه یا دانشگاه مرتبط وجود دارد؟ 4- چه دانشگاه های دیگری رشته علوم سیاسی یا اقتصاد سیاسی دارند؟ 5- تا چند درصد مخارجو میشه با کار کردن خودم و همسرم جور کنیم ؟
1-خیر حتما باید قبولی در دانشگاه و یا استغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را داشته باشید . 2- ورود همراه بعد از شما با سه تا شش ماه فاصله است. 3- بورس معمولا برای مقاطع بالاتر از ارشد می باشد . 4-می توانید رشته شهرهای دانشگاهی را در سایت جستجو کنید . 5-بسته به نوع کار شما متفاوت است اما پوشش هزینه هارا تا 50 درصد می توانید در سال اول داشته باشید
با عرض سلام و خسته نباشید... من دانشجوی رشته مهندسی صنایع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد شیراز هستم. معافیت از خدمت ندارم برای ادامه تحصیل تو همین رشته یا هر رشته ی دیگه میتونم برم؟ و اگه میتونم برم کدوم کشور؟ ممنون
با سلام و روز بخیر برای تحصیل در رشته ی مورد نظر باید مدرک زبان انگلیسی برای کشورهای انگلیسی زبان داشته باشید در رابطه با وضعیت خروجتون باید با سازمان نظام وظیفه در ارتباط باشید
سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی در دانشگاه پیام نور گذروندم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 16 هستم میتونم برای دکتری در کشور اتریش اقدام کنم؟
با سلام. شما برای ارشد مجدد واجد شرایط هستید. برای پذیرش دکتری علاوه بر رزومه ی پژوهشی قوی و مدرک زبان بایستی قبولی این مقطع را داشته باشید.
سلام فوق لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه ازاد می خواستم اتریش درس بخونم.الان برای گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل می خواستم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم شما پیشنهاد می کنید همون رشته ثبت نام کنم یا رشتمو تغییر بدم؟
با سلام برای همین رشته یا بر اساس رشته ی مرتبط با دوره ی کارشناسی خود اقدام فرمایید .
سلام. من فارغ التحصیل مهندسی ساخت و تولید دانشگاه سراسری هستم با معدل 16. امسال ارشد شرکت کردم برای اقتصاد و مجاز به انتخاب رشته روزانه شدم. قصد ادامه تحصیل در رشته اقتصاد دارم.حالا هر کشوری که مدرکش معتبرتر از ایران باشه و مقرون به صرفه باشه یعنی خیلی هزینه ش زیاد نباشه. آیا امکانش هست با توجه به تفاوت مدرک کارشناسیم و انتخاب رشته اقتصاد؟ کجاها رو پیشنهاد میدید و به طور تقریبی ماهی چقد باید از جیب خودم هزینه کنم با توجه به کار پاره وقت اونجا. ببخشید طولانی شد ممنون
با سلام شما می توانید برای کارشناسی ساخت و تولید و یا ارشد اقتصاد هر دو درخواست دهید تصمیم با دانشگاه است که شما در کدام مقطع پذیرفته شوید. پیشنهاد کشور اتریش می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در متن ذکر شده است. دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. میانگین حقوق بین 7 تا 12 یورو در ساعت می باشد.
سلام و خسته نباشید من مدرک کارشناسی ریاضی از دانشگاه پیام نور رو دارم و 34 سالمه مجرد هم هستم چطوری میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم (البته تا حدی هم زبان انگلیسیم خوبه )
با سلام و سپاس. شما واجد شرایط تحصیل کارشناسی مجدد در اتریش می باشید. تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. پس از پذیرش به شما زمان جهت یادگیری زبان آلمانی داده می شود.
سلام وقتتون بخیر;من دانشجوی داروسازی ترم آخر دانشگاه علوم دارویی تهران هستم میخواستم ببینم میتونم واسه تخصص تو رشته داروسازی برای اتریش اقدام کنم؟ منظورم بیشتر بورسیه دانشگاه های اتریش هست ممنون میشم پاسخ بدید😊🌹
با سلام. برای تخصص رشته های علوم پزشکی باید دانش زبان آلمانی ب2 رو داشته باشید و واحدهای گذرانده ی شما نیاز به معادل سازی دارد .
با سلام من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک جامدات از یکی دانشگاه دولتی ایران هستم و خواستم بدونم بدون شرکت در آزمون دکترا و قبولی در ایران میتونم در دانشگاه های اتریش دکترا بخونم و مدرک زبان آلمانی هم دارم ممنون از سایت خوبتون
با سلام معمولا برای اخذ پذیرش هر مقطع تحصیلی بایستی قبولی در آزمون سراسری و یا اشتغال به تحصیل آن رشته را داشته تا بتوانید در آن مقطع مشغول به تحصیل شوید. با شرایط فعلی می توانید برای ارشد مجددا پذیرش دریافت کنید
سلام خسته نباشید.من دارای مدرک زبان انگلیسی و دیپلم تجربی هستم با 21سال سن.و 1ترم پرستاری خوندم.برای اوامه تحصیل دررشته پزشکی و دندان و دارو بهترین راه کدام است؟ وحداقل هزینه چقدر است؟
برای ورود به رشته های پزشکی گزینه ی مناسب با شرایط شما مجارستان می باشد با حدود 15000 یورو هزینه تحصیل سالیانه
سلام وقت بخیر.من۳۰سالمه و لیسانس حقوق ازدانشگاه پیام نور تهران واحدشهریار دارم.امسال کنکورارشدغیرروزانه وپیام نور وآزادمجازبه انتخاب رشته شدم واعلام نتایج ابتدای شهریورماهه.باتوجه به اینکه رشته حقوق ایران درکشوراتریش هیچ اهمیتی نداره..من چطورمیتونم برای کارشناسی ارشدوارددانشگاه های کشوراتریش بشم؟چه رشته ای قابل تحصیل برای من وجودداره ومناسبه‌؟ممنون
با سلام رشته ی حقوق در دانشگاه وین در مقطع دیپلما یعنی فوق لیسانس پیوسته ارائه می شود و طول دوره ی آن پنج ساله هست. در برخی از دانشگاه های شهرهای دیگر اتریش چنانچه قبولی و یا اشتغال به تحصیل مقطع ارشد حقوق را داشته باشید می توانید برای همین مقطع درخواست ارائه دهید . بدیهی است تطابق واحدها منوط به نظر کمیسیون دانشگاه می باشد.
با سلام دانشجوی کاردانی رشته الکترونیک در دانشگاه فنی هستم امسال تموم شدم مسلط ب زبان المانی هم نیستم خواستم ببینم شرایط من هم برای تحصیل در اتریش و هم مهاجرت چگونه است
سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش داشتن مدرک کاردانی و یا کارشناسی است و در صورت دانشجو بودن در این مقطع اپلای امکان پذیر نیست.
سلام روزتون بخير من فارغ التحصيل پرستاري در دانشگاه آزاد واحد علوم پزشكي تهرانم كه جز دانشگاه هاي برتر ايرانه ، ميخواستم ببينم امكان تحصيل در رشته پزشكي در اتريش براي من هست و چقدر هزينه بايد بكنم
سلام و روز بخیر اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در کشور اتریش، مستلزم دارا بودن زبان آلمان c1 و همچنین نامه ی قبولی در همین رشته از دانشگاه سراسری می باشد. شما با این شرایط قابلیت اپلای از یکی از رشته های علوم پایه را دارید.
سلام من ۳۲ سالمه لیسانس مرمت ابنیه تاریخی از دانشگاه دولتی در سال ۹۰ و ارشد معماری دانشگاه ازاد سال ۹۲ هستم چجوری میتونم پذیرش دانشگاه اتریش بگیرم؟
سلام مرتبط بودن رشته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار مهم است که در خصوص شما نیاز به بررسی ریز نمرات می باشد. در نهایت شما امکان اپلای از دانشگاه تکنیک وین در رشته ی معماری و از دانشگاه ملی در رشته های باستان شناسی را دارید.
سلام وقت بخیر.من در حال تحصیل هستم رشته شیمی کاربردی سال اخر.وسال بعد در ازمون سراری شرکت میکنم برای ارشد بیوشیمی بالینی.میخواستم بپرسم با قبولی ارشد بیوشیمی بالینی درصورتی که کارشناسی دانشگاه ازاد فارغ التحصیل میشم میتونم برایپذیرش اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام بله در صورت قبولی در کنکور سراسری فرصت خواهید داشت جهت ادامه تحصیل اقدام نمایید. البته شما باید کشور مقصد را مشخص کنید. دانشگاه های بعضی از کشورها مدرک دانشگاه آزاد را تایید می نمایند و شما میتوانید مستقیما در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهید.
سلام. من دانشجوی مقطع ارشد مهندسی منابع آب دانشگاه آزاد هستم و تمام واحدها رو پاس کردم و فقط دفاع از پایان نامه باقی مونده. میخواستم ببینم برای دکترا با چه شرایطی و چه زمانی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟
با سلام جهت اقدام در مقطع دکتری برای کشور اتریش داشتن مدرک زبان الزامی است. همچنین یا باید کنکور دکتری داده و در این مقطع قبولی داشته باشید یا باید از یک دانشگاه دولتی گواهی عدم ممانعت از تحصیل داشته باشید. البته شما می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کشور اسپانیا را انتخاب کنید چون نیاز به مدرک زبان و قبولی در مقطع دکتری ندارد.
سلام من فوق دیپلم مددکاری علمی کاربردیم میخوام ویزا بگیرم 23 سالمه و مجردم الان دوباره کنکور دادم که مدرک کارشناسی داشته باشم میشه در حین تحصیل به کارای دانشگاه اتریشم انجام داد؟ یا حتما باید درسم تموم شه بعد؟
با سلام و روز بخیر، شما در حین تحصیل میتوانید اقدام کنید. دانشجوی هر رشته ای باشید برای همان رشته میتوانید اقدام کنید. درضمن اشتغال به تحصیلی دانشگاه آزاد مورد قبول نیست.
باعرض سلام و خسته نباشید. بنده فارق التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری هستم. برای پذیرش در مقطع ارشد میتونم اقدام کنم یا حتما باید اینجا کنکور ارشد بدم قبول بشم بعد اقدام کنم به پذیرش برای ارشد؟ سوال بعدیمم اینه که کشور اتریش یا دانشگاه های اتریش، کمک هزینه ای به دانشجو ها (مثل دانشگاه های ایتالیا) اعطا می کنن!؟ (فاوند جهان سومی و از این قبیل...) اگر میدن، شرایطش چیه؟ بسیار ممنونم...
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به قبولی در کنکور سراسری در این مقطع هست اما شما می توانید در دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید و با داشتن نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید.
سلام فوق دیپلم جوشکاری از دانشگاه علمی کاربردی دارم برای ادامه تحصیل در آلمان و اتریش باید چکار کنم و ادامه تحصیل در اونجا باید از لیسانس به بعد باشد یا با دیپلم هم میتوان ویزای تحصیل دریافت کرد درضمن زن و بچه هم دارم اونارو چطور ببرم کلا چهار نفرمون چقدر باید پول خرج کنیم بریم باسپاس
با سلام. در ابتدا شما بایستی ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه را ارائه دهید تا برای مقطع کارشناسی در اتریش پذیرفته شوید. پیوست همسر و فرزندان بعد از دریافت کارت اقامت شما و معمولا با فاصله ای بین سه تا شش ماه انجام خواهد شد. جهت اطلاع از هزینه ها می توانید صفحات هزینه زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در اتریش را مطالعه بفرمایید.
با سلام من ترم 6 کارشناسی معماری هستم و برای بعد از اتمام کارشناسی میخواهم در اتریش ادامه تحصیل بدم، در حال گذراندن دوره های زبان آلمانی هستم و میخواستم بینم چه اقداماتی لازم هست که از الان انجام بدم؟
با سلام و روز بخیر، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما میبایست ابتدا فارغ التحصیل شوید و در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته ی خود در ایران و در یکی از دانشگاه های دولتی شرکت نمایید و با نامه ی قبولی به موسسه مراجعه فرمایید.
من دانشجوي دانشگاه ازاد بودم الان مدركم و ٣ ساله گرفتم واسه پذيرش توي دانشگاه اتريش بايد چيكار كنم من رشته حقوق خوندم
با سلام متاسفانه در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید نیست و برای ادامه ی تحصیل باید قبولی در دانشگاه سراسری رو داشته باشید
سلام من مدرک لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی رو دارم .خواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع ارشد چیکار باید بکنم.ایا به رشته ی معماری تو مقطع ارشد زود ویزا میدن یا نه؟
با سلام. برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد معماری علاوه بر داشتن نمونه کار قوی بایستی قبولی این رشته و یا اشتغال به تحصیل آن را د رمقطع ارشد داشته باشید .
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد هستم و تو ازمون ارشد امسال هم قبول شدم.میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مقطع ارشد باید چیکارکنم؟
با سلام. بایستی قبولی آزمون سراسری و یا پیام نور را داشته باشید. قبولی دانشگاه آزاد مورد قبول اتریش نمی باشد.
سلام و خسته نباشيد، من فارغ تحصيل رشته باستان شناسي با رتبه ٣١٤ كنكور سراسري هستم وحدودا ٥ سالي هست كه فارغ تحسيل شدم با معدل ١٢:٦٧ كه ميدونمم معدل پاييني هست منتهاي مراتب من يه مقاله همايشي در زمينه همين باستان شناسي دادم كه برگزيده شد الان سوالم اينجاست كه شما نوشتيد در حين تحصيل ميشه پذيرش گرفت وليكن تكليف ماهايي كه تحصيل كرديم و تمام شده چي هست؟ دوم اينكه اگر پذيرش گرفتيم چه مبلغ پولي بايد همراه داشته باشيم ؟ اگر كه بخوايم اقدام كنيم براي كارشناسي ارشد اونوقت شرايط به چه صورته؟ واينكه با شرايط مذكور به بنده پذيرش ميدن يا خير ؟ با توجه به اينكه من زبان هم بلد نيستم، ممنون از صبوريتون🙏
با سلام شما نفرمودید قصد مهاجرت تحصیلی به کدام کشور را دارید. اما با توجه به شرایط اعلام شده شما قادر به تحصیل در کشور اتریش خواهد بود. برای تحصیل در کشور اتریش دانش زبان آلمانی مورد نیاز است اما از شما گواهی مبنی بر گذراندن دوره زبان نمی خواهند. فقط حتما شروع به خواندن زبان آلمانی نمایید. هزینه های زندگی در کشور اتریش ماهانه میانگین 600 یورو و هزینه تحصیل هر ترم 780 یورو می باشد. با توجه به اینکه شما با اجازه کار وارد کشور اتریش می شوید قادر به تامین هزینه های تحصیل و زندگی خواهید بود. شما در دانشگاه ملی وین که دانشگاه اول کشور اتریش و جز ده دانشگاه برتر اروپا است مشغول به تحصیل خواهید شد و پذیرش شما در مقطع لیسانس مجدد خواهد بود و پس از گذراندن دروس پیش نیاز ( درس هایی که سرفصل مشترک نبوده اند و یا نمرات کمتر از چهارده داشته اید دوباره گذرانده می شوند) وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوید.
با سلام من کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16 میباشم و دارای ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه آزاد میباشم برای خواندن کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت اجرایی یا ادامه دادن (دکترا)همین رشته میتوانم در دانشگاه های اتریش اقدام کنم و به چه رزومه ها و مدارکی نیاز است لطفا راهنمایی نمایید .با تشکر
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش نیاز به قبولی در کنکور دکتری در یکی از دانشگاه های سراسری و مدرک زبان بین المللی دارید. به طور کلی می بایست رشته تحصیلی شما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مرتبط باشد تا بتوانید در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید.
ديپلم انساني گرفتم بعد ليسانس ادبيات انگليسي دارم از دانشگاه آزاد كرج سال ٩٢ فارغ التحصيل شدم بعد دوره يك ساله بازيگري گذروندم تو آكادمي بازيگري سمندريان تا ٩٤ از ٩٤ تا الان هم تئاتر بازي كردم در تهران ميخواستم ببينم واسه فوق ليسانس ميتونم برم اتريش به صورت رايگان درس بخونم؟
با سلام یکی از شرایط دانشگاه برای صدور پذیرش در مقطع فوق لیسانس قبولی در کنکور سراسری در این مقطع می باشد. در صورتیکه علاقه مند به تحصیل در رشته بازیگری هستید می توانید در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی در رشته تئاتر ثبت نام کنید و از ابتدا یعنی مقطع کارشناسی در این رشته ادامه تحصیل دهید.
ایا در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق نیز دانشجو میپذیرند؟
رشته ی حقوق به صورت عمومی در مقطع دیپلما (فوق لیسانس پیوسته) در دانشگاه وین ارائه میشود که دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته می توانند برای اخذ پذیرش آن اقدام نمایند . تحصیل در این رشته به زبان آلمانی خواهد بود .
• سلام، دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم،رشته علوم اجتماعی،در دانشگاه دولتی شهر تهران، با معدل الف، میتونم برای بورسیه تحصیلی در کشور اتریش اقدام کنم؟ برای کارشناسی ارشد؟ خواهشا جواب بدین، خیلی حیاتیه
سلام. شما تازمانی که فارغ التحصیل نشده اید برای دوره ی کارشناسی ارشد در هیچ کشوری نمیتوانید درخواست دهید. امکان بورسه تحصیلی برای هیچ دوره ای در کشور اتریش وجود ندارد.
یا سلام من نوزده سال سن دارم و امسال کنکور خواهم دادو قصد جدی برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی در اتریش رو دارم میخواستم بدونم بعد از قبولی دانشگاه سراسری چه مدت بعدش میتونم برای اپلای کردن مدارکم اقدام کنم و اینکه من از رشته انسانی تغیر رشته دادم ب تجربی و امسال کنکور میدم و دیپلم انسانی دارم و مدت پیش تجربی ایا این تغیر رشته ی من ممکنه مشکل ساز بشه با توجه به اینکه گفتین برای اخذ پذیرش نمرات رو نگاه میکنن .
سلام، وقت به خیر، با توجه به شروع زمان ثبت نام دانشگاه های اتریش شما از هم اکنون می توانید با ارائه مدارک ثبت نام خود را انجام دهید، بررسی مدارک حدود شانزده هفته زمان نیاز دارد و در این فاصله نتیجه کنکور نیز مشخص خواهد شد و با دریافت گواهی قبولی از سازمان سنجش مدارک تکمیل و به دانشگاه ارسال می گردد. در مورد تغییر رشته هم مشکلی وجود ندارد.
سلام کنسرواتوار موسیقی شرایط سنی داره؟ و آیا در حین تحصیل میتوان به هایم پناهندگی تقاضای پناهندگی داد؟
سلام خیر شرط سنی ندارد ولی آزمون ورودی دارد. موسسه ما در زمینه پناهندگی فعالیت ندارد.
من 31 یال سن دارم آیا با قبولی مقطع ارشد ناپبوسته 97 که برای روزانه مجاز شدم ، امکان دریافت بورس تحصیلی در کشور اتریش برای بنده وجود دارد ؟ رتبه ام در کنکور سراسری سال 97 در گروه فنی و مهندسی رشته مکانیک 320 شده . تشکر میکنم راهنمایی کنید .
سلام. بورسیه ی تحصیلی معمولا در مقاطع دکتری به دانشجو اختصاص می یابد .
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز من در سال ۹۳ با معدل ۱۷/۹۸ از بهترین دانشگاه غیرانتفاعی قزوین فارغ التحصیل شدم و در سال ۹۳ بخاطر داشتن میانگین نمرات بالا (گرفتن ۱۷ نمره کامل از ۳۲ درس) شاگرد نمونه کشوری شدم و علاقه زیادی به رشته خودم نرم افزار کامپیوتر دارم و مدرک زبان ندارم ولی میتوانم به راحتی و روان انگلیسی صحبت کنم سوال : با چه هزینه ای میتونم برای اتریش اقدام کنم ؟ آیا اتریش میتونه بازار کار مناسبی هم برای من محیا کند ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
روز بخیر، دانش زبان انگلیسی برای دانشگاه های اتریش خیلی مهم نیست چرا که اتریش یک کشور آلمانی زبان است.در رابطه با بازار کار هم دانش زبان آلمانی و سطح علمی و تخصصی شما خیلی مهم است. هزینه ی قرارداد موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی 1270 یورو می باشد.
با سلام و احترام فراوان من کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه ازاد خوندم در حال حاضر هم میخوام ارشد روانشناسی بالینی در ایران بخونم ایا میتونم دکترامو در رشته روانشناسی در کشور اتریش بخونم یا خیر.باتشکر از پاسخگوییتون.
با سلام. متاسفانه غیر مرتبط بودن رشته در دوره کارشناسی و ارشد و همچنین مدرک دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مورد تایید نیست
سلام امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در اتریش وجود دارد؟ اگه رشته لیسانس با رشته پزشکی مربوط نباشه
سلام. دارا بودن مدرک زبان آلمانی و قبولی در رشته ی پزشکی در کشور مقصد از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی می باشد.
سلام‌.من کارشناس اورژانس پیش بیمارستانی از دانشگاه سراسری ایران هستم.امکان ادامه تحصیل برای من هست در اتریش؟ارشد پرستاری یا رشته های مرتبط.و اینکه با این مدرکی که دارم میتونم همزمان کار پیدا کنم یا کار کنم؟
سلام. شما تنها برای رشته های مرتبط مثل بیولوژی در مقطع کارشناسی می توانید پذیرش بگیرید.
با سلام.من دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد هستم .قبولی در کنکور سراسری هم داشتم با رتبه ی ده هزار.مجاز به انتخاب دانشگاه روزانه هم بودم .میخوام ادامه بدم تحصیلاتمو در اتریش.باید اول چیکار کنم ؟بهترین راه چیه.من 42واحد دیگ از کارشناسیم مونده..
سلام. اولویت برای رشته ای است که شما قبولی در دانشگاه دولتی را دارید زیرا شانس پذیرش بالاتر است.
سلام‌... من کارشناسی معماری رو از دانشگاه پیام‌نور با معدل ۱۶.۲۰ گرفتم ایا امکان اخذ ویزای تحصیلی اتریش رو‌دارم ؟ و ویرای همسر به طور همزمان صادر میشه ؟
روز بخیر. شما برای مقطع لیسانس رشته ی معماری امکان اپلای دارید. متاسفانه از مارچ 2015 قانون ویزای همراه به صورت همزمان برداشته شد.
سلام برای تحصیل رشته پزشکی در اتریش خود این کشور هم آزمون ورودی میگیره یا فقط از کسانی که بخوان هنر بخونن آزمون گرفته میشه
سلام.جهت اپلای در رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز به مدرک زبان و آزمون ورودی می باشد.
با سلام و خسته نباشید . با دیپلم فنی و حرفه ای هم میشه اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی کرد یا حتما پیش دانشگاهی الذامی هست .
سلام. در صورت دارا بودن مدرک کاردانی و یا کارشناسی نیاز نیست. در غیر اینصورت الزامی می باشد.
سلام من دیپلم حسابداری دارم میتونم پذیرش بگیرم؟
سلام. تنها با دیپلم حسابداری امکان پذیر نمی باشد. شما باید قبولی دانشگاه های ایران را داشته باشید.
سلام من۲۱سالمه و درحال حاظردانشجوی ترم۴کارشناسی حسابداری ام معدلم کمتراز۱۵نبوده و زبان انگلیسی تاحدودی بلدم و میتونمم فشرده المانی یادبگیرم میخوام بدونم ایا امکان ویزای تحصیلی دارم که ترم های باقی مونده و تو اتریش بخونم
سلام. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد باشید امکان پذیر نیست و بایستی حتما فارغ التحصیل شوید در غیر این صورت میتواید اقدام کنید.
دیپلم ریاضی هستم در کنکور قبولی مهندسی صنایع شبانه دانشگاه دولتی فناوری نوین سبزوار هستم دانشجوی ترم ۳ می‌توانم اتریش موسیقی پذیرش بگیرم با تشکر
سلام وقت به خیر، برای اخذ پذیرش از رشته موسیقی لازم هست در این رشته قبولی داشته باشید. شما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ( جهت دریافت زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه شود) با استفاده از نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش اقدام نمایید. لازم به ذکر است به غیر از رشته تاریخ هنر و رشته فیلم، تاتر و مدیا، الباقی رشته ها آزمون ورودی دارند، یعنی شما پس از ورود و گذراندن دوره زبان با شرکت در آزمون ورودی و کسب حدنصاب نمره می توانید در رشته موسیقی تحصیل کنید.
سلام من ترم ۵ مکانیک هستم دانشگاه ازاد برای تحصیل مقطع ارشد مکانیک جامدات در اتریش باید چیکار کنم لطفا دقیق و با جزعیات بگید
سلام روز به خیر، برای تحصیل در کشور اتریش شما می بایست دانشجوی یکی از دانشگاه های دولتی و پیام نور شناخته شده در ایران باشید. با این شرایط اگر مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی B1 داشته باشید می توانید برای کشور آلمان و در غیر این صورت می توانید برای کشور اسپانیا اقدام نمایید.
سلام. منظور از داشتن گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟ یعنی من اگه لیسانس روانشناسی از دانشگاه دولتی ایران رو داشته باشم و بخام ارشد روانشناسی رو در اتریش بخونم باید اول تو کنکور فوق لیسانس روانشناسی دردانشگاه دولتی ایران قبول بشم و بعد اقدام کنم؟
سلام وقت به خیر، برای داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از یکی از دانشگاه های ایران نیاز به شرکت در آزمون سراسری دارید. البته با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه پیام نور که بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام انجام می دهد نیز قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام. من ترم۶مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزادهستم. میتونم ارشد روانشناسی در اتریش بخونم؟ چطور میشه بورس تحصیلی بگیریم؟
سلام وقت به خیر، با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد تحصیل می کنید، ریسک پذیرش بالاست اما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور در رشته روانشناسی (براساس سوابق تحصیلی) در مقطع کارشناسی مجددا برای رشته روانشناسی اقدام نمایید. لازم به ذکر است این رشته در دانشگاه ملی وین آزمون ورودی دارد و شما پس از تکمیل دانش زبانی و درصورت قبولی در آزمون ورودی قادر به تحصیل در این رشته خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام وقت بخیر.بطورکلی امکان تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد علوم پزشکی در اتریش هست؟
سلام وقت به خیر، بله اما به شرط داشتن قبولی در رشته پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی ایران و داشتن مدارک زبان C1 آلمانی، علاوه براین هنگام ورود به دانشگاه می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید. در صورت دریافت حدنصاب نمره می توانید در این رشته تحصیل نمایید.
سلام درحال تحصیل ارشد برق در دانشگاه سراسری هستم.به چه نحوی میتونم برای پذیرش ادامه ی تحصیلم اقدام کتم????همچنین دوره های زبان رو بخام داخل کشور اتریش بگذرونم.
سلام وقت به خیر، شما قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه تکینیک وین و سایر دانشگاه های فنی در اتریش هستید. مدارک شما می بایست ترجمه و به همراه فرم ثبت نام به دانشگاه ارسال گردد. با انجام مکاتبات لازم پس از حدودا 8 هفته نتیجه مشخص خواهد شد و شما می توانید با نامه پذیرش جهت اخذ وقت سفارت و طی فرآیند ویزا اقدام نمایید.
با سلام من افغانی هستم و در ایران زندگی میکنم و اقامت ایران رو دارم و تا کلاس نهم درس خوندم .می خواستم ببینم هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش چه قدر هست ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام وقت به خیر، هزینه تحصیل هر ترم 720 یورو در دانشگاه های دولتی و هزینه زندگی میانگین 600 یورو می باشد. البته لازم است دیپلم و پیش دانشگاهی را گذرانده و در کنکور سراسری از هر دانشگاهی غیر از دانشگاه آزاد قبولی داشته باشید. البته با این شرایط می توانید برای کالج موسیقی اقدام نمایید.
با سلام. من ۳۰ سالمه. مدرک فوق دیپلم کامپیوتر دارم و دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی. آیا امکان گذراندن کورس زبان و پذیرش از دانشگاههای اتریش برای من هست؟ باتشکر
سلام وقت به خیر، بله برای شما امکانپذیر هست ، البته می بایست از دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام در مقطع کارشناسی داشته باشید. پس ورود به کشور اتریش ابتدا به تحصیل زبان پرداخته سپس وارد دانشگاه شده و به عنوان دانشجو به تحصیل ادامه خواهید داد.
با سلام با پذیرش مشروط میشه دوره چند ماهه زبان در اتریش گذروند و بعد برای ادامه به المان رفت یا اینکه پذیرش مشروط همراه با ارشد مجدد میدن و اینکه من ۳۵ سالم هست میتونم ارشد مجدد اقدام کنم ممنون
با سلام، وقت به خیر، برای این کار شما می بایست یک پذیرش از دانشگاه های اتریش داشته باشید تا بتوانید نهایتا برای آلمان اقدام کنید. برای ارشد مجدد اتریش اگر فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی یعنی دانشگاه هایی که وزارت علوم مدارک آن را صادر کرده است باشید با کمترین ریسک موفق به اخذ پذیرش خواهید شد.
سلام من ۳۲سال دارم لیسانس روانشناسی بالینی دارم برای مستر میتونم برای اتریش اپلای کنم؟
سلام وقت به خیر ، بله در صورتیکه فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه هایی که وزارت علوم صادر می کند باشید می توانید اقدام کنید. لازم به ذکر است رشته روانشناسی آزمون ورودی دارد.
سلام ممنون از سایت خوبتون . من کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور دارم . ایا میتونم در کشور اتریش ویزای تحصیلی برای ارشد بگیرم؟ و ایا همسر من به عنوان همراه میتونن با من بیان؟
سلام وقت به خیر، در مقطع ارشد به شرط داشتن گواهی قبولی یا اشتغال به تحصیل می توانید اقدام کنید. البته با ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هم قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. بعد از اخذ ویزا می توانید برای همسرتان اقدام نمایید.
سلام من فارغ التحصیل مارشناسی عمران از دانشگاه آزاد سنندج در سال ۸۴ با معذل ۱۲/۹۹ و وردی سال ۹۳ کارشناسی ارشد در رشته مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه آزاد زنجان که هنوز پایان نامه ام مونده و دفاع نکردم...در سال ۹۴ در دانشگاه سراسری سیستان و بلوچستان در رشته مهندسی هیدرولیک در نوبت شبانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم...ایا امکان گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع ارشد یا دکترا برای بنده وجود دارد؟ اگر بله به چه صورت باید اقدام کنم و چقدر زمان میبره و چقدر هزینه داره؟من ی پسر ۷ ساله دارم که باید از مهر بره مدرسه...ایا اجازه تحصیل رایگان در صورت اخذ پذیرش برای خودم برای ایشان وجود دارد؟
با سلام طی چند ترم اخیر دانشگاه های کشور اتریش نسبت به مدارک دانشگاه آزاد سخت گیر شده و به ندرت مورد بررسی قرار می دهند. شما می توانید با ثبت نام در یک دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور مجدد در مقطع لیسانس اقدام به دریافت پذیرش نمایید و پس از ورود به کشور اتریش درخواست خود را برای مقطع بالاتر با ارائه ترجمه مدارک دانشگاهی اعلام نمایید. فرآیند دریافت پذیرش به همراه ویزا حدود 12 تا 15 ماه نیاز به زمان دارد. ابتدا باید خودتان ویزا شوید و سپس برای فرزندتان اقدام نمایید. بله تحصیل در مدارس دولتی کشور اتریش رایگان و به زبان آلمانی خواهد بود.
سلام من میخوام بعد کنکور در خارج تحصیل کنم هزینه و شرایطش چه جوریا؟؟؟
جهت تحصیل در اتریش شما باید قبولی دانشگاههای ایران را داشته باشید. شهریه دانشگاه در اتریش ترمی 720 یورو میباشد.
سلام دانشجو کارشناسی رشته مدیریت دانشگاه سراسری هستم ترم چهارم میتونم جهت پذیرش اقدام کنم اگه میشه شرایط رو توضیح میدین؟!
سلام شما میتوانید کارشناسی خود را در اتریش ادامه دهید تعدادی از واحدهای تخصصی گذرانده شده شما تطبیق داده میشود.
با سلام،دوره کاردانی و کارشناسی رشته نرم افزار سیستم دانشگاه پیام نور به پایان رساندم و برای فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل در یکی ازدانشگاههای اتریش را دارم،آیا باید آیلتس داشته باشم!!!و چگونه برای فوق لیسانس ثر اتریش پذیرش بگیرم؟!!
سلام خیر تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. شما باید قبولی نرم افزار را در دانشگاههای ایران داشته باشید.
سلام من معدل الف کارشناسی ارشد برق الکترونیک از دانشگاه دولتی هستم ' ایا میتوانم برای مقطع دکترا درخواست پذیرش کنم ؟
سلام خیر برای تحصیل دکترا در اتریش باید قبولی دکترای دانشگاههای ایران را داشته باشید.
با سلام فارغ التحصیل کارشناسی تاپیوسته از دانشگاه ازاد هستم و کاردانی رو هم تو سراسری خونده ام و تو کنکور کارشناسی ارشد هم از پردیس دانشگاه شریف قبول شده بودم امسال و دارای چندین اختراع و مقام کشوری در مسابقات علمی دارم ایا می تونم بورسیه تحصیلی اخذ کنم لطفا راهنمایم کنید
با سلام امکان اخذ بورس تحصیلی در مقطع ارشد وجود ندارد
سلام کارشناسی الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد میتوانم در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهم ؟
سلام. شما باید قبولی کارشناسی ارشد از دانشگاهی جز دانشگاه آزاد را در ایران داشته باشید.
سلام منظور از پذیرش مشروط چیست؟
سلام مشروط به گذراندن زبان قبل از شروع تحصیل در کشور مقصد
سلام جهت دريافت پذيرش اتريش ترجمه مدارك بايد به زبان انگليسي باشد يا آلماني؟
سلام تمامی مدارک باید به زبان آلمانی و به صورت رسمی ترجمه گردد
آیا مدارک دانشگاهی اتریش مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در ایران هست؟ آیا ممکنه کارشناسی رو در اتریش و کارشناسی ارشد رو تو ایران خوند؟
سلام بله اگر در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت تحصیل کنید امکان تطبیق واحد ها و معادل سازی مدارک در ایران وجود دارد.
با سلام آیا با دیپلم مکانیک (هنرستان فنی و حرفه ای ) امکان اپلای برای اتریش است؟
با سلام خیر باید قبولی این رشته را از دانشگاههای ایران داشته باشید.
برای تحصیل در اتریش باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
سلام خیر . طبق قوانین دانشگاه های اتریش شما می توانید پذیرش مشروط دریافت کرده و دوره های زبان آلمانی را در آن کشور سپری کنید .
سلام در صورتی که از دانشگاههای اتریش پذیرش تحصیلی بگیریم امکان بردن همسر و فرزند وجود دارد؟
با سلام پس از ورود شما سه تا شش ماه زمان میبرد
سلام زمان مورد نیاز دریافت پذیرش تحصیلی جهت شرکت در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد چه مدت میباشد؟
سلام مدت زمان بررسی مدارک در دانشگاه های وین معمولا از زمان ثبت درخواست پذیرش به طور میانگین 10 تا 12 هفته می باشد که ممکن است بنابه دلایل مختلف طولانی تر گردد
بسیار سایت خوبی دارید.
سپاس از شما
با سلام من کارشناسی مکانیک دارم با معدل 17. مدرک زبان ندارم. آیا میتوانم جهت تحصیل در اتریش مقطع کارشناسی اشد اقدام کنم؟ و چه رشته هایی میتوانم انتخاب کنم؟
با سلام. خیر ، شما در ابتدا بایستی تعداد واحد هایی را از لیسانس مجددا بگذرانید و سپس وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید .
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/