تحصیل در اتریش 2019 - معرفی مزایا و فرصت ها

تحصیل در اتریش,مزایای تحصیل در اتریش,دانش پژوهان اورانوس,مهاجرت تحصیلی اتریش,اعزام دانشجو

تحصیل در اتریش - آیا بدون مدرک زبان میتوانم جهت تحصیل در اتریش اقدام نمایم؟ جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به چه مدارکی نیاز است؟ هزینه تحصیل و زندگی در اتریش چگونه است؟ تحصیل تقریبا رایگان در کشور اتریش،اجازه کار دانشجویی، بیمه درمانی،ویزای حوزه شینگن از مزایای تحصیل در اتریش می باشد.

login
En login

  شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ | 12:42   124 نظر   167764 بازدید


تحصیل در اتریش و بررسی شرایط اخذ پذیرش از کشور اتریش بر اساس آخرین اطلاعات سال 2019

برای دیدن اطلاعات تحصیل در اتریش 2021 کلیک کنید.

اتریش یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است که آموزش های رایگان را برای همه دانشجویان ارائه می دهد. سیستم آموزش و پرورش در اتریش دولتی است و بنابراین دانشجویان حتی از کشورهای غیر اروپایی تحصیلات با کیفیت، بدون پرداخت هزینه های تحصیلی سنگین را دریافت می کنند. با این حال آنها باید هزینه خدمات دانشگاه را پرداخت کنند که این مبلغ بیشتر از 720 یورو در هر ترم نیست. با توجه به این هزینه کم، هزاران دانشجو برای تحصیل با کمترین هزینه در اتریش اقدام میکنند. اتریش فرصت های تحصیلی فوق العاده ای برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا در دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی تحصیل کنند.

در صورتی که مایلید تاریخچه کاملی از سیستم آموزش عالی اتریش از دوران سلطه کلیسا بر اروپا تا عصر جدید را مطالعه کنید می توانید مقاله تاریخچه آموزش و پرورش و آموزش عالی در اتریش را مطالعه کنید.

جهت مهاجرت تحصیلی به اتریش نیاز به گرفتن پذیرش از یک دانشگاه در اتریش دارید. جهت گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش نیاز است که شما در ایران از یکی از دانشگاههای سراسری ( دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی یا علمی کاربردی) قبولی داشته باشید .


درباره اتریش
• مساحت: 83 845 کیلومتر مربع (9 استان)
• ساکنان: تقریبا 8 میلیون
• پایتخت: وین (1.8 میلیون نفر)
• زبان رسمی: آلمانی؛ 6 زبان اقلیت
• مذهب: 78٪ کاتولیکهای رومی
• جمهوری: انتخابات هر 5 سال است

مهم ترین و اصلی ترین شرط برای پذیرش در دانشگاه اتریش قبولی در یکی از رشته های مورد نظر در ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. بعد از این مرحله نمرات و معدل متقاضی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند.نداشتن گواهی عدم اشتغال به تحصیل به منزله عدم پذیرش است و معمولاً بعد از دریافت مدارک و بررسی حدود10 تا12هفته طول می کشد تا نتیجه از سوی دانشگاه مربوطه به وسیله پست ارسال شود. بنابراین برای ورود به دانشگاه های اتریش از جمله: وین،گراتس و...قبولی در آزمون کنکورسراسری در ایران ضروری است. پیش شرط اصلی برای ورود به دانشگاه های فوق الذکر داشتن گواهی عدم منع تحصیلی،ریز نمرات،و اخذ گواهی اشتغال به تحصیل است. از شروط دیگر پذیرش ؛اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی در ایران است که در صورت دارا بودن متقاضی می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید.اما در اغلب موارد بعد از ارسال ریز نمرات متقاضی و رویت آنها توسط دانشگاه های اتریش معین می شود که متقاضی از چه ترمی و چگونه باید مراحل تحصیل خود را طی کند. . آنچه حائز اهمیت است این است که برای اخذ پذیرش و شروع به تحصیل در اتریش باید اصل مدارک تا اول سپتامبر برای ترم زمستانی و اول فوریه برای ترم تابستانی ارسال شود تا پس از بررسی دانشگاه های اتریش مجوز آغاز کردن تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه به دانشجو ارائه شود .
برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیل در اتریش، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد.

برای این منظور داوطلب می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت تحصیل در اتریش قبولی در کنکور دانشگاه در رشته و مقطع مورد نظر است.
برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود، لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.
در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و در بعضی دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

نکته : برای اخذ پذیرش نیاز به مدرک زبان آلمانی تنها تا سطح A2 می باشد.
در هر ترم 720 یورو می باشد.


راههای مهاجرت به اتریش چیست؟

  1. مهاجرت از طریق اقامت

  2. مهاجرت از طریق کار

  3. مهاجرت از طریق تحصیل

دلایل زندگی در اتریش


فرهنگی غنی اتریش
• چشم اندازهای متنوع برای گردشگری
• استراحتگاه های اسکی
• امکانات برای پیاده روی و کوهنوردی و یا ورزش های آبی در دریاچه های متعدد
• امنیت اجتماعی
• ثبات اقتصادی
• مهمان نوازی عالی اتریشی
• سیستم آموزشی اتریش با طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی
اتریش با سوئیس، لیختن اشتاین، آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی و ایتالیا مرز دارد.
اتریش یک دولت فدرال است که شامل نه استان (Burgenland، Carinthia، Lower Austria، Upper Austria، Salzburg، Styria، Tyrol، Vorarlberg، Vienna) است؛ هر استان سرمایه خود را دارد. وین پرجمعیت ترین و تیرول کم جمعیت ترین استان اتریش است.
اتریش عضو اتحادیه اروپا است و ارز اتریش یورو است.

تحصیل در اتریش برای چه مقاطع تحصیلی امکان پذیر است


جهت اقدام برای تحصیل در اتریش داشتن مدرک دیپلم + پیش دانشگاهی ضروری است همچنین متقاضی باید قبولی دانشگاه در مقطع کارشناسی را داشته باشد.
دارندگان مدرک کاردانی می توانند مدرک خود را جای پیش دانشگاهی به دانشگاه ارائه دهند.
مقطع کارشناسی : جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش متقاضی میبایست قبولی یا اشتغال به تحصیل کارشناسی از دانشگاههای ایران (جز دانشگاه آزاد) را داشته باشد .
مقطع کارشناسی ارشد : جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش متقاضی میبایست قبولی یا اشتغال به تحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاههای ایران (جز دانشگاه آزاد) را داشته باشد .
مقطع دکترا :جهت تحصیل در مقطع دکترا در کشور اتریش متقاضی میبایست قبولی یا اشتغال به تحصیل دکترا از دانشگاههای ایران (جز دانشگاه آزاد) را داشته باشد .

جهت اقدام برای تحصیل در اتریش، دریافت ویزای اتریش و رزرو خوابگاه در اتریش می توانید با موسسه دانش پژوهان اورانوس تماس بگیرید..شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش - روژین کوهپایه اصفهانی - کارشناس ارشد کشورهای آلمانی زبان موسسه دانش پژوهان اورانوس

روژین کوهپایه اصفهانی - کارشناس ارشد کشورهای آلمانی زبان موسسه دانش پژوهان اورانوس

بورسیه تحصیلی در اتریش

به طور کلی بورسیه های تحصیلی در هر کشور وجود دارد و این بورس ها در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا متفاوت می باشد ، برای مثال اخذ بورسیه در مقطع لیسانس بسیار سخت تر از فوق لیسانس و دکترا خواهد بود ، گفتنی می باشد که اخذ بورسیه در مقطع دکترا نیز راحت تر نسبت به مقطع فوق لیسانس می باشد ، به طور کلی گفتنی می باشد که بورسیه تحصیلی مختص به مقطع دکترا می باشد ، به هر حال در مقطع لیسانس و فوق لیسانس نیز بورسیه هایی وجود دارد که در ادامه مقاله به تمامی این موارد خواهیم پرداخت .

برای دیدن اطلاعات تحصیل در اتریش 2021 کلیک کنید.


مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

مدارک زير با توجه به شرايط متقاضيان دسته بندي شده و نيازي نيست که همه متقاضيان کليه مدارک را جهت اخذ پذيرش داشته باشند.
1. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک ديپلم و ريز نمرات آن
2. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک پيش دانشگاهي و ريز نمرات آن
3. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کاردانی و ريز نمرات
4. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کارشناسی و ريز نمرات آن
5. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کارشناسی ارشد و ريز نمرات آن
6. کپي پاسپورت
7. گواهي زبان آلمانی A2
8. اگر متقاضي دانشجو باشد گواهي اشتغال به تحصيل الزامي است.
9. گواهی مبنی بر قبولی در آزمون سراسری یا آزاد
10. اصل مدرک کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد + ریز نمرات
11. نامه ی عدم ممانعت از تحصیل بر اساس مقطع و عنوان رشته ( بنا بر صلاحدید موسسه)
12. گواهی امضا برابر با امضا موجود در پاسپورت
13. مبلغ 50 درصد هزینه اولیه ثبت نام

جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش متقاضی باید در همان رشته ای که در ایران تحصیل کرده اقدام نماید. برخی رشته ها در اتریش نیاز به آزمون ورودی دارند ( بر روی لینک کلیک کنید)

مراکز آموزش عالی در اتریش
مراكز آموزش‌ عالی‌ در كشور اتریش‌ شامل‌ دانشگاه‌ها، دانشكده‌های‌ هنرهای‌ عالی، مدارس‌ عالی‌ فنی‌ و كالج‌های‌ تخصصی‌ دو تا سه‌ ساله‌ است.
مراکز آموزش عالی اتریش در زمینه‌ هنر و موسیقی‌ بسیار قوی‌ است‌ و دانشكده‌ موسیقی‌ و آثار هنری‌ و دانشكده‌ هنر كاربردی‌ شهر وین‌ از مراكز قوی‌ هنری‌ اروپا به‌ شمار می‌آیند. شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ اتریش‌ داشتن‌ مدرك‌ (Reifeprüfungszeugins) است. دانشكده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ آزمون ورودی‌ نیز برگزار می‌كنند. مراكز آموزش‌ عالی‌ در اتریش‌ محدودیتی‌ برای‌ پذیرش‌ دانشجو ندارند.
تحصیلات‌ دانشگاهی‌ شامل‌ دو دوره‌ عمومی‌ (Der erste Studienabschnitt) و تخصصی‌ (Der Zweite Studienabschnitt) است. در پایان‌ دوره‌ عمومی‌ امتحانات‌ برگزار می‌شوند ولی‌ مدركی‌ صادر نمی‌شود. بودجه دانشگاه‌های‌ دولتی اتریش‌ توسط دولت‌ تأمین‌ می شود و دانشجوی داخلی ملزم‌ به‌ پرداخت‌ شهریه‌ نیست. در سال‌ ۱۹۹۳ میلادی‌ مجلس‌ اتریش‌ تاسیس مدارس‌ عالی‌ فنی ( Fachhochschulen - FH) مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان - را تصویب‌ كرد. هدف‌ از تاسیس‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، كوتاه‌ كردن‌ دوره‌ تحصیل در اتریش و راهیابی‌ سریع‌تر دانش‌آموختگان‌ به‌ بازار كار است. از سال‌ ۱۹۹۴ میلادی‌ تا كنون‌ بیش‌ از ۴۰۰ مدرسه‌ عالی‌ فنی‌ مجوز تاسیس‌ گرفته‌اند كه‌ در رشته‌های‌ مختلف‌ دوره‌های‌ چهار ساله‌ برگزار می‌كنند. تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یك‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند.
زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ جهت تحصیل در اتریش برگزار می‌شود.
با توجه به تصویب قانون اعمال شهریه برای دانشگاههای اتریش در ماه دسامبر 2012 از ترم تابستان سال 2013 دانشگاههای دولتی اتریش که تا قبل از این تنها 17.5 یورو بابت ثبت نام دریافت می کردند مجاز به دریافت 726 یورو برای دانشجویان غیراروپایی و 360 یورو برای دانشجویان اروپایی غیر اتحادیه ای هستند

تحصیل در اتریش و ارزیابی دانشگاه های اتریش


دانشگاه وین یکی از مطرح ترین دانشگاه های اتریش است و دارای 15 دانشکده می باشد که شامل علوم کامپیوتر،روانشناسی،تجارت و اقتصاد،فیزیک،شیمی و ریاضیات است.دانشگاه وین رتبه 5 ام از 500 دانشگاه دنیا را در سال 2019پیدا کرده است در سیستم آموزشی اتریش 4 نوع موسسه آموزش عالی وجود دارد.دانشگاه های پزشکی،دانشگاه های دولتی ، دانشگاه های خصوصی؛دانشگاه های علوم کاربردی.هرساله بیش از 60،000دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه گزینش می شوند. دپارتمان تخصصی دانشگاه وین رشته های تجارت و مدیریت،روانشناسی،روابط بین الملل،ارتباطات رسانه ای را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد.رشته مدیریت و تجارت ،زمینه را برای ارتقای مهارت های عملی در حیطه مذاکره،ارتباط موثر،نوآوری و رقابت در یک فضای تجاری و جهانی فراهم می کند. همچنین روانشناسی با تاکید بر استراتژی مشاوره و علوم اعصاب بستر مناسبی را برای ارتقای ذهنی و رفتاری انسان ایجاد می کند. دانشگاه های اتریش ساختار متفاوتی دارند.دانشگاه های سنتی در وین،گراتس،سالزبورگ،لینتس، طیف وسیعی از موضوعات دانشگاهی را ارائه می دهند از طرفی دانشگاه های فنی و پزشکی اتریش بر روی گستره ای از رشته های تخصصی و کاربردی تمرکز دارند.دانشگاه های علوم کاربردی به دانشجویانی که علاقمند به فناوری اطلاعات،محیط زیست یا مدیریت صنعتی هستند خدمات حرفه ای و تخصصی ویژه ای را ارائه می دهند.دومین دانشگاه بزرگ اتریش گراتس می باشد که در سال 1585 تاسیس شد و بیش از 32،500 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. در این کشور حدود 110 مرکز آموزشی و 18 دانشگاه وجود دارد.

تحصیل در اتریش به زبان آلمانی می باشد. داشتن مدرک A2 زبان آلمانی جهت تحصیل مورد نیاز می باشد. و البته در زمان اخذ پذیرش شما به مدرک زبان آلمانی تا سطح A2 را دارید.
جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش متقاضی باید در همان رشته ای که در ایران تحصیل کرده اقدام نماید. برخی رشته ها در اتریش نیاز به آزمون ورودی دارند ( بر روی لینک کلیک کنید)
تحصیلات در کشور اتریش هنوز با هزینه بسیار ناچیز صورت می‌گیرد و این کشور با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارد شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت تحصیلی در اتریش را راحت تر کرده است. زبان اصلی کشور اتریش، آلمانی است. دانشجویان ایرانی می‌توانند در صورت قبولی در کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی کشور اتریش اقدام کنند.

ادامه تحصیل در اتریش

هزینه های اندک و سطح بالای استانداردهای زندگی و تحصیل در اتریش به گونه ای است که هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش، سالیانه کمتر از 1500 یورو می باشد.

مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که زبان تدریس ۹۰% دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد.

جهت تحصیل در اتریش باید رشته هایی را انتخاب کرد که به رشته تحصیلی تان در ایران مرتبط باشد. مثال نمیتوان در ایران در رشته جغرافیا تحصیل کرده باشید و برای تحصیل در اتریش رشته روانشناسی را انتخاب کرد و پذیرش گرفت. تحصیل در این کشور هزینه زیادی ندارد و هزینه های آن به حدی است که میتوان گفت تحصیل در اتریش رایگان است.

شرایط برای متقاضیان تحصیل در اتریش بسیار آسان و راحت است؛ اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تنها تا سطح A2 در ایران یاد می گیرند (که معادل آیلتس 4 است) و بعد برای پذیرش اقدام کنند.
تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور اتریش به افرادی توصیه می‌شود که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپا را داشته باشند اما توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زیاد تحصیل در اروپا را ندارند. بسیاری از رشته‌های مهندسی در مقطع فوق‌لیسانس در اتریش به زبان انگلیسی ولی رشته‌های علوم انسانی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم مدیریتی به زبان آلمانی ارائه می‌شوند.

مزایای تحصیل در اتریش

مزایای تحصیل در اتریش


• تحصیل تقریبا رایگان در کشور اتریش
• مکان های دیدنی فراوان و جذاب برای دانشجویان خارجی
• دارای یکی از استانداردترین سیستم آموزشی در جهان
• اجازه کار دانشجویی
• اجازه کار بدون محدودیت در تعطیلات هر ترم
• تنوع فرصت های شغلی و کارهای پاره وقت فراوان
• عدم پرداخت مالیات توسط دانشجویان
• بیمه درمانی با 90% تخفیف برای دانشجویان
• دارای ویزای حوزه شینگن و امکان سفر به 21 کشور اروپایی
• دادن مهلت 6 ماهه به دانشجویان، بعد از فارغ التحصیلی برای پیدا کردن کار

تحصیل در اتریش و مزایا و فرصت های این کشور

امکان تحصیل تقریبا رایگان
• تحصیلات در کشور اتریش به صورت تقریبا رایگان (با هزینه بسیار ناچیز) صورت می گیرد و این کشور با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارا می باشد، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت را تسهیل نموده است.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه اتریش
از بین دانشجویان مشغول به تحصیل (غیر مشمول و دارای پاسپورت) و فارغ التحصیلان در هرکدام از موسسات آموزش عالی؛ و نیز قبول شدگان کنکور سراسری و سایر دانشگاه ها و در کلیه مقاطع تحصیلی صورت می پذیرد.
شهریه در تمامی مقاطع تحصیلی در اتریش به صورت تقریبا رایگان است، و تنها خدمات دانشگاه را دریافت می کنند، که آن هم 720 یورو در ترم می باشد.
با توجه به اینکه مراحل بررسی پرونده های داوطلبان به زمان زیادی احتیاج دارد، توصیه می شود که داوطلبان مدارک خود را هر چه زودتر به ما ارایه دهند مانند رشته های تحصیلی ای که احتیاج به آزمون ورودی دارند (دانشگاه های پزشکی و دانشکده های هنر). مهلت تقاضای شرکت در آزمون ورودی برخی رشته ها تا ۶ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی می باشد.

اجازه کار در حین تحصیل
• طبق قوانین کشور اتریش دانشجویان مجاز هستند تا سقف 20 ساعت در هفته کار کند. میانگین حقوق یک فرد بین 7 تا 12 یورو در ساعت می باشد.
• امکان اخذ ویزای همراه
پس از اخذ پذیرش، ارائه ی درخواست ویزا برای اعضای خانواده پس از 3 الی 6 ماه امکان پذیر است.
برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در تمامی دانشگاههای سراسر کشور هستند و فارغ التحصیل نشده اند و نیز فارغ التحصیلان، یکی از بهترین فرصت های ادامه تحصیل در کشور اتریش می باشد.
تاریخ، فرهنگ و سطح بالای آموزش در کشور اتریش، باعث جذب دانشجو از سراسر دنیا بویژه کشورهای آسیایی شده است بطوریکه سالیانه صدها دانشجوی خارجی از دانشگاههای کشور اتریش فارغ التحصیل می شوند. هزینه های اندک و سطح بالای استانداردهای زندگی و تحصیل در اتریش به گونه ای است که هزینه زندگی در اتریش کمتر از 10.000 یورو در سال می باشد

ادامه تحصیل در اتریش
تحصیل در اتریش تحصیل در بهترین دانشگاههای اروپاست. اتریش دارای دانشگاههای معتبر متعدد از جمله دانشگاه دانشگاه ملی وین، دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه گراتس، دانشگاه لینز،دانشگاه بوکو، دانشگاه کلاگنفورت می باشد.
هزینه های اندک و سطح بالای استانداردهای زندگی و تحصیل در اتریش به گونه ای است که هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش، سالیانه کمتر از 1500 یورو می باشد.
مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که زبان تدریس ۹۰% دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد.
جهت تحصیل در اتریش باید رشته هایی را انتخاب کرد که به رشته تحصیلی تان در ایران مرتبط باشد. مثال نمیتوان در ایران در رشته جغرافیا تحصیل کرده باشید و برای تحصیل در اتریش رشته روانشناسی را انتخاب کرد و پذیرش گرفت. تحصیل در این کشور هزینه زیادی ندارد و هزینه های آن به حدی است که میتوان گفت تحصیل در اتریش رایگان است.
فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد کشور اتریش بعد از پایان تحصیلات خود مجوز حضور یک‌ساله‌ در این کشور را دارند تا قادر باشند با یافتن شغلی مناسب، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کشور اتریش کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش
سیستم دانشگاهی در اتریش به سه دوره تقسیم می شود.
• کارشناسی
• کارشناسی ارشد
• دکترا
• دانشجویان باید براساس دوره ای که انتخاب می کنند، بتوانند به زبان آلمانی یا انگلیسی صحبت کنند، زیرا این دو زبان جهت تحصیل در دانشگاه های اتریش مورد نیاز است.
دانشگاه ها 70
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه وین (1365)
دانشجویان بین المللی 67،691
مدت دوره 1-2 سال
سال تحصیلی اکتبر تا سپتامبر


• از آنجایی که دانشگاه های اتریش اغلب از سوی دولت تامین می شود، هزینه های کارشناسی و کارشناسی ارشد اغلب به میزان قابل توجهی کمتر از هزینه تحصیل در انگلیس، ایالات متحده و استرالیا است.هزینه تحصیل دراتریش بسته به دانشگاهی که انتخاب کرده اید و رشته ای که تحصیل می کنید متفاوت است.
• هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی اتریش: 726 یورو در هر ترم
• دانشگاههای اتریش به سه دسته تقسیم می شود:
• دانشگاه های دولتی اتریش – در اتریش 22 دانشگاه دولتی یا وجود دارد. این دانشگاهها طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند.
• دانشگاه های خصوصی اتریش - در اتریش 13 دانشگاه خصوصی وجود دارد. هزینه دانشگاههای خصوصی توسط شورای نمایندگی از طرف دولت اتریش تأیید می شود.
• دانشگاه های علوم کاربردی - 21 دانشگاه علوم کاربردی یا Fachhochschule در اتریش وجود دارد. بعضی از برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاهها ارائه می شود.
• زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک الی دو سال طول میکشد. در حین تحصیل، دانشجویان می توانند در برنامه های تحقیقاتی یا کارآموزی شرکت کنند تا بتوانند در زمینه تحصیلی خود تجربه کسب کنند. با داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دانشجویان جهت ورود به بازار کار شانس بالاتری دارند و همچنین میتوانند جهت تحصیل در مقطع دکترا اقدام نمایند. اتریش فرصت های شغلی بسیاری جهت کسانی که کارشناسی ارشد خود را در دانشگاههای اتریش گذرانده اند دارد.

تحصیل در مدارس عالی فنی (FH) اتریش
در سال 1993میلادی مجلس اتریش تاسیس مدارس عالی فنی FACHHOCHSCHULEN مشابه نظام آموزشی آلمان را تصویب کرد.
هدف از تاسیس مدارس عالی فنی، کوتاه تر کردن دوره تحصیل در اتریش و راهیابی سریع تر دانش آموختگان به بازار کار است. از سال 1994تا کنون بیش از 40 مدرسه عالی فنی مجوز تاسیس گرفته اند که در رشته های مختلف دوره های 2 تا 4 ساله برگزار میکنند. تفاوت مدارس عالی فنی با دانشگاه ها در کاربردی و حرفه ای بودن تحصیلات است.
مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارس عالی فنی و مراکز آموزش عالی به وب سایت های زیر مراجعه فرمایید

مقاطع تحصیلی مختلف تحصیل در اتریش
مقطع طول دوره (سال) زبان تدریس پیش نیاز
کارشناسی 3 آلمانی پیش دانشگاهی+ قبولی در دانشگاه سراسری یا مدرک کاردانی + A2 آلمانی
کارشناسی ارشد 2 انگلیسی- آلمانی کارشناسی + B2 آلمانی/ 7- IELTS 6.5
دکترا 3-5 انگلیسی- آلمانی کارشناسی ارشد + B2 آلمانی / 7- IELTS 6.5

تحصیل در اتریش- هزینه های مربوط به اقامت و زندگی در اتریش چگونه است؟
هزینه اقامت در پانسیون های این کشور در اتاق مستقل و با امکانات متفاوت چیزی معادل 500تا300 یورو می باشد.
هزینه بیمه در اتریش:
بیمه های دانشجویی در اتریش ماهیانه 30یورو می باشد.
. هزینه زندگی در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپا کمتر است. اتریش با داشتن فرهنگ بسیار غنی به یکی از بهترین کشورهای دنیا جهت زندگی تبدیل شده است. طبق بررسی بین المللی مخارج زندگی توسط موسسه بین المللی مرکز اتریش رتبه 21 دنیا را از نظر هزینه های مناسب برای زندگی دارا میباشد. در ضمن اتریش دارای مناسبترین قیمتها در اروپای مرکزی جهت اجاره مسکن و دفتر کار میباشد.
اتریش دارای یکی از محکمترین اقتصاد های اروپا میباشد بطوری که نرخ تورم تنها ۰٫۵% و درصد بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد به همین دلیل مردم به خوبی از پس هزینه زندگی در کشور اتریش بر می آیند. زبان رسمی اتریش، آلمانی و واحد پول این کشور یورو است. اتریش دارای رتبه هفتم ثروتمندترین کشورهای جهان میباشد که اقتصاد و صنعت عالی، کشور اتریش را در صدر پیشرفته ترین کشورهای صنعتی با هزینه زندگی معقول قرار داده است. از نظر اقتصادی بطور کلی اتریش در بین تمامی کشورهای جهان دارای رتبه چهاردهم میباشد.
سکونت (اگر در خوابگاه دانشجویی باشد, همراه با هزینه های برق و سیستم حرارتی):۲۰۰-۳۵۰ یورو در ماه. سکونت در آپارتمان (اجاره) به دلیل هزینه های برق, سیستم حرارتی, اینترنت و سایر رسانه های ارتباطی در متراژ مشابه با خوابگاه به مراتب بالاتر است, هرچند هزینه اجاره خالص خانه در نگاه اول با هزینه خوابگاه یکسان به نظر میرسد. در هر دو مورد, خوابگاه و آپارتمان , مقدار سه برابر اجاره ماهانه به عنوان پیش پرداخت باید پرداخت گردد. این مبلغ موقع فسخ قرارداد به شرط عدم آسیب جدی به آپارتمان/اتاق برگردانده میشود.
غذا(بدون موارد لوکس و دخانیات): ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه
موارد شخصی، کتاب، و تفریحات: ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه

تحصیل دراتریش و اشتغال در حین تحصیل در اتریش
با اخذ ویزای دانشجویی برای متقاضیان خارجی امکان اشتغال در حین تحصیل وجود ندارد تنها می توان بنا به درخواست کارفرما و یا برای گذراندن دوره کارآموزی به اشتغال نیمه وقت یا تمام وقت مبادرت ورزید (مقطع کارشناسی 10ساعت و ارشد20ساعت کار در هفته ) و هزینه ای معادل 340 یورو در ماه دریافت نمود.دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا؛ EEA یا تبعه سوئیس نیستند و می خواهند کار کنند مانند کشورهایی چون مجارستان، رومانی، اسلوواکی، جمهوری چک و بلغارستان به مجوز برای اشتغال نیاز دارند.این مجوز باید از سوی کارفرما اخذ شود.
کشور اتریش برای دانشجویان خارجی قوانین جدید اشتغال به کار را وضع کرده است که از تاریخ اول جولای سال 2011 قابل اجرا است .
قوانین کار دانشجویی در اتریش به دو گروه از دانشجویان اختصاص دارد .
دانشجویان گروه اول که در دوره های زبان و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل در اتریش هستند این دانشجویان می توانند 10 ساعت در هفته کار کنند. این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 280 یورو خواهد بود .
دانشجویان گروه دوم که در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل در اتریش هستند این دانشجویان می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 560 یورو خواهد بود.
طبق قانون کار اتریش، حداقل درآمد در اتریش برای هر ساعت کاری 7 یورو میباشد که البته بسته به شرایط کار ممکن است درآمد بالاتر و یا پایینتر نیز باشد طبق قانون کار دانشجویی در اتریش دانشجویان تنها می توانند یک سوم هزینه های خود را با کار دانشجویی پوشش دهند.
تحصیل در اتریش -ویزای تحصیلی اتریش
پس از گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش شما باید جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.


مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش
1. فرم درخواست به زبان آلمانی
2. 2 قطعه عکس 5/3 * 5/4
3. تاییدیه و یا پذیرش دانشگاه
4. مدارکی دال بر تامین مخارج زندگی
5. مدارکی دال بر داشتن محل سکونت در اتریش
6. مدرکی مبنی بر داشتن بیمه کامل یک ساله در اتریش
7. شناسنامه (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
8. گواهی عدم سو پیشینه (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
9. در صورت نیاز سند ازدواج، سند طلاق، گواهی حضانت، گواهی مبنی بر داشتن نسبت خانوادگی (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)
10. گذرنامه معتبر ( به همراه کپی از تمامی صفحات)
11. پرداخت هزینه کنسولی 120 یورو، قابل پرداخت به صورت نقد، هزینه کودکان 75یورو
متقاضیان تحصیل در اتریش برای دریافت ویزای نوع D نیاز به تاییدیه مسکن دارند که به دو صورت قابل ارائه می باشد:
• تاییدیه رزرو خوابگاه دانشجویی
• اجاره نامه مسکن

اطلاعات لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش
با توجه به اینکه مراحل بررسی پرونده های داوطلبان به زمان زیادی احتیاج دارد، توصیه می شود که داوطلبان مدارک خود را هر چه زودتر به ما ارایه دهند مانند رشته های تحصیلی ای که احتیاج به آزمون ورودی دارند (دانشگاه های پزشکی و دانشکده های هنر). مهلت تقاضای شرکت در آزمون ورودی برخی رشته ها تا ۶ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی می باشد.

تحصیل در اتریش - بیمه درمانی دانشجویی اتریش
بیمه درمانی برای کلیه دانشجویان رسمی و غیر رسمی اجباری بوده و گواهی بیمه جزو شرایط اصلی برای تمدید اقامت دانشجویی محسوب می‌شود.
دانشجویان می‌توانند پس از ثبت نام در کلاس زبان، با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان و یا گواهی ثبت‌ نام در دانشگاه، گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی به اداره بیمۀ مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمۀ دانشجویی دهند. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس ارائه شده در گواهی محل سکونت فرستاده می‌شود. نرخ بیمۀ دانشجویی در حال حاضر برای هر ماه ۴۹ یورو و۸۶سنت می‌باشد.
توجه: دانشجویان دارای بیمه دانشجویی اتریش موظف هستند در آغاز هر سال تحصیلی ورقه‌های تأییدیه ثبت نام در ترم جدید را برای تمدید بیمه دانشجویی خود به ادارۀ مرکزی بیمه تحویل دهند. در غیر این صورت بیمه دانشجویی آن‌ها به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد.
البته باید متذکر شویم بیمه ‌شوندگان از بسیاری مزایای بیمه درمانی دانشجویی برخوردار می‌شوند که شامل معافیت از پرداخت برخی هزینه‌های درمانی است. (این معافیت شامل مراکز درمانی است که با اداره بیمه شهر WGKK قرارداد دارند.) در کلیۀ مراکز درمانی و مطب پزشکان ارائه کارت بیمه ضروری است.


تحصیل در اتریش - مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش
مدارک زير با توجه به شرايط متقاضيان دسته بندي شده و نيازي نيست که همه متقاضيان کليه مدارک را جهت اخذ پذيرش داشته باشند.
1. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک ديپلم و ريز نمرات آن
2. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک پيش دانشگاهي و ريز نمرات آن
3. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کاردانی و ريز نمرات
4. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کارشناسی و ريز نمرات آن
5. ترجمه (رسمی و قابل تائيد سفارت اتريش و دانشگاههای اتريش) مدرک کارشناسی ارشد و ريز نمرات آن
6. کپي پاسپورت
7. گواهي زبان آلمانی
8. اگر متقاضي دانشجو باشد گواهي اشتغال به تحصيل الزامي است.
9. گواهی مبنی بر قبولی در آزمون سراسری یا آزاد
10. اصل مدرک کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد + ریز نمرات
11. نامه ی عدم ممانعت از تحصیل بر اساس مقطع و عنوان رشته ( بنا بر صلاحدید موسسه)
12. گواهی امضا برابر با امضا موجود در پاسپورت
13. مبلغ 50 درصد هزینه اولیه ثبت نام

مطالعه این متن به شما پیشنهاد میشود: جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به چه مدارکی نیاز است؟


معرفی 10 دانشگاه برتر اتریش

دوست دارید در خارج از کشور در اتریش تحصیل کنید؟

در اتریش، در مقایسه با سایر کشورها، شیوه زندگی بسیار آرامش بخش است. در اتریش شما یک تعادل کار و زندگی فوق العاده پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد زمان زیادی را برای کشف برخی از چیزهای فوق العاده که در اتریش وجود دارد، صرف کنید.

به عنوان یک دانشجو در اتریش، شهرهایی که احتمالا زیاد به آنجا سفر میکنید، شامل برخی از پایتخت های مشهور فرهنگی جهان مانند وین و گراتس است.

دانشجویی با ظرافت و کلاسیک می تواند از محل تولد موتزارت در وین لذت ببرد، با آثار معماری مانند کلیسای سنت استفان یا کاخ شونبرن.

برای دانشجوی معماری، شهر گراتس دارای هزاران مکان فرهنگی عالی از معماری، موزه ها و گالری های هنری است.

در اتریش، ساعات کاری محدودتر است، به این معنی که می توانید زمان بیشتری را صرف تفریح کنید.

در اتریش در تابستان، شنا و دوچرخه سواری فعالیت های محبوب است، در حالی که در زمستان اسکی، بسکتبال، هاکی روی یخ و فوتبال نیز بسیار محبوب هستند.

  • من میخواهم جهت تحصیل در اتریش اقدام کنم ولی مدرک زبان آلمانی ندارم؟ آیا میتوانم اقدام کنم؟

زبان اصلی تحصیل در دانشگاههای اتریش آلمانی است فقط تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. البته توصیه میکنیم آموزش زبان آلمانی را همین امروز آغاز کنید.

اتریش یک مکان ایده آل برای تحصیل و زندگی

این سرزمین، آهنگسازان بزرگی مانند ولفگانگ آمادئوس موتسارت و اندیشمندان نوآوری مانند زیگموند فروید و لودویگ ویتگنشتاین را به ارمغان آورده است. در این کشور شما می توانید صلح واقعی و کیفیت منحصر بفرد از زندگی را پیدا کنید. یکی از ویژگی های ممتاز نظام آموزشی اتریش همکاری بین بازار اشتغال و سیستم های آموزشی است. سیستم آموزشی در اتریش ترکیبی ار دو گروه درسی عملی و نظری می باشد.
تاریخ، فرهنگ و سطح بالای آموزش در کشور اتریش، آموزش توسط دولت فدرال، بهبود سیستم آموزشی باعث جذب دانشجو از سراسر دنیا بویژه کشورهای آسیایی شده است بطوریکه سالیانه صدها دانشجوی خارجی از دانشگاه های کشور اتریش فارغ التحصیل می شوند.

اتریش اگرچه کشور کوچکی است، اما دلایل بسیاری برای تحصیل در اتریش از جمله تعدادی از دانشگاهها که در میان بهترین رتبه بندی های جهان است، وجود دارد. از نظر مساحت اتریش بزرگ تر از ایالت چین و از نظر جمعیت تقریبا به همان تعداد از مردم به عنوان پایتخت بریتانیا - لندن است. اما این کشور زیبا در اروپای مرکزی، قطعاً از مناظر خیره کننده و شهرستان های فراوان باید قضاوت شود.

به همین دلیل است که اتریش یک مکان ایده آل برای تحصیل و زندگی است.

اتریش در بخش هنر، پژوهش، دستاوردهای برجسته موسسات آموزش عالی در سطح بین المللی از شهرت زیادی برخوردار است موسسات آموزش عالی اتریش تعداد رو به رشد از برنامه های تحصیلی ارائه می دهند. شما می توانید بهترین دانشگاههای مشهور جهان در رشته هنر را در اتریش با بالاترین کیفیت در دانشگاه های علوم کاربردی، صدا، تاریخ آموزش و پرورش معلم و دوره های نوآورانه در دانشگاه های خصوصی انتخاب کنید. اتریش طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی به علاوه امنیت اجتماعی، ثبات اقتصادی و مهمان نوازی گرم اتریشی را به شما هدیه می دهد.

وین با 20 دانشگاه دولتی، دانشگاه علوم کاربردی و دانشگاه خصوصی و همچنین 1329 موسسه تحقیقاتی، مرکز آموزش و تحقیقات علمی در اتریش است. علاوه بر همه آنچه که در آموزش و تحقیقات ارائه می دهد، وین با کیفیت بالای زندگی خود برجسته می شود و به طور مرتب با شهرهای بزرگ مقایسه میشود.

براساس گزارش سالانه واحد اطلاعات اکونومیست درباره ۱۴۰ شهر جهان "وین" پایتخت اتریش، با پیشی گرفتن از ملبورن استرالیا، بعد از هفت سال عنوان بهترین شهر جهان را برای زندگی در سال ۲۰۱۸ به دست آورده است.

تحصیل در اتریش به نسبت منطقه کوچک آن پیشنهادات خوبی را عرضه میکند. در اتریش می توانید صلح و کیفیت منحصر به فرد از زندگی، استعداد شهرستان های بزرگ و یک فرهنگ غنی را پیدا کنید.

برای دیدن اطلاعات تحصیل در اتریش 2021 کلیک کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام گفتید جهت اخذ مراجعه کنم کجا و چجوری باید مراجعه کنم
سلام به موسسه دانش پژوهان اورانوس مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگبرید. 021-88345027-9
سلام من در حال تحصیل در دانشگاه سراسری در ترم های آخر رشته علوم مهندسی گرایش مکانیک هستم و تقاضای مهاجرت به اتریش از راه تحصیل را دارم به جز یادگیری زبان آلمانی چه اقداماتی باید انجام بدم؟
با سلام تصمیم قاطع بگیرید و به موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی مراجعه نمایید.
با سلام من کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد دارم.توی یک ویدیو گفته شده که مدرک دانشگاه ازاد برای اتریش قابل قبول نیست.راه حل برای مشکل من چیه؟؟
سلام بله میتوانید از ثبت‌نام‌های پیام نور یا علمی کاربردی استفاده کنید.
البته ناگفته نماند که بنده در دانشگاه هنر شیراز رشته طراحی داخلی در تکمیل ظرفیت سال95 پذیرش شدم اما بنابردلایلی مجبور به انصراف شدم. آیا این مورد میتواند نکته مثتبی باشد برایم؟
با سلام. بنده 22ساله هستم و کارشناسی مدیریت صنعتی خوانده ام. در حال حاضر نیز شاغل آزاد در حوزه طراحی داخلی و در یک دفتر فنی و سرگرم کسب درآمد و سرمایه گذاریی ام و مدرک ب1 زبان آلمانی دارم و مسلط به گفتگوهای غیر تخصصی زبان انگلیسی. میخواهم برای طراحی داخلی در اتریش اقدام کنم. آیا اینها میتواند باعث افزایش شانس پذیرش بنده در ارشد شود یا خیر رشته غیرمرتبط بنده در کارشناسی و البته فاصله یک یا دوساله تا ورود مجدد به دانشگاه، به اندازه کافی مورد منفی ای هست و باید مجددا از کارشناسی شروع کنم؟
سلام وقت بخیر من ۳۱ ساله هستم درحال حاضر مدرک a2دارم و در کنکور ریاضی و هنرامسال شرکت کردم تا در رشته مهندسی کامپیوتر یا رشته هنری پیام نور شروع به تحصیل کرده و بعد از گذراندن یک ترم برای دانشگاه اتریش اپلای کنم.سوالم این هست در ازمونهای ورودی منابعی ک معرفی میکنند تاچه حد متناسب با سطح دانش ما در این ترم است و بعد از معرفی منابع آزمون چقدر برای مطالعه همان منابع وقت داریم ؟ضمنا همسر بنده مقیم اتریش هستن و ایا این برای من امتیازی در پروسه ویزا خواهد بود؟ممنونم
مطلب خیلی بانمکی عه و امروزتون پر باشه از اتفاقای خوب،امیدوارم دامنه شرکت ما رو به آدرس نرده حفاظ درها اکاردئون بررسی کنید.
سلام ارشد نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم. ٣٣ ساله و كارمند هستم. با مدرك آيلتس امكان پذيرش در مقطع دكترا رو دارم؟ شانس مهاجرت كاريم بيشتره يا تحصيلي؟ ممنونم
ممنون از مطالب خوبتون پرتوکلینیک
ممنون از توجه شما :)
سلام من کارشناسی ناپیوسته عمران ساختمان از دانشگاه غیر انتفاعی دارم،33سالمه,10ساله فارغ التحصیل شدم ،کاردانی عمران هم دارم ،خواستم بدونم با کدوم مدرکم اقدام کنم بهتره؟ایا معماری میتونم ادامه تحصیل بدم؟متاهل همراه با ۱ فرزند هستم،بیشتر واسه بچم قصد مهاجرت دارم تا خودم،ممنون میشم راهنماییم کنین که از کجا استارت کنم
با سلام و روز بخیر شما مدرک کارشناسی اقدام کنید و الویت پذیرش با همان رشته ی مهندسی عمران است. پس از اخذ ویزا و دریافت کارت اقامت می تانید جهت ویزای پیوست سایر اعضای خانواده اقدام کنید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
با سلام من ۳۳ ساله هستم و لیسانس مهندسی کشاورزی و ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد . آیا امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش برای مقطع لیسانس یا ارشد وجود داره ؟ و اینکه امکان تحصیل در رشته ای دیگر مثلا طراحی داخلی ، یا اینکه حتما باید در همون رشته تحصیلی خودم ادامه بدم ؟ با تشکر
با سلام با توجه به اینکه کارشناسی و ارشد شما غیر مرتبط هستند میتوانید جهت پذیرش در مقطع لیسانس مجددا اقدام کنید، و الویت پذیرش با رشته ای است که درآن تحصیل کرده اید و یا نامه ی قبولی در کنکور آن رشته را دارید.
با سلام لطفا شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رو بفرمایین(محدودیت سنی و چه رشته هایی)
با سلام و روز بخیر جهت پذیرش در این مقطع بایستی دانشجو در همین مقطع بوده و یا نامه ی قبولی در کنکور را داشته باشید. محدودیت سنی ندارد و دارا بود گواهی زبان آلمان سطح A2 الزامیست.
سلام من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و در کنکور هنر شرکت کردم ولی از هیچکدوم اون نتیجه ی قابل قبولی که میشه برای قبولی دانشگاه خوب انتظارش رو داشت رو نگرفتم ولی مدرک های فنی حرفه ای از جمله icdl1 icdl2 طراحی وبسایت به صورت حرفه ای فوتوشاپ و روتوش به صورت حرفه ای و جوشکاری رو دارم دوره های تآتر رو کامل به پایان رسوندم و پروژه هایی هم انجام دادم که بسیار نتایج قابل قبولی داشتن و ماه هاست که در کافی شاپ کار میکنم و دوره های کافه منی رو دو بار به طور کامل گذروندم و توی این کار هم خیلی حرفه ای هستم دوره های زبان آلمانی هم به تازگی شروع کرده و دارم آ یک رو میخونم من میخام در دانشگاه های اتریش به تحصیل در رابطه ی فیلمسازی و کارگردانی رو بگذرونم و خیلی هم در این رابطه جدی هستم یک دانشگاه هم هست به اسم دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین که مثل این که بهترین دانشگاه هنر های نمایشی وین اتریش هست اگه میشه بهم کمک کنین چون هیچ طرز فکری ندارم که چطور میتونم برای تحصیل برم اتریش
با سلام و روز بخیر به طورکلی تحصیل در اتریش متوط بر دارا بودن گواهی قبولی در کنکور می باشد و شما در همان رشته ی قبولی امکان پذیرش دارید. علاه بر آن دارا بودم گواهی زبان آلمانی سطح A2 الزامیست
سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته زیست شناسی(ژنتیک) از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هستم.برای پوزیشن دکترا در اتریش میتونم اقدام کنم؟ بهم فاند تعلق میگیره؟
سلام و روز بخیر در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد الویت پذیرش از دانشگاه های اتریش نیست. با توجه به هزینه های پایین تحصیل در اتریش فاند تحت شرایط خیلی خاص به دانشگاه تعلق خواهد گرفت.
سلام و خسته نباشید. بنده دندانپزشک هستم و تسلط به زبان آلمانی دارم برای پذیرش تخصص در دانشگاه های دولتی اتریش باید در ایران قبولی کنکور داشته باشم؟ با سپاس فراوان
سلام و روز بخیر با توجه به اینکه دندانپزشک هستید، ذاشتن مدرک زبان آلمانی سطح C1 الزامیست . تخصص معمولا به صورت پذیرش از بیمارستان و همراه با کار است. لطفا جهت مشاوره با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
This is a very great post and the way you are doing so is so good This is a very great post and the way you are doing so is so good
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد سال ۹۲ هستم. ۳۱ سالمه مدرک ب یک دارم و احتمالا تا ماه آینده ب دو هم میگیرم میخواستم بدونم اگر برای ارشد مجدد یا دکتری درخواست بدم شانسی دارم؟
با سلام با این شرایط برای کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش و حتی در صورت داشتن گواهی B2 می توانید برای آلمان اپلای کنید.
سلام کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه علامه طباطبابی هستم میخواستم ببینم برا پذیرش ارشد در اتریش ‌و عجله ای چیکار باید انجام بدم
با سلام جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن گواهی قبولی در کنکور و همچنین دانش زبان آلمانی سطح A2 الزامیست. لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من پیراپزشکی دانشگاه دولتی جندی شاپور هستم و میخوام در اتریش پزشکی بخوانم در دانشگاهی که مدرکش مورد قبول ایران هم باشد میخوانم ببینم میشه و آزمونش چطوریه سخته یا آسونه و به چه زبانی هست و کل هزینه ها رو برای رفتن به اونجا چقدر میشه
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی دانشگاه های اتریش دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در رشته ی درخواستیست. مدرک زبان C1 و آزمون ورودی به زبان آلمانی الزامیست. هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد.
سلام آیا کامپیوتر هم جزو رشته های آزمون ورودی دار اتریش است؟ سطح آزمون ورودی دانشگاه های اتریش در مقایسه با کنکور ایران چگونه است؟
سلام و روز بخیر، بله جزء رشته های آزمون ورودی دار است و منابع آزمون هم از قبل معرفی می کنند. آزمون به زبان آلمانی است.
سلام. من مدرک ارشد آمار از دانشگاه امیرکبیر دارم. برای دکترا میخوام اقدام کنم اما زبان ندارم البته در سطح خوبی زبان بلدم. آیا اول برم ایلتس بگیرم و بعد بیام موسسه تون برای مشاوره یا بدون زبان هم میتونید برام کاری بکنید. سوال بعدی اینکه وقتی برام ویزای تحصیلی صادر شد و من به کشور اتریش رفتم و مشغول به تحصیل شدم از ماه چندم تحصیلم به بعد میتونم اونجا سر کار برم؟ و اینکه ایا کاری که پیدا میکنم تکافوی هزینه تحصیل و زندگیم رو میکنه یا خیر؟ به این سوالم لطفا حتما پاسخ بدید. سپاس
با سلام و روز بخیر. شما بدون زبان هم جهت پذیرش دکتری می توانید مشاوره شوید و حتی ممکن است بنا بر شرایطی بشود با همین مدارک برای شما اقدام کرد. به محض دریافت کارت اقامت یک ساله می توانید وارد بازار کار شوید و در شرایط معمولی تقریبا جوابگوی بیش از نیمی از هزینه های شما است. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم در رشته تجربی هستم و میخوام دیپلمم بگیرم و در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنم ایا باید ازمون ورودی بدهم ؟ و کلاسهای زبان المانی هم شروع کردم
سلام و روز بخیر، شما باید نامه ی قبولی در این رشته در آزمون سراسری را داشته باشید، گروه علوم پزشکی جزء رشته های آزمون ورودی دار است و سطح زبان B2 آلمانی مورد نیاز است. البته شما از طریق رشته های علوم پایه و مقطع کارشناسی میتوانید ورود داشته باشید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من کارشناسی رشته مامایی هستم از دانشگاه آزاد میخواستم بدونم آیا میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاه های خصوصی اتریش برای کارشناسی ارشد؟چون دانشگاه های دولتی اتریش رشته مامایی ندارن و اینکه هزینه ها چند برابر بیشتر از وقتی میشه که بخوام از صفر یک رشته ی دیگرو اقدام کنم (دیپلم تجربی هستم و 24 سالمه)
سلام وقت به خیر، دانشگاه های خصوصی شهریه های بالایی دارند و در صورتیکه هزینه ها برای شما ملاک باشد گرفتن پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خصوصی به صرفه و اقتصادی نخواهد بود. شما برای ادامه تحصیل در گروه های پزشکی نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی و شرکت در آزمون خواهید داشت.
درود من 29 سالمه و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشاه پیام نور دارم خواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاه میتونم به زبان انگلیسی تحصیل کنم یا باید زبان آلمانی بلد باشم ؟ با چه نمره ای؟ باسپاس
سلام و روز بخیر. دانشگاه پیام نور شما جهت اپلای مورد تایید است اما اگر کشور مقصد را اتریش انتخاب کرده اید قطعا آموزش زبان آلمانی گزینه ی مناسب تری است. سطح A2 زبان آلمانی مورد نیاز است.
سلام شرایط کار دانشجویی در مشور اتریش به چه صورته ؟ بنده در رشته تجارت انفورماتیک و در دانشگاه ملی وین پذیرش شدم ، اما دقیق نمیدونم که سقف درامد و سقف اجازه ی کار در مقطع لیسانس چقدره البته ناگفته نمونه که من مدرک های بین المللی زیادی از جمله ICDL , ++C , سی شارپ ، طراحی وب تا سطح پیشرفته و ... رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🏻
با سلام و روز بخیر. سقف ساعت اجازه کار دانشجویی در دوره ی کارشناسی هفته ای 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری هفته ای 20 ساعت می باشد. مدارک بین المللی شما در پیدا کرد کردن بسیار به شما کمک خواهد کرد و با توجه به رشته ای که پذیرش شده اید می توانید در شرکت های انفورماتیکی استخدام شوید.
سلام من می خواستم بپرسم که اگه مدرک دانشگاه پیام نور داشته باشم برای کار در اتریش بهتره یا مدرک دانشگاه ازاد ،ضمنا من چند سال پیش دانشگاه دولتی کنکور قبول شدم ولی نرفتم. و اینکه با چه رشته هایی راحت تر کار پیدا میشه ،مثلا با مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر چه شغلی میشه داشت. ممنون اگه زود پاسخ بدین
سلام و روز بخیر. جهت اخذ پذیرش مدرک دانشگاه پیام نور و یا نامه ی قبولی در کنکور سراسری نسبت به دانشگاه آزاد دارای الویت بالاتری هستند. با توجه به اینکه اتریش کشور صنعتی است، رشته های فنی و مهندسی راحت تر جذب بازار کار خواهند شد.
با سلام من دیپلم ماشین های کشاورزی و فوق دیپلم مکانیزاسیون کشاورزی از دانشگاه فنی و حرفه ای تهران و مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی تهران و کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه دولتی دارم آیا منم میتونم اقدام کنم؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و روز بخیر. امکان اپلای در رشته ی مکانیک برای شما است.تحصیل به زبان آلمانی است و هزینه ی تحصیل ترمی 720 یورو می باشد. مهات ثبت نام ترم جدید تا 5 فوریه 2019 می باشد. جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام من در حال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم میخواستم‌ بدونم تقریبا باید از ترم چندم درخواست بدم؟ و اینکه در دانشگاه مونتان اتریش به زبان آلمانی تدریس میشه یا انگلیسی ؟ میخوام‌ راهنماییم کنید که آیلتس بگیرم یا زبان آلمانی رو شروع کنم؟
سلام و روز بخیر شما تمایل به ادامه ی تحصیل در چه مقطعی را دارید؟ کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟ در دانشگاه مونتان رشته ها هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شود . برای دوره های انگلیسی زبان آیلتس 6.5 و برای دوره های آلمانی زبان سطح A2 مورد نیاز است.
با سلام من۲۰ سالمه و رشته مشاوره ترم ۱ میخونم اگه که من امسال کنکور بدم و رتبه من سه هزار به پایین بشه آیا ممکنه من در رشته های پزشکی یا دندون یا دارو دانشگاهای وین بورس تحصیلی بگیرم ومعدل دیپلم هم تاثیر گذار نباشه البته من مدرک زبان ندارم ولی میتونم هم اینجا اقدام کنم
سلام و روز بخیر شرط اولیه ی پذیرش در رشته هاتی پزشکی و پیراپزشکی دارا بودن گواهی قبولی در کنکور در همان رشته می باشد. علاوه بر آن درار بودن مدرک زبان آلمانی الزامیست. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام خسته نباشید ممنون میشم به سوالات منم جواب بدهید. من مدرک کارشناسی مکانیک رشته ساخت تولیو قالبسازی از دانشکده فنی تبریز (سراسری دولتی ) با معدل 14.9 دارم. مدرک کاردانیم هم از همین دانشگاه است. الانم دارم زبان انگلیسی میخونم تا خرداد 98 آیلتس 6 رو میگیرم ولی الان دانشجو نیستم ولی پایان خدمت دارم. سوال اول: الان اتریش به من ویزای تحصیل میده؟ سوال دوم: من تو ارشد فقط همین رشته رو میتونم بخونم یا نه همه رشته هایی ک تو گروه مکانیک هست؟ و اگر آیلتس داشته باشم نمیتوانم ارشد رو رشته زبان انگلیسی بخونم؟ سوال سوم: برای کار نیمه وقت دانشجو از چه زمانی میتونه شروع به کار کنه؟ با تشکر
با سلام و روز بخیر الویت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مرتبط با دوره کارشناسی است.همچنین در کشور اتریش تحصیل به زبان آلمانیست و سطح زبان آلمانی A2 مورد نیاز است. از زمانی که شما کارت اقامت بگیرید در دوره کارشناسی هفته ی 10 ساعت و در دوره ی کارشناسی ارشد هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید. با مرجعه به کانال موسسه نمونه ویزاهای دانشجویی اخذ شده را مشاهده نمایید.
سلام من ٢٠ سالمه ، كارشناسي مهندسي تعميرو نگهداري هواپيما دارم و براي ارشد ميخوام تو زمينه رشته خودم فعاليت كنم ، منتها مدرك دانشگاهم علمي كاربردي هست اما دارم مدرك b1 ميگيرم و ميخوام دوره هاي آديتور و بگذرونم ، در نهايت هم همراه با درسم ميخوام اونجا كار كنم در همين زمينه رشته خودم ، و مهم تر از همه ميخوام دانشگاه وين و انتخاب كنم اما نميدونم پذيرش ميكنه اين رشته را؟ لازم باشه مدرك يازا هم ميگيرم كه خيلي متعبر هست ، و لازم به ذكر هست كه مقاله هم در اي اس اي دارم كمكي ميكنه؟
سلام و روز بخیر با توجه به سن تان شرایط برای اقدام ایده آل است. مدرک زبان B1 و دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول است. فقط بابت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش بایستی شما در ایران دانشجو باشید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام ، من در مقطع دبیرستان هستم و رشته ریاضی میخونم ، قصد دارم در کنار کنکور ریاضی ،کنکور هنر هم بدم(برای قبولی در رشته ی موسیقی) ، میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش از دانشکده های هنر اتریش قبولی از یک دانشگاه دولتی ایران کافیه (یا در کنارش آزمون ورودی هم باید بدم؟) ، و اینکه رشته ی موسیقی به انگلیسی هم تدریس میشود؟
با سلام و روز بخیر. همانطور که اشاره کردید شرط اولیه ی پذیرش در دانشگاه اتریش داشتن نامه ی اشتغالی به تحصیلی در همان رشته است. رشته ی موسیقی آزمون ورودی داشته و در صورت تدریس به زبان انگلیسی درا بودن مدرک آیلتس الزامیست. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام، بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق، گرایش سیستم های قدرت در دوره روزانه دانشگاه شهید بهشتی هستم، کارشناسی هم دانشگاه سراسری گیلان خوندم با معدل 17 . مدرک زبان انگلیسی هم ندارم الان اگر بخوام اقدام کنم برای ادامه تحصیل تو اتریش، دانشگاه های انگلیسی زبان هم داره؟ داشتن مدرک زبان انگلیسی واسه اون دانشگاهها نیازه؟
سلام و روز بخیر جهت پذیرش در مقطع دکتری داشتن مدرک زبان الزامیست و حداقل نمره ی مورد نیاز 6.5 آیلتس می باشد. در صورت تمایل می توانید برای کشور اسپانیا بدون مدرک زبان اقدام کنید.
با سلام.من 19سالمه با دیپلم تجربی از مدرسه تیز هوشان. امسال قصد دارم کنکور بدم و در رشته دندان پزشکی ادامه تحصیل بدم.1بعد از قبولی در کنکور چقدر طول میکشه تا ویزای تحصیلی آماده بشه؟2از کجا اقدام کنم بهتره؟؟؟از سفارت اتریش یا از طریق دانشگاه؟3چه مدرک زبانی لازمه؟4کدوم دانشگاه شانس پذیرفته شدن بیشتری داره؟؟5در آخر شما نیحتی برام ندارین؟؟؟ممنون
با سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش رشته های علوم پزشکی در کشور اتریش داشتن گواهی اشتغال به تحصیل در همان رشته و دارا بودن سطح C1 زبان آلمانی می باشد.پیشنهاد میکنم در ابتدا برای گروه علوم پایه اقدام کنید که شانس پذیرش بالانری هم داشته باشد همچنین آموزش زبان آلمانی هم حتما آغاز کنید. برای اپلای تحصیلی از خود دانشگاه اقدام کنید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
‎سلام من دانشجو مکانیک دانشگاه آزاد تبریز که جمعا دو ترم پاس کردم هر دو ترم هم بالای ۱۸ دیپلم ریاضی با معدل بالای۱۷ مدرک زبان ندارم سن۲۰. آيا امكان پذيرش من براي دانشگاه هاي اتريش و دوره زبان وجود دارد؟؟.
سلام روز بخیر. دانشگاه آزاد مورد تایید دانشگاه های اتریش نیست اما با کمک موسسه می توانید گزینه های بهتری را جایگزین کنید تا بتوانید اقدام کنید.
با سلام من دانشجوی کارشناسی معماری داخلی هستم در کدام دانشگاه میتوانم پذیرش بگیرم و چه رشته ی مرتبطی و آیا نیاز با ازمون ورودی دارم ؟ و ایا دانشگاه با زبان انگلیسی برای رشتهی من در مقطع کارشناسی هست؟
سلام روز بخیر.رشته معماری در دو گروه رشته های فنی و هنر ارائه می شود. به طور کلی رشته های معماری با پورتفولیو قوی امکان اقدام دارند و به رشته های انگلیسی زبان نیاز به مدرک زبان آیلتس است
با سلام من رشته تحصیلیم در هنرستان برق بوده و کاردانیمم تو رشته ی برق بوده.الان مشغول تحصیل تو مقطع کارشناسی همین رشته هستم.میخواستم بدونم برای پذیرش در رشته ی موسیقی در اتریش میتوانم پس از انصراف از دانشگاه و ثبت نام در دانشکده ی علمی کاربردی بدون کنکور رشته ی آهنگسازی ایرانی،گواهی اشتغال تحصیلی ارسال کنم برای دانشگاه اتریش آیا گواهی اینطور دانشکده ها اعتبار لازم را دارد؟ سوال دیگر اینکه آزمون ورودی رشته موسیقی در دانشگاه اتریش در چه سطحی است و من برای کسب آمادگی های لازم باید چه اقداماتی انجام بدم؟
سلام و روز بخیر با ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و در رشته ی موسیقی شما شانس پذیرش در اتریش را دارید و این دانشگاه مورد قبول است اما قطعا الویت با افرادی است که دانشجو مقطع کارشناسی هستند. باتوجه به رنک بالای موسیقی اتریش در دنیا، سطح آزمون ها پایین نیست.
سلام خسته نباشید من محصل یازدهم تجربی ام اما قصدم کنکور هنر و رشته ی موسیقیه بنظر شما با دادن کنکور تجربی میتونم راحت تر خارج شم یا کنکور هنر ؟
با سلام به صورت کلی اگر میخواهید در رشته ی هنر در دانشگاه های وین تحصیل کنید باید قبولی همین رشته را در یکی از دانشگاه های سراسری ایران را داشته باشید. یا اینکه باید در آزمون ورودی شرکت کنید.
سلام. من فارغ التحصيل كارشناسي مكانيك در حرارت و سيالات از دانشگاه آزاد با معدل 15.31 هستم. و 35 ساله هستم. امسال نيز در كنكور ارشد دانشگاه روزانه سراسري شهرستان قبول شدم كه نرفتم آيا امكان پذيرش براي من در دانشگاه Leoben وجود دارد؟ حدود 7 سال سابقه كار در شركت هاي خصوصي نفت و گاز و نيروگاهي دارم.
باسلام در صورتی که مدرک زبان A2 داشته باشید می توانید جهت پذیرش دانشگاه Leoben اقدام نمایید.
سلام . من کارشناسی عمران غیرانتفاعی دارم. و پذیرش دوره آلمانی در مجارستان گرفتم. و قصد دارم بعداز آن پذیرش برای کارشناسی ارشد در اتریش بگیرم. لطفا بگید که ‌میتونم اواسط کلاسام اقدام‌کنم ب اپلای کردن و چه مدارکی لازم دارم؟ آیا من عضو اتحادیه شینگن هستم و شرایطم فرق میکند؟؟
با سلام شما برای تحصیل در مقطع بالاتر حتما باید قبولی اون مقطع و داشته باشید. شما چون اقامت یک ساله ی اون کشور رو دارید میتونید از سفارت اتریش در مجارستان اقدام کنید.
سلام.با پذیرش دکترا در کشور هلند بعد از چه مدت خانواده به ما ملحق میشوند؟ ایا به فرزندان بالای 18 سال هم اجازه ی اقامت میدهند یا اینکه باید جدا برای انها پذیرش گرفت؟
سلام و روز بخیر قاعدتا در اکثر کشورهای اروپایی شما بعد از دریافت کارت اقامت یک ساله میتوانید جهت الحاق خانواده اقدام کنید. برای بچه های بالای 18 سال بایستی به صورت مستقل اقدام کرد.
سلام. آیا کشور اتریش بورسیه دکتری رشته آموزش زبان انگلیسی را دارد؟
با سلام. دریافت هر بورسیه ای منوط به نظر سوپروایزر دارد ولی به صورت کلی بایستی در ابتدا برای دریافت پوزیشن دکتری اقدام کرده و بعد برای بورس درخواست دهید.
سلام وقتتون بخیر من لیسانس زیست سلولی و مولکولی از دانشگاه آزاد تهران دارم میخوام برای داروسازی اقدام کنم خیلی جاها خوندم داروسازی ازمون ورودی نداره و شرط معدلو دانشگاه ازاد بودنم مهم نیست فقط باید تو یه سری رشته هایی که خودشون تعیین کردن و مرتبطه باید لیسانس باشه میخواستم بدونم این اطلاعات درسته؟هنوز این قوانین پابرجاست؟اطلاعاتی در مورد ازمون دارین و اینکه داروسازی در اتریش چند ساله؟ ممنون
با سلام داروسازی جز رشته های گروه پزشکی محسوب می شود و آزمون ورودی دارد. برای اینکه بتوانید در این رشته مشغول به تحصیل شوید لازم است مدرک زبان آلمانی C1 داشته و در آزمون نیز شرکت نمایید. مدت دوره دکتری داروسازی بین 5 تا 7 سال بسته به تعداد یونیت های اخذشده و گذراندن واحدهای درسی متغیر است. البته مادامی که واحدها توسط دانشجو پاس می گردد و در حال تحصیل هستید اقامت شما تمدید می گردد.
سلام.ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. من کارشناسی صنایع غذایی دارم از دانشگاه ازادبا معدل16.برای ارشد دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم.امکانش هست بتونم برای ارشد از دانشگاه های اتریش بذیرش بگیرم؟فاند چطور؟به من تعلق میگیره؟و اینکه میشه بگید کدوم دانشگاه ها رشته منو دارن؟
با سلام با توجه به اینکه تحصیلات شما در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد می باشد می توانید برای کاهش ریسک پرونده هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم کارشناسی مجدد اقدام نمایید و پس از اینکه پذیرش و ویزایتان انجام شد در کشور مقصد قادر به تغییر مقطع و رشته تحصیلی خواهید بود. فاند در مقطع دکتری به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل هر ترم حدود 780 یورو میباشد و تقریبا تحصیلات ارزان محسوب می شود و دانشجو با کار پاره وقت توان تامین هزینه ها را خواهد داشت بنابراین اخذ فاند درمقاطع پایین تر از دکتری به ندرت اتفاق می افتد.
سلام وقت بخیر... برای اقامت اتریش چی لازمه!؟ و من در زمینه میکاپ مدرک دارم فنی ودرزمینه ورزشی در رشته تکواندو دان دوم هستم مدرک تحصیلیم در هنرستان تحصیل میکنم در رشته گرافیک(عکاسی*) و دوست دارم در دانشکدهه هنر عکاسیو ادامه بدم اگ میشه....راحل بدین ک به هدفم برسم
با سلام با توجه به اینکه هنوز در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستید پیشنهاد می شود شروع به یادگیری زبان آلمانی نموده و در کنکور سراسری شرکت کرده و دقیقا در رشته ای که علاقه دارید یعنی همین عکاسی قبولی داشته باشید. قبولی شما ترجیحا در یکی از دوره های روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی یا پیام نور باشد ریسک پرونده کمتر خواهد بود.
با سلام من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد تهران با معدل ۱۲.۸۲ سال ۹۰ گرفتم در حال حاضر کارمند رسمی نفت با ۶ سال سابقه هستم ارشد پیام نور تهران واحد ری مدیریت بازرگانی قبول شدم و آزاد تهران مدیریت کارآفرینی باتوجه به اینکه برا اتریش مدرک پیام نور مهمه، خواستم ببینم من پیلم نپر ثبت نام کنم میتونم برا ارشد اتریش بخونم؟ باتوجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانسم مرتبط نیست ریسکم چقدره؟ و اینکه ممنون میشم پیشنهادتون رو بگین لازم به ذکره متاهل هستم و دو فرزند ۶ و ۲ ساله دارم ممنون
با سلام همانطور که خودتان نیز اشاره کردید شما فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی با رشته ای غیر مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد و در دانشگاه آزاد هستید و این خود باعث افزایش ریسک پرونده تان می شود. در صورتیکه تمایل دارید در رشته مدیریت تحصیل نمایید در همین رشته در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید تا شانس بیشتری داشته باشید. البته برای اینکه بتوانید شانس بالاتری کسب نمایید می توانید در مقطع کارشناسی رشته مدیریت در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام نمایید. در این صورت شانس شما برای پذیرش بیشتر خواهد بود. بعد از اینکه ویزا شدید برای همسر و فرزندتان جهت ویزای همراه می توانید اقدام نمایید.
سلام ایا این مطلب درسته که دانشگاه وین مدرک دانشگاه آزاد قبول نداره و دیگه نمیشه اقدام کرد؟
سلام بله درست است
سلام ایا بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه اتریش محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود دارد ؟ یا با گرفتن پذیرش میتوانیم چند سال بعد ثبت نام کنیم؟
با سلام با اخذ پذیرش از دانشگاه های فنی در اتریش عملا دو ترم فرصت ثبت نام خواهید داشت و در صورت تاخیر می بایست پذیرش خود را تمدید نمایید. در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه ملی وین در صورت عدم تغییر چارت درسی دانشگاه در رشته شما می توانید با تاخیر ثبت نام انجام دهید.
سلام خانمی هستم ۳۴ ساله. امسال دانشگاه شهید چمران اهواز رشته علوم سیاسی قبول شدم. چطور و با چه شرایطی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش،اقدام کنم؟ از کجا و چه زمانی شروع کنم؟ چقدر باید هزینه کنم؟ آیا یک دختر تازه دانشجو شده،چطور باید از پسِ خرج دانشگاهش بر بیاد؟! سپاس
با سلام بله شما از همین امروز می توانید جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید و شانس بالایی دارید. بنابراین برای اینکه با توجه به شرایط سنی ریسک ویزای کمتری داشته باشید بهتر است هرچه سریعتر اقدام نمایید. با توجه به اینکه اجازه کار خواهید داشت توان تامین هزینه ها را در اتریش خواهید داشت. قرارداد شما بر اساس نرخنامه مصوب وزارت علوم محاسبه خواهد شد . غیر از مبلغ قرارداد هزینه ترجمه و تایید مدارک و دپازیت خوابگاه هم خواهید داشت.
سلام .من دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه سراسری هستم .1-بعد از فارغ التحصیلی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتریش باید ارشد یکی از دانشگاه های سراسری پذیرفته بشم؟ و 2-هر کدوم از گرایش های ارشد پرستاری رو که قبول شم میتونم اونجا ادمه بدم یا میتونه تغییر کنه؟ 3-برای ارشد پرستاری آزمون ورودی داره ( اگر داره چجوری میتونم از شرایط این آزمون اطلاع پیدا کنم)؟
با سلام بله برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد نیاز به قبولی در آزمون سراسری در همین رشته را دارید. شما می بایست در رشته پرستاری یا رشته ای که حداقل 33 واحد مشترک با رشته پرستاری دارد قبولی داشته باشید. لازم به ذکر است برای تحصیل در این رشته حتما نیاز به قبولی در آزمون ورودی که در وین برگزار خواهد شد دارید. در ارتباط با آزمون ورودی دانشگاه دوره های آمادگی برگزار کرده و منابع معرفی خواهد کرد.
با سلام واحترام ؛ آیا سفارت اتریش اجازه میدهند فرزند زیر دوساله ام را با خودم ببرم با توجه به اینکه خیلی کوچک است واحتیاج به مادر دارد ؟ آیا باید برای فرزندم جداگانه وقت سفارت بگیرم ویا با یک ایمیل برای هر دو نفر امکان دارد؟ منتظر پاسخ وراهنمایی شما هستم. با تشکر
با سلام خیر از سال 2017 به هیچ وجه امکان ورود همزمان همراه وجود ندارد و پس از دریافت کارت اقامت شما، می توان برای همراه اقدام کرد. این پروسه حداقل بین سه تا شش ماه طول خواهد کشید.
با عرض سلام و خسته نباشید آیا با مدرک پردیس پزشکی میتوان برای ادامه تحصیل حین دانشجویی یا تخصص در اتریش اقدام کرد؟
با سللام علاوه بر شرایط فوق نیازمند دانش زبان آلمانی حداقل B2 می باشید. برای ورود به مقطع عمومی باید تطابق واحدها صورت گیرد.
سلام. طبق شرایط فعلی که مدرک یا اشتغال به تحصیل از دانشگاه ازاد توی اتریش قبول نیست ، ینی باید در رشته های بدون کنکور در دانشگاهی دیگه مثل پیام نور ثبت نام کرد ؟ و اگر میشه آیا اشتغال به تحصیل رو در همون ترم اول میشه گرفت و برای پذیرش از دانشگاه های دولتی اتریش اقدام کرد؟
با سلام بله دقیقا از طریق ذکر شده می توان اقدام به اخذ پذیرش کرد.
سلام من فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه دولتی هستم و در حال حاضر با بیمه اجباری مشغول به کارم . میخاستم بدونم معادل سازی واحدهای گذرانیده و گذراندن دوره ی تخصص مجموعا چند سال زمان نیاز است و آیا از همان ابتدا مدرک زبان آلمانی نیاز هست یا خیر؟
با سلام. هدف شما اگر تخصص پزشکی در آلمان است بایستی سطح زبان ب 2 را حداقل داشته باشید. تطابق واحد ها پروسه ای تخصصی است که بسته به ایالت هدف شما متفاوت خواهد بود.
سلام با سن سی سال سفارت برای دوره کارشناسی ویزا صادر می کند؟با تشکر
سلام. تحصیل در اتریش محدودیت سنی ندارد
سلام و وقت بخیر.لیسانس مدیریت پیام نور با معدل 13 در سال 95 و ترم اخر مدیریت اجرایی از دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم برای پذیرش در اتریش شانسی دارم. باتشکر از مطالب مفیدتان
با سلام دانشگاه آزاد شما مورد تایید اتریش نمی باشد. برای ارشد مجدد بایستی اشتغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را ارائه دهید.
با سلام بنده (بدون آزمون) در مقطع کارشناسی رشته حقوق دانشگاه پیام نور در حال تحصیل میباشم. آیا امکان پذیرش در دانشگاههای اتریشُ دارم؟؟
با سلام. بله شما می توانید در مقطع دیپلما حقوق از دانشگاه وین اتریش پذیرش دریافت کنید
سلام-وقت بخیر-من دانشجو ترم 6کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهرانم-میخوام برای ارشد پذیرش دانشگاه ملی وین بگیرم-سوالام به ترتیب اینهاست- 1-من بعد فارغ التحصیلی اگر ازمون ارشد تو ایران ندم و دانشجو ارشد نباشم میتونم با مدرک کارشناسیم پذیرش بگیرم؟ 2-امکان ورود همزمان همسرم عست؟ 3-بعداز رفتن اونجا امکان بورس تحصیلی از موسسه یا دانشگاه مرتبط وجود دارد؟ 4- چه دانشگاه های دیگری رشته علوم سیاسی یا اقتصاد سیاسی دارند؟ 5- تا چند درصد مخارجو میشه با کار کردن خودم و همسرم جور کنیم ؟
1-خیر حتما باید قبولی در دانشگاه و یا استغال به تحصیل دانشگاهی غیر از آزاد را داشته باشید . 2- ورود همراه بعد از شما با سه تا شش ماه فاصله است. 3- بورس معمولا برای مقاطع بالاتر از ارشد می باشد . 4-می توانید رشته شهرهای دانشگاهی را در سایت جستجو کنید . 5-بسته به نوع کار شما متفاوت است اما پوشش هزینه هارا تا 50 درصد می توانید در سال اول داشته باشید
با عرض سلام و خسته نباشید... من دانشجوی رشته مهندسی صنایع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد شیراز هستم. معافیت از خدمت ندارم برای ادامه تحصیل تو همین رشته یا هر رشته ی دیگه میتونم برم؟ و اگه میتونم برم کدوم کشور؟ ممنون
با سلام و روز بخیر برای تحصیل در رشته ی مورد نظر باید مدرک زبان انگلیسی برای کشورهای انگلیسی زبان داشته باشید در رابطه با وضعیت خروجتون باید با سازمان نظام وظیفه در ارتباط باشید
سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی در دانشگاه پیام نور گذروندم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 16 هستم میتونم برای دکتری در کشور اتریش اقدام کنم؟
با سلام. شما برای ارشد مجدد واجد شرایط هستید. برای پذیرش دکتری علاوه بر رزومه ی پژوهشی قوی و مدرک زبان بایستی قبولی این مقطع را داشته باشید.
سلام فوق لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه ازاد می خواستم اتریش درس بخونم.الان برای گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل می خواستم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم شما پیشنهاد می کنید همون رشته ثبت نام کنم یا رشتمو تغییر بدم؟
با سلام برای همین رشته یا بر اساس رشته ی مرتبط با دوره ی کارشناسی خود اقدام فرمایید .
سلام. من فارغ التحصیل مهندسی ساخت و تولید دانشگاه سراسری هستم با معدل 16. امسال ارشد شرکت کردم برای اقتصاد و مجاز به انتخاب رشته روزانه شدم. قصد ادامه تحصیل در رشته اقتصاد دارم.حالا هر کشوری که مدرکش معتبرتر از ایران باشه و مقرون به صرفه باشه یعنی خیلی هزینه ش زیاد نباشه. آیا امکانش هست با توجه به تفاوت مدرک کارشناسیم و انتخاب رشته اقتصاد؟ کجاها رو پیشنهاد میدید و به طور تقریبی ماهی چقد باید از جیب خودم هزینه کنم با توجه به کار پاره وقت اونجا. ببخشید طولانی شد ممنون
با سلام شما می توانید برای کارشناسی ساخت و تولید و یا ارشد اقتصاد هر دو درخواست دهید تصمیم با دانشگاه است که شما در کدام مقطع پذیرفته شوید. پیشنهاد کشور اتریش می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در متن ذکر شده است. دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. میانگین حقوق بین 7 تا 12 یورو در ساعت می باشد.
سلام و خسته نباشید من مدرک کارشناسی ریاضی از دانشگاه پیام نور رو دارم و 34 سالمه مجرد هم هستم چطوری میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم (البته تا حدی هم زبان انگلیسیم خوبه )
با سلام و سپاس. شما واجد شرایط تحصیل کارشناسی مجدد در اتریش می باشید. تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. پس از پذیرش به شما زمان جهت یادگیری زبان آلمانی داده می شود.
سلام وقتتون بخیر;من دانشجوی داروسازی ترم آخر دانشگاه علوم دارویی تهران هستم میخواستم ببینم میتونم واسه تخصص تو رشته داروسازی برای اتریش اقدام کنم؟ منظورم بیشتر بورسیه دانشگاه های اتریش هست ممنون میشم پاسخ بدید😊🌹
با سلام. برای تخصص رشته های علوم پزشکی باید دانش زبان آلمانی ب2 رو داشته باشید و واحدهای گذرانده ی شما نیاز به معادل سازی دارد .
با سلام من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک جامدات از یکی دانشگاه دولتی ایران هستم و خواستم بدونم بدون شرکت در آزمون دکترا و قبولی در ایران میتونم در دانشگاه های اتریش دکترا بخونم و مدرک زبان آلمانی هم دارم ممنون از سایت خوبتون
با سلام معمولا برای اخذ پذیرش هر مقطع تحصیلی بایستی قبولی در آزمون سراسری و یا اشتغال به تحصیل آن رشته را داشته تا بتوانید در آن مقطع مشغول به تحصیل شوید. با شرایط فعلی می توانید برای ارشد مجددا پذیرش دریافت کنید
سلام خسته نباشید.من دارای مدرک زبان انگلیسی و دیپلم تجربی هستم با 21سال سن.و 1ترم پرستاری خوندم.برای اوامه تحصیل دررشته پزشکی و دندان و دارو بهترین راه کدام است؟ وحداقل هزینه چقدر است؟
برای ورود به رشته های پزشکی گزینه ی مناسب با شرایط شما مجارستان می باشد با حدود 15000 یورو هزینه تحصیل سالیانه
سلام وقت بخیر.من۳۰سالمه و لیسانس حقوق ازدانشگاه پیام نور تهران واحدشهریار دارم.امسال کنکورارشدغیرروزانه وپیام نور وآزادمجازبه انتخاب رشته شدم واعلام نتایج ابتدای شهریورماهه.باتوجه به اینکه رشته حقوق ایران درکشوراتریش هیچ اهمیتی نداره..من چطورمیتونم برای کارشناسی ارشدوارددانشگاه های کشوراتریش بشم؟چه رشته ای قابل تحصیل برای من وجودداره ومناسبه‌؟ممنون
با سلام رشته ی حقوق در دانشگاه وین در مقطع دیپلما یعنی فوق لیسانس پیوسته ارائه می شود و طول دوره ی آن پنج ساله هست. در برخی از دانشگاه های شهرهای دیگر اتریش چنانچه قبولی و یا اشتغال به تحصیل مقطع ارشد حقوق را داشته باشید می توانید برای همین مقطع درخواست ارائه دهید . بدیهی است تطابق واحدها منوط به نظر کمیسیون دانشگاه می باشد.
با سلام دانشجوی کاردانی رشته الکترونیک در دانشگاه فنی هستم امسال تموم شدم مسلط ب زبان المانی هم نیستم خواستم ببینم شرایط من هم برای تحصیل در اتریش و هم مهاجرت چگونه است
سلام و روز بخیر از شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش داشتن مدرک کاردانی و یا کارشناسی است و در صورت دانشجو بودن در این مقطع اپلای امکان پذیر نیست.
سلام روزتون بخير من فارغ التحصيل پرستاري در دانشگاه آزاد واحد علوم پزشكي تهرانم كه جز دانشگاه هاي برتر ايرانه ، ميخواستم ببينم امكان تحصيل در رشته پزشكي در اتريش براي من هست و چقدر هزينه بايد بكنم
سلام و روز بخیر اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در کشور اتریش، مستلزم دارا بودن زبان آلمان c1 و همچنین نامه ی قبولی در همین رشته از دانشگاه سراسری می باشد. شما با این شرایط قابلیت اپلای از یکی از رشته های علوم پایه را دارید.
سلام من ۳۲ سالمه لیسانس مرمت ابنیه تاریخی از دانشگاه دولتی در سال ۹۰ و ارشد معماری دانشگاه ازاد سال ۹۲ هستم چجوری میتونم پذیرش دانشگاه اتریش بگیرم؟
سلام مرتبط بودن رشته ی کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار مهم است که در خصوص شما نیاز به بررسی ریز نمرات می باشد. در نهایت شما امکان اپلای از دانشگاه تکنیک وین در رشته ی معماری و از دانشگاه ملی در رشته های باستان شناسی را دارید.
سلام وقت بخیر.من در حال تحصیل هستم رشته شیمی کاربردی سال اخر.وسال بعد در ازمون سراری شرکت میکنم برای ارشد بیوشیمی بالینی.میخواستم بپرسم با قبولی ارشد بیوشیمی بالینی درصورتی که کارشناسی دانشگاه ازاد فارغ التحصیل میشم میتونم برایپذیرش اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام بله در صورت قبولی در کنکور سراسری فرصت خواهید داشت جهت ادامه تحصیل اقدام نمایید. البته شما باید کشور مقصد را مشخص کنید. دانشگاه های بعضی از کشورها مدرک دانشگاه آزاد را تایید می نمایند و شما میتوانید مستقیما در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهید.
سلام. من دانشجوی مقطع ارشد مهندسی منابع آب دانشگاه آزاد هستم و تمام واحدها رو پاس کردم و فقط دفاع از پایان نامه باقی مونده. میخواستم ببینم برای دکترا با چه شرایطی و چه زمانی میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟
با سلام جهت اقدام در مقطع دکتری برای کشور اتریش داشتن مدرک زبان الزامی است. همچنین یا باید کنکور دکتری داده و در این مقطع قبولی داشته باشید یا باید از یک دانشگاه دولتی گواهی عدم ممانعت از تحصیل داشته باشید. البته شما می توانید برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری کشور اسپانیا را انتخاب کنید چون نیاز به مدرک زبان و قبولی در مقطع دکتری ندارد.
سلام من فوق دیپلم مددکاری علمی کاربردیم میخوام ویزا بگیرم 23 سالمه و مجردم الان دوباره کنکور دادم که مدرک کارشناسی داشته باشم میشه در حین تحصیل به کارای دانشگاه اتریشم انجام داد؟ یا حتما باید درسم تموم شه بعد؟
با سلام و روز بخیر، شما در حین تحصیل میتوانید اقدام کنید. دانشجوی هر رشته ای باشید برای همان رشته میتوانید اقدام کنید. درضمن اشتغال به تحصیلی دانشگاه آزاد مورد قبول نیست.
باعرض سلام و خسته نباشید. بنده فارق التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه سراسری هستم. برای پذیرش در مقطع ارشد میتونم اقدام کنم یا حتما باید اینجا کنکور ارشد بدم قبول بشم بعد اقدام کنم به پذیرش برای ارشد؟ سوال بعدیمم اینه که کشور اتریش یا دانشگاه های اتریش، کمک هزینه ای به دانشجو ها (مثل دانشگاه های ایتالیا) اعطا می کنن!؟ (فاوند جهان سومی و از این قبیل...) اگر میدن، شرایطش چیه؟ بسیار ممنونم...
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به قبولی در کنکور سراسری در این مقطع هست اما شما می توانید در دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید و با داشتن نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید.
سلام فوق دیپلم جوشکاری از دانشگاه علمی کاربردی دارم برای ادامه تحصیل در آلمان و اتریش باید چکار کنم و ادامه تحصیل در اونجا باید از لیسانس به بعد باشد یا با دیپلم هم میتوان ویزای تحصیل دریافت کرد درضمن زن و بچه هم دارم اونارو چطور ببرم کلا چهار نفرمون چقدر باید پول خرج کنیم بریم باسپاس
با سلام. در ابتدا شما بایستی ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه را ارائه دهید تا برای مقطع کارشناسی در اتریش پذیرفته شوید. پیوست همسر و فرزندان بعد از دریافت کارت اقامت شما و معمولا با فاصله ای بین سه تا شش ماه انجام خواهد شد. جهت اطلاع از هزینه ها می توانید صفحات هزینه زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در اتریش را مطالعه بفرمایید.
با سلام من ترم 6 کارشناسی معماری هستم و برای بعد از اتمام کارشناسی میخواهم در اتریش ادامه تحصیل بدم، در حال گذراندن دوره های زبان آلمانی هستم و میخواستم بینم چه اقداماتی لازم هست که از الان انجام بدم؟
با سلام و روز بخیر، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما میبایست ابتدا فارغ التحصیل شوید و در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته ی خود در ایران و در یکی از دانشگاه های دولتی شرکت نمایید و با نامه ی قبولی به موسسه مراجعه فرمایید.
من دانشجوي دانشگاه ازاد بودم الان مدركم و ٣ ساله گرفتم واسه پذيرش توي دانشگاه اتريش بايد چيكار كنم من رشته حقوق خوندم
با سلام متاسفانه در حال حاضر مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید نیست و برای ادامه ی تحصیل باید قبولی در دانشگاه سراسری رو داشته باشید
سلام من مدرک لیسانس معماری از دانشگاه غیر انتفاعی رو دارم .خواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع ارشد چیکار باید بکنم.ایا به رشته ی معماری تو مقطع ارشد زود ویزا میدن یا نه؟
با سلام. برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد معماری علاوه بر داشتن نمونه کار قوی بایستی قبولی این رشته و یا اشتغال به تحصیل آن را د رمقطع ارشد داشته باشید .
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد هستم و تو ازمون ارشد امسال هم قبول شدم.میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل در مقطع ارشد باید چیکارکنم؟
با سلام. بایستی قبولی آزمون سراسری و یا پیام نور را داشته باشید. قبولی دانشگاه آزاد مورد قبول اتریش نمی باشد.
سلام و خسته نباشيد، من فارغ تحصيل رشته باستان شناسي با رتبه ٣١٤ كنكور سراسري هستم وحدودا ٥ سالي هست كه فارغ تحسيل شدم با معدل ١٢:٦٧ كه ميدونمم معدل پاييني هست منتهاي مراتب من يه مقاله همايشي در زمينه همين باستان شناسي دادم كه برگزيده شد الان سوالم اينجاست كه شما نوشتيد در حين تحصيل ميشه پذيرش گرفت وليكن تكليف ماهايي كه تحصيل كرديم و تمام شده چي هست؟ دوم اينكه اگر پذيرش گرفتيم چه مبلغ پولي بايد همراه داشته باشيم ؟ اگر كه بخوايم اقدام كنيم براي كارشناسي ارشد اونوقت شرايط به چه صورته؟ واينكه با شرايط مذكور به بنده پذيرش ميدن يا خير ؟ با توجه به اينكه من زبان هم بلد نيستم، ممنون از صبوريتون🙏
با سلام شما نفرمودید قصد مهاجرت تحصیلی به کدام کشور را دارید. اما با توجه به شرایط اعلام شده شما قادر به تحصیل در کشور اتریش خواهد بود. برای تحصیل در کشور اتریش دانش زبان آلمانی مورد نیاز است اما از شما گواهی مبنی بر گذراندن دوره زبان نمی خواهند. فقط حتما شروع به خواندن زبان آلمانی نمایید. هزینه های زندگی در کشور اتریش ماهانه میانگین 600 یورو و هزینه تحصیل هر ترم 780 یورو می باشد. با توجه به اینکه شما با اجازه کار وارد کشور اتریش می شوید قادر به تامین هزینه های تحصیل و زندگی خواهید بود. شما در دانشگاه ملی وین که دانشگاه اول کشور اتریش و جز ده دانشگاه برتر اروپا است مشغول به تحصیل خواهید شد و پذیرش شما در مقطع لیسانس مجدد خواهد بود و پس از گذراندن دروس پیش نیاز ( درس هایی که سرفصل مشترک نبوده اند و یا نمرات کمتر از چهارده داشته اید دوباره گذرانده می شوند) وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوید.
با سلام من کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16 میباشم و دارای ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه آزاد میباشم برای خواندن کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت اجرایی یا ادامه دادن (دکترا)همین رشته میتوانم در دانشگاه های اتریش اقدام کنم و به چه رزومه ها و مدارکی نیاز است لطفا راهنمایی نمایید .با تشکر
با سلام برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش نیاز به قبولی در کنکور دکتری در یکی از دانشگاه های سراسری و مدرک زبان بین المللی دارید. به طور کلی می بایست رشته تحصیلی شما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مرتبط باشد تا بتوانید در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید.
ديپلم انساني گرفتم بعد ليسانس ادبيات انگليسي دارم از دانشگاه آزاد كرج سال ٩٢ فارغ التحصيل شدم بعد دوره يك ساله بازيگري گذروندم تو آكادمي بازيگري سمندريان تا ٩٤ از ٩٤ تا الان هم تئاتر بازي كردم در تهران ميخواستم ببينم واسه فوق ليسانس ميتونم برم اتريش به صورت رايگان درس بخونم؟
با سلام یکی از شرایط دانشگاه برای صدور پذیرش در مقطع فوق لیسانس قبولی در کنکور سراسری در این مقطع می باشد. در صورتیکه علاقه مند به تحصیل در رشته بازیگری هستید می توانید در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی در رشته تئاتر ثبت نام کنید و از ابتدا یعنی مقطع کارشناسی در این رشته ادامه تحصیل دهید.
ایا در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق نیز دانشجو میپذیرند؟
رشته ی حقوق به صورت عمومی در مقطع دیپلما (فوق لیسانس پیوسته) در دانشگاه وین ارائه میشود که دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته می توانند برای اخذ پذیرش آن اقدام نمایند . تحصیل در این رشته به زبان آلمانی خواهد بود .
• سلام، دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم،رشته علوم اجتماعی،در دانشگاه دولتی شهر تهران، با معدل الف، میتونم برای بورسیه تحصیلی در کشور اتریش اقدام کنم؟ برای کارشناسی ارشد؟ خواهشا جواب بدین، خیلی حیاتیه
سلام. شما تازمانی که فارغ التحصیل نشده اید برای دوره ی کارشناسی ارشد در هیچ کشوری نمیتوانید درخواست دهید. امکان بورسه تحصیلی برای هیچ دوره ای در کشور اتریش وجود ندارد.
یا سلام من نوزده سال سن دارم و امسال کنکور خواهم دادو قصد جدی برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی در اتریش رو دارم میخواستم بدونم بعد از قبولی دانشگاه سراسری چه مدت بعدش میتونم برای اپلای کردن مدارکم اقدام کنم و اینکه من از رشته انسانی تغیر رشته دادم ب تجربی و امسال کنکور میدم و دیپلم انسانی دارم و مدت پیش تجربی ایا این تغیر رشته ی من ممکنه مشکل ساز بشه با توجه به اینکه گفتین برای اخذ پذیرش نمرات رو نگاه میکنن .
سلام، وقت به خیر، با توجه به شروع زمان ثبت نام دانشگاه های اتریش شما از هم اکنون می توانید با ارائه مدارک ثبت نام خود را انجام دهید، بررسی مدارک حدود شانزده هفته زمان نیاز دارد و در این فاصله نتیجه کنکور نیز مشخص خواهد شد و با دریافت گواهی قبولی از سازمان سنجش مدارک تکمیل و به دانشگاه ارسال می گردد. در مورد تغییر رشته هم مشکلی وجود ندارد.
سلام کنسرواتوار موسیقی شرایط سنی داره؟ و آیا در حین تحصیل میتوان به هایم پناهندگی تقاضای پناهندگی داد؟
سلام خیر شرط سنی ندارد ولی آزمون ورودی دارد. موسسه ما در زمینه پناهندگی فعالیت ندارد.
من 31 یال سن دارم آیا با قبولی مقطع ارشد ناپبوسته 97 که برای روزانه مجاز شدم ، امکان دریافت بورس تحصیلی در کشور اتریش برای بنده وجود دارد ؟ رتبه ام در کنکور سراسری سال 97 در گروه فنی و مهندسی رشته مکانیک 320 شده . تشکر میکنم راهنمایی کنید .
سلام. بورسیه ی تحصیلی معمولا در مقاطع دکتری به دانشجو اختصاص می یابد .
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز من در سال ۹۳ با معدل ۱۷/۹۸ از بهترین دانشگاه غیرانتفاعی قزوین فارغ التحصیل شدم و در سال ۹۳ بخاطر داشتن میانگین نمرات بالا (گرفتن ۱۷ نمره کامل از ۳۲ درس) شاگرد نمونه کشوری شدم و علاقه زیادی به رشته خودم نرم افزار کامپیوتر دارم و مدرک زبان ندارم ولی میتوانم به راحتی و روان انگلیسی صحبت کنم سوال : با چه هزینه ای میتونم برای اتریش اقدام کنم ؟ آیا اتریش میتونه بازار کار مناسبی هم برای من محیا کند ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
روز بخیر، دانش زبان انگلیسی برای دانشگاه های اتریش خیلی مهم نیست چرا که اتریش یک کشور آلمانی زبان است.در رابطه با بازار کار هم دانش زبان آلمانی و سطح علمی و تخصصی شما خیلی مهم است. هزینه ی قرارداد موسسه جهت اخذ پذیرش تحصیلی 1270 یورو می باشد.
با سلام و احترام فراوان من کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه ازاد خوندم در حال حاضر هم میخوام ارشد روانشناسی بالینی در ایران بخونم ایا میتونم دکترامو در رشته روانشناسی در کشور اتریش بخونم یا خیر.باتشکر از پاسخگوییتون.
با سلام. متاسفانه غیر مرتبط بودن رشته در دوره کارشناسی و ارشد و همچنین مدرک دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مورد تایید نیست
سلام امکان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در اتریش وجود دارد؟ اگه رشته لیسانس با رشته پزشکی مربوط نباشه
سلام. دارا بودن مدرک زبان آلمانی و قبولی در رشته ی پزشکی در کشور مقصد از شرایط پذیرش در مقطع پزشکی می باشد.
سلام‌.من کارشناس اورژانس پیش بیمارستانی از دانشگاه سراسری ایران هستم.امکان ادامه تحصیل برای من هست در اتریش؟ارشد پرستاری یا رشته های مرتبط.و اینکه با این مدرکی که دارم میتونم همزمان کار پیدا کنم یا کار کنم؟
سلام. شما تنها برای رشته های مرتبط مثل بیولوژی در مقطع کارشناسی می توانید پذیرش بگیرید.
با سلام.من دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد هستم .قبولی در کنکور سراسری هم داشتم با رتبه ی ده هزار.مجاز به انتخاب دانشگاه روزانه هم بودم .میخوام ادامه بدم تحصیلاتمو در اتریش.باید اول چیکار کنم ؟بهترین راه چیه.من 42واحد دیگ از کارشناسیم مونده..
سلام. اولویت برای رشته ای است که شما قبولی در دانشگاه دولتی را دارید زیرا شانس پذیرش بالاتر است.
سلام‌... من کارشناسی معماری رو از دانشگاه پیام‌نور با معدل ۱۶.۲۰ گرفتم ایا امکان اخذ ویزای تحصیلی اتریش رو‌دارم ؟ و ویرای همسر به طور همزمان صادر میشه ؟
روز بخیر. شما برای مقطع لیسانس رشته ی معماری امکان اپلای دارید. متاسفانه از مارچ 2015 قانون ویزای همراه به صورت همزمان برداشته شد.
سلام برای تحصیل رشته پزشکی در اتریش خود این کشور هم آزمون ورودی میگیره یا فقط از کسانی که بخوان هنر بخونن آزمون گرفته میشه
سلام.جهت اپلای در رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز به مدرک زبان و آزمون ورودی می باشد.
با سلام و خسته نباشید . با دیپلم فنی و حرفه ای هم میشه اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی کرد یا حتما پیش دانشگاهی الذامی هست .
سلام. در صورت دارا بودن مدرک کاردانی و یا کارشناسی نیاز نیست. در غیر اینصورت الزامی می باشد.
سلام من دیپلم حسابداری دارم میتونم پذیرش بگیرم؟
سلام. تنها با دیپلم حسابداری امکان پذیر نمی باشد. شما باید قبولی دانشگاه های ایران را داشته باشید.
سلام من۲۱سالمه و درحال حاظردانشجوی ترم۴کارشناسی حسابداری ام معدلم کمتراز۱۵نبوده و زبان انگلیسی تاحدودی بلدم و میتونمم فشرده المانی یادبگیرم میخوام بدونم ایا امکان ویزای تحصیلی دارم که ترم های باقی مونده و تو اتریش بخونم
سلام. در صورتی که دانشجوی دانشگاه آزاد باشید امکان پذیر نیست و بایستی حتما فارغ التحصیل شوید در غیر این صورت میتواید اقدام کنید.
دیپلم ریاضی هستم در کنکور قبولی مهندسی صنایع شبانه دانشگاه دولتی فناوری نوین سبزوار هستم دانشجوی ترم ۳ می‌توانم اتریش موسیقی پذیرش بگیرم با تشکر
سلام وقت به خیر، برای اخذ پذیرش از رشته موسیقی لازم هست در این رشته قبولی داشته باشید. شما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ( جهت دریافت زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه شود) با استفاده از نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ پذیرش اقدام نمایید. لازم به ذکر است به غیر از رشته تاریخ هنر و رشته فیلم، تاتر و مدیا، الباقی رشته ها آزمون ورودی دارند، یعنی شما پس از ورود و گذراندن دوره زبان با شرکت در آزمون ورودی و کسب حدنصاب نمره می توانید در رشته موسیقی تحصیل کنید.
سلام من ترم ۵ مکانیک هستم دانشگاه ازاد برای تحصیل مقطع ارشد مکانیک جامدات در اتریش باید چیکار کنم لطفا دقیق و با جزعیات بگید
سلام روز به خیر، برای تحصیل در کشور اتریش شما می بایست دانشجوی یکی از دانشگاه های دولتی و پیام نور شناخته شده در ایران باشید. با این شرایط اگر مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی B1 داشته باشید می توانید برای کشور آلمان و در غیر این صورت می توانید برای کشور اسپانیا اقدام نمایید.
سلام. منظور از داشتن گواهی اشتغال به تحصیل چیست؟ یعنی من اگه لیسانس روانشناسی از دانشگاه دولتی ایران رو داشته باشم و بخام ارشد روانشناسی رو در اتریش بخونم باید اول تو کنکور فوق لیسانس روانشناسی دردانشگاه دولتی ایران قبول بشم و بعد اقدام کنم؟
سلام وقت به خیر، برای داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از یکی از دانشگاه های ایران نیاز به شرکت در آزمون سراسری دارید. البته با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه پیام نور که بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام انجام می دهد نیز قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام. من ترم۶مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزادهستم. میتونم ارشد روانشناسی در اتریش بخونم؟ چطور میشه بورس تحصیلی بگیریم؟
سلام وقت به خیر، با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد تحصیل می کنید، ریسک پذیرش بالاست اما می توانید با ثبت نام در دانشگاه پیام نور در رشته روانشناسی (براساس سوابق تحصیلی) در مقطع کارشناسی مجددا برای رشته روانشناسی اقدام نمایید. لازم به ذکر است این رشته در دانشگاه ملی وین آزمون ورودی دارد و شما پس از تکمیل دانش زبانی و درصورت قبولی در آزمون ورودی قادر به تحصیل در این رشته خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات زمان ثبت نام به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه فرمائید.
سلام وقت بخیر.بطورکلی امکان تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد علوم پزشکی در اتریش هست؟
سلام وقت به خیر، بله اما به شرط داشتن قبولی در رشته پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی ایران و داشتن مدارک زبان C1 آلمانی، علاوه براین هنگام ورود به دانشگاه می بایست در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید. در صورت دریافت حدنصاب نمره می توانید در این رشته تحصیل نمایید.
سلام درحال تحصیل ارشد برق در دانشگاه سراسری هستم.به چه نحوی میتونم برای پذیرش ادامه ی تحصیلم اقدام کتم????همچنین دوره های زبان رو بخام داخل کشور اتریش بگذرونم.
سلام وقت به خیر، شما قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه تکینیک وین و سایر دانشگاه های فنی در اتریش هستید. مدارک شما می بایست ترجمه و به همراه فرم ثبت نام به دانشگاه ارسال گردد. با انجام مکاتبات لازم پس از حدودا 8 هفته نتیجه مشخص خواهد شد و شما می توانید با نامه پذیرش جهت اخذ وقت سفارت و طی فرآیند ویزا اقدام نمایید.
با سلام من افغانی هستم و در ایران زندگی میکنم و اقامت ایران رو دارم و تا کلاس نهم درس خوندم .می خواستم ببینم هزینه ی تحصیل و زندگی در اتریش چه قدر هست ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام وقت به خیر، هزینه تحصیل هر ترم 720 یورو در دانشگاه های دولتی و هزینه زندگی میانگین 600 یورو می باشد. البته لازم است دیپلم و پیش دانشگاهی را گذرانده و در کنکور سراسری از هر دانشگاهی غیر از دانشگاه آزاد قبولی داشته باشید. البته با این شرایط می توانید برای کالج موسیقی اقدام نمایید.
با سلام. من ۳۰ سالمه. مدرک فوق دیپلم کامپیوتر دارم و دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی. آیا امکان گذراندن کورس زبان و پذیرش از دانشگاههای اتریش برای من هست؟ باتشکر
سلام وقت به خیر، بله برای شما امکانپذیر هست ، البته می بایست از دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام در مقطع کارشناسی داشته باشید. پس ورود به کشور اتریش ابتدا به تحصیل زبان پرداخته سپس وارد دانشگاه شده و به عنوان دانشجو به تحصیل ادامه خواهید داد.
با سلام با پذیرش مشروط میشه دوره چند ماهه زبان در اتریش گذروند و بعد برای ادامه به المان رفت یا اینکه پذیرش مشروط همراه با ارشد مجدد میدن و اینکه من ۳۵ سالم هست میتونم ارشد مجدد اقدام کنم ممنون
با سلام، وقت به خیر، برای این کار شما می بایست یک پذیرش از دانشگاه های اتریش داشته باشید تا بتوانید نهایتا برای آلمان اقدام کنید. برای ارشد مجدد اتریش اگر فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی یعنی دانشگاه هایی که وزارت علوم مدارک آن را صادر کرده است باشید با کمترین ریسک موفق به اخذ پذیرش خواهید شد.
سلام من ۳۲سال دارم لیسانس روانشناسی بالینی دارم برای مستر میتونم برای اتریش اپلای کنم؟
سلام وقت به خیر ، بله در صورتیکه فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه هایی که وزارت علوم صادر می کند باشید می توانید اقدام کنید. لازم به ذکر است رشته روانشناسی آزمون ورودی دارد.
سلام ممنون از سایت خوبتون . من کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور دارم . ایا میتونم در کشور اتریش ویزای تحصیلی برای ارشد بگیرم؟ و ایا همسر من به عنوان همراه میتونن با من بیان؟
سلام وقت به خیر، در مقطع ارشد به شرط داشتن گواهی قبولی یا اشتغال به تحصیل می توانید اقدام کنید. البته با ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی هم قادر به اخذ پذیرش خواهید بود. بعد از اخذ ویزا می توانید برای همسرتان اقدام نمایید.
سلام من فارغ التحصیل مارشناسی عمران از دانشگاه آزاد سنندج در سال ۸۴ با معذل ۱۲/۹۹ و وردی سال ۹۳ کارشناسی ارشد در رشته مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه آزاد زنجان که هنوز پایان نامه ام مونده و دفاع نکردم...در سال ۹۴ در دانشگاه سراسری سیستان و بلوچستان در رشته مهندسی هیدرولیک در نوبت شبانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم...ایا امکان گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع ارشد یا دکترا برای بنده وجود دارد؟ اگر بله به چه صورت باید اقدام کنم و چقدر زمان میبره و چقدر هزینه داره؟من ی پسر ۷ ساله دارم که باید از مهر بره مدرسه...ایا اجازه تحصیل رایگان در صورت اخذ پذیرش برای خودم برای ایشان وجود دارد؟
با سلام طی چند ترم اخیر دانشگاه های کشور اتریش نسبت به مدارک دانشگاه آزاد سخت گیر شده و به ندرت مورد بررسی قرار می دهند. شما می توانید با ثبت نام در یک دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور مجدد در مقطع لیسانس اقدام به دریافت پذیرش نمایید و پس از ورود به کشور اتریش درخواست خود را برای مقطع بالاتر با ارائه ترجمه مدارک دانشگاهی اعلام نمایید. فرآیند دریافت پذیرش به همراه ویزا حدود 12 تا 15 ماه نیاز به زمان دارد. ابتدا باید خودتان ویزا شوید و سپس برای فرزندتان اقدام نمایید. بله تحصیل در مدارس دولتی کشور اتریش رایگان و به زبان آلمانی خواهد بود.
سلام من میخوام بعد کنکور در خارج تحصیل کنم هزینه و شرایطش چه جوریا؟؟؟
جهت تحصیل در اتریش شما باید قبولی دانشگاههای ایران را داشته باشید. شهریه دانشگاه در اتریش ترمی 720 یورو میباشد.
سلام دانشجو کارشناسی رشته مدیریت دانشگاه سراسری هستم ترم چهارم میتونم جهت پذیرش اقدام کنم اگه میشه شرایط رو توضیح میدین؟!
سلام شما میتوانید کارشناسی خود را در اتریش ادامه دهید تعدادی از واحدهای تخصصی گذرانده شده شما تطبیق داده میشود.
با سلام،دوره کاردانی و کارشناسی رشته نرم افزار سیستم دانشگاه پیام نور به پایان رساندم و برای فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل در یکی ازدانشگاههای اتریش را دارم،آیا باید آیلتس داشته باشم!!!و چگونه برای فوق لیسانس ثر اتریش پذیرش بگیرم؟!!
سلام خیر تحصیل در اتریش نیازی به مدرک زبان ندارد. شما باید قبولی نرم افزار را در دانشگاههای ایران داشته باشید.
سلام من معدل الف کارشناسی ارشد برق الکترونیک از دانشگاه دولتی هستم ' ایا میتوانم برای مقطع دکترا درخواست پذیرش کنم ؟
سلام خیر برای تحصیل دکترا در اتریش باید قبولی دکترای دانشگاههای ایران را داشته باشید.
با سلام فارغ التحصیل کارشناسی تاپیوسته از دانشگاه ازاد هستم و کاردانی رو هم تو سراسری خونده ام و تو کنکور کارشناسی ارشد هم از پردیس دانشگاه شریف قبول شده بودم امسال و دارای چندین اختراع و مقام کشوری در مسابقات علمی دارم ایا می تونم بورسیه تحصیلی اخذ کنم لطفا راهنمایم کنید
با سلام امکان اخذ بورس تحصیلی در مقطع ارشد وجود ندارد
سلام کارشناسی الکترونیک هستم از دانشگاه آزاد میتوانم در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهم ؟
سلام. شما باید قبولی کارشناسی ارشد از دانشگاهی جز دانشگاه آزاد را در ایران داشته باشید.
سلام منظور از پذیرش مشروط چیست؟
سلام مشروط به گذراندن زبان قبل از شروع تحصیل در کشور مقصد
سلام جهت دريافت پذيرش اتريش ترجمه مدارك بايد به زبان انگليسي باشد يا آلماني؟
سلام تمامی مدارک باید به زبان آلمانی و به صورت رسمی ترجمه گردد
آیا مدارک دانشگاهی اتریش مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت در ایران هست؟ آیا ممکنه کارشناسی رو در اتریش و کارشناسی ارشد رو تو ایران خوند؟
سلام بله اگر در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت تحصیل کنید امکان تطبیق واحد ها و معادل سازی مدارک در ایران وجود دارد.
با سلام آیا با دیپلم مکانیک (هنرستان فنی و حرفه ای ) امکان اپلای برای اتریش است؟
با سلام خیر باید قبولی این رشته را از دانشگاههای ایران داشته باشید.
برای تحصیل در اتریش باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
سلام خیر . طبق قوانین دانشگاه های اتریش شما می توانید پذیرش مشروط دریافت کرده و دوره های زبان آلمانی را در آن کشور سپری کنید .
سلام در صورتی که از دانشگاههای اتریش پذیرش تحصیلی بگیریم امکان بردن همسر و فرزند وجود دارد؟
با سلام پس از ورود شما سه تا شش ماه زمان میبرد
سلام زمان مورد نیاز دریافت پذیرش تحصیلی جهت شرکت در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد چه مدت میباشد؟
سلام مدت زمان بررسی مدارک در دانشگاه های وین معمولا از زمان ثبت درخواست پذیرش به طور میانگین 10 تا 12 هفته می باشد که ممکن است بنابه دلایل مختلف طولانی تر گردد
بسیار سایت خوبی دارید.
سپاس از شما
با سلام من کارشناسی مکانیک دارم با معدل 17. مدرک زبان ندارم. آیا میتوانم جهت تحصیل در اتریش مقطع کارشناسی اشد اقدام کنم؟ و چه رشته هایی میتوانم انتخاب کنم؟
با سلام. خیر ، شما در ابتدا بایستی تعداد واحد هایی را از لیسانس مجددا بگذرانید و سپس وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید .
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/