تحصیل رایگان در اتریش 2024

تحصیل رایگان در اتریش 2024

تحصیل رایگان در اتریش2024: راهنمایی جامع برای دستیابی به فرصت‌های تحصیلی بدون هزینه در اتریش. بررسی مراحل و شرایط، دانشگاه‌ها

En

  سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ | 13:51   13 نظر   95439 بازدید

تحصیل رایگان در اتریشتحصیل رایگان در اتریش

متقاضیانی که به تحصیل در خارج از کشور علاقمند هستند، می‌توانند کشور اتریش را به عنوان مقصدی ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. تحصیل در اتریش برای متفاضیان فرا مرزی، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، نسبتاً ارزان تر و مقرون به صرفه است و اتریش را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی اروپا در میان دانشجویان فرا بومی تبدیل کرده است. این کشور علاوه بر تحصیل تقریبأ رایگان، رنج مختلف و متنوعی از دوره ها و برنامه‌های تحصیلی ارائه می دهد. سالانه حدود 100.000 دانشجوی خارجی، اتریش را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند.
سيستم آموزش و پرورش در اتريش دولتي می‌باشد و تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش برای تمامی دانشجویان بومی و کشورهای اتحادیه اروپا (EU) رایگان می‌باشد. شهریه مقرون بصرفه و تقریبأ رایگان دانشگاه‌های اتریش موجب محبوبیت این مقصد تحصیلی در میان دانشجویان فرا مرزی شده است. بدین طریق دانشجویانی که از کشورهای غیر‌ اروپایی هستند نیز می‌توانند تجربه تحصیل در محیطی آکادمیک و سطح بالا، بدون پرداخت شهریه‌ای سنگین، کسب کنند.


هزینه تحصیل در اتریش

هزینه‌های تحصیل در اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی که بر هزینه‌های متقاضی تحصیل در اتریش تأثیرگذار هستند شامل وضعیت اقامتی دانشجو، ایالت، نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و برنامه‌ی انتخابی آنها می‌شود. انواع موسسات آموزش عالی در اتریش شامل دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های هنر، دانشگاه‌های خصوصی، دانشگاه‌های علمی کاربردی و کالج‌های دانشگاهی تربیت معلم می‌باشد. این پنج نوع مؤسسه توسط وزیر فدرال علوم و تحقیقات و وزیر فدرال آموزش، هنر و فرهنگ اداره می‌شوند.

شهریه‌ای که متقاضیان می‌بایست پرداخت کنند بیشتر به ملیت دانشجو بستگی دارد. داوطلبانی که از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس هستند در مقایسه با دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، هزینه‌های متفاوتی خواهند داشت. این مورد فقط در رابطه با دانشگاه‌های دولتی اتریش صدق می‌کند، زیرا دانشگاه‌های خصوصی از دانشجویان فر بومی هزینه‌ای مشابه با دانشجویان بومی دریافت خواهند کرد.


هزینه‌های تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا EU/EEA و شهروندان سوئیسی

دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا EU/EEA و همچنین از شهروندان سوئیسی هستند، برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. البته این مورد تنها برای دانشجویانی است که در برنامه‌های تمام وقت ثبت نام کرده باشند. باوجود اینکه این دسته از دانشجویان شهریه‌ای برای تحصیل پرداخت نمی‌کنند، در طول دوره پذیرش خود می‌بایست هزینه درخواست پذیرش (اپلیکیشن فی) به همراه هزینه اتحادیه دانشجویان که 20 یورو در ترم می‌باشد، پرداخت کنند.


هزینه‌های تحصیل دانشجویان غیر اتحادیه اروپا (non-EU/EEA)

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا (non EU/EEA) باتوجه به اینکه از کشورهای در حال توسعه باشند یا کشورهای توسعه یافته، می‌بایست مبلغ متفاوتی را به عنوان شهریه تحصیل خود بپردازند. با این وجود مبلغی که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های رایگان اتریش و در قبال کیفیت بالای آموزش دریافتی پرداخت می‌کنند بسیار ناچیز و مقرون به صرفه می‌باشد. البته دانشگاه‌های خصوصی به طور مشابه از تمامی دانشجویان اینترنشنال هزینه دریافت می‌کنند، در صورتی که دانشگاه‌های دولتی نرخ تعیین شده‌ای دارند. متقاضیان دانشگاه‌های دولتی اتریش ملزم به پرداخت 20 یورو در هر ترم به عنوان بیمه به علاوه حق عضویت اتحادیه دانشجویان خواهند بود. علاوه بر این، میانگین هزینه‌ای که متقاضیان می‌بایست هر ترم به عنوان شهریه پرداخت کنند حدود 727 یورو است.


شرایط تحصیل رایگان در اتریش

جالب است بدانید که تحصیل رایگان با مدرک دیپلم 12 ساله در اتریش امکان‌پذیر خواهد بود. البته در این موارد، چیزی که شانس افراد را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش افزایش می‌دهد می‌توان به عواملی چون سوابق تحصیلی خوب، مدرک زبان آیلتس و تافل و سایر با نمره بالا اشاره کرد. از شرایط اصلی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های رایگان اتریش که از اهمیت بسیاری برخوردار است، قبولی در کنکور سراسری در یکی از دانشگاه‌هاي (دولتي، پيام نور، غيرانتفاعي يا علمي کاربردي) ایران و همچنین داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. البته کشور اتریش برای برخی از رشته‌ها مانند رشته‌های هنر و معماری و زیرگروه‌های پزشکی آزمون ورودی برگزار می‌کند.

به طور کلی تحصیل در اتریش از دو طریق امکان‌پذیر می‌باشد:

  • شرط اول داشتن مهارت زبان آلمانی تا حداقل سطح B2 به همراه مدرک آن
  • یا بدون مدرک زبان آلمانی با پذیرش مشروط اقدام کرده و در کالج‌های زبان اتریش، دوره‌های زبان را بگذرانند.

همچنین از شرایطی که شانس افراد را برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش افزایش می‌دهد می توان به مواردی چون سوابق تحصیلی خوب، مدرک زبان آیلتس و تافل و سایر با نمره بالا اشاره کرد.


هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش

در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی اتریش، دانشگاه‌های خصوصی مبلغ بالایی را به عنوان شهریه برای برنامه‌های مختلف دریافت می‌کنند. اما همچنان اگر متقاضیان تحصیل در اتریش بخواهند این میزان را با کشورهای دیگر مقایسه کنند، متوجه می‌شوند که این هزینه نسبتاً کمتر است.
هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش از موسسه‌ای به موسسه دیگر و بر اساس دوره انتخابی متقاضی متغیر خواهد بود. میانگین هزینه‌های تحصیلی که توسط دانشگاه‌های خصوصی اتریش دریافت می‌شود از 2500 یورو تا 20000 یورو در سال می‌باشد. البته متقاضیانی که برخی دوره‌های تخصصی‌ را می‌گذرانند ممکن است مجبور باشند 30000 یورو در سال بپردازند.

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام روز بخیر آیا متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش می توانند به کار در حین تحصیل بپردازند؟
سلام بله می توانند. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید .
سلام خالقداد رحمانی هستم از افغانستان تشکری میکنم از کشور دوست مان اتریش برای ما افغان فرصت تحصل را محیا کرده من آمده هر قانون اتریش هستم میخام تحصل خود را ادامه بدهم
سلام جناب رحمانی . موسسه دانش پژوهان اورانوس صفر تا صد مراحل تحصیل همراه شما هستیم
واقعا تحصیل رایگانه؟؟؟
سلام طبق اطلاعیه دانشگاه ملی وین و برخی دانشگاه ها در سال تحصیلی 2023 هزینه ای تحت عنوان شهریه از دانشجویان ایرانی دریافت نمی شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.
سلام میزان تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های اتریش چقدره ؟
سلام مسلم جان، برای سنین مختلف متفاوت است. برای افراد زیر 21 سال در حدود ده هزار یورو و افراد با سن بالاتر در حدود چهارده هزار یورو است.
سلام آیا برای پذیرش در دانشگاه های اتریش شرط معدل وجود دارد؟ من کارشناسی عمران دانشگاه باهنر شیراز معدل 14
سلام محمد جان، خوشبختانه بسیاری از دانشگاه های کشور اتریش جهت صورت پذیرش شرط معدل ندارند.
سلام من دیپلم فنی حرفه ای رشته الکترونیک رو دارم میخواستم برای ادامه تحصیل به دانشگاه های اتریش درخواست بدم باید چه کارهایی انجام بدم
سلام علیرضا جان، با رعایت شرایط خاص از جمله مدرک زبان آلمانی در سطح A2 و ... قادر به اقدام جهت اخذ پذیرش خواهید بود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید.
سلام من دانشجوی رشته مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر هستم ، در حال حاضر فقط فرآیند فارغ التحصیلی م از دانشگاه مونده و واحد های خودم رو تموم کردم با معدل 15.10 میخواستم بدونم برای رشته دیگه ای در مقطع کارشناسی ارشد میتونم برای دانشگاه های اتریش اقدام کنم؟ و اینکه زبان تدریس در دانشگاه های اتریش همگی آلمانی هست؟
با سلام الویت پذیرش در رشته های مرتبط با رشته ی کارشناسی است،تحصیل به زبان آلمانیست و مدرک زبان آلمانی سطح A2 الزامیست.
سلام من مهندسی صنایع تو دانشگاه دولتی دارم خونم میخواستم بدونم چطوری میتونم اپلای اتریش رو برای کارشناسی ارشد بگیرم؟
روز بخیر، جهت پذیرش مستقیم در مقطع کارشناسی ابیتس نامه ی قبولی در کنکور این مقطع را داشته باشید. فارغ التحصیلی دانشگاه دولتی از نکات مثبت پرونده ی شماست. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام ۲۶ ساله هستم لیسانس فلسفه از علامه طباطبایی ارشد مشاوره و راهنمایی از آزاد تهران شمال بهترین سطح و شرایط برای بورسیه چیست
سلام و روز بخیر در کشور اتریش با وجود هزینه های پایین تحصیلی امکان بورس وجود ندارد. در کشور آمریکا دارا بودن مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 و یا تافل با نمره 110 الزامیست. رزومه ، نحوه ی نگارش انگیزه نامه، و مقالات تاثیر بسزایی در بورس شما دارد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من 15سالمه کلاس دهم که 8سال موسیقی بصورت حرفه ای پیش اساتیدبزرگ کار میکنم.ساز تخصصصی من سنتور هسش.اجراهای زیادی هم داشتم.خواستم برای ادامه کار موسیقیاییم بیام اتریش لطفاراهنماییم میکنید
با سلام شما می توانید برای کالج موسیقی اقدام نمایید. البته می بایست دانش زبان آلمانی نیز داشته باشید. بنابراین برنامه ریزی کنید تا سال آینده نسبت به یادگیری زبان آلمانی و دوره های سلفژ اقدام نموده و در سال آینده نسبت اخذ پذیرش از کالج موسیقی اقدام نمایید.
با سلام ، من مدرك كارشناسي كشاورزي از دانشگاه پيام نور و مدرك كارشناسي ارشد مديريت اموزشي از دانشگاه ازاد را دارم ، خواستم بدونم ميشه براي كارشناسي يكي از رشته هاي هنري اقدام كنم يا خير؟
در صورت قبولی در یکی از دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی و رشته ی هنر میتوانید اقدام نمایید
سلام....میخواستم بدونم شرایط تحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی چیست...
با سلام شما باید فارغ التحصیل دانشگاه یا در حین تحصیل دانشگاه دولتی باشید
سلام شرایط بورسیه دانشگاه را می خواستم
سلام. یک رزومه قوی شامل: پرپوزال خوب، حداقل 2 مقاله ISI، دو معرفی نامه از استاد، معدل حداقل 16 ، مدرک زبان و نداشتن گپ تحصیلی
https://www.dpu.org.ir/