تحصیل پرستاران در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

تحصیل پرستاری در اتریش

"دنیایی از فرصت ها را از طریق موسسه رسمی و مجاز دانش پژوهان اورانوس کشف کنید، پشتیبانی و راهنمایی بی نظیر .

login
En login

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | 10:53   0 نظر   4267 بازدید


آیا به مطالعه پرستاری خارج از کشور فکر می‌کنید؟ در این مقاله می‌توانید بهترین دانشگاه‌ها و برنامه‌هایی را برای مطالعه پرستاری در دانشگاه وین اتریش پیدا کنید. موسسه دانش پژوهان اورانوس برنامه های زیادی به عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پرستاری به اروپا و تحصیل در اتریش را دارند ارائه می کند.

دپارتمان FH در وین اتریش بیش از ۵،۰۰۰ دانشجو دارد و یکی از دانشگاه‌های مهم علوم تجربی در اتریش است. در سال تحصیلی 19-2018 دانشجویان می‌توانند بیش از ۵۰ برنامه کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در دپارتمان‌های علوم تجربی را انتخاب کنند.
در ادامه می خواهیم پرطرفدار ترین دوره های آموزشی در زمینه تحصیل رشته پرستاری در اتریش را بررسی کنیم.
1. رشته مراقبت های بهداشتی و پرستاری

مدت این دوره 6 ترم تحصیلی بوده و شهریه آن برای شهروندان اروپا 363 یورو و غیر اروپا 727 یورو برای هر ترم می باشد. و زبان تحصیلی آن آلمانی می باشد.
از سال ۲۰۰۸، دانشگاه وین اولین برنامه مدرک کارشناسی در مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری را به عنوان یک برنامه درجه لیسانس ارائه کرده و علم پرستاری را با صلاحیت حرفه‌ای برای مراقبت‌های بهداشتی بالا و مراقبت از سالمندان ترکیب کرده‌است.
2. مامایی

مدت این دوره 6 ترم تحصیلی بوده در مقطع فوق لیسانس است و شهریه آن برای شهروندان اروپا 363 یورو و غیر اروپا 727 یورو برای هر ترم می باشد. و زبان تحصیلی آن آلمانی می باشد.
ماماها تمام طیف را از مراقبت‌های قبل از تولد، آماده‌سازی تولد، زایمان، زایمان، مراقبت از پس از زایمان و تنظیم خانواده پوشش می‌دهند. بسیاری از ماماها در بیمارستان‌ها، مراکز مراقبت بهداشتی و زایمان، در مراکز زایمان خانگی، در فعالیت‌های گروهی و فعالیت‌های ماما کار می‌کنند. در بیمارستان‌ها، آن‌ها در بخش زایمان قرار دارند و به طور فزاینده‌ای در بخش‌های زایمان یکپارچه هم فعالیت می‌کنند. آن‌ها به زنان در اعتماد به نفس خود قدرت می‌دهند، از پویایی تولد حمایت می‌کنند و تا جایی که ممکن است مداخله می‌کنند. هم اکنون قبل از تولد کودک، دوره بارداری و رشد جنین در رحم را مشاهده خواهید کرد. در این دوره ها اطلاعاتی در مورد آزمایش‌ها و توصیه‌هایی در مورد مراقبت‌های بهداشتی، تغذیه و بهداشت در اختیار شما قرار می‌دهند. شما یاد می‌گیرید که تغییرات روانی را تشخیص دهید و نشانه‌هایی از بی‌نظمی در مادر و کودک را شناسایی کنید. شما به خوبی برای ارائه کمک پزشکی و روان‌شناختی در شرایط اضطراری آماده هستید. آن‌هایی که مایل به کسب تجربه در خارج از کشور هستند ممکن است از این فرصت استفاده کنند تا با سازمان‌های کمک‌رسانی بین‌المللی کار کنند.
هر بارداری منحصر به فرد است. بخش عمده‌ای از اقدامات ماماها بر علوم و فن‌آوری استوار است، اما آنچه اهمیت دارد مراقبت شخصی افراد باردار توسط ماماها است. آن‌ها زنان و خانواده‌ها را در دوران بارداری، زایمان، دوره پس از زایمان و دوره شیردهی همراهی می‌کنند.

3. Logopedics - phoniatrics - Audiology

مدت این دوره 6 ترم تحصیلی بوده در مقطع فوق لیسانس است و شهریه آن برای شهروندان اروپا 363 یورو و غیر اروپا 727 یورو برای هر ترم می باشد. و زبان تحصیلی آن آلمانی می باشد.
بخش مهمی از زندگی در ارتباطات افراد است. به عنوان یک مشاور گفتار، شما می‌توانید توانایی‌های ارتباطی انسانی را بهبود بخشید. در این دوره ها شما همه چیز را در مورد اختلالات گفتاری، صحبت کردن، صدا، بلعیدن و شنوایی یاد می‌گیرید و روش‌هایی که برای درمان آن‌ها استفاده می شود را به خوبی فرا خواهید گرفت.

5. روش های پیشرفته پرستاری (با تاکید بر مدیریت پرستاری)

مدت این دوره 4 ترم تحصیلی بوده در مقطع فوق لیسانس است و شهریه آن برای شهروندان اروپا 363 یورو و غیر اروپا 727 یورو برای هر ترم می باشد. و زبان تحصیلی آن آلمانی می باشد.
شما در مورد تئوری‌های پرستاری و فرآیند پرستاری و همچنین مراقبت‌های بهداشتی و پرستاری برای گروه‌های هدف خاص و در محیط‌های مختلف یاد خواهید گرفت. این شامل ارائه مراقبت از افراد با بیماری‌های مزمن و نیز حمایت از اعضای خانواده و روابط دیگر می‌شود. بخش عمده‌ای از آموزش شامل اصول پزشکی و اصول پزشکی خاص و همچنین علوم پرستاری است. دانش علوم اجتماعی و اجتماعی مانند روان‌شناسی و جامعه‌شناسی و همچنین علوم درمانی و بهداشت، درک جامع از سلامت و بیماری را فراهم می‌کنند.
تغییرات در جمعیت و محیط در سیستم های بهداشتی به رویکردها و مفاهیم جدید برای مقابله با چالش‌های آینده نیاز دارد. برنامه مدرک کارشناسی‌ارشد در دوره های پیشرفته پرستاری شما را برای یافتن مشاغلی در زمینه مدیریت پرستاری واجد شرایط می‌کند: شما تخصص حرفه‌ای و علمی خود را برای شرایط پرستاری پیچیده و به دست آوردن مهارت‌های مدیریتی گسترده به دست خواهید آورد.
دانش آموزان پرستاری در بسیاری از رشته‌ها از نزدیک به پزشکی دانش کسب می‌کنند و یک رویکرد متنوع نسبت به این زمینه کشف می‌کنند. آن‌ها به بیمارستان یا مطب خصوصی مراجعه می‌کنند و بر خانواده‌ها، افراد و جوامع تمرکز می‌کنند. برنامه دانشگاهی شامل بهداشت و بهداشت عمومی، تئوری و تکنیک‌های درمان و نیز رویه‌ها و قواعد بهترین تجارب است. با این حال، تئوری و تحقیقات دارای اهمیت بالایی در این برنامه هستند.

پرستاری دارای اهداف مهمی چون پیشگیری از بیماری، پیشبرد بهبودی، حفظ سلامتی و ... است و دارای نقش‌های آموزشی، مشاوره‌ای، پژوهشی وحمایتی نیز می‌باشد.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش مستلزم این می باشد که فرد متقاضی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاههای سراسری داخل کشور باشد. چنانچه فرد، فارغ التحصیل دانشگاه هایی چون آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی باشد بسته به نظر دانشگاه مربوطه و تصمیمی که دانشگاه در جهت اعطای پذیرش و یا رد کردن آن اتخاذ می کند، بایستی دروسی را به عنوان پیش نیاز بگذراند.

این مطلب بدان معنا نیست که فارغ التحصیلان دانشگاههای غیر سراسری شانسی جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش ندارند بلکه مدارک این افراد حتما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و نسبت به رزومه تحصیلی به فرد پذیرش اعطا می شود. طول دورهmaster در کشور اتریش دو سال می باشد.

شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد در اتریش بستگی به دانشگاههای اتریش دارد زیرا سطح تحصیل در اتریش به نسبت ایران یک سال جلوتر است و ممکن است بعضی از واحدهای کارشناسی پذیرفته شود و داوطلب یک سال پایین تر بنشیند و بعد بصورت پیوسته وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند. در اکثر مواقع فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد باید پیش نیاز بگذرانند و سپس میتوانند وارد دوره کارشناسی ارشد شوند ولی برای فارغ التحصیلان دانشگاه سراسری امکان ورود مستقیم به مقطع کارشناسی ارشد بالا می باشد (اگر کمتر از 30 ECTS پیش نیاز به آنها بخورد).

البته بطور کلی باید مدارک تحصیلی به اتریش فرستاده شود و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در اتریش می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید.

سال تحصيلي در دانشگاههای اتریش در تاريخ اول اكتبر شروع و در تاريخ 30 سپتامبر پايان مي‌يابد. ترم زمستانه در تاريخ اول اكتبر و ترم تابستاني (ترم بهاره) در تاريخ اول مارس شروع مي‌شود. هركدام از دانشگاهها مي‌توانند در تاريخ ديگري شروع ترم دوم را اعلام كنند. با شروع ترم تحصيلي كلاسهاي درس نيز شروع مي‌شوند. ترم زمستاني و ترم تابستاني هر يك حداقل 14هفتة آموزشي و در مجموع 30 هفتة آموزشي را شامل مي‌شوند. تعطيلات تابستاني بطور معمول 33ماه به طول مي‌انجامد (جولاي‌،‌ آگوست‌، سپتامبر) در تعطيلات بجز دوره‌هاي آموزشي تابستاني، گردشهاي علمي دانشگاهي و دوره‌هاي كارآموزي هيچ كلاس ديگري تشكيل نمي‌شود.

تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد اتریش

افراد حین تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت در هفته یا سالی 3 ماه یعنی سالی 90روز کار در هفته را دارند.

شهریه دوره های کارشناسی ارشد در اتریش بین 380 تا 744 یورو می باشد

هزینه های زندگی در کشور اتریش برای دانشجویان ماهی 500 تا 700یورو در ماه می باشد که این مبلغ هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک ،بیمه و رفت و آمد را پوشش می دهد.

در کشور اتریش علاوه بر تحصیل به زبان آلمانی شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای دانشجویان مهیا می باشد.

نکته : براي اخذ پذيرش بري دانشجويان خارجي نياز به مدرک زبان آلماني نمي باشد و دانشجو مي تواند پس از اخذ پذيرش در کشور مربوطه دوره هاي زبان را طي کند.

هدف بسیاری از افراد از تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش ورود به مقاطع دکترا و اخذ مدرک دانشگاهی از بهترین دانشگاه اروپا است. به این تربیت که فرد می تواند با هزینه های رایگان تحصیل کرده و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیل در این کشور در مقطع دکترا افزایش دهد.

شرايط جديد تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های دولتی اتریش:

۱- دانشجوی ارشد یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه های مورد تائید ایران

۲- احتیاج به ارائه نمره زبان آلمانی جهت پذیرش نیست.

۳- پذیرش در همان رشته یا زیر شاخه های آن خواهد بود که متقاضی در ایران دانشجوی آن رشته یا فارغ التحصیل آن بوده است. امکان تغییر گرایش می باشد.

۴- زبان تدریس در اغلب رشته ها به زبان آلمانی می باشد. رشته های به زبان انگلیسی احتیاج به داشتن نمره ۶ به بالای آیلتس دارند.

۵- نحوه گذراندن دوره های آلمانی جهت متقاضیانی که نمره زبان آلمانی ارائه نداده اند، بدین صورت می باشد که داوطلب تا دو سال دوره زبان را در دانشگاه می گذراند و تا سه بار فرصت دارد در آزمون EDP یا ÖSD را جهت ورود به دوره های آکادمی شرکت نموده و پذیرفته شود.

تبصره : شهریه دوره های زبان در دانشگاه های دولتی اتریش حدود 855 یورو درهرسه ماه می باشد.

۶- شهریه در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی یا انگلیسی بین ۳۸۵تا ۷۵۰ یورو در هر ترم می باشد.

۷- مدت زمان اخذ پذیرش : معمولا بین یک تا سه ماه

مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در اتریش عبارتند از:

  • کپی تمام صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

  • ترجمه رسمی و تایید شده مدارک کارشناسی

  • ترجمه رسمی و تایید شده ریز نمرات کارشناسی

  • ترجمه رسمی مدارک در دو نسخه ( با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ) بايد فقط به زبان آلمانی باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/