تحصیل در آمریکا - معرفی فرصت ها و مزایا

تحصیل در آمریکا, مزایای تحصیل در امریکا , چرا تحصیل در آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ | 12:38   0 نظر   8211 بازدید


تحصیل در آمریکا (مزایای تحصیل در آمریکا)

شما فقط باید به رتبه بندی دانشگاه ها نگاه کنید تا ببینید که دانشگاه های ایالات متحده در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در واقع، طبق نظر انجمن کالج ها و دانشگاه های آمریکا، 2613 مدرک معتبر کارشناسی در ایالات متحده امریکا وجود دارد!

در ایالات متحده آمریکا، مدارس متوسطه به دسته های مختلف تقسیم می شوند: دانشگاه های تحقیقاتی، کالج های محلی، دانشکده های علوم آزاد و مدارس حرفه ای. بسته به نیازهای شما، این کالج ها و مؤسسات مختلف، خدماتی برای ارائه به شما دارند. با این حال، اگر به دنبال تحصیلات بین المللی و یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستید، بیشتر به طور معمول، در یک دانشگاه تحقیقاتی یا کالج هنر لیبرال تحصیل کنید.

تمام دانشگاه های آمریکا علاقمند به جذب دانشجویان در سرتاسر جهان هستند. دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند، و دانشگاه ها و مدارس به دانشجویایی که از کشورهای دیگر سفر کرده اند در یادگیری زبان کمک می کنند. اگر چه اکثر آمریکایی ها انگلیسی صحبت می کنند، در ایالات متحده هیچ زبان رسمی ملی وجود ندارد.

یکی از مهمترین مسائلی که تحصیل در آمریکا را از سایر کشور ها متمایز میکند، دسترسی به امکانات پژوهشی پیشرفته و فناوری های نوین است.

برای کسانیکه در آینده قصد دارند در نظام آموزش عالی ایران یا در دانشگاه های خارج از کشور به عنوان استاد دانشگاه فعالیت کنند، دسترسی به امکانات پژوهشی برتر از پیشنیازهای موفقیت در این هدف است.

تحقیقات دانشگاهی در کشوری مانند آمریکا از استاندارد های بالای تخصصی برخوردار هستند و عادت به کار در چنین محیطی می تواند رقابت پذیری بین المللی تحقیقاتی یا حرفه ای را امکانپذیر نماید.

در سال تحصیلی 2010 - 2009 تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا سه درصد افزایش داشت و به تعداد 690923 نفر رسید دانشجویان، آمریکا را برای توسعه ی تجریبات و تحصیلات خود انتخاب می کنند. همین مساله باعث می شود که آمریکا را برتر از کشور های دیگر برای تحصیل میدانند. حدود 18 درصد از کل دانشجویان تحصیل در خارج از کشور - در ایالات متحده آمریکا تحصیل می کنند. در حال حاضر آمریکا اولین مقصد دانشجویان بین المللی است. اما چرا دانشجویان بین المللی کالج ها و دانشگاه های آمریکا را انتخاب می کنند؟

 • پیشرفت علمی دانشجو
 • تنوع موقعیت های آموزشی
 • تکنولوژی به روز (Cutting –Edge )
 • موقعیت های تحقیقاتی
 • انعطاف پذیری (Flexibility)
 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی - حرفه ای بلند مدت
 • تجربه زندگی در محوطه دانشگاه (campus life experience)
 • کیفیت امکانات پژوهشی
 • کیفیت امکانات آموزشی
 • رشد کاری
 • شبکه‌های علمی و حرفه ای
 • تجربه فرهنگی و اجتماعی
 • تجربه بین‌المللی
 • یادگیری زبان
 • امکان دریافت کمک هزینه


تحصیل در آمریکا

 • پیشرفت علمی دانشجو

آمریکا یکی از بهترین سیستم های تحصیلی دنیا با مدارک معتبر در همه ی رشته ها را دارد. در مقطع لیسانس برنامه های عالی، مبتدی و پیشرفته وجود دارد. در مقطع فوق لیسانس دانشجویان موقعیت کار مستقیم با افراد خبره در رشته ی تحصیلی خود را دارند و همچنین فرصت های تحقیقاتی و آموزشی فراوانی برای آنان وجود دارد. مدارک صادر شده از امریکا شناخته شده برای تمام دنیاست و برتری برای متقاضیان کار در سرار دنیا خواهد بود.

 • تنوع موقعیت های آموزشی

آمریکا دارای هزاران کالج و دانشگاه می باشد که حداقل ده برابر دیگر دانشگاه های دنیا است. در نتیجه تحصیلات عالی در آمریکا برای هر شخصی مناسب است. تمرکز بعضی از کالج ها و دانشگاههای آمریکا در حیطه ی آموزشی (تحصیلی) و بقیه در حیطه ی حرفه ای و مهارت های شغلی (فنی حرفه ای) میباشد و تعدادی از آنها تخصص در زمینه های هنر، علوم اجتماعی و رشته های فنی را دارند. در نتیجه شما موقعیت های فراوانی برای تحصیل در رشته ی مورد نظر خود را دارید. معمولا فرصت برای انتخاب کالج های مختلف علی رغم تخصص یا خواسته های غیر معمول شما وجود دارد که این هم یکی از مزایای تحصیل در آمریکا شمرده می شود.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد میشود: تحصیل در امریکا

 • تکنولوژی به روز (Cutting –Edge )

دانشگاههای امریکا افتخار استفاده از به روز ترین تکنولوژی های دنیا، تحقیقات و روش ها و استفاده از بهترین تجهیزات برای دانشجویان خود را دارد. حتی اگر رشته مورد نظر شما مستقیما به علوم یا مهندسی ارتباطی ندارد ،شما موقعیت استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا برای تحقیقات و دستیابی به اطلاعات را دارید. همچنین امکانات ارتباط با محققان معلمین و خبرگان در رشته ی مورد نظر شما با تمام دنیا برایتان مقدور می باشد و این بدین معنی است که شما پس از پایان رساندن دوره ی خود با مدرکی به روز وارد بازار کار خواهید شد.

 • موقعیت های تحقیقاتی

شما ممکن است قادر به کسب تجربیات ارزشمند از تدریس و یا تحقیقات، درحالی که کمک به هزینه ی تحصیل خود می کنید در آمریکا شوید. خصوصا اگر شما دانشجوی مقطع فوق لیسانس هستید. تعداد زیادی از برنامه های مقطع فوق لیسانس موقعیت های تدریس و آموزش را برای شما فراهم می نمایند.

 • انعطاف پذیری (Flexibility)

علارغم اینکه بسیاری از برنامه ها (در دوره های تحصیلی) نیاز به تحویل کار بخصوصی دارند، شما می توانید از شیوه های جایگزین دیگری برای گذراندن آنها (واحدها) استفاده کنید. برای مثال course work درس های هنرهای لیبرال در مقطع لیسانس شامل کلاسهایی در زمینه ی زبان و ریاضی نیز می باشد ولی شما گزینه های مختلفی برای زبان مورد نظر خود یا نوع ریاضی (حیطه مورد علاقه) و مهارت خود را دارید. در مقطع پیشرفته و بالاتر وقتی پایان نامه ی خود را انتخاب می کنید اجازه به تمرکز بر علاقه و رشته ی تحصیلی و کشور مورد نظر (حوزه ی مورد مطالعه) مقدور می باشد.

 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در دانشگاه های آمریکا تجربه ی ارزشمندی می باشد، هرچند مواجه شدن با مسائل روزانه می تواند برای دانشجویان خصوصا کسانی که برای اولین بار خانه را ترک کرده و به تنهایی زندگی می کنند، دشوار باشد. بسیاری از دانشجویان بین المللی، از دفتر حمایت از کمک های دانشجویی را برای وفق دادن خود با فرهنگ و محیط آکادمیک و نیز پاسخ به سوالات رایج استفاده می کنند. هدف دفتر دانشجویان بین المللی کمک به دانشجویان است و سرویس های مختلفی برای کمک به دانشجویان وجود دارد. در زمان ورود به دانشگاه، دوره ی آشنایی توسط دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه به شما ارائه می شود و به سوالات شما در زمینه ویزا، مسائل مالی، مسکن، کاریابی و بسیاری موارد دیگر پاسخ داده میشود. همچنین دفتر دانشجویان بین المللی کمک های لازمه برای فراهم کردم رزومه ی کاری و فرصت های شغلی قبل از اتمام دوره تحصیلی را ارائه می نماید.

چرا تحصیل در آمریکا

 • تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی - حرفه ای بلند مدت

شما میتوانید از تجربه ی بین المللی به عنوان یک مزیت در زمان کاریابی استفاده کنید. تعداد بسیاری از کارفرمایان به دنبال دانش و تجربیات دانشجویان بین الملل (بخصوص فارغ التحصیل از دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی) می باشند. کمپانی های بسیاری در آمریکا به دنبال توسعه در بازار جهانی هستند و آنها اغلب کارمندانی را انتخاب می کنند که مهارت های چند زبانی را دارند و قادر به برقراری ارتباط در فرهنگ های مختلف می باشند. لازم به ذکر است که جذب فارغ التحصیلان با شرایط فوق در اکثر کشور های دنیا مرسوم و رو به پیشرفت است. زیرا در سالهای اخیر کمپانی ها سعی دارند در بازارهای بین المللی حضور گسترده تری داشته باشند و بدین منظور جذب دانشجویان که از دانشگاههای معتبر و آمریکایی که قابلیت آموخته شدن آنها به زبان انگلیسی را نیز به دانشجویان داده است، افزایش چشم گیری داشته است.

 • تجربه زندگی در محوطه دانشگاه (campus life experience)

هنگام تحصیل در آمریکا شما هم قادر به توسعه ی مدارج تحصیلی خود میباشید و هم موقعیت آشنایی با فرهنگ های مختلف را دارید. چه در صورت تحصیل در یک کالج خصوصی در یک شهر کوچک یا در دانشگاه در محیط خارج از شهر اکثر دانشگاه ها، باشگاههای دانشجویی (student clubs) و انجمنهای مختلفی با توجه به علایق دانشجویان مختلف ارائه مینمایند و شما موقعیت آشنایی کامل با فرهنگ آمریکایی و نیز آشنایی با مردم و دوستان جدید از طریق این انجمن ها و باشگاه ها را خواهید یافت.

 • ارتقای فرهنگی

در حدود 30 درصد از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان در ایالات متحده تحصیل می کنند، تحصیل در ایالات متحده آمریکا به شما فرصت می دهد تا با فرهنگ های مختلف آشنا شوید.

سیستم تحصیلات کارشناسی در آمریکا

برنامه چهار ساله

بیش از 2،000 کالج و دانشگاه برنامه های چهار ساله را ارائه می دهند که در آن دانشجویان مدرک لیسانس را دریافت می کنند. در سال 2017 بیش از 1.3 میلیون نفر در ایالات متحده این درجه را به دست آوردند. به طور معمول "کالج" نامیده می شود، مدرک کارشناسی معمولا چهار سال طول می کشد. در این دوره دانشجویان حدودا بین 120 تا 128 واحد را میگذرانند. ممکن است نیمی از واحد ها در دوره ی کاردانی گذرانده شده باشد و الباقی دروس شامل دوره کارشناسی میشود.

چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه معمولا دانشجوها را به اصطلاح freshman, sophomore, junior and senior years سال تحصیلی شناخته می شود. برنامه درسی بسیاری از برنامه های کارشناسی مبتنی بر یک فلسفه "هنر لیبرال" است که در آن دانشجویان مجبور هستند که از تعدادی از دوره ها به دوره های آموزشی برای تشکیل یک پایه آموزشی جامع بپردازند. این دوره های آموزش عمومی شامل مطالعه در ترکیب انگلیسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، تاریخ، ریاضیات و علوم طبیعی یا فیزیکی است.

دو نوع درجه کارشناسی به طور معمول ارائه شده می شود. B.A. درجه (لیسانس رشته های هنر) و B.S. درجه (لیسانس علوم). BA شامل کارشناسی در رشته های هنرهای زیبا، علوم اجتماعی و علوم انسانی و BS در گروه علوم فیزیک و ریاضی می باشد.

جمع آوری مطالب: الهام آقازاده (97/08/30)


دیدگاه خود را بیان کنید