دانشگاههای اتریش

دانشگاه های اتریش,لیست دانشگاه های اتریش,معرفی دانشگاه های اتریش

دانشگاه ملی وین | دانشگاه سالزبورگ | دانشگاه گراتس | دانشگاه تکنیک وین | دانشگاه لینز | دانشگاه بوکو | دانشگاه مونتان لئوبن | دانشگاه کلاگنفورت | دانشگاه پزشکی وین

login
En login

  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | 12:55   0 نظر   2708 بازدید


کشور اتریش دارای 9 ایالت می باشد و شما می توانید با کمک نقشه زیر و کلیک بر روی هر ایالت اطلاعاتی در مورد دانشگاه های آن ایالت را بیابید.

وین

ویَن یا ویِن یا ویانا (به آلمانی پایتخت کشور اتریش و یکی از استان‌های نه‌گانه کشور اتریش محسوب می‌شود. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی، وین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا بود. پیش از شروع جنگ جهانی اول این شهر دو میلیون نفر جمعیت داشت.
دانشگاه وین (mater rudolfina) بزرگترین دانشگاه اتریش و کشورهای انگلیسی زبان و یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا با حدود 90000 هزار دانشجو و حدود 9800 کارمند است.این دانشگاه در سال 1995 در وین تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در منطقه آلمانی زبان امروزی و سومین دانشگاه بزرگ اروپا پس از دانشگاه چارلز در پراگ و دانشگاه jagiellonian در Krakow است. این دانشگاه به عنوان دانشگاه پیشرو در اتریش شناخته می شود.

بورگن‌لاند

بورگن‌لاند کم‌جمعیت‌ترین ایالت اتریش است و در منتهی‌الیه شرق این کشور قرار دارد. فاصله شمالی‌ترین نقطه این ایالت تا جنوبی‌ترینِ آن ۱۶۶ کیلومتراست. ایالت بورگن‌لاند ایالت کم‌عرضی است و نقاط شرقی به غربیِ آن کوتاه و کم‌فاصله هستند، به‌طوری‌که این فاصله در برخی نقاط تنها ۵ کیلومتر است. مرکز ایالت بورگن‌لاند شهر آیزن اشتات است.

کرنتن

کِرنتِن یکی از ایالت‌های کشور اتریش است. مرکز آن شهر کلاگنفورت است. اکثریت مردم آن آلمانی زبانند. اقلیتی ۱۴ هزار نفری در این استان به زبان اسلوونیایی صحبت می‌کنند.
دانشگاه کلاگن فوت( به انگلیسی:university of kelagenfur) یا به اختصار AAU یک دانشگاه دولتی در اتریش است که بزرگترین دانشگاه ایالت کرنتن محسوب میشود. دانشکده های دانشگاه کلاگن فورت علاوه بر قرار داشتن در شهرکلاگن فورت در دو شهر بزرگ وین و گراتس نیز واقع شده است.دانشگاه کلاگن فورت از چهار دانشکده اصلی تشکیل شده که شامل: دانشکده علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد، دانشکده مطالعات میان رشته ای و دانشکده علوم فنی می باشد.

نیدراسترایش

(نیدراسترایش) به آلمانی: ( Niederösterreich) یا در فارسی «اتریش سفلی» یکی از ایالت‌های کشور اتریش است و در شمال شرقی این کشور قرار دارد و مرکز آن شهر زانکت پولتن می‌باشد. نیروگاه هسته ای تسونتن دورف در این ایالت قرار دارد.

اوبراسترایش

اوبراسترایش یا به فارسی «اتریش علیا» یکی از ۹ ایالت کشور اتریش می‌باشد. این ایالت در شمال این کشور است و مرکز آن شهر لینز است. این ایالت چهارمین ایالت بزرگ کشور اتریش است. اوبراسترایش به معنای اتریش بالایی می‌باشد.
دانشگاه لینتس با نام کامل دانشگاه یوهانس کپلر لینتس (به انگلیسی: Johannes kepler linz) یا به اختصار iku یک دانشگاه عمومی است که در شهر لینتس ،مرکز ایالت اوبسترایش کشور اتریش قرار گرفته است.دانشگاه لینتس اقدام به اعطای مدارک ،لیسانی، فوق لیسانس و دکترا در زمینه های کسب و کار ،مهندسی،حقوق و علوم اجتماعی می کند.دانشگاه لینتس دارای 18،036 دانشجو است که از هر 9نفر یک نفر از آنها دانشجوی خارجی می باشد.دانشکده لینتس در مجموع دارای 4 دانشکده و 11 رشته تحصیلی است. دانشکده ها شامل : دانشکده علوم اجتماعی ،اقتصادی وکسب و کار،دانشکده مهندسی و علوم طبیعی،دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی می باشد.

دانشگاه یوهانس کپلر لینز:
یک موسسه عمومی آموزش عالی در اتریش است. این شهر در شهر لینز پایتخت اتریش علیا قرار گرفته‌است. تاسیس این دانشگاه به سال 1966 میلادی برمی گردد و در میان دانشگاه های برتر کشور اتریش جوان ترین دانشگاه به حساب می آید.
رتبه دانشگاه :
بر اساس آخرین رنکینگ بین المللی دانشگاه ها، رتبه دانشگاه یوهانس کپلر لینز اتریش، در میان دانشگاه های دنیا 642 می باشد. همچنین رنکینگ دانشگاه یوهانس کپلر لینز در داخل کشور اتریش نیز 7 می باشد که نشان می دهد این دانشگاه از برترین دانشگاه های اتریش به شمار می رود. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲، طبق گزارش (آموزش عالی تایمز ) در رتبه ۴۱ و در سال ۲۰۱۵ در رتبه ۸۷ از ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفت و در میان دانشگاه های جوان آلمانی زبان نیز رتبه 5 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در زمینه تحصیلی علوم کامپیوتر بین رتبه 201 تا 250 دانشگاه های دنیا بوده و در رشته ریاضی نیز در رده 251 تا 300 بین المللی قرار دارد.
رشته های دانشگاهی:
این دانشگاه در حال حاضر میزبان حدود 19 هزار دانشجو می باشد و رشته های دانشگاه یوهانس کپلر لینز در مقاطع مختلف تحصیلی حدود 60 مورد می باشد که در قالب دانشکده های این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شوند.
این دانشگاه ابتدا به عنوان دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و کسب و کار آغاز به کار نمود و سه سال بعد دانشکده علوم مهندسی آن نیز راه اندازی شد و در سال 1975 دانشکده حقوق نیز به مجموعه این دانشگاه اضافه شد.
جدیدترین دانشکده این دانشگاه دانشکده پزشکی دانشگاه یوهانس کپلر لینز است که در سال 2014 میلادی تاسیس و سالیانه به 300 داوطلب، پذیرش تحصیلی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه یوهانس کپلر لینز اتریش را می دهد.
به طور کلی لیست دانشکده های دانشگاه لینز عبارتند از: دانشکده شیمی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده مهندسی پلیمر، دانشکده الکترونیک و فناوری اطلاعات، دانشکده مکاترونیک، دانشکده ریاضیات و دانشکده فیزیک.

زالتسبورگ

زالتسبورگ یکی از ایالت‌های کشور اتریش است. مرکز آن شهر زالتسبورگ است. زالتسبورگ در قدیم یک اسقف‌نشین مستقل در امپراتوری مقدس روم بود. این ایالت در شرق ایالت تیرول و در شمال ایالت کرنتن واقع شده‌است.
(دانشگاه پاریس لوردون یا دانشگاه زالتسبورگ (به آلمانی: ( Universität Salzburg) یکی از دانشگاه‌های کشور اتریش واقع در شهر زالتسبورگ است. بودجه سالانه این دانشگاه ۱۱۲ میلیون یورو است. گروه هنر این دانشگاه از معتبرترین گروه‌های آموزشی هنر در سراسر اروپا است. این دانشگاه در سال ۱۶۲۲ میلادی توسط شاهزاده پاریس لوردون ساخته شده‌است. در آغاز، در آن تدریس الهیات، حقوق و پزشکی صورت می‌پذیرفته‌ است. در سال ۱۸۱۰ و با اشغال زالتسبورگ توسط باواریا این دانشگاه نیز تعطیل شد. در سال ۱۹۶۲ میلادی (۱۳۴۱ خورشیدی) این دانشگاه با نام جدید دانشگاه زالتسبورگ بار دیگر فعالیت خود را آغاز نمود.در حال حاضر این دانشگاه دارای حدود ۱۴۰۰۰ دانشجو می‌باشد.
این دانشگاه دارای چهار دانشکده می‌باشد:
• علوم انسانی
• حقوق
• علوم تجربی
• الهیات
این دانشگاه دارای ۴ دانشکده می‌باشد که عبارتند از:
• دانشکده الهیات کاتولیک
• دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی
• دانشکده علوم طبیعی
• دانشکده حقوق

اشتایرمارک

(اشتایرمار) به آلمانی :( Steiermark) یکی از ایالت ‌های کشور اتریش است و در جنوب شرقی این کشور قرار دارد و مرکز آن شهر گراتس می‌باشد.
دانشگاه گراتس با نام دانشگاه کارل فراتنستس گراتس ( به انگلیسی: university of graz) قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه ایالت اشتایرمارک به شمار رفته و همچنین دومین دانشگاه قدیمی و بزرگ در اتریش پس از وین محسوب می شود.در سال 2014-2015 دانشگاه گراتس دارای حدود 32000دانشجو بوده که 14% از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دادند.دانشگاه گراتس ابتدا دارای 4 دانشکده بوده و در سال 2002 به شش دانشکده ارتقا یافت که شامل :دانشکده الهیات کاتولیک،دانشکده حقوق؛ علوم اجتماعی، کسب و کار و اقتصاد ، دانشکده هنر و علوم انسانی،دانشکده علوم طبیعی،دانشکده علوم محیطی و آموزشی .

تیرول

تیرول یکی از ایالت‌های کشور اتریش است. این ایالت از دو قسمت تیرول شمالی و تیرول شرقی تشکیل شده‌است. مرکز آن شهر اینسبروک است. شهر اینسبروک به خاطر دانشگاه‌های خود به‌ویژه دانشگاه پزشکی معروف است. از دیگر شهرهای بزرگ این ایالت می‌توان به کوف‌اشتاین، پواتز، رویته و لاندکاشاره کرد. ایالات تیرول از مکان‌های محبوب برای اسکی‌بازان است و پیست‌های اسکی اصلی آن عبارت است از: کیتزبوهل، ایشگل و سنت آنتون. بلندترین کوه این ایالت، گروس‌گلوکنر نام دارد که در کوهستان «هوهه تاورن» واقع شده و ۳٬۷۹۸ ارتفاع دارد. این کوه در کل منطقه تیرول جنوبی پس از قله «اوتلر» (۳٬۹۰۵ متر) دومین کوه بلند است.

دانشگاه اینسبورگ :
دانشگاه اینسبورگ در سال 1669 توسط لئوپولد اول با چهار دانشکده تاسیس شد.در سال 1782 اختیارات این دانشگاه مانند سایر دانشگاه های امپراتوری اتریش به غیر از پراگ،وین و لووف، به دبیرستان کاهش پیدا کردند. اما در سال 1826 دوباره توسط امپراتور فرانتس اول به عنوان دانشگاه اینسبورگ باز گشایی شد. دانشگاه اینسبورگ متشکل از 16 دانشکده و 81 موسسه است. دانشکده های اینسبورگ شامل: دانشکده معماری، زیست شناسی ،شیمی و داروسازی،اقتصاد و آمار، علوم مهندسی،الهیات کاتولیک، جغرافیا و علوم جو، دانشکده ریاضیات ؛علوم کامپیوتر و فیزیک؛آموزشگاه مدیریت،آموزشگاه علوم سیاسی و اجتماعی می باشد.

فورآرلبرگ

فورآرلبرگ غربی‌ترین ایالت فدرال اتریش است. با وجود اینکه فورآرلبرگ دومین ایالت کوچک اتریش از لحاظ مساحت است، با این حال این ایالت با سه کشور آلمان، سوییس و لیختن اشتاین هم‌مرز است. تنها ایالت اتریش که با ایالت فورآرلبرگ مرز مشترک دارد، تیرول می‌باشد.
ایالت فورالبرگ تنها دارای یک دانشگاه است وآن دانشگاه علمی کاربردی (voralberg university of applied sciences) نام دارد که واقع در شهر دورنبیرن این ایالت است.

فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتریش

در صورتی که مایل هستید بعد از ادامه تحصیل در اتریش مدرک تحصیلی شما توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران مورد تایید قرار گیرد تنها باید از دانشگاه های ارائه شده توسط وارت علوم تحقیقات و فناوری که در لیست زیر و به تفکیک سه گروه ممتاز ، خوب و متوسط تقسیم بندی شده اند پذیرش بگیرید.

 1. University of Innsbruck
 2. University of Vienna
 3. Vienna University of Technology
 1. Johannes Kepler Universtiät Linz
 2. Karl-Franzens- Universtiät Graz
 3. Universtiät Salzburg
 4. Akademie der bildendenKünste Wien
 5. Montan universität Leoben
 6. Music und Kunst Privatuniversitat Der Stadt Wien (Konservatorium Wien Privatuniversitat)
 7. Technische Universtiät Graz
 8. IST AUSTRIA Institute of Science and Technology Austria
 9. Universität Klagenfurt
 10. Universität für angewandte Kunst Wien
 11. Universität für Bodenkultur Wien
 12. Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz
 13. Universität für Musik und darstellendeKunst Graz
 14. Universität für Musik und darstellende Kunst Wien
 15. Universität Mozarteum Salzburg
 16. Veterinärmedizinische Universität Wien
 17. Wirtschaftsuniversität Wien

مدارس‌ عالي‌ فنی (FH) و مراكز آموزش‌ عالی كه‌ مورد تاييد وزرات‌ علوم(Bundesministerium für Wissenschaft und Verker) اتريش‌ هستند.
 1. Sigmund Freud Privatuniversität Wien صرفاً تا مقطع كارشناسی ارشد و صرفاً در رشته روان شناسی به شرط موفقيت در بررسی كيفی
 2. Donau Universität Krems صرفاٌ در مقطع کارشناسی ارشد
 3. Webster University صرفاٌ تا مقطع کارشناسی ارشد (در مقطع کارشناسی ارشد، ارزشيابي منوط به موفقيت در بررسی کيفی خواهد بود

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای