دانشگاههای آمریکا

دانشگاههای آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ | 15:48   0 نظر   878 بازدید


رشته های موجود در دانشگاههای آمریکا را در لینک های زیر مشاهده بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کلیپ زیر می توانید به صورت انیمیشنی با نام و موقعیت هر ایالت در آمریکا آشنا شوید

با کلیک بر روی هر ایالت در آمریکا می توانید بعد از مشاهده یک معرفی مختصر در مورد آن ایالت با تمامی دانشگاه های آمریکا در آن ایالت آشنا شوید.

آشنایی با ایالت ماساچوست Massachusetts

ماساچوسِت ایالتی است در شرق کشور آمریکا و از ایالت‌های نیو انگلند آمریکا می‌باشد. پایتخت آن بوستون، و شهر دیگر مهم آن امهرست است. این ایالت با رود آیلند و کنتیکت از جنوب، نیویورک از غرب، ورمانت و نیوهمپشایر از شمال و اقیانوس اطلس از شرق مرز دارد. ماساچوست هفتمین ایالت کوچک ایالات متحده از نظر وسعت است. هم چنین این ایالت چهاردهمین ایالت پرجمعیت و سومین ایالت پرتراکم از میان ۵۰ ایالت است. این ایالت در منطقه نیوانگلند در شمال شرقی آمریکا قرار دارد. این کشور هم‌مرز با اقیانوس اطلس تا شرق، رود آیلند در جنوب، نیو همپشایر و ورمونت به شمال و نیویورک تا غرب است و به نام قبیله massachusett نامگذاری شده‌است که زمانی در قسمت شرقی این منطقه ساکن بوده و بوستون پرجمعیت‌ترین شهر نیوانگلند محسوب می شود. بیش از ۸۰ درصد از جمعیت ماساچوست در منطقه شهری بوستون زندگی می‌کنند که منطقه‌ای تاثیرگذار بر تاریخ آمریکا است.

تاریخ:
در سال ۱۸۲۰، ایالت مین از ماساچوست جدا شد و به عنوان سومین ایالت در نتیجه تصویب مصالحه میسوری وارد اتحادیه شد. اولین مهاجران انگلیسی در ماساچوست، در سال ۱۶۲۰ به پلیموت رسیدند و روابط دوستانه ای با بومیان wampanoag ایجاد کردند. این دومین مستعمره دائمی انگلیسی در بخشی از آمریکای شمالی بود که بعدها پس از مستعمره جیمزتاون کلونی به ایالات ‌متحده تبدیل شد. در سال ۱۶۴۱، ماساچوست به طور قابل‌توجهی گسترش پیدا کرد و به محل اسکان دره رود Connecticut در اسپرینگ فیلد رسید که اخیرا با آن‌ها اختلاف داشت. این مساله مرز جنوبی ایالت ماساچوست را در غرب ایجاد کرد.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده‌است که جمعیت ماساچوست در سال ۲۰۱۸ ۵.۴۱ درصد افزایش داشته‌است. تا سال ۲۰۱۴، ایالت ماساچوست سومین ایالت پرجمعیت آمریکا با ۸۳۹.۴ نفر در هر مایل مربع، پس از نیو جرسی بود. در سال ۲۰۱۴، ماساچوست ۱،۰۱۱،۸۱۱ شهروند خارجی با ۱۵ درصد جمعیت داشته‌است. ماساچوست سریع‌ترین ایالت در حال رشد در نیوانگلند و ۲۵ امین ایالت در حال رشد در آمریکا است. رشد جمعیت تا حد زیادی به دلیل کیفیت بالای زندگی و سیستم آموزش عالی در دولت است. مهاجرت خارجی نیز عامل دیگری در رشد جمعیت کشور است که موجب رشد جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۰ شده است .به خصوص در شهرهای ماساچوست که هزینه‌های زندگی کم‌تر است. طبق مطالعات اداره آمار ۲۰۰۵، ۴۰ درصد از مهاجران خارجی از آمریکای مرکزی یا جنوبی بودند.

آشنایی با ایالت مینه سوتا Minnesota

مینه‌سوتا ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. این ایالت در یازدهم می ۱۸۵۸ از نیمه شرقی قلمرو مینه‌سوتا ایجاد شد. نام مینه‌سوتا از زبان داکوتا به معنای «آب شفاف آبی» گرفته شده‌است. شعار رسمی آن به فرانسوی «ستاره شمال» به فرانسوی:( L'Étoile du Nord) است. این ایالت دارای رودخانه‌های زیادی است به گونه‌ای که به «سرزمین ده‌هزار رودخانه» شهرت یافته‌است. مینه سوتا دوازدهمین ایالت پهناور و بیست و یکمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده است. نزدیک به شصت درصد ساکنان آن در منطقه کلان‌شهری سینت پل-مینیاپولیس) معروف به شهرهای دوقلو) زندگی می‌کنند که مرکز حمل و نقل، کسب و کار، صنایع، آموزش، دولت و سکونت جامعه هنری شناخته شده بین‌المللی است. مینه سوتا سی و دومین ایالتی است که به ایالات متحده آمریکا پیوسته‌است.

تاریخ:
قبل از اسکان اروپایی‌ها در آمریکای شمالی، مینه سوتا شامل یک خرده ‌فرهنگ به نام مردم داکوتای جنوبی بودو همانطور که اروپاییان در ساحل شرقی مسکن گزیدند دیگر آمریکایی‌های بومی به منطقه مینه سوتا مهاجرت کردند. اولین اروپایی‌ها در این منطقه از تجار خز voyageur فرانسوی بودند که در قرن هفدهم می زیستند و از قایق‌های تفریحی برای دسترسی سهل و تجارت با مناطق دورتر در داخل کشور استفاده کردند. ازسال ۱۷۶۲تا 1802 منطقه به بخشی از لوییزیانا اسپانیایی تبدیل شد. در پایان جنگ انقلابی آمریکا، زمانی که پیمان دوم پاریس امضا شد، بخشی از ایالت شرقی رودخانه می‌سی‌سی‌پی به بخشی از آمریکا تبدیل شد.
جمعیت:
جمعیت رسمی مینه سوتا از کم‌تر از ۶،۱۲۰ نفر در سال ۱۸۵۰، بالغ بر ۱.۷ میلیون نفر در سال ۱۹۰۰ شد. در شش دهه بعد افزایش ۱۵ درصدی در جمعیت مینه سوتا اتفاق افتاده و به ۳.۴ میلیون نفر در سال ۱۹۶۰ رسیده‌است. پس از آن با ۱۱ درصد افزایش به ۳.۸ میلیون در سال ۱۹۷۰ رسید و به طور متوسط ۹ درصد در طول سه دهه بعدی به ۴.۹ میلیون نفر در سرشماری سال ۲۰۰۰ رسید. اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت مینه سوتا درسال ۲۰۱۸ به میزان ۵.۷۹ درصد افزایش داشته و از زمان سرشماری سال ۲۰۱۰ آمریکا، ۵.۷۹ درصد به جمعیت این ایالت افزوده شده است.
طبق نظرسنجی جامعه آمریکای در سال ۲۰۱۷، ۵.۱ % جمعیت مینه سوتا از نژاد اسپانیایی یا لاتین هر نژاد بودند: (مکزیکی ۳.۵ (%، )پورتوریکو ۰.۲ ).(%کوبا ۰.۱ %) و آمریکای‌لاتین (۱.۲ (% ؛(آلمانی ۳۳.۸ % ؛)(نروژی ۱۵.۳ (%،)سوئدی ۸.۱ %،( و انگلیسی )۵.۴ %).

آشنایی با ایالت مونتانا Montana

مونتانا ایالتی است در ایالت‌های غرب آمریکا و چهل و یکمین ایالتی است که به آن کشور پیوست. پایتخت و شهرهای مهم آن هلناو بیلینگز است. مونتانا، چهارمین ایالت پرجمعیت در منطقه، هشتمین ایالت پرجمعیت و سومین شهر پرجمعیت در ۵۰ ایالت آمریکا است. نیمه غربی مونتانا شامل دامنه‌های کوهی متعددی است که در سراسر ایالت یافت می‌شوند. مونتانا با آیداهو در غرب، وایومینگ و جنوب، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی در شرق، و استان‌های کانادا، بریتیش، کلمبیا، آلبرتا، و ساسکچوان به سمت شمال محدود است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت مونتانا در سال ۲۰۱۸ از زمان سرشماری سال ۲۰۱۰ آمریکا به میزان ۷.۳۷ درصد افزایش داشته است. طبق سرشماری ۲۰۱۰،) ۸۹.۴ درصد)؛) جمعیت سفید ۸۷.۸ درصد(؛) سفید پوستان ۶.۳ درصد( اسپانیولی و آمریکای‌لاتین، ۱ / ۰ درصد؛ اسپانیایی یا آفریقایی۱ / ۰ درصد ؛ ۲.۵ درصد از دو یا چند نژاد بودند. بزرگ‌ترین گروه اروپایی در مونتانا تا سال ۲۰۱۰ عبارتند از: آلمان ۲۷.۰ %، ایرلندی ۱۲.۶ %، انگلیسی ۱۰.۹ %، فرانسوی ۴.۷ % و ایتالیایی 3.۴ %.

آشنایی با ایالت داکوتای شمالی North Dakota

سی‌ و نهمین ایالت آمریکا است که در ۲ نوامبر ۱۸۸۶ به ایالات متحده پیوسته‌است. داکوتای شمالی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود که با کانادا نیز مرز مشترک دارد به‌گونه‌ای که این ایالت از شمال با استان ساسکاچوان کانادا مرز دارد و از شرق با ایالت مینه‌سوتا و از غرب با ایالت مونتانا و از جنوب با ایالت داکوتای جنوبی همسایه است. پایتخت این ایالت شهر بیسمارک و بزرگترین شهر آن فارگو می‌باشد.
این ایالت از نظر مساحت رتبه ۱۹ و از نظر جمعیت رتبه ۳ و از نظر تراکم رتبه ۴ را از ۵۰ ایالت آمریکا دارد. داکوتای شمالی در قرن ۲۱ با رونق زیادی از منابع طبیعی و نفت روبه روست. که باعث توسعه کار و شغل و رشد جمعیت و پایین راندن نرخ بی‌کاری شده‌است.
جمعیت:
اداره آمار ایالات ‌متحده آمریکا تخمین زده‌است که جمعیت داکوتای شمالی در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۳.۰۱ درصد افزایش داشته‌است. . چهارمین ایالت پرجمعیت در این کشور، تنها آلاسکا، ورمونت، و وایومینگ ساکنان کمتری دارند. از کم‌تر از ۲۰۰۰ نفر در سال ۱۸۷۰، جمعیت داکوتای شمالی تا ۱۹۳۰ به ۶۸۰،۰۰۰ نفر رسید.

براساس سرشماری ۲۰۱۰، ترکیب نژادی و قومی داکوتای شمالی به شرح زیر بود:
۸۸.۷ % سفید پوست غیر اسپانیایی
آمریکایی بومی: ۴.۵ %
آمریکایی سیاه یا آفریقایی: ۱.۲ %
آسیا: ۱.۰ %
نژاد دیگر: ۰.۵ %
Multiracial آمریکایی: ۰.۲ %

در سال ۲۰۰۹، چهار گروه بزرگ اروپایی در داکوتای شمالی قرار گرفتند:
آلمانی: ۴۷.۲ %
نروژی: ۳۰.۸ درصد
ایرلندی: ۷.۷ درصد
سوئدی: ۴.۷ %
روسی: ۴.۱ %
فرانسوی: .4.4 %
انگلیسی: ۳.۹ %
اسپانیایی یا لاتین از هر گروه نژادی: ۲ %

آشنایی با ایالت آیداهو Idaho

آیداهو ایالتی است از ایالت‌های غرب آمریکا. مرکز و شهر بزرگ آن بویسی است. این ایالت در سال ۲۰۱۷ میلادی یک میلیون هفتصد هزار نفر جمعیت داشت. جمعیت شهر بویسی ۲۲۳ هزار نفر است. ایالت آیداهو در منطقه شمال غربی ایالات متحده قرار دارد و از شرق و شمال شرقی با مونتانا، از سوی شرق با وایومینگ، از جنوب با نوادا و یوتا، و در غرب با واشینگتن و اورگان هم‌مرز است.

تاریخ:
یک دسته از پیشگامان پوینده نخستین آمریکایی بودند که به سرپرستی کلارک در سال ۱۸۶۰ به این سرزمین رفتند. نخستین ماندگاران آن ایالت نیز عبارت بودند از بازرگانان و مبلغین مذهبی که به تدریج نزدیک معادن آن شهرک‌هایی به وجود آوردند. متصل شدن راه‌آهن غرب به این ایالت و نیز توسعه شبکه آبیاری سبب شد که عده بیشتری به این ایالت بروند و در آنجا ساکن شوند. آیداهو در سال ۱۸۹۰ چهل و سومین ایالت ایالات متحده آمریکا شد. آیداهو در ۱۹۵۱ مشهور شد زیرا در آن سال در جنوب این ایالت نخستین بار تولید برق را با انرژی اتمی آزمایش کردند.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا جمعیت آیداهو را در ۱ جولای ۲۰۱۸؛ در حدود ۱،۷۵۴،۲۰۸ نفر برآورد کرد که نسبت به سال 2010 به میزان ۱۱.۹۱ درصد افزایش یافته است.

دانشگاه های ایالت آیداهو:
دانشگاه آیداهو
:( University of Idaho) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در ایالت آیداهو واقع است. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی و دانشگاه تحقیقاتی اولیه است. دانشگاه آیداهو به مدت ۷۱ سال تن‌ها دانشگاه ایالت آیداهو بود و دانشکده حقوق آن در سال ۱۹۰۹ تاسیس‌شده و اولین بار توسط انجمن وکلای آمریکا در سال ۱۹۲۵ به رسمیت شناخته شد.

دانشگاه ایالتی بویزی :( Boise State University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در ایالت آیداهو واقع است. دانشگاه ایالتی بویزی یکی از دانشگاه‌های شهر بویزی است. این دانشگاه در سال ۱۹۳۴ توسط کلیسای اسقفی تاسیس شد و از سال ۱۹۶۵ در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد دانشجو می پذیرد.
دانشگاه بریگم یانگ :( Brigham Young University) یا به‌اختصار بی‌وای‌یو:( BYU) یک دانشگاه خصوصی پژوهش محور است که در پروو ، ایالت یوتا واقع شده‌است. این دانشگاه در مالکیت و بهره‌برداری کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان است و بدون در نظر گرفتن دانشجویان آنلاین، با ۲۹٬۶۷۲ دانشجو بزرگ‌ترین دانشگاه مذهبی و سومین دانشگاه بزرگ خصوصی در ایالات متحده آمریکااست. بیش از ۹۹ درصد جمعیت دانشجوییِ این دانشگاه اعضای کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان و بیش از یک سوم دانشجویان آمریکایی آن اهل ایالت یوتا هستند.در سال 2019 گزارش جهانی اعلام کرده که این دانشگاه رتبه 66 را در بین دانشگاه های ملی ایالات متحده اخذ کرده همچنین فصلنامه مطالعات اقتصادی در سال 2013 رتبه این دانشگاه را در بین مدارس 21 اعلام کرده است.

دانشگاه کلارک(clark) یک دانشگاه پژوهشی خصوصی و کالج هنرهای آزاد در ووستر، ماساچوست است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۷ برساخته شده‌است. کلارک یکی از ۴۰ مدرسه فهرست شده در کتاب دانشکده‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند توسط لورن پاپ است. کسانی که در دانشگاه کلارک دانش‌آموخته‌اند به نامِ Clarkies کلارکی ها نامیده می‌شوند.این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، مهندسی، علوم اجتماعی ، علوم طبیعی؛ جغرافیا، فیزیک، زیست شناسی و کارآفرینی خدمات آموزشی ارائه می دهد. و به عنوان دومین دانشگاه کوچک در میان 66 دانشگاه آمریکا شناخته شده است.

آشنایی با ایالت واشینگتن Washington

واشینگتن ایالتی در غرب آمریکا می‌باشد. ایالتی در شمال غربی اقیانوس آرام، از شمال با استان بریتیش کلمبیاکانادا و از جنوب با ایالت اورگن و از شرق با ایالت آیداهو مرز دارد. پایتخت آن الیمپیا و شهرهای مهم آن سیاتل، واشینگتن و سپوکین هستند. نام این ایالت ازجرج واشینگتن نخستین رئیس‌جمهور آمریکا گرفته شده‌است. ایالت واشینگتن در سال ۱۸۸۹ به عنوان چهل و دومین ایالت آمریکا ثبت شد.

جمعیت:
با توجه به سرشماری ایالات متحده در سال ۲۰۱۰ واشینگتن حدود ۶۷۲۴۵۴۰ نفر جمعیت داشت، که از سال ۲۰۱۰، ۱۴٫۱ درصد یعنی ۸۳۰٬۴۱۹ نفر افزایش داشته بود. در سرشماری سال ۲۰۱۰ جمعیت متروپلیتین سیاتل ۳٬۴۳۹٬۸۰۹ حدود نیمی از جمعیت واشینگتن را تشکیل می‌داد. در واشینگتن ۶٫۷ درصد زیر پنج سال سن، ۲۵٫۷ درصد از جمعیت زیر ۱۸ سال سن و ۱۱٫۲ نیز ۶۵ سال یا مسن‌تر بوده‌اند؛ و حدود ۵۰٫۲ درصد از جمعیت را زنان تشکیل می‌دادند. واشینگتن از نظر پهناوری رتبه ۱۸ و از نظر جمعیت ۱۳ را دارد. حدود ۶۰ درصد از جمعیت واشینگتن در منطقه متروپلیس سیاتل زندگی می‌کنند. پس از کالیفرنیا واشینگتن دومین ایالت از نظر جمعیت در ساحل غرب و غرب ایالات متحده می‌باشد.

تاریخ:

تاریخ ایالت واشینگتن شامل هزاران سال از تاریخ بومیان آمریکا قبل از ورود اروپاییان و پس از آن ورود مربوط می‌شود؛ و شواهد باستانی نشان می‌دهد که شمال غربی اقیانوس آرام نخستین مکان‌هایی بوده که در آمریکا در آن زیست می‌شده؛ و انسان شناسان تخمین می‌زنند که ۱۲۵ قبیله با ۵۰ گویش متفاوت در این سرزمین وجود داشته‌است؛ و تا قبل از ورود اروپاییان در آنجا می‌زیستند. تاریخ ایالت واشینگتن شامل هزاران سال از تاریخ بومیان آمریکا قبل از ورود اروپاییان و پس از آن ورود مربوط می‌شود. این منطقه در بین سالهای ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۳ جزئی از خاک اورگان بوده‌است؛ و پس از آن از اورگان جدا شده و تبدیل به سرزمین واشینگتن گردید؛ و در سال ۱۸۸۹ دولت واشینگتن به عنوان چهل و دومین ایالت به اتحادیه آمریکا پیوست.

آشنایی با ایالت آریزونا Arizona

آریزونا یکی از ایالت‌های آمریکا است که در منطقه جنوب غرب آمریکا قرار دارد. این ایالت بخشی از منطقه غرب آمریکا و منطقه کوهستانی آمریکا نیز محسوب می‌شود. آریزونا ششمین ایالت بزرگ و شانزدهمین ایالت پرجمعیت آمریکاست. شهر فینیکس پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آریزونا می‌باشد.
آریزونا چهل و هشتمین ایالت و آخرین بخش از سرزمین اصلی آمریکا است که به ایالات متحده پیوسته. آب و هوای بیابانی نیمه جنوبی آریزونا با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل برای آمریکایی‌ها شناخته شده‌است. نیمه شمالی آریزونا که بخشی از فلات مرتفع و بزرگ کلرادو را تشکیل می‌دهد، پوشیده از جنگل‌های کاج، صنوبر و دوگلاس فر می‌باشد. از دیگر ویژگی جغرافیایی این منطقه از آریزونا وجود کانیون‌های بزرگ و ژرف است. بخشی از «کوه‌های آتش فشانی سان فرانسیسکو» نیز در شمال آریزونا واقع شده‌است. این منطقه از آریزونا دارای آب و هوایی معتدل در سه فصل از سال و برف‌های سنگین در زمستان می‌باشد.
ایالت آریزونا با ایالت‌های نیومکزیکو، یوتا، نوادا، کالیفرنیا هم‌مرز است. این ایالت همچنین دارای ۶۲۶ کیلومتر مرز بین‌المللی با دو ایالت مکزیکی باخا کالیفرنیا وسونورا می‌باشد.

تاریخ:
پیشگامانی که به این سرزمین آمدند به دشواری‌های بسیاری برخوردند. بخش بزرگی از این ایالت کوهستانی و فلاتی بلند است. پستی‌ها و بلندی‌ها و هوای سرد این منطقه مانع از کشاورزی بود. در دشت‌های گسترده جنوب غرب آن نیز به جهت هوای گرم و خشکی زمین، کشت‌وکار بی‌فایده بود. از این گذشته قبیله‌های سرخ‌پوست آپاچی به سختی علیه تازه‌واردان می‌جنگید. در سال ۱۸۵۴ در آریزونا معدن مس کشف شد. از آن پس گروه‌گروه از مهاجران رهسپار آریزونا شدند. سرانجام در پایان سال ۱۸۸۶ قبیله آپاچی از جنگیدن با تازه‌آمدگان دست برداشت. در طول جنگ مکزیک و آمریکا (۱۸۴۷ – ۱۸۴۸) ارتش آمریکا پایتخت ملی مکزیکو سیتی را اشغال کرد و ادعای خود را در شمال مکزیک، از جمله آنچه بعدها به قلمرو آریزونا در سال ۱۹۱۲ و بعدها ایالت آریزونا در سال ۱۹۱۲ شد، دنبال کرد. پیمان هیدالگو (۱۸۴۸)مشخص کرد که علاوه بر زبان و حقوق فرهنگی شهروندان سابق مکزیکی، مبلغ ۱۵ میلیون دلار غرامت در سال ۲۰۱۸به جمهوری مکزیک پرداخت خواهد شد. در سال ۱۸۵۳، ایالات‌متحده زمینه‌ای جنوب را در پایین رودخانه Gila از مکزیک در منطقه مرزی Gadsden در امتداد مرز جنوبی به دست آورد که بهترین مسیر جنوب آینده برای راه‌آهن بین‌قاره‌ای را در بر می‌گیرد. آنچه که امروزه به عنوان ایالت آریزونا شناخته می‌شود در ابتدا توسط دولت آمریکا به عنوان بخشی از قلمرو مکزیک اداره می‌شد تا اینکه بخش جنوبی آن منطقه از اتحادیه خارج شد تا منطقه آریزونا را تشکیل دهد. هر چند نام‌هایی از جمله "Gadsonia"، "Pimeria"، "مونتزوما"و "Arizuma" برای این منطقه در نظر گرفته شده‌بودند؛ زمانی که رئیس‌جمهور آبراهام لینکلن لایحه نهایی را امضا کرد، نام آریزونا برای این منطقه در نظر گرفته شده و تثبیت شد.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است در سال 2010 جمعیت آریزونا 12.2درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۱، ۶۱.۳ % از کودکان آریزونا زیر ۱ سال به گروه‌های اقلیت تعلق داشتند. با فرض این که دریاچه‌های بزرگ وجود ندارند، آریزونا پرجمعیت‌ترین ایالت محصور در خشکی آمریکا محسوب می‌شود.

دانشگاه ایالتی آریزونا : ( Arizona State University) یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در ایالت آریزونا در نزدیکی فینیکس واقع است. این دانشگاه شامل 17 دانشکده است که بیش از ۱۷۰ مرکز درمانی و موسسات را در بر دارد.
دانشگاه آریزونای شمالی : ( Northern Arizona University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در ایالت آریزونا در شهر فلگستف واقع است.
دانشگاه آریزونا : (University of Arizona) یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در شهر توسان در ایالت آریزونا واقع است. برنامه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در مهندسی رتبه ۴۸ آمریکا را داراست. دانشکده‌های مهندسی کشاورزی، مهندسی صنایع، مهندسی محیط زیست و مهندسی کامپیوتر دانشگاه آریزونا در بین ۳۰ دانشگاه برتر آمریکا قرار دارند. از میان کالج‌های دیگر، کالج اپتیک و دپارتمان زمین‌شناسی در بین ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا، دپارتمان‌های فیزیک و اقتصاد رتبه ۳۶ و دپارتمان جامعه‌شناسی رتبه ۲۰ را دارا هستند. در مقطع کارشناسی، کالج مدیریت اِلِر دانشگاه آریزونا در بین ۲۲ برنامه برتر آمریکا قرار دارد. برنامه مهندسی این دانشگاه در این مقطع نیز رتبه ۵۳ را در بین دانشگاههای آمریکا داراست. اما در مجموع تمام رشته‌های مقطع کارشناسی، رتبه دانشگاه آریزونا ۱۱۹ است..
در سال ۲۰۱۲ تعداد ۸۹۴۷ نفر از خارج از ایالت آریزونا متقاضی ورود به دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه بوده‌اند که تنها ۲۷% از ایشان موفق به اخذ پذیرش شدند همچنین تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه در پاییز ۲۰۱۲، ۳٬۱۸۸ فر (معادل ۷٬۹% کل دانشجویان) بوده‌است که از این تعداد حداقل ۶۳ نفر ایرانی و ۱ نفر افغانی (بدون احتساب ایرانیان دارای اقامت و نیز آن دسته از ایرانیانی که ملیت آن‌ها برای دانشگاه ناشناخته است) بوده‌اند. بر این اساس، ایران هشتمین کشور از نظر تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه آریزونا می‌باشد و از بین دانشکده‌ها، دانشکده‌های معماری و مهندسی صنایع و سیستمها دارای بیشترین دانشجوی ایرانی هستند.

آشنایی با ایالت کالیفرنیا California

کالیفرنیا ایالتی در غرب آمریکا بر کرانه اقیانوس آرام است. مرکز آن ساکرامنتو و شهرهای مهم آن لس‌آنجلس، سن دیگو، سن خوزهو سان‌فرانسیسکو هستند. همچنین این ایالت پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا است. کالیفرنیا پس از آلاسکا و تگزاس، سومین ایالت بزرگِ آمریکا از لحاظ وسعت است. لس آنجلس پرجمعیت‌ترین شهر کالیفرنیا و بزرگترین شهر آمریکا پس از شهر نیویورک است. کالیفرنیا ایالتی است در منطقه اقیانوس آرام در آمریکا. کالیفرنیا با ۳۹.۶ میلیون نفر در کل مساحت تقریبی ۱۶۳،۶۹۶ مایل مربع ۴۲۳،۹۷۰ کیلومتر مربع پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا و سومین ایالت بزرگ از نظر مساحت است . مرکز ایالت ساکرامنتو می‌باشد. منطقه لس‌آنجلس Greater و منطقه خلیج سانفرانسیسکو، دومین و پنجمین منطقه پرجمعیت کشور است که به ترتیب ۱۸.۷ میلیون و ۹.۷ میلیون سکنه است. لس انجلس پرجمعیت‌ترین شهر کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت این کشور پس از شهر نیویورک است.

تاریخ:
در ۱۸۲۱، جنگ استقلال مکزیک از کالیفرنیا رخ داد ؛ حدود ۲۵ سال بعد، کالیفرنیا بعنوان منطقه‌ای دورافتاده، با جمعیتی پراکنده در شمال غربی این کشور از مکزیک مستقل شد. دولت اولیه مکزیک، که به تازگی مستقل شده بود بسیار ناپایدار بود و از سال ۱۸۳۱ به بعد، کالیفرنیا مجموعه‌ای از اختلافات مسلحانه، هم داخلی و هم با دولت مرکزی مکزیک را تجربه کرد.یکی از بزرگترین دامداران کالیفرنیا جان مارش بود . او پس از کوتاهی در بدست آوردن عدالت علیه تصرف کنندگان زمین خود از دادگاه‌های مکزیک خواستار ادغام کالیفرنیا به عنوان بخشی از ایالات متحده شد.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است که جمعیت کالیفرنیا بیش از 39.5 میلیون نفر است. اگر کالیفرنیا یک کشور بود، در رتبه 36 پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار می گرفت. کمی بزرگتر از عراق و لهستان. هرچند کالیفرنیا بزرگترین ایالت ایالات متحده آمریکا است، اما در قاره آمریکا بزرگترین ایالت نیست و ایالت سائو پائولو برزیل با بیش از 45 میلیون نفر جمعیت در رتبه اول قرار دارد.

دانشگاه های کالیفرنیا:

آکادمی ماریتایم کالیفرنیا:
آکادمی ماریتایم کالیفرنیا:( California Maritime Academy) یکی از بیست و سه مرکز آموزشی دولتی ایالت «کالیفرنیا» بوده و همچنین یکی از هفت آکادمی«ماریتایم» در آمریکا می‌باشد. محل این آکادمی در «ویه هو» کالیفرنیا است.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن لوئی ابیسپو یا دانشگاه پلی‌تکنیک ایالتی کالیفرنیا: (California Polytechnic) State University) مشهور به کل پلی دانشگاه عمومی است که در سان لوئیس اوبیسپو کالیفرنیا واقع شده است. و دومین دانشگاه از لحاظ وسعت در بین مراکز آموزشی ایالت کالیفرنیا محسوب می‌گردد. مجموعه کاملی از انواع رشته‌های تحصیلی از جمله رشته‌هایی نظیر مهندسی، معماری و کشاورزی در این دانشگاه ارائه می‌گردد.
از جمله دانشکده های این دانشگاه می توان به: دانشکده کشاورزی، غذا و علوم محیطی؛ دانشکده معماری و طراحی محیطی دانشکده تجارت؛ دانشکده مهندسی؛ کالج هنرهای لیبرال و کالج علوم و ریاضیات اشاره کرد.
دانشگاه ایالتی پلی‌تکنیک کالیفرنیا :( California State Polytechnic University, Pomona) مشهور به Cal Poly-Pomona، تأسیس ۱۹۳۸، از اعضای دانشگاه ایالتی کالیفرنیا به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر پومونا از ایالت کالیفرنیا واقع است.این دانشگاه دارای 39 رشته برای کارشناسی ، 13 رشته برای کارشناسی ارشد و 9 رشته برای دکترا می باشد.


دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در بیکرزفیلد :( California State University, Bakersfield) یک دانشگاه عمومی است که در سال 1965 تأسیس شد. دانشگاه در زمینی به وسعت یک و نیم کیلومتر مربع در سال 1970 رسماً باز شد و بدین ترتیب نوزدهمین مرکز آموزشی در سیستم دولتی ایالت کالیفرنیا گردید. دانشگاه دارای 31 رشته آموزشی برای مدرک لیسانس و 22 رشته برای مدرک فوق لیسانس و همچنین یک رشته برای دکترا می‌باشد. در پاییز سال 2002 تعداد 7700 دانشجو در مقاطع مختلفی تحصیلی در این دانشگاه که علاوه بر محل اصلی در «بیکرزفیلد» در مرکز آنتلوپ ولی که در «لنکستر» واقع می‌باشد، مشغول تحصیل بوده‌اند. این دانشگاه دانشکده های هنرها و علوم انسانی،دانشکده تجارت و مدیریت دولتی؛ دانشکده علوم طبیعی، ریاضیات و مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی و آموزش می باشد. این دانشکده ها 45 رشته در مقطع لیسانس،21 رشته فوق لیسانس و یک رشته برای دکترا ارائه می دهند.


دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در چنل آیلند :( California State University, Channel Islands) واقع در منطقه کامریودر محله «ونچورا» در ایالت کالیفرنیا می‌باشد. این دانشگاه در سال 2002 به عنوان بیست و سومین مرکز آموزشی سیستم ایالت کالیفرنیا محسوب می‌شد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در چیکو :( California State University, Chico) قدیمی‌ترین دانشگاه ایالتی در کالیفرنیا محسوب می‌گردد. محل دانشگاه در شهر «چیکو» در ۹۰ مایلی شمال «سکرامنتو» قرار دارد. این دانشگاه ۱۲۶ نوع رشته در مقطع کارشناسی، ۳۵ رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد و چهار رشته در مقطع دکترا ارائه می دهد.از دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده علوم رفتاری؛دانشکده کشاورزی، دانشکده تجارت؛ دانشکده ارتباطات و آموزش،دانشکده مهندسی، علوم رایانه، مدیریت ساخت‌وساز؛ دانشکده علوم انسانی و هنرهای زیبا و دانشکده علوم طبیعی اشاره کرد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دومینگوئزهیلز : (California State University, Dominguez Hills) یک دانشگاه عمومی است که در محله «کارسن» در شهر لس آنجلس قرار دارد. این دانشگاه در سال 1960 تأسیس شده‌است.این دانشگاه دانشکده های هنر و علوم انسانی، کالج بهداشت، دانشکده خدمات انسانی و پرستاری و دانشکده علوم طبیعی و رفتاری را شامل می شود.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ایست بی: (California State University, East Bay) یک دانشگاه عمومی و غیر مذهبی است. و یکی از معدود دانشگاه‌های ایالتی کالیفرنیاست که با سیستم «کورتری» اداره می‌شود. در این سیستم دوره‌های آموزشی در سال به چهار قسمت تقسیم می‌شود. در سال 1957 تأسیس شده‌است و در حدود 13000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می‌باشند. این دانشگاه در مقطع کارشناسی 136 داانشجو ودر مقطع ارشد ۶۰ دانشجو را پذیرش می کند.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فرزنو : (California State University, Fresno) در شمال شرقی شهر «فرزنو» و به فاصله سه ساعت رانندگی از شهر سن خوزه واقع شده‌است. دوره تحصیلی در این دانشگاه به صورت ترمی (چهار ماه و نیم) می‌باشد و نزدیک به بیست هزار دانشجو در آن تمام وقت به تحصیل مشغولند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ در سطح کارشناسی ارشد در میان دانشگاههای دولتی در غرب آمریکا در رتبه نهم قرار داشت. این دانشگاه شامل دانشکده های ادبیات و علوم انسانی ؛ خدمات درمانی ؛ علوم و ریاضیات؛ علوم اجتماعی؛ مدیریت؛ علوم و فنون کشاورزی؛ تربیت معلم و مهندسی در این دانشگاه می باشد.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون :( California State University, Fullerton) بزرگترین دانشگاه ایالتی در کالیفرنیاست. این دانشگاه در شهر «فولرتون» در «اورنج کانتی» ایالت کالیفرنیا قرار دارد.دپارتمان های این دانشگاه شامل: کالج هنرها؛ دانشکده تجارت و اقتصاد،دانشکده ارتباطات،دانشکده مهندسی و علوم رایانه؛ دانشکده بهداشت و توسعه انسانی،دانشکده علوم انسانی و اجتماعی؛ و دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات می باشد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ : (California State University, Long Beach) تأسیس ۱۹۴۹، از دانشگاه‌های ایالتی آمریکا به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر لانگ بیچ از ایالت کالیفرنیا واقع است. این دانشگاه در محله لانگ بیچ از ساحل لانگ بیچ در جنوب شرقی شهرستان لس‌آنجلس واقع شده‌است. این دانشگاه شامل دانشکده های هنر،مدیریت بازرگانی، مهندسی، دانشکده بهداشت وخدمات انسانی ،دانشکده هنرهای لیببرال وعلوم طبیعی و ریاضیات می باشد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس :( California State University, Los Angeles) یک دانشگاه عمومی است که در شهر «لس آنجلس» و نزدیک بزرگراه‌های شماره ۱۰ و ۷۱۰ قرار دارد.از جمله دانشکده های این دانشگاه ، دانشکده هنر و ادبیات؛ تجارت و اقتصاد، مهندسی، علوم رایانه و تکنولوژی، علوم طبیعی و اجتماعی؛ بهداشت و خدمات انسانی می باشد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در مونتری بی :( California State University, Monterey Bay) یک دانشگاه عمومی کوچک در سیستم آموزشی دولتی ایالت «کالیفرنیا» می‌باشد که در سال ۱۹۹۴ تأسیس و با ۶۵۴ دانشجو شروع به فعالیت کرد. در سال ۲۰۰۷ تعداد دانشجویان این دانشگاه به ۴۰۸۰ نفر و هیئت علمی آن ۱۴۱ نفر افزایش یافت.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در نورتریج: (California State University, Northridge) یک دانشگاه عمومی است که در «سان فرناندو ولی» در محدود شهری «لس آنجلس» قرار دارد و یکی از مجموعه دانشگاه‌های سیستم آموزشی کالیفرنیا می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ با عنوان «کالج دولتی سان فرناندو ولی» تأسیس شد که در سال ۱۹۷۲ نام آن به «دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در نورتریج» تغییر یافت. تا پاییز سال ۲۰۱۶، این دانشگاه دارای ۶،۸۸۳ دانشجوی دوره کارشناسی، ۵۴۴ دانشجویان کارشناسی‌ارشد و ۱۶۳ عضو هییت علمی تمام‌وقت است.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سکرمنتو یک دانشگاه عمومی است و یکی از مجموعه دانشگاه‌های دولتی ایالت کالیفرنیا می‌باشد. تعداد دانشجویان در این دانشگاه حدود ۲۹۰۰۰ نفر می‌باشد. طبق رده بندی که توسط «یو اس نیوز اند ورلد ریپورت» در سال ۲۰۰۷ انجام شد، دانشگاه سکرمنتو در رده پنجاه و هفتم بهترین دانشگاه‌های غرب آمریکا قرار گرفت.این دانشگاه شامل دانشکده های ادبیات،مهندسی کامپیوتر و علوم رایانه ؛علوم طبیعی و ریاضی و مطالعات علوم اجتماعی می باشد.دانشگاه ایالتی ساکرامنتو در بخش رشته علوم زیستی بیش از 1500 دانشجو و حسابداری بیش از 1200 دانشجو را پذیرش کرده است.این دانشگاه با 2700 دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است.این دانشگاه تنها دانشگاه کالیفرنیا است که در مطالعات ناشنوایان مدرک کارشناسی ارائه می دهد.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو :( California State University, San Bernardino) که در سال ۱۹۶۵ در «سن برناردینو» کالیفرنیا تأسیس گردیده است یکی از مجموعه مراکز آموزشی دولتی ایالت کالیفرنیا می‌باشد و همچنین بزرگترین دانشگاه در «سن برناردینو» محسوب می‌گردد. سالانه بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو جدید در این دانشگاه مشغول تحصیل می‌شوند.این دانشگاه شامل دانشکده های هنر و ادبیات،دانشکده بازرگانی و مدیریت دولتی؛ دانشکده علوم طبیعی،دانشکده علوم اجتماعی رفتاری می باشد.
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن مارکوس :( California State University, San Marcos) یک دانشگاه عمومی است که در سن مارکوس در شمال شهر «سن دییگو» ایالت کالیفرنیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۸۹ تأسیس گردید و اولین گروه دانشجویان در سال ۱۹۹۰ وارد دانشگاه شدند. دانشگاه دارای ۴۴ رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و ۱۰ رشته تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دارای یک رشته در مقطع دکترا می‌باشد. این دانشگاه شامل دانشکده های علوم و ریاضیات، دانشکده علوم انسانی، هنر و بهداشت و خدمات انسانی می باشد.
این دانشگاه چهار کالج دارد:

دانشکده مدیریت کسب ‌وکار سه بخش: حسابداری و امور مالی؛ سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریت عملیات؛ مدیریت و بازاریابی
دانشکده علوم و ریاضیات شش بخش : علوم زیستی، بیوتکنولوژی؛ شیمی و بیوشیمی؛ علوم کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی؛ ریاضیات؛ فیزیک
کالج علوم انسانی، هنر، رفتاری و علوم اجتماعی یازده بخش: انسان‌شناسی، ارتباطات، تاریخ، مطالعات لیبرال، فلسفه؛ علوم سیاسی؛ روانشناسی؛ جامعه‌شناسی، هنرهای بصری و هنرهای نمایشی؛ مطالعات زنان
دانشکده آموزش، بهداشت و خدمات انسانی دو دانشکده: دانشکده پرستاری و دانشکده آموزش

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، استنیسلاس : (California State University, Stanislaus) در سال ۱۹۵۷ تأسیس گردیده است و جزو ده دانشگاه اول در فهرست دانشگاه‌های غرب آمریکا است که به وسیله مجله «نیوز و وورد» شناخته شده است .این دانشگاه دانشکده های هنر و ادبیات،دانشکده بازرگانی و مدیریت دولتی،علوم طبیعی و دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری را شامل می شود.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در هامبولت : (Humboldt State University) در 449 کیلومتری شمال سانفرانسیکو قرار دارد. محل اصلی دانشگاه در کنار جنگل« رد وود »و مشرف به «آرکاتا بی» می‌باشد و به همین لحاظ دارای زیبایی‌های طبیعی منحصربه‌فردی می‌باشد .این دانشگاه شامل دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی, دانشکده علوم و منابع طبیعی، دانشکده مطالعات حرفه ای می باشد.

دانشگاه ایالتی سن دییگو :( San Diego State University) در سال ۱۸۹۷ تأسیس شد، این دانشگاه از اعضای دانشگاه ایالتی کالیفرنیا به حساب می‌آید. این دانشگاه با مساحتی برابر با ۱۸۰ هکتار در شهر سن دییگو واقع شده‌است. تقویم آموزشی این دانشگاه بر اساس ۴-۱-۴ است. دانشگاه ایالتی سن دییگو در نسخه بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های ملی ۲۰۱۸, در رتبه ۹۰ قرار دارد. این دانشگاه از سال ۲۰۰۵ بیش از ۶۵ دانشجو را بورسیه تحصیلی کرده‌است. این دانشگاه دارای هفت عضو هیئت علمی و ۹۱ دانشجو بود . در سال ۱۹۲۳، دانشگاه عادی سن دیگو به عنوان "کالج معلمان ایالتی سن دیگو " تاسیس شد که شامل یک موسسه آموزشی 4ساله بود.این دانشگاه شامل دانشکده های هنر و ادبیات، تجارت،آموزش؛ مهندسی، بهداشت وخدمات انسانی، مطالعات حرفه ای هنرهای زیبا، دانشکده تحصیلات تکمیلی بهداشت عمومی می باشد.

دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو :( San Francisco State University) از دانشگاه‌های آمریکا و در مرکز شهر سان فرانسیسکواز ایالت کالیفرنیا واقع است.این دانشگاه شامل دانشکده های هنرهای خلاق،مطالعات قومی، بهداشت و علوم اجتماعی، و علوم و مهندسی است.از جمله مهم ترین رشته های دوره کارشناسی: مدیریت کسب و کار، زیست شناسی، مهندسی،انگلیسی، مطالعات ارتباطات ،روانشناسی، مطالعات جنایی و جامعه شناسی و سینما است.
دانشگاه ایالتی سن‌خوزه : (San José State University)در سال۱۸۵۷ توسط جورج دبلیو بوش تأسیس شده و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آمریکاست و در جنوبی‌ترین نقطه منطقه خلیج سانفرانسیسکو واقع شده‌است. این دانشگاه یکی از اعضای سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است و قدیمی‌ترین مؤسسه عمومی آموزش عالی در ساحل غربی آمریکا به‌شمار می‌رود.
این دانشگاه در مرکز شهر سن‌خوزه قرار دارد و مساحت پردیس آن ۰٫۶۲ کیلومتر مربع است و هم‌اکنون تقریباً ۳۳٬۰۰۰ دانشجو در ۱۳۰ رشته مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در آن تحصیل می‌کنند.
نکته قابل توجه در مورد دانشجویان این دانشگاه این است که از تفاوت نژادی زیادی بین دانشجویان برخوردار است به‌طوری‌که دانشجویان زیادی با ریشه آسیایی یا آمریکای لاتین در آن دیده می‌شود. این دانشگاه همچنین بالاترین آمار دانشجویان خارجی تحصیلات تکمیلی را در ایالات متحده آمریکا داراست.
محبوبترین رشته‌های کارشناسی این دانشگاه، بازرگانی، مهندسی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، پرستاری، روانشناسی، مطالعات حقوق مدنی، زیست‌شناسی، حرکت‌شناسی، روزنامه‌نگاری و علوم رایانه است. محبوبترین رشته‌های تحصیلات تکمیلی نیز مهندسی، علوم اطلاعات و کتابداری، آموزش و علوم اجتماعی است.
این دانشگاه مدعیست که در زمینه تأمین نیروی کار در رشته‌های مهندسی، علوم رایانه و بازرگانی برای شرکت‌های دره سیلیکون بیشترین سهم را در بین کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دارد و در بین دانشگاه‌های سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا بیشترین کمک مالی را نیز از خارج از دانشگاه دریافت کرده‌است. در سال 2018 رشته های مهندسی نرم افزار،مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، هوانوردی، مدیریت حمل و نقل و هواشناسی به عنوان رشته های دانشگاهی تثبیت شد.
بر اساس آخرین رتبه‌بندی (۲۰۱۲) مجله اخبار آمریکا و گزارش جهان دانشکده مهندسی این دانشگاه رتبه هفتم را میان تمام دانشکده‌های مهندسی امریکایی‌ای که فقط در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرند داراست و در میان تمام دانشگاه‌های آمریکا، رتبه ۲۷ را داراست (در بین ۱۹۳ دانشکده مهندسی).
دانشگاه ایالتی سونوما در کالیفرنیا :( Sonoma State University) یک دانشگاه عمومی است که در «رانرت پارک» کالیفرنیا و به فاصله یک ساعتی در شمال «سانفرانسیسکو» واقع شده است. این دانشگاه یکی از کوچکترین مراکز آموزشی ایالتی کالیفرنیا محسوب می‌گردد. در این مرکز در ۶۵ رشته تحصیلی مدرک تحصیلی مقطع «لیسانس» و «فوق لیسانس» ارائه می‌شود. از جمله دانشکده های این دانشگاه دانشکده هنر و علوم انسانی؛ دانشکده اقتصاد، دانشکده آموزش؛ دانشکده علوم و فن آوری و دانشکده علوم اجتماعی می باشد.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی مشهور به دانشگاه برکلی :( University of California, Berkeley) دانشگاهی دولتی در شرق خلیج سان‌فرانسیسکو و در شهر برکلی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه که در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده‌است، دانشگاهی در سیستم دانشگاه‌های کالیفرنیا است. رتبه‌بندی یو اس نیوز این دانشگاه را چهارمين دانشگاه آمریکا می‌داند . این دانشگاه حاصل ادغام دو دانشگاه قدیمی در سال ۱۸۶۸ در اوکلند کالیفرنیا است ترجمه شعار این دانشگاه «بگذار نور بیاید» است. این دانشگاه در دهه۱۹۶۰ برای تظاهرات آزاد (که توسط دانشجویان رهبری می‌شد) و مخالفت برای جنگ در ویتنام معروف شد. برکلی از اعضای انجمن دانشگاه‌های آمریکایی است و در طی سال‌ها هزینه‌هایی به فعالیت‌های پژوهشی و عملی مختلف اختصاص داده است.

برکلی بیشتر دارای رشته‌های مختلفی در مقطع لیسانس بوده و در مقطع دکترا کمی محدودتر است. برنامه دانشگاه به صورت نیم سال تحصیلی :(semester) تعریف شده‌است. در مجموع برکلی دارای صد و شش رشته در مقطع لیسانس، هشتاد و هشت رشته در مقطع فوق لیسانس و نود و هفت رشته در مقطع دکترا است . در سال تحصیلی ۱۴–۲۰۱۳ دانشگاه ۷۵۶۵ لیسانسه و ۹۳۰ مدرک دکترا صادر کرد. مهم ترین دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
• دانشکده شیمی
• دانشکده مهندسی
• دانشکده طراحی محیط زیست
• دانشکده منابع طبیعی
• دانشکده روزنامه‌نگاری
• دانشکده بازرگانی

• دانشکده سیست عمومی
• دانشکده اطلاعات
• دانشکده حقوق
• دانشکده بهداشت
• دانشکده زیست
• دانشکده رفاه اجتماعی
قابل ذکر است که برکلی منحصرا دارای دانشکده پزشکی نیست ولی همراه با دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، به صورت مشترک، برنامه‌ای پزشکی را، نزدیک محل خود دانشگاه برکلی، اداره می‌کند.


مقطع کارشناسی:
محبوب‌ترین رشته‌ها در مقطع کارشناسی در دانشگاه برکلی مهندسی برق، کامپیوتر، علوم سیاسی، زیست ملکولی، علوم طبیعی و اقتصاد است.. نمرات درسی در دانشگاه برکلی به صورت ۵ حرف (A, B, C, D, F) بوده و دانشجویان ملزم به دادن امتحان میان ترم هستند.

مقطع کارشناسی ارشد و دکترا:
در برکلی، راهیابی از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد غیرمتمرکز است و متقاضیان مستقیم به دانشکده مورد نظر خود ثبت نام می‌کنند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۲، ۸۸۷ مدرک دکترا و ۲۵۰۶ مدرک فوق لیسانس صادر کرد. اکثراً دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توسط کمک هزینه‌های تحصیلی، همکاری آموزشی و پژوهشی پشتیبانی می‌شوند. در سال ۲۰۱۰، شورای ملی پژوهش ایالات متحده آمریکا، دانشگاه برکلی را در رتبه اول بر اساس بیشترین تعداد برنامه در مقطع دکترا که به عنوان بهترین در آمریکا انتخاب شدند قرار داد. برنامه‌های دکترا دانشگاه برکلی که رتبه اول را دریافتند عبارت بودند از: کشاورزی و منابع اقتصاد، فیزیک نجومی، شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم کامپیوتر، انگلیسی، اپیدمیولوژی، جغرافیا، زبان آلمانی، ریاضیات، مهندسی مکانیک، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، ژنتیک، ژنومیکس، و توسعه، فیزیک، زیست‌شناسی گیاهی، و علوم سیاسی.

سالانه ده‌ها هزار دانش آموز به این دانشگاه درخواست تحصیلی می‌فرستند. این دانشگاه اولویت و سهمیه بسیار بیشتری به دانش آموزانی که ساکن کالیفرنیا بوده و از درون کالیفرنیا درخواست می‌کنند می‌دهد. سیستم دانشگاه کالیفرنیا طبق قوانینی که وضع کرده‌است، به دانش آموزانی که از داخل ایالت کالیفرنیا به این دانشگاه تقاضا میدهند شانس بسیار بالاتری برای قبولی نسبت به دانش آموزانی که از خارج ایالت کالیفرنیا درخواست می‌کنند می‌دهد . قابل ذکر است که بر اساس آماری که سالیانه از این دانشگاه منتشر می‌شود، میانگین نمرات دانش آموزان متقاضی خارج از کالیفرنیا بسیار بالاتر از متقاضیان درون ایالتی است، با این حال شانس قبولی بسیار پایین‌تری نسبت به دانش آموزان درون ایالتی دارند. برکلی جزء شش دانشگاه برتر جهان در رده بندی جهانی معرفی شده است.برکلی 106 رشته در مقطع کارشناسی و 88 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد.از جمله رشته های اصلی ارائه شده در این دانشگاه ،رشته های مهندسی برق و علوم کامپیوتر، علوم سیاسی، بیولوژی مولکولی و علوم محیطی و اقتصاد می باشد.

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس :( University of California Davis) از معتبرترين دانشگاه‌های آمریکا به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر دیویس در نزدیکی شهر ساکرامنتو از ایالت کالیفرنیا واقع است. پردیس این دانشگاه با دارا بودن مساحتی حدود ۲۱۰۰ هکتار، دومین پردیس بزرگ دانشگاه‌های کالیفرنیا بعد از دانشگاه کالیفرنیا، مرسد است. دانشگاه کالیفرنیا در دیویس هم‌چنین پس از لس‌آنجلس و برکلی بیشترین تعداد پذیرش دانشجو را دارا است.این دانشگاه دانشکده های کشاورزی و علوم محیطی،علوم زیستی، مهندسی،و ادبیات را شامل می شود.

دانشگاه کالیفرنیا در ارواین : (University of California, Irvine) مشهور به UCI، از معتبرترین دانشگاه‌های ایالت متحدهآمریکا به حساب می‌آید . این دانشگاه در جنوب شهر لس آنجلس از ایالت کالیفرنیا واقع است و در ۴۵ رشته دکترا ارائه می‌دهد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که 87 مدرک لیسانس و 129 مدرک فوق لیسانس ارائه می دهد.از جمله دانشکده های این دانشگاه دانشکده هنر، علوم زیستی،مهندسی، علوم کامپیوتر،مطالعات استراتژیک، حقوق،پزشکی، پرستاری، داروسازی؛فیزیک، اکولوژی اجتماعی و علوم اجتماعی می باشد.

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس : (University of California, Los Angeles) مشهور به یوسی‌ال‌ای:( UCLA) از دانشگاه‌های تحقیقاتی-عمومی آمریکا به‌شمار می‌آید. این دانشگاه در ناحیه وست وود شهر لس‌آنجلس از ایالت کالیفرنیا واقع است. این دانشگاه ۳۳۷ رشته تحصیلی را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند و با پذیرش ۲۹۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی بیشترین تعداد ثبت نام دانشجو را در ایالت کالیفرنیا دارد. بعلاوه، این دانشگاه بیشترین تعداد متقاضی پذیرش را در میان دانشگاه‌های دنیا در پاییز سال ۲۰۱۴ داشته‌است. دانشکده های مقطع کارشناسی در این دانشگاه ،دانشکده ادبیات و علوم، دانشکده مهندسی، هنر و معماری،موسیقی، فیلم و تلویزیون و دانشکده پرستاری می باشد.


دانشگاه کالیفرنیا، مرسد :( University of California, Merced) دهمین و جدیدترین موسسه آموزشی ایالت کالیفرنیا می‌باشد که در «سن ژاکلین» در «مرسید» بوده و اولین دانشگاه تحقیقاتی است که در قرن بیست و یکم ساخته شده است.این دانشگاه شامل سه دانشکده مهندسی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی،انسانی و هنری است. که از جمله رشته های ارائه شده در دانشگاه رشته های علوم زیستی و کاربردی،روانشناسی؛ علوم اجتماعی و شناختی،ریاضیات کاربردی و مهندسی زیستی می باشد. مرسد در سال ۲۰۱۹ در فهرست "بهترین دانشگاه‌های ملی" کالیفرنیا قرار گرفته و همچنین رتبه چهل و سوم در این فهرست را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید :( University of California, Riverside) از دانشگاه‌های ایالتی آمریکا، و در شرق کلان شهر لس‌آنجلس بزرگ دربر اساس رتبه بندی تایمز، این دانشگاه ۷۷ امین دانشگاه برتر جهان در رشته‌های مهندسی است. بر اساس رتبه بندی us news، این دانشگاه ۶۹ امین دانشگاه برتر آمریکا در رشته‌های مهندسی است. ناحیه ریورساید از ایالت کالیفرنیا واقع است.این دانشگاه شامل دانشکده های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی است.

دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو : (University of California, San Diego) از دانشگاه‌های ایالتی آمریکا به حساب می‌آید. این دانشگاه در محله لاهویا شهر سن دییگو از ایالت کالیفرنیا واقع است.دانشگاه سن دیگو دانشکده های مدیریت،پزشکی و داروسازی را شامل می شود.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه به افتخار دکتر سوس نامگذاری شده‌است. مساحت این دانشگاه حدود ۸۶۶ هکتار در نزدیکی اقیانوس آرام، است که پردیس اصلی در حدود ۴۶۶ هکتار می‌باشد. دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در سال ۱۹۶۰ در نزدیکی مؤسسه اقیانوس‌شناسی Scripps تأسیس شده‌است و در بین ۱۰ دانشگاه با قدمت کالیفرنیا در رتبه هفتم قرار دارد و بیش از ۲۰۰ برنامه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد. در سال ۲۰۱۹ تعداد کل دانشجویان این دانشگاه ۳۳۹۳۵ اعلام شده‌است که از این میان ۸۱ درصد آن را دانشجویان دوره کارشناسی و ۱۹ درصد را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند. تا اوت ۲۰۱۸، اساتید، محققان و فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو موفق به کسب ۲۰ جایزه نوبل، ۳مدال فیلدز، ۸ مدال ملی علوم آمریکا، ۸ فلوشیپ مک آرتور و ۲ جایزه پولیتزر شده‌اند. علاوه براین در حال حاضر ۲۹ استاد این دانشگاه در آکادمی ملی مهندسی آمریکا،۷۰ استاد در آکادمی ملی علوم آمریکا، ۴۵ استاد در انستیتو پزشکی و ۱۱۰ استاد در آکادمی ملی علوم و هنر آمریکا عضو هستند.
دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو : (University of California, San Francisco) از معتبرترین دانشگاه‌های علوم پزشکی آمریکا و جهان به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر سانفرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است.دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو منحصر به فرد بوده و در آن تنها تحقیقات پزشکی و بیمار محور در دانشکده های پزشکی، داروسازی و پرستاری انجام می شود.این دانشگاه برای شکل دهی و ایجاد نوآوری در تحقیقات پزشکی به عنوان دانشگاه خدمات عمومی و مراقبت از بیمار شناخته شده است. این دانشکده دارای 31 عضو آکادمی ملی علوم ،69 عضو انستیتو پزشکی و 3 عضو آکادمی علوم و هنر است.این دانشگاه در میان دانشکده های پزشکی تحقیق محور در ایالات متحده رتبه پنجم را کسب کرده است و در سال ۲۰۱۶ با رتبه ششم در میان دانشکده‌های پزشکی در جهان توسط رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان (پزشکی بالینی، ۲۰۱۶)رتبه‌بندی شد.


دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا :( University of California, Santa Barbara) یک دانشگاه پژوهشی عمومی و یکی از ده پردیس اصلی سیستم دانشگاهی کالیفرنیا است.که در سال 1944 به داانشگاه کالیفرنیا پیوست. و سومین دانشگاه بزرگ آموزش عمومی در این سیستم است. این دانشگاه در محلی ۴۱۴ هکتاری در گولیتا، کالیفرنیا، ایالات متحده در ۸ مایلی سانتا باربارا و ۱۰۰ مایلی شمال غرب لس آنجلس واقع است. این دانشگاه یکی از لیگ آیوی عمومی است. پنج تن از برندگان جایزه نوبل در رشته‌های فیزیک و شیمی و اقتصاد عضو هیئت علمی این دانشگاه بوده‌اند. در سال ۲۰۱۹ در رده‌بندی دانشگاهی دانشگاه‌های جهان رتبه ۵۲ را کسب کرد. این دانشگاه یک دانشگاه جامع دکتراست که 87 مدرک لیسانس و 55 مدرک کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.این دانشکده شامل 6برنده جایزه نوبل ، 39 عضو آکادمی ملی علوم،27 عضو آکادمی ملی مهندسی، و 34 عضو آکادمی علوم و هنر آمریکاست.این دانشگاه شامل دانشکده های مهندسی، علوم و ادبیات و مدیریت علوم محیطی می باشد.

دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز :( University of California, Santa Cruz) از دانشگاه‌های ایالتی آمریکا، و در غرب شهر سان فرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است. این محوطه که ۷۵ مایل )۱۲۰ کیلومتری( جنوب سان‌فرانسیسکو در لبه جامعه ساحلی سانتا کروز واقع شده‌است، در( ۲،۰۰۱ هکتار (۸۱۰ هکتار تپه‌های جنگلی می باشد؛ که مشرف به اقیانوس آرام و خلیج مونتری است.رشته های مقطع کارشناسی در این دانشگاه ادبیات و هنر،اقتصاد، مدیریت کسب و کار،بیولوژی مولکولی و سلولی و روان شناسی می باشند .


دانشگاه های خصوصی ایالت کالیفرنیا:


دانشگاه استنفورد : ( Stanford University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در استنفورد، در نزدیکی شهرسانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ به دست لیلند استنفورد و همسرش ساخته شد و در سال ۱۸۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد.
این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است. دانشگاه استنفورد بر اساس آخرین رتبه‌بندی تایمز، در هر دو زمینه علوم انسانی و مهندسی، برترین دانشگاه جهان است. همچنین این دانشگاه با ضریب پذیرش ۴٫۷٪، به عنوان رقابتی‌ترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود در واقع ورود به استنفورد از هر دانشگاهی در جهان سخت تر است. رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب به دانشگاه‌های هاروارد و MIT اختصاص دارند.
فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد شمار زیادی از شرکت‌های بسیار موفق بین‌المللی از جمله گوگل، یاهو، اینستاگرام، نایک و… را تأسیس کرده‌اند. گردش مالی شرکت‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تأسیس شده‌اند سالانه ۲٫۷ تریلیون دلار، معادل دهمین اقتصاد قدرتمند جهان است. شصت برنده جایزه نوبل و هفت برنده مدال فیلدز از جمله دانشجویان، استادان یا کارکنان دانشگاه استنفورد بوده‌اند.

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی) : (University of Southern California مشهور به یو.اس.س (USC)، از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و یکی از بزرگ‌ترین مراکز دانشگاهی-تحقیقاتی خصوصی پیشرو در جهان به‌شمار می‌آید. این دانشگاه که پیشرو در رشته‌های فیلم، موسیقی، مهندسی، معماری، بازرگانی و ام. بی. ای. است، در مرکز شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. یو.اس.سی. که قدیمی‌ترین دانشگاه تحقیقاتی-خصوصی کالیفرنیا به‌شمار می‌آید، در سال ۱۸۸۰ میلادی (۱۲۵۹ ه.ش.) بنیان‌گذاری شده‌است. در سال‌های اخیر، این دانشگاه به سرعت در حال توسعه بوده. از بخش‌های جدید می‌توان از دانشکده رقص کافمن، ساختمان فرتیتا در دانشکده علوم بازرگانی مارشال و ساختمان جدیدِ ارتباطاتِ اننبرگ نام برد. همچنین، مرکز علوم زیستی مایکلسون و دهکده بزرگِ USC از جمله بزرگترین ساخت و سازها در جنوب لس آنجلس به‌شمار می آیند که در پاییز سال ۲۰۱۷ به بهره‌برداری رسیدند.
در سال ۲۰۱۵، از ۱۹،۰۰۰ تن دانشجوی کارشناسی و ۲۴،۰۰۰ تن دانشجوی ارشد و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ثبت نام به‌عمل آمد و ۵،۳۸۵ مدرک لیسانس و ۹،۲۴۸ مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر اعطا شد.

دانشگاه سان فرانسیسکو :( University of San Francisco) از دانشگاه‌های آمریکا و در مرکز شهر سان فرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است.این دانشگاه در رشته های مدیریت MBA ، مدیریت دولتی ،مدیریت کارآفرینی و توسعه سازمان مدرک ارائه می دهد.

دانشگاه ردلندز : (University of Redlands) یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در کشور ایالات متحده آمریکا است که در شهر ردلندز ایالتکالیفرنیا، واقع شده‌است.. این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ در زمینی به مساحت ۶۵ هکتار احداث و علاوه بر آن در شهرهای بربنک، کالیفرنیا، تمکیولا، رنکو کوکومانگو، ریورساید، سن دیگو نیز پردیس‌های جداگانه ای را اداره می‌نماید.
دانشکده‌های علوم و هنر، علوم آموزشی، دانشکده بیزنس، دانشکده موسیقی و دانشکده مطالعات تکمیلی از جمله دانشکده‌های این دانشگاه می‌باشند. همچنین، مؤسسه مطالعات تحلیلی اقتصاد منطقه ای (ISEA). مرکز بررسی اختلالات ارتباطی تروزدیل، مرکز GIASB و مرکز مطالعات علوم مهندسی و محیط زیست ستافر:( Stauffer Center for science, Mathematics and Environmental Studies) نیز تعدادی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه می‌باشد. مؤسسه فناوری کالیفرنیا :( California Institute of Technology) مشهور به CalTech دانشگاهی است خصوصی، تحقیقاتی و معتبر که در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد. این مؤسسه ۲۱۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند. آزمایشگاه پیشرانه جت که متعلق به ناسا می‌باشد تحت اداره این دانشگاه می‌باشد.
سای-آرک :( Southern California Institute of Architecture) یک مؤسسه آموزشی مستقل است که در سال ۱۹۷۲ توسط «ری کاپی» تأسیس گردید. این مؤسسه دارای مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری است. سای-آرک ابتدا در «سانتامونیکا» قرار داشت و پس از آن در سال ۱۹۹۰ به محل دیگری از شهر «لس‌آنجلس» که بین محله‌های «مارینادل‌ری»، «وسچستر»، «کالورسیتی» و «پلایاویستا» قرار داشت، منتقل شد. مؤسسه یک بار دیگر در سال ۲۰۰۰ به محل دیگری از شهر «لس‌آنجلس» تغییر مکان داد که محل فعلی مؤسسه است.

آشنایی با ایالت کلرادو Colorado

کلرادو از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا است که اکثر کوه ‌های سنگی جنوبی را از قبیل بخش شمال شرقی فلات کلرادو و کناره غربی دشت بزرگ احاطه می‌کند. پایتخت و شهر مهم آن دنور است که پرجمعیت‌ترین شهر کلرادو به حساب می‌آید. کلرادو همچنین از ایالت‌های غرب آمریکا محسوب می شود. کلرادو توسط وایومینگ از شمال، نبراسکا از شمال شرقی، کانزاس از شرق، اکلاهما از جنوب شرق، نیومکزیکو از جنوب، یوتا از غرب و آریزونا از جنوب غربی مرز بندی شده‌است. کلرادو عمدتاً به واسطه منظره کوه‌ها، جنگل‌ها، دشت‌ها، تپه‌ها، دره‌ها، فلات‌ها، رودخانه‌ها و زمین‌های کویری اش شناخته می‌شود . این ایالت دارای تعداد قابل‌توجهی از کشورهای آسیایی - آمریکایی، چینی، فیلیپینی، کره‌ای، جنوب شرقی آسیا و ژاپنی است. بیش‌ترین جمعیت آمریکا در جنوب و جنوب شرقی دنور، و همچنین در جنوب غربی دنور یافت می‌شود. منطقه کلانشهر دنور با توجه به مسائل سیاسی و نگرانی‌های زیست ‌محیطی، منطقه ای لیبرال درنظرگرفته شده است.

تاریخ:
امپراتوری اسپانیا پیش از دخالت آمریکا در این منطقه، کلرادو را به عنوان بخشی از استان جدید مکزیک اعلام کرد. آمریکا یک ادعای ارضی برای کوه‌های شرقی راکی با خرید لوییزیانا از فرانسه در سال ۱۸۰۳ به دست آورد. این ادعای آمریکا در تضاد با ادعای اسپانیا در حوزه رودخانه بزرگ آرکانزاس به عنوان منطقه تجاری انحصاری ایالت سانتافه در Nuevo مکزیک است. قلمرو کلرادو در تاریخ‌های ۲۸ فوریه ۱۸۶۱ تعیین شد و در ۱ آگوست ۱۸۷۶، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، یولیسیز سایمن گرانت بیانیه ۲۳۰ که کلرادو را به عنوان سی و هشتمین ایالت از ایالات متحده آمریکا می‌داند، امضا کرد.
جمعیت:
کلرادو از لحاظ وسعت هشتمین ایالت و از نظر جمعیت بیست و یکمین ایالت پرجمعیت از ایالت‌های ایالات متحده آمریکا می‌باشد. اداره آمار ایالات متحده آمریکا جمعیت کلرادو را در تاریخ ۱ ژولای ۲۰۱۶، ۵٬۵۴۰٬۵۴۵ نفر تخمین زد که نسبت به سرشماری ۲۰۱۰ ایالات متحده آمریکا رشد ۱۰٫۱۷٪ داشته‌است. جمعیت نسبتا بزرگی از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در Colorado اسپرینگز در شرق و جنوب شرقی این شهر یافت می‌شوند.
در سال ۲۰۰۶ تعداد 70.331تولد در کلورادو به ثبت رسید. در سرشماری سال ۲۰۱۰، Colorado بیش‌ترین درصد اسپانیولی )۲۰.۷ (%درصد را در آمریکا پس از نیومکزیکو )۴۶.۳ %،( کالیفرنیا )۳۷.۶ %) آریزونا (۲۹.۶ %،) نوادا (۲۶.۵ (%، و فلوریدا )۲۲.۵ %)را دارا است. کلرادو دارای بیش‌ترین درصد آمریکایی‌ها ، پس از نیومکزیکو، کالیفرنیا، تگزاس، آریزونا و نوادا است.


دانشگاه ایالتی کلرادو در فورت کالینز :( Colorado State University-Fort Collins) که به اختصار با نماد سی. اس. یو (CSU) نیز از آن یاد می‌شود، یک دانشگاه عمومی و پژوهش‌محور واقع در فورت کالینز در ایالت کلرادو آمریکا است. این دانشگاه، دانشگاه رسمی ایالت کلرادو است که بر اساس سیاست‌های اهدای زمین از سوی دولت آمریکا برای فعالیت‌های آموزشی تأسیس شده است و برترین دانشگاه در میان سایر دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی ایالت کلرادو به شمار می‌رود. این دانشگاه در ابتدا به صورت دانشکده کشاورزی کلرادو در سال ۱۸۷۰ تأسیس شد؛ شش سال پیش از آن که کلرادو به صورت ایالتی مستقل در آید. این دانشکده یکی از ۶۸ دانشکده‌ای بود که بر اساس قوانین «تخصیص زمین برای احداث مراکز دانشگاهی» در سال ۱۸۶۲ که به قوانین Morrill Act مشهور است، بنا نهاده شد. نخستین ورودی‌های این دانشکده در سال ۱۸۷۹ وارد این دانشکده شدند.
بر اساس آمارها از آخرین وضعیت ثبت نام دانشجویان، حدود ۳۷۰٬۰۰۰ دانشجو شامل دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های دانشگاه و سایر دانشجویان در این دانشگاه حضور دارند. این دانشگاه دارای ۱٬۵۴۰ عضو هیئت علمی در قالب هشت دانشکده و ۵۵ گروه آموزشی است. دوره آموزش کارشناسی در ۶۵، دوره کارشناسی ارشد در ۵۵ و دوره دکتری تخصصی در ۴۰ رشته در این دانشگاه وجود دارد. همچنین یک دوره حرفه‌ای تحصیلی در رشته دامپزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا :( United States Air Force Academy) از برجسته‌ترین دانشگاه‌های نظامی ایالات متحده است و در کلرادو سپرینگز در آمریکا واقع است.

دانشگاه کلرادو بولدر : (University of Colorado Boulder). دانشگاه کلرادو در شهر بول در ایالت کلرادو در ایالات‌متحده آمریکا واقع شده‌است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات‌متحده آمریکا بوده و پنج ماه قبل از اینکه کلرادو در سال ۱۸۷۶ به اتحادیه بپیوندد تاسیس شد. ۴ برنده جایزه نوبل در رشته فیزیک و یک برنده جایزه نوبل در رشته شیمی از امتیازات این دانشگاه می‌باشد. همکاری دانشکده فیزیک (رتبه ۱ در فیزیک اتمی) با مؤسسه ملی فناوری و استانداردها و دانشکده مهندسی هوافضا (رتبه ۹) با ناسا این دانشکده‌ها را به یکی از دانشکده‌های پیشرو در تولید علم در دنیا تبدیل ساخته‌است.
دانشگاه کلرادو شمالی : (University of Northern Colorado) یک دانشگاه آموزشی عالی و تحقیقاتی است که در «گریلی» کلرادو واقع شده‌است. این دانشگاه در سال 1889 با عنوان «مدرسه تربیت معلم کلرادو» تأسیس گردید و دارای سابقه‌ای طولانی و جدی در امر آموزش معلمان می‌باشد این دانشگاه سومین مرکز تربیت معلم دولتی در ایالت کلرادو می‌باشد.در سال 1970 با تصویب قطعنامه‌ای نام «مدرسه» به «دانشگاه کلرادو شمالی» تغییر یافت.

آشنایی با ایالت نوادا Nevada

نوادا ایالتی است در غرب آمریکا. این استان هم‌مرز با اورگون در شمال غربی، آیداهو تا شمال شرقی، کالیفرنیا تا غرب، آریزونا، و یوتا تا شرق است. نوادا هفتمین کشور پرجمعیت و نهمین ایالت پرجمعیت آمریکا است. ساختار زمین‌شناسی این ایالت از دشت‌ها، کوه‌ها و دره‌های تشکیل شده‌است. مرکز آن کارسون‌سیتی و بزرگ‌ترین شهر آن لاس وگاس است. نوادا دو میلیون و ۸۳۹ هزار نفر جمعیت دارد.

تاریخ:
پیش از آمدن اروپایی‌ها به این منطقه، سرخ‌پوستان قبایل پایوتی، شوشونی و واشو در سرزمین کنونی نوادا سکونت داشتند. نخستین کاشفان اروپایی که به این منطقه آمدند اسپانیایی بودند. آن‌ها این ناحیه را نوادا نامیدند که در زبان اسپانیایی به معنای «برفی» است و علت آن برف‌گیر بودن کوهستان‌های این ناحیه در زمستان بود.
ناحیه نوادا بخشی از قلمرو اسپانیای جدید شد و سپس با استقلال مکزیک در سال ۱۸۲۱، نوادا نیز بخشی از مکزیک را تشکیل داد. پس از پیروزی ایالات متحده در جنگ آمریکا و مکزیک، ایالات متحده منطقه نوادا را در سال ۱۸۴۸ ضمیمه خود کرد و تقسیمات کشوری در سال ۱۸۵۰ آن را بخشی از قلمرو یوتا به‌شمار آورد. کشف نقره در رگه کامستاک در سال ۱۸۵۹ باعث مهاجرت زیاد جمعیت به نوادا شد و این امر جدایی از یوتا و ایجاد قلمروی جدای نوادا در سال ۱۸۶۱ را در پی داشت. در ۳۱ اکتبر ۱۸۶۴ نوادا به عنوان سی‌وششمین ایالت آمریکا به‌رسمیت شناخته شد.


جمعیت:
اداره آمار ایالات ‌متحده آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت نوادا در ۱ جولای ۲۰۱۸ با ۶۱،۹۸۷ ، ۲.۱۰ % و طبق سرشماری سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۲.۳۶% بیشترین میزان افزایش را داشته است. در سرشماری سال ۲۰۱۰، ۶.۹ درصد از جمعیت این کشورزیر ۵ سال ۲۴.۶ درصد زیر ۱۸ سال و ۱۲.۰ درصد بیشتر از ۶۵ سال یا بزرگ‌تر گزارش شدند. زنان حدود ۴۹.۵ درصد از جمعیت نوادا را در این سال تشکیل داده اند.سرشماری سال 2010 نشان می دهد که میزان تولد در نوادا 222.508 و میزان مرگ و میر134.927 بوده است.

آشنایی با ایالت نیومکزیکو New Mexico

نیومکزیکو از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا است. نیومکزیکو پنجمین ایالت بزرگ آمریکا از نظر مساحت است. مرکز آن شهرسنتافه است که در سال ۱۶۱۰ به عنوان پایتخت مکزیک تاسیس شد و بزرگ‌ترین شهر آن البوکرکی است. که خود به عنوان استانی از اسپانیا در سال ۱۵۹۸ تاسیس شد. این ایالت یکی از ایالات کوهستانی است و دارای چهار ناحیه Corners با یوتا، کلرادو و آریزونا است؛ ایالات همسایه آن اوکلاهما را به شمال شرقی، تگزاس به شرق - جنوب شرقی، و ایالت‌های مکزیک از Chihuahua تا جنوب و سونورا از جنوب غربی متصل می‌کند. این استان با مساحت کل ۳۱۴،۹۲۰ کیلومتر مربع پنجمین و ششمین کشور پرجمعیت در بین ۵۰ ایالت است.

جمعیت:
۶۸٫۴ درصد از مردم این ایالت سفیدپوست هستند. مردم سفیدپوست غیراسپانیایی‌تبار ۴۰٫۵ درصد از جمعیت ایالت را تشکیل می‌دهند. هیسپانیک‌ها اسپانیایی‌تباران آمریکا ۴۶٫۳ درصد از جمعیت نیومکزیکو هستند و ۹٫۴ درصد نیز سرخ‌پوست هستند. . با این حال ۸۲ درصد از جمعیت ایالت، انگلیسی‌زبان هستند و تنها ۲۸ درصد از مردم ایالت در خانه به اسپانیایی و ۴ درصد به زبان سرخ‌پوستی ناواهو صحبت می‌کنند .جمعیت این ایالت دو میلیون و صد هزار نفر است و بیشتر مردم آن در امتداد رودخانه ریو گرانده زندگی می‌کنند. از جمعیت ساکن در این ایالت ۵۱.۴ % در نیومکزیکو به دنیا آمده‌اند، ۳۷ / ۳۷ % در کشورهای مختلف آمریکا متولد شده‌اند و ۱.۱ % در پورتوریکو، مناطق جزیره آمریکا متولد شده اند. اداره آمار آمریکا تخمین زده‌است که ۴۸ درصد از کل جمعیت سال ۲۰۱۵ را اسپانیایی یا لاتینی از هر نژادی تشکیل می دهند.
ترکیب نژادی این ایالت در سال ۲۰۱۶ بدین شرح است:
۸۲ % آمریکایی سفید
۱۰. ۶ % بومی‌های آمریکا و آلاسکا
۲. ۵ % سیاه یا آفریقایی آمریکایی
۱. ۷ % آسیایی
۰. ۲ % هاوایی و جزایر اقیانوس آرام دیگر
۵ % اسپانیایی یا لاتین

تاریخ:
سده‌های طولانی، سرخ‌پوستان ساکنان این منطقه را تشکیل می‌دادند. اسپانیایی‌ها در سال ۱۵۴۰ این سرزمین را اکتشاف کرده و آن را به نام شهر مکزیک که مقر اصلی‌شان در اسپانیای نو قلمرو اسپانیا در قاره آمریکا) بود «مکزیک نو» (نیومکزیکو) نامیدند. در آغاز، مبلغان مسیحی فرقه فرانسیسکن و سپس در سال ۱۵۹۸ مهاجران اسپانیایی بیشتری به این منطقه آمدند. سرخ‌پوستان پوئبلو موفق شدند در سال ۱۶۸۰ اسپانیایی‌ها را شکست داده و بیرون برانند، اما اسپانیایی‌ها پس از مدت کمی دوباره بر منطقه چیره شدند.
نیومکزیکو در سال ۱۸۲۱ جزئی از کشور تازه استقلال‌یافته مکزیک شد. بازرگانان انگلیسی‌تبار به مرور از مسیر سنتا فه به این منطقه رسیدند و در پی جنگ مکزیک، این منطقه در سال ۱۸۴۸ ضمیمه ایالات متحده شد. سرکوب نظامی قبایل ناواهو و آپاچی و در همان حال، رسیدن خط آهن به نیومکزیکو باعث شد که دامداران و معدنکاران منطقه در دهه ۱۸۸۰ دوره رونق و رفاه را تجربه کنند.
نیومکزیکو در سال ۱۹۱۲ رسماً تبدیل به ایالت شد و با استقرار مرکز ساخت اولین بمب هسته‌ای در لس‌آلاموس طی جنگ جهانی دوم، اقتصاد نیومکزیکو رونق بسیاری یافت. استقرار آزمایشگاه هسته‌ای لس‌آلاموس که امروزه نیز از کارفرمایان بزرگ این ایالت است، آغازی بود برای احداث شمار زیادی پژوهشگاه و آزمایشگاه مهم علمی در امتداد رود ریوگرانده که معروف به «راهگذر پژوهشی ریوگرانده» شده‌است.
در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۹ میلادی، بیل ریچاردسون فرماندار ایالت نیومکزیکو، قانون لغو مجازات اعدام را در این ایالت امضا کرد. به این ترتیب از آغاز ماه ژوئیه ۲۰۰۹، در این ایالت تنها «حبس ابد بدون امکان عفو» به عنوان اشد مجازات اجرا می‌شود.

آشنایی با ایالت اورگون Oregon

اورگون ایالتی است در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام در کرانه غربی ایالات‌متحده. رودخانه کلمبیا قسمتی از مرز شمالی اورگون با واشنگتن را مشخص می‌کند، در حالی که رودخانه مار، مرز شرقی خود با آیداهو را به خود اختصاص می‌دهد. بسیاری از قبایل بومی قبل از ورود تجار، کاشفان، و مهاجران در اورگون ساکن بودند. یک دولت مستقل در سال ۱۸۴۳ در کشور اورگان تاسیس شد و منطقه اورگون در سال ۱۸۴۸ به وجود آمد. اورگون در ۱۴ فوریه ۱۸۵۹ به بیست و سومین ایالت تبدیل شد. امروزه در ۹۸،۰۰۰ مایل مربع) ۲۵۰،۰۰۰ کیلومتر مربع( اورگون نهمین ایالت بزرگ و با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر جمعیت در ایالت متحده آمریکا است.

جمعیت:
اورگون در ۱۴ فوریه ۱۸۵۹ به یک ایالت تبدیل شد و تا سال ۲۰۱۵ به بیش از ۴ میلیون نفر رسید. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۳،۸۳۱،۰۷۴ نفر جمعیت داشته‌است. ۴۹.۵ % مرد و ۵۰.۵ درصد زن بود. ۲۲ . ۶ % از جمعیت زیر ۱۸ سال بودند؛ ۶۳ . ۵ % بین سنین ۱۸ تا ۶۴ بودند؛ و ۱۲.۵ % آن‌ها ۶۵ سال سن داشتند. طبق نظرسنجی جامعه آمریکایی سال ۲۰۱۶، ۱۲ % جمعیت ارگان اسپانیایی یا لاتین از هر نژادی؛ مکزیکی ۱۰.۴ %، پورتوریکو ۰.۳ %، کوبا ۰.۱ %، و آمریکای‌لاتین ۱.۵ % پنج گروه بزرگ اصلی عبارتند از: آلمان ۱۹.۱ % ، ایرلندی ۱۱.۷ % ، انگلیسی ۱۱.۳ % ، آمریکایی ۵.۳ % ، و نروژی ۳.۸ %.

آشنایی با ایالت یوتا Utah

یوتا ایالتی است در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا. پایتخت و شهر مهم آن سالت‌لیک‌سیتی است. پرووو شهر دوم ایالت است. یوتا همچنین جزو ایالت‌های غرب آمریکا به‌شمار می‌آید. جمعیت این ایالت دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است و شهر سالت‌لیک‌سیتی، مرکز ایالت، ۱۹۰ هزار نفر جمعیت دارد. یوتا در تاریخ ۴ ژانویه سال ۱۸۹۶ به عنوان چهل‌وپنجمین ایالت به ایالات متحده پیوست. یوتا سیزدهمین ایالت بزرگ آمریکا و ۳۴امین ایالت پرجمعیت این کشور است.
حدود ۸۰ درصد از مردم این ایالت در منطقه‌ای که به «کناره واساچ» (Wasatch Front) شهرت دارد زندگی می‌کنند که شامل چندین شهر نزدیک به هم در کوهپایه‌های کوهستان واساچ است. این تمرکز جمعیت در یک منطقه باعث شده‌است که بخش‌های بزرگی از ایالت تقریباً خالی از سکنه بمانند و یوتا از نظر درصد جمعیت شهرنشین در رتبه ششم در میان ایالات آمریکا قرار بگیرد.
یوتا از سوی شرق با کلرادو، از شمال شرق با وایومینگ، در شمال با آیداهو، از سمت جنوب با آریزونا، و از غرب با نوادا هم‌مرز است. جنوب شرق یوتا نیز در نقطه‌ای مرز کوچکی با گوشه‌ای از ایالت نیومکزیکو دارد.
ایالتی است در غرب آمریکا. این پنجمین ایالت است که در تاریخ ۴ ژانویه ۱۸۹۶ در ایالات‌متحده آمریکا پذیرفته شد. یوتا، سیزدهمین کشور پرجمعیت در بین ۵۰ ایالت پرجمعیت آمریکا است. براساس برآورد سرشماری ۱ جولای ۲۰۱۶، جمعیت این شهر بیش از ۳ میلیون نفر است.

جمعیت:
جمعیت این منطقه در سال ۲۰۰۸ برابر با ۶۷۷٬۳۴۱ نفر و تراکم آن ۱۱٬۳۶۰ نفر در هرکیلومتر مربع بوده‌است.اداره آمار آمریکا تخمین می زند که در سال 2018 جمعیت یوتا نسبت به سال 2010 14.37% افزایش داشته است.

آشنایی با ایالت وایومینگ Wyoming

وایومینگ ایالتی در مناطق کوهستانی غرب ایالات متحده است. این ایالت از لحاظ وسعت در جایگاه دهم قرار دارد، اما دومین ایالت کم‌جمعیت آمریکا است. شاین پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این ایالت است و جمعیتی برابر ۶۰٬۰۰۰ نفر را در خود جای داده‌است. شهر کاسپر در مقام دوم قرار دارد. این ایالت دهمین ایالت پرجمعیت در کشور است. ایالت "وایومینگ" از شمال با مونتانا، از شرق با ایالت داکوتای جنوبی و نبراسکا، در جنوب غربی کلرادو و از غرب با آیداهو و مونتانا، هم‌مرز است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت وایومینگ در سال ۲۰۱۸ ۵۷۷،۷۳۷ نفر بوده‌است. در سال ۲۰۱۴ اداره آمار آمریکا تخمین زد که ترکیب نژادی جمعیت ۹۲.۷ % سفید سفید پوست غیر اسپانیایی ۲.۷ % هندی و آلاسکا، ۱ % سیاه یا آفریقایی، ۱ % آمریکایی و ۰.۱ درصد هاوایی یا جزایر اقیانوس آرام است.

آشنایی با ایالت آرکِنسا یا آرکانزاس arkansas

آرکِنسا یا آرکانزاس به انگلیسی:)( Arkansas state)، ایالتی است که در منطقه جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد”آرکانزاس” واژه‌ای است بر گرفته از «زبان اَلگانکویی» که به قبیله سرخپوست “کوواپاو” اطلاق می‌شده‌است. طیف گوناگونی از اقلیم‌های جغرافیایی درآلاباما وجود دارد. از مناطق کوهستانی اوزارک و اوآچیتا که ارتفاعات مرکزی آمریکا را می‌سازند گرفته تا مناطق پست شرقی در امتداد رودخانه میسیسیپی و دلتای آرکانزاس. ایالت آرکانزاس ۲۹اُمین ایالت پهناور آمریکاست. همچنین این ایالت ۳۲اُمین ایالت آمریکا از نظر جمعیت می‌باشد. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آرکانزاس لیتل راک است که در بخش مرکزی ایالت قرار دارد. آرکانزاس در روز ۱۵ ژوئیه ۱۸۳۶ (۲۴ تیر ۱۲۱۵) به عنوان ۲۵اُمین ایالت به ایالات متحده پیوست.

تاریخ:
نخستین اروپایی‌ای که به آرکانزاس دست یافت اکتشاف‌گر اسپانیایی هرناندو د سوتو بود که پس از یک سال مسافرت در بخش‌های جنوبی آرکانزاس کنونی برای یافتن طلا و راهی به سوی چین در نزدیکی دریاچه ویلِیج در گذشت. آرکانزاس یکی از چندین ایالت است که طبق قرارداد خرید لویزیانا در زمان ناپلئون بناپارت از فرانسه خریداری شد. نخستین اکتشاف‌گران اسپانیایی و فرانسوی آرکانزاس، این نام را بدان اطلاق کردند که شاید املای آوایی نامی به زبان «ایلینویس» برای مردمان «کوواپاو» بوده‌است.. قبایل کوواپاو، کادو و اوساژ از قبایل سرخپوست بودند که پیش از مهاجرت به غرب در آرکانزاس زندگی می‌کردند. درهنگام مهاجرت اجباری سرخپوستان به غرب (طبق سیاست ایالات متحده در حذف سرخپوستان پنج قبیله متمدن در آرکانزاس (پیش از ایالت شدنش) ساکن شدند.
در تاریخ ۴ ژوئیه ۱۸۱۹ (۱۲ تیر ۱۱۹۸) قلمروی آرکانزاس به رسمیت شناخته شد. در ۱۵ ژوئن ۱۸۳۶ (۲۵ خرداد ۱۲۱۵) ایالت آرکانزاس به عنوان ۲۵اُمین ایالت و ۱۳اُمین ایالت برده‌دار به ایالات متحده آمریکا پیوست. در آغاز جنگ داخلی آمریکا در اولیل سال ،۱۸۶۱ (۱۲۳۹) آرکانزاس از ایالات متحده جدا نشد. اما پس از جدایی ایالت‌های خلیج آن‌ها نیز در تاریخ ۶ می ۱۸۶۱ (۱۶ اردیبهشت ۱۲۴۰) جدایی خود را از ایالات متحده اعلام کردند. در ژوئن ۱۸۶۸ (۱۲۴۷) کنگره بازگشت آرکانزاس به ایالات متحده را اعلام کرد. جمهوری‌خواهان کنترل مجلس قانون‌گذاری را در دوره بازسازی به دست گرفتند و حق رأی عمومی را برای مردان تصویب کردند. آن‌ها همچنین یک نظام آموزشی همگانی را ایجاد کردند و قوانینی برای بهبود وضعیت ایالت را تصویب کردند. چندی بعد ایالت تقریباً به دست جمهوری‌خواهان رادیکال، افرادی که از شمال به آرکانزاس آمده بودند و اهالی آکانزاس آن‌ها را با لفظ «کارپتبگر» (کسی که بقچه‌اش از فرش‌های مستعمل ساخته شده) مسخره می‌کردند) به رهبری فرماندار پاول کلایتون افتاد. آن‌ها در دوره طولانی از درگیری‌های نژادی میان شبه‌نظامیان جمهوری‌خواه ایالت و گروهکوکلاکس کلان زمام امور در دست داشتند.
جمعیت:
در سال ۲۰۱۱ (۱۳۹۰) جمعیت آرکانزاس ۲٬۹۳۷٬۹۷۹ نفر برآورد شد. جمعیت آرکانزاس از کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر در سال ۱۸۲۰ (۱۱۹۹) به ۵۲۲۴۰ نفر در سال ۱۸۳۵ (۱۲۱۴) رسید، که این جمعیت بیش از جمعیت مورد نظر قانونی یعنی ۴۰۰۰۰ نفر برای تبدیل آرکانزاس به ایالت بود. پس تشکیل ایالت در سال ۱۸۳۶ (۱۲۱۵)، جمعیت در هر دهه تا سرشماری )۱۸۷۰) (۱۲۴۹(که به دنبال جنگ داخلی آمریکا انجام گرفت، دو برابر شد. رشد جمعیت در دهه‌های متوالی همچنان ادامه یافت تا این که در سرشماری‌های سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ متوقف شد. مهاجرت به خارج یکی از دلایل کاهش رشد جمعیت بود که در نتیجه چند عامل روی داد. یکی از این عوامل ماشینی شدن کشاورزی بود که نیاز به کارگر را بسیار کاهش داد و دیگری مهاجرت جوانان تحصیل کرده از آرکانزاس بود که به دلیل نبود صنعت ایالت را ترک می‌کردند. جمعیت آرکانزاس دوباره رو به فزونی گذاشت و در ۱۹۸۰ به بیش از ۲ میلیون نفر رسید. نرخ کنونی رشد جمعیت، هرم سنی و هرم جنسی همانند میانگین کشوری می‌باشد. جمعیت اقلیتها در آرکانزاس نیز نزدیک میانگین کشوری می‌باشد. تنها جمعیت گروه‌های اقلیتی اسپانیایی ولاتین تبار در آرکانزاس ۱۰٪ کمتر از میانگین کشوری است.

دانشگاه ایالتی آرکانزاس : (Arkansas State University) معروف به ای اس یو :( ASU) تأسیس ۱۹۰۹، یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در آرکانزاس واقع است. این موسسه آموزش عالی ۱۷٬۷۹۵ دانشجو داشته است . مناطق 3 ایالت آرکنسا، تنسی، و میزوری را پوشش می‌دهد.
این دانشگاه در چهار رشته تحصیلی مدارج دکترا ارائه می‌دهد:
• تربیت معلم
• حفاظت از محیط زیست
• میراث فرهنگی
• علوم مولکولی
همچنین این دانشگاه در ۱۶۸ رشته، مدارج کارشناسی، و در ۷۰ رشته کارشناسی ارشد، در ۱۱ دانشکده ارائه می‌دهد.
رشته‌های پر طرفدار این دانشگاه تجارت و بازرگانی، علوم رایانه‌ای، کشاورزی، و پرستاری می‌باشند.

دانشگاه آرکانسا:
دانشگاه آرکانسا : (University of Arkansas) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در آرکانسا واقع است. و در سال 1871 تاسیس شد. این دانشگاه در شهر کوچک فیتویل واقع گردیده، هجده هزار دانشجو داشته و در چهل و پنج رشته تحصیلی مدارج دکترا ارائه می‌دهد.
دانشگاه علوم پزشکی آرکانسا : (University of Arkansas for Medical Sciences) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در لیتل راک واقع است.

دانشگاه آرکنسا:
دانشگاه آرکنسا در لیتل راک :( University of Arkansas at Little Rock) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در لیتل راک واقع است. و این موسسه به عنوان یک دانشگاه خصوصی چهار ساله تحت نام دانشگاه لیتل راک در سال ۱۹۵۷ تبدیل شد.از جمله دانشکده های این دانشگاه ، دانشکده هنر، ادبیات و علوم،دانشکده مهندسی و فن آوری اطلاعات، دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطاات و دانشکده حقوق می باشد.
دانشگاه آرکانزاس در فورت اسمیت : (University of Arkansas - Fort Smith) یکی از یازده دانشگاه مجموعه آموزشی ایالت آرکانزاس واقع در «فورت اسمیت» می‌باشد. این دانشگاه با حدود ۶۵۰۰ دانشجو در سال ۲۰۰۷ ششمین دانشگاه بزرگ آرکانزاس می‌باشد. واحدهای درسی ارائه شده در این دانشگاه(براساس شهریه دولتی) نه تنها برای شهروندان آرکانزاس بلکه شهروندان ایالتهای لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، اوکلاهما، تنسی و تگزاس نیز می‌باشد. این دانشگاه ششمین دانشگاه بزرگ آرکانزاس است که در طول دوره ای چهارساله ، در سال ۲۰۱۷ در حدود ۶،۶۳۷ دانشجو را پذیرش کرده است.این دانشگاه نه تنها از ساکنان آرکانزاس، بلکه از لوییزیانا، می‌سی‌سی‌پی، میسوری، اوکلاهما، تنسی و تگزاس شهریه اخذ می کند.پنج دانشکده مرتبط با این دانشگاه دانشکده های علوم و علوم کاربردی،دانشکده تجارت، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده ارتباطات ، زبان، هنر و علوم اجتماعی، دانشکده علوم فن آوری، مهندسی و ریاضیات را شامل می شود.

دانشگاه آرکانزاس مرکزی:
دانشگاه آرکانزاس مرکزی : (University of Central Arkansa) واقع در شهر«کان‌وی» که توسط ایالت آرکانزاس اداره می‌شود. دومین دانشگاه بزرگ آرکانزاس از لحاظ تعداد دانشجو می‌باشد. رشته‌های آموزش و پرورش، فیزیوتراپی و حرفه و اشتغال تراپی این دانشگاه از اعتبار خاصی برخوردار است. این دانشگاه شامل شش کالج است: دانشکده هنرهای زیبا و ارتباطات، دانشکده علوم طبیعی و ریاضیات، دانشکده تجارت، دانشکده بهداشت و علوم رفتاری و دانشکده هنرهای لیبرال. دانشکده هنرهای زیبا و ارتباطات پنج حوزه مطالعاتی را به مدت یک دوره ارائه می‌دهد. رشته‌های موجود عبارتند از موسیقی، روابط‌عمومی، ارتباطات، تئاتر، هنر و نویسندگی. کالج علوم طبیعی و ریاضیات.
این کالج هشت زمینه مطالعاتی را در علوم فیزیکی و طبیعی و همچنین شش برنامه ارایه می‌دهد. برنامه‌ها شامل زیست‌شناسی، شیمی، علوم رایانه، علوم محیطی، علوم عمومی، جغرافیا، ریاضیات، فیزیک و آموزش علوم ثانویه است.
دانشکده تجارت:
دانشجویانی که در دانشگاه آرکانزاس مرکزی شرکت می‌کنند می‌توانند مدرک کارشناسی، فارغ‌التحصیل، لیسانس و فوق‌لیسانس خود را از این دانشگاه به دست آورند. زمینه‌های اصلی مطالعه عبارتند از حسابداری، اقتصاد، دارایی، نوآوری، کارآفرینی، بیمه، سیستم‌های اطلاعاتی، مدیریت و بازاریابی.

دانشکده بهداشت و رفتاری
این کالج دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در زمینه بهداشت، ورزش و علوم ورزشی، تغذیه، خانواده، علوم مصرف‌کننده، آموزش، روانشناسی، مشاوره، علوم نظامی، پرستاری، درمان فیزیکی، درمان شغلی و آسیب‌شناسی گفتار است.

کالج هنرهای لیبرال
چندین زمینه مطالعاتی در داخل کالج هنرهای لیبرال وجود دارد. این کالج مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. رشته‌های موجود در این تحقیق عبارتند از انسان‌شناسی، چینی، جرم‌شناسی، انگلیسی، تاریخ، فلسفه، علوم سیاسی، مطالعات مذهبی، جامعه‌شناسی و اسپانیایی. این دانشگاه همچنین مطالعات بین رشته‌ای آفریقایی - آمریکایی، مطالعات جنسیتی، مطالعات بین‌المللی، مطالعات آمریکای‌لاتین و مدیریت عمومی را شامل می شود.

آشنایی با ایالت آیووا Iowa

آیووا ایالتی است در ایالت‌های غرب میانه آمریکا و در ۲۸ دسامبر ۱۸۴۶ به عنوان بیست و نهمین ایالت به آن کشور پیوست. پایتخت و شهر مهم آن دی‌موین است. از شهرهای دیگر این ایالت می‌توان دونپورت را نام برد. یکی از شهرهای کوچک این ایالت پرشیا نام دارد. ایالت آیوا در مرکز قسمت شمالی ایالات متحده آمریکا، میان رود میسیسیپی و رود میسوری قرار گرفته‌است. از لحاظ وسعت ۲۴ ایالت از ایالات متحده از آن بزرگ‌تر و ۲۵ ایالت از آن کوچکتر است.

تاریخ:
ژولیه و مارکت، پویندگان فرانسوی در ۱۶۷۳ به این سرزمین رفتند. این منطقه سالیان دراز متعلق به دولت اسپانیا و دولت فرانسه بود. توماس جفرسون در ۱۸۰۳ آن سرزمین را در معامله لوئیزیانا از دولت فرانسه خرید. از سال ۱۸۳۰ پیشگامان به آن سرزمین رفتند و ماندگار شدن آنان آغاز شد. پیشگامان از سرزمین‌های شرقی و جنوب به این ایالت می‌رفتند. ماندگارانی که به این ایالت می‌رفتند سراسر آن سرزمین را پوشیده از گیاهستان یافتند. جز در کنار رودها چندان درختی در آن سرزمین نبود. خاک آن سرزمین غنی بود و زمین آن تقریباً هموار. بسی نگذشت که از بسیاری کشورهای اروپایی نیز کسانی به آن سرزمین کوچ کردند. آیووا در سال ۱۸۴۶ ایالت شد و بدین ترتیب بیست و نهمین ایالتی بود که به اتحادیه پیوست.


جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت آیووا در ۱ جولای ۲۰۱۸ به میزان ۳.۶ درصد افزایش داشته است. از ساکنان آیووا، ۷۲.۲ % در آیووا متولد شدند، ۲۳ % در ایالت متحده آمریکا متولد شدند، ۰.۵ % در پورتوریکو، مناطق جزیره آمریکا متولد شده، یا در خارج از کشور به دنیا آمده بودند، و ۴ / ۴ % خارجی بودند. ۶.۵ درصد از جمعیت آیووا در زیر ۵ سال، ۲۲ / ۶ درصد زیر ۱۸ سال و ۱۴.۷ درصد از آن‌ها ۶۵ سال یا بیشتر گزارش شدند. مردان حدود ۴۹.۶ % از جمعیت را تشکیل می‌دهند. تراکم جمعیت ایالت ۵۲.۷ نفر در هر مایل مربع است.

آشنایی با ایالت کانزاس Kansas

کانزاس از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. پایتخت آن توپکا و شهر مهم آن ویچیتا است. این ایالت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده گندم در آمریکا می‌باشد و گل آفتابگردان نیز نشانه این ایالت می‌باشد. کانزاس یکی از جمهوری‌خواه‌ترین ایالت‌های آمریکا به محسوب می‌شود.
نخستین اروپایی مهاجر به این سرزمین در سال ۱۵۴۰ جهانگردی اسپانیایی بود مشهور به کورونادو که در پی جستجوی طلا وارد منطقه‌ای شد که امروزه به کانزاس معروف است. قبل از آن سرخپوستان به سرزمین حاصلخیز و بوفالوی‌های پرتعداد دشت‌های کانزاس علاقه خاصی داشتند.
در سال ۱۸۶۱ میلادی کانزاس به عنوان سی و چهارمین ایالت آمریکا به ایالات متحده پیوست. کانزاس در جنگ داخلی آمریکا یکی از اعضای اتحادیه شمال بود. کانزاس برای اولین بار توسط آمریکایی‌ها در سال ۱۸۲۷ با تاسیس فورت Leavenworth مستقر شد. سرعت اسکان در دهه ۱۸۵۰ در بحبوحه جنگ‌های سیاسی بر سر بحث مربوط به برده‌داری افزایش یافت. هنگامی که به طور رسمی در سال ۱۸۵۴ توسط دولت آمریکا افتتاح شد، Nebrask از نیوانگلند و مهاجران طرفدار برده‌داری از کشور همسایه میسوری به این منطقه هجوم بردند تا مشخص کنند که آیا کانزاس یک کشور آزاد و یا دولت برده خواهد شد یا نه. طرفداران لغو برده‌داری، در ۲۹ ژانویه ۱۸۶۱ کانزاس را به عنوان یک کشور آزاد وارد اتحادیه کردند، در نتیجه لقب "دولت آزاد" به کانزاس داده شد.

تاریخ:
برای یک هزاره، سرزمینی که در حال حاضر کانزاس است توسط بومیان آمریکا ساکن شده‌است. اولین اروپایی که وارد کانزاس شد، Francisco Vazquez de اسپانیایی بود که در سال ۱۵۴۱ این ناحیه را کاوید. اما بعد از جنگ مکزیک -آمریکا در سال ۱۸۴۸، هنگامی که این سرزمین‌ها به آمریکا واگذار شد، جنوب غربی کانزاس هنوز بخشی از اسپانیا، مکزیک و جمهوری تگزاس بود. از ۱۸۱۲ تا ۱۸۲۱، کانزاس بخشی از منطقه میسوری بود.
جمعیت:
با توجه به آمار سال ۲۰۱۰، ترکیب نژادی جمعیت این گونه بود:

۸۳. % جمعیت سفید آمریکایی ۷۷.۵ درصد سفید غیر اسپانیایی بود
۵. ۹ % آمریکایی یا آفریقایی آمریکایی بود
۱. ۰ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۲. ۴ % آمریکایی آسیایی
۰. ۱ % هاوایی و جزایر اقیانوس آرام
Ethnically ۵ / ۵ % کل جمعیت اسپانیایی یا لاتین بودند که ممکن است از هر نژادی باشند.

آشنایی با ایالت میزوری missouri

میسوری یا میزوری به انگلیسی: (Missouri) از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. مرکز آن جفرسون‌سیتی و شهرهای مهم آن کانزاس‌سیتی و سنت‌لوئیس هستند. ایالت میسوری یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. این کشور با بیش از ۶ میلیون سکنه، ۱۸ امین ایالت پرجمعیت کشور است. بزرگ‌ترین مناطق شهری سنت لوییس، کانزاس سیتی، اسپرینگ فیلد و کلمبیا است. ایالت میسوری با هشت ایالت هم‌مرز است: آیوا در شمال، ایلینویز، کنتاکی، و تنسی (از طریق رودخانه می‌سی‌سی‌پی)تا شرق، آرکانزاس به جنوب، آرکانزاس، کانزاس، و نبراسکا در غرب.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده‌است که جمعیت میسوری در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال 2010 افزایش 30درصدی داشته است. تراکم جمعیت این ایالت در سال ۲۰۰۹ به طور متوسط به میانگین ملی ۸۶.۸ بوده است.
در سال ۲۰۱۱، ترکیب نژادی دولت عبارت بود از:
۸۴. ۰ % سفید آمریکایی ۳.۰ % سفید اسپانیایی
۱۱. ۷ % سیاهپوستان آمریکایی یا آفریقایی
۰. ۵ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۱. ۷ % آمریکایی آسیایی
۰. ۱ % هاوایی و جزایر اقیانوس آرام دیگر
۱. ۹ % Multiracial آمریکایی
۰. ۱ % از نژاد دیگر
در سال ۲۰۱۱، ۳ / ۷ % کل جمعیت اسپانیایی یا لاتین بودند.
پنج گروه بزرگ اصلی در میسوری عبارتند از): آلمان ۲۷.۴ (% ؛ )ایرلندی‌ها ۱۰.۲ درصد(؛ )انگلیسی ۱۰.۲ درصد(، )آمریکایی ۸ . ۸ درصد(و )فرانسوی ۳.۷ درصد(.

آشنایی با ایالت نبرسکا Nebraska

نبراسکا ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. پایتخت آن لینکلن و شهر مهم آن اوماها است. نبراسکا ایالتی است که در دشت‌های بزرگ و آمریکا ساکن غرب میانه قرار دارد. این ایالت از شمال با ایالت داکوتای جنوبی، از شمال با ایالت آیووا، از شرق با میسوری و از جنوب با رودخانه میسوری؛ کانزاس به جنوب؛ کلرادو تا جنوب غربی؛ و وایومینگ به سمت غرب امتداد دارد. این اولین ایالت محصور در خشکی آمریکا است. منطقه نبراسکا در حدود ۷۷،۲۲۰ مایل مربع ۲۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع با جمعیتی بالغ بر ۱.۹ میلیون نفر می‌باشد. پایتخت آن Lincoln است و بزرگ‌ترین شهر آن Omaha است که در رودخانه میسوری قرار دارد

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است که در سال 2018 جمعیت نبراسکا به میزان 5.64 درصد افزایش داشته است. طبق نظرسنجی جامعه آمریکایی سال ۲۰۱۶، ۱۰.۲ درصد جمعیت نبراسکا به اسپانیایی یا لاتین از هر نژادی بودند، مکزیکی ۷ %، پورتوریکو ۰.۲ %، کوبا ۰.۲ %، آمریکای‌لاتین ۲ %.و پنج گروه بزرگ اصلی عبارتند از: آلمانی۳۶.۱ %، ایرلندی ۱۳.۱ %، انگلیسی ۴.۷ %، و آمریکایی ۴.۷ %.

آشنایی با ایالت اکلاهما Oklahoma

اکلاهما از ایالت‌های آمریکا است که پایتخت و شهر مهم آن اکلاهما سیتی، و شهر مهم دیگر آن تولسا است. اکلاهما گاهی نیز به ویژه از نظر فرهنگی، از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت اوکلاهاما در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال 2010؛ 5.11 درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۱، داده‌های نظرسنجی جامعه آمریکا از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ نشان میدهد که ۵ % از ساکنین اوکلاهما در خارج از ایالات‌متحده متولد شده‌اند. در سال ۲۰۱۱، ۷ درصد ازجمعیت Oklahomans زیر ۵ سال، ۲۴.۷ درصد زیر ۱۸ سال و ۱۳.۷ درصد آن‌ها ۶۵ سال یا بیشتر بودند. زنان ۵۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دادند.

آشنایی با ایالت داکوتای جنوبی South Dakota

داکوتای جنوبی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. مرکز جمعیت داکوتای جنوبی در شهرستان بوفالو در ایالت تگزاس از ایالات جنوبی ایالات‌متحده آمریکا است.داکوتای جنوبی از شمال با) مینه سوتا ) از شرق(آیوا ) جنوب (Nebraska )، وایومینگ در غرب)و مونتانا( در شمال غربی هم‌مرز است. ایالت میسوری با تقسیم داکوتای جنوبی به دو نیمه متمایز از نظر جغرافیایی به ساکنان "رودخانه شرقی" و "رودخانه وست" معروف است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت داکوتای جنوبی درسال ۲۰۱۸ به میزان ۸.۳۶ درصد افزایش داشته و از زمان سرشماری سال ۲۰۱۰ ایالات‌متحده، تنها داکوتای شمالی، آلاسکا، ورمونت، و وایومینگ ساکنان کمتری دارند. از سال ۲۰۱۰؛ ۷.۳ درصد از جمعیت داکوتای جنوبی زیر ۵ سال، ۲۴ درصد زیر ۱۸ سال و ۱۴.۳ درصد از جمعیت آن ۶۵ سال یا بیشتر بودند.
با توجه به آمار سال ۲۰۱۰، ترکیب نژادی جمعیت این گونه بود:

۸۴. ۷ % سفید
۸. ۸ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۱. ۲ % آمریکایی یا سیاه
۰. ۹ % آمریکایی
۰. ۱ % از نژاد دیگر
۱. ۸ % از دو یا چند نژاد

آشنایی با ایالت لوئیزیانا louisiana

لوئیزیانا از ایالت‌های جنوبی آمریکا است. از نظر مساحت لوئیزیانا رتبه سی‌ویکم و از نظر جمعیت رتبه بیست‌پنجم را در بین ۵۰ ایالت آمریکا دارد. باتون‌روژ مرکز این ایالت بوده و شهر نیواورلئان بزرگ‌ترین شهر آن می باشد . همچنین قسمت‌های زیادی از خاک این ایالت تحت تأثیر رودخانه می‌سی‌سی‌پی است و عقب‌نشینی این رودخانه باعث بوجود آمدن دلتاها و مناطق باتلاقی زیادی شده‌است. قسمت‌هایی از مناطق لوئیزیانا نیز به شکل چندزبانه و چندفرهنگی هستند که عمدتاً این موضوع به قرن ۱۸ برگشته که این زبان‌ها و فرهنگ‌ها از نوع فرانسوی، اسپانیایی، محلی آمریکایی و آفریقایی به اینجا منتقل شدند. قبل از اینکه آمریکا این قسمت را در سال ۱۸۰۳ خریداری کند، منطقه‌ای که امروزه لوئیزیانا نام دارد پیش‌تر از کولونی‌ها و مناطق تحت استعمار اسپانیا و فرانسه بوده. همچنین این ایالت یکی از اصلی‌ترین مناطق آمریکا در امر برده‌داری در قرن ۱۸ است.

جمعیت:
با توجه به آمار سال ۲۰۱۰ ایالات‌متحده، ۵.۴ درصد از جمعیت ۵ و ۵ ساله اسپانیایی در خانه به زبان اسپانیایی صحبت کردند؛ و ۴.۵ % آن‌ها فرانسوی (از جمله لوییزیانا، فرانسوی و لوییزیانا)بودند که از ۴.۸ درصد در سال ۲۰۰۰ پایین آمد.

طبق آمار سرشماری ایالات‌متحده، جمعیت لوییزیانا در سال ۲۰۱۴ از این قرار بوده‌است:
آمریکایی سفید ( %۶۳.۴ ) ۵۹.۳ (% سفید پوست غیر اسپانیایی، ۴.۱ % اسپانیایی اسپانیولی
سیاه یا آفریقایی ۳۲.۵ %
آسیا ۱.۸ درصد
Multiracial آمریکایی ۱.۵ %
آمریکایی‌های بومی ۰.۸ %
اسپانیایی یا لاتین هر نژادی ۴.۸ %
گروه‌های اصلی نژاد لوییزیانا یک آمریکایی آفریقایی) ۳۰.۴ %) فرانسوی (۱۶.۸ %) آلمانی( ۸.۳ %) انگلیسی (۶.۶ %) ایتالیایی (۴.۸ %)و اسکاتلندی (۱.۱ %) هستند.

از سال ۲۰۱۱، ۴۹.۰ درصد از جمعیت لوییزیانا که کم‌تر از ۱ سال سن دارند، اقلیت هستند.

آشنایی با ایالت تگزاس Texas

تگزاس یا تکزاس یکی از ۵۰ ایالت آمریکا، دومین ایالت پرجمعیت این کشور بعد از کالیفرنیا و همچنین دومین ایالت بزرگ آمریکا بعد ازآلاسکا است. این ایالت در جنوب آمریکا قرار دارد و دارای مرز بین‌المللی با کشور مکزیک است. همچنین از نظر مرزبندی ایالتی، از طرف غرب با ایالت نیومکزیکو، شمال با اوکلاهما، شمال‌شرق آرکانزاس و از طرف شرق هم با لوئیزیانا دارای مرزهای مشترک است. هیوستون بزرگ‌ترین شهر تگزاس و چهارمین شهر بزرگ در کل آمریکاست در حالی که سان آنتونیو دومین شهر بزرگ تگزاس بوده و هفتمین شهر بزرگ آمریکا محسوب می‌شود. از دیگر شهرهای مهم این ایالت می‌توان به ال پاسو و آستین - که مرکز تگزاس نیز است - اشاره نمود.

جمعیت:
مساحت تگزاس ۶۹۶٫۲۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیت روبه رشد آن بر طبق آمارهای ژوئیه ۲۰۱۳ برابر است با ۲۶٫۴ میلیون نفر. اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت تگزاس در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال 2010 به میزان ۱۴.۱۴ درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۵ جمعیت مهاجرین غیر قانونی ساکن تگزاس حدود ۸۰۰۰۰۰ نفر بود.
در سال ۲۰۰۹، وزارت امنیت داخلی ایالات‌متحده ۱.۶۸ میلیون مهاجر غیر قانونی ساکن تگزاس را برآورد کرد. در حالی که تعداد مهاجران غیرقانونی که در ایالات‌متحده زندگی می‌کنند از سال ۲۰۰۹ کاهش‌یافته است، در تگزاس هیچ تغییری در جمعیت بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ وجود ندارد. تراکم جمعیت تگزاس ۹۰.۵ نفر در هر مایل مربع (۳۴.۹ / km۲) است که کمی بالاتر از تراکم جمعیت ایالات‌متحده در هر مساحت تقریبی (۳۱.۱ / ۵ akm²) قرار دارد.

آشنایی با ایالت کنتیکت Connecticut

ایالتی است از ایالت‌های نیو انگلند آمریکا در شمال شرقی این کشور. پایتخت آن هارتفورد و شهر مهم آن بریجپورت است. این ایالت هم‌مرز با نیویورک، ماساچوست، رودآیلند و همچنین لانگ آیلند سوند می‌باشد. کانِتیکت ایالت قانون اساسی نیز خوانده می‌شود.
ایالت کانِتیکت از نظر مساحت سومین ایالت کوچک در کشور ایالات متحده است. همچنین این ایالت بیست و نهمین ایالت پرجمعیت کشور آمریکا است؛ هر چند از نظر تراکم جمعیت چهارمین ایالت پرجمعیت است.

جمعیت:
در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، آمار نژادی و نژادی این ایالت به شرح زیر بود:

۷۷. ۶ % سفید ۷۱.۲ ؛ ۶.۴ % سفید اسپانیایی
۱۰. ۱ % سیاهپوستان و یا آفریقایی آمریکایی
۰. ۳ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۳. ۸ % آسیایی
۵. ۶ % از برخی نژادهای دیگر
اسپانیولی‌ها و آمریکای‌لاتین در هر نژادی در سرشماری سال ۲۰۱۰، ۱۳.۴ % از جمعیت را تشکیل داده‌اند.

تاریخ:

اولین کاشف اروپایی در ایالت Connecticut،Adriaen هلندی بود که در سال ۱۶۱۴ به اکتشاف این منطقه پرداختنخستین اروپاییانی که در کانِتیکت ساکن شدند مهاجرین هلندی بودند. اما مهاجرت و سکونت روزافزون بریتانیایی‌ها در این منطقه در دهه ۱۶۳۰ میلادی به تشکیل مستعمرات بریتانیایی کنتیکت، نیوهیون و سی‌بروک انجامید. مستعمره کنتیکت برای اولین بار در سال ۱۶۳۹ میلادی نوعی قانون اساسی را تهیه کرد که پس از تأیید پادشاه انگلستان به عنوان منشور سلطنتی به رسمیت درآمد. این منشور سلطنتی در انگلیسی: ( Fundamental Order) به عنوان نخستین قانون اساسی در آمریکای شمالی شناخته می‌شود و به همین دلیل به ایالت کانِتیکت در کشور آمریکا لقب «ایالت قانون اساسی» داده‌اند. بعدها کانِتیکت یکی از سیزده مستعمره‌ای بود که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند.

دانشگاه کنتیکت :( University of Connecticut) از دانشگاه‌های عمومی ایالات متحده آمریکا می‌باشد که در زمین‌های اهدایی در استورس، ایالت کنتیکت واقع است. دانشگاه در سال ۱۸۸۱ تأسیس گردید و امروزه بیش از ۲۸۰۰۰ دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. دانشگاه کنتیکت یکی از بیست دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده است. در رسانه‌ها و در گفتار عامیانه بیشتر با عنوان مخفف آن، یوکان، نام برده‌می‌شود. دانشگاه کنتیکت دارای ۱۴ دانشکده (school) شامل هنرهای زیبا، منابع طبیعی و کشاورزی، مدیریت، آموزش، مهندسی، تحصیلات تکمیلی، حقوق، علوم انسانی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، هنرهای نمایشی، و دانشکده کشاورزی رت کلیف می‌باشد
دانشگاه ییل :( Yale University) از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به حساب می‌آید. دانشگاه ییل، دانشگاهی خصوصی است که در سال ۱۷۰۱ میلادی در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت آمریکا تأسیس شد. بر اساس آمار سال ۲۰۰۸ یواس‌نیوز این دانشگاه در رتبه دوم در بین 58000 دانشگاه جهان انتخاب شده‌است.
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۱۹ دانشگاه ییل را در رده 3 دنیا و 3 آمریکا قرار داده‌است. همچنین مؤسسه تایمز نیز این دانشگاه را در رده هشتم رتبه‌بندی کرده‌است.
این دانشگاه شامل دانشکده های :
• سلامت عمومی
• مدیریت
• جنگل داری و محیط زیست
• مهندسی
• هنر
• معماری
• درام
• پرستاری
• دارو
• موسیقی مذهبی
• حقوق

دانشگاه هارتفورد :( University of Hartford) در سال ۱۸۷۷،تاسیس شد یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در ایالت کنتیکت در شهر هارتفورد واقع است. دانشگاهی خصوصی و مستقل و غیرمذهبی است که در هارتفورد غربی در کنتیکت قرار دارد در سال ۱۸۷۷ تأسیس گردید. بعدها در سال ۱۹۵۷ مدرسه هنری هارتفورد، کالج هیلاری و مدرسه هارت به آن ملحق گردید.
دانشجویان دانشگاه از اکثر ایالات آمریکا و کشورهای مختلف دیگر می‌باشند. وسعت دانشگاه حدود ۳۵ هکتار است که در محدوده شهرهای هارتفورد، هارتفورد غربی و بلوم‌فیلد قرار دارد.
این دانشگاه شامل دانشکده های آموزش،پرستاری و بهداشت،دانشکده مهندسی، فن آوری و معماری و دانشکده هنر و علوم می باشد.


دانشگاه کوینیپیاک : (Quinnipiac University) یک دانشگاه خصوصی و غیر وابسته‌ای است که در«همدن» «کنتیکت» قرار دارد. دانشگاه دارای مقاطع تحصیلی «لیسانس» حدود 5400 دانشجو، «فوق لیسانس» حدود 2000 دانشجو و آموزش حرفه ای» برای رشته‌های علوم، هنر، ارتباطات، بهداشت، حقوق و تجارت» می‌باشد.از جمله دانشکده های این دانشگاه دانشکده هنر و علوم،تجارت و مهندسی،ارتباطات، دانشکده علوم بهداشتی،حقوق، پزشکی و پرستاری می باشد.

دانشگاه ایالتی کنتیکت شرقی :( Eastern Connecticut State University) یک دانشگاه عمومی و مختلط می‌باشد که زمینه اصلی آموزشی آن هنرهای آزاد است. دانشگاه در «ویلی‌مانتیک» «کنتیکت» در زمینی به وسعت 0.74 کیلومتر مربع واقع شده‌است. این دانشگاه در سال 1889 تأسیس گردید. و به عنوان دومین و قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در سیستم آموزشی ایالت کنتیکت به حساب می‌آید. همچنین سومین و قدیمی ترین موسسه آموزشی در کل ایالت کنتیکت به شمار می‌رود.

آشنایی با ایالت نیوهمپشایمر New Hampshire

نیوهمپشایمر یا نیوهمپشر به ایالتی است در شمال شرقی آمریکا و از ایالتهای نیوانگلند به‌شمار می‌رود. نام این ایالت برگرفته از نام شهرستان انگلیسی همپشایر است. این ایالت در جنوب با ماساچوست، در غرب با ورمانت، در شرق با مین و اقیانوس اطلس و در شمال با استان کانادا ییک بک مرز مشترک دارد.

تاریخ:
نیو Hampshire یکی از سیزده مستعمره بود که در زمان انقلاب آمریکا علیه حکومت بریتانیا شورش کردند. در زمان انقلاب آمریکا، نیوهمپشایر یک استان تقسیم‌شده بود. زندگی اقتصادی و اجتماعی منطقه seacoast حول sawmills، اسکله‌ها، انبارهای بازرگانان، و مراکز شهر و مراکز شهری می‌چرخید. بازرگانان ثروتمند خانه‌های قابل‌توجهی ساختند، آن‌ها را با بهترین تجملات مبله کردند، و سرمایه خود را در معاملات تجاری و زمین سرمایه‌گذاری کردند.


جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت نیو Hampshir در ۱ جولای ۲۰۱۸ به میزان ۳.۰۴ درصد نسبت به سال 2010 افزایش داشته است. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱،۳۱۶،۴۷۰ نفر جمعیت داشته‌است که جمعیت مردان ۴۹.۳ % و جمعیت زنان ۵۰.۷ % بوده است. ۲۱.۸ % جمعیت زیر ۱۸ سال بودند؛ ۶۴.۶ درصد بین سنین ۱۸ تا ۶۴ و ۱۳.۵ درصد آن‌ها ۶۵ سال سن داشتند.

جمعیت Hampshire در سرشماری سال ۲۰۱۰:
سفید: ۹۳.۹ %
آمریکایی سیاه یا آفریقایی: ۱.۱ %
سرخپوست آمریکایی و آلاسکا: ۰.۲ %
آسیا: ۲.۲ %
نژاد دیگر: ۰.۹ %

آشنایی با ایالت رود آیلند Rhode Island

رودآیلند ایالتی است در شمال شرقی آمریکا و یکی از ایالت‌های نیوانگلند است. پایتخت و شهر مهم آن پراویدنس است. رودآیلند یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. این ایالت کوچک‌ترین ایالت آمریکا است. این ایالت هفتمین ایالت پرجمعیت و دومین ایالت پرجمعیت جهان است. رود آیلند از شمال با Connecticut تا غرب، ماساچوست در شمال و شرق، و اقیانوس اطلس تا جنوب از طریق تنگه لانگ آیلند و ساند Block هم‌مرز است. این کشور همچنین دارای یک مرز دریایی کوچک با نیویورک است پایتخت این کشور پرجمعیت‌ترین شهر در جزیره Rhode است.

جمعیت:
طبق سرشماری ۲۰۱۰، ۸۱.۴ % جمعیت رود آیلند سفید؛ ۵.۷ درصد سرخپوستان آمریکا و آلاسکا، ۲.۹ % آسیایی، ۰.۱ درصد هاوایی و دیگر جزایر اقیانوس آرام ۳ . ۳ % از دو یا چند نژاد بودند. در حالی که ۱۲.۴ % از کل جمعیت اسپانیایی یا لاتین بودند که ممکن است از هر نژادی باشند.

آشنایی با ایالت ورمانت Vermont

ورمانت به از ایالت‌های آمریکا واقع در منطقه نیوانگلند در شمال‌شرق آمریکا است. این ایالت از جنوب با ایالات ماساچوست، از شرق با نیوهمپشایر، از غرب با ایالت نیویورک، و از شمال با استان کبک کانادا هم‌مرز است. دریاچه چمپلین نیمی از مرز غربی ورمانت با ایالات نیویورک را دربر می‌گیرد و کوه‌های گرین در امتداد شمال-جنوب ایالت ادامه دارد.
ورمانت دومین ایالت کم جمعیت آمریکاست و در حدود ۵۰۰۰۰ نفر بیشتر از وایومینگ جمعیت دارد. پایتخت آن مونپلیه، کم جمعیت‌ترین پایتخت ایالت در آمریکاست. پرجمعیت‌ترین شهر آن برلینگتون، کم جمعیت‌ترین شهر در بین پرجمعیت‌ترین شهرهای هر ایالت در آمریکاست. بنا بر آمار سال ۲۰۱۵، ورمانت همچنان بزرگترین تولیدکننده شیره درخت افرا در آمریکاست . در ژانویه ۲۰۱۶ این ایالت به عنوان امن‌ترین ایالت رتبه‌بندی شد.

جمعیت:
تا سال ۲۰۱۴، ۵۱.۳ درصد از جمعیت ورمونت در ایالت متولد شده‌اند . از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، ۱۶ شهر از ۲۵۱ شهر ورمونت افزایش جمعیت را تجربه کرده‌اند.

آشنایی با ایالت آلاباما Alabama

آلاباما یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و بیست‌ودومین ایالتی است که به ایالات متحده آمریکا پیوست. این ایالت از شمال با تنسی، از شرق با جورجیا، از جنوب با فلوریدا و خلیج مکزیک، و از غرب با میسیسیپی هم‌مرز است. آلاباما ۳۰اُمین ایالت بزرگ کشور آمریکا بر پایه مساحت و ۲۳ اُمین ایالت آمریکا بر پایه جمعیت است. این ایالت ۲۱۰۰ کیلومتر راه آبیِ داخل کشورِ قابل کشتیرانی دارد و از این نظر نمونه است.
آلاباما، همانند بسیاری از ایالت‌های جنوبی، بین جنگ داخلی آمریکا و جنگ جهانی دوم از مشکلات اقتصادیِ بسیاری رنج برد. با وجود گسترش صنایع بزرگ و مراکز شهری، روستاییان سفیدپوست تا دهه ۱۹۶۰ میلادی مجلس قانون‌گذاری ایالتی را تحت سلطه داشتند، درحالی‌که شهرنشینان و سیاه‌پوستان در حاشیه قرار داشتند.
پس از جنگ جهانی دوم آلاباما شاهد رشد اقتصادی بود که در نتیجه گذر اقتصاد ایالت از اقتصاد وابسته به کشاورزی به اقتصاد مبتنی بر زمینه‌های گوناگون اتفاق افتاد. تأسیس و گسترش تأسیسات مربوط به نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا به آلاباما کمک کرد تا در میانه قرن بیستم فاصله بین اقتصاد وابسته به کشاورزی و اقتصاد صنعتی را پشت سر بگذارد. اقتصاد آلاباما در قرن بیست و یکم به مدیریت، امور مالی، تولیدات کارخانه‌ها، صنایع هوافضا، معادن، بهداشت و درمان، آموزش، خرده‌فروشی و فناوری وابسته است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا جمعیت آلاباما را در ۱ ژوئیه ؛۲۰۱۱ ۴۸۰۲۷۴۰ نفر برآورد کرد که نشان دهنده افزایش ۴۸٪ جمعیت نسبت به سرشماری ۲۰۱۰ است.
در ۱ ژوئیه ۲۰۰۸ اداره آمار آمریکا جمعیت آلاباما را ۴٬۶۶۱٬۹۰۰ نفر برآورد کرد که نشان دهنده افزایش ۲۱۴٬۵۴۵ نفری یا ۴/۸ درصدی نسبت به سرشماری پیشین در سال ۲۰۰۰ است .این افزایش جمعیت شامل رشد طبیعی جمعیت به اندازه ۱۲۱٬۰۵۴ نفر (که حاصل تفریق ۵۰۲٬۴۵۷ نفر شمار موالید از ۳۸۱٬۴۰۳ نفر شمار درگذشتگان است) و مهاجرت ۱۰۴٬۹۹۱ نفر به ایالت است. این مهاجرت به آلاباما شامل مهاجرت ۳۱٬۱۸۰ نفر از خارج ایالات متحده و مهاجرت ۷۳٬۸۱۱ از ایالت‌های دیگر آمریکاست. ۱۰۸٬۰۰۰ نفر زاده خارج از آمریکا در آلاباما زندگی می‌کنند (۲/۴٪ از جمعیت ایالت) که ۲۴۰۰۰ (۲۲/۲٪) آن‌ها مهاجر غیرقانونی هستند.
تاریخ:
ساکنان آلاباما اعضای یک قبیله موسکوگی زبان بودند که در نزدیکی محل تلاقی دو رودخانه کوسا و تالاپوسا واقع در اول رودخانه آلاباما زندگی می‌کردند. در زبان آلاباما به شخص آلابامایی «آلابامو» گفته می‌شود. اعتقاد بر این است که واژه آلاباما از زبان چوکتاو نشات گرفته‌است و بعدها توسط قبیله آلاباما به‌عنوان نام قبیله به کار برده شد. تلفظ کلمه آلاباما به میزان قابل توجهی در بین منابع گوناگون متفاوت است. هرناندو د سوتو اکتشافگر اسپانیایی آن را به صورت «آلیبامو» تلفظ کرده‌است و رودریگو رانخل آن را «آلیبامو» و «لیمامو» خوانده‌است. در اوایل سال ۱۷۰۲ فرانسوی‌ها آن را «آلیبامون» نامیدند و در نقشه‌های خود رودخانه آلاباما را «رودخانه آلیبامون» ذکر کردند.

دانشگاه های آلاباما:
در ایالت آلاباما در کشور آمریکا ۶۱ کالج و دانشگاه وجود دارد؛ دانشگاه آلاباما در برمینگهام (University of Alabama at Birmingham) و دانشگاه آلاباما (University of Alabama) از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در آلاباما واقع است. دانشگاه آلاباما در توسکالوسا که در سال ۱۸۲۰ تاسیس شد، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی این ایالت است.
دیگر رشته های دانشگاهی موجود در سایر نقاط در آلاباما شامل رشته های مردم‌شناسی، علوم ارتباطات و اطلاعات، مهندسی معدن، موسیقی، زبان‌ شناسی و علوم اجتماعی است. این دانشگاه در رشته‌های علوم پزشکی حائز رتبه‌های بالایی است که در رتبه‌بندی مجله یواِس نیوز در سال ۲۰۰۹ در زمره ۳۰ دانشگاه برتر آمریکا قرار گرفته است .دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام آلاباما یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است. این موسسه که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد؛ به یک دانشگاه چهار ساله در سال ۱۹۶۶ و یک دانشگاه کاملا مستقل در دانشگاه آلاباما در سال ۱۹۶۹ تبدیل شد. دانشگاه بیرمنگهام ۱۴۰ برنامه مطالعاتی را در ۱۲ بخش علمی که منجر به اخذ مدرک لیسانس، کارشناسی‌ارشد، دکترا، و دکترای تخصصی در رشته‌های اجتماعی و رفتاری، هنرهای لیبرال، تجارت، آموزش، مهندسی، و بهداشت عمومی می‌شود ارائه می‌دهد. در پاییز سال ۲۰۱۸، ۲۱،۹۲۳ دانش‌آموز از بیش از ۱۱۰ کشور در این کشور ثبت‌نام‌کرده بودند.
دانشگاه آبرن :( Auburn University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در آلاباما واقع است Auburn به طور سنتی از حیث رتبه‌بندی آکادمیک از رتبه بالایی برخوردار بوده و در ۲۰ سال متوالی به عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر انتخاب شده‌است Auburn و بیش از 4000 دانشجو را پذیرش کرده است. یکی از اعضای اصلی کنفرانس جنوب شرقی (SEC) است که در حال حاضر شامل ۱۳ دانشگاه بزرگ دولتی در ایالات ‌متحده و یک دانشگاه خصوصی در وندربیلت می شود.رشته هایی چون مهندسی عمران؛ مکانیک؛ الکترونیک، هوافضا ؛ کشاورزی، مهندسی شیمی، علوم رایانه و مهندسی نرم افزار در دانشکده های این دانشگاه تدریس می شود.
دانشگاه آلابامای جنوبی : ( University of South Alabama) که در سال ۱۹۶۳ تأسیس شده‌است، یکی از دانشگاه‌های عمومی آمریکا است که تا سطح دکتری دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه دارای نه کالج و مدرسه می‌باشد که یکی از آنها رشته پزشکی است. این دانشگاه در موبیل قرار دارد. در این دانشگاه دانشکده های هنر و علوم ؛دانشکده بازرگانی ؛ دانشکده آموزش و مطالعات حرفه‌ای؛ دانشکده مهندسی؛ کالج پزشکی؛ دکتر دانشکده داروسازی ؛دانشکده پرستاری و دانشکده تحصیلات تکمیلی وجود داشته و به متقاضیان خدمات آموزشی ارائه می دهند.

دانشگاه کشاورزی و مهندسی آلاباما: ( Alabama Agricultural and Mechanical University) واقع در شهر «نرمال» در محله «مدیسون» در ایالت آلاباما، یک دانشگاه عمومی است که در سال 1875 تأسیس شده‌است .در این دانشگاه دانشکده های کشاورزی و علوم طبیعی،دانشکده آموزش؛ علوم انسانی و رفتاری، دانشکده مهندسی، فن‌آوری و علوم فیزیکی وجود داشته و به دانشجویان خدمات آموزشی و علمی ارائه می دهند.

دانشگاه آلابامای غربی : ( University of West Alabama) یک دانشگاه عمومی چهارساله می‌باشد که در «لیوینگستون» «آلاباما» قرار دارد و در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس ارائه آموزش می‌دهد. این دانشگاه در سال 1835 با نام «آکادمی لیوینگستون» ویژه خانم‌ها و همچنین «کالج ایالتی تربیت معلم» اجازه تأسیس یافت و اولین دوره دانشجویان خود را در سال 1839 پذیرفت.

دانشگاه بیرمنگهام در آمریکا

آشنایی با ایالت فلوریدا Florida

فلوریدا ایالتی است در جنوب شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا به‌شمار می‌رود. پایتخت آن تالاهاسی و شهرهای مهم آنجکسون ‌ویل، اورلندو، تمپا و میامی هستند. این ایالت نزدیک‌ترین ایالت آمریکا به کشور کوبا است، و جمعیت قابل توجّهی کوبایی مخالف رژیم کاسترو را در خود جای داده‌است.

تاریخ:
فلوریدا نخستین منطقه از خاک اصلی ایالات متحده بود که اروپایی‌ها بدان راه یافته و در آن سکنی گزیدند. شهر سنت آگوستین در این ایالت که در سال ۱۵۶۵ بنا شد قدیمی‌ترین شهر در ایالات متحده آمریکا است.
فلوریدا تا سال ۱۸۱۹ متعلق به ایالات متحده نبود. این شبه جزیره از سال ۱۵۱۳ به دولت اسپانیا تعلق یافت. در سال ۱۷۶۳ اسپانیا فلوریدا را به ازای دریافت شهر هاوانای کوبا به پادشاهی بریتانیا بخشید. بریتانیا در خلال جنگ هفت ساله موفق به تسخیر هاوانا شده بود. فلوریدا پس از آن مجدداً به دولت اسپانیا متعلق شد. ایالات متحده آمریکا این شبه جزیره را در سال ۱۸۱۹ از دولت اسپانیا خرید. فلوریدا در ۱۸۴۹ یکی از ایالت‌های آمریکا شد. فلوریدا بیست و هفتمین ایالت اتحادیه بود اما در سال ۱۸۶۱ هنگام جنگ‌های داخلی آمریکا از اتحادیه بیرون رفت و مجدداً در ۱۸۶۸ به اتحادیه پیوست.
جمعیت: اداره آمار آمریکا تخمین زده‌است که جمعیت فلوریدا در ۱ جولای ۲۰۱۸ به میزان ۱۳.۲۹ درصد افزایش داشته‌است. فلوریدا هفتمین ایالت در حال رشد در ایالات‌متحده در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱ ژوئیه ۲۰۱۲ بود. در سال ۲۰۱۰، مرکز جمعیت فلوریدا در میان فورت مید و Frostproof قرار داشت. جمعیت این شهر در حدود ۵ مایل ۸ کیلومتر به شرق و تقریبا ۱ مایل ۱.۶ کیلومتر در شمال بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۰ بوده‌است و از سال ۱۹۶۰ در منطقه پولک واقع شده‌است. این جمعیت در دسامبر ۲۰۱۴ از ۱۹.۷ میلیون نفر فراتر رفت و از جمعیت ایالت نیویورک برای اولین بار پیشی گرفت. جمعیت فلوریدا با توجه به برنامه سرشماری سال ۲۰۱۸ اداره آمار آمریکا 21.299.325 نفر بوده‌است.

دانشگاه های فلوریدا:

دانشگاه کشاورزی و مکانیک فلوریدا :( Florida Agricultural and Mechanical University) یکی از دانشگاه‌های آمریکا در تالاهاسی است.این دانشگاه دارای 54 مدرک در زمینه کارشناسی و 29 مدرک کارشناسی ارشد و 12 مدرک دکترا می باشد. فلوریدا، پنجمین دانشگاه بزرگ تاریخی در ایالات‌متحده آمریکا محسوب می‌شود. این دانشگاه یکی از موسسات آموزشی دانشگاه ایالتی فلوریدا و نیز یکی از دانشگاه‌های دولتی در زمینه اعطای جوایز کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا از سوی کمیسیون کالج‌ها و مدارس جنوبی محسوب می‌شود.

دانشگاه بین‌المللی فلوریدا :( Florida International University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در میامی ایالت فلوریدا واقع است. سالیانه بیش از ۳۴۰۰ نفر از این دانشگاه مدرک کارشناسی یا دکتری دریافت می‌کنند. دانشجویان در ۲۳ دانشکده، ۲۸۰ رشته تحصیلی، به کسب دانش اشتغال دارند. دانشکده مهندسی این دانشگاه خارج از پردیس اصلی دانشگاه قرار دارد.از جمله رشته های دانشگاهی معماری، داروسازی، حقوق، مدیریت بازرگانی، مهندسی و...می باشد.

دانشگاه ایالتی فلوریدا : (Florida State University) در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد و یکی از دانشگاه‌های بزرگ آمریکا است. این دانشگاه در شهر تالاهاسی قرار دارد. این مؤسسه از ۴۰٬۸۳۸ دانشجو در پردیس مرکزی خود در پاییز سال ۲۰۱۰ ثبت نام بعمل آورد.دانشگاه ایالتی کالیفرنیا شامل دانشکده های هنرهای زیبا، علوم کاربردی ؛ علوم انسانی، علوم اجتماعی و ...می باشد.

دانشگاه فلوریدا :( University of Florida) به عنوان چهارمین دانشگاه بزرگ آمریکا، همواره یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده که در شهر گینزویل در ایالت فلوریدا واقع شده‌است. این دانشگاه بیش از ۵۱ هزار دانشجو دارد و دارای رتبه ۱۴ بر اساس (U.S. News & World Report Top Public Universities(2013، رتبه ۳ بر اساس (2013)Best Public College Values-Kiplinger، رتبه ۳ بر اساس (Fiske Guide to Colleges list of Best Buys Among Publics(2014 رتبه ۱ بر اساس مجله (2013)Washington Monthly می‌باشد. دانشگاه فلوریدا هم‌اکنون دارای ۱۶ دانشکده است که بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی و ۲۰۰ رشته کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند.

این دانشگاه شامل دانشکده های:
• دانشکده کشاورزی و علوم زیستی
• دانشکده مدیریت
• دانشکده طراحی، عمران و برنامه‌ریزی
• دانشکده دندانپزشکی
• دانشکده آموزش
• دانشکده مهندسی
• دانشکده هنرهای زیبا
• دانشکده بهداشت و عملکرد انسانی
• دانشکده خبرنگاری و ارتباطات
• دانشکده حقوق
• دانشکده علوم و علوم انسانی
• دانشکده پزشکی
• دانشکده پرستاری
• دانشکده داروسازی
• دانشکده بهداشت عمومی و تخصص های پیراپزشکی
• و دانشکده دامپزشکی می باشد.


درسال ۲۰۱۹ گزارش جهانی (USN)دانشگاه فلوریدا را در ردیف هشتم بهترین دانشگاه دولتی در ایالات‌ متحده قرار داد. دانشکده پزشکی فلوریدا، رتبه ۴۳ و دانشکده حقوق رتبه ۴ ، رشته های شیمی رتبه 8، داروسازی رتبه 9، مدیریت سلامت 29، فیزیک 36 ، روان شناسی بالینی37؛ روان شناسی 40، تاریخ 46، علوم کامپیوتر48، اقتصاد 48 و علوم سیاسی 50 را در رده‌بندی سال ۲۰۱۹ را دریافت کرده‌اند.

دانشگاه فلوریدای مرکزی:( University of Central Florida) یکی از دانشگاه‌های ایالت فلوریدا در شهر اورلاندو آمریکا است. دانشگاه فلوریدای مرکزی دومین دانشگاه بزرگ امریکاست. این دانشگاه در سال‌های اخیر توسعه زیادی پیدا کرده و با سرمایه گذاریِ بیش تر در رشته‌های مختلف جایگاه علمی این دانشگاه ارتقا یافته‌است.
این دانشگاه توسط مجلس قانونگذاری فلوریدا در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد، و در سال ۱۹۶۸ به عنوان دانشگاه فناوری فلوریدا آغاز به کار کرد. ارائه پرسنل برای حمایت از رشد برنامه فضایی ایالات متحده در پایگاه فضایی کندی و نیز در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال واقع در ساحل معروف عملیات فضایی فلوریدا از هدف‌های مهم تأسیس این دانشگاه بودند.دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه 55.773 بوده و دانشکده های مدیریت کسب و کار، روانشناسی،آموزش؛ مهندسی، زیست شناسی، علوم اجتماعی، هنرهای نمایشی و علوم اجتماعی از جمله دانشکده های این دانشگاه می باشد در سال ۲۰۱۴ U.S.& دانشگاه فلوریدا را در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار داد. بر این اساس دانشگاه مرکزی فلوریدا رتبه هشتم را در بین دانشگاه‌های ملی اخذ کرد.

دانشگاه جنوب فلوریدا :( University of South Florida) دانشگاهی دولتی از مجموعه سیستم آموزشی ایالت فلوریدا می‌باشد که واحد اصلی آن در شمال شهر تمپا قرار دارد. این دانشگاه همچنین دارای شعبه‌هایی در شهرهای سن پترزبورگ و ساراسوتا می‌باشد که در سال ۱۹۵۶ تأسیس شده و با داشتن بیش از ۴۷۰۰۰ دانشجو در سال ۱۳–۲۰۱۲، به عنوان چهارمین دانشگاه بزرگ در ایالت فلوریدا شناخته می‌شود. این دانشگاه شامل دانشکده های پزشکی، داروسازی،پرستاری ،علوم بهداشت،دانشکده مهندسی و دانشکده علوم رفتاری می باشد.

دانشگاه عمومی فلوریدا : (University of West Florida) که ششمین دانشگاه ایالت فلوریدا می‌باشد، در پنسوئلای فلوریدا قرار دارد. مؤسس این دانشگاه هارولد کرازبی بود.این دانشگاه شامل دانشکده های هنر، علوم اجتماعی و علوم انسانی،دانشکده بهداشت و علوم مهندسی می باشد.

دانشگاه فلوریدا آتلانتیک :( Florida Atlantic University) دانشگاهی عمومی در ایالت فلوریدا می‌باشد که در وست پالم بیچ قرار دارد.این دانشگاه بیش از 170 برنامه دوره لیسانس و فوق لیسانس را در 10 دانشکده ارائه می دهد.دانشکده هنر و علوم انسانی،داروسازی، پرستاری، حسابداری،معماری، مهندسی و علوم کامپیوتر از جمله دانشکده های این دانشگاه است. گزارش جهانی نیوز آو د ورلد دانشگاه آتلاتیک فلوریدا در شمار رتبه 27 در بین دانشگاه های متنوع این کشور رتبه‌بندی کرده‌است.

دانشگاه های خصوصی:
دانشگاه میامی ( University of Miami) : دانشگاه میامی دانشگاهی خصوصی است که در شهر کورال فلوریدا واقع شده‌است. در سال ۲۰۱۸، دانشگاه ۱۷،۳۳۱ دانشجو را در ۱۲ دانشکده پذیرش کرده است.

دانشگاه تمپا :( University of Tampa) دانشگاهی خصوصی در ایالت فلوریدا می‌باشد که در «تمپا» قرار دارد. دانشگاه تمپا که در ابتدا یک کالج با همین نام و در همین مکان بوده، در تاریخ ۲ اوت ۱۹۳۳ افتتاح شد. این دانشگاه دارای ۴ دانشکده علوم بهداشتی و طبیعی، هنر و ادبیات، اقتصاد، علوم اجتماعی و ریاضیات و آموزش آموزگاری می‌باشد.این دانشگاه چهاردانشکده هنر و ادبیات، علوم اجتماعی، ریاضیات و علوم طبیعی و بهداشت را در بر می گیرد. گزاراش جهانی 2018 تمپا را در رتبه 21 دانشگاه های منطقه ای قرار می دهد.

آشنایی با ایالت جورجیا Georgia

جورجیا ایالت جورجيا يكي از ايالات جنوب شرقي ايالات متحده آمريكا مي باشد این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. پایتخت و شهرهای مهم آن ساوانا، آتلانتا و آگوستا است.. اين ايالات در جنوب با فلوريدا، در شرق با اقيانوس اطلس و كاروليناي جنوبي، در غرب با آلاباما، و در شمال با تنسي و كاروليناي شمالي هم مرز است. اين ايالت در سال ۱۷۳۲ تأسيس شد كه از اين لحاظ، آخرين ايالت تأسيسي از ايالات ۱۳ گانه استعماري بود. اسم اين ايالت برگرفته از نام جرج دوم پادشاه بريتانيا مي باشد.

جمعیت:
به لحاظ جمعيت ايالت جورجیا بطور طبيعي در طول تاریخ در حال رشد بوده است. بطور متوسط به لحاظ جمعيت ايالت جورجيا نهمين ايالت آمريكا محسوب مي شود. جمعيت جورجيا در سال ۲۰۱۱ حدود ۹.۸۱۵ ۲.۱۰ نفر (۳۱۱.۵۹۱.۹۱۷ كل ايالات متحده) تخمين زده شده است. بيشتر جمعيت اين ايالت شامل جوانان مي شود. جمعيت زنان حدود %۵۱ تخمين زده شده است. حدود ۶۳ درصد سفيد پوست و ۳۱ درصد سياهپوست هستند. سه و نيم درصد نيز آسيايی ها هستند.

دانشگاه های ایالت جورجیا:

دانشگاه اموری :( Emory University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در آتلانتا واقع است. این دانشگاه بخصوص در حیطه علوم پزشکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به حساب می‌آید، به طوری‌که در سال ۲۰۰۸، دانشکده پزشکی این دانشگاه در رتبه ۲۰ ایالات متحده، و در رتبه ۲۷ جهانی قرار داشت.در سال 2018 این دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه 21 را به خود اختصاص داده است.

موسسه فناوری جورجیا : (Georgia Institute of Technology) اغلب از آن با نام جورجیا تک و به اختصار GT یاد می‌شود ، دانشگاهی پژوهش‌محور و دولتی واقع در آتلانتا در ایالت جورجیای ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه یکی از بخش‌های سیستم دانشگاهی ایالت جورجیا به‌شمار می‌رود و دارای واحدهایی اقماری در شهرهای ساوانای جورجیا، متز فرانسه، اتلون ایرلند، شانگهای چین وسنگاپور است.

نخستین سیستم آموزشی این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ تحت نام مدرسه صنعتی جورجیا افتتاح گشت. تأسیس این مؤسسه در آن زمان در راستای طرح بازسازی ایالات متحده و ساختن مراکزصنعتی-اقتصادی مورد استفاده برای دوران پس از جنگ داخلی در ایالات جنوبی بود. در ابتدا صرفاً دوره کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه تدریس می‌شد؛ ولی رفته رفته تا سال ۱۹۰۱، برنامه‌های تحصیلی دانشگاه دربردارنده رشته‌های مهندسی برق، مهندسی عمران و مهندسی شیمی نیز گردید. در سال ۱۹۴۸، به دلیل توسعه کمی و کیفی دانشگاه، نام مدرسه حذف و نام مؤسسه فناوری بر آن نهاده شد تا جنبه تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه که چیزی فراتر از یک آموزشگاه و مدرسه کسب و کار بود، هرچه بیش‌تر نمود پیدا کند.
در ده سال اخیر جورجیا تک در رشته‌های فنی-مهندسی «شهرت» زیادی پیدا کرده است .به طوری که یکی از بزرگ‌ترین دانشکده‌های مهندسی در میان تمام دانشگاه‌های آمریکا را امروزه داراست، و در رده‌بندی بهترین دانشکده‌های فنی-مهندسی سال ۲۰۰۷ در ایالات متحده در رتبه چهارم می‌باشد. در رشته علوم مهندسی و رایانه، این دانشگاه در یک رده‌بندی در سال ۲۰۰۹ رتبه هشت جهان را به خود اختصاص داد. در رتبه بندی سال 2019 دانشگاه جورجیا در بین دانشگاه های جهانی به رتبه 33 بدل شد.

دانشگاه ایالتی جورجیا :( Georgia State University) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در جورجیا در شهر آتلانتا واقع است.این دانشگاه در سال 1913 تاسیس شد و در سال 2018 حدود 33000 دانشجو در مقطع ارشد را پذیرش کرد.
دانشگاه جورجیا : (University of Georgia) یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا، بوده و در ایالت جورجیا واقع است. این دانشگاه طبق آمار سال ۲۰۱۷ رتبه دهم دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا را داراست.
دانشگاه جورجیا همچنین به عنوان UGA یا به سادگی جورجیا نامگذاری شده‌است، یک دانشگاه جامع علمی، پرچم دار و جامع آمریکا است. محوطه اصلی آن ۷۶۲ هکتار (۳٫۰۸ کیلومتر مربع) در آتن، جورجیا است. این مؤسسه در سال ۱۷۸۵ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه عمومی در ایالات متحده است. و در سال 2019 رتبه 13 را دربین دانشگاه های ملی عمومی به خود اختصاص داده است.
دانشگاه ایالتی کلمبوس : (Columbus State University) یک دانشگاه چهارساله عمومی است که در «کلمبوس» ایالت «جورجیا» قرار دارد. در ابتدا با نام «کالج کلمبوس» در سال ۱۹۵۸ تأسیس گردید، سپس دانشگاه از طرف برد سامانه آموزشی «جورجیا» و همچنین کمیسیون کالج‌های از انجمن کالج‌ها و مدارس جنوبی معتبر شناخته شد. درحالیکه مرکز اصلی دانشگاه در مرکز شهر «کلمبوس» قرار دارد، یک واحد کوچکتر بنام «ریورپارک» در جنوب شهر کلمبوس به ارائه آموزش در زمینه‌های هنر، موسیقی و تئاتر می‌پردازد.

آشنایی با ایالت میسیسیپی Mississippi

میسیسیپی ایالتی است که در جنوب شرقی ایالات‌متحده قرار دارد این ایالت در ۱۸۱۷ به عنوان ایالت بیستم به آمریکا پیوست. پایتخت و شهر مهم آنجکسون است. می‌سی‌سی‌پی سی و دومین و سی و چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا است. می‌سی‌سی‌پی از شمال با ایالت تنسی، از شرق با ایالت آلاباما در جنوب غربی مکزیک و از شمال غربی با آرکانزاس هم‌مرز است. در ۱۰ دسامبر ۱۸۱۷، میسیسیپی به عنوان بیستمین ایالت متحده آمریکا پذیرفته شد. تا سال ۱۸۶۰، میسیسیپی بزرگ‌ترین کشور تولید کننده پنبه بود و ۵۵ % از جمعیت کشور را به خود اختصاص داد. می‌سی‌سی‌پی جدایی خود از اتحادیه را در ۲۳ مارس ۱۸۶۱ اعلام کرد و. بعد از جنگ داخلی، این کشور در تاریخ ۲۳ فوریه ۱۸۷۰ به اتحادیه جماهیر شوروی بازگردانده شد.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است که جمعیت می‌سی‌سی‌پی در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال 2010؛ ۰.۶۵.درصد افزایش جمعیت داشته است. اداره آمار آمریکا تخمین زده است که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ می‌سی‌سی‌پی بالاترین نرخ افزایش در افرادی را داشته‌است که در دهه گذشته ۷۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دادند. ویلیام فری، جمعیت‌شناس یادآور شد: " در می‌سی‌سی‌پی، پس از حذف هند در دهه ۱۸۳۰، گروه‌های اصلی به عنوان(سیاه آمریکایی) که در آن زمان بیشتر به بردگی گرفته می شدند بخش اعظم جمعیت می سی سی پی را تشکیل می دادند در واقع این گروه اکثریت جمعیت کشور را از زمان جنگ داخلی و از دهه ۱۹۳۰ تشکیل دادند، امروزه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار حدود ۳۷ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. بیشتر آن‌ها در قرن نوزدهم برای کار بر روی مزارع جدید این منطقه به جنوب منتقل شدند.
در سرشماری سال ۲۰۰۰، جمعیت این شهر :
۵۹.1% سفید آمریکایی ۵۸.۰ % سفید غیر اسپانیایی، ۱.۱ % سفید اسپانیایی
۳۷ % آمریکایی یا سیاه
۵ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۹ % آمریکایی
۱. ۱% % Multiracial آمریکایی
۱. ۴ % نژآد دیگر

آشنایی با ایالت کارولینای جنوبی South Carolina

کارولینای جنوبی ایالتی است در جنوب شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا به‌شمار می‌رود. کارولینای جنوبی چهلمین کشور پرجمعیت و بیست و سومین ایالت پرجمعیت آمریکا است.این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. پایتخت آن کلمبیا و شهر مهم آن چارلستون است. کارولینای جنوبی در ۲۳ مه ۱۷۸۸ به تصویب قانون اساسی آمریکا رسید. کارولینای جنوبی اولین ایالتی بود که به نفع انفصال از اتحادیه در ۲۰ دسامبر ۱۸۶۰ رای داد .این ایالت از شمال با شمال کارولینا و از جنوب با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. و از جنوب غربی جورجیا عبور می‌کند.

جمعیت:
در سال 2014 جمعیت کارولینای جنوبی 4.832.482 توسط اداره آمار آمریکا تخمین زده شده است در سرشماری سال ۲۰۱۷ میلادی، جمعیت نژادی ایالت کارولینای جنوبی ۶۳.۸ % سفید پوستان؛ ۲۷.۳ درصد سیاه یا آفریقایی، ۱ . ۱ % آسیایی، ۱ . ۱ % از جزایر اقیانوس آرام، ۱ . ۱ % از دو یا چند نژاد ۵.۷ درصد از جمعیت کل نیز اسپانیایی یا لاتین از هر نژادی بود.

آشنایی با ایالت ایلینوی Illinois

ایلینوی یا ایلینویز از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. پایتخت آن اسپرینگ‌فیلد و شهر مهم آن شیکاگو است. این ایالت یکی از ایالت‌های غرب میانه و مناطق دریاچه‌های بزرگ آمریکا است. Illinois به عنوان یک عالم صغیر از کل آمریکا شناخته شده‌است.

جمعیت:
Illinois پرجمعیت‌ترین ایالت در منطقه غرب میانه است. شیکاگو، سومین شهر پرجمعیت در آمریکا، مرکز کلان‌شهر شیکاگو یا Chicagoland است، چرا که این منطقه با نام مستعار تنها ۹ درصد از مساحت زمین را در بر می‌گیرد، اما شامل ۶۵ % از ساکنان این ایالت می‌باشد. جمعیت ایلی نویز از جولای ۲۰۱۷ تا جولای ۲۰۱۸ به ۶۰،۹۴۳ نفر کاهش یافته است.

طبق سرشماری ۲۰۱۰، جمعیت ایلینوی :

۷۱. ۵ % سفیدپوست آمریکایی%) ۶۳.۷(سفید، ۷.۸ % سفید اسپانیایی
۱۴. ۵ % سیاه یا آفریقایی آمریکایی
۰. ۳ % سرخپوستان آمریکایی و آلاسکا بومی
۴. ۶ % آمریکایی آسیایی
۲. ۳ % Multiracial آمریکایی
۶. ۸ % برخی از نژاد دیگر
در همان سال ۱۵.۸ درصد از کل جمعیت اسپانیایی بودند که ممکن است از هر نژادی باشند.

در برآورد ‌ سال ۲۰۰۷ از اداره آمار آمریکا، ۱،۷۶۸،۵۱۸ درصد جمعیت کشور یا ۱۳.۸ درصد جمعیت، با ۴۸.۴ درصد از آمریکای‌لاتین، ۲۴.۶ درصد از اروپا، ۱.۲ درصد از آفریقا، ۱.۲ درصد از کانادا، و ۰.۲ % از اقیانوسیه بودند. از جمعیت خارج از کشور، ۴۳.۷ % از اتباع ایالات‌متحده آمریکا بودند و ۵۶.۳ درصد شهروندان آمریکایی نبودند. در سال ۲۰۰۷، ۶.۹ درصد از جمعیت ایلی نویز در زیر ۵ سال، ۲۴.۹ % زیر ۱۸ سال و ۱۲.۱ درصد در سن ۶۵ سال و بالاتر بودند. زنان حدود ۵۰.۷ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دادند.
تاریخ:
سرخپوستان آمریکا از فرهنگ‌های متوالی، هزاران سال پیش از رسیدن اروپایی‌ها، در طول راه‌های آبی منطقه Illinois زندگی می‌کردند Cahokia، بزرگ‌ترین مرکز منطقه‌ای و مرکز شهری فرهنگ Mississippian Columbian در نزدیکی present واقع در ایلینویز بود.

دانشگاه های ایلینوی

دانشگاه ایلینوی در اِربانا شمپین : (University of Illinois at Urbana—Champaigne) از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی آمریکا به‌حساب می‌آید. این دانشگاه در ایالت ایلینوی قرار داشته و در سال ۱۸۶۷ بنیان نهاده شده‌است.
در حال حاضر، این دانشگاه بیش از ۴۲٬۰۰۰ دانشجو دارد که از ۵۰ ایالت آمریکا و بیش از ۱۰۰ کشور مختلف به تحصیل در این دانشگاه می‌پردازند. دانشگاه ایلینوی در اربانا _شمپین در نظام رتبه‌بندی شانگهای همواره از رتبه بالایی برخوردار بوده‌است. در سال ۲۰۱۴، رتبه ۲۸ را از آن خود کرده‌است. در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر، رتبه ۴ و در زمینه علوم رتبه ۳۸ را بدست آورده است. مقطع کارشناسی این دانشگاه رتبه ۴۱ را در بین دانشگاه‌های آمریکا کسب کرد. این دانشگاه به‌ویژه در رشته فیزیک ماده چگال از تمام دیگر دانشگاه‌های آمریکا رتبه بالاتری دارد.این دانشگاه در سال 2019 در بین دانشگاه های ملی رتبه 46 و در بین دانشگاه های دولتی رتبه 13 را اخذ کرد.مرکز ارزیابی عملکرد دانشگاه (MUP) دانشگاه ایلینوی را در بین 25 دانشگاه برتر کشور قرار داد. همچنین در سطح بین‌الملل، این دانشگاه در رتبه بیست و نهم رده‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

دانشگاه ایلینوی در شیکاگو :( University of Illinois at Chicago) یا اختصاراً UIC از دانشگاه‌های ایالت ایلی‌نوی و در شهر شیکاگو واقع شده‌است UIC یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی است که بزرگ‌ترین دانشگاه شهر شیکاگو محسوب می‌گردد. این دانشگاه را نباید با دانشگاه شیکاگو(خصوصی) اشتباه گرفت.
این مؤسسه بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی از لحاظ تعداد دانشجوی پزشکی در سطح آمریکا می‌باشد. دانشگاه ایلی‌نوی در شیکاگو با هزینه سالانه بیش از ۴۱۲ میلیون دلار در سال به‌طور مداوم به عنوان یکی از پنجاه مؤسسه برتر از لحاظ بودجه تحقیقاتی در ایالات متحده انتخاب می‌شود. در سال ۲۰۱۵، سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز این مؤسسه را در رده هجده ام در میان بهترین دانشگاه‌های جوان زیر ۵۰ سال جهان قرار داد.
دانشگاه ایلینو در مقطع کارشناسی 83 دوره در مقطع کارشناسی ارشد 93 و در مقع دکترا 64 دوره را از طریق 15 کالج ارائه می دهد.

آشنایی با ایالت ایندیانا Indiana

ایندیانا ایالتی است در آمریکا و یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. پایتخت و شهر مهم آن ایندیاناپولیس است. شهر دوم آن فورت وین است. ایندیانا پولیس پایتخت فعلی ایندیانا سومین پایتخت در تاریخ این ایالت است. ایالت ایندیانا به ۹۲ شهرستان تقسیم شده‌است. این ایالت هشتمین ایالت پرجمعیت آمریکا است. ایالت ایندیانا از شمال غربی، میشیگان تا شمال، اوهایو تا شمال، اوهایو تا شرق، کنتاکی در جنوب و جنوب شرقی و ایلی نویز در غرب است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا بیان کرده است که جمعیت ایندیانا در 1جولای 2018 به میزان 3.21 در صد افزایش داشته است. تراکم جمعیت ایالت ۱۸۱.۰ نفر در هر مایل مربع یعنی ۱۶ نفر در آمریکا بوده‌است. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴۰.۱۴۹.۲۴۶ نفر جمعیت داشته ‌است.
تخمین جمعیت در سال 2010:
۸۶. ۸ % سفید آمریکایی ۸۱.۳ درصد سفید غیر اسپانیایی
۹. ۴ % سیاهپوستان و یا آفریقایی آمریکایی
۱. ۷ % آسیایی
۱. ۷ درصد نژادی یا چند نژادی
۴ / ۴ % آمریکایی بومی
۰. ۱ % هاوایی و جزایر اقیانوس آرام

آشنایی با ایالت کنتاکی Kentucky

کِنتاکی پانزدهمین ایالتی است که به ایالات متحده آمریکا پیوست، و از نظر فرهنگی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است. پایتخت آن فرانکفورت و شهرهای مهم آن لویی ویل و لکزینگتون است. این ایالت یکی از ایالت‌های غرب ایالات‌متحده آمریکا بوده و در شرق این کشور قرار دارد. هر چند به عنوان "ایالت کنتاکی") یکی از چهار ایالت متحده آمریکا به عنوان کشورهای مشترک‌المنافع است (کشورهای دیگر ویرجینیا، پنسیلوانیا و ماساچوست هستند. در اصل بخشی از ویرجینیا در سال ۱۷۹۲ کنتاکی از آن جدا شد و پانزدهمین ایالتی شد که به اتحادیه پیوست. کنتاکی بیست و ششمین ایالت پرجمعیت آمریکا است.

تاریخ:
کاشفان فرانسوی در قرن هفدهم تعداد زیادی از قبایل ساکن در کنتاکی را شناسایی کردند تا زمانی که کاستورگری در دهه ۱۶۷۰ جنگ‌های چریکی را آغاز کرد. با این حال، زمانی که کاشفان مستعمراتی و مهاجران اروپایی در اواسط قرن ۱۸ وارد کنتاکی شدند، هیچ شهرک‌های اصلی آمریکا در منطقه وجود نداشت. در ۳۱ دسامبر ۱۷۷۶، منطقه ویرجینیا از کوه های "آپالاچیان" به عنوان بخش کنتاکی در مجمع عمومی ویرجینیا تاسیس شد.. در ۱ ژوئن ۱۷۹۲، کنتاکی رسما به پانزدهمین ایالت در اتحادیه تبدیل شد.
جمعیت:
جمعیت کنتاکی تا سال ۲۰۱۵ شامل حدود ۱۴۹،۰۱۶ نفر خارجی (۳.۴ % ) بود. در سال ۲۰۱۶، تراکم جمعیت کشور ۱۱۰ نفر در هر متر مربع (۴۲.۵/ km²) بود.

آشنایی با ایالت کارولینای شمالی North Carolina

کارولینای شمالی ایالتی است که در جنوب شرقی ایالات‌متحده قرار دارد و یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است کارولینای شمالی یکی از بیست و هشتمین ایالت پرجمعیت آمریکا است و یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند کارولینای شمالی از شمال با ویرجینیای غربی، از شمال با اقیانوس اطلس تا شرق، جورجیا و کارولینای جنوبی هم‌مرز است. رالی مرکز ایالت و شارلوت بزرگ‌ترین شهر آن است.

تاریخ:
کارولینای شمالی به تدریج به یکی از سیزده مستعمره انگلستان تبدیل شد و با قلمرو کارولینای جنوبی در ابتدا به عنوان استان کارولینای شمالی شناخته شد . بخش‌های شمالی و جنوبی استان اصلی در سال ۱۷۲۹ از هم جدا شدند. در ۲۰ ماه مه ۱۸۶۱، کارولینای شمالی آخرین کشوری بود که پس از رای مجلس ایالتی برای جدایی از اتحادیه ایالات جنوبی، شروع به اعلام جدایی از اتحادیه کرد.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده‌است که جمعیت کارولینای شمالی در سال ۲۰۱۸ به میزان ۸.۸۹ درصد افزایش داشته‌است ، ۳۳.۱ % از افراد در ایالت کارولینای شمالی ، ۱ % در پورتوریکو، مناطق جزیره آمریکا یا در خارج از کشور و ۷.۴ % در یک کشور دیگر متولد شدند.
ترکیب نژادی جمعیت کارولینای شمالی در سال 2010:

سفید: ۶۸.۵% ؛ ۶۵.۳ % سفید پوست غیر اسپانیایی، ۳.۲ درصد سفید اسپانیایی
آمریکایی: ۲۱.۵ %
آمریکای‌لاتین و اسپانیایی از هر نژادی: ۸.۴ درصد
نژاد دیگر: ۴.۳ %
Multiracial آمریکایی: ۲.۲ %
آمریکایی آسیایی: ۲.۲ %
جزایر اقیانوس آرام هاوایی و اقیانوس آرام: ۱ %

آشنایی با ایالت اوهایو Ohio

اوهایو ایالتی است در شرق آمریکا و از نظر فرهنگی یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. مرکز اوهایو کلمبوس است و دیگر شهرهای مهم آن کلیولند، سینسیناتی، تولیدو و دیتون می‌باشند اوهایو یکی از ایالت‌های غرب میانه در منطقه دریاچه‌های بزرگ آمریکا بوده و از میان این پنجاه ایالت، دهمین ایالت پرجمعیت می باشد. این ایالت از شمال با پنسیلوانیا، از شرق با دریاچه ایری تا شمال غربی، ایندیانا تا غرب، کنتاکی در جنوب و ویرجینیای غربی هم‌مرز است.

جمعیت:
طبق سرشماری اداره آمریکا در سال 2018 جمعیت اوهایو33.3 درصد نسبت به سال 2010 افزایش داشته است. ۶. ۲ % از جمعیت اوهایو زیر پنج سال ؛ ۲۳.۷ درصد زیر ۱۸ سال ؛ و ۱۴.۱ درصد از جمعیت ۶۵ سال یا بیشتر است. زنان حدود ۵۱.۲ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند.
با توجه به آمار آمریکا در سال ۲۰۱۰، ترکیب نژادی اوهایو به شرح زیر بود:

آمریکایی سفید ۸۲.۷ % سفیدها ۸۱.۱ %
آفریقایی آمریکا ۱۲.۲ درصد
آمریکایی بومی ۰.۲ %
آسیا ۱ . ۷ % ۰.۶ % هندی، ۰.۴ % چینی، ۰.۱ % فیلیپینی، ۰.۱ % کره‌ای، ۰.۱ % ویتنامی، ۰.۱ % ویتنامی
اقیانوس آرام ۰.۰۳ %
نژاد دیگر: ۱.۱ %
اسپانیایی یا آمریکای‌لاتین هر نژادی)۳.۱ % (۱.۵ % مکزیکی، ۰.۸ % پورتوریکو، ۰.۱ % کوبایی را تشکیل می‌دهد.

آشنایی با ایالت تنسی Tennessee

تِنِسی یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا است. تنسی شانزدهمین ایالت پرجمعیت آمریکا و سی و ششمین ایالت بزرگ آمریکا از نظر مساحت می‌باشد. پایتخت آن نشویل و شهر مهم آن ممفیس است. تنسی با ایالت‌های کنتاکی و ویرجینیا در شمال، آرکانزاس و میسوری در غرب،کارولینای شمالی در شرق و آلاباما و ایالت میسیسیپی در جنوب همسایه می‌باشد.

تاریخ:
ایالت تنسی ریشه در انجمن Watauga دارد که در سال ۱۷۷۲ میلادی به عنوان اولین دولت مشروطه در غرب شناخته می‌شود. تنسی در تاریخ ۱ ژوئن ۱۷۹۶ به عنوان شانزدهمین ایالت شناخته شد. این ایالت آخرین کشوری بود که اتحادیه را ترک کرد و در آغاز جنگ داخلی آمریکا در ۱۸۶۱ به کنفدراسیون پیوست و اولین کشوری بود که در پایان جنگ به اتحادیه جماهیر شوروی ملحق شد.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است که در سال 2018 نسبت به سال 2010 جمعیت تنسی 6.68 درصد افزایش یافت.در این سال 4.6% درصد از جمعیت اسپانیایی یا لاتین بودند. در سال ۲۰۰۰، پنج گروه قومی در این ایالت عبارت بودند از: آمریکا ۱۷.۳ %، آمریکایی آفریقایی ۱۳.۰ % ، انگلیسی ۹.۱ %، و آلمانی ۸.۳ %.. طبق سرشماری ۲۰۱۰، ۶.۴ %جمعیت تنسی زیر ۵ سال سن، ۲۳.۶ % زیر ۱۸ سال گزارش شده‌اند.

آشنایی با ایالت ویرجینیا Virginia

ویرجینیا که با نام رسمی مشترک‌المنافع ویرجینیا شناخته می‌شود، ایالتی است که در منطقه آتلانتیک جنوبیِ ایالات متحده واقع شده‌است.

تاریخ:
ویرجینیا به دلیل اینکه اولین و قدیمی‌ترین قلمرو پادشاهی انگلستان و نیز زادگاه بیشترین رؤسای جمهوری آمریکا بوده با نام‌های مستعار «قلمرو کهن» و «مادر رؤسای جمهور» شناخته می‌شود. نام «ویرجینیا» از نام الیزابت یکم ملکه انگلستان گرفته شده‌است که در تمام عمر خود تن به زناشویی نداد و باکره ماند. ویرجینیا یکی از سیزده مستعمره‌ای است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا شورش کردند.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت این ایالت در سال ۲۰۱۸ نسبت به 2010به میزان ۶.۴۶ درصد افزایش داشته است. بیشتر جمعیت ایالت ویرجینیا را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند که نیاکانشان از شمال اروپا مهاجرت کرده بودند. یک پنجم جمعیت ایالت سیاه‌پوست هستند و جمعیت قابل توجهی از مهاجرین آمریکای لاتین و آسیایی-آمریکایی نیز در این ایالت زندگی می‌کنند

آشنایی با ایالت ویسکانسین Wisconsin

ویسکانسین یکی از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به‌شمار می‌رود. مرکز آن مدیسون و بزرگترین شهر آنمیلواکی است. این استان هم‌مرز با مینسوتا تا غرب، آیوا، جنوب غربی، ایلی نویز به جنوب، دریاچه میشیگان در شرق، میشیگان تا شمال شرقی و دریاچه سوپریور در شمال است. ایالت ویسکانسین بیست و سومین ایالت پرجمعیت جهان محسوب می‌شود این ایالت به ۷۲ بخش تقسیم شده‌است.

جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین می‌زند که جمعیت ویسکانسین در سال ۲۰۱۸ به میزان ۲.۲۳ درصد افزایش یافته است. طبق نظرسنجی جامعه آمریکایی سال ۲۰۱۶، ۵ . ۵ % جمعیت ویسکانسین اسپانیایی یا لاتین از هر نژادی بودند مکزیکی ۴.۷ %، پورتوریکو ۰.۹ %، کوبا ۰.۱ %، و آمریکای‌لاتین ۰.۷ % .

آشنایی با ایالت ویرجینیای غربی West Virginia

ویرجینیای غربی ایالتی است در شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا به‌شمار می‌رود. پایتخت و شهر مهم آنچارلستون است. پل نیو ریور گرج در این ایالت قرار دارد.

آشنایی با ایالت دلاور Delaware

دلاوِر ایالتی است در شمال شرقی آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا. پایتخت آن دوور و شهر مهم آنویلمینگتن است. این ایالت را «ایالت اول» می‌نامند چرا که نخستین ایالتی بود که در انقلاب آمریکا قیام کرد.

تاریخ:
قبل از این که دلاویر به وسیله استعمارگران اروپایی مستقر شد، این منطقه منزلگاه قبایل Algonquian شرقی بود که بیشتر در امتداد ساحل زندگی می‌کردند و Delaware که بیشتر شبه‌جزیره Delmarva جنوبی را اشغال کرده بودند. جان اسمیت همچنین از دو قبیله به نام the Iroquoian & Tockwogh نام می برد که در شمال منطقه Nanticoke زندگی می‌کنند و ممکن است بخش‌های کوچکی از زمین در بخش غربی ایالت پیش از مهاجرت از خلیج چساپیک داشته باشند.

district-of-columbia

district-of-columbia

آشنایی با ایالت Maryland

مریلند ایالتی است در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا که در منطقه میانه اطلس ایالات‌متحده، هم‌مرز با ویرجینیا، ویرجینیای غربی، و منطقه کلمبیا تا جنوب و غرب؛ پنسیلوانیا تا شمال و دلاور در شرق.قرار داشته و بزرگ‌ترین شهر این ایالت، بالتیمور، و مرکز آن آناپولیس است. بخش عمده‌ای از جمعیت این ایالت در کلان‌شهر بالتیمور-واشینگتن متمرکز شده‌اند. این نام به افتخار ملکه انگلستان هانریتا ماریا معروف است که در انگلستان به عنوان ملکه مری شناخته می‌شود.

تاریخ:
جورج کالورت، اولین فرمانروای بالتیمور (۱۵۷۹ – ۱۶۳۲)، به دنبال یک منشور از پادشاه چارلز اول برای قلمرو بین ماساچوست تا شمال و ویرجینیای غربی بود. بعد از اولین لرد بالتیمور در آوریل ۱۶۳۲، منشور به پسرش، Cecilius کالورت، دومین بارون بالتیمور (۱۶۰۵ تا ۱۶۰۵) در ۲۰ ژوئن ۱۶۳۲ اعطا شد. به طور رسمی، نام جدید "مریلند مستعمره" به افتخار هانریتا ماریا از فرانسه، همسر چارلز یکم انگلستان، نامگذاری شد. جورج کالورت در ابتدا نام "Crescentia"، "سرزمین رشد یا ترقی" را پیشنهاد کرد، اما "پادشاه Terra Mariae مری لند را پیشنهاد کرد که در این لایحه به تصویب رسید. مرکز اصلی مریلند، شهر سنت مری، در ساحل شمالی رود Potomac، و مرکز اطراف آن، اولین بار در ایالت،، بعد از پادشاه به نام Augusta کارولینا، و بعدها به نام بخش سنت ماری نام گرفت.
جمعیت:
اداره آمار آمریکا تخمین زده است که جمعیت مریلند در سال 2018 (4.66%) افزایش داشته است.آخرین سرشماری نشان می دهد که میزان تولد 464.251 نفر و میزان مرگ و میر 275.093 نفر بوده است. مناطق پرجمعیت در مریلند که از بالتیمور و واشنگتن نشئت می گیرد، بیشتر با شمال شرقی مشترک است. اداره آمار آمریکا، مریلند را به عنوان یکی از ایالت‌های آتلانتیک جنوبی تعیین می‌کند، اما عموما با ایالت‌های میانه آتلانتیک و یا ایالات ‌متحده آمریکا و دیگر آژانس‌های فدرال، رسانه‌ها و برخی از ساکنان آن ارتباط دارد.

آشنایی با ایالت نیوجرسی New Jersey

نیوجرسی یا نیوجرزی ایالتی است در شرق ایالات متحده آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا .پایتخت آن ترنتون و شهرهای مهم آن نیوآرک و جرزی سیتی هستند. نیوجرسی، ایالتی است در شمال اقیانوس اطلس در آمریکا. این شبه‌جزیره از شمال و شرق با ایالت نیویورک، در شرق، جنوب شرقی و جنوب با اقیانوس اطلس؛ در غرب با رودخانه دلاور و پنسیلوانیا، و در جنوب غربی تا خلیج دلاور و دلاور هم‌مرز است. نیوجرسی چهارمین ایالت کوچک از نظر مساحت است، اما یازدهمین کشور پرجمعیت با ۹ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۱۷، این ایالت را به شدت پر جمعیت کرده است. نیوجرسی با متوسط درآمد خانوار در سال ۲۰۱۷، دومین ایالت ثروتمند آمریکا است.

تاریخ:
نیو جرسی به مدت بیش از ۲،۸۰۰ سال با قبایلی تاریخی در امتداد ساحل ساکن بود. در اوایل قرن هفدهم، هلندی‌ها و سوئدی‌ها اولین settlements اروپایی را در ایالت تاسیس کردند. بعدها انگلیسی‌ها کنترل منطقه را بدست گرفتند و استان نیوجرسی را پس از بزرگ‌ترین جزایر دریای مانش، جرزی، به عنوان یک مستعمره ، نامگذاری کردند. نیو جرسی محل چندین نبرد مهم در طول جنگ انقلابی آمریکا در قرن ۱۸ بود.
جمعیت:
در سرشماری سال ۲۰۰۰، جمعیت این شهر ۸،۷۹۱،۸۹۴ نفر اعلام شد.آمار جمعیت در این سال :
۶۸. ۶ % سفید آمریکایی
۱۳. ۷ % آمریکایی آفریقایی
۸. ۳ % آمریکایی آسیایی
۳ . ۳ % آمریکایی بومی
۲. ۷ % Multiracial آمریکایی
۶. ۴ % نژاده‌ای دیگر
۱۷. ۷ درصد از جمعیت اسپانیایی یا لاتین از هر نژادی بودند.
پنج گروه بزرگ قومی در سال ۲۰۰۰ در نیوجرسی عبارتند از: ایتالیایی ۱۷.۹ درصد، آفریقایی ۱۵.۹ درصد، آلمان ۱۲.۶ %، لهستانی ۱۲.۶ %، لهستانی ۶.۹ %.
در سال ۲۰۱۰،جمعیت نیوجرسی را ۶.۲ درصد زیر ۵ سال و ۲۳.۵ % زیر ۱۸ سال تشکیل می دادند. یک مطالعه توسط مرکز تحقیقاتی Pew دریافت که در سال ۲۰۱۳، نیوجرسی تنها ایالتی بود که در آن مهاجران متولد هند، بزرگ‌ترین ملیت خارجی را تشکیل می‌دادند.

آشنایی با ایالت نیویورک New York

نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلندتشکیل شده‌است. این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است. عده‌ای به‌دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصربه‌فرد نیویورک، این شهر را "پایتخت جهان" نامیده‌اند.
نیویورک تا سال ۱۶۶۴ میلادی نیوآمستردام نام داشت. ابرشهر نیویورک با مساحت ۸۶۸۳ کیلومتر مربع، وسیع‌ترین شهر ایالات متحده آمریکا و وسیع‌ترین منطقه شهری در جهان می‌باشد. در میان شهرهای بزرگ جهان، تولید ناخالص داخلی نیویورک در زمره بیشترین‌ها قرار دارد که از نظر ارزش اسمی، می‌توان به تنهایی آن را با کشور بزرگی مثل روسیه مقایسه کرد.

جمعیت:
نیویورک از شهرهای مهاجرپذیر ایالات متحده است. در سال ۲۰۱۸ میلادی لاتینوها ۲۴٪ از جمعیت منطقه کلان‌شهری نیویورک را تشکیل می‌دادند. به ترتیب ۲۷ و ۲۱ درصد از جمعیت لاتینوی این منطقه از تبار پورتوریکویی و دومینیکنی هستند. مطابق آمار سال 2015 ‏شهر نیویورک جمعیتی قریب به 8.5 میلیون نفر دارد.

تاریخ:
آغاز جنگ جهانی دوم مقدمات رشد همه ‌جانبه نیویورک را فراهم کرد، در پی ممنوعیت آفرینش‌های هنری در کشورهای دیکتاتوری اروپایی هنرمندان به سمت غرب گریختند، این مهاجرت اجباری موقعیت مناسبی را برای انتقال مرکز هنری از پاریس به شهر نیویورک فراهم کرد، موقعیتی که تسلط قاطع ایالات متحده را تا اواخر دهه ۱۹۷۰ بر جریانات عمده هنری حفظ کرد، جنگ دوم بین‌الملل و خرابی‌های گسترده در سراسراروپا منجر به جذب سرمایه‌های جدید و سرگردان و نیروی کار فراوان به این شهر شد عاملی که به توسعه اقتصادی و رونق صنایع و کارخانجات نیویورک انجامید، در سال ۱۹۵۲ و با احداث مقر دائمی سازمان ملل متحد در نیویورک این شهر عملاً به مهم‌ترین شهر در عرصه دیپلماسی بین‌المللی تبدیل شد.
در سال‌های بعد نیز این شهر شاهد اتفاقاتی تاریخ ساز بود، نیویورک و برج‌های تجارت جهانی مهم‌ترین اهداف حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ بودند، واقعه‌ای که در سال‌های بعد نیز تأثیرات خود را بر مناسبات جهانی نشان داد.

آشنایی با ایالت پنسیلوانیا Pennsylvania

پنسیلوانیا ایالتی است در شرق آمریکا و یکی از ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا. پایتخت آن هریسبورگ و شهرهای مهم آن پیتسبورگ و فیلادلفیا است. این ایالت در شمال شرقی ایالات‌متحده آمریکا واقع شده‌است. کوهه‌ای "آپالاچیان" از میان آن عبور می‌کنند. این استان هم‌مرز با دلاویر، مریلند از جنوب غربی، مریلند از جنوب غربی، اوهایو تا غرب، دریاچه ایری و استان انتاریو در شمال غربی، نیویورک تا شمال و نیو جرسی در شرق ایالت پنسیلوانیا جزء ۳۳ ایالت پرجمعیت آمریکا و پنجمین ایالت پرجمعیت است. این نهمین ایالت پرجمعیت در میان ۵۰ ایالت است. دو شهر پرجمعیت پنسیلوانیا فیلادلفیا (۱،۵۸۰،۸۶۳)و پیتسبورگ (۳۰۲،۴۰۷) با این تراکم جمعیت می باشد.

جمعیت:
تراکم جمعیتی پنسیلوانیا در سال 2010 به شرح زیر است:
۵ % آلمان
۱۸. ۲ % ایرلندی
۱۲. ۸ % ایتالیایی
۹. ۶ % آمریکایی آفریقایی
۸. ۵ % انگلیسی
۷. ۲ % لهستانی
۴. ۲ % کانادایی فرانسوی
در سال ۲۰۱۰ تخمین زده شد که حدود ۸۵ درصد از کل اسپانیولی‌ها در پنسیلوانیا در شعاع ۱۵۰ مایلی (۲۴۰ کیلومتری) فیلادلفیا و حدود ۲۰ درصد از آن‌ها در داخل شهر زندگی می‌کنند. اغلب سیاهان در ناحیه فیلادلفیا، پیتسبورگ و کارولینای جنوبی زندگی می‌کنند. سفیدها بیشتر پنسیلوانیا را تشکیل می‌دهند؛ بیشتر آن‌ها از مهاجران آلمانی، ایرلندی، ایتالیایی و انگلیسی هستند.

آشنایی با ایالت مین Maine

مِین واقع در شمال شرقی آمریکا ایالتی است در ناحیه نیوانگلند که از جنوب و شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با نیوهمپشایر و از شمال غربی و شمال شرقی به ترتیب با استان‌های کانادایی کبک و نیوبرانزویک همسایه است. مین در شمالی‌ترین و شرقی‌ترین قسمت نیوانگلند واقع است.

تاریخ:
استان مین با مرزهای کنونی‌اش در سال ۱۶۵۲ بخشی از مستعمره خلیج ماساچوست شد. مین در قرن هفدهم و اوایل قرن هجده صحنه جنگ فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و نیروهای متحد بومی بود که برضد یکدیگر می‌تاختند و برای خونخواهی و در برخی موارد سلطه طلبی توسط بومیان آمریکایی، گروگان‌گیری می‌کردند. برای نمونه در ابتدای سال ۱۶۹۲ به یورک یورش بردند، حدود ۱۰۰ نفر از مستعمره نشینان انگلیسی را کشتند و ۸۰ تن از سایر روستاییان را به گروگان گرفتند. آبناکی‌ها درطی یورشهای جنگ کوئین آن اوایل سال ۱۷۰۰ در کانویک، روستای کاتولیک موهاک در نزدیکی مونترآل دست به گروگان‌گیری زدند که برخی از گروگان‌ها به اسارت درآمدند و برخی دیگر آزادی یافتند.
پس از اینکه در سال ۱۷۴۰ انگلیسی‌ها فرانسوی‌ها را در آکادیا شکست دادند قلمرو از شرق رودخانه پنوب‌اسکات جدا شده و تحت قلمرو اسمی استاننوااسکوشیا درآمد و به همراه نیوبرانزویک فعلی شهرستان سانبریِ نوا اسکوشیا را تشکیل دادند. نیروهای آمریکایی و انگلیسی در طی انقلاب آمریکا در ۱۸۱۲ بر سر قلمرو مین مدعی بودند و نیروهای انگلیسی مین غربی را در هر دو نبرد به اشغال خود درآوردند. قرارداد منعقد شده بعد از انقلاب آمریکا درباره مرزهای مین با شمال بریتانیایی آمریکا مبهم بود. هنگامی که کشور ایالات متحده تشکیل شد قلمرو مین به عنوان بخشی از ماساچوست درآمد اگرچه مرزهای نهایی با قلمرو بریتانیایی تا زمان پیمان وبستر- اشبرتون در ۱۸۴۲ معین نگردید. مین به صورت فیزیکی از ماساچوست جدا شد. اختلاف دیرینه بر سرزمین خواری و استعمار منجرشد که ساکنان مین و متحدانشان مجلس ماساچوست را در سال ۱۸۰۷ برای جدایی مین وادار به رای‌گیری کنند. آتش احساسات تجزیه طلبان در طی جنگ ۱۸۱۲ دامن زده شد هنگامی که بازرگانان طرفدار بریتانیا در ماساچوست به مخالفت با جنگ برخاستند و از دفاع از مین در مقابل مهاجمان بریتانیایی سر باز زدند. جدایی و تشکیل ایالت مین به عنوان بیست و سومین ایالت در ۱۵ مارس ۱۸۲۰ تحت قسمتی از پیمان میسوری اتفاق افتاد که از نظر جغرافیایی گسترش برده‌داری را محدود می‌کرد و در سال بعد با توازن میان بردگان و افراد آزاد ایالت، زمینه ورود به استقلال میسوری را فراهم کرد.
جمعیت:
پایتخت اصلی مین، پورتلند، شهر مهم مین بود که در سال ۱۸۳۲ به منظور مرکزیت بخشیدن به پایتخت درون ایالت به آگوستا تغییر پیدا کرد. منطقه شهری پورتلند نزدیک به ۴۰ % از جمعیت مین است. جمعیت تخمین زده پورتلند در سال ۲۰۱۶ ۶۶،۹۳۷ نفر بود. مین از زمان سرشماری سال ۱۹۹۰، نرخ بسیار کند جمعیت را تجربه کرده‌است؛ نرخ رشد (۰.۵۷ %) از سال ۲۰۱۰، ۴۵ مورد از ۵۰ ایالت را به خود اختصاص داده‌است. رشد جمعیت متوسط در ایالت در شهرهای ساحلی جنوبی متمرکز شده‌است؛ با جمعیتی که در این مناطق به آهستگی به این مناطق نقل‌مکان می‌کنند. با این حال، مناطق شمالی و روستایی این کشور در سال‌های اخیر کاهش اندکی در جمعیت داشته‌است.

با توجه به آمار سال ۲۰۱۰، ایالت مین در حدود ۹۴.۴ درصد از کل جمعیت غیر اسپانیایی را دارد. در سال ۲۰۱۱، ۸۹.۰ % از همه تولدها در ایالت به والدین سفیدپوست غیر اسپانیایی تعلق داشتند.

آشنایی با ایالت میشیگان Michigan

میشیگان ایالتی است در ایالت‌های غرب میانه آمریکا. مرکز آن لنسینگ و بزرگ‌ترین شهر آن دیترویت است. جمعیت میشیگان ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است. شهر لنسینگ ۱۱۴ هزار نفر و دیترویت ۷۰۶ هزار نفر جمعیت دارد. میشیگان واقع در منطقه دریاچه‌های بزرگ غرب میانه ایالات متحده است.و نهمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، و یازدهمین ایالت بزرگ این کشور است. میشیگان در ۲۶ ژانویه ۱۸۳۷ به عنوان بیست‌وششمین ایالت به ایالات متحده پیوست.

تاریخ:
هنگامی که اولین کاشفان اروپایی وارد شدند، پرجمعیت ‌ترین قبیله Algonquian بودند که شامل گروه‌های Anishinaabe ا بودند و به عنوان "Chippewa" در ایالات‌متحده، (Odaawaa / Odawa) اتاوا و ( Bodewadmi)/ (Potawatomi) شناخته می‌شوند. سه کشور هم‌زیستی مسالمت آمیزی را به عنوان بخشی از یک کنفدراسیون آزاد به عنوان شورا تشکیل دادند و تعداد آن‌ها بین ۲۵۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شود.این قبایل به خصوص اوتاوا در درجه اول در شمل غربی و جنوبی میشیگان،همچنین در کالیفرنیای جنوبی، شمالی اوهایو و شرقی زندگی می کردند اولین اروپایی که به میشیگان رسید و آن را در سال 1622 کشف کرد اتین بلور بود. اولین اسکان دائمی اروپایی در سال ۱۶۶۸ در محل Pere Jacques اتفاق افتاد. بعد از آن میشیگان به پایگاهی برای انجام ماموریت های دینی کاتولیک بدل شد. مبلغان یسوعی به تدریج توسط جمعیت هندی این منطقه مرود استقبال قرار گرفتند. از ۱۶۶۰ تا پایان حکومت فرانسه، میشیگان بخشی از کشور سلطنتی فرانسه بود. در سال ۱۷۶۰، مونترال به نیروهای بریتانیایی پیوست که به جنگ فرانسه و هند پایان دادند (۱۷۵۴ تا ۱۷۶۳) در سال ۱۷۶۳ میلادی، میشیگان به بریتانیای کبیر رسید. در طول انقلاب آمریکا، دیترویت یک مرکز مهم عرضه در بریتانیا بود. بیشتر ساکنان آن فرانسوی - کانادایی یا بومی آمریکایی بودند که بسیاری از آن‌ها به دلیل روابط تجاری طولانی با فرانسوی‌ها متحد شده بودند.در سال ۱۷۸۳ در پاریس، انگلیسی‌ها کنترل دیترویت و میشیگان را پس از انقلاب آمریکا حفظ کردند. در طول جنگ ۱۸۱۲، نیروهای ایالات‌متحده در فورت دیترویت منطقه میشیگان را پس از محاصره تقریبا بدون خونریزی در سال ۱۸۱۲ تسلیم کردند. تلاش آمریکا برای بازپس گرفتن دیترویت منجر به شکست شدید آمریکا شد . این نبرد، که از آن به خونین ترین جنگ یاد می شود بالاترین میزان تلفات را در آمریکا داشت.در سال 1813 آمریکایی ها از میشیگان به عنوان پایگاهی برای حمله به کانادا استفاده کردند.در دهه 1830 میشیگان به یک ایالت مستقل تبدیل شد.
جمعیت:
میشیگان دارای بیش‌ترین جمعیت هلندی، فنلاندی و مقدونی است.
در سرشماری سال ۲۰۰۰، جمعیت این شهر به شرح زیر است:
سفید آمریکایی) : ۷۸.۹ (% سفیدها): ۷۶.۶ %)سفید اسپانیایی: ۲.۳ %
سیاه یا آفریقایی آمریکایی: ۱۴.۲ %
آمریکای آسیایی: ۲.۴ درصد
نژاد دیگر: ۱.۵ %
Multiracial :۲.۳ %
در همان سال اسپانیولی‌ها یا آمریکای‌لاتین هر نژاد) ۴.۴ (% از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایالات متحده آمریکا

در صورتی که مایل هستید بعد از ادامه تحصیل در آمریکا مدرک تحصیلی شما توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران مورد تایید قرار گیرد تنها باید از دانشگاه های ارائه شده توسط وارت علوم تحقیقات و فناوری که در لیست زیر و به تفکیک چهار گروه الف ممتاز ، ب خوب ، ج متوسط و د ضعیف تقسیم بندی شده اند پذیرش بگیرید.

 1. Arizona State University, Tempe, AZ
 2. Boston College, Chestnut Hill, MA
 3. Boston University
 4. Brandeis University, Waltham, MA
 5. Brown University, Providence, RI
 6. California Institute of the Arts (CALARTS)
 7. California Institute of Technology, Pasadena, CA
 8. Carnegie Mellon University, Pittsburgh, PA
 9. Case Western Reserve University, Cleveland, OH
 10. Columbia University, New York, NY
 11. Cornell University, Ithaca, NY
 12. Dartmouth College
 13. Duke University, Durham, NC
 14. Emory University, Atlanta, GA
 15. George Mason University, Fairfax, VA
 16. George Washington University
 17. Georgetown University, Washington, D.C
 18. Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA
 19. Harvard University, Cambridge, MA
 20. Indiana University - Bloomington, IN
 21. Iowa State University, Ames, IA
 22. Johns Hopkins University
 23. Massachusetts Institute of Technology
 24. Michigan State University, East Lansing, Michigan
 25. New York University, New York, NY
 26. North Carolina State University at Raleigh, NC
 27. Northeastern University, Boston, MA
 28. Northwestern University , Evanston, IL
 29. Ohio State University, Columbus, OH
 30. Pennsylvania State University, University Park Campus, University Park, PA
 31. Princeton University, Princeton, NJ
 32. Purdue University, West Lafayette, IN
 33. Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, NY
 34. Rice University, Houston, TX
 35. Rockefeller University, New York, NY
 36. Rutgers, The State University of New Jersey - New Brunswick
 37. Stanford University, Stanford, CA
 38. Stony Brook University, NY
 39. Texas A&M University - College Station, TX
 40. The University of Texas at Austin
 41. Tufts University, Medford, MA
 42. University of Arizona, Tucson, AZ
 43. University of California, Berkeley
 44. University of California, Davis
 45. University of California, Irvine
 46. University of California, Los Angeles
 47. University of California, Riverside
 48. University of California, Santa Barbara
 49. University of California, Santa Cruz
 50. University of California, San Diego
 51. University of Chicago, Chicago, IL
 52. University of Colorado at Boulder
 53. University of Colorado at Denver
 54. University of Delaware, Newark, DE
 55. University of Florida, Gainesville, FL
 56. University of Hawaii at Manoa, Honolulu, HI
 57. University of Illinois, Urbana–Champaign
 58. University of Illinois, Chicago (UIC)
 59. University of Iowa, Iowa City, IA
 60. University of Maryland, college park
 61. University of Massachusetts, Amherst, MA
 62. University of Miami, Coral Gabels, FL
 63. University of Michigan, Ann Arbor, MI
 64. University of Minnesota, Twin Cities, Minneapolis, MN
 65. University of North Carolina, at Chapel Hill, Chapel Hill, NC
 66. University of Notre Dame, Notre Dame, IN
 67. University of Pennsylvania, Philadelphia, PA
 68. University of Pittsburgh, Pittsburgh, PA
 69. University of Rochester, Rochester, NY
 70. University of Utah, Salt Lake City, UT
 71. University of Virginia, Charlottesville, VA
 72. University of Washington, Seattle, WA
 73. University of Wisconsin, Madison
 74. Vanderbilt University, Nashville, TN
 75. Washington University in St. Louis
 76. Yale University, New Haven, CT
 77. Yeshiva University, New York, NY
 78. University of Oklahoma, Norman, OK
 79. Colorado School of Mines, Golden, CO
 80. Syracuse University, Syracuse, NY
 81. University of Southern California, LA
 82. University of Missouri - Columbia, MO
 83. Pepperdine University, School of Law صرفاً در رشته حقوق (کلیه گرایشها)
 1. Academy of Arts University صرفاً تا مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مرتبط با هنر
 2. Aubern University- Alabama صرفاً در رشته هاي مهندسي و معماري
 3. Brigham Young University, provo, UT
 4. California College of Arts .شود Master of Architecture ویا Master of Arts صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد همه گرایش های هنر و معماری چنانچه منجر به صدور مدرک به
 5. California Polyteehnic State University - San Luis Obispo صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 6. Chapman University, Dodge College of film and media Arts صرفاً در رشته‌های مربوط به فیلم سازی
 7. Clemson University, Clemson, SC
 8. College of William& Mary, Williamsburg, VA
 9. Colorado State University, Fort Collins , CO
 10. Oregon State University, Corvallis, Oregon
 11. Florida State University, Tallahassee, FL
 12. Massachusetts College of Art and Design
 13. Michigan Technological University
 14. Missouri University of Science and Technology, Rolla, Missouri
 15. University of Nebraska, Lincoln, NE
 16. University of Tennessee, Knoxville, TN
 17. Virginia Commonwealth University, Richmond, VA
 18. Virginia Polytechnic Institute and State University, Blacksburg, VA
 19. City University of New York, Graduate School & Center New York, NY
 20. Savannah College of Arts Design (SCAD) MARC صرفاً دوره های کارشناسی و
 21. State University of New York at Buffalo
 22. The University of New Mexico, Albuquerque, NM
 23. Temple University, Philadelphia, PA
 24. Tulane University, New Orleans, LA
 25. University of Kansas, Lawrence, KS
 26. University of Kentucky, Lexington, KY
 27. University of Oregon, Eugene, Oregon
 28. Washington State University, Pullman, WA
 29. Illinois Institute of Technology, Chicago, IL
 30. Howard University, Washington, D.C.
 31. University of South Carolina, Columbia, SC
 32. University of South Florida, Tampa, FL
 33. University of Vermont, Burlington, VT
 34. California State University - East Bay صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 35. Drexel University, Philadelphia, PA
 36. Granbrook Academy of Arts مورد تایید می باشد Master of Arts صرفاً دوره
 37. Saint Louis University, St. Louis, MO
 38. State University of New York at Albany
 39. state University of New York, College of Environmental Science and Forestry, Syracuse
 40. Southern California Institute of Architecture, SCI-ARCH (March2) و نیز دو ساله (March1) در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، دوره سه ساله
 41. The University of Montana, Missoula, MT
 42. The University of Texas at Dallas
 43. University of Alabama, Tuscaloosa, AL
 44. University of South Florida
 45. University of New Hampshire, Durham, NH
 46. University of Wyoming, Laramie, WY
 47. Wake Forest University, Winston - Salem, NC
 48. Wayne State University, Detroit, MI
 49. Lehigh University, Bethlehem, PA
 50. Louisiana State University, in Shreveport, LA
 51. Louisiana State Universite, Baton Rouge
 52. Loyola Law School, CA (Law School of Loyola Marymount University)
 53. University of Houston, Houston, TX
 54. University of Central Florida, Orlando, FL
 55. University of Cincinnati, Cincinnati, OH
 56. The University of Connecticut , Stamford , CT
 57. The University of Connecticut , Storrs , CT
 58. Pepperdine University صرفاً در رشته‌های مرتبط با مدیریت و بازرگانی
 1. Alfred University, NY
 2. American University, Washington, D.C.
 3. Aubern University- Alabama در رشته هاي غير از مهندسي و معماري
 4. Baylor University - Texas
 5. California State University, Long Beach, CA
 6. California State University, Los Angeles, CA
 7. California State University, Northridge, CA
 8. California State University, Sacramento, CA
 9. California State University, San Bernardino, CA
 10. California State University, Fresno
 11. California State University, Fullerton, CA
 12. Catholic University of America, Washington, D.C
 13. Central Connecticut State University New Britain, CT
 14. Central Michigan University, Mount Pleasant, MI
 15. Central Missouri State University, Warrensburg, MO (Commonly The University of Central Missouri)
 16. City University of New York, Bernard M. Baruch College,New York, NY
 17. City University of New York, Brooklyn College, NY
 18. City University of New York, City College, New York, NY
 19. City University of New York, Herbert H. Lehman College, Bronx. NY
 20. City University of New York, Hunter College, New York, NY
 21. City University of New York, Queens College, Flushing, NY
 22. Claremont Graduate University, Claremont, CA
 23. Clark University, Worcester, MA
 24. Clarkson University, Potsdam, NY
 25. Cleveland State University,Cleveland, OH
 26. Cooper Union for the Advancement of Science and Art,New York, NY
 27. Creighton University, Omaha, NE
 28. De Paul University, Chicago, IL
 29. Drake University, Des Moines, IA
 30. Duquesne University, Pittsburgh, PA
 31. East Carolina University, Greenvill, NC
 32. East Tennessee State University, Johnson City, TN
 33. Eastern Illinois University, Charleston, IL
 34. Eastern Kentucky University, Richmond, KY
 35. Eastern Michigan University, Ypsilanti, MI
 36. Eastern New Mexico University, Portales, NM
 37. Eastern Washington University, Cheney, WA
 38. Emporia State University, Emporia, KS
 39. Fairleigh Dickinson University, Florham -Madison, NJ
 40. Fairleigh Dickinson University, Teaneck - Hackensack Campus, Teaneck, NJ
 41. Florida Agricultural and Mechanical University, Tallahassee, FL
 42. Florida Atlantic University, Boca Raton, FL
 43. Florida Institute of Technology, Melbourne, FL
 44. Florida International University, Miami, FL
 45. Fontbonne University
 46. Fordham University, Bronx, NY
 47. Fort Hays State University , Hays, KS
 48. Gallaudet University , Washington, DC مخصوص ناشنوایان
 49. Georgia Southern University, Statesboro, GA
 50. Georgia State University, Atlanta, GA
 51. Golden Gate University, San Francisco, CA
 52. Gonzaga University, Spokane, WA
 53. Grand Valley State University, Allendale, MI
 54. Hofstra University, Hempstead, NY
 55. Hult International Business School
 56. Humboldt State University, Arcata, CA
 57. Idaho State University, Pocatello, ID
 58. Illinois State University, Normal, IL
 59. Indiana State University at Terre Haute, Terre Haute, IN
 60. Indiana University - Purdue University Fort Wayne , Fort Wayne, IN (IPFW)
 61. IUPUI (Indiana University- Purdu University Indianapolis)
 62. James Madison University, Harrisonburg, VA
 63. Kansas State University, Manhattan, KS
 64. Kent State University, Kent, OH
 65. Lamar University - Beaumont, TX
 66. Loma Linda University, Loma Linda, CA
 67. Long Island University, Brooklyn Center, Brooklyn, NY
 68. Long Island University, C.W. Post Campus, Brookville, NY
 69. Louisiana Tech University, Ruston, LA
 70. Loyola University of Chicago, Chicago, IL
 71. Mankato State University, Mankato, MN
 72. Marquette University, MilWaukee, WI
 73. Marshall University, Huntington, WV
 74. Mercer University, Macon, GA
 75. Miami University, Oxford, OH
 76. Middle Tennessee State University, Murfreesboro, TN
 77. Milwaukee School of Engineering, Milwaukee, WI
 78. Minnesota state University Moorhead, MN
 79. Mississippi State University, Mississippi State, MS
 80. Montana State University, Bozeman, MT
 81. Montana Tech of the University of Montana, Butte, MT
 82. Montclair State University, Upper Montclair, NJ
 83. Morehead State University, Morehead, KY
 84. Murray State University, Murray, KY
 85. Naval postgraduate School, Monterey CA
 86. New Jersey Institute of Technology, Newark, NJ
 87. New Mexico Institute of Mining and Technology, Socorro, NM
 88. New Mexico State University, Las Cruces, NM
 89. New School For Social Research, New York, NY
 90. New York Institute of Technology, Old Westbury Campus, Old- Westbury, NY
 91. North Carolina Agricultural and Technical State University, Greensboro, NC
 92. North Carolina Central University, Durham, NC
 93. North Dakota State University, Fargo, ND
 94. Northeastern Illinois University, Chicago, IL
 95. Northern Arizona University, Flagstaff, AZ
 96. Northern Illinois University, Dekalb, IL
 97. Northern Michigan University, Marquette, MI
 98. Northwestern State University of Louisiana, Natchitoches, LA
 99. Nova Southeastern University, Fort Lauderdale, FL
 100. Oakland University, Rochester, MI
 101. Ohio University, Athens, OH
 102. Oklahoma State University, Stillwater, OK
 103. Old Dominion University, Norfolk, VA
 104. Pace University, New York, NY
 105. Parson School of Design of the New School
 106. Polytechnic University, Brooklyn Campus, Brooklyn, NY
 107. Portland State University, Portland, OR
 108. Pratt Institute, Brooklyn, NY
 109. Purdue University Calumet, Hammond, IN
 110. Radford University, Radford, VA
 111. Rivier University, Nashua, NH
 112. Rochester Institute of Technology, Rochester, NY
 113. Roosvelt University, Chicago, IL
 114. Rose - Hulman Institute of Technology, Terre Hatue, IN
 115. Rutgers University, The State University of New Jersey, Newark, NJ
 116. Rowan University
 117. Sam Houston State University, Huntsville, TX
 118. Samford University, Birmingham, AL
 119. San Diego State University, San Diego, CA
 120. San Francisco State University, San Francisco, CA
 121. San Jose State University, San Jose, CA
 122. Seattle University, Seattle, WA
 123. Seton Hall University, South Orange, NJ
 124. Simmons College, Boston, MA
 125. Smith College, Northhampton, MA
 126. Sofia University صرفاً در رشته روان شناسی در گرایش های مختلف
 127. South Dakota School of Mines and Technology, Rapid City, SD
 128. South Dakota State University, Brookings, SD
 129. Southeast Missouri State University, Cape Giradeau, MO
 130. Southeastern Louisiana University, Hammond, LA
 131. Southern California Institute of Architecture, SCI-ARCH

  در مقطع کارشناسی ارشد، دوره یک ساله (EDGE) در رشته‌های Entertainment, Design of Cities, Design Theory and Pedagogy Architectural Technologies, Fiction and

 132. Southern Connecticut State University, New Haven, CT
 133. Southern Illinois University at Carbondale, IL
 134. Southern Illinois University, at Edwardsville, IL
 135. Southern Methodist University, Dallas, TX
 136. Southern University and Agricultural and Mechanical College, Baton- Rouge, LA
 137. Southwest Missouri State University, Springfield, MO
 138. Southwestern Law School, Los Angeles, CA Juris Doctor(J.D) ویا Master of Laws (L.L.M) و مقطع کارشناسی ارشد شامل Bachelor of Laws (L.L.B) مقطع کارشناسی
 139. St. Cloud State University, St. Cloud, MN
 140. St. Johns University, Jamaica, NY
 141. Stephen F. Austin State University, Nacogdoches, TX
 142. State University of New York at Binghamton,NY
 143. Stevens Institute of Technology, Hoboken, NJ
 144. Suffolk University, Boston, MA
 145. Tarleton State University, Stephenville, TX
 146. Teachers College, Columbia University, New York, NY
 147. Tennessee State University, Nashville, TN
 148. Tennessee Technological University, Cookeville, TN
 149. Texas Christian University, Fort Worth, TX
 150. Texas State University, San Marcos, TX
 151. Texas Tech University, Lubbock, TX
 152. Texas Womans University, Denton, TX
 153. The Chicago School of Professional Psychology, Los Angeles, CA
 154. Thomas Jefferson University, Philadelphia, PA
 155. The University of Alabama at Birmingham, AL
 156. The University of Alabama in Hunstville, AL
 157. Troy University, Alabama
 158. Truman Missouri State University, Kirksville, MO
 159. Tuskegee University, Tuskegee Institute, AL
 160. University of Akron, Akron, OH
 161. University of Alaska Anchorage, Anchorage, AK
 162. University of Alaska Fairbanks, AK
 163. University of Arkansas at Fayetteville, AR
 164. University of Arkansas at Little Rock, Little Rock, AR
 165. University of California, Merced, CA
 166. University of Central Arkansas, Conway, AR صرفاً در رشته‌های هنر، بازرگانی، علوم اجتماعی و علوم پایه
 167. University of Central Oklahoma, Edmond, OK
 168. University of Colorado Colorado Springs, Colorado Springs, CO
 169. University of Dallas, Irving, TX
 170. University of Dayton, Dayton, OH
 171. University of Denver, Denver, CO
 172. University of Detroit Mercy, Detroit, MI
 173. University of Georgia, Athens, GA
 174. University of Hartford, West Hartford, CT
 175. University of Idaho, Moscow, ID
 176. University of Illinois at Springfield, Springfield, IL
 177. University of Louisiana, Lafayette, LA
 178. University of Louisville, Louisville, KY
 179. University of Maine at Orono, Orono, ME
 180. University of Maryland, Baltimore County
 181. University of Massachusetts Boston, Boston, MA
 182. University of Massachusetts Dartmouth, North Dartmouth, MA
 183. University of Massachusetts Lowell, Lowell, MA
 184. University of Memphis, Memphis, TN
 185. University of Michigan - Dearborn, Dearborn, MI
 186. University of Minnesota, Duluth, Duluth, MN
 187. University of Mississippi, University, MS
 188. University of Missouri - Kansas City, Kansas City, MO
 189. University of Missouri - St. Louis, MO
 190. University of Nebraska at Kearney, Kearney, NE
 191. University of Nebraska at Omaha, Omaha, NE
 192. University of Nevada - Las Vegas, Las Vegas, NV
 193. University of Nevada – Reno, NV
 194. University of New Haven, West Haven, CT
 195. University of New Orleans, New Orleans, LA
 196. University of North Carolina, at Charlotte, Charlotte, NC
 197. University of North Carolina, at Greensboro, Greensboro, NC
 198. University of North Dakota, Grand Forks, ND
 199. University of North Florida, Jacksonville, FL
 200. University of North Texas, Denton, TX
 201. University of Northern Colorado, Greeley, CO
 202. University of Northern Iowa, Cedar Falls, IA
 203. University of Portland, Portland, OR
 204. University of Redlands, CA صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 205. University of Richmond, Richmond, VA
 206. University of Rhode Island, Kingston, RI
 207. University of San Diego, San Diego, CA
 208. University of San Francisco, San Francisco, CA
 209. University of Santa Clara, Santa Clara, CA
 210. University of South Alabama, Mobile, AL
 211. University of South Dakota, Vermillion, SD
 212. University of Southern Mississippi. Hattiesburg, MS
 213. University of Tennessee, at Chattanooga, Chattanooga, TN
 214. University of Texas at Arlington, Arlington, TX
 215. University of Texas at EI Paso, EL Paso, TX
 216. University of Texas at San Antonio, San Antonio, TX
 217. University of Texas - Rio Grande Valley, TX
 218. University of The Pacific, Stockton, CA
 219. University of Toledo, OH
 220. University of Tulsa, OK
 221. University of West Florida, Pensacola, FL
 222. University of Wisconsin - Milwaukee, Milwaukee, WI
 223. Utah State University, Logan, UT
 224. Wesleyan University, Middletown, CT
 225. West Virginia University, Morgantown, WV
 226. Western Illinois University, Macomb, IL
 227. Western Kentucky University, Bowling Green, KY
 228. Western Michigan University, Kalamazoo, MI
 229. Western Washington University, Bellingham, WA
 230. West Texas A&M University , Canyon, TX
 231. Wichita State University, Wichita, KS
 232. Widener University, Chester, PA
 233. Worcester Polytechnic Institute, Worchester, MA
 234. Wright State University, Dayton, OH
 235. Youngstown State University, Youngstown, OH
 236. Bowling Green State University, Bowling Green, OH
 237. Maryland Institute College of Arts , MD

مدارك تحصيلي موسسات گروه د (ضعيف) در مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري به‌ هيچ عنوان قابل بررسي و ارزشيابي نيست.

دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي‌ امريكا كه ‌توسط‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و رفاه ‌امريكا که در گروه های دیگر نمی باشد و Accredited شناخته شده باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید