شرایط و نحوه کار در اتریش

کار در اتریش,شرایط کار در اتریش,نحوه کار در اتریش

اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا، مکان مهمی برای مهاجران برای زندگی و کار است. به طور خاص، وین، سطح بالایی از دستمزد متوسط دارد.

login
En login

  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | 10:17   0 نظر   4200 بازدید


کار در اتریش: گرفتن ویزای کاری اتریش (Work in Austria: Getting a Austrian Visa)

اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا، مکان مهمی برای مهاجران برای زندگی و کار است. به طور خاص، وین، سطح بالایی از دستمزد متوسط دارد.

اگر شما قصد مهاجرت به اتریش را دارید پس ممکن است به اجازه کار نیاز داشته باشید. اجازه کار در اتریش بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز می باشد که به عنوان کارت Red-White-Red Card تنظیم می شود. راه های مختلفی برای گرفتن کارت Red-White-Red وجود دارد.

این مقاله می تواند به شما جهت دریافت ویزای کار اتریش کمک نماید.

آیا من به ویزای کاری اتریش نیاز دارم؟

اولویت اول شما باید مشخص شود که آیا شما نیاز به اجازه کار دارید؟ در برخی موارد، بسته به ملیت شما و نقش مورد نظر شما، ممکن است مجوز لازم نباشد.

اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش را می توانید در پورتال مهاجرت دولت اتریش بخوانید.

دارندگان پاسپورت اروپایی حق دارند که در اتریش زندگی کنند و کار کنند، اگر شما برای بیش از سه ماه در آنجا زندگی کنید باید اقامت خود را ثبت کنید.

اگر شما در خارج از محدوده Eu زندگی می کنید، احتمالا به ویزا یا اجازه اقامت و کار در اتریش نیاز دارید.

فرآیند کسب ویزای کار اتریش چیست؟

اکثراً مهاجرت به اتریش بر روی یک سیستم انعطاف پذیری که به عنوان کارت قرمز و سفید قرمز شناخته می شود، انجام می شود و برای اعطای اقامت، بر اساس مهارت های کارگران بالقوه ورودی و کمبود در بازار کار اتریش طراحی شده است.

روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید کارت قرمز سفید قرمز را با توجه به سطح مهارت ها و مدارک تحصیلی و نوع کاری که می خواهید انجام دهید، دریافت کنید.

صرف نظر از نوع ویزا یا مجوزی که به دنبال آن هستید، از شما خواسته می شود تا ثابت کنید که شما می توانید تمامی هزینه های خود را پرداخت نمایید و همچنین بیمه درمانی و محل زندگی خود را مشخص کنید.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، شما باید بیش از 70 امتیاز را در مورد طرح مبتنی بر امتیاز که در اینجا توضیح داده شده، کسب کنید. تحت این سیستم شما مقادیر مختلفی از امتیازات را برای مواردی مانند شرایط حرفه ای، تجربه کاری، توانایی زبان و سطوح دستمزد که قبلا کسب کرده اید، کسب میکنید.

برای این که کارت Red-White-Red Card را دریافت کنید، باید یک شغل داشته باشید. اگر چه گزینه دیگری به نام Red-White-Red Card Plus وجود دارد که این کارت به شما اجازه می دهد تا بدون داشتن کارفرمای خاصی که شما را حمایت می کند، وارد اتریش شوید. این کارت فقط تحت شرایط خاصی صادر می شود و دارای معیارهای سختگیرانه ای است که بصورت آنلاین ارائه می شوند. اگر در 10 ماه از 12 ماه گذشته کارت Red-White-Red را داشته باشید، می توانید کارت خود را به نسخه Plus ارتقا دهید و دسترسی به بازار کار نامحدود را دریافت کنید. این به این معنی است که شما می توانید برای هر کارفرمایی کار کنید و نه فقط آن کارفرمایی که در اصل روی کارت شما درج شده است.

گزینه دیگر برای کارگران مشاغل تحت تقاضا (دارای کمبود نیرو) است که برای کارت Red-White-Red درخواست شود. در این مورد، شما هنوز هم باید امتیاز کسب نمایید، اما شما در این مورد تنها به 50 امتیاز نیز دارید.

اگر مطمئن نیستید که بهترین مسیر برای شرایط شما چیست با مشاورین ما در کاریابی کاردار تماس بگیرید تا بهترین راه را در جهت تعیین مسیر شما پیشنهاد دهند.

جهت دریافت ویزای کار اتریش به چه مدارکی نیاز دارم؟

اسنادی که شما نیاز دارید با توجه به نوع ویزایی که دریافت میکنید متفاوت است زیرا شما باید ثابت کنید که امتیازها را از چه طریقی به دست آورده اید. با این حال برای تمامی ویزاها شما به مدارک زیر نیاز دارید.

  • گواهی تولد

  • عکس پاسپورت

  • محل اقامت

  • بیمه درمانی معتبر

  • اثبات حمایت مالی کافی

بسته به نوع کاری که در حال برنامه ریزی برای انجام آن هستید، ممکن است برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

کارت سبز، مانند کارت سبز آمریکا، حق کار در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلستان). برای واجد شرایط بودن کارت آبی، باید از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید، بسیار ماهر باشید (به این معنی که شما یک مدرک لیسانس سطح بالا را کسب کرده باشید یا دارای پنج سال تجربه حرفه ای ارشد باشید) و یک پیشنهاد شغل یا قراردادکاری فعال داشته باشید.

در مورد اتریش، اگر شما قبلا یک کارت آبی اتحادیه اروپا دریافت کرده اید یا معیارهای آن را برآورده کرده اید، می توانید کارتRed-White-Red Plus که دارای شرایط مطلوب تر از یک ویزای کار Red-White-Red است دریافت کنید. این به این معنی است که شما ممکن است واجد شرایط برای رفتن به اتریش به منظور جستجوی کار و بدون معرفی کارفرما باشید

فرآیند درخواست کارت آبی توسط کشورهای عضو به سرعت دنبال می شود، به طور معمول سریعتر از سایر انواع درخواست ویزای کار انجام میشود. گرچه ممکن است تا سه ماه طول بکشد.

آیا ویزای کاری اتریش شامل ویزای همراه می شود؟

اگر کارت قرمز سفید قرمز یا یک کارت آبی اتحادیه اروپا دارید، می توانید برای اقامت خانواده خود برای پیوستن به شما در اتریش درخواست دهید خانواده شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد.

ممکن است بتوانید برای همسر خود درخواست کارت قرمز سفید قرمز Plus دهید که فرصتی جهت پیدا کردن کار داشته باشد.

بسته به ویزایی که توسط کارت قرمز سفید قرمز دریافت می کنید، ممکن است متوجه شوید که شرایطی برای اعضای خانواده وجود دارد مانند داشتن یک درک اولیه زبان آلمانی.

من ویزای کاری اتریشی دارم - قدم بعدی چیست؟

در بعضی موارد، ممکن است مجبور شوید یک دوره تکمیلی را در اتریش بگذرانید، یک یا دو ماژول برای بهبود مهارت های زبان آلمانی و ارائه مقدمات اولیه برای زندگی در اتریش. الزامات به نوع ویزا شما بستگی دارد و بعضی از معافیت ها برای اعضای جوان خانواده نیز وجود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/