ویزای تحصیلی اتریش 2024

ویزای تحصیلی اتریش,شرایط و مزایا 2024

ویزای تحصیلی اتریش 2024: شرایط، مزایا و مراحل دریافت ویزای تحصیلی در اتریش.دستیابی به آموزش برتر.راهنمای کامل و مشاوره رایگان

En

  پنج‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ | 14:22   37 نظر   105857 بازدید

ویزای تحصیلی اتریش (Austrian Student Visa)

برای دریافت اطلاعاتی جامع در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی اتریش، شرایط و روند اخذ این ویزا در این مقاله با ما همراه باشید.


سوالاتی که در این مقاله پاسخ داده می‌شوند

 • آشنایی با ویزای تحصیلی اتریش
 • آیا برای تحصیل در اتریش به ویزا نیاز است؟
 • چند نوع ویزای تحصیلی در اتریش وجود دارد؟
 • مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اتریش
 • تمکن‌مالی موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • نحوه درخواست ویزای تحصیلی اتریش
 • فرآیند درخواست ویزای تحصیلی اتریش
 • کجا باید برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهم؟
 • چه زمانی می‌توانم برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهم؟
 • مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • آیا با ویزای تحصیلی اتریش می‌شود مشغول به کار شد
 • آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد؟
 • هزینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی اتریش

آشنایی با ویزای تحصیلی اتریش

.

نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس 2 نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس 3

.

اتریش مقصد شناخته شده و محبوبی میان دانشجویان فرا مرزی در سرتاسر جهان می‌باشد. اتریش خانه‌ی برترین دانشگاه‌های دولتی در اروپا می‌باشد که دارای اپلیکشین‌فی‌های مناسب و مقرون بصرفه‌ای هستند. همچنین تحصیل در این دانشگاه‌ها جایگاه‌های شغلی ایده‌عالی برای دانشجویانی که قصد دارند پس از تحصیل خود به زندگی و کار در اتریش مشغول شوند، تضمین می‌کند.

به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا،‌ می‌بایست بدانید که جهت ادامه تحصیل در اتریش باید برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهید. در این مطلب هرآنچه که لازم است در ارتباط با ویزای تحصیلی اتریش و پروسه‌ی اخذ این ویزا بدانید توضیح دادیم.


آیا جهت تحصیل در اتریش، داشتن ویزای دانشجویی الزامی است؟

شما از ویزای تحصیلی اتریش معاف خواهید شد اگر:

 • در صورتی که شهروند EU/EEA و یا دانشجویی از کشوری اروپایی (حوزه‌ی شینگن) باشید.
 • از کشوری هستید که با اتریش توافقنامه ویزا داشته باشد.

چند نوع ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد؟

به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد: یک ویزای کوتاه-مدت و ویزای بلند-مدت. شما می‌بایست بر اساس برنامه‌ی آموزشی که ثبت‌نام کردید، نوع مناسب آن را انتخاب کنید.

 • ویزای C (کوتاه مدت): این نوع از ویزا برای اقامت کوتاه مدت می‌باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت سه ماه در اتریش به تحصیل بپردازید.
 • ویزای D (بلند مدت): این نوع از ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد و با داشتن این ویزا می‌توانید به مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهید. این نوع از ویزا برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مطالعات طولانی مدت در اتریش نیاز می‌باشد.

دارنده ویزای تحصیلی (نوع D) می‌تواند بیش از 90 روز در اتریش بماند. ویزای آنها یک بار ورود است و مجوز پس از ورود صادر می‌شود.


پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش

همه کسانی که علاقه مند به تحصیل در اتریش هستند قبل از آمدن به اتریش باید یک ویزا را در یک کنسولگری یا سفارت اتریش درخواست کنند. پس از ورود به اتریش، شما باید در اداره ی ثبت (Meldeamt) در محل سکونت خود ثبت نام کنید.

دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان دریافت کنند.


اگر من یک شهروند اتحادیه اروپا هستم وضعیت چیه؟

اگر شما ملیت یک کشور اتحادیه اروپا / EEA را دارید، نیازی به ویزا برای آمدن به اتریش ندارید. اگر شما دارایی های کافی برای تامین مالی سکونت خود در اتریش و بیمه درمانی معتبر که تمام هزینه های لازم را پوشش می دهد دارید، فقط به یک سند مسافرتی معتبر (گذرنامه یا کارت شناسایی) برای ورود و اقامت دانشجویی در اتریش نیاز دارید. اگر قصد دارید در اتریش بیش از 3 ماه بمانید باید ظرف 4 ماه از حضور خود در اداره شهرداری (Magistrat، Bezirkshauptmannschaft) ثبت نام کنید.


این مطلب می تواند در مصاحبه ویزا به شما کمک کند: سوالات مصاحبه ویزا


مدارک لازم جهت اخذ ویزای ویزای تحصیلی اتریش

برای تحصیل در اتریش به مدارکی جهت اپلای و درخواست ویزای تحصیلی اتریش نیاز خواهید داشت، که این مدارک عبارتند از:

1. فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزای تحصیلی یا دانشجویی که می‌بایست آن را پرینت گرفته و بر اساس مشخصات خود تکمیل و امضا کنید.

* با مراجعه به لینک پیوست شده می‌توانید فرم درخواست ویزای تحصیلی اتریش را به طور کامل به صورت pdf مشاهده کنید.*

2. مدارک شناسایی اعم از شناسنامه یا کارت ملی (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)

3. عکس به روز بیومتریک: شما می‌بایست به همراه فرم درخواست خود، عکس‌های پارسپورتی که به تازگی گرفتید بگذارید.

4. پاسپورت معتبر: یکی از مهم‌ترین مدارک می‌باشد که می‌بایست از خالی بودن دو صفحه‌ی آن اطمینان حاصل کنید و مطمعن شوید که در یک دهه‌ی گذشته صادر و یا تمدید شده و تا مدت اقامت شما اعتبار داشته باشد.

5. برنامه‌ی سفر که شامل تاریخ دقیق پرواز، شماره و تاریخ خروج شما از کشور خواهد بود.

6. گواهی پذیرش : شما می‌بایست با ارائه‌ی نامه‌ی پذیرش از دانشگاه اتریشی، تاییدیه امتحان ورودی یا تاییدیه ثبت نام نامه‌ی پذیرش از دانشگاه اتریشی که برای آن اپلای کردید، موقعیت و جایگاه خود را به عنوان دانشجو نشان دهید.

7. رسید مبلغ پرداختی توشن‌فی (هزینه‌ی بررسی مدارک): شما می‌بایست کپی از رسید و یا فیش بانکی مبلغی که جهت بررسی مدارک خود برای اپلای پرداخت کردید ارائه کنید.

8. گواهی عدم سوءپیشینه از کشور محل سکونت (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)

9. مدارکی جهت اثبات محل اقامت خود در اتریش ارائه دهید. این مدارک می‌تواند گواهی اقامت شما در ساختمان‌های دانشگاهی یا خوابگاه‌های دانشجویی و یا مدرکی دال بر میزان اجاره‌بها باشد.

10. بیمه مسافرتی که در اتریش قابل استفاده بوده و تا سقف 30.000 یورو تمام مخاطرات را پوشش دهد.

11. گواهی تمکن مالی: مدرکی دال بر توانایی تامین مخارج زندگی در اتریش (بورس تحصیلی، موجودی نقدی حساب بانکی، مدرکی دال بر واریزهای مستمر)

12. ارائه تهعد نامه نیز امکان پذیر بوده. درصورت ارائه تعهدنامه، لطفا مدرکی دال بر میزان درآمد و همچنین لیست مخارج شخص متعهد ارائه گردد.

13. پرداخت هزینه کنسولی 140 یورو


الزامات مالی برای اخذ ویزای اتریش چیست؟

شما باید درآمد مالی کافی برای تأمین مالی سکونتا خود را ثابت کنید:

 • دانشجویان زیر 24 سال باید ثابت کنند که حداقل 552.53 یورو در هر ماه داشته باشند.

 • دانشجویان 24 ساله یا بالاتر باید ثابت کنند که حداقل 1000.48 یورو در هر ماه (این مقدار باید حداکثر 12 ماه ثابت باشد - برای مثال با استفاده از یک حساب پس انداز یا یک حساب بانکی (حساب باید از اتریش قابل دسترسی باشد) داشته باشند.

 • برای یک زوج (هردو): 1.578.36 یورو در ماه


نحوه درخواست ویزای تحصیلی اتریش

.هنگامی که برای یک ویزای دانشجویی در اتریش درخواست می‌دهید، می‌بایست مراحلی را پشت‌سر بگذارید:

 1. دانشگاهی در اتریش پیدا کنید.
 2. فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.
 3. تمامی مدارک موردنیاز خود را جمع و آماده کنید.
 4. از سفارت اتریش در کشور خود وقت بگیرید.
 5. برای مصاحبه آماده شوید.

هر یک از این مراحل را در ادامه به طور کامل توضیح دادیم

گام اول: دانشگاه‌یابی در اتریش

از انتخاب دانشگاه مناسب و مرتبط با رشته‌ی تحصیلی موردنظر خود اطمینان حاصل کنید. شما می‌بایست قبل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی خود، تأیید پذیرش خود را دریافت کنید. دانشجویان برای اپلای تا قبل از ددلاین (تاریخ معین ثبت‌نام) برای اپلای تشویق می‌شوند. این ددلاین اغلب برای ترم زمستان 5م سپتامبر و 5م فوریه برای ترم تابستان تعین شده است.

به خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش آزمون ورودی برگزار می‌کنند که می‌بایست جهت ثبت‌نام در دانشگاه، آزمون ورودی آن را با موفقیت پشت‌سر بگذارید.

گام دوم: تکیمل فرم درخواست ویزا

دومین اقدام مهم در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی اتریش، تکمیل فرم درخواست ویزا می‌باشد که می‌بایست قبل از اپلای ویزا، فرم را دانلود کنید و پس از پرینت فرم آن را باتوجه به مشخصات و اطلاعات شخصی خود کامل کنید.

گام سوم: فراهم کردن مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اتریش

اقدام بعدی پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، گردآوری مدارک موردنیاز برای ثبت درخواست می‌باشد. مدارک شما می‌بایست هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ترجمه رسمی و مورد تأیید دادگستری بوده باشد. برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر از مدارک موردنیاز سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌توانید با کارشناسان مؤسسه‌ی دانش‌پژوهان اورانوس ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید.

گام چهارم: وقت گرفتن از سفارت

جهت ثبت درخواست خود لازم است تا از سفارت اتریش وقت بگیرید. ویزاها توسط نمایندگی مرجعی چون سفارت و یا کنسولگری در کشور مبدا شما صادر می‌شود. شما با انتخاب یکی از این دو مورد می‌‌توانید جهت ثبت درخواست خود، وقت مصاحبه بگیرید.

گام پنجم: برای مصاحبه آماده شوید.
از شما درخواست می‌شود تا برای مصاحبه با سفارت بنشینید و در حین مصاحبه، سوالاتی در رابطه با دلایل و هدفتان از تحصیل در اتریش و برنامه‌های احتمالی شما در آینده پرسیده می‌شود
.


این مطلب می تواند به شما کمک کند: نکات مهم در مصاحبه ویزا


کجا می‌شود جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کرد؟

تمامی ویزا توسط سفارت / اداره‌ی کنسولگری در محل اقامت متقاضی صادر می‌شود. بنابراین جهت اپلای ویزای تحصیلی اتریش لازم است که از سفارت/کنسولگری اقدام کنید. به خاطر داشته باشید تا پیش از درخواست ویزای تحصیلی خود، از تأیید پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه اتریشی اطمینان حاصل کنید.


چه زمانی باید مراحل درخواست برای ویزای دانشجویی اتریش را آغاز کنم؟

شما می‌بایست حداقل سه هفته قبل از برنامه‌ی سفر خود جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اقدام کنید.


پس از رسیدن به اتریش

هنگامی که وارد خاک کشور اتریش شدید، می‌بایست در مدت زمان اقامت خود در اتریش، اداره‌ی ثبت آن ثبت‌نام کنید. اگر دارای ویزای تحصیلی تایپ D بودید، می‌توانید برای مجوز اقامت دانشجویی اقدام کنید. مجوز اقامت به شما این امکان را می‌دهد تا مدت زمانی که می‌خواهید به تحصیل خود ادامه دهید و اگر مجوز خود را تمدید کنید نیازی به ویزای اینتری یا ورود ندارید.


اخذ ویزای تحصیلی اتریش چقدر زمان می‌برد؟

پروسه‌ی یک ویزای تحصیلی/دانشجویی اتریش اغلب بین 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد. مطمن شوید که جهت دریافت اخبار به روز و مرتبط با ویزای خود، اطلاعات لازم از راه‌های ارتباطی با سفارت را دارید.


آیا با داشتن ویزای تحصیلی اتریش می‌توان در این کشور مشغول به کار شد؟

اگر می‌خواهید در حین تحصیل در اتریش به کاری نیز مشغول شوید، می‌بایست برای ویزای تحصیلی ویژه‌ی C یا D اقدام کنید که به شما امکان اخذ مجوز کاری می‌دهد. بدون داشتن این ویزا، دانشجویان کشور‌های ثالث نمی‌توانند در حین تحصیل در رشته و برنامه‌ی آموزشی موردنظر خود به کاری مشغول شوند. اگر ویزایی دریافت کردید که به شما امکان کار کردن می‌داد، شما با داشتن این ویزا به مدت 10 تا 20 ساعت در هفته اجازه‌ی کار خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که کارفرمای شما می‌بایست برای مجوز کار شما در خدمات و سرویس استخدامی دولتی (AMS) درخواست دهد.


آیا می‌توان ویزای تحصیلی اتریش را تمدید کنم؟

بله، البته. شما می‌توانید در صورت داشتن دلایل منطقی و اثبات توانایی و پیشرفت در برنامه‌ی تحصیلی خود، جهت تمدید ویزای دانشجویی خود در اتریش اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید برای ادامه تحصیل خود در اتریش برای دریافت یک مجوز تحصیلی این کشور اقدام کنید.


آیا می‌توانم پس از اتمام تحصیل خود در اتریش مشغول به کار شوم؟

اگر قصد دریافت مجوز اقامت اتریش را دارید، می‌توانید پس از اتمام تحصیل خود در اتریش مشغول به کار شوید. در غیر این صورت، اگر مجوز کار یا اقامت نداشته باشید، می‌بایست پس از تکمیل و اتمام تحصیل خود، خاک اتریش را ترک کنید. شما می‌توانید برای ویزای جاب سیکر (جستجوی ویزا) اقدام کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که به دنبال استخدام هستید، به مدت 6ماه در اتریش بمانید. اگر در این 6ماه شما کاری پیدا کردید، می‌بایست جهت اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کنید که به شما این امکان را دهد تا به مدت 2 سال در اتریش بمانید و مشغول به کار شوید.


هزینه اخذ ویزای تحصیلی اتریش

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش بیش از 90 روز 150 یورو است.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از پذیرش تحصیلی تا ویزای دانشجویی و دریافت کارت اقامت دانشجویی همراه شما خواهیم بود.

.

.................................................. نمونه ویزای تحصیلی اتریش 4- دانش پژوهان اورانوس ..................................................
دیدگاه خود را بیان کنید
سلام من متاهل هستم و لیسانس حقوق دارم . قصد دارم برای تحصیل در کشور اتریش اقدام کنم اگر همسرم هم بخواد با بنده بیاد باید چه شرایطی داشته باشه؟
سلام آرزو جان، ابتدا می بایست برای دریافت پذیرش اقدام و سپس هنگام درخواست ویزای تحصیلی همزمان برای همسرتون هم اقدام کنید. بابت دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه در ارتباط باشید.
میشه با خانواده برای ویزای تحصیلی اقدام کرد؟
سلام ، بله البته اگر منظور از خانواده همسر و فرزندان کمتر از 18 سال باشه، می تونید اقدام کنید.
سلام خسته نباشید مراحل دریافت ویزای تحصیلی چقدر طول می کشه؟
سلام ساجده جان، کار در دو مرحله پذیرش و ویزا انجام میشه و در حدود یک سال کل پروسه زمان خواهد برد.
سلام وقت بخیر هزینه ویزای تحصیلی توی سال 2023 چقدر شده ؟ ممنون
سلام روناک جان، هزینه ها طبق تعرفه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محاسبه میشه و جهت دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها با موسسه تماس بگیرید.
سلام وقت بخیر ب روند کسب ویزا بطور معمول چقدر زمان می بره؟
سلام مهران جان، از تاریخ مراجعه به سفارت جهت مصاحبه در حدود سه ماه بعد می بایست منتظر پاسخ ویزا باشید.
سلام پذیرش از اتریش گرفتم ، شخصی هست در اتریش که محل سکونت و هزینه های مالی من رو تعهد میده ، میخواستم بدونم ، اون شخص کجا باید اقدام بکنه ؟ ممنون
سلام وقت بخیر . محل اقامت ایشون باید به اندازه اضافه شدن یک نفر متراژ داشته باشه بنابراین لازم هست به شهرداری وین مراجعه کنند و از این موضوع اطمینان حاصل کنند. همچنین از طریق همین مرجع در خصوص تعهد ساپورت مالی اطلاعات دریافت کنند. لازم هست وضعیت گردش مالی و پرداخت های مالیاتی و اعتباراتشون سنجیده بشه. با کسب اطلاع دقیق و دریافت تایید از شهرداری وین اقدام کنند.
سلام من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و به من ویزای تایپ d چهار ماهه داده شده، میخواستم بپرسم بعد از ورود به اتریش باید برای ویزای بلند مدت برای دوران تحصیل اقدام کنم یا از خود ایران اقدام کنم؟؟
سلام مهسای عزیز، بعد از ورود به کشور اتریش می‌بایست به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست اقامت یک ساله بدهید.
سلام. ببخشید. من برای ویزای دانشجویی دارم یک خونه اجاره می کنم. چون خونه رو از نزدیک نمی تونم بینم می خواستم ببینم بعد از ورود به اتریش می تونم خونه عوض کنم یا باید توی هم خویی بمونم که اینجا اجاره کردم
سلام بله بسته به نوع قرارداد و مدت اعتبار آن امکان تعویض هست.
سلام و وقت بخير در مدارك لازم ذكر شده كه در صورت نياز سند طلاق ايا براي شخصي كه جدا شده است ترجمه سند طلاق ضروري است؟ سپاسگزارم
روز بخیر در زمان درخواست ویزا برای متاهلین ارائه ی قباله ی ازدواج و سند طلاق الزامیست.
سلام خسته نباشي من 17 سالمه و نجوم و اختر زيست شناسي کار کردم اگه بخوام در دانشگاه وين در رشته فيزيک هسته اي بورسيه بگيرم چه مراحلي بايد طي کنم به زبان انگليسي و الماني هم مسلط هستم
با سلام و روز بخیر در دوره ی کارشناسی دانشگاه ملی وین امکان اخذ بورس وجود ندارد و شما می توانید با هزینه ی تحصیل پایین پذیرش بگیرید. طبق قوانین دانشگاه ، بر طبق نامه ی قبولی در کنکور و یا اشتغال به تحصیلی شما می توانید جهت اخذ پذیرش اقدام نمایید.
ببخشید برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری فول فاند شرایط چطور هست؟ من در حال حاضر دانشجوی دکتری روزانه در ایران هستم. آیا امکان داره بقیه تحصیلم رو با دریافت فاند در اتریش ادامه بدم؟
با سلام و روز بخیر با توجه به پایین بودن هزینه ی تحصیل در دانشگاه های اتریش نسبت به دانشگاه های آمریکایی و کانادایی، امکان اخذ بورس تحصیلی پایین تر است. به طور کلی سطح مدرک زبان، تعداد مقالات ISI و رزومه ی کاری و تحصیلی در زمینه اخذ بورسیه موثر هستند.
سلام خسته نباشید.من ۲۰ ساله و ترم ۴ کارشناسی مترجمی زبان آلمانی در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران هستم...و قبولی دانشگاه سراسری در رشته زبان فرانسه هم تو کنکور دارم....در حال حاضر سطح زبان آلمانیم B1 هستش...آیا میتونم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش یا آلمان اقدام کنم؟
سلام و روز بخیر . شما با نامه ی اشتغال به تحصیلی برای آلمان و با نامه ی قبولی در کنکور سراسری برای اتریش اقدام کنید. سطح زبان آلمانی B1 برای هر دو کشور مورد قبول است و به طور کلی شما شرایط اپلای را دارید. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر باشماره های موسسه تماس بگیرید. 021-88345029 , 021-88345028 ,021-88345027
سلام و تشکر از اطلاع رسانی تان چنانچه پرسش در خصوص ویزای تحصیلی در دانشگاه های اتریش داسته باشم از طریق همین ایمیل میتوانم مطرح کنم . با تشکر
با سلام، میتوانید سوالاتتان را بپرسید اما پیشنهاد میکنیم در خصوص ویزا به صورت حضوری و با وقت قبلی به موسسه مراجعه نمایید.
روزتان بخیر یک سوال من برای ثبت نام در FH تمایل دارم و الان مدارک دیپلم و ریز نمرات آنرا ترجمه و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه انجام داده ام آیا برای ثبت نام این کافی است و تایید دیگری نیز نیاز است با تشکر اگر از طریق ایمیل جواب بدهید ممنون میشوم
سلام و روز بخیر علاوه بر این مدارک سابقه کاری مرتبط برای هر رشته ای که تمایل به اپلای دارید و دارا بودن سطح A2 زبان آلمانی الزامیست.
ایا اینکه میگن سفارت اتریش به ایرانیا ویزا نمیده صحت داره؟
با سلام خیر همچین موضوعی صحت ندارد. برای مشاهده ی نمونه ویزاهای دانشجویی به کانال موسسه مراجعه نمایید.
سلام من ۲۵ ساله و لیسانس حسابداری با معدل ۱۴.۷۵ از دانشگاه ازاد هستم و مدرک ایلتس ندارم.ایا میتونم برای اقامت تحصیلی اتریش اقدام کنم؟؟؟
با سلام زبان تحصیل در دانشگاه های اتریش آلمانی می باشد و شما برای شروع پروسه ی پذیرش می بایست نامه ی قبولی در دانشگاه سراسری و مدرک زبان a2 آلمانی را ارایه دهید
سلام ، من 22 سالمه و مدرک فوق دیپلم پرورش دام و طیور دارم و قصد ادامه تحصیل در اتریش رو دارم ، ایا شرایط تحصیلی در اتریش با شرایط من همخوان است ، و اگر نیست چه راه یا روشی شما پیشنهاد میکنید . متشکرم
با سلام فوق دیپلم شما باید دولتی باشد و مدرک زبان a2 آلمانی را داشته باشید
سلام . من سال دیگه کنکور دارم ایا میتونم توی رشته پلیمر اقامت تحصیلی اتریش بگیرم؟؟ایلتس 5 میتونم اقامت تحصیلی بگیرم؟؟؟
با سلام زبان تحصیل در کشور اتریش آلمانی می باشد و شما در صورت تحصیل در رشته ی پلیمر و مدرک زبان a2 آلمانی میتوانید برای پذیرش و ویزای اتریش اقدام نمایید
باسلام.بنده لیسانس مهندسی پزشکی با معدل۱۴از دانشگاهپیام نور اهواز دارم.مدرکb2 آلمانیم دارم.میخواستم بپرسم میتونم دوباره لیسانس مهندسیدر دانسگاهاتریش رو بخونم؟
با سلام و روز بخیر بله شما واجد شرایط هستید
با سلام آیا این مسئله که میگن بعد از ورود به اتریش باید حساب باز کنید و مبلغ ۲۵هزار یورو در آن داشته باشی برای ورود به دانشگاه و تا پایان تحصیل این مبلغ بلوکه میشه درسته ؟
سلام و روز بخیر.و هیچ کدامیک از حساب های داخلی و خارجی دانشجو بلاک نمی شود.
برای ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش آیا نمره ایلتس لازم هست یاخیر
سلام و روز بخیر اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشد آیلتس 6.05 و در غیر اینصورت مدرک زبان آلمان سطح A2 مورد نیاز است. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من لیسانس روانشناسی از دانشگاه ازاد هستم میخواستم بدونم چقدر طول میکشد برای پذیرش دانشگاه و گرفتن ویزا در ضمن مدرک زبان انگلیسی رو ندارم ایا امکان پذیرش وجود دارد؟
سلام و روز بخیر میانگین زمان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزا 12 ماه می باشد.در صورت تحصیل به زبان انگلیسی مدرک زبان آیلتس و در غیر اینصورت سطح زبان آلمانی A2 مورد نیاز است. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام همسر بنده از دانشگاه وين پذيرش دكترا رشته صلح رو دريافت كردن تمام مراحلش گذشته حالا ميخوان سيصدميليون بريزن ب حسابشون ك ويزاشون رو بگيرن اما ميترسن از ريجكت مث اينكه خيليااز ريجكت كردن اتريش خبر دادن من ميخواستم نظر شمارو در اين مورد بدونم
با سلام و روز بخیر، از جهت واریز پول به حساب مشکلی نیست چون حسابها بلاک نمی شود. پروسه ی ویزای دانشجویی اتریش با پروسه ی تحصیلی متفاوت است و ما پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل حتما مشاوره شوید.
سلام من فوق دیپلم هنر از موسسه ی اموزش عالی دارم.و زبان المانیم درحال یادگیریم، واسه ی کارشناسی دراتریش بخوام درخواست بدم چقد امکانش هست قبول نشم؟ و اینکه مثل المان باید درابتدا پولی درحساب باشه؟ و سفارت چقد طول میکشه تا نوبتم شه؟
سلام و روز بخیر شما با این شرایط برای مقطع کارشناسی میتوانید اپلای کنید. از ترم جدید دارا بودن سطح زبان آلمانی A2 الزامیست.تقریبا در تمامی سفارت ها باید شما تمکن مالی ارائه دهید و زمان وقت دهی سفارت هم بسته به فصل متفاوت می باشد. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
سلام من براي فوق ليسانس ميخواستم اقدام كنم اگر از نظر مالي گردش حساب اكي باشه و زبان الماني سطح A2 را داشته باشم با ايلتس ٥امكان پذيرش حتمي براي رشته عمران هست؟ ليسانس دانشگاه دولتي گرمسار هست . و اينكه دقيقا چند يورو بايد توي حساب گردش كنه؟
سلام روز بخیر به طور کلی سطح A2 برای اتریش مناسب و برای آلمان کم است.دانشگاه دولتی مورد تایید است. میزان گردش حساب شما مهم نیست و فقط میزان تمکن مالی شما اهمیت بالایی دارد.
باسلام من 18سالمه سال دیگه کنکور دارم ایا میتونم دررشته مهندسی کشاورزی اقامت تحصیلی در اتریش بگیرم رتبه حداقل باید چقدر باشه ایا امکان پذیر هست؟؟؟
سلام روز بخیر. رشته ی تحصیلی شما جهت اخذ پذیرش مهم است و تاثیر چندانی بر اقامت شما ندارد. این رشته در دانشگاه های اتریش محدود است و دانشگاهی که در ایران تحصیل می کنید بسیار مهم است.
با عرض سلام بنده سال آخر پزشکی از دانشگاه سراسری علوم پزشکی گرگان هستم و برای ادامه تحصیل تخصص میخواستم برای اتریش اقدام کنم چند سوال در موزد نحوه پزیرش در دانشگاه ملی وین دارم ۱. امکان پذیرش بنده چقدر است ؟؟ ۲. هزینه تحصیل سالیانه ؟؟ امکان کار به عنوان پزشک عمومی یا کلا کار کردن دارم ؟؟ ۳. بورسیه گرفتن نیاز به چه ویژگی ای داره ( کار تحقیقاتی ، مقالات isi ، ... ) ؟؟ ۴. از زمان درخواست تا پذیرش نهایی و صد درصد چقدر زمان میبره ؟؟ ۵.چه زمانی باید اقدام به اپلای کتم ؟؟
سلام روز بخیر. با این حجم از سوال به شما پیشنهاد مشاوره ی تلفنی و یا حضوری در موسسه را داریم. اما به طور کلی مقطع تخصصی در اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی سطح B2 ومی باشد.مدارک بایستی ارزشیابی شوند و پس از آن وارد مرحله ی آزمون ورودی به زبان آلمانی می شوید. آخرین زمان ثبت نام برای ترم پاییز 2019 ، 5 فوریه می باشد.
با سلام من دیپلم بهیاری و فوق دیپلم مربی بهداشت مدارس دارم. با 23 سال سابقه.اول اینکه خواستم ببینم آیا میتونم واسه ویزای کار در اتریش اقدام کنم در ضمن من تقدیرنامه از محل کار و دانشگاه نیز دارم.و امسال در کنکور سراسری رشته پرستاری نیمه متمرکز بانک ملی قبول شدم،خواستم ببینم حتما باید در دانشگاه ثبتنام کنم و بعد به دنبال ویزای دانشجویی باشم یا اینکه همین قدر که مدارک اثبات قبولیم باشه میتونم اقدام کنم.با تشکر از راهنمایی های کاملتون
با سلام و روز بخیر با نامه ی قبولی رشته ی پرستاری می توانید اقدام کنید. جهت ویزای کار رزرومه ی قوی و مدرک زبان نیاز است در صورت دارا بودن این مدارک میتوانید درخواست دهید. درصورت تمایل جهت مشاوره ی بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.
با سلام بنده لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه دولتی هستم آیا میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی اتریش تقاضا ویزا تحصیلی کنم و چه شرایطی باید داشته باشم
سلام و روز بخیر با توجه به اینکه شما از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده اید قابلیت اپلای در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ملی وین را دارید. در خصوص روانشناسی هم میتوانید اقدام کنید اما الویت پذیرش با فارغ التحصیلان رشته ی روانشناسی در ایران می باشد.
سلام من ۳۴ سال دارم و دانشجوی دکترای تاریخ هنر دانشگاه آزاد هستم.فقط دفاع پایان نامه مونده که سال۹۸ شهریور دفاع میکنم.آیا میتونم برای تحصیل اقدام کنم؟
سلام و روز بخیر شما با داشتن مدرک دکترا می توانید برای دکترای مجدد اسپانیا اقدام نمایید.
سلام،من فوق لیسانس مکانیک گرایش طراحی کاربردی دارم ی مقاله علمی پژوهشی به زبان انگلیسی هم دارم شرایط برا گرفتن phd چجوره؟؟یا بهتره برا master 2 اقدام کنم؟؟
با سلام متاسفانه اطلاعات ارائه شده محدود است. پیشنهاد می شود رزومه خود را به شماره تلگرام به شماره 09198606027 یا در سایت موسسه قراردهید تا بتوانیم کامل راهنمایی کنیم. حتما اطلاعات مربوط به تمام مقاطع تحصیلی شامل عنوان رشته ، دانشگاه ، معدل و سال فراغت از تحصیل به همراه اطلاعات مربوط به دانش زبانی خود و کشور یا کشورهای هدف را ارسال نمایید.
سلام ، من دانشجوی ترم ۳ بیوتک دانشگاه الزهرا هستم ۲۱ سالمه ! می خواستم برای پذیرش مستقیم برای دانشگاه های اتریش اقدام کنم اما بیش‌تر کسایی که باهاشون صحبت کردم میگن که احتمال ریجکت شدن ویزا در سفارت اتریش زیاده به علاوه در سایت سفارت هیچ اطلاعاتی مبنی بر این که چه مدت باید برای وقت مصاحبه و ویزا منظر بمونم وجود نداره ! میشه راهنماییم کنید
با سلام شما می توانید در رشته خودتان از دانشگاه های اتریش پذیرش دریافت کنید و در صورتیکه منابع مالی قابل توجیه و مشخص به سفارت ارائه نمایید قطعا ویزا خواهید شد. اطلاعاتی که از منابع مختلف کسب کردید صحیح نیست و شما میتوانید از تجربه کارشناسان این موسسه برای کاهش ریسک ویزا و حصول نتیجه استفاده نمایید.
سلام وقت بخیر چقدر دقیقا باید توی حساب باشه برای گرفتن گرفتن ویزا?به یورو دولتی یا ازاد? سفارت با یورو ازاد حساب میکنه ? ممنونم
با سلام شما می بایست یک گردش حساب سه ماهه که مانده ماه آخر بین 12 تا 13 هزار یورو می باشد ارائه نمایید. یورو بازار آزاد محاسبه می گردد و سفارت نیز این مبلغ را می پذیرد.
سلام من 2 فرزند دارم 16 و9ساله آیا میتونم برای ادامه تحصیلشون دراتریش اقدام کنم ویزای تحصیلی بگیرم براشون وبفرستم؟؟
سلام ممکن است که امکان پذیر باشد. تخصص ما در زمینه ی دانشجویی است.
سلام وقت بخیر من ۲۸ سالمه لیسانس شیمی کاربردی دارم از دانشگاه ازاد سنندج الان تصمیم گرفتم برای ااامه تحصیل در اتریش اقدام کنم. آیا میتونم با همین مدرک کارشناسی ادامه بدم یا باید از دیپلم دوباره شروع کنم؟ ممنون میشم جواب بدین
با سلام مدارک صادره از دانشگاه آزاد از سال 2018 مورد تایید دانشگاه ملی وین نمی باشد . برای تحصیل در هر مقطع مورد نظر بایستی قبولی و یا اشتغال به تحصیل هر دانشگاهی غیر از آزاد اعم از سراسری، پیام نور، غیر انتفایی و در نهایت علمی و کاربردی را داشته باشید
باسلام، من 29 سالمه، کنکورتجربی سراسری شرکت کردم، بعد از اعلام نتایج اگر دولتی نتونم رشته ی مناسبی شرکت کنم با قبولی در دانشگاه پیام نور و آزاد میتونم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم، مدرکشون برای دانشگاهای آنجا معتبر هست یا خیر ؟ ممنونم
با سلام و روز بخیر. اعتبار دانشگاه پیام نور از دانشگاه آزاد در حال حاضر بیشتر است. پیشنهاد میکنیم جهت تحصیل در اتریش بعد از دانشگاه دولتی ، دانشگاه پیام نور را انتخاب کنید.
درود بر شما.من 31ساله متاهل دارای لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه شریعتی تهران(شبانه) هستم.میتونم واسه ارشد ویزای تحصیلی بگیرم و بچمم با خودم ببرم؟بعد میخواستم بدونم تو یک سالگی که زبان آلمانی میخونیم اجازه کار هم داریم؟آخه من مربی و ناجی شنا هستم.
با سلام متاسفانه در حال حاضر امکان درخواست ویزای همراه به صورت همزمان وجود ندارد برای تحصیل در مقطع ارشد شما باید فارغ التحصیل یا در حین تحصیل کارشناسی ارشد باشید .
https://www.dpu.org.ir/