ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش,ویزای دانشجویی اتریش,هزینه ویزای تحصیلی اتریش,ویزای اتریش,سوالات مصاحبه ویزای اتریش,ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشه,ویزا تحصیلی اتریش,شرایط ویزای تحصیلی اتریش,فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش,مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش ، شرایط ویزای تحصیلی اتریش ، هزینه ویزای تحصیلی اتریش،فرم درخواست ویزای دانشجویی اتریش

En

ویزای تحصیلی اتریش (Austrian Student Visa)

برای دریافت اطلاعاتی جامع در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی اتریش، شرایط و روند اخذ این ویزا در این مقاله با ما همراه باشید.


سوالاتی که در این مقاله پاسخ داده می‌شوند

 • آشنایی با ویزای تحصیلی اتریش
 • آیا برای تحصیل در اتریش به ویزا نیاز است؟
 • چند نوع ویزای تحصیلی در اتریش وجود دارد؟
 • مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اتریش
 • تمکن‌مالی موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • نحوه درخواست ویزای تحصیلی اتریش
 • فرآیند درخواست ویزای تحصیلی اتریش
 • کجا باید برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهم؟
 • چه زمانی می‌توانم برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهم؟
 • مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • آیا با ویزای تحصیلی اتریش می‌شود مشغول به کار شد
 • آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد؟
 • هزینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی اتریش

آشنایی با ویزای تحصیلی اتریش

.

نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس 2 نمونه ویزای تحصیلی اتریش- دانش پژوهان اورانوس 3

.

اتریش مقصد شناخته شده و محبوبی میان دانشجویان بین‌المللی در سرتاسر جهان می‌باشد. اتریش خانه‌ی برترین دانشگاه‌های دولتی در اروپا می‌باشد که دارای اپلیکشین‌فی‌های مناسب و مقرون بصرفه‌ای هستند. همچنین تحصیل در این دانشگاه‌ها جایگاه‌های شغلی ایده‌عالی برای دانشجویانی که قصد دارند پس از تحصیل خود به زندگی و کار در اتریش مشغول شوند، تضمین می‌کند.

به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا،‌ می‌بایست بدانید که جهت ادامه تحصیل در اتریش باید برای ویزای تحصیلی اتریش درخواست دهید. در این مطلب هرآنچه که لازم است در ارتباط با ویزای تحصیلی اتریش و پروسه‌ی اخذ این ویزا بدانید توضیح دادیم.


آیا جهت تحصیل در اتریش، داشتن ویزای دانشجویی الزامی است؟

شما از ویزای تحصیلی اتریش معاف خواهید شد اگر:

 • در صورتی که شهروند EU/EEA و یا دانشجویی از کشوری اروپایی (حوزه‌ی شینگن) باشید.
 • از کشوری هستید که با اتریش توافقنامه ویزا داشته باشد.

چند نوع ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد؟

به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد: یک ویزای کوتاه-مدت و ویزای بلند-مدت. شما می‌بایست بر اساس برنامه‌ی آموزشی که ثبت‌نام کردید، نوع مناسب آن را انتخاب کنید.

 • ویزای C (کوتاه مدت): این نوع از ویزا برای اقامت کوتاه مدت می‌باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت سه ماه در اتریش به تحصیل بپردازید.
 • ویزای D (بلند مدت): این نوع از ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد و با داشتن این ویزا می‌توانید به مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهید. این نوع از ویزا برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و مطالعات طولانی مدت در اتریش نیاز می‌باشد.

دارنده ویزای تحصیلی (نوع D) می‌تواند بیش از 90 روز در اتریش بماند. ویزای آنها یک بار ورود است و مجوز پس از ورود صادر می‌شود.


پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اتریش

همه کسانی که علاقه مند به تحصیل در اتریش هستند قبل از آمدن به اتریش باید یک ویزا را در یک کنسولگری یا سفارت اتریش درخواست کنند. پس از ورود به اتریش، شما باید در اداره ی ثبت (Meldeamt) در محل سکونت خود ثبت نام کنید.

دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان دریافت کنند.


اگر من یک شهروند اتحادیه اروپا هستم وضعیت چیه؟

اگر شما ملیت یک کشور اتحادیه اروپا / EEA را دارید، نیازی به ویزا برای آمدن به اتریش ندارید. اگر شما دارایی های کافی برای تامین مالی سکونت خود در اتریش و بیمه درمانی معتبر که تمام هزینه های لازم را پوشش می دهد دارید، فقط به یک سند مسافرتی معتبر (گذرنامه یا کارت شناسایی) برای ورود و اقامت دانشجویی در اتریش نیاز دارید. اگر قصد دارید در اتریش بیش از 3 ماه بمانید باید ظرف 4 ماه از حضور خود در اداره شهرداری (Magistrat، Bezirkshauptmannschaft) ثبت نام کنید.


این مطلب می تواند در مصاحبه ویزا به شما کمک کند: سوالات مصاحبه ویزا


مدارک لازم جهت اخذ ویزای ویزای تحصیلی اتریش

برای تحصیل در اتریش به مدارکی جهت اپلای و درخواست ویزای تحصیلی اتریش نیاز خواهید داشت، که این مدارک عبارتند از:

1. فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزای تحصیلی یا دانشجویی که می‌بایست آن را پرینت گرفته و بر اساس مشخصات خود تکمیل و امضا کنید.

* با مراجعه به لینک پیوست شده می‌توانید فرم درخواست ویزای تحصیلی اتریش را به طور کامل به صورت pdf مشاهده کنید.*

2. مدارک شناسایی اعم از شناسنامه یا کارت ملی (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)

3. عکس به روز بیومتریک: شما می‌بایست به همراه فرم درخواست خود، عکس‌های پارسپورتی که به تازگی گرفتید بگذارید.

4. پاسپورت معتبر: یکی از مهم‌ترین مدارک می‌باشد که می‌بایست از خالی بودن دو صفحه‌ی آن اطمینان حاصل کنید و مطمعن شوید که در یک دهه‌ی گذشته صادر و یا تمدید شده و تا مدت اقامت شما اعتبار داشته باشد.

5. برنامه‌ی سفر که شامل تاریخ دقیق پرواز، شماره و تاریخ خروج شما از کشور خواهد بود.

6. گواهی پذیرش : شما می‌بایست با ارائه‌ی نامه‌ی پذیرش از دانشگاه اتریشی، تاییدیه امتحان ورودی یا تاییدیه ثبت نام نامه‌ی پذیرش از دانشگاه اتریشی که برای آن اپلای کردید، موقعیت و جایگاه خود را به عنوان دانشجو نشان دهید.

7. رسید مبلغ پرداختی توشن‌فی (هزینه‌ی بررسی مدارک): شما می‌بایست کپی از رسید و یا فیش بانکی مبلغی که جهت بررسی مدارک خود برای اپلای پرداخت کردید ارائه کنید.

8. گواهی عدم سوءپیشینه از کشور محل سکونت (به همراه ترجمه آلمانی و تاییدات دادگستری و امور خارجه و تایید سفارت)

9. مدارکی جهت اثبات محل اقامت خود در اتریش ارائه دهید. این مدارک می‌تواند گواهی اقامت شما در ساختمان‌های دانشگاهی یا خوابگاه‌های دانشجویی و یا مدرکی دال بر میزان اجاره‌بها باشد.

10. بیمه مسافرتی که در اتریش قابل استفاده بوده و تا سقف 30.000 یورو تمام مخاطرات را پوشش دهد.

11. گواهی تمکن مالی: مدرکی دال بر توانایی تامین مخارج زندگی در اتریش (بورس تحصیلی، موجودی نقدی حساب بانکی، مدرکی دال بر واریزهای مستمر)

12. ارائه تهعد نامه نیز امکان پذیر بوده. درصورت ارائه تعهدنامه، لطفا مدرکی دال بر میزان درآمد و همچنین لیست مخارج شخص متعهد ارائه گردد.

13. پرداخت هزینه کنسولی 140 یورو


الزامات مالی برای اخذ ویزای اتریش چیست؟

شما باید درآمد مالی کافی برای تأمین مالی سکونتا خود را ثابت کنید:

 • دانشجویان زیر 24 سال باید ثابت کنند که حداقل 552.53 یورو در هر ماه داشته باشند.

 • دانشجویان 24 ساله یا بالاتر باید ثابت کنند که حداقل 1000.48 یورو در هر ماه (این مقدار باید حداکثر 12 ماه ثابت باشد - برای مثال با استفاده از یک حساب پس انداز یا یک حساب بانکی (حساب باید از اتریش قابل دسترسی باشد) داشته باشند.

 • برای یک زوج (هردو): 1.578.36 یورو در ماه


نحوه درخواست ویزای تحصیلی اتریش

.هنگامی که برای یک ویزای دانشجویی در اتریش درخواست می‌دهید، می‌بایست مراحلی را پشت‌سر بگذارید:

 1. دانشگاهی در اتریش پیدا کنید.
 2. فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.
 3. تمامی مدارک موردنیاز خود را جمع و آماده کنید.
 4. از سفارت اتریش در کشور خود وقت بگیرید.
 5. برای مصاحبه آماده شوید.

هر یک از این مراحل را در ادامه به طور کامل توضیح دادیم

گام اول: دانشگاه‌یابی در اتریش

از انتخاب دانشگاه مناسب و مرتبط با رشته‌ی تحصیلی موردنظر خود اطمینان حاصل کنید. شما می‌بایست قبل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی خود، تأیید پذیرش خود را دریافت کنید. دانشجویان برای اپلای تا قبل از ددلاین (تاریخ معین ثبت‌نام) برای اپلای تشویق می‌شوند. این ددلاین اغلب برای ترم زمستان 5م سپتامبر و 5م فوریه برای ترم تابستان تعین شده است.

به خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش آزمون ورودی برگزار می‌کنند که می‌بایست جهت ثبت‌نام در دانشگاه، آزمون ورودی آن را با موفقیت پشت‌سر بگذارید.

گام دوم: تکیمل فرم درخواست ویزا

دومین اقدام مهم در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی اتریش، تکمیل فرم درخواست ویزا می‌باشد که می‌بایست قبل از اپلای ویزا، فرم را دانلود کنید و پس از پرینت فرم آن را باتوجه به مشخصات و اطلاعات شخصی خود کامل کنید.

گام سوم: فراهم کردن مدارک موردنیاز ویزای تحصیلی اتریش

اقدام بعدی پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، گردآوری مدارک موردنیاز برای ثبت درخواست می‌باشد. مدارک شما می‌بایست هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ترجمه رسمی و مورد تأیید دادگستری بوده باشد. برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر از مدارک موردنیاز سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌توانید با کارشناسان مؤسسه‌ی دانش‌پژوهان اورانوس ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید.

گام چهارم: وقت گرفتن از سفارت

جهت ثبت درخواست خود لازم است تا از سفارت اتریش وقت بگیرید. ویزاها توسط نمایندگی مرجعی چون سفارت و یا کنسولگری در کشور مبدا شما صادر می‌شود. شما با انتخاب یکی از این دو مورد می‌‌توانید جهت ثبت درخواست خود، وقت مصاحبه بگیرید.

گام پنجم: برای مصاحبه آماده شوید.
از شما درخواست می‌شود تا برای مصاحبه با سفارت بنشینید و در حین مصاحبه، سوالاتی در رابطه با دلایل و هدفتان از تحصیل در اتریش و برنامه‌های احتمالی شما در آینده پرسیده می‌شود
.


این مطلب می تواند به شما کمک کند: نکات مهم در مصاحبه ویزا


کجا می‌شود جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کرد؟

تمامی ویزا توسط سفارت / اداره‌ی کنسولگری در محل اقامت متقاضی صادر می‌شود. بنابراین جهت اپلای ویزای تحصیلی اتریش لازم است که از سفارت/کنسولگری اقدام کنید. به خاطر داشته باشید تا پیش از درخواست ویزای تحصیلی خود، از تأیید پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه اتریشی اطمینان حاصل کنید.


چه زمانی باید مراحل درخواست برای ویزای دانشجویی اتریش را آغاز کنم؟

شما می‌بایست حداقل سه هفته قبل از برنامه‌ی سفر خود جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اقدام کنید.


پس از رسیدن به اتریش

هنگامی که وارد خاک کشور اتریش شدید، می‌بایست در مدت زمان اقامت خود در اتریش، اداره‌ی ثبت آن ثبت‌نام کنید. اگر دارای ویزای تحصیلی تایپ D بودید، می‌توانید برای مجوز اقامت دانشجویی اقدام کنید. مجوز اقامت به شما این امکان را می‌دهد تا مدت زمانی که می‌خواهید به تحصیل خود ادامه دهید و اگر مجوز خود را تمدید کنید نیازی به ویزای اینتری یا ورود ندارید.


اخذ ویزای تحصیلی اتریش چقدر زمان می‌برد؟

پروسه‌ی یک ویزای تحصیلی/دانشجویی اتریش اغلب بین 2 تا 4 هفته به طول می‌انجامد. مطمن شوید که جهت دریافت اخبار به روز و مرتبط با ویزای خود، اطلاعات لازم از راه‌های ارتباطی با سفارت را دارید.


آیا با داشتن ویزای تحصیلی اتریش می‌توان در این کشور مشغول به کار شد؟

اگر می‌خواهید در حیت تحصیل در اتریش به کاری نیز مشغول شوید، می‌بایست برای ویزای تحصیلی ویژه‌ی C یا D اقدام کنید که به شما امکان اخذ مجوز کاری می‌دهد. بدون داشتن این ویزا، دانشجویان کشور‌های ثالث نمی‌توانند در حین تحصیل در رشته و برنامه‌ی آموزشی موردنظر خود به کاری مشغول شوند. اگر ویزایی دریافت کردید که به شما امکان کار کردن می‌داد، شما با داشتن این ویزا به مدت 10 تا 20 ساعت در هفته اجازه‌ی کار خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که کارفرمای شما می‌بایست برای مجوز کار شما در خدمات و سرویس استخدامی دولتی (AMS) درخواست دهد.


آیا می‌توان ویزای تحصیلی اتریش را تمدید کنم؟

بله، البته. شما می‌توانید در صورت داشتن دلایل منطقی و اثبات توانایی و پیشرفت در برنامه‌ی تحصیلی خود، جهت تمدید ویزای دانشجویی خود در اتریش اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید برای ادامه تحصیل خود در اتریش برای دریافت یک مجوز تحصیلی این کشور اقدام کنید.


آیا می‌توانم پس از اتمام تحصیل خود در اتریش مشغول به کار شوم؟

اگر قصد دریافت مجوز اقامت اتریش را دارید، می‌توانید پس از اتمام تحصیل خود در اتریش مشغول به کار شوید. در غیر این صورت، اگر مجوز کار یا اقامت نداشته باشید، می‌بایست پس از تکمیل و اتمام تحصیل خود، خاک اتریش را ترک کنید. شما می‌توانید برای ویزای جاب سیکر (جستجوی ویزا) اقدام کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که به دنبال استخدام هستید، به مدت 6ماه در اتریش بمانید. اگر در این 6ماه شما کاری پیدا کردید، می‌بایست جهت اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کنید که به شما این امکان را دهد تا به مدت 2 سال در اتریش بمانید و مشغول به کار شوید.


هزینه اخذ ویزای تحصیلی اتریش

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اتریش بیش از 90 روز 150 یورو است.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. از پذیرش تحصیلی تا ویزای دانشجویی و دریافت کارت اقامت دانشجویی همراه شما خواهیم بود.

.

.................................................. نمونه ویزای تحصیلی اتریش 4- دانش پژوهان اورانوس ..................................................
https://www.dpu.org.ir/